I teusJer krant Veel belangstelling voor carnaval in Achterveld Tiende UW bejaardenavond wederom succes Carnaval in Huize Pruumtabak Krentepuup voor mevrouw Kleinveld Achtervelds nieuws chterveldse prinsenwagen. - - h'TM I - - Veel belangstelling voor de optocht - Mevrouw Kleinveld kreeg de Krentepuup deren aanwezig Nadat Prins Frans en zijn gevolg de zaak op gang hadden gebracht werd er een film vertoond. Alle aanwezi ge kinderen kregen een prijsje. WINNAARS ACHTERVELD Vrijdag avond kon het Carnavalsgebeu- ren dan eindelijk losbarsten in Puupenkoppenland. Het groot carnaval werd gevierd In het 100 gram gebouw. Al vrij kort na het open gaan van de zaal stroom den de carnavalvierders de zaal binnen. Om ongeveer 21.00 uur verscheen Prins Frans Puup de Vlle, voorafgegaan door de hof kapel en de dansmariekes, met zijn gevolg in de zaal. Hierna volgde er een polonaise. Om half tien was de tijd aange broken voor het officiële gedeel te van de avond, het uitreiken van de Krentepuup. Voordat dit on derdeel werd afgewerkt, werd eerst Hent Berg met zijn echtge note bij de Prins ontboden. Voor het vele werk dat hij voor de plaatselijke E.H.B.O. had gedaan en voor de bibliotheek werd hij onderscheiden met de orde van de Puupenkoppen. Hierna werd de persoon naar voren gehaald die dit jaar in aanmerking kwam voor de krentepuup. Dit bleek mevrouw H. G. M. Kleinveld te zijn. Haar vele werk voor de ge meenschap, zoals inzet voor ta feltje dek je, lid van het zangkoor, opleiding op de scholen voor de jeugd-E.H.B.O. en het vele E H B.O.-werk was de reden dat zij was uitverkoren voor het in ontvangst nemen van de krente puup De winnares van de kren tepuup van vorig jaar Eef Bont hof overhandigde de puup aan mevrouw Kleinveld. De puup was vergezeld van een oorkonde. Ook kreeg mevrouw Kleinveld bloemen aangeboden. Zij dankte voor de ontvangst van de puup. ..Ik vind het een geweldige eer dat mij dit is overkomen. Ik ben blij dat er zoveel E H B.O.-ers in de zaal aanwezig zijn zodat ook zij in de eer kunnen delen Ik dank jullie allen voor de geweldi ge ontvangst." Hierna reikte de burgemeester van Leusden een herinnering uit aan de winnares van de krentepuup 1981. Dit was een mooi droogbloemen stukje Cees Bothof werd in de bloeme tjes gezet en ook de echtgenote van de burgemeester mocht bloemen in ontvangst nemen Prins Frans dankte de burge meester voor zijn aanwezigheid en medewerking aan dit officiële gedeelte „Het was voor ons van daag ook een grote verrassing dat we voor de eerste maal de sleutel van de gemeente Leus den in ontvangst mochten ne men," aldus de Prins. Hierna werd de burgemeester onder scheiden in de orde van Prins Frans Puup de Vlle. De burge meester dankte voor de onder scheiding: ,,We hadden ook van avond geen moeite van drempel vrees en zijn daarom hier aanwe zig Het is nu voor de 5e maal dat ik hierbij ben. We zien elkaar nog wel eens dit jaar als ik denk wat er nog voor de deur staat: 600 jaar Achterveld, 25ste Tour en 11 jaar Carnaval. Ik wens jullie allen een heel goed carnaval toe Na een dans verscheen het Stichtingsbestuur Achterveld 600 in de zaal. Zij waren allen gekleed in historische kledij. De voorzitter C. Blom overhandigde een oorkonde aan Prins Frans waarna de Prins en de hele Raad van Elf een eeuwfeestbrood kre gen aangeboden. Nadat de aanwezigen hun hart weer hadden kunnen ophalen met een polonaise kwam de vol gende verrassing. In verband met het 11-jarig bestaan van de carnavalsvereniging had de Hof kapel ook nog iets in petto. Er was een Engels symfonie-orkest uitgenodigd alsmede een Engel se zangeres. Dit was wel het klapstuk van de avond. Het or kest werd gevormd door de leden van de hofkapel met blaas- en strijkinstrumenten. Zij brachten playback een stuk muziek ten gehore Tot ieders verbazing ver scheen de zangeres (Henk Schouten) die op een geweldige manier als miss White Bread het lied Rules Brittania „zong". Een daverend applaus was de belo ning Men hield niet op of net moest nog eens gedaan worden waaraan uiteindelijk gevolg werd gegeven PRIJSWINNAARS De jury had het deze avond niet gemakkelijk gehad Er waren zeer veel gekostumeerden aan wezig. Uiteindelijk is men er toch uitgekomen. De prijswinnaars waren enkelingen: 1e De klokkenlui der van de Notre Dame; 2e. de scheidsrechter; 3e. de electri- sche deken, 4e. de mooie dame en 5e. de rechter paren: 1e. de bierglazen; 2e. zeven weken onder de electri- sche deken en 3e. de baby met kraamverzorgster. groepen: 1e. de kanibalen met zendeling; 2e. de kubussen en 3e. de vetkuiven. Hierna bleven allen nog tot in de kleine uurtjes gezellige bij een De ruim 450 aanwezigen hebben er een geweldige avond van gemaakt. Zaterdagavond was het carna valsfeest in „Buitenlust". Ook hier was de Prins met zijn gevolg weer aanwezig en de belangstel ling was wederom geweldig groot Men hoefde niet bang te zijn om te vallen want het was zo vol dat men niet kon vallen. Ook hier werden prijzen uitgereikt voor de mooiste en origineelste kostuums. OPTOCHT Zondagmiddag werd het feest voortgezet met de carnavalsop tocht. Aan deze optocht werd door 22 wagens en 5 groepen deelgenomen en een groot aan tal kinderen. Het werd een gewe- lig iets. Het thema van dit jaar was „Achterveld groeit naar His torie". Doch niet alleen de histo rie was aanwezig, ook de actuele dingen van de laatste tijd. Zo was er een kameel die een wagentje met twee motoren voorttrok met betrekking op de race Parijs-Da kar Voor de eerste maal was het parcours geheel voor alle ver keer afgesloten, hetgeen een succes is geweest. De uitgestip pelde route kon nu geheel wor den gereden zonder dat men af moest wijken in verband met ge parkeerd staande auto's. Er was ook van de zijde van het publiek een geweldige belangstelling. De jury had zeker geen gemak kelijke taak om alles te beoorde len. Na afloop van de optocht begon het kindercarnaval in Ons Gebouw Ook hier was een zeer groot aantal gekostumeerde kin- Inmiddels waren de jury's klaar met hun werk en konden de prij zen worden uitgereikt Er waren ditmaal twee jury's: een voor de kinderen en een voor de wagens en groepen. De prijsuitreiking vond plaats op de Prinsenwagen voor hotel De Roskam Vanwege het elfjarig bestaan waren, met uitzondering van één, alle vroe gere prinsen aanwezig De prijzen werden door deze prinsen uitgereikt. De eerste prijs bij de wagens werd gewonnen door de Postkoets met 80.9 pun ten, tweede werd de naaimachi ne met 73 punten en de derde prijs was voor de Flintstones- groep met 72 punten; vierde werd Ons Genoegen met 70 7 punt; vijfde ABTB met 67 4 pun ten en 6de werd het damesvoet bal met 66 8 punten. Bij de groepen ging de eerste prijs naar de Eemelaar voor hun originele leesplankjes; 2de wer den de Kwibussen en derde de uitbeelding van de race Parijs- Dakar. Bij de kinderen ging de 1ste prijs naar het bruidspaar - Sarina Meinten, llja en Erna Bo mers. Tweede werden Marjolein Braak en Eveline Hermans als konijn en kabouter en Adriani Kraan werd als bollenmeisje der de. Tenslotte werd de prijs voor het actueelste onderwerp over handigd door de burgemeester. Jan Voorburg mocht deze ont vangen voor zijn „Parijs-Dakar" „Ik kan nu geen toespraak hou den", aldus de burgemeester. „Er is al zoveel gezegd, doch dit wil ik wel even naar voren bren gen". Hierop zong hij het lied „Land van hoop en glorie, dat is ons dorpje Achterveld" Het werd spoedig uit volle borst meege zongen door alle aanwezigen De dag werd besloten met een geweldig feest in D'Ouwe Peer- destal. Ook hier weer een groot aantal aanwezigen en veel ge- kostumeerden. De muziek werd verzorgd door het Midland Trio die er goed de stemming wist in te houden. Ook nu waren er weer prijzen voor de mooiste en origi neelste kostuums. Tevens was er tot ieders verrassing weer het optreden van het symfonie-or kest met de zangeres. Het carna valsfeest zal worden besloten met het tiener- en het bejaarden carnaval. - De Orde van Puupenkoppen voor Hent Berg - Leesplankjes gemaakt door De Eemelaar k sj/ vL> sj/ sX/ vL» sl/ si/ Uy 1/ P ^F* ^F* /f* ^F* ^F"* ^F* ^F* 'F* ^F* trekking had op hun jeugd en het leven na hun intreden als zuster Daar men inmiddels weer lang genoeg op de stoel had gezeten werd het weer eens tijd voor een polonaise. Na deze polonaise werden de prijzen uitgereikt voor de origineelst en leukst verkle den De eerste prijs was voor de heer Winnubst als Billy the Kid De tweede was voor mevrouw Wouters-Kuier als feestneus en de derde ging naar het echtpaar Enters als gastarbeider met echt genote Ook de dansmariekes lieten zich niet onbetuigd zij gaven een geweldig dansshow ten beste. - Ab Hofstee op hun stoel bleven zitten Na een tijdje gezellig bij elkaar te hebben gezeten werd de aan dacht gevraagd voor de voor dracht van drie zusters Toen de drie zusters op het podium ver schenen brak er een daverend applaus en gelach los Er bleek namelijk een zuster met een baard bij te zijn. De zusters Jo- han van Dalen, Pieter Bokkersen Gerard Horst zongen op humo ristische wijze een lied dat be- Tot slot waren het Wil Enters, Marian Rozendaal en Gijs Steen beek die een platback voorstel ling gaven van het liedje „Annle hou je me tassie even vast". Waarna de avond werd afgeslo ten. LEUSDEN Alweer voor het tiende jaar organiseerde de plaatselijke UW afgelopen don derdag een feestavond voor be jaarden In Leusden en Achter veld. De kantine in het Ponge bouw was tot de laatste stoel bezet. Ongeveer 145 bejaarden, van wie verschillende uit Achter veld waren aanwezig om deze gezellige avond mee te maken. Ab Hofstee, al jaren bekend als boer Voorthuizen, bracht voor de pauze leuke grappen en liedjes gedeeltelijk op de bekende toer als „boertje van buiten". Meezin gers zoals „Katrien" en „Hol landse meisjes" werden hier en daar meegeklapt of meegezon gen. Tijdens de pauze werd er ge zellig met elkaar gepraat terwijl de dames van de UW drankjes rondbrachten. De bordies van bingo werden tevoorschijn ge haald en onder leiding van de heren Kramer en Vrij werd dit spel op zeer plezierige wijze ge speeld HTERVELD Woensdag- 1 vierden de bewoners van Pruumtabak (St. Joseph) twoners van Sinecura hun ivalsfeest in de recreatie- an het huis. Hoewel er deze 1 minder belangstellenden ezig waren dan voorgaande was het toch een gezellige olijke avond. Om ongeveer uur verscheen Prins Frans de Vlle met de dansmarie- Ijn adjudant en de Raad van Elf met hun dames in de zaal. „We zijn blij dat we dit jaar hier weer uitgenodigd zijn om samen met jullie het Carnavalsfeest te vieren We zullen er wel voor zorgen dat jullie niet heel de avond op jullie stoelen blijven zitten", aldus Prins Frans. Hierna werd de heer Hilhorst onder scheiden met de orde van Prins Frans. Er werd een gezellige po lonaise gelopen, waarbij inder daad weinig van de aanwezigen Een tweede pauze werd inge last voor een drankje en een slaatje Door het onverwachte aantal bezoekers moesten er zelfs nog slaatjes op het laatste moment bij besteld worden. Klei ne prijsjes zoals een kop en schotel, wol en planten waren bestemd voor de winnaars van de bingo Tegen elven liep het feest ten einde Aan de vele leuke reakties en bedankjes aan het eind van de avond kan vastgesteld worden dat de dames en heren van de UW ook dit keer weer voor een uitstekende avond hebben ge zorgd.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7