"MINUI rnaval en Songfestival p Rossenbergschool Kantlijn iktisch antage Kerstboom Los Geld terug Baat Kandidaat-bejaar den sociaal maatschappelijke diensten loep op Leusden ONDERDAG 25 FEBRUARI 1982 aktie: Marnix ;ns werkgroep Ruimtelijke ilng van het CML blijft waar ze zit: in het entelijk chtingscentrum aan de eweg Dat moet voor u een éruststelling zijn, hoewel iilsschien ontgaan is dat gaderplaats van de iroep in discussie is sst. Jazeker, die is in ssle geweest, komt zohetLeusdense likorgaan - want dat is het is aan het begin vandit letfrisse moed begonnen •n nieuwe structuur. De was tot op de draad •ten en daarom moesten de imet nieuw elan worden ipakt Zulks geschiedt: ■akwinkel, onafhankelijke itter, stichtingsvorm en zo Al met al maakt het CML (afmeer los van de ente.zou je kunnen m. En in dat verband stelde duw Terwindt, voorzitter (werkgroep R.O. van het de vraag of ook niet elders iderd zou moeten worden. 1 jaar en dag confereert de roep in gemeentelijke Izlngen en zou daar nou let een einde aan moeten n? s, zo heeft de werkgroep eoordeeld. Vergaderen in Dorlichtingscentrum is het t praktisch. Daar heb je snaren en Mtlematerlaal bij de hand. ders moetje iedere keer weer ergens een zaaltje 6 huren. Iblijft RO voorshands in Dorlichtingscentrum. rtpaar Leusder Kranten hebben we gemeld, dat iljon niet langer l-wethouder is. Dat was lijstaanvoerder voor komende raadsverkiezlngen- wel, zij het niet fanatiek, tijdens de laatst gehouden Rrgaderingvande ing Leusden van D'66 heeft «zijn kadidatuur rokken, waardoor Rinze hhof de enig overgebleven lerskandidaat is bij de iten van 1966. Vroegen we aan Pieter Geljon, waarom hij zich teruggetrokken had. Antwoordde hij, een paar Leusder Kranten geleden: de leden vroegen me om nu een besluit daarover te nemen. Ik heb toen „nee" moeten zeggen, want ik kan op die vraag momenteel nog geen „ja" zeggen. Ik had even af willen wachten hoe het in de komende maanden allemaal een beetje gaat lopen. Kan ik ondertussen ook eens bezien of een wethouderschap te combineren valt met mijn tandartsenpraktijk. En bovendien: ik heb nog geen enkele ervaring in een gemeenteraad, ik vraag me af of ik dan wel meteen aan een wethouderschap zou moeten beginnen. Nee, dus. Plausibel verhaal. Kwam ons later ter ore, hoe het echt gegaan is bij die ledenvergadering van D'66. Daar heeft Bloemhof, naar wij uit doorgaans uiterst betrouwbare bron vernemen, gedreigd dat hij op zou stappen, als Geljon zijn wethouderskandidatuur zou handhaven. Bij hem sloot zich aan Ed Scholten, na Geljon en Bloemhof de derde man op de D'66-lijst. Ook Scholten zou vertrekken als Geljon kandidaat voor het college bleef. Bij ons thuis noemen we zoiets „chantage", maar misschien dat het pragmatisme van de democraten ruimte biedt voor een andere uitleg. In leder geval zaten de leden van D'66 met een flink gat in hun toch al niet zo riant gevulde kandidatenlijst. En dus wist Geljon wat hem te doen stond. Op momenten als deze geeft ons het woord „gemeentepolitiek" een zeer vieze smaak In de mond. Meneer Klomp van de werkgroep R.O. van het CML heeft het college dezer dagen een pracht van een advies gegeven. Maak, zo adviseert meneer Klomp, van Leusden geen kerstboom. Daarbij doelt de heer Klomp niet op ballen, guirlandes en een piek, maar op de verlichting. Op de stopverllchtlng om precies. Meneer Klomp vindt dus dat er in Leusden te veel stoplichten staan, en dat bezorgt meer overlast dan dat je er pret van hebt. Dat kan meneer Klomp weten, want hij werkt bij de verkeersdienst van de Rijkspolitie in Driebergen. En vandaar weet hij, dat een teveel aan stoplichten leidt tot harder rijden en door rood licht rijden. En daarom vindt meneer Klomp dat er best wat minder stoplichten zouden kunnen zijn of dat ze in ieder geval een aantal uren per dag uitgeschakeld zouden kunnen worden. Ik geloof dat dit ons aanspreekt. Wij houden niet van elektrisch verlichte kerstbomen. Maar hier en daar een echt kaarsje op de hoek van de straat, zou dat wat kunnen zijn? We hebben, naar het schijnt, het een en ander losgemaakt met het stukje in „Loep op Leusden" van vorige week, waarin we schreven over de naam Leusden-Zuid en de vraag of die naam misschien veranderd zou moeten worden. Dat de reacties binnenstromen is overdreven, maar er blijken toch nog heel wat mensen te zijn, die zich om dit onderwerp bekommeren. Voor wie het stukje vorige week gemist heeft, plaatsen we het nog een keer. Wie wil reageren kan dat tot en met aanstaande dinsdag doen. Volgende week donderdag komen we er dan nog één keer op terug. Het stukje van vorige week: In de vergadering van de werkgroep Verkeersaangelegenheden werd dinsdagavond bekendgemaakt dat in Leusden-Zuid verwljsbordjes naar Leusden-Centrum worden geplaatst. Dit is niet zozeer een serviceverlening van de gemeente aan de eigen inwoners aiswel aan de mensen van buiten Leusden. Het schijnt nogal eens voor te komen.dat niet-Leusdenaren die onze gemeente willen aandoen via de Arnhemseweg Leusden-Zuid binnenkomen en denken: „Fijn, we zijn nu dus in Leusden," en zich vervolgens te barsten zoeken naar de straat waar ze moeten zijn en die dus in Leusden-Centrum ligt. Allemaal vreselijk vervelend en daarom nu dus die verwljsbordjes naar het centrum van Leusden. Deze bekendmaking deed wethouder Jan Wagenaar (VVD) opmerken, dat de namen Leusden-Zuiden Leusden-Centrum eigenlijk verwarrend werken. Als het aan hem ligt, mag Leusden-Zuid gerust een andere naam krijgen. Wie het met wethouder Wagenaar eens is, mag ons schrijven en suggesties aandragen. Wie het niet met hem eens is, mag ons ook schrijven maar wel met een duidelijke motivatie. Wie vindt dat Leusden-Centrum een andere naam moet krijgen, mag tevens een brief sturen. Het redaktleadres is: Loep op Leusden, postbus 113830 AA Leusden. l - r 'p j i r ."p Meneer A. E Bergen heeft het geld teruggekregen dat hij enige tijd geleden uitgaf voor een bril bij de firma Groeneveld in de Hamershof. Dat geld verdiende hij terug door mee te doen aan een prijsvraag, die indertijd werd georganiseerd door het Optiek Gilde, ledereen die een bril kocht mocht aan die prijsvraag meedoen. Behalve prijzen als barometers, verrekijkers en thermometers kon men via die prijsvraag ook het aankoopbe drag van zijn bril terugverdienen Dat overkwam dus meneer Bergen, die op bijgaande foto het bedrag overhandigd krijgt door de heer J. P. A Mulder, chef van het Groeneveld-filiaal in Leusden Dat de kost doorgaans voor de baat uit zal gaan, zei de oude zegswijze al. Maar aan de Stoutenburgerlaan ligt het anders: daar holt de kost al jaren achter de baat aan. Dat gaat als volgt: sinds een geruim aantal jaren Is de Stoutenburgerlaan, die vanaf de Hessenweg in de richting van Hoevelaken loopt, een van de belabberdste wegen in deze gemeente. Goed, de Postweg mag er wat de slechte kwaliteit van het wegdek betreft ook wezen, maar de Stoutenburgerlaan zit vol met gaten en barsten en dat soort ongerief. Merkwaardig genoeg is de Stoutenburgerlaan tegelijk de enige weg in de gemeente waarvoor de aanwonenden baatbelasting betalen, leder jaar moeten de aanwonenden dokken voor het gerief van de verharding van de Soutenburgerlaan, terwijl het zo'n slechte weg is. Die kromme situatie blijft voortbestaan tot 1 augustus 1988. Althans wat de baatbelasting betreft, te hopen valt dat het wegdek tegen die tijd al een beetje verbeterd is. Het zit zo: De Stoutenburgerlaan is in 1956 voor het eerst - en naar boze tongen beweren tevens voor het laatst - geasfalteerd. Daarvoor was de Stoutenburgerlaan een zandpad. Verharding van het wegdek betekende dus een hele verbetering voorde aanwonenden en de gemeenteraad van het toenmalige (kennelijk krap bij kas zittende) Stoutenburg vond dat die aanwonenden dan ook maar een steentje bij moesten dragen. Profijtbeginsel noemen ze zoiets tegenwoordig. Toen werd een en ander in de vorm van een Verordening op de Baatbelasting voor de Stoutenburgerlaan gegoten. Die verordening stelde de gemeenteraad van Stoutenburg vast op 31 juli 1958. Duur van de verordening, waarvoor koninklijke goedkeuring werd verkregen: dertig jaar. Vandaar die jaarlijkse bijdrage, die van de Stoutenburgerlaners gevraagd wordt. In totaal gaat het om een bedrag van 3000,- per jaar. Wat ieder betaalt verschilt, want dat is onder meer afhankelijk van de breedte van het perceel dat men heeft en de afstand tot de Stoutenburgerlaan. Voor zover valt na te gaan is het de enige verordening die in deze soort ooit in Leusden heeft gegolden of nog geldt. Kunnen we hem niet ongedaan maken, om aldus een einde te maken aan een wat merkwaardige situatie? Het kan in ieder geval niet door de gemeenteraad voor te stellen om de verordening in te trekken. Er schijnt een hele procedure voor nodig te zijn, en misschien is het al weer lente 1989 voordat die is afgerond. Dus, beste mensen van Stoutenburgerlaan, nog zes jaar. De Stichting Geertrudlshof wil medio maart aanbesteding houden voor het bouwen van 14 bejaarden-woningen op het terrein van de voormalige Johanneshoeveaande Hamersveldseweg 40 te Leusden. Bij de stichting zijn In de loop der jaren talrijke aanvragen binnengekomen om op de kandidatenlijst voor een dergelijke woning te mogen worden geplaatst. Aangezien het doel van de stichting Is de woningen bij voorkeur te verhuren aan Leusdense, of aan Leusden gebonden bejaarden worden eventuele gegadigden, ook zij die zich reeds hebben laten inschrijven verzocht dit schriftelijk kenbaar te maken aan de sekretarls van de stichting de heer P. A. Waals, Hamersveldseweg 50 d te Leusden. IDEN - Het carnavals- t op de Rossenbergschool I op vrijdag 19 februari ge ld met een songfestival. De ronde van dit festival had week tevoren al plaatsge len. Toen traden maar liefst en dans-, zang- en leut- Pjes op, waaruit een selectie aakt moest worden. De vier- »lge jury, die deze moeilijke moest verrichten, bestond aard voor een groot deel uit aren. Het puntentellen werd gelaten aan de „rekenbon- van de zesde klas. Eén van noest, wegens ziekte, bij de ilijke wedstrijd vervangen •en, tot groot verdriet van ilechtoffer zelf. jflroepjes artiesten in spé lön de eindstreep. Ingrid, ke en Remco uit de eerste klas •en met het schone lied: ,,Ben H tevreden met je eigen kop, r dan een ander bovenop". De andere' kop was een opgeblazen ballon met een zelfontworpen ge zicht erop geschilderd. Caroline en Marinka uit de zesde werden twee de. Zij hadden zich gehuld in een enorme broek. Het lied, dat zij zon gen heette dan ook: ,,De man met de twee koppen". De derde plaats was voor André, Jeroen en Sandro, met: ,,Zo slank zijn als je dochter" leder, die meegedaan had met dit songfestival kreeg een medail lon omgehangen met daarop het vignet van de school, een hobbel paard, dit keer getooid met een clowneske hoed. Een grappig incident was het protest van de leerkrachten, die met hun act in de voorronde waren afgewezen. Met spandoeken en borden gaven zij uiting aan hun on genoegen. tot grote vreugde van de kinderen. Zij kregen een nieuwe kans, behaalden een luttel aantal punten en vielen dus niet in de prij zen. Ze zullen toch bejer hun best moeten doen de volgende keer 's Middags kon ieder, die daar zin in had, hossen op het schoolplein, luid aangemoedigd door belang stellende vaders en moeders en buurtbewoners. Binnen in school werden er warme appelflappen en limonade rondgedeeld en kregen we een programma met daarop een tiental kermisattracties. De grote trekpleister was de waarzeg ster. voor wier deur de hele middag een lange rij wachtenden stond Voor wie het feestgewoel wilde ont vluchten waren er damborden en dominospelletjes klaargezet. Het rommelhok was omgetoverd in een griezeltent, compleet met doods koppen en -gereutel in moerasach tige vloeren en met glibberige grij parmen. Het lokaal van klas vgf was geheel verduisterd voor de verto ning van Tom en Jerryfilms en ver der kon je ook nog pluisje blazen, koekhappen, sjoelen, je hand laten lezen en wat dies meer zij. Opval- Weekenddiensten HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den. voor de praktijken van de artsen Van den Berg, Binkhorst/Du Boeuff, Boerse- ma'Koch, LantinkA/erhagen. Van Nieuw- kerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar: dr. J. den Toom, Van Diepenhelm Scheltuslaan 7, Leusden-Z., tel. 943300. Voor spoedgevallen spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur Visites graag voor 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek De Hamershof, De Brouweni 14. tel 033-943441apotheek Leusden, De Biezenkamp 16, tel. 033-942303 zijn op werkdagen geopend van 8.30 tot 18 uur Buiten deze uren is voor spoedre- cepten geopend op werkdagen van 19 30 tot 2' 00 en op zaterdag-, zon en feestdagen van 14-14.30 uur en van 17.30-18 uur: week: 26 febr. t.m. 4 maart: Apotheek De Hamershof, De Brouwerij 14. Leusden, tel. 943441. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Soester Apotheek, Noordewierweg 92, tel. 1574, Amersfoort. WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. L. van Kalkert, De Roo van Alderwereltlaan 9, Leus den, tel. 945628 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdag 25 febr. t.m. woensdag 3 maart. VERLOSKUNDIGE Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot lend was de aanloop van oud-leer lingen, waarvan sommigen al drie jaar van de basisschool af waren Er moet nog even gezegd wor den, dat de outfit van juf Lies- beth en mevrouw Eerden, res pectievelijk wielrijdster en Roda- voetballer, een applaus waard was, met inbegrip van het klaar- overpak van Tineke Jansen, die toevallig oversteekdienst had. Kleur- en zwartwitfoto's werden gemaakt door Christine v.d. Ho ven, die samen met een aantal andere actieve moeders, deze dag tot een heej plezierige heb ben gemaakt. mevr. R. Dijkhuizen, H. van Viandenstr 2, Amersfoort, tel. 19200, b.g.g. 722000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts te bellen of uw eigen dierenkliniek Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. Nieuwe opgaven en wijzigingen tot uiter lijk woensdagmiddag 12 uur uitsluitend richten aan het Redaktiesecretariaat BDU-Krantenkombinatie, Postbus 67, Bameveld, tel 03420-16141 burgelijke stand Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 4 februari tot en met 9 februari zijn: GEBOREN: Kerkdiensten 2 febr 1982 Johannes Wilhelmus Heinrich, z v. J. H. Hofman en W H M. Kok. 3 febr. 1982 Jeroen, z v. J. W. M. van Wijk en M B. Massaar. 4 febr. 1982 Merit, d.v. J. Klop- man en M H Pander. 5 febr 1982 Ingrid Louise Johan na, d.v. M P. Spies en L. J. Hu- nenstijn 6 febr. 1982 Jannemieke, d.v. J. W. J Caspers en D. van Mee- gen. GEHUWD: ACHTERVELD R.K. Kerk: zaterdag 19.00 uur H Mis. zondag 8 30 uur gelezen H Mis Beide diensten voorganger A Goes, predi kant H. van Hattum. 10 30 uur: Oecu menische dienst met Ger Kerk De Glind Drs J Jellema en H van Hattum Ger. kerk De Glind, Jeugddorp: zon dag 10.30 uur oecumenische dienst in R.K kerk te Achterveld Drs J. Jellema en H. van Hattum; 19 00 uur drs. J Jellema Ned. Herv. Kerk: zondag 9 00 uur ds Van Sloten uit Hagestem. LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag 19.00uur gebeds- en communieviering F. Overbeek; zon dag 9.00 uur: H. Mis met herenkoor, 11.00 uur H. Mis met volkszang Beide diensten voorganger B. ter Bekke, pre dikant F. Overbeek. Herv./Ger, Marcuskerk: zondag 9 00 uur Ger-herv woorddienst, ds J Gou- mare uit Amersfoort, 10 30 uur ger- herv woorddienst ds. J Weernekers, 17 00 uur Vesper 19 00 uur hervormde woorddienst (G.B.). ds W Anker uit Doorn Ger. Kerk Vrijgem.: zondag 9 30 uur leesdienst; 16 45 uur. ds M. Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: ger.-herv woorddienst ds J Weernekers, 10 30 uur ger herv. woorddienst ds. H Kuijk uit Bilthoven. 18.30 uur ger -herv. woorddienst ds. P H van Harten uit Soest Good News Christian Fellowship: Huis de Boom. Arnhemseweg 107) Sunday 10.00 am English speaking service geen. OVERLEDEN: 2 febr. 1982 M. J Molenaar, oud 87 jaar. 3 febr 1982 D. van Ravenhorst, oud 63 jaar. 7 gebr. 1982 A. de Rover, oud 86 jaar DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN-ZUID EN CENTRUM Donderdag 25 februari 19.30 uur: Raadsvergadering, raadszaal. Donderdag 25 februari 20.00 uur: Werkgroep Milieu-educatie, com missiekamer. oude gemeentehuis, Burg de Beaufortweg. Maandag 1 maart 20.00 uur: Wel zijn en Onderwijs, raadszaal. Dinsdag 2 maart 20.00 uur: OW/ RO, voorlichtingscentrum Zwarte- weq 16a ACHTERVELD Zaterdag 27 februari 20.00 uur: Feestavond K.P.J., Ons Gebouw Zaterdag 27 februari 10.00 uur: Clubkampioenschappen Avanti ta feltennis, Sportzaal. Dinsdag 2 maart 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem, Ons Gebouw MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle ningsinstellingen m Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerdenj Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, tel. 945618. Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur Protetants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC) dinsdag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leusden: woensdag van 9 tot 10 uur. PSC: donder dag van 9 tot 10 uur; MDE: vrijdag van 9 tot 10 uur Leusden-Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818 Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur. Achterveld: Kruisgebouw Waiter van Amersfoortstraat 30. tel 03425-1333 Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur MDE: maandag van 11 tot 12 uur (Tijdens het weekeinde kan men zich in dnngende gevallen dag en nacht wenden tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland. telefoon 035-45555 GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Cent rum: Groot Krakhorst, Boldenkhof 18, telefoon 945618. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur Gezamenlijke kruisverenigingen (A1MD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Al dewereltlaan 13. tel 940818. Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): maandag van 13.30 tot 14 30 uur. Protestants Sociaal Centrum: vnjdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken Leusden: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 9.30 uur en van 14 00 tot 14 30 uur. Achterveld: maandag en woensdag van 16 30 tot 17 30 uur en vnjdag van 19 tot 20 uur. HULPDIENST DIAKONAAT WELZIJN DIVERSEN POLITIE AA Amersfoort: tel. 941102 Al-Anon: Amersfoort. Postbus 946, Amersfoort, tel. 727203 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: zelfwerk- groep van familie en vnenden van men sen met alcoholproblemen. Groepsavon- den, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef. Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid Tel. 033-943722 b.g.g. 940182 WOL (Vereniging voor Welzijn Ouderen Spreekuur Leusden-Centrum: iedere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, wijk- gebouw Rozengaarde 33, telefoon 941218. Achterveld: de eerste en derde woens dag van de maand van 15 tot 15.30 uur in het wijkgebouw Walter van Amersfoort straat. tel. 03425-1333 Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Noordwijck. Akker hoeve, en Langenbeek mevr. Lang broek, Weesboom 13, telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wanmolen 20. tel. 944237. Voor Leusden-Zuid mevr. Abbrlng, Pr Chnstinalaan 7, tel. 942047 en mevrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltus laan 44, tel 940635 Hulpdienst voor het gemeentediakonaat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noorderin slag-Middenweg mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35. tel. 941350, ANONIEME ALCOHOLICI (AA) Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteitsvragen). Zonnehof 10 (in het GG en GD-gebouw). tel 033-18931. Spreekuren volgens af spraak Werkgroep Laat Leven: afdeling Leus den, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 940541. Bureau Amersfoort; 622044. Oppascentrale: algemeen, van maan dag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur: tel 944235, Grienden 16, Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o. Kontaktpersoon voor Leusden: Nel van Uppevelde, Bretagne 22, tel. 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke tweede woensdag van de maand van 11 tot 11 30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26 Algemeen alarmnummer: 03404- 24824 Politie groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzin- gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktle van de Leusder Krant, Post bus 113830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoorde ling van de redaktie Je kunt merken, dat veel Leus- denaren naar de wintersport zijn. Er gebeurde deze week bijna niks leuks De leden van de Haaien zullen vast allemaal meedoen aan de snorkel-lessen in zwembad Bavoort Beter lucht happen onder water dan ten onder gaan, nietwaar? Wethouder Wagenaar vindt het niet leuk, dat hij onge vraagd verkeersadviezen krijgt. Inderdaad, dat wisten we at jéren. Ook stom van het CIMK Ze had toch moeten weten, datje het regelen van het verkeer uit stekend aan de enige deskun dige Leusdenaar over kunt la ten. Bordje in de Hamershof ..Ver boden voor trekkers'' Konijntje in De Wetering: „Nu Gert de Weerdt één plaats is gezakt, zal ik het indienen van een bezwaarschrift vooralsnog niet doorzetten De werkgroep Verkeersaan gelegenheden wil een onder zoekje) laten plegen naar het nut van woonerven De uitslag is als volgt: Automobilisten ha ten die stapvoet-oorden, voet gangers vinden het zélig 1 Het is nu wel krokusvakantie, maar hebt u één krokus met de kop boven de kouwe grond ge zien? Ze kijken wel uit. De werkgroep Milieu Edukatie van het CML verwijst het ont werp Afvalstoffenplan van de provincie Utrecht naar de vuil nishoop. Overigens is de werkgroep boos over de wijze, waarop het plan ter visie is gelegd Ze voelt zich behandeld als oud vuil. Het CML buigt zich over het lot van de Schoolsteegbosjes, maar dat lot is al bepaald door CRM Nieuw Leusden's spreek woord: „Als de raad het land verdeelt, boer pas op je stuk ken. De „alcoholische brand is ge lukkig geblust Pils erover. Er brand eindelijk licht in de Schoolraad. Dat Korfbal in de Korf zaal was geen Korfbal Maar zoémen dat het deed. Volgens een onderzoek blijkt men in Akkerhoeve'Noord wijck onvoldoende aan het woongerief te komen. Op de carnavalsavond van de Gouden Klomp hield - zo lees ik- Evelien Blom van het CDA het langer vol dan Rinze Bloemhof van D'66 Heeft dat iets te betekenen Nee hoor, Rinze was gewoon op de verkeerde bijeenkomst beland. Hij had de feestavond van de U. V. V. bij willen wonen. Dat ontdekte hij pas halverwe ge en twee dagen te laat Boze D'66-er „Al die opmer kingen in de Kantlijn over Rin ze Dat begint verdacht veel te lij ken op een aktie „Beschadi ging lijsttrekker'' Ach, boze D'66-er, wie neemt dat nou serieus? Wie hoog wil eindigen, moet laag bouwen, maar het kan wel op een bijzondere teleurstel ling uitdraaien Overigens is het natuurlijk al lesbehalve positief, dat er slechts twee raadsleden aan wezig waren op die carnavals avond. Want ook een serieus raadslid moet tegen een lolletje kun nen. Komt allen, komt allen' De Bie zenkamp staat alwéér op de agenda van de commissie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. Nou maar ho pen, dat er ook eens openbaar gewerkt wordt Als u een brief stuurt naar de gemeente, doe er dan postze gels voor een antwoord bij Niet dat u dan antwoord krijgt, maar het kan wél mooi schelen in het gemeentelijke tekort V.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11