w V X ha. Leusden krijgt aanzienlijk minder contingenten voor gesubsidieerde woningbouw ee weken expositie yerkeersplan J Uit voorlopige toewijzing 1982 blijkt: laandag 1 maart toelichting; inspreken vóór 8 maart Iffil Bouwmarkt affaire ter sprake op CDA- bijeenkomst Ad Wisman (CDA) keert niet terug in de raad Lu ■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ NNIIH llllllll llllllllllllllll Vandaag in de Leusder Krant BDU O. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DOKTERSDIENST: FOfiTKOPll"! j NODIG? I Leusder Krant j Geen krant ontvangen? Uw leesbril van, Gro< Houdt Groeneveld voor ogen SB Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave BDU B V DONDERDAG 25 FEBRUARI 1982 13e JAARGANG NO. 90 (Van één onzer verslaggevers) LEUSOEN - De gemeente Leusden krijgt voor dit jaar aan zienlijk minder contingenten voor gesubsidieerde woning bouw dan ze had aangevraagd. In totaal vroeg de gemeente aan het Ministerie van volkshuisvesting om 1385 contingen ten voor de bouw van gesubsidieerde koop- en huurhuizen dit jaar. De gemeente krijgt er slechts 430. Aldus blijkt uit een voorlopige toewijzing, die de hoofdingenieur-directeur van de provinciale direktie Volkshuisvesting dezer dagen heeft toegezonden aan de gemeente Leusden. Wethouder Jan Wa genaar (VVD, ruimtelijke ordening) zal hierover vanavond me dedelingen doen in de raadsvergadering. De voorlopige toewijzing ziet er voor de gemeente Leusden als volgt uit: Woningwetwoningen 91 (aangevraagd 311) Van Dam-eenheden 12 (aangevraagd 125) Premiehuur 62 (aangevraagd 286) PremiekoopA 167 (aangevraagd 460) Premiekoop B 98 (aangevraagd 203) Totaal 430 (aangevraagd 1385) Nieuwbouw in Leusden; er zal in de gesubsidieerde sfeer aanzienlijk minder gebouwd worden dan gepland. Onduidelijk is op dit moment welk karakter de „voorlopi ge" toewijzing heeft. Zeker is dat er nog bestuurlijk overleg tussen provincie en gemeente over zal plaatsvinden. Daar over en over de konsekwenties van een en ander voor de woningbouw in Leusden dit jaar zal Wagenaar vanavond het een en ander in de raadsvergadering zeggen. Duidelijk is in leder geval dat de versnelde bouw van de wijken Claeveren- blad en Wildenburg door deze zeer beperkte toewijzing in gevaar komt, zo niet onmogelijk wordt. Bij de gemeente had men uiteraard, gehoord de mededelingen die over dit onder werp vanuit Den Haag de laatste maanden kwamen, wel ver wacht dat men niet de totale aanvraag toegewezen zou krijgen. Maar het aantal contingenten dat men nu toegewezen heeft ge kregen is wel aanzienlijk minder dan verwacht. Het commentaar van een woordvoerder van de Provinciale Direktie Volkshuisvesting beperkte zich tot de opmerking, dat alle gemeenten in Nederland met dit probleem zitten. „De gemeentes moeten maar zien, hoe ze dat opknappen", aldus deze woordvoerder. .EUSDEN - Van maandag Mart tot en met dinsdag 16 art kan men zich in de ge- entelijke expositieruimte 1 de Zwarteweg 16a aan de ld van kaarten en foto's op hoogte stellen van het ont- rp-verkeersplan van de meente Leusden. Op 1 art Is de expositie ge- UITVOERIG BESPROKEN Begin januari is de nota „plan vorming verkeersplan" aan alle daarvoor in aanmerking komende organisaties en groeperingen toe gezonden en voor belangstellen den ter inzage gelegd op het bu reau Voorlichting en in de gemeen- telijke informatiestand in de biblio- te adviezen en de ontvangen in- spraakreacties zullen burgemees ter en wethouders een voorstel doen hoe naar hun mening het uit eindelijke verkeersplan er uit dient te komen zien Dit voorstel zal op 6 april worden besproken in de com missie Openbare Werken en Ruim- telijke Ordening, waarna op 29 april de gemeenteraad zich over het ver- keersplan zal kunnen uitspreken echter telkens een afzonderlijk be- sluit moeten nemen VOORSTELLEN In het kader van het verkeers plan wordt voorgesteld. - de aanleg van de volgende fiets paden en -routes: langs de Ha- mersveldseweg tussen de Zuiderinslag en de Leusbroeker- langs de Ponlijn door het Burg. Bui- ningpark heen. - het maken van de volgende doorsteekmogelijkheden voor (brom-)fietsers: tussen Viltroos en Rozengaarde; tussen Rozen haag en Noorderinslag, tussen Ro zengaarde en Asschatterweg; tus sen Bohemen en Noorderinslag, van Essex over Middenweg naar Azuriet; tussen Azuriet en Gorzen, van de Wilgenlaan over de Midden weg naar de Bolderikhof en de Zon- neduuwhof. en tussen Zilverreiger en Parelduiker - het aanleggen van fiets/voet gangerstunneltjes op de volgen de plaatsen onder de Groene Zoom Bavoortseweg ter hoogte van het Burg Buiningpark en onder de Groene Zoom op het kruispunt met de Burg. de Beaufortweg; - het plaatsen van verkeerslich ten op de kruisingen Noorderrand weg - Horsterweg - Zwarteweg; Centrumweg - Smoussesteeg - Kooikersgracht en Arnhemseweg - Maanweg. - het treffen van de volgende maatregelen en voorzieningen: de end van 14.00 tot 17.00 uur van 19.30 tot 21.30 uur; op dag zullen er terzake des- ndigen aanwezig zijn voor t geven van toelichting en t beantwoorden van vra- H Dp de overige dagen is de positie geopend van 9.00- .00 uur en van 14.00-16.30 r; voor een bezoek aan de positie kan men zich dan t best eerst even in verbin- ig stellen met het bureau orilchting, dat evenals de positieruimte in het ge- uw Zwarteweg 16a is ge- stigd. tehalve kaart- en Totomateriaal op de expositie ook exempla- aanwezig van de nota ..plan- ming verkeersplan" met de bij- Torende nota van wijzigingen en tvullingen en de in de vorige fa- van het verkeersplan versche- nota ..planvoorbereiding" met 1 overzicht van de op die nota vangen inspraakreacties. theek ..Nieuw Langenbeek". De werkgroep Verkeer, het adviesor gaan van het gemeentebestuur voor verkeerszaken, heeft in twee vergaderingen de nota uitvoerig besproken, waarbij ook de bezoe kers van de publieke tribune in de gelegenheid waren mee te praten Inmiddels is de nota ook onderwerp van bespreking geweest in de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML. Om ook alle verdere belangstellenden de gelegenheid te bieden zich nader van het ver keersplan op de hoogte te stellen en daarop desgewenst te reage ren, wordt de hierboven aangekon digde expositie gehouden, Daar zijn ook de gebruikelijke inspraak- brieven verkrijgbaar, waarop men zijn vragen en opmerkingen kwijt kan. Tot 8 maart kunnen de in- spraakbrieven worden ingezon den. Ook daarna is het mogelijk om reacties op het verkeersplan aan het gemeentebestuur kenbaar te maken, maar de verwerking daar van zal niet meer meegenomen kunnen worden in het te maken overzicht van de inspraakreacties Mede aan de hand van de door de werkgroep Verkeer uitgebrach- Het hoofddoel van het verkeers plan is het vergroten van de ver keersveiligheid en de -leefbaar heid, terwijl toch een vlotte afwikke ling van het verkeer tot stand wordt gebracht In het ontwerp-verkeers- plan wordt een groot aantal maat regelen voorgesteld om dat hoofd doel te bereiken Het opnemen hiervan in het verkeersplan bete kent overigens niet dat ze ook auto matisch zullen worden uitgevoerd. In het verkeersplan geeft het ge meentebestuur de richting aan van het in de komende jaren te voeren verkeersbeleid. Over iedere maat regel op zich zal de gemeenteraad weg; langs de Asschatterweg tus sen Valleikanaal en Achterveld of als eventueel alternatief tussen de Walstro (in de wijk De Wetering) en de Hessenweg ter hoogte van de Emelaarseweg; langs de Ponlijn tussen Maanweg en Amersfoort, langs de oost- en noordzijde van het Valleikanaal; langs de Dode- weg, de Stoutenburgerlaan en de Leusbroekerweg; rond het winkel centrum Hamershof; langs de oost zijde van de Middenweg en langs de zuidzijde van de Noorderinslag tussen Groenhouten-noord en de Middenweg en tussen Groene Zoom en aan te leggen fietspad Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Vtrachljnt dinsdag an dondardag In da gamaante Lausdan. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leuaden-Centrum Is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De problemen rond de vestiging van de Bouw markt Van Galen op het werkge- legenheldsterrein Paardenmaat komen aanstaande woensdag ter sprake op een door het CDA georganiseerde bijeenkomst. Deze voor iedereen toegankelij ke bijeenkomst wordt woensdag (3 maart) gehouden in het aktivi- teitencentrum De Korf en begint om 20.00 uur. Er zullen drie onderwerpen ter sprake komen: - wat kan er gedaan worden aan de bestaande situatie van de bouwmarkt en wie zou dat kun nen doen? - hoe kunnen in de toekomst der gelijke situaties voorkomen wor den? - hoe kan er voor gezorgd worden dat de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf beter functioneert? Het CDA heeft voor deze bijeen komst uitnodigingen gestuurd aan de fracties in de gemeenteraad, de Kamer van Koophandel, de drie Leusdense winkeliersverenigingen en het Koninklijk Nederlands On- dernemersverbond (KNOV). Waar schijnlijk zal een deskundige van het KNOV op de bijeenkomst aan wezig zijn. Aanleiding voor de vergadenng van aanstaande woensdag is het rumoer dat met name in midden- standskringen is ontstaan over de vestiging van de bouwmarkt Van Galen op het werkgelegenheidster- rein Paardenmaat. De onderne mers zijn van mening dat het colle ge van B, en W. ten onrechte ont heffing voor die vestiging heeft ge geven, bouw van bruggetjes voor lang zaam verkeer over de Heiligenber- gerbeek in de Oude Rijksweg en over het Valleikanaal als verbin- dir.- ussen de fietspaden langs de Noorderinslag en het aan te leggen fietspad langs de Asschatterweg. het geschikt maken van de Smous sesteeg voor busverkeer en fiet sers, het reconstrueren van de plaatsen waar het fietsverkeer bij De Biezenkamp de Hamersveldse weg en de Asschatterweg kruist, het reconstrueren of herinrichten van de Walter van Amersfoort- straat in Achterveld; het afsluiten van het viaduct in de Heihgenber- gerweg over Rijksweg 28 na ge reedkoming van de aansluiting op die weg en het instellen van één richtingsverkeer op de Hamers veldseweg indien in de praktijk daartoe de noodzaak zou blijken Het aanleggen van een fietspad langs de Hamersveldseweg is één van de voorstellen, die in het verkeersplan worden gedaan Vanaf maandag is over dat verkeersplan een tentoonstelling te zien in het gemeentelijk voorlichtingscentrum Wegdek Stoutenburgerlaan wordt waarschijnlijk dit voorjaar verbeterdC Provincie geeft aanzet tot organisatie welzijnsbeleid Technische School Don Bosco hield kennismakingsavond De mens en z'n hobby: de heer A Luigjes en z'n schilderkunst De Wol wil grenzen leeftijds groepen doen vervagen Carnaval In Achterveld Sport Loep op Leusden Kantlijn Filmen boeken 7 7 9 11 11 13 tel. 033-943300 Ad Wisman zeil gevraagd om on verkiesbare plaats. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ad Wisman (CDA) keert na de verkiezingen van juni aanstaande niet terug in de Leusdense gemeenteraad. Wis man heeft het bestuur van het CDA verzocht om hem niet op een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst te zetten, omdat hij het raadswerk niet langer met zijn werkkring kan combineren. Het CDA-bestuur heeft aan dat verzoek gehoor gegeven. Hoe de lijst van het CDA er uit zal zien is nog steeds niet duide lijk. De ledenvergadering van het CDA beslist daar pas op 10 of 18 maart aanstaande over. Deze week komt het bestuur van de afdeling Leusden met een voor stel ten aanzien van de kandida tenlijst. Zeker Is dat daarop wet houder Gljs van Woudenberg en fractievoorzitter Evelien Blom de eerste twee plaatsen in zullen nemen. Onduidelijk Is echter nog wie van die twee lijsttrekker gaat worden. R02 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Ook aan een leesbril toe? De Groeneveld-opticien heeft ze altijd in voorraad Maar natuurlijk zijn er meer mogelijkheden in dit genre. Kom eens kijken en laat u deskundig adviseren door de Gilde-opticien. Welkom Bij de Groeneveld-opticien. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 ««m». rw firn*rvv«k1.nnliriAn4 ziin xxnnpclntpn Hu hf*l Oniiék-Glldé De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij hel Optiek-Gilde^

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1