Provincie geeft aanzet tot organisatie welzijnsbeleid Bejaardencarnaval werd grandioze show Kleintje Carnaval Wegdek Stoutenburgerlaan wordt eer waarschijnlijk dit vooijaar verbeterd Filiaal Foto Muns geopend Hoorzitting op 10 maart Dropping emeente zal „alles op alles zetten" Oud papier-aktie voor De Til Zwangerschaps- gymnastiek Aktiviteiten Vrouwenkafé Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? ZIE OOK „LOEP OP LEUS DEN" plaatselijk nieuws :ht is het wegdek van de Stoutenburgerlaan nu afhankelijk nieuwsblad irde gemeente Leusden. lijnt elke dinsdag en nderdag. (erantwoordelijke adtktie: lert Vos farnix Kreijns (pi. verv.) edaktie: lertien Engelkens "aspar van Loo. ïlevering kopij en ad- ertenties: oor het dinsdagnum- ler tot uiterlijk maan- agmiddag 12.00 uur, ioor het donderdag- •ummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 lur. ledaktetie en admini- tratie: Kantoor Leusder -(rant, Rozendaallaan 9, '.eusden-Centrum. Op ,verkdagen geopend van *19.00 tot 12.00 uur en 'an 13.30 tot 17.00 uur. iuonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 er half jaar; 14,05 per wartaal. (lachten bezorging; Als abonnee dient u de Itrant voor dinsdag- of ionderdagavond 18.00 iur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, |ieem dan kontakt op imet onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don- Jerdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 140691. Bij geen gehoor tuntu kontakt op nemen Tiet onze inspekteur be- torging, overdag 03420- "6141toestel 44. Nabestellen foto's: 3e meeste in de Leusder <rant gepubliceerde fo lio's kunt u nabestellen timet uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 -m) op giro: 871441 i.n.v. BDU b.v. te Barne- SVeld, met duidelijke ver gelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge- liplaatst. U kunt ook kon- vtant betalen op ons kan- 'toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier 'eken na betaling ont- angt u de gewenste fo e's thuis. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter Vandaag besteld, morgen klaar. DE LEUSDER KRANT als het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495 LEUSDEN - Vrijdag 26 februari wordt er door het jeugd- en jon gerenwerk De Til een oud papier aktfe gehouden, ledereen die oud papier of lompen wil af staan, kan dit in de namiddag tot ongeveer 19.30 uur bij De Til de poneren. Degenen die niet in de gelegen heid zijn het te komen brengen kun nen dit tijdig doorbellen via tele foonnummer 941826. Er zal dan getracht worden het op te halen. De opbrengst wordt besteed aan het vakantiewerk Men hoopt begin au gustus weer twee groepen jongens voor een niet te hoog bedrag een vakantieweek te kunnen bieden. LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht, het dage lijks bestuur van de provin cie, willen een provinciaal welzijnsbeleid dat aansluit bij de behoeften in de samenle ving. Hun staat daarom een organisatie voor ogen waarin overheid, burgers en wel- zijnsinstellingen de verant woordelijkheid delen. In die opzet passen min of meer zelfstandige organen voor onderzoek en planning. Het provinciebestuur is de in stantie die de grenzen aan geeft, ook financieel, waar binnen deze organen zich kunnen bewegen. Dit blijkt uit de discussienota waarin GS hun voorlopige standpunt over de organisatie van het provinciale welzijnsbeleid hebben neergelegd Men kan tot 15 maart a.s. schrifte lijk op de nota reageren en zijn commentaar mondeling toelichten op de hoorzitting, die op 10 maart om 20.00 uur wordt gehouden in de Statenzaal van het provinciehuis. Achter St. Pieter 20 in Utrecht. Belanghebbenden bij het welzijns beleid zijn uiteraard in de eerste plaats de inwoners van de provin cie. voor wie het allemaal is be doeld Het provinciebestuur heeft met hen veelal niet direct contact, maar via de instellingen van het particuliere initiatief Daarnaast is er op welzijnsgebied het zogeheten maatschappelijke initiatief werk zaam Hieronder worden wat los ser georganiseerde groepen (ac tiegroepen) verstaan Ook de over heid zelf kan initiatieven ter bevor dering van het welzijn ontplooien Voor een goed welzijnsbeleid is volgens GS nodig, dat deze groe pen onderling en met de overheid voortdurend opvattingen, wensen en beleidsvoornemens uitwisse len Verdere bundeling van het overleg is daartoe gewenst. VEREISTEN Om de bevolking in staat te stellen zoveel mogelijk invloed uit te oefe nen op het provinciale welzijnsbe leid, moet aan twee vereisten wor den voldaan In de eerste plaats moet de bevolking weten wat de achtergronden van beleidsvoorne mens zijn en wat de eventuele al ternatieven. Aan de andere kant moet het provinciebestuur, wil het rekening kunnen houden met ideeën die inwoners van de provin cie over het welzijnsbeleid hebben, die ideeën kennen Voor het in goe de banen leiden van de informatie stroom van overheid naar burgers en andersom stelt het rijk, onder voorwaarden die een democrati sche planning" moeten garande ren, geld beschikbaar GS willen deze taak toevertrouwen aan de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering (PUSW) GS wijzen er in hun voorlopige standpunt op dat het provinciebe stuur de politieke verantwoordelijk heid voor het welzijnsbeleid draagt en daarom uitgangspunten en voorwaarden vaststelt De plan ning van het beleid willen zij echter niet in eigen hand houden, maar overdragen aan een orgaan dat de status van een provinciale be stuurscommissie krijgt Het orgaan heeft de taak om in overleg met de belanghebbenden ontwerp-plan- nen te maken GS leveren op een ontwerp-plan commentaar en bieden de moge lijkheid tot inspraak Vergezeld van hun visie en van hun visie op wat er door insprekers over is gezegd, leggen zij het ontwerp plan tenslotte ter goedkeuring voor aan provinciale staten. DIENST NODIG Gezien de taken die raden, de PUSW-nieuwe stijl en het plan ningsorgaan zijn toegedacht, ach ten GS de instelling van een so ciaal-culturele dienst overbodig Met een ambtelijke beleidsfadeling op de provinciale griffie kan in hun ogen worden volstaan. Voor de in spectie van het welzijnswerk, een taak die belangrijker wordt naarma te de provinciale verantwoordelijk heid voor de gesubsidieerde instel lingen op welzijnsgebied groeit, zal binnen de griffie naar een oplos sing worden gezocht. Het voorlopige standpunt van GS is om commentaar toegezonden aan gemeenten en aan welzijnsinstel- lingen en -organisaties Hun defini tieve standpunt zullen GS echter pas vaststellen nadat ook het com mentaar van andere groepen (emancipatiegroepen horen daar ook bij') en individuele burgers is verwerkt Na bespreking in de daarvoor in aanmerking komende commissies zullen provinciale staten hun oor deel over het definitieve standpunt kunnen geven. Exemplaren van de discussienota met het voorlopige standpunt van GS zijn telefonisch te bestellen (030-321632, toestel 241) Het advies over de organisatie van het provinciale welzijnsbeleid dat de commissie-Thoenes aan GS heeft uitgebracht en dat aan de dis cussienota ten grondslag ligt, is ter inzage in de bibliotheek van het provinciehuis. LEUSDEN - De stichting jeugd- en jongerenwerk De Til organiseert vrijdag 5 maart voor iedereen die belangstelling heeft vanaf 15 jaar een dropping. De deelnemers moeten om 19.00 uur bij De Til aanwezig zijn voor onder meer de indeling; om 19.30 uur vindt het vertrek plaats. De dropping wordt buiten Leus den gehpuden, ook het punt waar de dropping wordt heengevoerd, is buiten Leusden Er wordt gedropt in groepjes van minimaal drie per sonen, maximaal vi|f. Men kan zich tot woensdag 3 maart opgeven bij De Til, Hamers- veldseweg 30 of telefonisch, tele foon 941826. Deelnemerskosten bedragen 4 gulden, inclusief con sumptie Hebben zich op 3 maart niet voldoende belangstellenden gemeld, dan kan de dropping geen doorgang vinden. LEUSDEN - Maandag 1 maart om 19.45 uur en woensdag 3 maart om 20.45 uur beginnen er weer twee nieuwe cursussen zwangerschapsgymnastiek. Deze zijn bestemd voor vrouwen die in de maand mei of begin juni een baby verwachten. De cursus sen worden gegeven in het wijkge- bouw aan de Rozengaarde 33. Op gave ter plaatse of telefonisch 941218. LEUSDER KRANT is een ivt van de BDU-kranten- mblnatie te Barneveld. LEUSDEN/CENTRUM - De Gouden Klomp heeft maandag in Blijhof een groot aantal Lcus- dense bejaarden een onvergete lijke avond bezorgd. Meelevend en meewerkend - zelfs buiten het protocol om - heeft de „jeugd van weleer" van een car navalsfeest naar Duits model ge noten: niet te veel polonaise- drukte maar des te meer show en wat dat laatste betreft, van prima kwaliteit. De „jeugd van tegen woordig", vaak negatief beoor deeld, heeft daarbij een grote rol gespeeld. Alles bijeen een uit stekende beurt van prins Goed gemutst Co. The Strings, een Amersfoorts or kestje met een zeer gevarieerd re pertoire. wist de zaal, spoedig in de juiste stemming te krijgen met top pers van toen en vandaag. De Raad van Elf en de Gouden Klom- per dames, het bestuur en de se naat van de carnavalsclub, maar ook onze dansmariekes en de jeugdraad van prins Marlijn hebben de nodige hand- en spandiensten verricht om het de bezoekers zo aangenaam mogelijk te maken Te recht was prins Goedgemutst een zeer tevreden persoonlijkheid Petra en Claudia van Essen openden de wervelende show met tapdance en zang. waarna de dansmariekes en solo-Sylvia hun allerbeste beentje voorgezet heb ben. Om 22.00 uur werd het. onder luid protest, bedtijd voor de jeugd raad Na een tweede optreden van de dansmarijes en de Amers- foortse tweeling kwamen twee ou de bekenden op anderhalve fiets het feestgedruis nieuwe impulsen geven Het duo Majo had weer (heel) wat bijeengeveegd over het wel maar vooral wee in Leusden. De dansmariekes, onvermoeibaar die avond, kwamen opnieuw terug en kregen voor de derde keer de handen op elkaar, voordat nog een lichtbejaarde ster (amper 80 jaar') bezit nam van de microfoon Met korte rijmpjes bracht hij de vreem de wereld van vandaag humoris tisch in beeld De heer P. Waals en de overige artiesten werden uiteraard om hangen met een prinsenmedail le. Met een invasie van een bont uitgedoste hosclub ging de avond verder. Zo snel, dat voor velen het einde te vroeg kwam. De Gouden Klomp had eer van haar werk. LEUSDEN - Maandagavond 1 maart wordt er, zoals al eerder werd aangekondigd, een kle- dingbeurs in het Vrouwenkafé gehouden. Er wordt niet alleen tweedehands kleding, maar ook eigen maaksels op ander terrein dan kleding voor zeer redelijke prijzen verkocht. Informatie is te krijgen bij Wil Greeven, telefoon 726996. Volgende week maandag 8 maart, internationale vrouwendag, is er weer een eetavond. Leusden- se vrouwen hoeven zich die dag niet druk te maken over wat ze zul len koken, want zij zijn mét hun kin deren van harte uitgenodigd een heerlijke macaronischotel te ko men eten De kosten hiervoor zijn zes gulden en voor kinderen onder de tien jaar drie gulden Om 18 00 uur staat het eten op tafel en de kinderen kunnen tot acht uur blij ven. Voor deze avond kan men zich opgeven tot en met zondag 7 maart bij Cato, telefoon 942147, Wil, telefoon 726996 of bij Trees- je. telefoon 941853. Het Vrouwenkafé is elke maan dagavond open van 20.00 tot 24.00 uur in Hakhorst. Met welwillende medewerking van de Ministeries van OKW en CRM werd dit jaar een ernstige poging gedaan om carnaval voor bijna iedere Nederlander moge lijk te maken. In het zuiden des lands - beneden de grote rivie ren zogezegd - krijgt iedereen al jarenlang vrij rond de hoogtijda gen van carnaval. Boven de Maas, Waal en Rijn is het feest der zotheid nu geïntegreerd in de krokusvakantie. Een redelijk ge slaagde poging tot succes, ech ter pas helemaal ideaal als de re gering ook nog kan zorgen voor augustustemperatuur tijdens de optochten. Ik vond het zaterdag in Leusden een zondag in Ach terveld echt niet zo warm. Over Achterveld gesproken - daar gebeurt nogal eens wat an ders dan elders - nog even terug naar de niet gespeelde voetbal wedstrijd Achterveld - Amsvorde, een topper die volgens plan om 14 30 uur had moeten beginnen, doch te elfder ure (dit is geen uitge sproken carnavalstijdstip maar een algemeen erkende uitdrukking) werd afgelast. Achterveld voelde - in verband met de optocht door het dorp zeer terecht - niets of zeer weinig voor de door de voetbal bond geprikte aanvangstijd, maar wilde wel een uur later met de af trap beginnen om de kiezelfoorters alsnog te verslaan Daar had Ams vorde geen zin in Om de thuisclub een lol te doen wel om 13.00 uur Dank je de koekoek' Op dat mo ment beginnen betekent voor SVA geen publiek en vrijwel geen spe lers, omdat beide groepen Hinter- felders dan elders in het dorp wel wat beters te doen hadden Ten einde raad werd het veld maar af gekeurd. Zo simpel is dat Weer naar Leusden, waar korf bal (van Antilopen) en Korfbal (van de Gouden Klomp) succesvol ver liepen. Wat dit laatste betreft, veel notabelen in de tent van Gerrit van Tiel en een opvallende aanwezig heid van zittende en aanstaande gemeenteraadsleden. Geen Gert de Weerdt of Bart Peddemors om maar eens een greep te doen uit de massa kandidaten. Die weten ken nelijk nu al. dat ze geen zieltjes be hoeven te winnen omdat ze door hun partij op een onverkiesbare plaats zijn gezet en alleen maar wat aan naamsreclame doen Stem men op hen heeft straks wellicht ook geen enkele zin Zonder zijn normale beroepsbevoegdheden (of misschien toch nog als hoofd van de politie?) en daarom ook zonder ambtsketen werd een an dere bekende Leusdenaar wel re gelmatig rechts en links gesigna leerd Tenslotte en voor zover nodig een compliment aan de jury van de twee Leusdense carnavalsoptoch ten. In Achterveld was het bijna on begonnen werk om de prijswin naars goed op een belonend rijtje te zetten, maar dat lukte uitste kend Dat was in Leusden minder moeilijk, maar daar lagen de pro blemen op een heel ander vlak Drie uitgesproken carnavalsknak kers, toevallig of niet ook fervente Rodaniërs, hadden het lot in han den van hen, die vele uren naarsti ge huisvlijt in hun schepping sta ken. Dat de Roda-bal geen winnaar werd was uit neutraliteitsover- wegingen te waarderen en de hoofdprijs voor de brandweer was uit hoofde van recht en reali teit ook op zijn plaats. Alleen werd mij één ding niet duidelijk na veel voorgaand geschrijf in deze krant: drinken de spuitgas ten nu wel of niet tijdens een brand? Zaterdag bij het flink fik- kende openhaardvuur naar mijn mening wel en niet zuinig, of zou het dan toch maar melk zijn ge weest? x DONDERDAG 25 FEBRUARI 1982 l*SllPP jfl instanties zijn het nog niet eens over de breedte, die het nieuwe wegdek moet krijgen. Toen indertijd de provincie het raadsbesluit tot reconstructie van de Stoutenburgerlaan - een met onbelangrijke verbindingsweg tus sen de gemeentes Leusden en Hoevelaken - goedkeurde, werd opgemerkt dat over de verandering van de breedte van het wegdek ge praat zou moeten worden met de provinciale Dienst Landinrichting. Deze dienst bleek een ander stand punt in te nemen over de nieuwe breedte van de Stoutenburgerlaan dan de gemeente Leusden De ge meente wil de Stoutenburgerlaan, die nu een bruikbaar wegdek heeft van 3,30 meter verbreden tot 4,50 meter. De Dienst Landinrichting wil niet verdergaan dan 4,0 meter. Dit verschil van menina wordt veroor zaakt doordat de gemeente de ver keersintensiteit van de Stoutenbur gerlaan hoger inschat dan de pro vincie Daarbij is dan ook nog van belang dat de dienst Landinrichting als subsidiegever voor de verbete ring van de Stoutenburgerlaan moet optreden. Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente Leusden zal bin nen afzienbare tijd wel overeen stemming bereikt worden tussen provincie en gemeente. Direkt daarna zullen de werkzaamheden van start gaan. LEUSDEN- Vorige week opende Foto Muns uit Amersfoort een filiaal op de Biezenkamp 15. Deopzichvrij kleine winkelruimte is optimaal gebruikt en alles is overzichtelijk uitgestald Een leuke aktiviteit van Foto Muns is hetDoka-pasjeBezitters van een dergelijke pas genieten tat van faciliteiten onder meer korting bij aanschaf van chemicaliën en papier Verder heeft de eigenaar het plan om in een etalage Leusdenaren de mogelijkheid te bieden hun foto's te etaleren. Bijgaande foto toont het interieur. .EUSDEN - De Stouten- gerlaan wordt waar- iljnlijk nog dit voorjaar ge- onstrueerd. De betrokken neentelijke afdeling zal in ieder geval „alles op alles" zetten om het in een erbarme lijke staat verkerende weg dek nu spoedig aan te pak ken. De gemeenteraad heeft daartoe al geruime tijd gele den besloten en Gedeputeer de Staten hebben het raads besluit ook al lang goedge keurd, maar de verschillende

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3