LEUSDEN A/agenaar, Leusden-zuid en de publiciteit Kantlijn Bouwvergunning Blabla (2) Klomp S9 Proeven Multi Alweer Wreed .*•- ft* De publiciteit die deze jbriek heeft besteed aan de irloopse opmerking van lethouder Jan Wagenaar /VD) over de verwarring ond de namen eusden-zuid en eusden-centrum én zijn uggestie om wellicht zuid enandere naam te geven, eeftde nodige reacties iltgelokt. En dat was dus ok de bedoeling van onze iproep In Loep op Leusden imeen mening te laten loren over de nieuwste lersensplnselsvan «ethouder Wagenaar. Elf szers (negen uit zuid, één lit centrum en een lud-Leusdenaar uit loxmeer) namen die moeite, (oor degenen, die niet reten waar het over gaat, ivenkort:lneen ommissievergadering van Ipenbare Werken en lulmtelijke Ordening werd neegedeelddatln .eusden-zuid eiwljsbordjes komen naar eusden-centrum, omdat net name mensen van luiten de gemeente niet laak In de gaten hebben als elnzuid zijn, dat achter de ipoorlljn nog meer van ons lorp ligt. Die mededeling leed de wethouder ipmerken, dat de namen .eusden-zulden .eusden-centrum eigenlijk rerwarrend werken. Als het un hem ligt mag er aan .eusden-zuid gerust een andere naam worden gegeven, om aan die verwarring een einde te maken. Wij vroegen nu in deze rubriek wat de lezers nou van de gedachten van Jantje Wagenaar vinden, en of niet Leusden-centrum in een andere naam moet worden omgedoopt. „Met stijgende verbazing hebben wij - en met ons bijna alle Leusdenaren - gelezen dat de naamgeving van Leusden-zuid en Leusden-centrum weer eens ter discussie staat. Nou ja, je moet tegenwoordig discussiëren of demonstreren om iets te bereiken; logisch denken ontbreekt wel eens. Van onze wethouder Wagenaar kunnen we nu vernemen, dat plotseling Leusden-zuid van naam mag veranderen.'' Zo begint de heer G. Wanner van de Arnhemseweg 97 zijn schriftelijke reactie. Hij verhaalt even later over een stukje naamsgeschledenis: „Leusden-zuid heette vroeger „Nleuw-Leusden". Je komt dat op oude kaarten nog tegen. Daarna werd de naam - zeer ten onrechte - „Leusbroek". De bewoners van het toenmalige Leusbroek sputterden. Dat „broekachtige" kwam geloof ik niet zo best overeen met de status van de bewoners. Het maakt mij niks uit, als een broek maar schoon is. Een andere zaak is, dat de naam Leusbroek toen niet terecht was, want dat lag en ligt daar niet." Volgens de heer Wanner zijn daar bewijzen voor. In ieder geval vindt hij, dat Leusden-zuid niet van naam moet veranderen, „men Is er zo'n beetje aan gewend en je weet nooit wat de bewoners dan weer gaan zeggen." Over de naam Leusden-centrum schrijft hij: „Wij hebben het destijds al betreurd dat de naam Hamersveldging verdwijnen. Dat was een bij ledereen bekende klank, maar was kennelijk ook niet deftig genoeg. Als er van verwarring sprake is, en daaraan behoeft men niet te twijfelen, laat men dan Leusden-centrum weer Hamersveld gaan noemen." G. J. van Lambalgen van de Leusbroekerweg 3a ziet het ook niet zitten om Leusden-zuld een andere naam te geven. Deze lezer is „zeer verbaasd en verontrust" over de opmerking van wethouder Wagenaar. „Wat voor gegronde redenen heeft hij om dit te zeggen?", vraagt G. J. Lambalgen zich af. Volgens hem zou het meer terecht zijn om Leusden-centrum, gezien historische achtergronden, de naam Hamersveld te geven. „Daarmee zijn alle loep op Leusden SP OP paktie; Marnix Kreyns pragen: (spar van Loo i van Breda Bter op den Camp t Vos usdense raadsleden »n behalve het nemen van Hen ook nog het nodige Heren. Rlnze Bloemhof bijvoorbeeld las lerdagavondinde svergaderlng een lang lel voor over het itlefvoorstel van de fractie. Een voorstel waarin lad gevraagd werd zijn retelling uit te spreken over eplande hoogbouw In 'erenblad/Wildenburg. In antvan dinsdag heeft u er over kunnen lezen, mhof haalde in zijn epistel irmeer aan,dat de satie-overeenkomst tussen ero en de gemeente over de 'fverkoop in ^'erenblad/Wildenburg nog ös niet is getekend. De "ianzel:„Omdater sns het college haast was side raad 5 januari ssen over de verkoop. Op eeoiber '81 kwamen bij de lieden de gegevens binnen. Ik kan mij niet aan de indruk ekken, dat het college de onnodig, ik herhaal 'big, onder druk heeft gezet, het contract Is heden 25 >ri dus zeven weken later nietondertekend". >emhof schetste In zijn ?9 ook de meningsvorming Ole naar zijn mening plaats ovonden In de commissie jO over de geplande 900UW" In 'erenblad/Wildenburg. "oor wat in de commissie Wethouder Wagenaar heeft geen uitnodiging gekregen voorde CDA-bijeenkomst over de Paardemaat en de Bouw markt-affaire. Het CDA zal wel gedacht hebbenDat is geen kwestie van ruimtelijke orde ning Ad Wisman (CDA) wilde graag op een onverkiesbare plaats Nu staat ie er helemaal niet op. We zullen de stem van de mid denstand node missen Wie moet anders koopkontrak- ten en bestemmingsplannen voor werkgelegenheidsterrei- nen tijdig kontroleren? Hoewel het dek van de Stou- tenburgerlaan al jaren weg is wordt het wegdek toch spoedig verbeterd Dat wordt een vreugdevolle lente. Het welzijn van de ouderen in Leusden wordt in het vervolg gewaarborgd door het WOL- predikaat. Met iets anders moet u dus geen genoegen nemen. Wat jammer nou dat Pieter Geljon zijn kandidatuur voor het wethoudersschap heeft in getrokken. Heeft de redelijkheid bij D'66 plaats gemaakt voor chanta ge? Hadden ze geen ander al ternatief kunnen bedenken? De oudgedienden bij D '66 zul- len het nu intussen wel begre pen hebben: wie met de poli tiek omgaat wordt er mee be smet. Mandemakeris niet alleen par tijloos. maar zo langzamer hand ook kleurloos. Als het aan het rijk ligt. wordt de versnelling vertraagd of wordt de vertraging versneld. Dat op 1 april het bouwrijpma- ken van Claeverènblad van start gaat is zeker een grapje. Kop ..Hoorzitting Leusderhei- de" Lijkt me toch een beetje koud met dit gure voorjaars weer Veelgehoorde kreetWe wor den niet als serieuze ge sprekspartner beschouwd" Dat zou een aardige spreuk zijn voorzo n gemeentelijke te geltje om in de nieuwjaars-ver koop te gooien. Kop Bloemhof tikt college op vingers." Die denkt vast: Zo lang ik er zelf nog niet in zit kan ik dat nog doen Een primeur een kort geding in de Leusdense raadzaal. Toch een goed idee wellicht voor toekomstige korte gedin gen, beroepszaken. AROB- procedures en wat al niet meer Wat dat betreft zou Leusden best eens rijp kunnen zijn voor een piepklein filiaal- tje. Ooit gehoord van een werk groep Werkgelegenheidsbe leid van de PPR7 Jan Warns is er lid van. zodat we er wellicht nog vaak genoeg over zullen horen. "'Het is trouwens een verade ming te vernemen dat de PPR in Leusden nog bestaat. Door dat er geen aktie wordt ge voerd in Leusden was ik er eventjes aan gaan twijfele- College houdt vast aan gul den voor schoolzwemmen. lees ik. Lijkt me toch toe. dat ook voor dit college een snor kel op z'n plaats is. want een gulden drijft niet. Gelukkig! Ik was bijna bang, dat ik niet naar Hedy d'Ancona bij de Rooie Vrouwen zou mo gen luisteren èn kijken. Ze zeg gen wel van haar dat ..ze de broek aan heeft maar het zijn wel héle mooie broeken! Ik zag vorige week de biljarters hun jubileum vieren op de bow lingbaan. Dat is wat je noemt: originee- I. Zag trouwens één biljarter die met drie ballen tegelijk wilde gooien, maar daar werd geluk kig op tijd een stok voor gesto ken. ..Antilopen op drempel van kampioenschap". Het nadeel van een drempel is dat je je voeten hoog moet optillen om niet te struikelen. Kreeg een lekke band op de Kromhoutplaats Het was een spyker. Als dat prachtige woongebouw aan het eind van de Kupers- gracht in Claeverenblad er on verhoopt niet komt. zijn we ook meteen de Duiker kwijt, heb ik begrepen. Niet in de hoogte, niet in de diepte. Voor mijn gevoel is het CDA wat zweverig bezig Insider: ..Ach. maak je geen zorgen Straks vertelt Wage naar dat dét de enige plek is waar het water van de school steegbosjes tegengehouden kan worden en er is niks meer aan de hand De Leusderweg schijnt vroe ger een deel van Leusden te zijn geweest. Nu begrijp ik ook waarom zoveel Leusdenaren daér nog steeds hun bood schappen gaan doen Komen ze nog eens langs dat schattige schooltje, waar ze geleerd hebben om zo zuinig mogelijk met hun geld om te springen en zo Van wethouder Wagenaar mag het CIMK best verkeers- adviezen geven als dat maar niet betekent dat er ook naar geluisterd moet worden. De ambtenaren van de afde ling Financién danken u harte lijk voor de gulle zending re tour-postzegels. maar het ziet er naar uit. dat ze het deson danks niet zullen redden om de tekorten op te heffen Nog even doorzetten, alstublief- t. die dieren zulke dingen aandoen", zegt mevrouw Hartogsveld, die in de eerste plaats treurt over het verlies van de kat, die twee jaar bij de familie in huis was. „Het doet je toch meer dan je zou denken. We hebben er allemaal slecht van geslapen." En bovendien heeft het drama de familie Hartogsveld ook nog eens 175,-aan hulp van de dierenarts gekost. Maar dat is van secundair belang. Loes Hartogsveld: „Het is al heel erg dat iemand zoiets uithaalt met katten. Maar straks gaat die persoon ook nog op kinderen of volwassenen zitten schieten. Levensgevaarlijk." De Paardenmaat mag voor de winkeliers In Leusden vol zijn, gebouwd wordt er toch op dit werkgelegenheidsterrein. Eigenlijk: werd gebouwd. Want het college van B. en W. heeft de bouw van een grote hal voor de firma Vrijetijd BV (een groothandel in vrljetijdsspullen) stil laten leggen. Reden: de vereiste bouwvergunning is nog niet afgegeven. Volgens gemeentelijk voorlichter Hans Hermans is „procedureel alles in orde. maar het wachten is op een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten voor de bouw van de hal". Meneer Vrijetijd BV was dus formeel In overtreding door alvast te beginnen met het neerzetten van zijn hal in de Paardenmaat. De bouwinspectie kwam erachter en tipte het college van B. en W. Wij werden op de zaak attent gemaakt door iemand die in de buurt van de Vrljetljdbouwplaats bivakkeert. In feite Is het stilleggen van de bouw van de hal van Vrijetijd BV opmerkelijk, omdat het college meestal In overeenkomstige gevallen door zijn vingers kijkt. Maar wellicht is het tot deze maatregel overgegaan omdat Vrijetijd BV op de Paardenmaat komt en de Paardenmaat ligt momenteel erg gevoelig. Door de kwestie met de bouwmarkt Van G„ weet u wel. Dusdanmaar even wat vrijetijd voor de BV. ONDERDAG 4 MAART 1982 Hamersveld?", aldus J. Renes. M. Wittenberg van Gironde 28 had een korte reactie: „Ik stel voor om Leusden-zuid om te dopen in Leusbroek of Leusden, en Leusden-centrum in Hamersveld." K. Groen uit de Kon. Wilhelminalaan besluit zijn/haar brief als volgt: „Mocht een beter wegaanduidingssysteem met te hoge kosten gemoeid gaan, dan lijkt mij de beste oplossing om van Leusden-zuid weer Leusden te maken en van Leusden-centrum gewoon weer Hamersveld. In ieder geval hoort de naam Leusden bij wat nu genoemd wordt Leusden-zuid." Van G. van Harten-Van der Veen uit de Willem de Zwijgerlaan kwam ook een reactie: „Mijn voorstel is gewoon Hamersveld en gewoon Leusbroek. De veranderingen van jaren geleden in Leusden-centrum en Leusden-zuid waren volgens mij overbodig. Toen is de verwarring begonnen. Heel vroeger heette Leusden-zuid Leusden. Misschien is die naam nog wel beter." W. van de Kar-Sanders (Prins Frederiklaan 8) geeft de voorkeur aan de naam Leusbroek. „Deze naam geeft de soort grond, namelijk broekland, zo goed weer. Bovendien ligt Leusden-zuid als een apart woonblok in het land." Zo. De meningen blijken dus duidelijk verdeeld. Als de wethouder wil, mag hij weer aan zet. Wie alsnog wil reageren, kan dat doen door een briefje te sturen naar: Loep op Leusden, postbus 11, 3830 AA Leusden. een discussie over deze nu al omstreden gestapelde bouw geweest en verdedigde de ontwerper, stedebouwkundige Frans van der Werffvol overtuiging zijn geesteskind. Over de mening van wethouder Wagenaar (VVD) zei Bloemhof dit letterlijk: „De heer Wagenaar (VVD) en voorzitter was zo onder de indruk gekomen van het gloedvolle betoog van de stedebouwkundig ontwerper, dat hij het verkiezingsprogramma van 1978 van de VVD wat betreft RO ruimtelijke ordening, red.) in de prullenbak stopte en daarna de gestapelde woningbouw van vier woonlagen accepteerde". Over de mening van VVD'er Gerrit van Tiel in de commissie zei Bloemhof: „De heer Van Tiel had toch nog wel bezwaren en mompelde wat over groenvoorzieningen en massief, en dacht wel aan zijn verkiezingsprogramma". Bloemhof was donderdagavond dus niet bepaald VVD-vriendelijk. En de liberale wethouder Wagenaar vond het dus nodig het D'66-raadslid van repliek te dienen. De wethouder wilde eerst even kwijt, dat Bloemhof naar de bekende weg vraagt als hij informeert waarom de realisatie-overeenkomst met Bredero nog niet is getekend. „U weet net zo goed als ik, dat door de onzekerheid over de contingententoewijzing Bredero nog wacht met de ondertekening. Wij hebben de raad niet onnodig onder de druk gezet", zo merkte Wagenaar op. Vervolgens pakte hij Bloemhof even fijntjes terug: „Eigenlijk vind ik u een blabla-figuur met al uw verhaaltjes". Blablahof pikte dat natuurlijk niet en noemde Wagenaar een blabla-figuur waarop de wethouder zei: „Dan zal een van ons tweeën het wel zijn". Burgemeester Rademaker deed ook nog een duit in het zakje en vond het leuker om In plaats van „blabla" over „plleppliep" te spreken. Geleuter dus. Wie door de Leusdense carnavalsprins onderscheiden wordt met de Lisidunes Klomp gaat een slechte toekomst tegemoet. Wij dachten gewoon aan een leutigheidje-en schonken er daarom geen aandacht aan - toen prins Goedgemutst op carnavalszaterdag op het raadhuisbordes luidkeels verkondigde: „Nadat Cees Leyenaar de Klomp-1981 ontving, ging de KPJ op de fles". Dit jaar was de eer van de onderscheiding aan mevrouw L. ter Wolde, opperste chef van de klaaroverbrigade en wat zegt een kopje in ons lijfblad van donderdag jongstleden? Juist, ja: „Klaaroverdienst opgeheven". Al ging het stukje slechts over het kruispunt Noorderinslag/Rossenberglaan van 15.45 tot 16.00 uur. Toch geen goed voorteken. In november van het vorig jaar stuurde het buurtschap Waterloo een brief naar de Provinciale Waterstaat, waarin een aantal maatregelen werd opgesoms om de provinciale weg S9 Amersfoort-Maarn veiliger en geluidsarmer te maken. Het buurtschap, dat aan een gedeelte van deze weg ligt, vindt namelijk dat het maar eens afgelopen moet zijn met de drukte en het lawaai op de S9, die voornamelijk wordt benut door slulpverkeer. Van de brief aan de Provinciale Waterstaat werd een afschrift gestuurd naar het college van B. en W. en de gemeenteraad van Leusden met het verzoek „eveneens bij de bevoegde instanties aktie te ondernemen, zodat een snelle verbetering gerealiseerd zal kunnen worden Het is nu begin maart en het buurtschap is met stomheid geslagen. Zijn brief is nog steeds niet voorgekomen op de lijst van ingekomen stukken bij de gemeente. Die lijst wordt elke maand gevoegd bij de uitnodiging voor de raadsvergadering en de bijbehorende gemeentebladen. Volgens één van de bewoners van buurtschap Waterloo, de heer Ep Oostra, worden de bewoners niet serieus genomen, door de gemeente. Ze hebben natuurlijk ook geïnformeerd bij de gemeente waarom hun brief niet op de lijst van ingekomen stukken is geplaatst. Volgens de heer Oostra werd hen te verstaan gegeven dat niet alle post gericht aan het gemeentebestuur op de lijst wordt vermeld. Een hoogst onbevredigend antwoord voor de buurtschapmensen. Want zeggen zij, als die brief niet wordt vermeld op de lijst kan de gemeenteraad, waaraan de brief ook is gericht, er nooit over praten. En wordt dus niet op dat niveau gesproken over de problematiek van de S9, aldus de bewoners van „Waterloo Inmiddels heeft Provinciale Waterstaat het buurtschap wel serieus genomen en concreet gereageerd op de brief. Medio maart zal er een delegatie van deze rijksdienst naar Leusden komen om met de buurtschapbewoners te praten over hun ongerief. Of het veel zal helpen, moet worden afgewacht. Maar de mensen van „Waterloo" vinden dat het gemeentebestuur van Leusden een puntje kan zuigen aan het optreden van Provinciale Waterstaat. Poelier Brons van de Hamershof laat ons weten dat hij aanstaande dinsdag (9 maart) een voorlichtingsavond organiseert. Belangstellenden kunnen die avond leren hoe je de kwaliteit van kip en wild kunt beoordelen, hoe je verschillende kipdelen snijdt en wat voor soorten wild er zoal zijn. Natuurlijk hoort daar het proeven van een en ander bij en uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst wordt gehouden in de vergaderzaal van het aktiviteitencentrum „De Korf", is gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur. Poelier Brons schenkt bovendien iedere belangstellende een gratis consumptie. Mevrouw Vlugt van de werkgroep R.O. van het CML is boos. Boos, omdat de vloer van desporthal in het aktiviteitencentrum „De Korf" niet echt multifunctioneel is. En dat zou die vloer wel worden, zoals haar een hele tijd geleden in een vergadering van de werkgroep door gemeentewerkendirekteur Pais was toegezegd. In de laatst gehouden vergadering van de werkgroep vertelde mevrouw Vlugt dat de Oranjevereniging Leusden voor een van haar evenementen gebruik had willen maken van de sporthal. Maar dan moest de vloer van de hal worden afgedekt, hetgeen een grote hoeveelheid extra kosten met zich mee zou brengen. Dat kon de Oranjevereniging niet opbrengen en dus moest men afzien van het gebruik van de hal. We hebben het even nagevraagd bij ambtelijk medewerker Slager, die over het verhuren van de sporthal gaat. Het klopt. Als je de hal wilt gebruiken voor andere dan sportieve doeleinden, dan zal de vloer van de hal in de meeste gevallen moeten worden afgedekt. Daartoe moet men kleden of vloerbedekkingstegels zelf huren. Ook kan de gemeente daarvoor zorgen, waarbij de kosten van een en ander aan de gebruiker in rekening gebracht worden. Slager schat dat dat een bedrag van enkele honderden guldens zou worden, maar helemaal precies weet hij het niet, want sedert de opening van „De Korf is de sporthal nog nooit op deze wijze gehuurd. Overigens kost het huren van de hal 66,-per uur. Alweer heeft Wim Wahle van de Centra-super in de Hamershof mensen over de vloer gehad, die naar zijn kassa-scanners kwamen kijken. Afgelopen maandag waren er niet alleen plattelandsvrouwen om zich over het ultramoderne systeem te laten voorlichten. Ook medewerkers van de VAR A-radio waren er teneinde opnamen te maken voor een item in een van hun actualiteitenprogramma's. De opnamen zijn gistermiddag uitgezonden. Alweer dus belangstelling voor de winkel van Wim Wahle. Radio, televisie, pers, alles heeft hij nu al in huis gehad. Tot aan mensen van buitenlandse bladen toe. Wahle: „De afgelopen weken is er over ons kassasysteem geschreven in Franse, Engelseen Belgische vakbladen. Ja, de belangstelling Is echt overweldigend. Ik zoek het niet op, ze komen hier allemaal vanzelf naar toe. En ook de rpoducent van het systeem stuurt niemand hierheen. Het is allemaal echt belangstelling." Onthult Wim Wahle ook nog even, dat hij zelfs gevraagd is voor een gesprekje in „Sonja op Maandag". Maar dat leek hem nu weer even te veel van het goede. „Misschien dat ik zoiets over een tijdje wel doe", aldus de Hamershofwinkelier, die over belangstelling bepaald geen klagen heeft. Wreed is het verhaal, dat Loes Hartogsveld ons vertelt. Het gaat over haar kat, die dit weekend op een nare manier aan zijn eind gekomen is. „Walgelijke mishandeling", noemt mevrouw Hartogsveld het en zij overdrijft niet. Zondagmiddag kwam de kat thuis met een zware verwonding aan zijn kop. Eén oog lag er helemaal uit. De dierenarts stelde vast, dat het dier geraakt moest zijn door een geweerkogeltje. Via een röntgenfoto werd vastgesteld, dat het kogeltje in de hersenen van de kat was blijven steken. Onbereikbaar voor de dierenarts, die weinig anders kon doen dan de kat afmaken. En mevrouw Hartogsveld het advies te geven om aan het gebeuren ruchtbaarheid te geven, bijvoorbeeld via de Leusder Krant. Want het komt de laatste tijd vaker voor, dat mensen beesten toetakelen met schoten uit geweren of pistolen. Welke idioot (of idioten) daar lol in heeft (hebben) weet mevrouw Hartogsveld niet, maar ze heeft van het gebeuren ook aangifte gedaan bij de Rijkspolitie en bij de Dierenbescherming. „Het was voor ons een schok te ontdekken, dat er mensen zijn, schrijft hij: „Het feit dat er een spoorlijn door de gemeente loopt is een grote handicap, doch de uitbreiding van Leusden die momenteel onderhanden Is, zal Leusden-zuid en Leusden-centrum vrijwel in elkaar doen overgaam." J. W. Siebelink van de Arnhemseweg 46 is ook duidelijk tegen een naamswijziging van zuid. Lees maar: „De motivering van de wethouder om de naam Leusden-zuid te veranderen vind ik absurd. Ik vind tevens dat de autochtone bevolking van Leusden-zuid zich niet steeds dient aan te passen aan de bevolking van Leusden-centrum (hoofdzakelijk „import"), doch dat terdege rekening wordt gehouden met de meningen en wensen van Leusden-zuid." Hij denkt dat een naamswijziging „zeer hard zal aankomen" bij de autochtonen van zuid. Tot zover de aanvechters van de opmerking van wethouder Wagenaar. We kregen ook post van lezers die juist voor een andere naam voor Leusden-zuid zijn. Die komen dus nu aan de beurt: J. Renes uit de Prinses Margrietlaan 4 mag eerst. „Het is verheugend, dat men eindelijk ook van de zijde van het gemeentebestuur tot de conclusie is gekomen, dat naamsverandering van Leusbroeken Hamersveld destijds niet zo'n sukses is geweest. Wat is er dan tegen om weer terug te keren tot de oude en voor velen nog zo vertrouwde namen Leusbroeken problemen opgelost," vindt deze lezer. Uit Boxmeer reageerde J. Th. Kuijpers, die beweert 33 jaar in Leusden te hebben gewoond. Hij laat ons weten: „Ik heb de belangrijke nieuwbouw In Leusbroek en Hamersveld vrijwel vanaf het begin meegemaakt. Bij de groei en de verstedelijking van Hamersveld paste deze naam niet meer volgens het toenmalige gemeentebestuur en moest er de stadse naam Leusden-centrum voor In de plaats komen. Tegelijkertijd moest de wat boers klinkende naam Leusbroek worden veranderd in Leusden-zuid. Ik ben het nooit eens geweest met deze naamswijziging." Hij voert aan, omdat a) de oorspronkelijke namen Leusbroeken Hamersveld gewoon hóren bij deze twee kernen, b) het een overdreven accent gaf aan de verstedelijking van Leusden ene) Leusbroek in feite qua naam alvast werd ingelijfd bij Leusden-centrum, zodat in de toekomst bij een niet te stuiten verstedelijking vanuit Centrum de kern Zuid geheel geïntegreerd kan worden. „Het is me eigenlijk tot nu toe meegevallen, dat Stoutenburgnietis omgedoopt in Leusden-noorden Achterveld in Leusden-oost,zegt Kuijpers. Hij is dan ook als oud-Leusdenaar fel tegen een naamsverandering van Leusden-zuid, behalve als de naam Leusbroek zou worden. Van hem mag dan Leusden-centrum gelijk worden omgedoopt in Hamersveld ofschoon hij zich realiseert dat de meeste mensen in het centrum geen enkele historische band hebben met Hamersveld. Het historische aspect geldt naar zijn mening in mindere mate ook voorde Leusdenaren in zuid. De heer P. A. Grootendorst (al 40 jaar woonachtig In zuid) zegi het bijzonder jammer en verschrikkelijk te vinden als Leusden-zuid van naam zou veranderen, ofschoon hij „er geen koorts van zal krijgen." Zuidbewoner E. van de Lagemaat sluit zich bij de vorige sprekers aan. En

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11