Vertraging woningbouw kan miljoenenverlies opleveren GEMEENTE TREKT BIJ PROVINCIE AAN DE BEL Het maken van panklare i plannen eerste vereiste LAST VAN RATTEN OF MUIZEN Wethouder Wagenaar: „De verantwoording ligt beslist niet bij mij! Hoogste punt bereikt van gemeentehuis ABTB jaar vergadering Neem contact op met de gemeente Kwestie Van Galen opnieuw in diskussie Onderzoek herinrichting pleintjes Leusder Krant! Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DOKTERSDIENST """fötoTopiê j NODIG? Geen krant ontvangen? DONDERDAG 4 MAART 1982 13e JAARGANG NO. 92 V «s- O i WfcËSwwwsBWHÉMM ■i HHaaoTBfMC^S Btfmofrffl-l'l'M- lilHli&MnMHiHMlMifi Mal MMMM 'an de redaktie) LEUSDEN - Een vertraging in de woningbouw van Leus- den kan maximaal een verlies van acht miljoen aan rente verlies opleveren als alles te- nzit. En dan is nog niet ge roken over derving van in- }omsten_ door een minder elle groei van de bevol ing. Dat kan maximaal een rlies van vijf miljoen bedra- n. Daarom dient zonder eer te worden voorkomen, dat er enige vertraging ont- itaat in de huidige woning- uwplannen van de ge- eente Leusden. Verande- Ing van het plan Claeveren- ilad, zoals CDA en D'66 be- leitten in de commissiever- idering van Openbare lerken en Ruimtelijke Orde- iing is dan ook niet aan te ivelen. Voor zover nu kan lorden bekeken, zal de ver inderde toewijzing van wo ningcontingenten aan Leus- len voor 1982 nog geen ge- lolgen hoeven te hebben, folgens plan kan worden ge- itart met het eerste deel van llaeverenblad (de zoge- lamde vlek A). „Maar het wordt anders", ildus wethouder Wagenaar, ,als straks blijkt, dat er niet héér woningen loskomen, 'e hebben In een gesprek et gedeputeerde Schapenk luldelijk laten uitkomen, dat de versnelling in gevaar komt met daarbij aanzienlijke fi nanciële verliezen, als we bij een eventuele herverdeling van de woningcontingenten, in de tweede helft van 1982, buiten de boot zouden val len." De provincie geeft slechts bouw vergunningen af voor pasklare be stemmingsplannen. Dat kan bete kenen, dat in de tweede helft van 1982 blijkt, dat verschillende ge meenten niet op tijd gebruik kun nen maken van de woning-contin genten, die aan hen zijn toegewe zen. Dan kan de provincie alsnog besluiten die woningen toe te wij zen aan gemeenten, die wèl de plannen kant en klaar hebben. Wethouder Wagenaar „Moeilijk kersen eten Dat de gemeente Leusden kost wat het kost wil voorkomen, dat haar plannen worden ver traagd, is duidelijk. Wethouder Wagenaar: „De gedeputeerde heeft duidelijk laten weten, dat Leusden haar contingent op het spel zet, als zou worden beslo ten om het plan Claeverenblad alsnog wat het stedebouwkun dig concept betreft te verande ren. Bovendien zouden daarmee alle plannen, die momenteel in Leusden aan de orde zijn, op los se schroeven komen te staan. Met de huidige toewijzing kan Leusden op dit moment redeli|k uit de voeten, ook al zullen enkele pro- jekten voorlopig nog niet aan bod kunnen komen. De voorgenomen bouw van 115 woningen op het ter rein van de firma Van de Berg aan de Hamersveldseweg kan bijvoor- beeld nu niet worden gerealiseerd. Wagenaar: „Het zou best eens zo kunnen zijn, dat we die woningen op een later tijdstip niet meer kun nen bouwen, omdat het dan onbe taalbaar zou zijn Daarom hebben we als college een brief hierover aan de minister geschreven, terwijl gedeputeerde Schapenk zich ook sterk zal maken voor doorgaan van die bouw Om te voorkomen, dat bij even tuele toewijziging van nieuwe con tingenten alsnog vertragingen zul len ontstaan, zal het tweede deel van Claeverenblad (vlek B) zover gereed worden gemaakt, dat on middellijk kan worden gestart als dat nodig is. Naar verwachting kan de start van het bouwrijp maken van dit deel plaats vinden tussen september van dit jaar en januari 1983. BREDERO Overigens vereist de onzeker heid rond de toewijzing van wo ningcontingenten, een andere aanpak, dan aanvankelijk in de be doeling lag. Aanbesteding van één grote bouwstroom zal niet gereali seerd kunnen worden. De heer v d Kamp (DHV) „Het gevolg van de ze ontwikkeling zal zijn, dat nu met Bredero onderhandeld zal moeten worden per vlek Daarom zullen we een soort „paraplu-overeenkomst" moeten sluiten, waarbij tussentijd se verbreking van het kontrakt mo gelijk zal zijn. De kontrakten met de Woningstichting Leusden kunnen overigens wel volgens plan uitge voerd worden Voor de realisering van het eer ste deel van Claeverenblad (vlek A) verwacht de gemeente overigens vóór 1 april a s de overeenkomst met Bredero rond te hebben „Als Leusden niet in de prijzen valt is een enorm financieel verlies te verwachten I VERTRAGING Overigens zal de gemeente Leusden niet kunnen ontkomen aan een vertraging, waarbij de ver- snellings-gedachte voor een deel teniet wordt gedaan. Volgens de heer Van der Kam zijn die vertra gingen op dit moment wel binnen de perken te houden (renteverlies overigens zeven ton) maar dan zal Leusden bij de herverdeling van de contingenten in augustus a s v» in de prijzen moeten vallen en de toewijzing in 1983 ook binnen aan vaardbare grenzen moeten zijn Is dat niet het geval, dan zal Leusden op een veel ernstiger vertraging moeten rekenen, dan nu het geval is: maximaal tot anderhalf jaar, wat maximaal een renteverlies van maar liefst acht miljoen gulden kan leveren Daarbij komt nog een eventuele derving van inkomsten door de lagere groei van het aantal inwoners en dat kan oplopen tot naar schatting vijf miljoen gulden De vertraging betreft niet het eer ste deel van Claeverenblad (vlek A) Voor vlek B wordt de vertraging op een half jaar geschat, terwijl de laatste opleveringen in Claeveren blad in het somberste geval ander half jaar vertraagd zal kunnen wor den GELD Hoewel de commissie dins dagavond niet direct ontevreden was over de toewijziging van de woningcontingenten (toch vijfitg procent var wat we hebben aap gevraagd, terwijl vergelijkbare gemeenten niets hebben gekre gen), werd bij monde van Harm Offereind (GPV/SGP) wel duide lijk gesteld, dat één van de voor waarden van Leusden om in te stemmen met de versnelling was, dat het de gemeente géén geld zou gaan kosten. Wethou der Wagenaar: ,,Dat is korrekt en daar hebben we gedeputeerde Schapenk dan ook nadrukkelijk op gewezen. Ik kan wel zeggen, dat het moeilijk kersen eten v rdt met de gem. ente Leusden als we de benodigde woning contingenten niet toegewezen krijgen. De provincie heeft óns gevraagd te versnellen, niet an dersom!'' LEUSDEN - In deze tijd van het jaar wordt in veel hulzen last van ratten en muizen ondervonden. Is dat ook in uw woning het geval, neem dan direkt contact op met de Dienst Gemeente werken, telefoon (033- >941247, toestel 248. Daar kan men u deskundig advi seren en zo nodig daadwer kelijk behulpzaam zijn bij het bestrijden van dit soort on gedierte. De aanwezigheid van mui zen en ratten in en om de wo ning kan in belangrijke male worden tegengegaan door Ie voorkomen dat ze voedsel en schuil- of nestelgelegenheid kunnen vinden onder meer door het nemen van de volgen de maatregelen - bewaar etenswaren zo dat ze onbereikbaar voor mui zen en ratten zijn - controleer en repareer zo nodig ventilatieopeningen in buitenmuren en -plaatsen waar leidingen en buizen on der de vloer worden doorge voerd - bij het voeren van vogels ge bruik maken van vogelhuisjes of voertafels en voor zonson dergang het overgebleven voer verwijderen - houtstapels bij voorkeur niel legen buitenmuren maken en ongeveer 30 cm vrij van de grond houden Onaftijnkeh|k nieuwsblad voof de gemeente Leusden BOU ffi! Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Sl| kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Seopend. Zaterdags gesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN - De vestiging van het bouwbedrijf Van Galen op het werkgelegenheidsterrein Paardemaat houdt de gemoede ren behoorlijk bezig. Dinsdag avond stond het CIMK-rapport op de agenda van de Commissie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening. In eerste instantie leverde dat vrijwel geen diskus sie van betekenis op. Die kwam pas tijdens de rondvraag, toen voorzitter Spaans van de Winke liersvereniging Leusden-Cen trum de vestiging van de firma Van Galen op de Paardemaat aan de orde stelde in het licht van het CIMK-rapport. De heer Spaans: „Het CIMK-rapport wordt onder mijnd door hetgeen in de Paarde maat is gebeurd. De vestiging van een uitgebreide non-food supermarkt op dat terrein is een gevolg van het gevoerde R.O.- beleid, denken wij." En daarmee gooide de voorzitter van de win keliersvereniging zij het tamelijk laat in de avond, een fikse knup pel in het toch al kakelende hoenderhok. LEUSDEN - Burgemeester J. W. M. Rademaker heeft gis termiddag de vlag op het in aanbouw zijnde gemeente huis gehesen ten teken dat het hoogste punt bereikt is. Dit feestelijk gebeuren vond plaats in aanwezigheid van raadsleden, ambtenaren en genodigden. Zij hadden kou en wind getrotseerd om naar de bouwplaats bij De Ha mershof te komen. Als alles volgens plan blijft verlo pen. wordt het nieuwe gemeente huis. dat tussen de zes en zeven miljo vanc joen gulden kost, in december 7an dit jaar in gebruik genomen De bouw heeft dan ruim een jaar ge duurd. Na afloop van het hijsen van de vlag door de burgemeester werd het gezelschap uitgenodigd in 't Ros Beyaart waar door de heer H. van Leest een diaserie werd ver toond die een beeld gaf van de start van de bouw tot aan het bereiken van het hoogste punt. Aansluitend werd door de Uithoornse Bouw- en Aannemingsmaatschappij, de rea- lisator van het nieuwe gemeente huis, een etentje aan de genodig den aangeboden VERKEERDE ADRES Wethouder Wagenaar was van mening, dat de heer Spaans bij het verkeerde adres was. ..De detail handel is zuiver een zaak van het Midden- en Kleinbedrijf en daar is de Middenstand altijd bij betrokken geweest. Déar moet u zijn met uw klachten Ik distantiëer me com pleet van de verantwoording Dit is geen kwestie, waar ruimtelijke or dening iets mee te maken heeft Het bestemmingsplan staat de ves tiging toe en voor de rest zult u het moeten uitvechten in het Midden- I en Kleinbedrijf als u over de sorte- 1 ring van het bedrijf wilt praten De wethouder vond trouwens, dat het gemeentebestuur geheel is afgegaan op het advies van de Ka mer van Koophandel en dat schoot weer in het verkeerde keelgat van de vertegenwoordiger van de Ka mer van Koophandel, de heer Voortman. ,,U suggereert of er ooit een advies van de Kamer van Koophandel is geweest om toe stemming te geven voor het soort bedrijf als waar we het nu over heb ben Wat u aanhaalt is een artikel tje, waarin de KvK de gemeenten aanraadt om ruimte te scheppen op industrie-terreinen voor bedrijven, die daar beter op hun plaats zijn dan in een winkelcentrum. Die dis kussie is echter nooit afgerond. Het is dan ook volstrekt onjuist om dit artikel aan te halen in dit verband Wat de Kamer van Koophandel heeft willen zeggen is. dat in een aantal gevallen zo n vorm van de tailhandel noodzakelijk zou kunnen zijn De situatie waar we het nu over hebben is een heel andere, dan we toen in gedachten hadden1" De heer Voortman was verder van mening, dat er een wijziging was aangebracht in het ontwerp- bestemmingsplan zoals de Kamer van Koophandel dat onder ogen had gehad De wethouder bestreed dit ten stelligste. Wagenaar ..Deze diskussie hoort hier niet thuis. De heer Van Galen verkoopt dezelfde artikelen als aan de Zwarteweg. Als u het daar niet mee eens bent, moet u in de commissie Midden- en Kleinbe drijf zijn." Ad Wisman (CDA) ..Hetgaatom het koopkontrakt. Om wat daar in staat." Wagenaar (boos) ..Jawelendat is een ander portefeuillehouder, daér moet u zijn." Jan Jacobs (PKL): ..Natuurlijk kunt u naar een andere portefeuil lehouder verwijzen, maar het gehe le college speelt hier een rol in U vervolg op pagina 7 Woningbouw en bevolkings groei in regio blijft sterk achter 3 Schrappen gestapelde laagbouw is financieel onhaalbaar5 Biezenkamp krijgt zoekroute 5 „Ontwerp-bestemmingsplan Paardenmaat moet in de ijskast" 7 Sport 9 Loep op Leusden 11/13 Tel.: 944600. LEUSDEN - Regelmatig berei ken het gemeentebestuur ver zoeken van omwonenden van (binnen)pleintjes om de inrich ting van die pleintjes aan te pas sen aan de gewijzigde gezins omstandigheden van de omwo nenden. Meestal gaat het erom dat deze terreintjes oorspronkelijk als speel- plaatsjes voor kleine kinderen zijn ingericht en hiervan door het op groeien van de kinderen geen ge bruik meer wordt gemaakt. Met na me naar aanleiding van verzoeken uit Leusden-Zuid hebben burge meester en wethouders besloten tot het opstellen van een notitie over deze problematiek. Het is de bedoeling dat deze notitie in eerste instantie met de betrokken omwo nenden zal worden besproken LEUSDEN - Vanavond (donder dag) houdt de ABTB Hamersveld zijn jaarvergadering in De Til Aan vang 20 00 uur. De agenda ver meldt 1Opening door voorzitter. 2. Notulen. 3 Jaarverslag secretaris 4. Jaarverslag penningmeester 5. Verslag en benoeming kas- commissie. 6 Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend en herkiesbaar J. E. M van Ruitenbeek Tegen kandidaten kunnen schriftelijk worden ingediend tot de aan vang van de vergadering door 5 leden en een bereidverkla ring van de kandidaten 7 Verhandeling pastor B. J ter Bekke. Pauze 8 Bespreking zomerprogram- ma. 9. Eventuele uitwisseling met an dere afdeling 10. Mededelingen. 11. Rondvraag en Sluiting Als de vergadering tijdig is afge lopen. dan wordt er nog een bingo gespeeld. Rozendaallaan 9 ^^.eusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. J

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1