jntwerp-bestemmingsplan Paardenmaat moet in de ijskast' Het Treurigste van de Week Nieuwe rubriek met beperkte levensduur lensden km—fc INKELIERS OP PROTESTBIJEENKOMST: Schapenk (CDA) komt 10 maart naar Leusden Mogelijk naar ander stemburo Agenda Verkiezingscentrum in Provinciehuis J Dat zijn in hoofdlijnen de conclu sies die getrokken kunnen worden uil de discussies in een gisteravond Hoor het CDA georganiseerde bij- jenkomst met als aanleiding de [roblemen voor de plaatselijke Middenstand rond de vestiging van Bouwmarkt Van Galen op de Paar- jenmaat Zoals bekend zijn de win- [eliers niet te spreken over de door en W. toegestane verkoop in de DONDERDAG 4 MAART 1982 plaatselijk nieuws Gevonden en verloren VERLOREN Sleutelbos met 3 sleutels; gou den dameshorloge; zilveren arm band met bedeltje; bruine school tas vervolg van pagina 1 kunt zich daar als een deel van het college niet aan onttrekken." Wagenaar: Ik ben het eens ge weest met de vestiging van dit be drijf op de Paardemaat Nogmaals voor de rest dient u elders te zijn. niet hier Ad Wisman. „Het gaat om het koopkontrakt, daar zijn fouten mee gemaakt." Wagenaar: „Nogmaals: toch zult u daarvoor bij de commissie Mid den- en Kleinbedrijf moeten zijn!" Rinze Bloemhof (D'66) „Laten we nou eerlijk zijn en vaststellen dat we als raad met z'n allen heb ben zitten slapen." Ad Wisman: „Niks ervan Er zijn beloften gedaan, die niet zijn nage komen We moeten het koopkon trakt maar eens bekijken." Deze nogal chaotisch en fel ver lopende diskussie werd op een on verwachte wijze beëindigd door Gert de Weerdt op de publieke tri bune „Voorzitter, mag ik proberen de zaak af te ronden?" vroeg hij Wagenaar vond deze rolverwisse ling best De Weerdt: „Is de vesti ging in strijd met het bestemmings plan?" Wagenaar „Nee, volgens mijn weten niet.' De Weerdt: „Waar praten we hier dan over?" En daarmee was de rust weerge keerd Maar het lijkt er op, dat wet houder Mandemaker als voorzitter van de commissie Midden- en Kleinbedrijf binnenkort z'n borst nat kan maken Bij navraag werd ons overi gens duidelijk, dat het bestem mingsplan inderdaad voorziet in de vestiging van het bedrijf van de firma Van Galen. In het koop kontrakt verleent b en w aan de heer Van Galen (en aan niemand anders) vergunning voor de de tailverkoop van bouwmateria len. De vraag is nu blijkbaar wat daaronder allemaal kan worden verstaan. Ter gelegenheid van de ope ning van deze rubriek heb ben de raadsleden er een bonte vertoning gemaakt tij dens de raadsvergadering van afgelopen donderdag. Een uiterst treurige verto ning. U weet, wat er aan de orde was: een initiatiefvoorstel van het CDA, waarin de ge meenteraad werd uitgeno digd zijn teleurstelling uit te spreken over de gang van zaken rond de uitwerking van het bestemmingsplan Claeverenblad/Wildenburg. Vooral weent het CDA bittere tranen om de „hoogbouw", een gebouw van vier verdie pingen hoog, dat de stede bouwkundig ontwerper Frans var) der Werff er In heeft opgenomen. We hebben in deze krant al uitgelegd, dat dat initiatief voorstel van het CDA ner gens op sloeg. Inhoudelijk niet, omdat er op de door wethouder Jan Wagenaar gevolgde procedure nu juist helemaal niets aan te mer ken viel. De uitwerking van zon bestemmingsplan is een zaak van het college, dat nota bene juist ten aanzien van Claeverenblad/Wilden burg iedere maand in de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning informatie heeft gege ven en de commissieleden de kans heeft gegeven om er het hunne van te zeggen. Dat CDA-woordvoerder Piet Voormolen doorgaans niet verder kwam dan op te mer ken dat zijn fractie „er nog niet uit was", dat was daarbij inderdaad uiterst teleurstel lend. Maar tot afkeuring van dat optreden strekte het CDA-initiatief niet. Ook wat de vorm betreft had het initiatiefvoorstel van het CDA volkomen het ka rakter van een scheet in een netje. Wat stelt het uitspra ken van teleurstelling poli tiek gesproken nu voor? He lemaal niets, zoals wij hier al eerder uiteen zetten. Daar om moest het voorstel niet gesteund worden, hetgeen ook niet gebeurde. So far, so bad. Maar dan komt Bloemhof. Dat CDA-initiatiefvoorstel was inderdaad niks, „maar wanneer het CDA met zijn voorstel bedoelt te zeggen, dat het evenals ik het on eens is met de gang van za ken en dat derhalve opnieuw de discussie rond het stede bouwkundig ontwerp met de bijbehorende financiële op zet in de commissie OWRO en Financien moet plaats vinden, met daaraan gekop peld een raadsbesluit, dan kan ik me daarmee vereni gen". Wel hebben we ooit! Komt ons democraatje 66 daar even roet in het eten gooien. Eventjes de hele handel op nieuw gaan doen. Alsof we daar nu niet weet- lk-hoe-lang al mee bezig zijn geweest. Alsof de raadsle den zich daar niet al dubbel en dwars mee hebben kun nen bemoeien. Alsof we echt al die kosten en moeite nog eens moeten maken en doen, alleen omdat er bij het CDA een lichte allergie voor woningen met vier verdie pingen bestaat. En er een D'66-raadslid is dat zich op deze manier van een witte voet bij de christen-demo craten wenst te verzekeren. So far, a little worse. Maar, denk je in je arge loosheid, nog niks aan de hand. Vijftien raadsleden aanwezig: zes CDA-ers plus Bloemhof aan de ene kant, acht andere raadsleden aan de andere kant. Mis. Als je denkt dat je alles gehad hebt, komt de heer Mande- maker, partijloos collegelid, zich even als een ware poli tieke blindganger manifeste ren. Meneer Mandemaker stemt nota bene mee met CDA en Bloemhof! En ja hoor, de hele handel begint van voren af aan. Een trieste, maar leerzame vergadering van het ge meentebestuur. Een CDA- fractie die zich tegen de ver kiezingen als een foxterriër- tje heeft vastgebeten in een paar huizen met vier verdie pingen. Rinze Bloemhof, die steeds duidelijker zijn eigen belangen najaagt, daarbij die van de gemeente uit het oog verliezend En Jan Man demaker, die weer eens be wijst, dat een collegelid, dat zich bij fractie en achterban niet hoeft te verantwoorden, rampzalig is. Zelden misten wij de heer Hoytema van Konijnenburg zo tijdens een raadsverga dering. (MK) LEUSDEN - Over drie weken mag u meedoen aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten van Utrecht. Over drie maanden mag u uw stem uitbrengen voor een nieuwe gemeenteraad. Dan moet dit het juiste moment zijn om een nieuwe rubriek in de Leusder Krant van start te laten qaan. De rubriek, iedere donderdag op deze plaats in de krant, heet „Het Kader van de Verkiezingen" en het zal duidelijk zijn wat we er in gaan doen: bericht geven over alles wat binnen het kader van de verkiezingen tot en met 2 juni (de dag van de gemeenteraadsverkiezingen) in Leusden gebeurt. Daarmee is gelijk aange geven, dat deze nieuwe rubriek geer)_lang leven beschoren zal zijn: na afloop van de gemeenteraadsverkiezingen wordt ze meteen weer opgedoekt. Wat wij binnen „Het Kader van de Verkiezingen" gaan doen? Zoveel mogelijk:, nieuws over lijsten en kandidaten; bespreking en vergelijking van programma's; terug blikken op hetgeen zich in Leusder politieke kringen de afgelopen vier jaar heeft afge speeld; een agenda van politieke bijeenkomsten; interviews met vertegenwoordigers van partijen, enzovoort. Bovendien wekelijks „Het Treurigste van de Week", waarin we zullen uitleggen wat ons in de plaatselijke politiek de week voorafgaand aan de verschij ning van deze rubriek het meest heeft bedroefd. De redaktie van „Het Kader van de Verkiezingen" is in handen van Marnix Kreyns en Caspar van Loo. Wie meent iets aan deze rubriek te kunnen bijdragen, kan hen bellen: 941495. LEUSDEN - Alle kiesge rechtigde inwoners van Leus den hebben inmiddels hun op- roepingskaart voor de Provin ciale Statenverkiezingen op woensdag 24 maart aanstaan de ontvangen In een groot aantal gevallen zal daarop een ander stemburo vermeld staan dan de vorige keer bij de Twee de Kamerverkiezingen. Zowel als gevolg van de uit groei van Leusden als uit een oogpunt van dienstverlening is de indeling in kiesdistricten drastisch gewijzigd. Alle Leus- dense kiezers doen er daarom goed aan even nauwkeurig te kijken op de oproepingskaart naar het adres van hun stem buro. Aldus adviseert u het buro Voorlichting van de gemeente Leusden. Woensdag 10 maart: CDA- verkiezingsbijeenkomst met gedeputeerde drs. A Scha penk; Gereformeerd Diensten centrum, Burg. de Beaufort- weg, aanvang 20 00 uur. Woensdag 24 maart: Verkie zingen voor Provinciale Sta ten. Verkiezingscentrum in het Pro vinciehuis, Achter Sint Pieter 20. Utrecht. Vanaf 20.00 uur. UTRECHT - Wie van plan Is op woensdag 24 maart aanstaande een hokje rood te gaan maken ter gelegen heid van de verkiezingen voor Provinciale Staten, heeft In Utrecht de keus uit negen lijsten. In totaal doen er elf partijen aan de Utrecht se Statenverkiezingen mee, maar twee keer twee partijen besloten tot een gecombi neerde lijst, vandaar dat u op het stembiljet negen kolom men aan zult treffen. In deze provincie is het CDA op grond van het aantal zetels dat nu in de Staten wordt inge nomen. de grootste partij en daarom mogen de christen-de mocraten hun verkiezingsaffi ches met het cijfer „1" sieren. Drs. Schapenk, thans gedepu teerde voor Ruimtelijke Orde ning. voert de CDA-lijst aan PvdA en PPR vormen met hun gezamenlijke lijst nummer 2. Ook daar is een gedeputeer de de lijstaanvoerder: ir. J Hoepelman. Hoog op de PvdA-lijst staat overigens ook Leusdenaar Jippe Hoekstra, thans voorzitter van de Staten fractie. Voor de VVD, lijstnummer 3, is de Amersfoortse gedepu teerde M. de Bruijne de lijst trekker. De lijsten vier, vijf en zes zijn vervolgens voor D'66, SGP en PSP. De eerste zes lijsten zijn, in volgorde van grootte van de fracties, toebe deeld aan de partijen die nu reeds deel uitmaken van de Staten De partijen die nog geen deel uitmaken van het provinciaal bestuur moesten loten om de volgende lijstnum- mers en dat leverde op 7 RPF'GPV: 8. Socialistische Partij en 9 CPN PvdA en PPR zijn met PSP en CPN een lijst- verbinding aangegaan. Gezien over het hele land doen in totaal 19 partijen en groeperingen mee aan deze provinciale verkiezingen in één of meer provincies. Het groot ste aantal partijen doet mee in Gelderland en Groningen (twaalf partijen), terwijl de kie zers in Zuid-Holland en Zee land het met slechts acht lijsten moeten doen. UTRECHT- In het Utrecht se Provinciehuis zal op de avond van de verkiezingen voor de Provinciale Staten een „verkiezingscentrum" worden ingericht. Dat is een initiatief van het buro Voor lichting van het provinciaal bestuur van Utrecht, in sa menwerking met het Utrechts Nieuwsblad. In de Statenzaal van het Provin ciehuis, Achter Sint Pieter 20, wordt via een dertigtal monitoren en een groot beeldscherm een provincia le nieuwsdienst verzorqd. Dat gebeurt vanuit de met vi deocamera's ingerichte stu dio van het buro Voorlich ting. Men stelt zich voor de uitsla gen van de Utrechtse gemeen ten op de monitoren te projec teren Bij landelijk van belang zijnde cijfers kan er recht streeks op de NOS worden overgeschakeld De Utrechtse uitslagen zullen ook via ge schreven bulletins worden ver spreid. In de studio zullen journalis ten met politici gesprekken voeren, die intern worden uit gezonden Het buro Voorlichting heeft een groot aantal mensen voor deze bijeenkomst uitgenodigd. Behalve journalisten van in Utrecht verschijnende dag- en nieuwsbladen mogen ook in deze provincie wonende Ka merleden, statenleden, colle ges van B. en W en ambtena ren het verkiezingscentrum betreden. Het verkiezingscen trum is verder ook, voor zover de ruimte het toelaat, voor het publiek toegankelijk. Wie de bijeenkomst bij wil wonen en nog niet is uitgenodigd, kan bij het buro Voorlichting van de provincie om een toegangsbe wijs vragen Adres en telefoon nummer Buro Voorlichting, Achter Sint Pieter 20, postbus 18100, 030-321632. LEUSDEN - Gedeputeer de drs. A. Schapenk komt volgende week woensdag (10 maart) naar Leusden. Hij doet dat als lijstaanvoerder van het CDA bij de provincia le verkiezingen van 24 maart aanstaande. Schapenk is uitgenodigd voor de plaatse lijke afdeling van het CDA. Drs. Schapenk, die zich binnen het provinciaal colle ge vooral met ruimtelijke or dening bezighoudt, houdt volgende week woensdag een spreekbeurt in het Gere formeerd Dienstencentrum aan de Burg. de Beaufort- weg. Daarbij is iedere be langstellende van harte wel kom. De aanvang van de ver kiezingsbijeenkomst is om 20.00 uur. Drs. A G. W. Schapenk. e bijeenkomst werd voorgezeten door een forum met tweede van rechts CDA'erAd Wisman. Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het ontwerp-bestemmingsplan Paardenmaat jioet in de ijskast, zodat er geen nieuwe detailhandel kan nntstaan op dit werkgelegenheidsgebied. In de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf zal via voorzitter Jan Mandemaker Let het college van B. en W. een robbertje moeten worden (itgevochten over de voorschriften in bestemmingsplannen voor werkgelegenheidsgebieden in Leusden. B. en W. zullen i de werkgroep te horen krijgen dat het gevoerde beleid jnzake Paardenmaat niet gepikt wordt en er tevens op gewe en worden dat de communicatie tussen deze werkgroep en t college beschamend is. Bouwmarkt van spullen die niets met de bouwbranche te maken hebben, zoals gloeilampen, tuinge reedschap en fietsonderdelen. Het college heeft Van Galen via een artikel 19-procedure (dus vooruitlo pend op de vaststelling van het be stemmingsplan Paardenmaat) ont heffing gegeven voor de verkoop van deze artikelen. De midden stand is nu als de dood at ook ande- re nieuwe vestigingen op de Paar denmaat met detailhandel mogen beginnen. Naar de als protestbijeenkomst aangekondigde vergadering in De Korf gisteravond waren ruim vijftig mensen gekomen, voornamelijk middenstanders maar tevens uit genodigde raadsleden. Ook de heer L. C. van Galen was aanwe zig. Er was verder een forum gefor meerd, waarin zitting hadden, on der voorzitterschap van CDA'er Ad Wisman, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en het Koninklijk Nederlands Onderne- mersverbond (KNOV) kracht met de vuist op tafel is gesla gen Winkelier Pim Berghuizen was het daar niet direct mee on eens, maar merkte op. „De deur tussen het college en de werkgroep klemt behoorlijk. Bovendien wor den de leden als een stel snotneu zen gezien, die iets mogen zeggen maar niet serieus worden geno men." Het aanwezige PKL-raadslid Jan Jacobs liet daarop weten best eens in de gemeenteraad te willen praten over het functioneren van werkgroepen en raadscommissies, omdat dat adviesorganen van het college van B. en W. zijn. Raadslid Herman Baaiman van Gemeente belangen sloot zich hierbij aan, zonder nou direct de oorzaak van alle ellende in de schoenen van het college te schuiven. VOORSCHRIFTEN Vervolgens kwam in de vergade ring aan de orde hoe zo snel moge lijk een verdere uitbreiding van de detailhandelverkoop op de Paar denmaat voorkomen ken wnrden Centraal punt in de discussie hier over was de tekst van de ontheffing die Van Galen heeft voor zijn Bouwmarkt Een tekst die zegt dat dit bedrijf zelf vervaardigde artike len mag verkopen, maar ook bouw materialen en aanverwante artike len In de vergadering werd nog maals gezegd, dat Van Galen spul len verkoopt die duidelijk geen ver wantschap hebben met bouwmate rialen, maar dat het college hierte gen niet optreedt, ledereen was het er daarom over eens, dat de voor schriften nog eens besproken moe ten worden nu het nog niet hele maal te laat is, doordat er geen defi nitief bestemmingsplan voor de Paardenmaat is maar slechts een ontwerp De heer Kardol van de KNOV liet de middenstand de weinig opbeurende mededeling horen, dat er nog een lange weg te gaan is als B. en W. niet van plan zijn een handje mee te helpen door te luisteren naar de bezwaren van de ondernemers. GEVONDEN Zwart/oranje sporttas; twee sleu tels aan ringetje POLITIE CENTRUM VERLOREN Rijbewijs WEGGELOPEN Zwarte hond - GEVONDEN Drie sleutels. GEEN CONTACT Aan het begin van de bijeen komst kwam duidelijk aan de orde, dat de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf zich genomen voelt door het college van B. en W. De vraag was dan ook: is de werk groep dan zelf schuld of zijn er an dere oorzaken, dat Van Galen met ontheffing allerlei spullen in zijn Bouwmarkt mag verkopen. Ge steld werd in de vergadering dat de formule van de werkgroep prima is, omdat alle partijen inzake Midden- en Kleinbedrijf plus raadsleden hierin vertegenwoordigd zijn „Dui delijk is echter geworden," zo vatte Ad Wisman de mening van de mid denstanders samen, „dat er geen goed contact is tussen de werk groep en het college." De Zwarte Piet werd in de richting van wethou der Mandemaker geschoven als zijnde voorzitter van de werkgroep. Een van de neutrale aanwezigen. Erik van de Vlist, stelde dat de werkgroep misschien ook de hand in eigen boezem moet steken, om dat in de werkgroep nooit eens - Onder de aanwezigen bevond zich L C van Galen (tweede van links).

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7