ieuwe jongerenbeweging met frisse moed van start Zaterdag 27 maart bazar in 't Hamersveld J-kas wordt verdeeld onder oud-leden OPBRENGST VOOR HET RODE KRUIS leusderk Verkeersexpositie nog tot 16 maart Verdwenen", maar niet vergeten Knelpunten voorzieningen gehandicapten actualiseren Leusder Krant I.EUSDEN Precies een Manó nadat besloten werd EuLeusdense afdeling van de tholleke Plattelands Jon- ,.en (K.P.J.) op te heffen, 'rd vorige week donderdag nieuwe Leusdense ver- Iglng voor jongeren opge- 'it. Helms heeft een nieuw gezicht. woninginrichters FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 9 MAART 1982 plaatselijk nieuws één onzer medewerkers) vereniging zal een meer ■meen karakter dragen en jlhankelijk opereren. Wel !rd besloten dat de vereni- g zich zal aansluiten bij de Stichting voor jeugd- en Kgerenwerk, in Leusden be- bekend als „De Til", ladat de levenvergadering de K.P.J. op 4 februari j.l het lluit nam om de vereniging op teffen, is een groep jongeren •d aan de slag gegaan om de richting van een geheel nieu- vereniging voor te bereiden cies een maand later kwam diï werkgroep met een aantal voorstellen, die door de jongeren idle vorige week in de Til bijeen ren, zonder wijziging werden jrgenomen. langrijkste voorstel was wel de ilstelling van de nieuw op te iten vereniging. Men ging ac- ird met het voorstel van de kgroep om de doelstelling als it te formuleren: ,,Een groep igeren die zelf aktiviteiten or- liseert, onder andere op het iied van sport en kreativiteit". 'oor de oud-penningmeester de Leusdense K.P.J., Wim ndel, was het grootste pro- na het besluit tot ophef- iafhankelijk nieuwsblad ir de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en nderdag. (erantwoordelijke edaktie: lert Vos rtarnix Kreijns (pl. verv.) ledaktie: tertien Engelkens tespar van Loo. nlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag- tummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 jur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder (rant, Rozendaallaan 9, .eusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 39.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 Der half jaar; 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be- zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische toto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem- plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste toto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge- plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, ceusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier W(iken na betaling ont vangt ij fje gewenste fo- a thuis fing van de K.P.J., wat te doen met de kas van de club Statuten of huishoudelijk reglement bezat de Leusdense K.P.J. niet zodat er op papier niets geregeld was om trent de eventuele financiële af wikkeling. Men heeft daarom be sloten de regels van de provinci ale K.P.J. te volgen, die voor schrijven dat bij liquidatie van de vereniging de kas verdeeld moet worden onder de leden. Voor de ruim 60 oud-K.P.J.-ers derhalve een onverwachte meevaller van ruim f30,— per persoon. Zoals het er nu naar uitziet zullen ech ter weinig oud-leden dit bedrag opeisen, de meeste leden schen ken hun deel aan de nieuwe jon gerenorganisatie. Ruim dertig jongeren waren don derdagavond in de Til bijeen om te komen tot de oprichting van een nieuwe vereniging. Na een inleiding van Thea van de Hen gel, die optrad als woordvoerder van de werkgroep die zich bezig heeft gehouden met de voorbe reiding van de oprichtingsverga dering ging men over tot de be stuursverkiezing. BESTUUR De algemene situatie in het verenigingsleven is dat men niet staat te dringen voor één of an der bestuursbaantje. De nieuwe club maakt daar een uitzonde ring op. Voor het voorzitterschap had men maar liefst drie kandi daten. Josien Herder, Jan Groenhof en John Oeben had den alle drie te kennen gegeven dat ze bereid waren als voorzitter te gaan optreden. Na een schrif telijke stemming bleek John Oe ben de meesten stemmen op zich verzameld te hebben De beide andere kandidaten zullen als „lid" deel gaan uitmaken van het bestuur. Secretaris wordt Lex Móhlmann, eerste penning meester José Huurdeman, die in haar taak wordt bijgestaan door Albert Herder in zijn functie van tweede penningmeester. Pim van de berg en Wim Móhlmann zullen als „lid" deel gaan uitma ken van het bestuur. Wil van Burgsteden en Lia Herder krij gen in het nieuwe bestuur de speciale taak om als contactper sonen op te treden bij zaken die ,,De Til" betreffen. John Oeben, de kersverse voorzitter, had er kennelijk al rekening mee gehouden dat hij gekozen zou worden, de speech waarmee hij zijn voorzitterschap aanvaardde was al voorbereid. Na een bedankje in de richting van de werkgroep die de hele vergadering had voorbereid, ging John Oeben direct over tot meer huishoudelijke zaken. De nieuwe voorzitter kondigde aan dat er binnen een week al een bestuursvergadering gehouden zal worden waarbij men een be groting en een huishoudelijk re glement zal opstellen. Aan de hand van de op te stellen begro ting kan men beoordelen voor welke activiteiten er financieel gezien ruimte is in de vereniging. PROGRAMMA Een aantal activiteiten staan echter nu al vast, de definitieve invulling van het jaarprogramma zal op 1 april tijdens de eerste algemene ledenvergadering moeten gebeuren Verder is het nu al zeker dat een groep leden meedoet aan de Leusdense zeskamp op 5 mei Twee dagen later is er een ..ge zellige avond voor leden" ih de Til. Men streeft ernaar om zoveel mogelijk activiteiten van de voor malige K.P.J. voort te zetten De kans bestaat echter dat de regel matige sportontmoetingen met andere verenigingen in de regio zullen moeten vervallen In de kring Eemland van de K.P.J hield men regelmatig toernooi en Of het ledenblad van de K.P.J in een andere vorm wordt voortge zet is nu nog niet zeker. Finan ciën spelen hierbij een grote rol. Wel staat vast dat de wekelijkse sportavonden in de sportzaal aan de Asschatterweg gewoon doorgaan Elke vrijdagavond wordt er door de jongeren van Drie kandidaten voor het voorzitterschap van de nieuwe jongerenvereniging. V.l.n.r. Josien Herder, John Oeben en Jan Groenhof. John Oeben werd uiteindelijk gekozen. 21 00 tot 22.00 uur afwisselend gevoetbald en gevolleybald. Hoe of het nu met de jaarlijkse K.P.J. prestatieloop verder moet gaan, nu de K.PJ. in Leusden niet meer bestaat, weet op dii moment niemand. Het nieuw ge kozen bestuur zal zich de ko mende weken onder meer met dit onderwerp bezighouden. De groep jongeren die zich ook ten tijde van de K.P.J. bezighield met cabaret en toneel blijft dit ook doen in de nieuwe vereni ging. Gevraagd naar andere ideeën om op te nemen in het programma kwam de suggestie naar voren om voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen een forum te organiseren met Leus dense raadsleden om te verne men wat de diverse partijen in hun programma hebben staan met betrekking tot het jeugd- en jongerenwerk. Ook kwam de wens naar voren om weer eens een .groot feest" te organiseren zoals enkele jaren geleden de „Vlaemsche kermis" op een boerderij in Stoutenburg. LEDEN Vorige week donderdag be stond voor de aanwezigen de gelegenheid om zich aan te mel den als lid van de nieuwe jonge renvereniging. Een vereniging die overigens nog een definitieve naam zal moeten krijgen. Ruim dertig aanwezigen meldden zich als lid aan, de verwachting Is echter dat dit aantal minstens verdubbeld zal worden geduren de de komende weken. Belang stellenden kunnen zich In verbin ding stellen met José Huurde man, Rulsvoorn 21 in Leusden, tel. 946519. LEUSDER KRANT Is een »»n de BDUkranten ''Inelle te Barneveld. (Van de redaktie) LEUSDEN - Momenteel is in het gemeentelijke voorlichtings centrum een expositie te zien, die is ingericht op grond van het Verkeersplan Leusden. Aan de hand van kaart- en fotomateriaal wordt de bezoeker een indruk gegeven van de bedoelingen van dit plan. Tot maandag 8 maart kon men tevens via inspraak- brieven commentaren en aan vullingen geven op de toekom stige verkeerstruktuur van Leus den, zoals de plannenmakers die zien. Tot nu toe heeft de exposi tie vrij veel belangstelling ge trokken. Meer dan honderdvijftig Leusdenaren hebben de moeite genomen om zich op de hoogte te stellen van hetgeen de exposi tie te bieden heeft. Tot 16 maart a.s. kan men de tentoonstelling nog bekijken en wel tusssn 9 en 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Inspreken is er dan echter niet meer bij. Op de foto's een beeld van de expositie. V WfcCN cmtihT. MTuuim ^AMVtMWiK WLU, UTLm MJLWNC 'MTCWLeCN IH7LXN. OtiTlLVITINt. wjjKwrsit/r/txMNLcc 55 LEUSDEN - De afgelopen 15 jaar „verdwenen" er in de wereld minstens 1 miljoen gevangenen. „Amnesty International", de on afhankelijke mensenrechtenor ganisatie. voert momenteel een wereldwijde campagne om slachtoffers op te sporen, en nieuwe „verdwijningen" tegen te gaan. In het kader van deze aktie zal adoptiegroep 148 Leusden de ko mende weken de volgende groepe ringen benaderen om deze aktie te steunen: |uristen, apothekers, me dici. vrouwenorganisaties en Poli tieke partijen Aan de juristen, apothekers en medici zal gevraagd worden een brief te schrijven voor een „ver dwenen" beroepsgenoot Het is de bedoeling, dat de brief gericht is aan de regering van het land waar de „verdwijning" plaatsgevonden heeft. Aan de vrouwenorganisaties zal gevraagd worden een brief te schrijven voor een „verdwenen" vrouw. Aan de besturen van politieke partijen zal verzocht worden te schijven naar de regeringen van een 4-tal landenwaar „verdwijnin gen" voorkomen. Deze landen zijn: Argentinië. Zaïre. Syrië en de Phi- lippijnen Door zeer veel landelijke orga nisaties Is'positief gereageerd op het verzoek van Amnesty In ternational om deze campagne te steunen. Voor nadere inlich tingen kunt u terecht bij: Atty van Dijk, tel. 944777. 3811 AC Amersfoort Langestraat 77-79 telefoon 033-15602 LEUSDEN In het kader van het Jaar voor de Gehandicapten heeft de plaatselijke Vrouwen raad eind vorig jaar in een brief aan het gemeentebestuur aan dacht gevraagd voor een aantal zaken die in het bijzonder voor gehandicapten van belang zijn, zoals de bereikbaarheid en toe gankelijkheid van openbare ge bouwen, winkelcentra en sport accommodaties. In zijn antwoord aan de Vrou wenraad onderschrijft het colle ge van burgemeester en wethou ders het belang van goede voor zieningen voor gehandicapten In toenemende mate wordt hier mee bij het maken van plannen en ontwerpen rekening gehou den. Om een nog beter inzicht in de problematiek van bereikbaar heid en toegankelijkheid te krij gen stellen b en w aan de Vrou wenraad voor om gezamenlijk met een of meer rechtsstreeks betrokkenen een inventarisatie van knelpunten te maken LEUSDEN In bejaardencen trum ,,'t Hamersveld" aan de As schatterweg 34 gaan bewoners en personeel weer een aantrek kelijke aktivltelt organiseren. Op zaterdag 27 maart houden ze van 9.45 tot 12.00, en van 13.30 tot 16.30 uur een bazar. Het doel van de bazar is dit keer wat breder georiënteerd dan in de voorgaande jaren. Toen werd het geld aan een zin nig doel binnen het eigen huls besteed. Maar ledereen was het er over eens, dat ook de bewo ners van ,,'t Hamersveld" tot de bevoorrechte goed verzorgde mensen In de wereld behoren, zodat er besloten werd de op brengst van de bazar ter hand te stellen aan de organisatoren van een goed doel. Besloten werd, dat ,,'t Hamers veld" in touw zou gaan voor het Rode Kruis. De organisatie die bij rampen waar dan ook ter we reld direkt ter plekke is met de kens, medicamenten, voedsel. Ongeacht regering, politieke constellatie of anderszins De bazar wordt op soortgelijke wijze georganiseerd als tijdens voorgaande jaren. Met dit ver schil, dat er twee nieuwe aktivi- teiten aan toe worden gevoegd Daarover zo meteen ROMMELMARKT Het belangrijkste onderdeel van de bazar van zaterdag 27 maart zal de grote rommelmarkt zijn. ,,'t Hamersveld" kan voor die markt best nog wat spulletjes gebruiken. Geen bankstellen en dergelijke, want daartoe ont breekt de plaats. De spulletjes, die u beschikbaar wilt stellen, kunt u dagelijks afgeven bij de receptie van het huls. De dames van,, 't Hamersveld" zijn zeer vlijtig, en hebben ge handwerkt tegen de klippen op Een uitgebreid scala van nuttige en fraaie handwerken zal te koop zijn in de gebruikelijke hand- werkstands. Daarnaast zullen op de bazar de traditionele attrakties als sjoe len, popraden, het rad van avon tuur, envelopjes trekken (waar soms een prijsje in zit) enzo voorts te vinden zijn Vermaak voor jong en oud Belangrijk is ook het restau rant, dat voor het publiek wordt geopend, waar uit eigen keuken allerlei lekkers genuttigd kan worden, zowel in de zoete als de hartige sfeer De bazar wordt tegen het eind van maart gehou den, en de kok heeft al toegezegd dat hij. als het een beetje koud is. zal zorgen voor een prima erw tensoep MET GEHESEN VLAG Op die zaterdag 27 maart zal de vlag van het Rode Kruis in top worden gehesen ten teken van het feit dat ..'t Hamersveld" zich open stelt voor het Rode Kruis, en daar ook reklame voor wil maken. Mevrouw Zeeman, de direktri- ce van ,,'t Hamersveld" vertelt waarom de zaterdag gekozen is tot Rode Kruisaktiedag ,,ln de eerste plaats natuurlijk omdat dat een goede dag voor het pu bliek lijkt. En in de tweede plaats omdat wij veel personeelsleden hebben, die zich die dag vrijwil lige beschikbaar stellen In de week is het overgrote deel van ons personeel in dienst. De personeelsleden hebben er geen enkele moeite mee om zich op de zaterdag voor de hele of een gedeelte van de dag beschik baar te stellen, leder krijgt een bepaalde taak. Enkele bewoners helpen daar ook aan mee. Je moet het publiek naar je kraampje weten te trekken. Met reklamestunts. Op zo'n dag mag je van je afpraten En dat doen we dan ook met z'n allen Hoe harder schreeuwt, hoe sneller je van je spulletjes af bent'" BAZARCOMMISSIE De bazarcommissie bereidt in grote lijnen de bazar voor. Dat groepje mensen rapporteert aan de overige bewoners en perso neelsleden, zodat ook dié op de hoogte zijn, en dat er een duide lijke betrokkenheid is van ieder een in 't Hamersveld. Waardoor de aanbieding om vrijwillig deel te nemen erg groot is NIEUWE ATTRAKTIES Oh ja, de nieuwe attrakties. Er komt een pottenbakster. die een demonstratie geeft van haar werk Het is mevrouw T Bielt uit Leusden. U kunt haar werk op de bazar kopen Ook zij staat het grootste deel van de opbrengst van haar verkoop af voor het goede doel Ze hoopt alleen de vergoeding van haar materiaal kosten er af te trekken En dan is er nog sprake van een indirekt personeelslid dat óók voor een nieuwe attraktie zorgt Een van de dames, die in't Hamersveld werkt, heeft een dochter, die oorhangers maakt. Ook die komt een demonstratie geven van haar werk, en ver koopt haar sieraden. De rest van de verkoopopbrengst, na aftrek van de materiaalkosten stelt zij beschikbaar voor het goede doel. Kopen op de bazar van zater dag 27 maart betekent: steun geven aan het menslievende doel, dat het Rode Kruis na streeft. Om mensen In nood te helpen met het éérst nodige. Be/aardencentrum 't Hampmvpld vervolg van pagina 1 sen Er kan begonnen worden op maandagavond 5 april (19.30- 21.30 uur), dinsdagmorgen 23 maart (9 30-11 30 uur) en donder dagmiddag 1 april (13.30-15.30 uur). BROODDEEG Tijdens de cursus ..brooddeeg", welke zes dinsdagmiddagen (13.30-15.00 uur), te beginnen op 16 maart, in beslag zal nemen kun nen aardige wanddecoraties ge maakt worden. Men kan daarbij denken aan kransen, levensbo men, poppetjes, mandjes en aller lei figuren. De werkstukken die men bij Blijhof maakt zullen mee naa rhuis genomen moeten wor den om in de oven te bakken. Voor de ejrste les zal er kant en klaar brooddeeg beschikbaar zijn. Het enige wat meegenomen moet wor den zijn een broodplank, alumi niumfolie en een penseel. Nadere inlichtingen en opgaven bij Ma- greet Houtzager (tel. 942220(. VOLKSDANSEN Als er in Leusden iets te dóen is op het gebied van volksdansen, is de kans groot dat llona v. d. Burg, de docente volksdansen van Blijhof daar bij betrokken is. Blijhof heeft in haar ledenbestand veel mensen die lid zijn geworden om bij de ver eniging te kunnen dansen. Een aantal van hen houdt dat overigens al jarenlang vol. Op 16 december jl. was de grote zaal van Blijhof te klein om alle belangstellenden te kunnen bergen, die een kijkje kwa men nemen bij de volksdansuitvoe- ring. De belangstelling voor het volksdansen is zo groot geworden dat mevrouw Van de Burg elke woensdag van 's morgens tien tot 's avonds tien in de Blijhof te vinden is. s Morgens van 10.00 tot 11.30 is de eerste groep al aan de gang. De middag is gereserveerd voor de kinderen Van 13.30-14.30 uur de kinderen van 6 en 7 jaar, het uur daarop de kinderen van 8 en 9 jaar, gevolgd door de groep van 10 jaar en ouder, 's Avonds is de hele zaak in tweeën gesplitst Eén groep danst van 19 00-20.30 uur, de vol gende van 20.30-22 00 uur. Ver dere inlichtingen zijn te verkrijgen bij llona v. d Burg, tel. 942252. BLOEMSCHIKKEN Voor de cursus bloemschikken hoeft men alleen maar een scherp mesmee te nemen Voor alle ande re zaken zorgt de cursusleiding. Het ligt voor de hand dat er gewerkt gaat worden met voorjaarsbloe men, wellicht wordt er ook nog ge werkt met droogbloemen De cur sus neemt 8 lessen in beslag en wel op 8 donderdagmorgens van 10 00-11.30 uur Deze cursus be gint op 11 maart, iemand die zich snel opgeeft bij Manon v d Kamp (tel 942706) kan wellicht nog mee doen t Ct v

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3