laamborden buurtschap lan „De Eng" onthuld Kantongerecht Amersfoort KPJ Achterveld eerste op kringavond m Vanavond ABZ bijeen Blijhof jaar vergadering „Opsporing verzocht" SVA-dames zonder winst Werkgroep Onderwijs vergadert maandag Jeugd judo in Leusden Subsidie bejaardenwerker Jaarvergadering Con Amore Avondvierdaagse Achterveld Wat ze zeggen, Dries of Joop- Beloven doen ze o zo'n hoop. Maar echt... „de GOUDVALLEI" die heeft zo'n hoop en ook nog heel goedkoop.. ALLEEN DEZE WEEK: GOUDEN MUNTRAND VOOR GOUDEN TIENTJE 90 MASSIEF GOUDEN SCHAKELARMBAND 575 DOUBLÉ DAMESHORLOGE met ketting, rondom saffieren als brillant200. MASSIEF ZILVEREN PLAATARMBAND VOOR JONGE MEISJES CASSETTES: GRATIS ONTVANGT IEDERE KOPER EEN WAARDEVOL GESCHENK. Goudhandel DE GOUDVALLEI" plaatselijk nieuws DINSDAG 9 MAART 1982 ICHTERVELD In verband j de festiviteiten Achterveld |s het Idee naar voren geko- 1 om de straten en wl|ken In lidschappen om te dopen. icnsdagavond werden de bor- i van het tweede buurtschap I de Koningin Jullanaweg ont- j dat de naam De Eng kreeg «deeld. Deze naam Is ont- I aan de aan de Kon. Juli- weg grenzende landbouw- od. Voordat aan deze weg jnlngen werden gebouwd was die grond hoger gelegen dan nu en had daarom de naam De Eng gekregen. (Een Eng Is een ver hoogd stuk grond of veen gele gen In de nabijheid van een woonkern.) De naamborden van het buurt schap werden in het bijzijn van alle bewoners van de Jullanaweg onthuld. Ook de leden van het Stichtingsbestuur Achterveld 600 waren in historische kleding aanwezig. Het bord bij de brug over de beek werd onthuld door de oudste en jongste bewoner van het buurtschap respectieve lijk Jan Voskuilen. 88 jaar, en Sandra Boersen die op die dag juist één jaar werd Aan de zijde van het dorp werd het bord ont huld door de maker van de bor den de heer Wolffenbuttel. De beide borden werden onthuld onder het zingen van het door Greet Schouten geschreven Achterveldse Volkslied De voor zitter van de Stichting Achterveld 600 feliciteerde de bewoners met de onthulling van de borden. Riaki dels MERSFOORT Op de straf- ng van het kantongerecht «rsloort van 4 maart 1982 ver een de heer K. uit Amers- dle weliswaar zelf niet Ide voor te komen, maar be- jhebbende was bij de ult- lak die het kantongerecht In- lt die ochtend bij verstek laan had tegen de heer P. e kantonrechter bleek bereid itukken weer op te zoeken en :aak nog eena door te nemen, heer K. had een auto verkocht de heer P., die de heer P. nog betaald had, maar waar hij al In gereden had. Echter zon- rijbewljs en aangezien hij al vaker aan deze overtre- had schuldig gemaakt, was auto In beslag genomen. De r K„ die zich wegens het uit en van betaling nog steeds inaar voelde, wenste de auto 9- De kantonrechter vertelde i dat hier toch sprake was van misverstand: [^Het eigendomsrecht gaat Ir op het moment van het slui- 1 van de koop en het in bezlt- llen van het gekochte. Het nent van betalen is dus niet palend voor het overgaan van I eigendomsrecht. Hoe kende neneer P. eigenlijk?" ,Ult de kroeg". vWlst u niets van zijn reputatie ka.. wel wat". Dan begrijp Ik helemaal niet u onder credlet verkoopt, als u weet dat hij slecht bekend I. Hij heeft 4 weken hechte nis gekregen omdat hij talloze Hen zonder rijbewijs heeft ge len en bovendien is de auto eurd verklaard. Hij moest de lo aan u betalen, Ik zou zeg- Jtn: wendt u zich tot een jurl- •ch adviseur voor een clvlel- mthtelljke procedure. Ik kan ver- Har echt niets voor u doen." De heer R. uit Soest had bln- nan de bebouwde kom 100 km. (treden. Kantonrechter: „Daar komt jog een heel lelijke omstandig heid bij: op 23 april van het vorig Mr bent u veroordeeld omdat u pkm te hard had gereden. Van JP2 laar proeftijd Is pas een halt om en nu doet u het weert U I 20 |aar en hoort dus tot de tijdsgroep die de ernstigste held8overtredlngen maakt. J'^moet ik daar nu van den- 'at wist de heer R. niet, maar officier wist het wel: „Meneer geen wegplraat die een vlleg- ^rat nodig heett. Dit Is gewoon .Jlng tot doodslag. Ik els 50°,en 4 maanden onvoor- irdelljke ontzetting uit de rlj- 'aegdheld". De kantonrechter id deze eis nog veel te laag en JJoordeelde de heer R. tot een Ie van 1750,— en een onvoor- irdell|ke ontzegging van het "wijs van 8 maanden met een iltijd van 2 jaar. ÜTIJDENBESLUIT Pa heer A. uit Bunschoten terecht wegens overtre- van het rijtijdenbesluit. Hij J "If t een vrachtauto gereden J3 <2 ton zonder de vereiste jnograaf waarmee de rijtijden fj ae chauffeur worden aange ven en gecontroleerd kunnen poen. >lk had net 2 weken voordat Ik rgenouden werd de wagen Focht, een soort S.R.V.-wagen waarmee ik vis op de markt ver koop. Ik wist het echt niet." De officier eiste f 100,— boete. „U heeft thuis een schikking gekregen van f 200,—, maar om dat u In zalige onwetendheid ver keerde, maak ik er f 100,—van". Kantonrechter: „Laten we de officier maar volgen". Mevrouw v.d. B. uit Voorihul- zen vond het moeilijk om te aan vaarden dat ze door rood licht gereden zou zijn. „Het licht was nog oranje. Ik zag de politiemen sen zelfs staan." „O, gaat u soms anders rijden als u politie ziet staan?" Ja, ei genlijk lette ze dan nog wel Iets beter op. Bovendien was stop pen moeilijk geweest vanwege de achter haar rijdende auto. De kantonrechter wees nog eens op de deskundigheid van de politie an de hand van zijn beken de voorbeeld van de dokter die rode hond constateert: „U aanvaardt de deskundig heid van de dokter toch ook als hij uw uitslag bekijkt en zegt dat het rode hond is? Dan roept u toch ook niet: nee, het is geel zucht! De politie is een bijzonde re waarnemer, als die zegt dat het rood was, dan was het rood. Maar ik vind het redelijk dat u het bent komen bespreken, dus ik geef u geen hoger bedrag dan de schikking: f 110,— TE HARD De heer v.d. M. uit Naarden had In Voorthuizen 28 km te hard gereden. „Wat wilt u hierover zeggen?" „Niets". Maar waarom dan de acceptgi ro niet betaald? Die bleek niet ontvangen te zijn, de post raakte regelmatig weg. Kantonrechter: „U woont vrij willig In een woonwagenkamp. De consequentie hiervan is dat post kan wegraken. Maar goed, u had het thuis met f 80,— af kun nen doen, daar laten we het bij." LEUSDEN De commissie Algemene Bestuurszaken verga dert vanavond dinsdag In de raadszaal aan de Hamersveldse- weg. De vergadering begint om 20.00 uur en bevat de volgende agendapunten: Opening/inventarisatie van vragen. Vaststelling verslag van de vergadering van 8 februari 1982 Intrekken verordening .Fi nancieringsregeling eigen woningbezit ambtenaren". Lidmaatschap van de Raad voor Europese Gemeenten Roken in openbare gebou wen. Verslaglegging Vervolg behandeling enkele hoofdstukken van de herzie ne Algemene Politieveror dening Mededelingen Rondvraag Sluiting. 1. ACHTERVELD —Zaterdag avond werd In Hoogland weer de jaarlijkse kreatieve avond gehou den van de K.P.J. kring Noord Oost Utrecht. Aan deze avond werd door de K.P.J. afdelingen Achterveld, Hoogland en Eem- nes deelgenomen met een lang optreden en een zogenaamde Improvisatie. Tevens was er een wedstrijd in het maken van pop pen georganiseerd, waarvan het resultaat deze avond te zien was. Eemnes moest deze avond de spits afbijten met hun toneelstuk getiteld „Het jongerenadvies centrum". De inhoud van het stuk handelde over de proble men die medewerkers van het centrum te behandelen krijgen zoals, zwangere meisjes, stotte raars, drugsverslaafden enz Hierna was het de beurt aan Hoogland met het toneelstuk ge titeld „Geslaagd, maar wat nu?" Een meisje dat geslaagd was voor het diploma voor het buiten gewoon onderwijs kan ondanks haar diploma's en vele sollicita ties maar geen werk krijgen. Als derde kwam Achterveld met het stuk „De hond in de pot". Dit stuk was geschreven door de eigen leden André Steenbeek en Jan Pommer. Het verhaal gaat over een vrouw die door een mislukt experiment veranderd is in een weerwolf. Het betekent dat ze een wolf wordt als de deurbel gaat en weer in mens veranderd als dezelfde bel weer gaat De vrouw is zachtaardig van karak ter, maar de weerwolf des te bloeddorstiger. Daardoor ver dwijnen kort achter elkaar een postbode en een melkboer van de aardbodem Dit wekt wel de nodige achterdocht. Eerst ver schijnt een inspecteur van de hondenbelasting aan de deur. De bel redt hem van het noodlot. Even later komt ook nog een rechercheur aan de deur in ver band met de plotselinge verdwij ning van de twee personen. Door allerlei verwikkelingen komt de politie achter de waarheid Maar op datzelfde moment komt ook de belastinginspecteur achter de ware toedracht Beiden eisen nu hun deel op, dwz. de recher cheur de vrouw en de inspecteur de wolf. Dit blijkt echter te ont aarden in het touwtrekken. Ei genwijs als ze zijn en doordrenkt van hun plichtsbesef blijven ze hiermee doorgaan. Ook moesten de deelnemende afdelingen naar aanleiding van drie woorden een improvisatie houden. De jury bestaande uit Henk van Rees, Anja van Midde laar en Sjaak Roest had het zeker niet gemakkelijk deze avond. Na een lange beraadslaging kwam de uitslag, waarbij bleek dat Ach- tei/eld eerste was geworden Door deze overwinning gaat Achterveld nu op 18 april naar de Provinciela Kreatieve dag te Bunnik. Bij de improvisatie was Eemnes winnaar dat hierdoor ook doorgaat naar de Provinciale Kreatieve dag. De tijdens de pop- penwedstrijd gemaakte poppen waren ook deze avond tentoon gesteld. Eemnes had van gips „oude" poppen gemaakt, Ach terveld had poppen gemaakt van jute en Hoogland had ze gebreid. Eemnes werd eerste vóór Ach terveld en Hoogland. Donderdag 11 maart zal er om 20.00 uur een kaartavond zijn in de Moespot. De uitdager is de A.B.T.B die de K.P.J. heeft ge vraagd voor een revanche avond. Zaterdagavond is er in de Moespot Bebo dansen De en tree is voor de K.P.J. leden gratis, voor niet leden f4,—. PWJTKrlAITMT DADER DOORGEREDEN Op de Smidse werd vrijdag 5 maart de geparkeerde auto van H uit Amersfoort van achteren aange reden De dader was zo vriendelijk om wel de sporen maar niet zijn naam en adres achter te laten. De rijkspolitie probeert nu deze auto mobilist op te sporen. GEEN DEEL 3 Bij een politiecontrole zaterdag 6 maart kregen twee automobilisten een proces-verbaal, omdat op de voorruit van hun wagen geen gel dig deel 3 was geplakt. GESTOLEN Op de Kolonel van Rooyenweg werd zaterdag 6 maart een auto aangetroffen met een vals kente ken. De wagen bleek gestolen te zijn in Utrecht en daarna van ande re kentekenplaten voorzien. De au to was gebruikt bij een kledingdief- stal in Maarssen. SCHOORSTEENBRAND De brandweer en politie moesten zondag 7 maart in aktie komen bij een schoorsteenbrand in een huis op de Bergroos Het vuur kon snel worden geblust. De schade bleef beperkt VERLOREN Blauwe laars, bruine portefeuille met inhoud en een rode portefeuil le. LEUSDEN Burgemeester en wethouders van Leusden maken bezwaar tegen het besluit van de raad van Scherpenzeel om de Scherpenzeelse bijdrage in de kosten van de voor Leusden, Veenendaal, Woudenberg en Scherpenzeel gezamenlijk aan gestelde bejaardenwerker toe te kennen aan de plaatselijke over koepelende bejaardenorganisa tie SOS. De bejaardenwerker is in dienst van de Stichting Bejaar- denwerk Zuid-oost Utrecht, een samenwerkingsverband van be jaardenorganisaties uit de ge noemde gemeenten. B en w van Leusden zijn van mening dat het Scherpenzeelse raadsbesluit on voldoende zekerheid biedt, dat de SOS de haar toegekende sub sidie afdraagt aan de Stichting Bejaardenwerk Zuid-oost Ut recht. Ook de gemeente Veenen daal heeft tegen dit besluit be zwaar gemaakt. LEUSDEN De 9peel- en re creatievereniging Blijhof houdt op maandag 15 maart een alge mene ledenvergadering In het verenigingsgebouw aan de Ans- Irlduslaan 49. De agenda luidt als volgt: 1. opening 2 notulen van de algemene le denvergadering d.d. 30 maart 1981 jaarverslag aktiviteitenkom- missie jaarverslag peuterzalen jaarverslag penningmeester verslag kaskontrole verkiezing kaskontrolekommissie bestuursverkiezing bestuursvoorstel kontribu- tieverhoging bestuursvoorstel aanpas sing ouderbijdrage peuter speelzalen rva.v. advies van het SKL uitslag loterij rondvraag sluiting Na de sluiting Is er de moge lijkheid om onder het genot van een drankje nog wat na te praten. 3. 4. 5. 6 7. 8. 9. 10 11. 12. 13. De ieugdtonelisten van Eendracht, die zaterdag het spel 'Opsporing verzocht in het Ros Beyaart brengen. Staand v.i.n.r. Janice Dietrich. Claudia Bor, Linda Wilgenburg. Angela Meeuwesen. Rudy Hoefakker, zittend' Arnold Bosveld, Erwin Hermans en Corstiaan Klijn. Afwezig: Suzanne van Ree. LEUSDEN ledereen Is In rep en roer: de wondervogel van de koning is verdwenen! En vrijwel op hetzelfde moment komt een ontsnapte gevangenisboef op duiken In het dorp. 'Opsporing verzocht' dus maar voor wie nu precies? En wié spoort wie op? Ziedaar in een paar zinnen waar het om draait in het grappi ge toneelspel 'Opsporing ver zocht' dat zaterdagavond a.s. in het Ros Beyaart wordt opge voerd Maandenlang heeft een groep jeugdige toneelspelers ge werkt aan dit stuk onder leiding van Dicky Rep (regie) en Cle mentine Stellaard (souffleuse), beiden actieve leden van toneel vereniging Eendracht. Enkele jaren geleden is Een dracht opnieuw begonnen met 'juniorentoneel' op initiatief van regisseur N. G. Pieters Gaande weg is het echter overgenomen door de Eendracht-leden zelf, te meer daar het programma van Eendracht (dit seizoen: twee to neelspelen en twee eenakters) zo vol was dat Pieters alleen al daar aan zijn handen vol had. Dicky Rep „Het is soms wel moeilijk om met kinderen te wer ken. Ze zijn nu eenmaal niet altijd even gedisciplineerd en daarbij ook nog zo speels dat het niet altijd makkelijk is om hun aan dacht te blijven trekken. Maar aan de andere kant hebben ze alles voor het kindertoneel over, doen ze enorm hun best en leven ze helemaal toe naar de uitvoe ring van 13 maart." Is het kindertoneel een 'kweek- bak' voor toekomstige senioren spelers? Dicky Rep „Met die bedoeling is het niet opgezet. We wilden gewoon een aantal kinderen de kans bieden om eens een 'echt' toneelstuk op te voeren. Maar de kans bestaat natuurlijk altijd dat kinderen zo enthousiast worden dat ze straks ook met het grote toneel gaan meedoen. Tenmin ste één van de kinderen van ons ploegje heeft daar belangstelling voor. Maar er zitten meer speler tjes met echt talent bijHoezeer ook de ouders enthousiast zijn over de prestaties van hun kinde ren, blijkt wel uit het feit dat een aantal van hen de decorbouwer van Eendracht. Martin Pfaff, heeft geassisteerd bij het ver vaardigen van het fraaie decor van 'Opsporing verzocht'. Entreebiljetten voor de voor stelling van a.s zaterdag (kinde ren f 1.50, volwassenen f3) zijn verkrijgbaar bij D. Rep, Dinkel- wijk 17. tel. 943433. en zaterdag aan de kassa van het Ros Beyaart. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN Dinsdag 9 maart, 20.00 uur: com missie ABZ in de raadszaal. Woensdag 10 maart, 20.00 uur: commissie financiën in de raads zaal. Woensdag 10 maart, 20.00 uur: spreekbeurt gedeputeerde Schapenk in Gereformeerd Dienstencentrum. Donderdag 11 maart, 20.00 uur: werkgroep Midden- en Kleinbe drijf in raadszaal Donderdag 11 maart, 20.00 uur: Jeugdraad. Vrijdag 12 maart, 19.45 uur: con cert Lisiduna bij Pon aan Ba- voortseweg ACHTERVELD Woensdag 10 maarl, 9.00 uur: handwerkhobbyclub De Moes pot Donderdag 11 maart, 13.30 uur: bejaardensoos in Ons Gebouw Donderdag 11 maart, 20.00 uur: kaartavond ABTB tegen KPJ in De Moespot ACHTERVELD Het dames elftal van SVA heeft zondag de wedstrijd tegen SIOS met 1-2 verloren. De ruststand In deze wedstrijd, die In Achterveld werd gespeeld was 0-0. Het zat de Achterveldse ploeg niet mee Al na vijf minuten moest Hetty van den Heuvel ge blesseerd het veld verlaten na een ongelukkige botsing met de spits van SIOS. Rina Herder kon hierdoor na lange afwezigheid haar rentree maken. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar vrij behoorlijk in evenwicht. Aan beide kanten ontstonden de no dige kansjes. In de rust werden SVA-ster Jacqueline Gerritsen vervangen door Mechtild van Ruitenbeek. Door twee fouten in de SVA- ploeg wist SIOS in de tweede helft snel achter elkaar tweemaal te scoren Achterveld perste in de resterende tijd er nog een offensief uit met als resultaat slechts een doelpunt van Linda van Hamersveld. Een door Kari- na Prinsen genomen vrije trap net buiten het strafschopgebied kwam via de SlOS-muuV voor de voeten van Van Hamersveld die zich geen moment bedacht: 1-2. Zondag spelen de Achterveldse dames een streekderby tegen Hoogland nu 39.00 nu 348.00 nu 98.00 59.00 7.50 Bij aankoop TROUWRINGEN in de damesring GRATIS één heel mooie BRILLANT. .110-nu 25-nu Juist in cassettes het goedkoopste adres van Nederland Cassette edelstaal GEEN 1006 - maar 595.-, geheel compleet met cassettekist en theelepels, gebaksvorkies, suikerschep, taartschep, suikertang, broodzaag, slacouvert Het model kunt u zelf bepalen Inkoop oud goud en zilver ook inruil oud goud en zilver. Goud zilver... horloges... klokken of brillanten... Wij hebben alles voor onze klanten Eigen servicedienst. Zo ziet u maar weer „de GOUDVALLEI"..die is er ook voor ui Oosteinde 95 Scherpenzeel 03497 1607 Stationsstraat 143 Apeldoorn 055 218880 Amsterdamsestraatweg 699 Utrecht 030-444040 Hooldslraat 87 Velp 085 618095 Columbuslaan 392 Utrecht 030 884527 Koopavond donderdags te Utrecht en Apeldoorn Vrijdags Ie Scherpenzeel en Velp. LEUSDEN De werkgroep onderwijs komt maandag 15 maart voor een vergadering bij een In de raadszaal van het ge meentehuls. Aanvang 20.00 uur en de agenda vermeldt: 1 Opening 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Commissie welzijn en on derwijs. 5. Leusdens schoolhoofden- beraad. 10. Teldatumgegevens per 16 januari 1982 Sociaal-culturele funktie van het schoolgebouw Inwerkingtreding van de Wet medezeggenschap on derwijs. Prognose aantal te ver wachten kleuters en leerlin gen. Schoolberoepskeuze-on- derzoek Rondvraag. Sluiting ACHTERVELD Donderdag 11 maart zal door de Hervormde Jeugdvereniging Con Amore in de grote zaal van Ons Gebouw de jaarvergadering worden ge houden. De aanvang is om 19~30 uur. De heer W. J. Lammers zal een inleiding houden over de Stichting Steunfonds Bartimeus In de pauze zal een verloting plaatsvinden. Vervolgens is er gelegenheid tot het stellen van vragen naar aanleiding van de inleiding van de heer Lammers Vervolgens wordt het jaarverslag behandeld en vindt de prijsuitrei king van de verloting plaats ACHTERVELD - Ook dit jaar zal in Achterveld weer de avond vierdaagse worden georgani seerd. Het is voor de vijfde maal dat de Hervormde Jeugdvereni ging Con Amore de organisatie van deze avondvierdaagse in handen heeft. Dit evenement zal plaatsvinden op 24, 25, 26 en 27 mei. De laatste avond zal ook weer het inmiddels traditioneel geworden défilé worden gehou den. De start van de avondvierdaag se is op 24. 25 en 27 mei bij Ons Gebouw en op 26 mei bij de Regenboogschool aan de Water van Amersfoortstraat. Er kan weer meegedaan worden aan de 5, 10 of 15 km. Het inschrijfgeld voor deelnemers tot en met 13 jaar is f 3,50 en voor deelnemers vanaf 14 jaar f 4,50. LEUSDEN/CENTRUM Op 1 mei a.s. zal o.l.v. trainer J. Dotin- ga met een nieuwe Judo-Jeugd groep worden gestart op zater dagen van 12.45 tot 13.45 uur. Er kunnen nog enkele judoka's van 6, 7 en 8 jaar worden ingeschre ven. De Leusdense Judoclub is mo menteel erg goed op dreef bij wedstrijden. Dat viel afgelopen zaterdag ook weer op tijdens de puntencompetitie in Amersfoort. Een aantal judoka's mocht de gele vaan in ontvangst nemen omdat 100 puntèn ware ver diend. Volgende wedstrijden: 20 maart (10-11 jaar), 3 april (6-9 jaar) en 17 april (12-15 jaar) in sportschool Boersma, Grote Haag 31, Amersfoort. De Leus dense judo-examens vinden plaats op 10 en 15 mei a.s.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5