Het was een goed jaar voor ABTB Achterveld Na drie maanden weer koffieconcert De Moespot PARASOL AANBIEDINGEN SVA houdt weer chauffeursavond winkelcentrum LEDENVERGADERING TOONDE AAN: CALCEO LARIA DONDERDAG 11 MAART 1982 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Maandag avond hield de A.B.T.B. Achter veld haar jaarlijkse ledenverga dering. De voorzitter opende de vergadering met gebed en jeprak een hartelijk welkomst woord tot de aanwezigen. Hij was blij dat er zo een grote op komst was. In het bl|zonder ver welkomde hij de aanwezige da mes, de vertegenwoordigers van het Kringbestuur, de A.B.T.B. uit Barneveld en Leusden, de U.L.G. uit Leusden en de Gelderse Maatschappij van Landbouw, alsmede de heer J. van Dijk die deze avond een aantal dia's uit Nieuw Zeeland liet zien. De voor zitter stond nog even stil bij het gevierde jubileumfeest en be dankte ledereen voor het welsla gen van het feest. ,,Het feest is achter de rug en nu is de tijd voor het werk voor de or ganisatie weer aangebroken We worden momenteel met veel din gen geconfronteerd zoals de Hin derwet en de milieubescherming We verdedigen ons en veront schuldigen ons steeds betreffende deze dingen. Maar het wordt nu wel tijd om in de aanval te gaan. Doch dit kunnen we alleen met jullie me dewerking. Daarom vragen we ook voor de toekomst veel medewer king van jullie, zodat we goed be slagen ten Ijs komen. Ons werk, de omgang met dieren en andere din gen, moet wel zodanig zijn dat dat alleen maar in ons voordeel kan werken. Als we daarvoor zorgen kunnen we in de aanval gaan. We moeten afwachten hoe en op welke wijze we beknibbeld gaan worden. Hoe het met ons inkomen zal gaan Laten we met ons allen daaraan meewerken dat alles in goede ba nen zal worden geleid", aldus de voorzitter van de ABTB. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en zonder op of aan merkingen goedgekeurd Uit het fi nancieel verslag bleek dat er een klein batig saldo was. De kascon trole commissie had de boeken in orde bevonden De heer H. van Dijk was periodiek aftredend als lid van de kascontrole commissie. In zijn plaats werd benoemd de heer J. van Middelaar. Uit het jaarverslag bleek dat er weer een zeer goed jaar achter de rug was. De afdeling telt momenteel 114 leden. De be- stuursuitbreiding van 5 tot 7 leden werkt heel goed. Het bestuur kwam in het afgelopen seizoen tienmaal bijeen waar behalve de vaste agen da punten heel wat onderwerpen aan de orde kwamen Er werden twee bestuursvergaderingen ge houden met de landbouworganisa ties te Leusden en twee met de streekgroep N.O. Utrecht. Ook hier kwamen een aantal zeer belangrij ke onderwerpen in verband met de agrarische sector aan bod. De ge houden bijeenkomsten werden door de leden heel goed bezocht. Ook de ontspanning was in het af gelopen jaar niet vergeten Twee maal werd er gekaart tegen de K.P.J. en eenmaal tegen de bewo ners van huize St. Joseph. Samen met de C.B.T.B. en de Gelderse Maatschappij van Landbouw werd in de gemeente Barneveld twee open dagen gehouden Besloten is het hele jaar 1982 in verband met de jubileumviering naar buiten te treden waar de hele Achterveldse gemeenschap mee te maken zal krijgen. Het samenstellen en schrij ven van het gedenkboek is een succes geworden. JUBILEUMBOEK Na het jaarverslag volgden de mededelingen. Omdat er nog be langstelling was voor het jubileum boek is er een tweede druk ver schenen. Een 20-tal exemplaren is nog verkrijgbaar tegen betaling van 7,- per stuk. Voor de jubileumgift aan het missiewerk is van de mis siepost reeds een bedankbrief bin nen gekomen. Op 12 maart zal er in de Veluwehal te Barneveld een de batavond worden gehouden sa men met de grote politieke partijen. Het onderwerp zal gaan over de intensieve veehouderij. Op 25 maart zal er een culturele avond worden gehouden in Hoogland waar dan de revue van het 50 jarig jubileumfeest zal worden opge voerd. In de pauze werd een gratis ver loting gehouden. Vervolgens werd door de heer Johan van Dijk een groot aantal dia's vertoond ge maakt tijdens zijn bezoeken aan zijn kinderen in Nieuw Zeeland. Ook werd nog een aantal dia's ver toond van de jubileumviering. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt. ACHTERVELD - Na een pauze van ongeveer drie maanden zul len met ingang van zondag 14 maart de koffieconcerten In de Moespot, weer beginnen. De concerten zullen steeds plaats vinden op de tweede zondag van de maand. Van 11.00-13.00 uur kan men dan naar muziek luiste ren, maar ook gezellig een bab beltje met elkaar maken. Het is de bedoeling dat deze concerten zowel door ouderen als jongeren worden bezocht. Kinderen kun nen worden meegebracht. De en tree bedraagt twee gulden en voor de kinderen Is het gratis. Op zondag 14 maart zal de mu ziek verzorgd worden door het duo Jonker Fris. Hans Hendriks speelt viool en Bas de Jong bespeelt de gitaar en de mondharmonica. De laatste neemt ook de zang voor zijn rekening. De door hen gespeelde muziek wordt Folk - Country ge noemd. Het repertoire bevat diver se hits uit de jaren zestig. De groep heeft een qrote ervaring in straat muziek en is bekend van de stra ten en pleinen in Utrecht en Hilver sum, waar zij een vertrouwde ver schijning is. De sfeer van de koffieconcerten zal dan ook uitstekend aanslib bij de muzikale opvattingen t. Jonker Fris, namelijk de mui, daar te brengen waar de mens zijn. ACHTERVELD - Zoals reeds een aantal jaren gebruikelijk is zal door de S.V.A.-jeugdcommissie weer een chauffeursavond worden georganiseerd De vereniging is „heel gelukkig en dankbaar met de wijze van vervoer en de geweldige inzet van de chauffeurs". Daarom wordt een dergelijke avond georga niseerd. De avond wordt gehouden op vrijdag 12 maart om 20.00 uur in de kantine op het Kerstensportja Het is de bedoeling dat er een b, go zal worden gehouden en erp een aantal andere spelletjes worden gespeeld. Welke spelld dit zijn wordt nog geheim gehj| den. Zowel met de bingo als met. spelletjes is er weer een aantalp zen te winnen. Degenen die dit zen, maar door omstandighep geen persoonlijke uitnodiging pi ben ontvangen zijn toch op ds avond van harte welkom. Pantoffelplantje van f 4,50 voor de biezenkamp

Leusder Krant | 1982 | | pagina 8