X n. Werkgroep niet gecharmeerd van een zelftankstation Aankoop grond voor werkgelegenheids- terrein A'veld rond „Bordjespolitiek is me ook niet meer duidelijk" •OHM tnr „College zit goed fout" Inbraak in bieb Woningbouwprogramma herzien BDU J L „IS HET NODIG GEZIEN GEVESTIGDE POMPSTATIONS?" Oud papier- aktie Palet Aanrijding Quatre Bras Vandaag in de Leusder Krant hamer* WETHOUDER MANDEMAKER: i Leusder Krant! Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden HUUR ROCKERS FOTO-KOPIE j NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V. DINSDAG 16 MAART 1982 - 13e JAARGANG NO. 95 Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De werkgroep Midden- en Kleinbedrijf is over t algemeen in eerste instantie niet gecharmeerd van de mst van een zelftankstation bij winkelcentrum De Hamers- )f als dit station naast de twee gevestigde benzineverkoop- nten in Leusden-centrum gaat opereren. „Is het nodig zien het bestaansrecht van deze pompstations om een Iftank- en servicestation bij De Hamershof te vestigen?", oeg werkgroep- en raadslid Ad Wisman (CDA) zich in de rgadering van de werkgroep afgelopen donderdagavond af. Op voorstel van de heer H. Voortman (Kamer van Koophandel) eft de werkgroep het college van B. en W. daarom geadvi- erd eerst de plaatselijke garagebedrijven te polsen of zij eresse hebben voor een vestiging nabij De Hamershof. ortman: „Laat het college aan hen een aantal voorwaarden orleggen en kijk of ze daar aan kunnen voldoen. Niet rgeten moet worden, dat de houders van een benzinestation ote maatschappijen achter zich hebben staan". )e werkgroep behandelde in sr vergadering een notitie van en W over de realisatie van benzineverkooppunt bij De mershof. Daarin schrijft het lege dat het de voorkeur geeft een zelftank- en servicesta- n. De maatschappij die met college in zee wil gaan, moet I ..kapitaalkrachtig zijn en nt ervaring te hebben". De jrkeur gaat uit naar een zelf- ikstation. omdat er in Leusden 3 geen is. In de notitie schrij- B. en W verder, dat zij con- ten heeft met een benzine- latschappij en dat zij voorbij i gegaan aan de gevestigde dernemers Dat laatste vanwe- het eerdergenoemde „kapi- ilkrachtig moeten zijn", al lat het er niet met zoveel woor- n De gemeente wil namelijk rsé het volle pond vangen bij verkoop van de grond aan de enaar van een zelftankstation n de werkgroepvergadering fcrklaarde wethouder Mande- ftker dat de zinsnede in de noti- „dat het college voorbij is gaan aan de gevestigde on- nemers" niet correct is. eem die zinsnede maar niet serieus, want via deze werkgroep namelijk worden de gevestigde ondernemers er vanzelf bij be trokken". aldus de partijloze wet houder. Op vragen uit de werk groep liet hij later enigszins aar zelend weten, dat het college contact over een pompstation heeft met de benzinemaatschap pij Total KAPOT In hun notitie schrijven B. en W., dat een servicestation mini maal 2 3 miljoen liter benzine per jaar moeten omzetten. Naar aanleiding van deze informatie merkte werkgroeplid W Buiten huis (die een pompstation in Leusden-zuid heeft) op. dat bij een omzet van twee miljoen liter motorbrandstof per jaar van het nieuwe tankstation de bestaande verkooppunten in Leusden-cen- trum van garage Van 't Klooster en Bloemdal onherroepelijk ka pot gaan. B. en W. geloven daar niet zo in blijkens hun notitie. Buitenhuis liet verder weten, dat als er een servicestation bij de Hamershof komt het wel LPG moet kunnen verkopen „anders Garage Van t Klooster aan de Hamersveldseweg. Gulf had in 1977 voor deze garage een aanvraag voor zelftank bij de gemeente ingediend. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het PKL-raadslid Corrl Verduin vindt dat het colle ge van B. en W. helemaal fout zit door de jongerengroep de Roc kers nog steeds slechts honderd gulden huur per maand te laten betalen voor haar clubgebouw Rust en Vrede. Verduin is van mening dat een dergelijke lage huur werkt als een verkapte sub sidie, waardoor in feite „de Roc kers" de energiekosten voor hun gebouwtje ook betaald krijgen. ..Ik moet zeggen, dat ik zoiets een schande vindt, omdat er steeds op wordt aangedrongen deze regeling terug te draaien. Het college zit hier goed fout mee", aldus Corrie Verduin Ze maakte deze opmerking in de vergadering van de raadscom missie financiën bij de behande ling van de begroting '82 en de eerste begrotingswijziging van Stichting Soccle. die allerlei so ciaal-culturele gebouwen van de gemeente beheert LEUSDEN Donderdag 18 maart staat er weer een container bij 't Palet in Leusden-Zuid. Van 8.15 uur tot 16.00 uur kan men daarin het oude papier kwijt. Het papier kan ook worden opge haald na een melding via de vol gende telefoonnummers: 944523 of 940307. heb je er nog niet veel aan" In de notitie wordt er van uitgegaan, dat er geen LPG-verkoop moge lijk kan zijn gezien de hoge vei ligheidseisen die daaraarTin een woonbuurt worden gesteld CDA'er Ad Wisman pleitte er voor eerst een onderzoekje te doen naar de haalbaarheid van een derde station in Leusden- centrum „Hoeveel liter is er nog te verdelen als we weten dat Van 't Klooster en Bloemdal samen ruim twee miljoen liter benzine per jaar omzetten?", aldus Wis man. SHOP De heer B Bloemendal van het Esso-servicestation aan de Zwarteweg, die samen met zijn collega's van Van 't Klooster (Re nault, Gulf) op de publieke tribu ne zat. waarschuwde de werk groep ervoor, dat een zelftank station in de toekomst gaat draaien op de „shops" waar van alles te koop is „Nu met die benzineoorlog is er niet zoveel meer te verdienen op deze brandstof, maar komt de winst uit die shops Een winst van 200 procent", aldus Bloemendal Een opmerking die voorzitter Pim Berghuizen van de belangenver eniging Hamershof deed zeg gen. dat bij de komst van een zelftankstation in Leusden „de aKtiviteiten van zo n shop niet de spuigaten mogen uitlopen" AANVRAAG Mevrouw Van 't Klooster had tijdens de discussie nog een ver rassende opmerking in petto. Zij vertelde dat „haar" benzine maatschappij Gulf al in 1977 een aanvraag bij het college heeft ingediend voor het realiseren van een zelftankstation. „Maar op die aanvraag is echter nooit serieus gereageerd", zo zei me vrouw Van 't Klooster. Wethou der Mandemaker deed deze op merking af met de woorden, dat de gemeente in het verleden overspoeld is met aanvragen van benzinemaatschappijen en dat Gulf daar ongetwijfeld tussen heeft gezeten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de openbare bi bliotheek in Leusden-centrum is afgelopen vrijdag ingebroken. De daders lieten de boeken voor wat ze waren en gingen er met ongeveer honderd gulden aan klein geld vandoor. De rijkspolitie is op zoek naar de inbrekers. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: I 0n« kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "jks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op het kruispunt Ouatre Bras bij Leusden vond gistermorgen een ongeluk plaats, waarbij twee auto's total loss raakten. Mevrouw H. uit Driebergen stond met haar wagen voor het stoplicht richting Maarn te wachten. Zij werd van achteren aangereden door een auto, bestuurd door de heer H uit Genemuiden De wagen van de in woonster van Driebergen sloeg door de klap over de kop. Beide automobilisten bleven ongedeerd LEUSDEN/ACHTERVELD Het college van B. en W. heeft met de heer G. M. C. van Burgstede te Achterveld overeenstemming bereikt over de aankoop van een stuk grond met een grootte van ongeveer drie hectare. De gemeente heeft de grond nodig om het voor Achterveld zo nodige werkgelegenheidsterrein aan te leggen. In zijn vergadering van vorige week heeft het college besloten om binnenkort waarschijnlijk deze maand met een voorstel over aankoop van de grond naar de raad te komen. In diezelfde vergadering hebben B. en W. besloten tot een herziening van het woningbouw programma voor Achterveld en een herziening van de exploitatieberekening van het betreffende bestemmingsplan. In een gemeentelijke persbericht staat daarover te lezen: „Ten gevolge van de gewijzigde situatie op de woningbouwmarkt minder vraag naar koopwoningen en meer vraag naar goedkope huurwoningen heeft het college van B. en W besloten het woningbouwprogramma voor de nieuwbouw n het bestemmingsplan Achterveld te herzien Hierdoor is ook een aanpassing van de grondprijzen noodzakelijk geworden, dit laatste trouwens ook mede op aandrang van de provincie die de tot nu gehanteerde grondprijzen voor de premiekoop-A-woningen te laag vond" Het woningbouwprogramma met de daarbij behorende grondprijzen ziet er thans als volgt uit: categorie bejaardenwoningen woningwetwoningen premiekoop-A-wonlngen premiekoop-B-woningen geschakelde vrije sector woningen vrijstaande vrije sector woningen totaal aantal kavelopp. prijs per m2 in m2 per 1-1-1982 36 14,3 75 f 147,65 59 23,5 140 109,86 86 34,3 140 138,42 54 21,5 170 145,66 3 1,2 250 172,87 13 5.2 500 172,87 251 CDA heeft het college van B W met klem verzocht een vergadering uit te schrijven met als onderwerp de detailhandel op werk- gelegenheidsgebieden in Leusdenpag. 3 Muziekvereniging Lisiduna hield vrijdagavond haar jaar lijkse uitvoering. Genoeg voor volop luister- en kijkplezier. meldt één van onze mede werkers pag. 3 „Beleidslijnen voor markt- gebeuren in Leusden nodig", vindt de werkgroep Midden- en Kleinbedrijfpag. 3 De Vrouwenraad Leusden praatte over een ontmoetings centrum voor vrouwen. De UW ziet de realisatie van dit centrum niet meer zittenpag. 5 Kindertoneel Eendracht timmert aan de weg pag. 5 Mens en z'n hobby pag. 5 Cursus „Stop met roken" is een succes gewordenpag. 7 Voetballers van Roda 1 (zat.) speelden ongeïnspireerd. Hun collega's van de zondag afdeling hebben de opgaande lijn te pakken en wonnen met 4-0vanKVVApag. 9 Overige sportberichtenpag. 9 ft (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN „Ik begrijp er ook niets meer van". Met die woorden viel vorige week wethouder Jan Mandemaker de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf bij die met verwondering de wildgroei in de verwijsbordjes in Leusden constateert. En dat terwijl winkelcen trum De Biezenkamp na herhaaldelijke verzoeken geen toestem ming krijgt van het college van B. en W. om ook verwijsbordjes te plaatsen. Onbegrijpelijk vinden de partijloze wethouder en de werkgroep. „De verwijsbordjes-politiek van het college is me niet meer duidelijk. Er hangen nu zelfs bordjes van manége De Klaveet. Ik vind dat het college duidelijk richtlijnen moet gaan uitstippelen wie wel en wie niet dergelijke bordjes mag laten ophangen. Op deze manier wordt het een warboel", verraste wethouder Mandemaker die voorzitter is van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf. De kwestie van de verwijsbordjes is aktueel geworden, nadat tot verbazing van menig middenstander bordjes van Karwel-bouw- markt Van Galen aan de daarvoor bestemde palen waren beves tigd. Later werden daaronder verwijzingen naar het werkgelegen- heidsgebied De Paardenmaat gehangen, waar de bouwmarkt is gelegen. Duidelijk is geworden dat de dienst gemeentewerken de bordjes van Van Galen heeft opgehangen, nadat deze een schrifte lijk verzoek daartoe bij het college van B. en W. had ingediend. Het dagelijks bestuur van Leusden zegt echter nooit toestemming te hebben gegeven. Dit zijn zaken die met name bij de Blezenkamp- winkeliers moeilijk door de beugel kunnen. In de wandelgangen wordt nu al dan niet gekscherend gefluisterd: „Als je maar met de geldbuidel rammelt, komen die verwijsbordjes vanzelf". Rozendaallaan 9 Leusden-C. Groente-planten in kluit. Groente-, kruiden- en bloemenzaden. Tuinplanten - Coniferen - Heide - enz. Ze zijn er weer volop, tot ziens. STUYVENBERG TUINDERIJ Nieuwstraat 62 Scherpenzeel Tel. 03497-1733. b.g.g. 3830. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Uw boekhandel heeft ie'

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1