Kantlijn SPAANSE ONTBOEZEMINGEN Leusder Krant! /loer loer (2) Fout Lente Vloer Speeltuin Bloemenkwartier Loterij Composteren r FOfÖ"KÖPlË NODIG? DONDERDAG 18 MAART 1982 loep op Leusden 11 rgaat Leusden Iets zeer thoonsdeneus voorbij, [nnenkort worden er ongeveer sertlg Nederlanders en Belgen iiprlester gewijd. Een lang niet ledaags gebeuren, waarbij vele irkelljke ^waardigheidsbekleders oals verschillende sschoppen) aanwezig zullen jn.Datgebeurenhadin ■usden plaats kunnen vinden, 'hetaktlvlteltencentrum „De grl". Maar hetzal daar niet aatsvlnden;menis (geweken naar een van de grbeurshallen in Utrecht, mdat dat goedkoper is. Ot, iders gezegdDe Kort bleek te lur. el de huur van de hal op zich is iduur, maar de vloer levert oblemen op. Zoals eerder ook (Oranje Vereniging Leusden idervond en mevrouw W. Vlugt een vergadering van het CML «kaartte: de vloer van de torthal is niet zonder meer te (bruiken voor andere dan lortieve gebeurtenissen, thans: de gemeente is Itzettend zuinig op de vloer en jldat die voor andere dan ortleve gebeurtenissen wordt dekt. Wil je dat fatsoenlijk gn-met tapijttegels voorbeeld - dan kost je dat, cluslef BTW, bijna 10.000,-. Idat Is natuurlijk een inzinnig hoog bedrag om een ■nkomst van een avond of idag mogelijk te maken. Een paar weken terug Drmeerden wij, naar nleidlng van de vragen van vrouw Vlugt, bij de gemeente ns naar de kosten van het ekken van de vloer. De effende ambtenaar sprak (nvan „enkele honderden lens", maar thans blijkt hij er ge rode ruggen naast te en. De mensen van De Korf bben ten behoeve van de esterwijding hun licht links en hts eens opgestoken en |ten thans zeker dat het bijna 0.000,— kost om de sporthal ntjes te betegelen met tapijt, i Hermans, voorlichter van emeente. legt uit hoe de houding tussen gemeente en ;hter van De Korf precies In sr zit. De verhuur van de ïal ten behoeve van iktivitelten wordt gedaan reen ambtenaar van de snte. Uiteraard Is de thai er primair voor fleve aktlviteiten. Maar in [terende uren kan de hal ook prulkt worden voor andere nllestatles. Boekingen Irvoor regelt de beheerder (de Korf. Voor deze vorm van huur is toestemming nodig [het college van b. en w. en de iter moet maatregelen en ter bescherming van de iGerrit van Tiel, beheerder iDe Korf, even gebeld. Hij pstigt het verhaal van mans in grote lijnen. Van I: „Op zich is die vloer ook f andere dingen dan wedstrijden te gebruiken. Ir dat moet je wel ontzettend |ljken met scherpe werpen, naaldhakken, het verslepen van apparatuur, enzovoort. Daarom moet je die vloer toch eigenlijk wel afdekken. Dan zijn er verschillende mogelijkheden. Dekzeilen is relatief goedkoop, maar dat gaat verschuiven en is ook niet zo'n fraai gezicht. Hetzelfde geldt voor afdekken met boardplaten, wat waarschijnlijk het goedkoopste Is. Het beste, qua bescherming, zijn tapijttegels en dat is dan bovendien het meest sfeervolle. Maar dat kost dus duizenden guldens." - Kan je dan niet beter zelf een partij tapijttegels aanschaffen? Gerrlt van Tiel: „Afgezien van de vraag, waar ik ze zou moeten laten, moeten we eerst eens bezien of dat wel rendabel is. Aanschaf van tegels zou tussen de 30.000,-en/ 40.000,-gaan kosten. We moeten eerst eens bekijken, hoe het ligt met aanvragen voor ander gebruik dan voor sport. Kijk, met name in de zomermaanden, wanneer de sporthal duidelijk minder gebruikt zal worden dan in de winter, zou het natuurlijk heel aardig zijn, dat we er dan wat andere dingen zouden kunnen laten plaatsvinden." Voorzover ons bekend hebben inmiddels een popconcert, een zeskamp van de oranjevereniging en de bovengenoemde priesterwijding in verband met de vloerperikelen geen doorgang kunnen vinden. Maar Gerrit van Tiel heeft nog wel Iets dat wél doorgaat. Van Tiel: „Opzaterdag 3 april hebben we hier een promenadeconcert van het Amersfoorts Jeugdorkest onder leiding van Guy van Woerdekom. Dat orkest bestaat tien jaar en voor de bevolking wilde men in Amersfoort een concert geven. Dat zou plaatsvinden in de hal van het stadhuis in Amersfoort, maar bepaalde autoriteiten hadden daar bezwaar tegen. Toen bleek er nergens anders in Amersfoort ruimte te vinden voor dat concert en dus hadden ze ons nodig. de gelukkige eigenaar van een Morgan) ons heeft doen toekomen laat zien, dat dat heel wat anders is dan bijvoorbeeld een Opel Kadett. De heer Spithoven verwacht, dat zaterdag zo'n vijftien tot twintig mede-Morganisten naar de Hamershof zullen komen in hun open sportwagens. Duidelijk mag zijn dat daarbij op enigszins aardig weer gehoopt wordt. De Morgans staan er van 10.30 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Tussen de middag maken de wagens een rondrit door Leusden. Na drieën staat er voor de Morgan-eigenaars nog een nostalgische tocht naar huize Den Treek op het programma. Wordt het toch nog een beetje lente. Voor de winkeliers van de Hamershof is de winter voorbij en zaterdag wil men daarom in het winkelcentrum de lente welkom heten. U zult dat op verschillende manieren merken. Burgemeester J. W. M. Rademaker gaat een boom planten, er loopt een troubadoer rond en aan bezoekers van de Hamershof zullen narcissen worden uitgedeeld. Maar het meest in het oog springend zijn waarschijnlijk wel de automobielen, die zaterdag een deel van de dag op 't Erf geparkeerd zullen staan. De heer H. Spithoven, in de Hamershof handelende in kaas, noten en wijn, is Morganist. Dat is niet echt ernstig, al moet Spithoven wel bekennen dat het helpt als je een beetje gek bent. Morganisten zijn bewonderaars van automobielen van het merk „Morgan". Het plaatje van zo'n auto. dat de heer Spithoven (zelf Attente lezers hebben vorige week in de krant van donderdag wellicht Iets raars ontdekt. Het artikel over „Kernwapens in Leusden zaak van gemeente" had een nogal merkwaardig aanhangsel over een eventuele naamswijziging van Leusden-zuid. Op de zetterij was wat misgegaan. Het aanhangsel hoorde bij het stukje „Wagenaar, Leusden-zuid en de publiciteit", dat een pagina verder In onze rubriek Loep op Leusden stond. Dat stukje had dus een abrupt einde. Om alles even recht te zetten volgt hieronder het volledige „Loepje „Het zou erg teleurstellend zijn als nogmaals Leusden-zuid een andere naam zou krijgen. Hierbij denk ik terug aan een aantal jaren geleden toen de naam Leusbroek gebruikt Is, wat ook verwarrend werd en gelukkig weer veranderd is", schrijft de familie Van Loenen van de Leusbroekerweg 3 in een deze week nog binnengekomen reactie op de opmerkingen van wethouder Wagenaar. De familie vervolgt in de brief: „Het is beslist niet acceptabel als er nu in Leusden-zuid weer een naamsverandering zou komen. Al vindt men Leusden-zuid stedebouwkundig misschien toch een misser, toch moet men van de naam Leusden-zuid afblijven. Het lijkt ons heel goed mogelijk om Leusden-centrum weer Hamersveld te noemen. Het is volgens ons ook belangrijk, dat er rekening gehouden worden met de in Leusden geboren en getogen inwoners, zodat deze zich ook thuis blijven voelen in ons dorp Leusden". Zo. Van de buren van de familie Van Loenen kregen we opnieuw een brief over de inmiddels omstreden opmerkingen van Jantje Wagenaar. C. J. van Lambalgen (Leusbroekerweg 3a)had ons eerder geschreven „zeer verbaasd en verontrust" te zijn over een eventuele naamswijziging van Leusden-zuid. Nu laat deze lezer weten met verbazing in Loep op Leusden te hebben gelezen, dat er mensen bestaan die er vóór zouden zijn als Leusden-zuid de naam Leusbroek krijgt. „Hoe Is dat toch mogelijk?", vraagt Van Lambalgen zich af. Historisch-geograflsch is dat tegenstrijdig. Deze lezer voert aan. dat Leusbroek een ander gebied is dan nu Leusden-zuid. „Het gebied Leusbroek bevindt zich ten oosten van restaurant De Hof. Wie vindt toch nog dat de wijk Leusden-zuid de naam Leusbroek moet krijgen?" besluit Van Lambalgen. Wij wilden het hier ook bij laten. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Weihouder Jan Wagenaar heeft vonge week weer eens een daad verricht in het kader van de woning bouw in deze gemeente De wet houder van Ruimtelijke Ordening plaatste een vloerelement en gaf atdoende het officiële startsein voor de bouw van 59 premiekoop woningen in Langenbeek. De wet houder deed dat op uitnodiging van de firma Slokker, die het,,Gat van Langenbeek 'nu aan het vullen is met 59 zogehetenSpaarwonin- gen" Wagenaar werd bij zijn ver richtingen gadegeslagen door een aantal van de toekomstige bewo ners van de huizen Na afloop van de plechtigheid hief men in 'tRos Beyaart het glas op de voorspoedi ge voortgang van de bouw. Aan verscheiden nieuw-ingekomenen in Leusden-zuid is het misschien niet bekenddat er een goed onderhouden speeltuin is aan de Prinses Margrietlaan. Speeltuin ,,De Zonnebloem'' ligt tussen de Arnhemseweg en de Prinses Margrietlaan in. U vindt de ingang naast de gymnastiekzaal De speeltuin bevindt zich in een hoek van de wijk Leusden-zuid, waar het verkeer niet langs dendert, zodat de kinderen er rustig kunnen spelen. Dankzij het voortreffelijke toezicht van de heer en mevrouw Reemst floreert de speeltuin De speeltuin gaat omstreeks eind april weer open, tenminste als de grasmat op voldoende sterkte is en de voeten van de kinderen kan verdragen. De jaarlijkse contributie is dit jaar op 10- per gezin gesteld, een kleine verhoging dus, maar daar is in deze tijd van teruglopende economie niet aan te ontkomen. Het speeltuinbestuur zou het op prijs stellen als vele inwoners van Leusden-zuid deze speeltuin met een bijdrage zouden willen steunen. Donateur kunt u al worden voor de minimale bijdrage van 2,50. Wanneer u dan jonge kinderen op bezoek heeft, kunt u deze kinderen op vertoon van het donatiebewijs, in de speeltuin laten spelen. Voordat de speeltuin dit jaar open gaat, willen we graag de contributie en/of donatie binnen hebben. Dit vergemakkelijkt het toezicht voor mevrouw Reemst en het bestuur weet welk financieel beleid gevoerd kan worden. Misschien wat aktiviteiten rond de 30ste april of de 5e mei Jammer genoeg moet dit altijd afhankelijk zijn van de financiën. In de komende tijd wordt de jaarlijkse contributie weer geïnd. Wilt u zo vriendelijk zijn uw bijdrage weer te geven het zij als contribuant hetzij als donateur? Het bestuur van de Zonnebloem rekent op u aller steun. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij mevrouw Reemst. Arnhemseweg 55 en bij mevrouw van de Pijpekamp. van Hardenbroeklaan 73 De speeltuin is geopend van ongeveer eind april tot ongeveer begin oktober, afhankelijk van de weersgesteldheid, behalve zondags. Alle kinderen t/m 12 jaar zijn van harte welkom. Stelt u de kinderen van de speeltuin ,,De Zonnebloem" niet teleur en geeft u allemaal uw bijdrage! De speeltuin kan alleen maar open blijven door middel van uw financiële steun. Aldus wordt u gevraagd vanuit Leusden-zuid Een verzoek, dat wij graag overbrachten. ploegen hielden elkaar redelijk In evenwicht en het zag er naar uit dat 0-0 de eindstand zou worden. Totdat de scheidsrechter tot werkelijk ieders verrassing een strafschop toekende aan Bloemenkwartier. Een van de Roda-verdedigers zou bij een hoekschop een Hilversummer opzettelijk geduwd hebben. Pingel en doelpunt dus. Wat doe je dan als je op een dergelijke manier op achterstand wordt gezet? De mouwen worden opgestroopt en er komt een schepje bovenop. Er was toch nog genoeg tijd om de gelijkmaker te scoren, dachten de Roda-voetballers. Helaas was de scheidsrechter een andere mening toegedaan. Hij floot bijna tien minuten te vroeg af. Protesteren hielp de Roda-mensen (met een horloge in de hand) niet. Achteraf hoorden de Leusdense voetballers in de kantine van Bloemenkwartier, dat de scheidsrechter dit gezegd zou hebben: „Ik dacht dat de stand 1-1 was en dat vond ik prima zo." Roda 4 zat zaterdagavond mooi met een kater. OP DE ENGE STRE PEN p was weer een kleine happe ning in 't dorp en we mochten fr bij zijn Kort geleden ook al I van die feestjes op de Biezen- ffamp; de leegstaande winkels Veer ingevuld met de heuse schoenmaker en de drogist en fotograaf en 't gezellige leintje is weer compleet. In middels enkele winkelproble- len in de Hamershof gelukkig 'eer opgelost En nu maar ho- >en, dat die nijvere zelfdoe ners loon naar werken krijgen, "ommige van hen werken dan nok lang en hard. Ik ken er, die 'el bijna zeven dagen in de iek bezig zijn om hun toko toed te laten marcheren. £o waren we nu bij de happe ning ter gelegenheid van de nening van de nieuwe Tuin en Oier-toestand bij voormalige 'eevoederfabriek. 't Was er 'oals meestal bij zulke gebeur- enissen, heel leuk en het deed o'n kleine zelfstandige hart 1 te zien dat er weer jonge lensen zijn, diëdoor geen so- Paêl voorzieningenpakket ge pokte bestaan aandurven. I^ef nieuwe spul was gemak kelijk te vinden, je volgde ge- *>n die ontzettend smerige gele trottoirbanden en dan kwam je er vanzelf In plaats van de gruwelijke strepen moesten er rijen A frikaantjes, geen zwarte maar geel ge kleurde, gepoot worden, maar dan wel winterharde. Nu we het toch over kleuren hebben De nieuwe winkel heeft een zwart pannen dak en. het aan grenzende oude pand traditio neel, rode, zeker eigentijds1 De veevoerfabriek is nu wel heel definitief verdwenen. Een graafmachine was de laatste resten aan 't opruimen. Na al le schone plannen met dit stuk grond schijnt het de be doeling te zijn er woningen voor oudere mensen neer te zetten. Als ik het goed heb be- luiserd wil men vijf hoog, van wege de toch wel prijzige grond. Daar gaan de aloude principes vanLeusden laag houden 't Begint met gestapelde bouw van vier woonlagen in Claeve- renblad; dan vijf gestapelde la gen op dit terrein en dan in de Schoolsteegbosjes tien gesta pelde lagen als landschappelij ke afsluiting van het natuurlijk schoon. Trouwens, bij gesta pelde lagen spreken we niet van hoogbouw Het was een samenloop van omstandigheden dat we in ge sprek kwamen met een paar mensen, die leiding geven aan een bejaardenhuis ('k Vind het nog steeds een naar woord) Juist toen ik stond te filosoferen over de bestemming van het voormalige fabrieksterrein. We spraken zo over die huizen in 't algemeen Natuurlijk vonden zij het fijn dat er weer mogelijk heden kwamen voorde oudere mensen, maar (en dat vond ik heel verrassend) ze waren hoewel het hun werk was, niet blij met het alsmaar opber gen" van de oudere mensen. ,.Het is", zei één van hen, wreed om mensen uit hun vertrouwde omgeving te halen, uit hun huis buurt of straat'" „En vaak kan hét niet anders omdat ze bij hun kinderen niet kunnen of zelfs, willen". „Het was vroeger gewoon dat ouders als 't kon bij hun kinde ren bleven. Vaak uit economi sche noodzaak, maar ze voel den zich geborgen, vooral als één der partners er niet meer was." „We hebben een prachtig huis, met alle mogelijke voor zieningen, en toch zijn die mensen vaak alleen, zijn be perkt in hun niet al te grote ka mertjes, missen meestal de vertrouwde meubelen, kleine lieve dingen. Natuurlijk probe ren wij dit op te vangen, maar het is toch een soort surro gaat. Nu de weelde-tijd voorbij schijnt te zijn en veel jonge en ook oudere over zeeën van tijd moeten beschikken zou het toch geweldig zijn als er aan de bejaarden meer aandacht zou worden besteed door hen, die daar tijd voor hebben. Wat kan er al niet worden ge daan, een praatje, wat bood schappen, wellicht wat verzor ging of zomaar stil bij elkaar zijn. Maar dan niet gebonden aan regels en voorschriften en gesubsidieerd door ik weet niet wat. We zouden eens afmoeten van die gesubsidieerde en ge reglementeerde liefdadigheid Alles en alles wordt afgescho ven op de „overheid" en die overheid haalt (ook onder poli tieke druk) alles naar zich toe. De verantwoordelijkheid wordt van de mensen a fgenomen Het is voor velen een risicoloos bestaan, de liefderijke armen van de staat omknellen en ver stikken veel initiatieven en dat geldt soms ook voor bejaar denhuizen 'k Herinner me uit m'n jeugd dat er bij mijn vrien den en familie in veel van die gezinnen vaak een opa of oma in huis was. Dat gaf weieens problemen, maar er was een soort solidariteit, die ik geen naam kan geven. Het was vrij wel altijd een hechte gemeen schap. Het waren wel vreemde over wegingen bij de heropening van Tuin en Dier, staande op die enge gele strepen, maar 't kan allemaal gebeuren in ons brave dorp, dat (hoop ik) nooit een stad wordt. Sp. De amateurvoetballers in de lagere elftallen schoppen op zaterdag of zondag tegen een bal, omdat ze dat leuk vinden, omdat ze wat aan beweging willen doen en omdat ze na afloop van een wedstrijd graag samen nog een pilsje of iets anders willen drinken. Het „heilige moeten" hoeft voor hen niet zo, ofschoon deze voetballers toch graag hun wedstrijd willen winnen. Zo ook voor de jongens/mannen van Roda 4 (zaterdagafdeling). Afgelopen zaterdag trok dit elftal naar Hilversum om de uitwedstrijd tegen Bloemenkwartier 3 te spelen. De thuiswedstrijd tegen deze tegenstander was in 2-2 geëindigd dus de hoop op een goed resultaat was niet onterecht. Bovendien zou een gelijkspel of overwinning de Roda-voetballers niet ongelegen zijn, gezien de startpositie (derde plaats van onderen) op de ranglijst. Ook al doen ze het voornamelijk voor de lol, degraderen naar een nog lagere afdeling wil geen enkele voetballer. Gemotiveerd ging het Leusdense elftal dus in duel met Bloemenkwartier 3. De wedstrijd kreeg echter door de warrige leiding van een KNVB-scheldsrechter al gauw een grimmig karakter. Met name de Hilversummers raakten behoorlijk geïrriteerd, omdat ze vermoedden dat de scheidsrechter tegen hen floot. Helaas kregen de Roda-voetballers de irritatie van de Bloemenkwartierders op hun brood: opzettelijk ruw spel, natrappen en ander „ongeregelds" waren niet van de lucht. De waarschuwing die twee Hilversumse spelers van de scheids kregen verbeterde de sfeer in de wedstrijd niet. De Roda-boys hielden zich echter bij het voetbalspel en kregen zelfs enkele kansen om de leiding te nemen. De rust had een werking overeenkomstig het woord op de jongens van Bloemenkwartier. De tweede helft was een stuk aangenamer en wat het spel betrof: beide In de krant van afgelopen dinsdag plaatsten wij heet van de naald de trekking van de loterij speel-en recreatievereniging Blijhof, die verricht was door notaris Buters. In de gepubliceerde officiële trekkingslijst was echter één lotnummer weggevallen en in plaats daarvan stond /ij/. Marian Raaymakers van „Blijhof maakte ons daar op attent en wist te vertellen dat het weggevallen lotnummer 737 was. Wie nu alsnog prijs heeft, kan die afhalen bij Marian Raaymakers, Landweg 341Na 19.00 uur svp. In de vergadering van de raadscommissie financiën werd vorige week gesproken over het „Ontwerp-Afvalstoffenplan" voor de provincie Utrecht, dat de vuilverwerking na 1988 in deze provincie aangeeft. De commissie nam dit onderwerp in behandeling, omdat haar voorzitter, wethouder Jan Mandemaker, afvalzaken in zijn portefeuille heeft. Het klinkt niet fris, maar zo heet dat nu eenmaal in gemeentelijk jargon. Wethouder van afval wordt trouwens ook nog wel eens gezegd. In ieder geval, raadslid Corri Verduin had het op een gegeven moment over het composteren van huisvuil, waar zij geen tegenstander van is. Later kwam haar raadscolla Rinza Bloemhof (D'66) aan het woord. Hij zei: „Om even op het composteren van mevrouw Verduin terug te komen Toen we dit hoorden wisten we niet dat de betrekking tussen deze ex-fractiegenoten al zo bekoeld was, dat Bloemhof mevrouw Verduin voortaan een ander stoffelijk bestaan toewenst. LEUSDEN Donderdag 18 maart, 20.00 uur: EHBO-jaarvergadering in ..De Heerd" Donderdag 18 maart, 20.15 uur: vergadering Schoolraad in „De Wegwijzer Zaterdag 20 maart, 10.30-15.00 uur: voorjaarsaktiviteit winkelcen trum De Hamershof met bloemen meisjes, muziek en een tentoon stelling van Morgans. Zaterdag 20 maart, 10.30-12.30 uur: hobby-instuif bij Blijhof Zondag 21 maart, 15.00-17.00 uur: kinderdisco in Blijhof ACHTERVELD Donderdag 18 maart, 20.00 uur: K.P.O., D'Ouwe Peerdestal Donderdag 18 maart, 20.00 uur: bijeenkomst stratenkommissies, Ons .Gebouw. Vrijdag 19 maart, 19.30 uur: K.P.J dropping, vertrek café Bui- fenlusl Zaterdag 20 maart, 20.00 uur: halfvastenbal. café Buitenlust Zondag 21 maart, 11.30 uur: fruh- schoppen, D'Ouwe Peerdestal Zondag 21 maart, 20.00 uur: Be- bo-dansen, Ons Gebouw. Dinsdag 23 maart, 9.00 uur: Wel fareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw. Kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag 20 maart om 19.00 uur H. Mis met zang dameskoor, zon dag 21 maart om 9 00 uur H. Mis en tevens kinderwoorddienst Lm 8 jaar; 11 00 uur H Mis met kinderwoord dienst vanaf 9 jaar Bij alle diensten is B ter Bekke voorganger en predikant Herv./Geref. Marcuskerk: zondag 21 maart om 9 00 uur woorddienst (herv.) met ds. J. Weernekers, om 10 30 uur geref woorddienst met ds J Ridder bos; om 19.00 uur geref ./herv woord dienst met ds J. Wassink uit Arnhem Geref. Kerk (Vrijgem.): zondag 21 maart om 9.30 uur ds. J. Venhuizen uit Ede; om 16.45 uur lezen LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: zondag 21 maart om 9 00 uur geref. woorddienst met ds. J Rid derbos. om 10.30 uur herv woorddienst met ds. J. Weernekers; om 18 30 uur herv woorddienst (G.B.) met ds A. den Hartogh. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 21 maarl geen dienst wegens Avondmaalvie ring te Hoevelaken Geref. Kerk, de Glind, Jeugddorp: zondag 21 maartom 10 00 uur ds G.J. van Pijkeren uit Hilversum; 19.00 uur drs K Ubels uit Putten, - R.K. Kerk: zaterdag 20 maart 19 00 uur H Mis met volkszang; zondag 21 maart 8 30 uur Gelezen H Mis; 10 30 uur H Mis met gemengd koor Alle diensten voorganger en predikant A. Goes. burgelijke stand LEUSDEN Uit het bevol kingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 25 februari tot en met 11 maart zijn: GEBOREN: 18 feb. 1982 Jasper, z v H. A M i Pekelharing en M. C. H. Timmer mans 20 feb. 1982 Marloes, d.v. J.G. Groenendijk en J. E. Ladiges 23 feb 1982 Yuen Yee, d.v. W M. Tai en T M Cheung, Mark. z.v Th. W. M Egberts en E A L Ne- lissen, Patricia, d.v G A P van der Laan en A. Jonker 25 feb 1982 Linda, d.v L Stolk en J van Vulpen 26 feb 1982 Ralph Johannes, z.v G. E. van Houten en A. M. van der Bremer, Frank, z.v. P. A L de Zeeuw en G J.C vanNimwegen 28 feb. 1982 Samira, d v K Kari- mi en L. Bouhktari 1 mrt 1982 Tage Cristen, z.v. Th de Haard en G. Gerritsen 2 mrt 1982 Tanina Charlene Jo sephine, d v. Ch. E. Krijgsmanen Ch. Tiggelaven 3 mrt 1982 Bas Christiaan. z.v. W. van Slooten en J H van der Ham 4 mrt 1982 Minh Hien, z.v. V. N Tran en Th B. Y Pham 9 mrt 1982 Alida Petronella, Su san, d.v. A. J Smal en M. A Voor burg GEHUWD: geen OVERLEDEN: geen Rozendaallaan9 Leusden-C. Enkele raadsleden willen voor stellen, dat tijdens openbare vergaderingen pas vanaf half tien gerookt mag worden. Dat is een mooie tijd om met een vergadering te beginnen Gedeputeerde Schapenk be waart zijn aardigste uitspraken altijd voor Leusden. Hij heeft gemerkt, dat die „vlegels van de pers" er altijd iets leuks van weten te maken Volgens Schapenk zijn de Leusdenaren niet van het volg zame soort. Dat heeft hij daar in dat verre Utrecht dus ook gemerkt. CDA-led en vinden de druk werkjes van hun partij slecht leesbaar Hoezo7 Worden ze dan ook gelezen? Kop Fietscross in Leusden komt echt van de grond Ge vleugeld fietsen noemen ze zoiets Komen die kwekers nog wel aan kweken toe? Eén telefoontje naar de Dienst gemeentewerken en ze plaat sen toch gewoon richtingbord jes voor Leusden-zuid? Zijn alle omroepen al bij de Centra op de koffie geweest? Nee. alleen de EO beraadt zich nog over een goede aanlei ding Misschien kan Wim Wah- le de EO-gids in het rekje leg gen. Corri Verduin kan de stemmen van de Rockers nu ook wel ver geten. Dieven nemen geld mee uit de bibliotheek. Om boeken te ko pen? Wethouder Mandemaker vindt de „bordjespolitiek" van zich zelf óók niet duidelijk. Maar dat krijgt hij dan wél op z'n bord Zou je daaruit moeten konklu- deren, dat de rest van het col lege buiten hem om zo vreemd met die bordjes omspringt? Nee hoor, hoorde ik een mid denstander zeggen, de wet houder heeft gewoon een bord voor z 'n kop Maar daar staat helemaal niets op Het is in Leusden pompen of verzuipen, maar dan de pomp wel op de goede plaats. Het CDA - lees ik - wil alwéér een vergadering uit laten schrijven over de detailhandel op werkgelegenheidsgebie- den. Onze christelijke demo craten kunnen maar niet ge noeg van praten krijgen, be grijp ik. Maar volgens Bloemhof moet er veel méér gefietst worden Via de doorsteekjes, waar Of fereins een beetje tegen is. Nu we het toch over Bloemhof hebben tot mijn verbijstering lees ik in een collega-krant dat de lijsttrekker van D '66 zich ui termate bezorgd toont over het te verkrijgen nummer voor zijn lijst. Wat aandoenlijk' Die is even van zessen klaar. Als ik het goed heb begrepen loopt het storm voor suiker en koffie bij de Sohdariteitskraam op de Hamershof Kop: „Kinderloneel Eendracht timmert goed aan de weg". Is dat geen branche-vervaging? Nee meneer, die slipjacht in Den Treek is niet bestemd voor automobilisten. Voor een slip cursus moet u elders zijn Laat Bloemhof maar fietsen voor zijn nummer Kan Jan Jacobs Bloemhof niet nog een keer op z'n nummer zetten? Vindt u nou ook dat het zo op vallend rustig is rond de PvdA 7 Ze hebben het alleen maar over „met-roken", maar den ken natuurlijk aan die zware pijp na de verkiezingen Misschien dat een aardig ver- gadennkje nog wil helpen Over de Rockers of zo. Het kan me niet schelen op welke partij, maar denkt u er wel om dat u woensdag even uw stem uitbrengt? Misschien dat we gedeputeerden krijgen die over Leusdense zaken be slissen waar we het wél mee eens zijn v

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11