(leine tentoonstelling restaurant zwembad Vijf exposanten in Galerie Leusden „Proberen andersdenkenden niet buiten te sluiten Imavond de Til Con Amore hield de jaarvergadering Halfvastenbal zaterdag a.s. traten- Mmmissies chterveld ijeen Zondag früh- schoppen Lezing voor NCVB-zuid Nog kaarten voor ,The Magnificent Seven" verkrijgbaar Verkoop ochtend van hand werken Beroeping nieuwe predikant i Leusder Krant! ANAV0ND IN DE KORF FOTO-KOPIE NODIG? Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DONDERDAG 18 MAART 1982 plaatselijk nieuws EUSDEN Bij Harry van lalck In het restaurant van het imbad aan de Bavoortseweg u tot en met 1 april een tentoonstelling zien. rie mensen laten zien, waar mee bezig zijn. 'heo Oostlnjen, die lid is van Fotokring Eemland, toont een ital foto's. Hij is gespeciali- rd in het fotograferen van de uur, en hij houdt zich bezig t portretten. In het landschappelijk genre toont hij berggezichten uit Wal lis, Zwitserland. Uit de omgeving van de Matterhorn. Een skilift, donker tegen de besneeuwde bergen afstekend. Schoenen op een besneeuwd plateautje, uit gedaan dooreen vermoeid berg sporter. Een aanzicht van de ge- erodeerde lagen van het geberg te. Portretten maakte hij van vrou wen, met een parasol of pose rend in een stoel. Op de foto met de vrouw in een stoel werkt hij met een donkere achtergrond, waarin nog even een plant zicht baar is. Theo Oostmjen gebruikt III- ford film, dito chemicaliën en drukt af op pearlpapier van Hl- ford, waarvan hij de tinten erg mooi vindt. Dan zijn er traditioneel ge schilderde olieverfstillevens en -landschappen van Gerrit IJze- lendoorn. Een Amersfoorts huis schilder, die ooit les had van Johan van Bijsterveld. Er is een stilleven met appels, een tinnen bord en mooie flimlichtjes. Er is er één met een oude koffiemolen, en één met een oude lampetkan. Hij brengt die voorwerpen samen met vazen met Oost-Indische kers, en andere traditiegetrouwe bloemsoorten in het IJzelen- doorngenre stillevens Bij de landschappen zijn enke le wintergezichten. Winter in Warmond, waar de sneeuw aan het wegdooien is, en een vrouw tje zichtbaar wordt tussen de in- gangspalen van een boerderij oprit. In de verte nevelig grijs weggeschilderd om wat diepte te suggereren. Vlot geschilderd is een oude schuur in Drente, in het zomerseizoen afgebeeld. Tenslotte zijn er op deze kleine tentoonstelling nog enige tegel tjes te zien van de hand van de heer Joh. Tillemans, beschilderd met landschapjes en boerenpor- tretjes. Een grondverflaag op de vrij ruwe tegel zorgt voor vol doende hechtvermogen voor de olieverf. Joh. Tillemans is een hobbyschilder, die graag een leuk plaatje maakt Mocht u iets willen kopen, dan kunt u zich in verbinding stellen met Harry van Schaick. U kunt in het restaurant van het zwembad terecht tijdens de zwemuren op maandag, dins dag. donderdag en vrijdag van 13 00 tot 18 00 uur, én van 20.00 tot 24.00 uur, op woensdag van 9.00 tot 13.00 uur. op zaterdag van 9.00 tot 14 00 uur en op zondag van 8.00 tot 14.00 uur (Van de filmredaktie) LEUSDEN - Voor de filmvoorstelling van de befaamde wes tern „The Magnificent Seven", vanavond (donderdag) in het ectlviteitencentrum De Korf, zijn nog kaarten beschikbaar. Deze Introduktie-voorstelllng van de Cinemaclub De Korf begint om 20 uur. De zaal Is open vanaf 19.30 uur. Vanaf dat moment begint ook de kaartverkoop voor belangstellenden, die vergeten zijn in de voorverkoop een kaartje te halen. Prijs 3,50. „The Magnificent Seven" behoort tot de categorie „betere westerns", waarin verschillende bekende Ameri kaanse acteurs een hoofdrol spelen, zoals Yul Brynner, Charles Bronson, Steve McQueen, Eli Wallach en Robert Vaughn. EUSDEN - Vrijdagavond 19 rt wordt er wederom een film raaid in jongerencentrum Til". De thriller die deze keer oond wordt, is geregiseerd r John Frankenheim en de fdrollen worden gespeeld r Robert Shaw, Bruce Dern Warthe Keller. WSpte inhoud van de film: In het dkwartier van de Zwarte Sep- 'er-beweging beramen Dahlia en Fasil een terreuraanval er in de VS. Ze worden echter fallen door een Israëlische ïgs imando-groep onder leiding izs van majoor Kabokov. Dahlia weet te ontsnappen, samen met Fasil, de man die verantwoordelijk was voor de terroristenaanval op het Olympische dorp in Munchen. Ka bokov bemachtigt een tape waarop de aktie wordt aangekondigd. Hij weet alleen niet waar, wanneer en hoe. Zijn speurwerk begint. De mooie Dahlia geholpen door de iet wat gestoorde Vietnam-veteraan Lander, treft in Amerika de voorbe reiding voor de aktie. Fasil wordt gegrepen en Kabokov komt te we ten dat de aanval tegen het immen se honkbalstadion van Miami zal zijn gericht. De hele politiemacht, de FBI en de CIA werken koorts achtig om het nog steeds onbeken de gevaar, dat het leven van 80.000 mensen dreigt, te keren. Aanvang van de film is 20.00 uur, de entree bedraagt 3,- Prins Frans Puup VII. ACHTERVELD - Zaterdag 20 maart zal in de zaal van café Bui- tenlust het Halfvastenbal wor den gehouden. De zaal gaat open om 20.00 uur. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de Hofkapel en The Vorpo- wers. Na de geweldige carnavalsda gen in Achterveld rekenen Prins Frans Puup de Vlle en zijn gevolg weer op vele Puupen, Puupinnen en de carnavalsvierders uit de om geving van Puupenkoppenland. De leden van de carnavalsvereniging ,,De Puupenkoppen" hebben deze avond vrij entree. Prins Frans en zijn adjudant hebben voor deze avond nog enkele verrassingen in petto In verband hiermee is het wel aan te bevelen om zeker op tijd aanwezig te zijn. Voor degenen die van de carnavalsdagen en de car navalsoptocht foto's willen bestel len, kunnen dit doen vanaf 20 maart bij de firma Van Bekkum aan de Jan van Arkelweg 3 te Achter veld. De gemaakte foto's staan daar uitgestald. JïHTERVELD - In verband •bet organiseren van de festi jen „Achterveld 600" zal er bierdagavond, vanavond I, weer een bijeenkomst wor den gehouden van alle straten- commissies. Deze bijeenkomst vindt plaats in de koffiekamer van Ons Gebouw en begint om 20.00 uur. Deze avond zal weer een aantal onderwerpen worden besproken en zal er ook gelegen heid zijn om diverse gegevens met elkaar uit te wisselen. Zaterdag 20 maart zal om 10.30 uur ter hoogte van het kruispunt Jan van Arkelweg - Pater Storm- straat het naambord van het buurt schap aan de Pater Stormstraat worden onthuld. Om 16.00 uur wordt het naambord van buurt schap aan de Hessenweg officieel onthuld. - Op woensdag 24 wordt in „De Til" weer een ibbWag voor de kinderen van 5 Urn 12 |aar gehouden, waaraan ie der kind dat belangstelling heeft mag deelnemen. Er zullen voor de kinderen verschillende spelletjes worden opgezet, waarmee punten en prijsjes zijn te verdienen. Met de leeftijd van het kind wordt rekening gehouden Deze spelmiddag be gint om 13.30 uur en eindigt om streeks 16.30 uur. De kinderen kunnen zich aanmelden en inschrij ven vanaf 13.15 uur. De kosten voor deze middag zijn 1.00 inclu sief traktatie. LEUSDEN - Op dinsdag 30 maart organiseert de vereniging Tesselschade-Arbeid Adelt van 9.30-12.00 uur een verkoopoch tend in het gebouw van de St. Jozefparochie, Hamersveldse- weg 53 te Leusden. Naast artikelen als geborduurde tafelkleden, theemutsen, handge schilderde voorwerpen, babygoed, kookboeken en allerhande gezelli ge cadeautjes voor jong en oud, zijn er zomerkleren speciaal voor de kleuter. Deze oudste vrouwenvereniging in Nederland stelt zich ten doel vrouwen van alle gezindten be hulpzaam te zijn bij haar streven in eigen onderhoud te voorzien. Zij geeft daartoe onder meer de moge lijkheid tot bijverdiensten in eigen huis door het laten vervaardigen en voor risico van de vereniging verko pen van alle soorten handwerk. ACHTERVELD Donderdag avond hield de Hervormde Jeugdvereniging Con Amore haar jaarvergadering. Deze goed bezochte vergadering werd ge- LEUSDEN - De Gereformeer de Kerk van Leusden heeft een beroep uitgebracht op drs. G. van Belzen uit Minnertsga als tweede predikant van die ge meente. Na zijn studie aan de Theologische Hogeschool te Kampen is drs. Van Belzen ver bonden geweest aan de Ge meente Minnertsga. opend door Ds. T. J. Kamerbeek uit Hoevelaken. De heer W. J. Lammers van de Stichting Steunfonds Bartimeus hield daarna een korte inleiding over het werk binnen de stichting van Bartimeus en vertoonde een aantal dia's over het werk van de stichting. In de pauze werd een verloting gehouden die een be drag van f. 1100,— opbracht. Dit geld wordt bestemd voor het werk van de Stichting Steun fonds Bartimeus. Na de pauze was er gelegen heid om vragen te stellen naar aanleiding van de door de heer Lammers gehouden inleiding Hierna volgde het jaarverslag dat op een leuke manier werd ge bracht In de vorm van een quiz kreeg men te zien en te horen, welke activiteiten de jeugdver eniging had georganiseerd en I hoe deze waren verlopen De avond werd besloten met een samenzang en een dankgebed I door de voorzitter IRozendaallaan 9 ^^Leusden-C. ACHTERVELD - Zondagmor- gen zal in D'Ouwe Peerdestal voor de vijfde maal in dit seizoen het frühschoppen worden ge houden. De Hinterfelder Musi- kanten, die ook deze morgen weer voor de muziek zullen zor gen, zeggen veel geoefend te hebben om ook deze morgen ze ker op muzikaal gebied goed te doen slagen. De aanvang is om Pi 1.30 uur. LEUSDEN „Proberen an dersdenkenden te accepteren en op elkaar proberen te letten zo dat iemand niet buiten komt te staan". Een opmerking over een beter „samen leven" die gemaakt werd op de bijeenkomst van NCVB-Zuid in 't Trefpunt. Mevrouw M Wisgerhof uit Amersfoort was die avond te gast om samen met de leden van NCVB-Zuid te praten over „sa men leven" In haar inleiding zet te zij uiteen hoe christenvrouwen hun plaats zouden kunnen vin den bij het samen leven met fami lie, vrienden, dorps- en geloofs genoten. buitenlanders en an dersdenkenden Belangrijk hierbij was volgens de spreekster dat men zich reali seert dat men als vrouw bedoeld geschapen is Vanuit die bewustwording kan men gaan werken aan de vraag: wat doe ik er mee? De vrouw dient zich ervan bewust te zijn wie ze is. Ze moet geen vraagteken voor zich zelf en anderen zijn. Vrouwen die een bewust keuze maken kunnen zich goed bezig houden met anderen en met God. Zij kunnen zelf betrokken heid tonen met het houdbaar maken van het leven en niet lan ger praten over „hen" of „ze" als het gaat over de vele groepen die zich al voor dit doel inzetten. De spreekster dacht hierbij aan groepen als Greenpace en Vrou wen voor Vrede Zo kwam mevrouw Wisgerhof op de vraag of het vasthouden aan principes wel altijd juist was. Men kan zich de vraag stellen, zo stelde zij, of keuzes die eenmaal zijn komen vast te staan wel altijd I goed zijn. „Het is goed om met jezelf in gesprek te blijven Het is ook goed om jezelf de ruimte te gunnen, maar ook anderen moet ruimte gegeven worden Medele ven met de ander is in dat ver band beter dan medeliiden. Men moei zicnzelf geven in de kon takten met anderen Men moeter voor oppassen het door anderen gegeven vertrouwen te bescha men Men mag echter best laten merken waar de persoonlijke grenzen liggen. Op die manier kan men samen verder," aldus mevrouw Wisgerhof. EENZAAM Na deze inleiding kregen de aanwezigen vier vragen ter over denking aangeboden. Deze vra gen handelden over de mogelijk heden om ons eigen leven te leiden, of men het idee had dat men de laatste toen tot twintig jaar was veranderd, de accepta tie van andersdenkenden en wat men zou kunnen doen aan de vereenzaming van mensen Na een bespreking in groepjes, volgde een gesprek in de grote kring. Hierbij bleek dat de grote belangstelling uitging naar de twee vragen die handelden over andersdenkenden en vereen zaamde mensen. Voor de aanwe zigen bleken deze vragen sa menhang te vertonen. Accepta tie was tijdens het gehele ge sprek een sleutelwoord „In zijn eigen waarde laten" verstond men onder dit woord. Acceptatie van andersdenkenden binnen het eigen gezin sprak erg sterk aan Mevrouw Wisgerhof wees er op dat het echter niet alleen de ouders zijn die de ideeen van hun kinderen dienden te accepteren, maar dat ook de kinderen begrip moeten hebben voor de „ouder wetse" ideeen van hun ouders Acceptatie over en weer en het houden van kontakt, al is het maar vluchtig is van groot be lang. Dat geldt ook als men een zamen uit hun isolement wil hel pen Dat gaat nooit alleen kon- kludeerde men, het moet met elkaar. Met elkaar moet je leven en op elkaar moet je een beetje letten. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding treeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók eén manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft, wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. DE LEUSDER KRANT als het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495 LEUSDEN In Galerie Leus den, Ardennen 11, weer een nieuwe tentoonstelling, die te zien is tot en met zondag 28 maart. De galerie is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 22.00 uur, en op zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. Er zijn vijf exposanten dit keer, met zeer uiteenlopend werk Van traditioneel tot non-conformis tisch Er zijn olieverfschilderijen en akwarellen te zien. En er is grafiek en keramiek De olieverven en akwarellen van Sjoerdtje Mulder-Hak beho ren tot het romantische genre Geschilderd in olie- of waterverf in grijzen De olieverven tonen landschappen voornamelijk met kale bomen en wolkenrijke luch ten. In het grijze genre valt het appulduncombe house op: een geraamte van een huis waar alles uit is weggesloopt, met een weel derig park eromheen. Ook waar in de akwarellen zomerse tafere len worden uitgebeeld, met het blad volop aan de bomen, zijn de kleuren bruingrijs èfgetoond Van Gerrit Glerum zijn er akwarellen van grillig gevormde bomen te zien. In een waterige Betuwesfeer. Heel blond van tint. Het wit van het papier speelt een grote rol Er is een geringe aan gifte van kleur, zodat er op na tuurlijke wijze neveleffekten ont staan bij de akwarel met de rood bonte koeien werkt dat erg goed Toon Jansen is behalve met een serie prenten over het begra ven aanwezig met de uitgave „Hekproces" Kleurenhoutsne- den vervaardigd in een zeer ge ëngageerde bewogen stijl. Over vrijheid, arrestatie, verhoor, het proces en de elektrische stoel Anton Reljnders laat gedraai de unica zien in steengoed. Het zijn zeer verfijnde vormen. Erzijn theepotten en oogpotjes. Som mige met een mooi grijs craquelé of met celadonglazuur. Aan de gedraaide objekten voegt hij een met de hand gevormde soms op staande versiering toe. die deze keramiek een geheel eigen ver schijningsvorm geven Tenslotte is er de exposante José Hutjes, bekend door haar vensterkeramiek in de Amers- foortse Stationsstraat. Zij laat in Galerie Leusden diverse facetten van haar werk zien. In de eerste plaats langwerpige bekers in aardkleuren, handgevormd Dan zijn er haar keramische beelden, die houdingen van mensen uit beelden. De beelden geven ge laat en een gedeelte van de fors vereenvoudigd geobstraheerd weer. Een figuur, die zich lekker lang uitrekt, vergenoegd. Een fi guur, die schuim over de schou der heen kijkt. Een humoristisch beeld. Van een geheel andere sfeer en vorm zijn de theaterfigu ren Die smal zijn en lang gerekt, met spitse gebaren En die voor zien zijn van een pastelkleur Anco Mali

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5