X Ouders niet altijd blij met (school)vakantieregeling Icholen krijgen binnenkort medezeggenschapsraad Leven in de Brouwerij op eerste lentedag L iudercommissies bestaan in feite niet meer Aan crossen op hei moet ;er snel einde komen' BDU an Amerom (VVD): Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Slotconcert Vallei-seizoen Nieuwe uitgave Wegwijs in voorbereiding FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant! Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B.D.U. B V. DINSDAG 23 MAART 1982 - 13e JAARGANG NO. 97 5 444 44 4 Fi r |n één onzer medewerkers) ,EUDEN Ouders zijn Jt altijd even gelukkig met vakantieregeling zoals die S de scholen gehanteerd górdt. Om een inzicht te krij- m in de wensen van de ou- s heeft de gemeente Nij- h een enquête gehouden. )c schoolraad voor het open- gaar onderwijs in Leusden liet niet erg veel in een derge- onderzoek omdat de hui- e regeling waarschijnlijk h nauwelijks is te verande- ■- De schoolraad discussieerde vorige week donderdag tijdens de haar maandelijkse vergade ring over het onderwerp school vakanties op verzoek van de regi onale schoolraad. Reden voor dit verzoek was de enquête die de gemeente Nljkerk had gehouden en die naar de mening van de regionale raad navolging ver dient. De gemeente Nljkerk heelt de ouders van schoolgaande kinde ren gevraagd of ze vinden dat de schoolvakanties voor leerlingen van kleuterscholen, lagere scho len en scholen voor voortgezet onderwijs gelijk zouden moeten zijn en welk verschil ze eventueel nog aanvaardbaar zouden vin den. Verder wordt gevraagd wat men vindt van de lengte van de voorjaarsvankantie en de pink stervakantie en over de gewenste aanvangsdag voor de kerstva kantie. Ook wil de gemeente Nijkerk van de ouders graag vernemen tij dens welke vakantie men ook daadwerkelijk op stap gaat met de kinderen Los van de vraag of men in Leusden tot een onderzoek zou moeten komen, vonden leden van de Leusdende schoolraad met name de laatste vraag erg indiscreet. Ouders moeten hele maal vrij zijn om al of niet met vakantie te gaan. Vragen stellen over dit gedrag is totaal overbo dig, zo meent de schoolraad Een van de schoolraadleden constateerde een tendens om schoolvakanties steeds meer te concentreren in het wintersei zoen om ouders de gelegenheid te geven naar de wintersportge bieden te gaan. Een neiging die door het lid niet op prijs werd gesteld, temeer daar ,,maar 5% van de gezinnen een winter sportvakantie neemt" Liever zag het betreffende schoolraadlid wat meer langere vakanties in het voorjaar ,,als je lekker naar bui ten kunt gaan" Een onderzoek naar wat ou ders nu eigenlijk willen lijkt wei nig zinvol, zo meent een belang rijk deel van de schoolraad. Wet telijk liggen er al een aantal vrije dagen vast, terwijl voor wat be treft de zomervakantie, de rege ring streeft naar een zekere landelijke spreiding. Omdat men in Leusden erg let op de vakantieregeling voor het Amersfoortse voortgezette on derwijs, heeft een onderzoek naar wat men in Leusden wil, weinig zin Toch zal het onderwerp nog een keer ter sprake komen in de schoolraad als uitgezocht is bin nen welke marges nu eigenlijk vakanties vastgesteld kunnen worden |n een onzer medewerkers) EUSDEN Het zal niemand ontgaan zijn dat er binnen ele jaren nogal wat wijzigt op het gebied van het kleuter- en jer onderwijs. De bedoeling is dat de wet op het basisonder- die de samenvoeging van kleuter- en lager onderwijs lelt, in 1985 in werking treedt. Bp veel kortere termijn verander er ook al het één en ander het instituut van oudercommissies al elke wetsgrond. Per 1 ruari j.l. is namelijk de wet op de medezeggenschap yan cht geworden die de instelling van medezeggenschapsra- dwingend voorschrijft. linnen en buiten de Leusden- scholen zal er in de eerstko- ide maanden de nodige aan- :ht besteed moeten worden fi de nieuwe wet. In de wet is te in dat er vóór 1 augustus op scholen ..voorlopige mede- jgenschapsraden" gekozen itenzijn Alleen op grond van Isdienstige of levensbe- jouwelijke overtuiging kan school ontheffing krijgen de bepalingen die in de wet joemd zijn. iok de schoolraad voor het nbaar onderwijs, het college de gemeenteraad adviseert ir alle mogelijke onderwijsza- i, zal verdwijnen. Hiervoor in plaats komt er echter een Ier orgaan, dat de fraaie naam gt van gemeenschappelijke lezeggenschapsraad". Leusdense schoolraad ft in haar laatste vergaderin gen al de nodige aandacht be steed aan de nieuwe wet. De discussies hebben er toe geleid dat er een advies naar de ge meente gaat om op alle openbare scholen medezeggenschapsra- denirile slellen. Naar de mening van de schoolraad moet er één medezeggenschapsraad komen voor elk scholenkoppel, niet één voor kleuter- en lagere school afzonderlijk. Ook adviseert de schoolraad de gemeente om te komen tot een gemeenschappe lijke medezeggenschapsraad in plaats van de huidige school raad. Het hoofd van de school zou naar de mening van de school raad deel moeten uitmaken van de medezeggenschapsraad op de school, of daar tenminste als adviseur bij moeten zitten. De in de wet genoemde mogelijkheid dat het schoolhoofd gaat func tioneren als verlengstuk van het n een onzer verslaggevers) EUSDEN Aan het crossen de Leusderhei moet zo snel gelijk een einde worden ge lakt. Dat vindt Lilly van Ame- n, gemeenteraadslid voor de VD. Op een verkiezingsbijeen- nist vorige week donderdag mevrouw Van Amerom we- dat zij het tegenover de om wenden onjuist vindt, dat er na [proefperiode toch weer toe- nmlng is verleend voor het fessen op de hei. Volgens het VVD-raadslld is [beslissing Ingegeven door de es, dat er anders ongeregle- nteerd gecrosst zou gaan |fden. Maar, aldus mevrouw Amerom, ondertussen zitten omwonenden wel met de Jerlast. Daarom moet eraan het fessen op de hei een einde ko- |n. „Er moest snel aan een lossing gewerkt worden", al- Lilly van Amerom. Lilly van Amerom: Onjuist dat toestemming is verleend" Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leu3den-Centrum is dage- "jk* van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opend. Zaterdags gesloten. bestuur wijst de schoolraad vol strekt af. OVERGANGSREGELING De nieuwe wet op de medezeg genschap kent geen overgangs regeling. zodat de huidige ou dercommissie in feite niet meer bestaat. Op de scholen voor voortgezet onderwijs krijgen leerkrachten, ouders en leerlin gen zitting in de medezeggen schapsraad. Voor de scholen voor kleuter en lager onderwijs is bepaald dat ouders en leerkrachten met evenveel mensen in de raad zit ten. Schoolbestuur, ouders en teamleden zullen moeten uitma ken op welke wijze er een voorlo pige medezeggenschapsraad komt Voor 1 augustus van dit jaar moet deze raad dan ook werkelijk gekozen worden. Daar na moet het schoolbestuur, in het geval van het openbaar on derwijs is dat de gemeente voor stellen doen over een reglement dat de medezeggenschap regelt Als beide partijen akkoord zijn kan overgegaan worden tot de verkiezing van de definitieve me dezeggenschapsraden. De mogelijkheid blijft open dat ouders in de toekomst ook apart bij elkaar komen in een soort bestuur. Er zou dan besloten moeten worden om een .ouder raad" in te stellen, die echter nauwelijks of geen bevoegdhe den krijgt MEEBESLISSEN Of een medezeggenschaps raad ook werkelijk inspraak krijgt in schoolzaken hangt af van het reglement dat ervoor elkeschool gaat komen. De wet schrijft voor dat er over een groot aantal za ken in ieder geval iets moet staan in het reglement. Of een mede zeggenschapsraad over de in het LEUSDEN/CENTRUM —Af gelopen zaterdag deed het weer zijn best om met een zonnetje en een redelijke temperatuur te la ten blijken dat de komst van de eerste lentedag niet slechts een kalenderfeit wag. Een aardig ge geven voor de Hamershof-win keliers die rond deze twintigste maart hun lentefeest georgani seerd hadden. Diverse aktiviteiten, van het planten van een boom tot de tentoonstelling van automobie len en dit alles in een omlijsting van levende muziek, moesten de lente in het Hamershof halen. Om dit te onderstrepen kregen op zaterdag in dit winkelcentrum winkelende Leusdenaren bij hun boodschappen ook een narcis overhandigd. DOMINEESZOON Een van de winkelieren had wel bijzonder zijn best gedaan om een speciaal tintje aan deze dag te geven Het was de heer H. Spithoven, over wiens interesse voor automobielen van het En gelse merkMorgan" donderdag 18 maart in de rubriek ..Loep op Leusden" al gemeld werd Hij is met een honderdtal anderen lid van de Nederlandse Morganisten Club. Ook in het buitenland be vinden zich Morganisten. Zo kon men onder de arht N/forgans, van welke de inzittenden gehoor hadden gegeven aan de uitnodi ging van de heer Spithoven om dit lentefeest luister bij te zetten, er twee aantreffen met een Bel gisch nummerbord Het is misschien wel aardig om te bezien waarom een honderd tal landgenoten juist een Morgan verkiezen boven een gangbare gezinswaqen. H. F S. Morgan, zoon van een dominee, bouwde zijn eerste voertuig in 1909. Deze driewieler zou door zo'n 40.000 andere ge volgd worden, tot de produktie in 1951 werd stopgezet De driewie lers hadden de reputatie goed koop, degelijk en zeer snel te zijn. Dat laatste werd bewezen door het succes dat Morgan op de circuits behaalde alleen al in 1929 braken de driewielers 71 (I) wereldrecords. Op het fameuze Brooklands-circuit werden snel heden van over de 180 kilometer per uur genoteerd. EEND De eerste vierwieler van Mor gan werd in 1936 gebouwd een tweepersoons sportauto. In 1938 volgde de vierpersoons versie van deze sportwagen. Dat .sport" moet wel gezien worden in het licht van die tijd. Met zijn 1100 cc motor haalde deze sport auto een topsnelheid van zo'n reglement genoemde aangele genheden moet beslissen of slechts adviseren is niet in de wet geregeld. Men zal dat onderling vast moeten stellen Ook bestaat er nog de mogelijkheid dat in het reglement komt te staan dat be paalde beslissingen voorbehou den blijven aan het schoolbe stuur en zelfs niet besproken hoeven te worden in de mede zeggenschapsraad De aangelegenheden waar over ie^s in het reglement moet staan, omvatten alle mogelijke facetten van het onderwijs. Of het nu gaat om wijziging van de doelstelling van de school, het 120 kilometer per uur en accele reerde hij van nul tot honderd kilometer per uur in een halve minuut. Prestaties die tegen woordig al door een Lelijke Eend" geëvenaard worden aanstellen ot ontslaan van de schoolleider, de verbouw van een school, wijziging in de orga nisatie van de school, vaststellen van de vakantiedata; al deze za ken moeten vermeld worden. GELIJKLUIDEND REGLEMENT De schoolraad voor het open baar onderwijs In Leusden streeft er naar om voor alle Leus dense openbare scholen hetzelf de reglement van kracht te doen zijn. Het initiatief moet volgens de wettelijke procedure echter genomen worden door het schoolbestuur, in dit geval dus de gemeente. Omdat de hele re geling nogal complex in elkaar zit wil de Vereniging voor het Openbaar Onderwijs in Leusden komen tot een voorlichtings avond over de materie. Voor deze avond zullen ouders en leer krachten uitgenodigd worden. Over de datum van deze bijeen komst bestaat nog geen zeker heid. Morgans worden nog steeds gemaakt, dus het is geen echte antiek auto Dit idee wordt wel in de hand gewerkt door het feit dat het model sinds 1956 uiterlijk geen veranderingen meer heeft ondergaan. Kleine onderlinge verschillen zijn dan ook te .wij ten" aan het feit dat het om hand gemaakte auto's gaat. Het is wel aardig om te weten dat het chas sis van een houten raamwerk wordt voorzien, waarop de hand- geklopte panelen worden ge monteerd Het laatste nieuwtje aan de Morgan stamt alweer uit 1969 toen de fabriek het sportieve ele ment terugriep door een versie te voorzien van de Rover V-8 motor Het was dan ook het geluid van deze motor die de aandacht van veelal jeugdige dorpsgenoten op de zaterdag tentoongestélde Morgans vestigde. De auto's vormden namelijk geen opval lend aanwezige groep op 't Erf, dat ook als parkeerplaats voor Rubriek „In het kader van de verkiezingen"3 Piet de Jong kreeg gouden EHBO-speld 3 Achterveld heeft er in het kader van de komende jubileumaktiviteiten weer twee buurtschappen bij5 Een Leusdense valkenier vertelt uitvoerig over zijn liefhebberij: „De jacht is een zuiver natuurlijk gebeuren Jacht is bemachtigen en dat betekent doodmaken" 7 meer gangbare merken, drukbe zet was. Praktisch zijn ze niet en een wachttijd van enkele jaren zal ook niet iedereen trekken, maar wie ze afgelopen zaterdag nader bekeken heeft zal toch niet ont kennen dat een Morgan ,,iets" heeft. SWINGEN Wat ook „iets" had was het optreden van de „Tempting Six" in de Hamershof. Onder het spe len van vrolijke dixieland-melo- dieën trokken de zes leden en een half als assistent van de band door het winkelcentrum. Het was leuk om te zien hoe voorbijgangers de pas Inhielden om even te blijven luisteren ^n hoe kinderen op de trappen naar de boven het winkelcentrum ge legen woningen stonden mee te swingen. Letterlijk leven in de Brouwerij, en nu maar afwachten of dat regel kan worden! LEUSDEN - Het slotconcert van de Stichting Valleiconcer ten-Seizoen 1981-82, zal op 3 april 1982 worden verzorgd door het Laetitia-Strijkkwartet uit Gent in de dorpskerk te Leus den. Aanvang 20.15 uur. Werken van Beethoven, Schu bert en Roelstraete zullen ten ge hore worden gebracht. Het concert is toegankelijk voor abonnement houders, terwijl er ook kaartver koop aan de zaal is 10,-; C. J P. - houders en 65+, 7,50. LEUSDEN - Het bureau voor lichting van de gemeente Leus den bereidt op het ogenblik een nieuwe uitgave van de infor matiegids „Wegwijs in Leus- den" voor. Onlangs hebben alle verenigingen, instanties en or ganisaties die in de huidige uit gave genoemd worden of bij het Bureau Voorlichting bekend zijn, een brief ontvangen, waarop wij zigingen, verbeteringen en/of aanvullingen vermeld kunnen worden. Mogelijk zijn er (nieuwe) ver enigingen, instanties of organi saties die nog niet bij het Bureau Voorlichting bekend zijn, maar wel voor vermelding in „Wegwijs in Leusden" in aanmerking wil len komen. Hen wordt verzocht dit zo spoedig mogelijk kenbaar te maken en wel door de gege vens in een envelop zonder postzegel te zenden aan het Bureau Voorlichting van de ge meente Leusden, Antwoord nummer 108, 3800 XA Leusden met in de linkerbovenhoek de vermelding „Wegwijs". Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor ainsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1