Half Halfvastenbal van Gouden Klomp iet de Jong kreeg ouden EHBO-speld Toch niets beschadigd leusder hrant vergadert donderdag VVD presenteert kandidaten Aktief LET OP! 3000nv PvdA bespreekt programma Informatieavond woninginrichters BEROEP Controleer oproepings- kaart plaatselijk nieuws van de algemene dienst 14. Vaststelling 74e begrotings wijziging 1980 van de algeme ne dienst 15 Begroting 1982 en eerste be grotingswijziging 1982 Stich ting Soccle 16 Rondvraag 17 Sluiting LEUSDEN - Huiseigenaren- vereniging De Heipaal houdt woensdag 24 maart om 20.00 uur een informatie-avond, waarop theoretische mogelijkheden tot beperking van de woonlasten bij een hypotheekverhoging be- Helms heeft een nieuw gezicht. 3811 AC Amersfoort Langestraat 77-79 telefoon 033-15602 UTRECHT - Mocht u nog niet helemaal in zijn voor de verkiezingen van Provincia le Staten van volgende week, dan ligt dat niet aan de afdeling Voorlichting van de provincie Utrecht. Daar heeft men er dit jaar nogal wat werk van gemaakt om de provinciale verkiezingen te promoten. Zo werd er on langs voor de pers een lunch georganiseerd, waarbij men kon praten met verschillen de leden van het provinciaal college. Voor de persverte genwoordigers die daar niet aanwezig waren, maakten medewerkers van het buro Voorlichting Intervleuws met de gedeputeerden. Die stopten chef-voorlichter Ah- llngs en de zijnen in een persmap, die zij alom in de provincie bij de redakties van kranten afleverden. Behalve de interviews met Schapenk, Venzelaar - De Boer, Sikkes en de overigen bevat de persmap ook een aantal artikelen over de pro vincie en het provinciaal be stuur. Een tweetal artikelen nemen we hierbij uit de map over. U vindt ze in deze ru briek onder de kopjes „Wie besturen de provincie?" en „Provincie: moeite van het stemmen waard". De provincie houdt zich dus bezig met het beleid van de gemeenten. Zo moeten de gemeenten hun begroting ieder jaar ter goedkeuring voorleggen aan gedeputeer de staten, het dagelijkse be stuur van de provincie. Daar kunnen burgers ook terecht als zij in beroep willen gaan tegen bepaalde beslissin gen van hun gemeentebe stuur, bijvoorbeeld als dat een bijstandsuitkering wei gert te geven. De stem van de provincie weegt zwaar bij de herinde ling van gemeenten, een zaak die het afgelopen jaar veel stof heeft doen opwaai en in het westelijke deel van Utrecht. De provincie brengt daarover advies uit aan de minister van binnenlandse zaken. Het provinciebestuur laat zijn stem trouwens re gelmatig in Den Haag horen om de belangen van ge meenten te bepleiten. Om de uitvoering van al deze taken mogelijk te ma ken beschikt de provincie over een ambtenarenappa raat dat ruim 900 mensen telt. Zij zijn verdeeld over de provinciale griffie, de pro vinciale waterstaat en de provinciale planologische dienst. Hoe de provincie haar taken uitvoert wordt voor een groot deel door provinciale staten bepaald. Wie daarin komen en van welke partijen zij zijn, wordt op 24 maart door de kiezer uitgemaakt. DINSDAG 23 MAART 1982 LEUSDEN/CENTRUM Car- navallers blijven, met permissie gezegd, een vreemd volkje. Neem bijvoorbeeld het Gouden Klomper Halfvastenbal van za terdagavond in de Roda-kantine. Wie niet direct valt over een man- i netje minder of meer, moet de indruk hebben gekregen, dat de nadruk iets te veel op het voor voegsel half werd gelegd. Het halfvastenbal werd duidelijk een half vastenbal. Het zou om half negen begin nen (Leusdende tijd en dan weet u het wel) maar zelfs om half elf was de zaal nog niet voorde helft gevuld. Met amper de halve Raad van Elf, de idem Senaat, het dito Bestuur en veel minder dan 50% van de doorgaans aanwezige burgers, buitenlui en anderhalve boer Enorm pluspunt was, dat wie er wel was, nu de ruimte had, die hij of zij anders niet kreeg. Prins Goedgemuts (incognito) was er in zijn geheel en de mu ziek zelfs dubbel, maar dat laat ste heeft gezorgd, dat een ernsti ge aanslag werd gepleegd op de halflege clubkas. Wij willen niet negatief doen, want het feest was ondanks alles erg gezellig een ,,gele kaart" gaf recht op een pilsje! en de muziek oerend hard maar uitstekend. Daar was dan op de eerste plaats het huis orkest Fix-Fox, dat al een jaar of wat voor de Gouden Klomp ac- sproken zullen worden. Me vrouw De Winter van de Vereni ging Eigen Huis is hiervoor uit genodigd. De informatieavond wordt ge houden in boerderij Groot Krak- horst aan de Boldenkhof. Wie op woensdag 24 maart in verband mef de Provinciale Statenverkiezingen gaat stemmen, zal in veel gevallen naar een ander stembureau moeien gaan dan vorig jaar bij de Tweede Kamerverkie zingen. Men doet er dus goed van te voren aan de hand van de oproepingskaart te con troleren naar welk stembu reau dit keer dient te worden gegaan. afhankelijk nieuwsblad ir de gemeente Leusden. Jrschijnt elke dinsdag en londerdag. Verantwoordelijke [edaktie: lert Vos larnix Kreijns (pl. verv.) ledaktie: Jertien Engelkens Jaspar van Loo. ilevering kopij en ad- iertenties: ioor het dinsdagnum- ter tot uiterlijk maan- lagmiddag 12.00 uur, ioor het donderdag- lummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Bur. ledaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, .eusden-Centrum. Op verkdagen geopend van 19.00 tot 12.00 uur en an 13.30 tot 17.00 uur. lbonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 ler half jaar; 14,05 per .wartaal. Klachten bezorging: ils abonnee dient u de krant voor dinsdag- of ionderdagavond 18.00 lur te hebben ontvan- jen Is dat niet het geval, leem dan kontakt op iet onze hoofdagent be- torging (dinsdag en don- Ierdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033- 140691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen iet onze inspekteur be- lorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. labestellen foto's: 'e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo- o's kunt u nabestellen net uitzondering van rchief- en historische oio's), bij vooruitbeta- ing van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 ■Tn) op giro: 871441 t n.v. BDU b.v. te Barne- 'eld, met duidelijke ver leiding van gewenste °lo. aantal, nummer tan krant, pagina waar- >P de foto werd ge kaatst. U kunt ook kon- ant betalen op ons kan- oor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier Weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een {jtflave van de BDUkranten- binatie te Barneveld. tief is Dit mede om haar decibels bekende ensemble werd qua vo lume nog ruimschoots over stemd door Black Power: een ruim twee jaar bestaand Achter- velds trio (Alfons van 't Klooster, Huub van Laar en Hendrik Bos- ma met een indrukwekkende „speeldoos") dat desgewenst ook uw bruiloft, partij en/of disco opluistert onder het motto „veel muziek en babbels voor weinig geld" (telf, 03424-1801) Gelukkig was afgesproken, dat beide muzikale bronnen beurte lings in werking kwamen. Zo is de Gouden Klomp ook. Het is trouwens niet alleen muziek en gehos, wat de Leusdense carna valsclub haar ledenschaar biedt. Zo wordt op 23 april (ook bij Roda) een gezellige praatavond gehouden onder de roepnaam van jaarvergadering. TENTEN BUNGALOW TENTEN CARAVAN VOORTENTEN u. Christelijke lagere school „Loysden" te Leusden-zuid. 7 Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1980 ten be hoeve van de Protestants Christelijke Lagere School „De Regenboog" te Achter veld. 8 Uitbreiding Gereformeerde la gere school te Leusden-cen- trum 9. Verhoging subsidie voor de maatschappelijke dienstver lening 10. Vaststelling 60e begrotings wijziging 1979 (achterstallige inkomsten en uitgaven) 11. Vaststelling 61e begrotings wijziging 1979 van de algeme ne dienst. 12. Vaststelling 62e begrotings wijziging 1979 van de algeme ne dienst (raming per soneelskosten 1979/staat L1 a en L1b) 13. Vaststelling 63e begrotings wijziging 1979 (slotwijziging) Kees van den Oosten (VVD) heen gaan dan naar de VVD, want die Is rechts." Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakt Jip- pe Hoekstra gebruik. De voorzitter van de PvdA/PPR- fractie in de Provlnciele Sta ten wil weten of Jacobse ook zo denkt over de lijstverbin- dingen die de VVD in het verleden heeft aangegaan met CDA en zelfs GPV. De zaal geraakt licht in beroe ring. Is dat zo? Heeft de VVD zich ook wel eens bezigge houden met dergelijke ver- derflijke praktijken? Jacobs is duidelijk: „Als dat gebeurd is, dan keur ik dat af, want lijstverbindingen welke dan ook vind ik geen goe de zaak. Maar een lijstverbin- ding met de CPN is natuurlijk weer wat anders. Dat is een ondemocratische partij." Na afloop van de bijeen komst loopt Jacobse op Hoekstra af. Hij schudt hem hartelijk de hand en infor meert lachend: „Toch niets beschadigd hoop Ik?" (MK) lan Bergsma spelt de gouden EHBO-speld op bij Piet de Jong EUSDEN De uitdrukking et de Jong-EHBO" zal in isden nog lang een begrip ven. la vijfentwintig jaar bestuurs- te zijn geweest van de EHBO- eniging „Hamersveld" trad de sr De Jong afgelopen donder- j tijdens de jaarvergadering Zijn taak heeft al die jaren itaan uit het verzorgen van de terialen voor de EHBO-ver- glng zowel voor als na een ening. Verder zorgde hij altijd dat de tasjes van de EHBO-ers kompleet meegingen wanneer deze mensen bij aktiviteiten in gezet werden. Namens de bond werd Piet de gouden speld overhandigd door distriktsbestuurder en tevens collega-bestuurslid Jan Bergs ma Alie de Jong die haar man altijd hielp met verbanden was sen, strijken enzovoort, kreeg een mooie plantenbak aangebo den. De EHBO-vereniging „Ha mersveld" bestaat uit 72 gediplo meerden en 28 cursisten waar nodig, vooral bij grote aktivitei ten zoals Koninginnedag, sport wedstrijden en toernooien, ver leent zij assistentie Regelmatig worden er in Leusden oefenin gen gehouden. In oktober was er een grote oefening op het terrein van Pon waaraan onder andere ook de politie, brandweer en de GG GD van Amersfoort deel namen. Voor de aftredende bestuurs leden Wil van Doorn en Nel van Holst-Pellekaan zijn nog geen nieuwe kandidaten gevonden Voorlopig zal Wil het secretariaat bijhouden. Piet de Jong is opge volgd door Arnold Pot Het bestuur van de EHBO-ver eniging „Hamersveld" bestaat nu uit de volgende leden: Bep Pasker voorzitter, Jan Bergsma, Gisela Cohen, Aad Mols, Joke Basjes, Hans Brandsema en Ar nold Dot. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden komt donderdag 25 maart in vergadering bijeen. Die wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten 1 Opening 2 Mededelingen 3. Notulen 4. Ingekomen stukken 5. Benoeming van de heer R. J. A. van Gooi tot ambtenaar van de burgerlijke stand. 6. Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1980 ten be hoeve van de Protestants LEUSDEN „De Brede Maatschappelijke Discussie is eindelijk op gang geko men. Dat kan ook niet anders voor die prijs." Niemand in de goed gevul de zaal van 't Ros Beyaart lacht. Zelfs niet de jonge- heertjes op de achterste rij, die toch makkelijk aan het grijnzen te krijgen zijn. Maar het graptje doet het niet. Niet in Leusden, evenmin als in Amersfoort, waar het twee dagen eerder gedebiteerd werd. Kees van den Oosten, lid van de Provinciale Staten voor de VVD, hoorde ik vori ge week binnen achtenveer tig uur twee keer. Wellicht veranderde hij tussentijds twee punten en een komma in zijn verhaal, maar dat was dan ook alles. Zelfs de min der geslaagde grapjes hand haafde hij. Evenals In Amersfoort twee dagen eerder Is D'66 provin ciaal gezien voor de VVD de grote boosdoener. Het ver haal van Van den Oosten is doorspekt met uitvallen en uitvalletjes naar de democra ten. Met name voor het beleid van D'66 op het terrein van woningbouw en ruimtelijke ordening heeft de VVD geen goed woord over. Bij voort during worden de democra ten er door de VVD aan herin nerd, dat zij in 1978 hebben verklaard, dat 7000 woningen voor Amersfoort voldoende zou zijn. De belachelijkheid van die uitspraak wordt door Van den Oosten geïllustreerd met het aantal woningzoe kenden in Amersfoort op dit moment: 7200. Bovendien, zo houdt de liberale spreker zijn gehoor voor, zag de VVD in dertijd al dat het met de wo ning in Amersfoort spaak zou gaan lopen. En helaas, he laas, hebben we gelijk gekre gen. Er hadden met ingang van 1 januari 1980 duizend woningen extra per jaar moe ten worden geoouwd in Amersfoort, maar er is nog geen paal de grond in ge gaan. Opvallend is de liefde van de VVD in deze provincie voor de PvdA. Van den Oos ten spreekt lovende woorden over het werk van de twee PvdA-gedeputeerden in het college. Met enige vrees ziet hij in het volgende provinci aal college een zetel bemand worden door iemand van D'66. Op de bijeenkomst in Amersfoort had de CDA-er Zwaanenburg zich ook al zo prijzend uitgelaten over de socialisten. Constructief, hard werkend en zulks in te genstelling tot D'66. Zwaa nenburg zei de PvdA een zo groot verlies als wordt ver wacht niet te gunnen. Waar mee de christen-democraat zij mij toch de twijfel wekt, of hij ook zo aardig over de PvdA had gedaan, als die par tij niet sterk aan het verliezen zou zijn. Als de verkiezingen voor de PvdA zo desastreus verlopen voor de PvdA als wordt verwacht, dan hebben de socialisten door de gerin ge omvang van hun Staten fractie natuurlijk om totaal minder in te brengen dan nu. Kan je best eens over de bol aaien, zo'n partij. Maar gelukkig is donder dagavond ook Huub Jacobs aanwezig. VVD-kamerlid en ook bekend uit zijn „Amster damse tijd" als lid van de gemeenteraad. Deze keer in gehuurd om Iets afkeurends te zeggen over de lljstverbln- ding die de PvdA in een aan tal provincies is aangegaan met PSP en CPN. Dat doet Jacobse dan ook, maar niet voordat hij een uitvoerig be toog heeft gehouden over het ontbreken van kabinetsbe leid en de aftakeling van de PvdA. Maar dan komt hij toch: „Dan moet ik ook nog wat zeggen over de lljstver- binding, die de PvdA in een aantal provincies is aange gaan met de PSP en de CPN. Dat Is een methode, die de wet mogelijk maakt om rest zetels naar een poule te laten gaan, waardoor ze alleen ten goede komen aan de in die poule deelnemende partijen. Met de genoemde lljstverbin- ding geeft de PvdA aan een duidelijke voorkeur te heb ben voor de CPN. Kennelijk verwacht men van de VVD een grotere bijdrage aan de democratie dan van andere partijen." De jonge liberaaltjes grijn zen. Jacobse wijst op Vrede- ling, die verklaard heeft van wege de lijstverbinding niet op zijn eigen partij te zullen stemmen. Ook andere kop stukken binnen de Partij van de Arbeid, zo weet Jacobse, zijn ongelukkig met deze si tuatie. Maar, vraagt Jacobse rethorisch, wat wil je ook? „Op het partijburo hebben de radikalinkski, ook wel de Nieuwe Vrijgestelden gehe ten, de touwtjes in handen. Dat zijn volstrekt maatschap- pijvreemde mensen, die ken nelijk nog denken in de oude sjablonen van links en rechts. CPN is links, dus kunnen je rest-stemmen beter daar LEUSDEN - Voor de VVD-verkiezingsbijeenkomst van afgelopen donderdag bestond een opvallende belangstelling van progressieve ziide. De foto toont u van links naar rechts: Jaap Roodenburg (lid van Provinciale Staten voor PvdA/PPR), Jo Hoe pel man (gedeputeerde voor PvdA/PPR), Jan Jacobs (gemeenteraadslid voor de PvdA) en Jippe Hoekstra (voorzitter van de PvdA/PPR-fractie in de Provinciale Staten). LEUSDEN De afdeling Leusden van de PvdA gaaf zich volgende week woens dag (31 maart) buigen over het concept-gemeenteraads programma. Het Is de bedoe ling dat de PvdA-leden tij dens die vergadering komen tot de vaststelling van het verkiezingsprogramma. De ledenvergadering van de PvdA is openbaar en wordt gehouden In de schuur van de Hakhorst, Waarden 25a De vergadering begint om 20.15 uur en de agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening. vaststelling agenda 2 Mededelingen 3. Jaarplan 4 Verkiezingscampagne 5 'Vaststelling gemeente raadsprogramma 1982- 1986 6. Rondvraag en sluiting De VVD-kandidaten. die samen aan hel werk willen gaan LEUSDEN De VVD heeft donderdagavond de eerste twaalf kandidaten van haar lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen gepresenteerd. Dat gebeurde in de zaal van 't Ros Beyaart, waar de VVD een verkiezingsbijeenkomst hield Wethouder Jan Wagenaar, lijsttrekker van de VVD, hield een korte speech, waarin hij zei ,,geen enorme politieke aardverschuivingen" te verwachten. Wagenaar. ,,lk verwacht vijf of zes zetels voor de VVD. Maar /e weet het nooit. Vier jaar geleden heeft het me vreselijk teleurgesteld, dat we met verder kwamen dan vier zetels."

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3