tieuwe buurtschappen erbij ratis promenadeconcerten an het A.J.O. in de Korf heid van hoofdleidster Halfvastenbal sloot carnaval af nformatiemarkt rouwenkafé succes Werkgroep Milieu educatie vergadert Geslaagde KPJ-dropping Lezing over Joodse ge bruiken NPV Burgerzaken morgen gesloten OP ZATERDAG 3 APRIL A.S. Stratencommissies kwamen bijeen DWS-aktiviteiten Rooie Vrouwen SV0 kaarttoer- nooi afgesloten EIGEN PROJEKTÏN1 L, AfDEUNG DINSDAG 23 MAART 1982 plaatselijk nieuws ACHTERVELD In verband et de festiviteiten betreffende achterveld 600 werd het Idee uar voren gebracht om de stra- n en wijken tijdelijk om te do- n met namen die betrekking bben op namen van vroeger, jterdag waren het de Pater lormstraat en de Jan van Arkel- weg die hiertoe overgingen, in de morgenuren was het de Pater Stormstraat die de boren onthul de met de tijdelijke naam. Om ongeveer half elf waren een groot aantal bewoners van de straat en het Stichtingsbestuur Achterveld 600 in historische kledij aanwezig ter hoogte van het kruispunt met de Jan van Arkelweg. Ook een aantal bewo ners van de straat was in histori sche kledij hetgeen een feestelijk aanzien gaf. Jan Smal verwel komde alle aanwezigen met een hartelijk welkomswoord. Met de naam ,,'t Heiveld". Het bord was vervaardigd door Jos van der Stormstraat werd het naambord van buurtschap 't Heiveld onthuld. Pol, die met sierlijke letters de naam had aangebracht met daar omheen een bloeiend heideveld. Na de onthulling speelden de aanwezige muzikanten het lied „Op de grote stille heide". Aan de zijde van de Hessenweg werd het bord onthuld door Wim Witte brood. Alle aanwezigen werden door een bewoonster van de straat getrakteerd op beschuit met muisjes. Een geste die door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. De naam 't Heideveld werd ontleend aan het feit dat vroeger de plaats waar nu de nieuwbouw is inderdaad een hei develd was en bij de bewoners van het dorp ook steeds zo werd genoemd. JAN VAN ARKEL In de middag om vier uur was het de beurt aan de bewoners van de Jan van Arkelweg. Ter hoogte van de Barneveldse beek, de grensscheiding tussen Ach terveld en Barneveld was rond die tijd ook een groot aantal straatbewoners aanwezig. De heer Van Laar zou als oudste inwoner van de straat het bord onthullen. De heer Van Laar is 88 jaar en zijn echtgenote 82 jaar. Zij waren ter plaatse gearriveerd in een open rijtuig. Jan van Laar danke voor de eer die hem te beurt viel om het naambord te onthullen. Na de onthulling kwam de naam Jan van Arkel te De heer Van Laar (88) onthulde het naambord in de Jan van Arkelweg. voorschijn. Jan van Arkel was Bisschop van Utrecht van 1342 tot 1364. De onthulling vond plaats onder het zingen van de eerste twee coupletten van het Jan van Arkel lied dat door Ali Wijntjes was gemaakt. Na de plechtigheid dankte de heer Ver meulen voor de belangstelling en de makers van het bord Joop Hak en Jan Roprsen Aan de zijde van de Hessen weg vond de onthulling plaats door Herman Huppelschoten, de oudste inwoner van de straat die in een van de oudste huisjes woont. Hij dankte het Stichtings bestuur voor het vele werk dat reeds verzet is. „Ik vind het een geweldige prestatie dat jullie al zover zijn. Ik weet nog dat de Jan van Arkelweg een zandweg was en ook dat deze weg verschillen de namen heeft gehad. Ik hoop dat de hele opzet van het feest, de samenwerking van het hele dorp, geweldig zal verlo pen. Laten we hopen dat de schout met zijn rakkers niet zul len op behoeven te treden in verband met vernielingen. fan de redaktie) LEUSDEN - Het Amersfoorts lugd Orkest (AJO) geeft - ter legenheid van haar twintig sar bestaan op zaterdag 3 april As twee promenadeconcerten de Korfzaal van het Activitel- [ncentrum De Korf. De toegang itdeze concerten is gratis, men legint om 14 uur en om 15 uur. Deze twee promenadeconcerten van het AJO kunnen worden be schouwd als een „verjaardagsca deautje" aan de Leusdenaren, zo als van de zijde van het AJO-be- stuur wordt gesteld. Op het pro gramma staan licht klassieke num mers voor een zo breed mogelijk publiek. Het concert duurt totaal drie kwartier. „Het lijkt ons zo leuk om op zaterdagmiddag het winke lend publiek eventjes drie kwartier ontspanning aan te bieden in de vorm van dit concert en aan de an dere kant is er wellicht een wissel werking. zodat het concertpubliek na afloop in de Hamershof gaat winkelen", aldus mevrouw Adam namens het AJO Het Amersfoorts Jeugd Orkest staat - zoals gebruikelijk onder leiding van dirigent Qui van Woerdekom. Het concert is de eerste manifestatie in het kader van het jubileum. LEUSDEN - De informatie markt in het vrouwenkafé vorige week op het gebied van alle rouwenaktiviteiten in Leusden te volgens de organisatoren een ucces geworden. Ondanks de te uitnodigingen en daardoor de geringe publiciteit hebben ngeveer 80 vrouwen de avond zocht. Praktisch alle vereni- ingen en werkgroepen, die be- ig zijn met vrouwen of voor ouwen in Leusden, waren op eze avond aanwezig. Voor een deel waren de bezoe- (ers dus ook afgevaardigden van ze verenigingen, maar ook deze ouwen vonden de avond zeer ge- aagd, omdat zij informatie kon en uitwisselen over eikaars ver- igingen Bovendien vonden zij avond op zich zeer gezellig. Vrouwenkrant 1982-2 van het is dit keer geen the- anummer. maar de inhoud is ze ker weer de moeite waard. Evelien Blom, fraktievoorzitster van het CDA en voorzitster van de KPO geeft haar visie op het gemeentelijk emancipatiebeleid. VOS-begeleid- ster José Meyer praat met een van de redaktieieden na over de toen nog gesubsidiëerde VOS-cursus. Verslagen van gehouden thema avonden en het lustrumfeest zijn opgenomen en een persoonlijk ver haal van Noortje Klinkenberg over vrouwen in de biistand De vrouwenkrant is 1te koop in de bibliotheek, op het redaktieadres Albast 19 en in het vrouwenkafé. Het vrouwenkafé is iedere maandagavond geopend van 20.00 tot 24.00 uur in het eet café de Hakhorst. Waarden 25a. LEUSDEN De werkgroep Milieu-educatie houdt op don derdag 25 maart een vergadering in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Bur gemeester de Beaufortweg. De agenda van de vergadering die om 20.00 uur begint, vermeldt: Opening Notulen vorige vergadering Ingekomen stukken Coordinatieteam Schoolprogramma Boomfeestdag Knotlessen Huisvuil USDEN - De leerlingen en collega's van hootdleidster Jenny Bonfrer (26) van kleuter- tol Klein Groenhorst hebben vorige week op feesteli/ke wi/ze afscheid van haar genomen. e""y, die bijna vier jaar hoofdleidster van de school is geweest, verwacht een baby. vanwege haar afscheid was er van alles te doen: er werden liedjes gezongen, er werd gedanst ar was onder meer een „spelcircuit" voor de kinderen. De jeugdige leerlingen vonden het 'ie op de rug van een pony nog wel het leukst. Bij een afscheid horen kado 's en daarom kreeg Jenny van de kinderen van Klein Groenhorst een kinderstoel aangeboden en diverse '"gemaakte geschenken. Van de ouders en haar collega 's kreeg de scheidende hoofdleidster enkele kado's. °P de foto neemt Jenny Bonfrer (links) geschenken in ontvangst tijdens de receptie. Dirigent Qui van Woerdekom. ACHTERVELD Vrijdag avond hield de K.P.J. de jaarlijks terugkerende dropping. Om on geveer 20.00 uur vertrokken de 24 deelnemers in een gesloten veewagen naar de plaats van dropping. Dit bleek in de omge ving van Voorthuizen te zijn. Ge wapend met kaart en lamp ging men op pad. Als men de juiste 9. Paddentrek 10. Inspraakwinkel 11. Schoolsteegbosjes 12. Militaire oefenterreinen 13. Straatnamenboekje 14. Termijnschema 15. Rondvraag LEUSDEN - De Joodse leer is meer een levensstijl dan een godsdienst en kent 613 ge- en verboden. Mevrouw Jacobs uit Amersfoort hield vorige week een lezing over Joodse gebrui ken voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Joden leven volgens de wet van Mozes, de Thora Omdat inde Tho- ra geen enkel extra woord dan I noodzakelijk geschreven staat, 1 heeft de Thora een handleiding de Talmoed. De Talmoed bevat dis- j cussies van eeuwen door de rabbij- j nen gevoerd over de praktische toepassing van de wet van Mozes Wil je de Talmoed oppervlakkig le zen dan kost dit zeven jaar. De indi viduele naleving van de ge- en ver boden is in het jodendom erg be langrijk Joden eten slechts ritueel geoorloofd (koosjer) voedsel Mevrouw Jacobs vertelde dat zij en alle andere Joden die volgens de wetten leven aparte keukenuit rusting zoals borden, pannen, be stek en theedoeken hebben voor de vlees- en de melkprodukten. Wanneer een van de attributen door elkaar gehaald is, kan slechts de rabbijn vertellen hoe te hande len. „Wij houden ons aan al deze ge- en verboden", vertelde me vrouw Jacobs, „omdat het zo ge schreven staat." Mevrouw Jacobs gaf verder een uitgebreide uitleg over de Joodse feestdagen en alle levensfasen waarin een Jood be geleid wordt door de Joodse religie Tot slot een voorbeeld van toe passing van de moderne tech niek. Op Sabbat, dit is iedere week vanaf vrijdag zonsonder- route goed liep was de afstand slechts 7 km. Doordat er in de omgeving waar men was uitgezet veel splitsingen en kruisingen waren kwam dat wel anders uit. Er kwamen zelfs groepen in Put ten uit terwijl men in Voorthuizen in het café het Witte Huus moest zijn. De eerste groep bestaande uit Gerda Jonkman, Silvis van Ha- mersveld, Peter de Jong. Piet Hak en Jan Blotenburg vertrok ken om 8.35 uur en waren om 10 32 uur terug Detweedegroep bestaande uit Margriet Hak, Ri- am Hak, Karen Hak, Marjan de Jong, Lida van de Bedum en Bruna v.d. Tweel vertrokken om 8.40 uur en waren om 10.45 uur weer op de plaats van bestem ming. Groep drie gevormd door Marco de Vette, Marinus van Burgsteden, Marcel Rutte, Kees Wolfshaar, Edwin de Ridder en Maarten van Ree vertrokken om 8.45 uur en waren om 10 30 uur binnen Om 8 50 uur vertrok groep vijf gevormd door Marina Hilhorst, Paul van Dijk, Harry Ossendrijver, Marion en Bert van den Hengel Zij kwamen om 10.50 uur bin nen. Nadat allen op de plaats van bestemming waren binnengeko men, werd er nog gezellig nage praat over de belevenissen van deze dropping Op een zeer leu ke manier werden de prijzen uit gereikt Eerste werd groep 3, tweede groep 1, derde groep 2 en vierde groep 4. Zaterdag 27 maart zal er om 20.00 uur een discoavond worden gehouden in de Moes pot. ACHTERVELD - De muziek vereniging D.W.S. organiseert de komende maanden een aantal evenementen. Op maandag 29 maart zal er in D'Ouwe Peerde- stal een schut- en klaverjasavond worden gehouden. De aanvang is om 20.00 uur en het inleggeld bedraagt f 3,50. ledereen is van harte welkom. Zaterdag 3 april zal de jaarlijkse muziekuitvoering In Ons Ge bouw worden gehouden. Zowel het muziekkorps als de majoret tes zullen aan deze avond mee werken. Na afloop van de uitvoe ring Is er gelegenheid om gezel lig te dansen. Dan zal erop zaterdag 5 juni op het terrein van de Vor onder aus piciën van het samenwerkings verband Oost Utrecht Gelderse Vallei een marsconcours worden gehouden Ook zal dit jaar weer de inmid dels traditioneel geworden rom melmarkt worden gehouden De organisatoren kunnen alles ge bruiken voor deze markt Daar om verzoeken zij om niets weg te gooien. Voor het afhalen van de goederen of het brengen kan contact worden opgenomen met Hans Janssen. Van Oldenbarne- veltstraat 25. tel 2057 en Jos Hoefkens Emelaarseweg 19a, tel. 2083. Ook zou de muziekvereniging haar ledental graag wat uitbrei den. Wil men zowel onder de ouderen als de jeugd in een ge zellige sfeer de muzikale hobby beoefenen, kom dat gerust eens kijken op de repetitieavond die op woensdag wordt gehouden in Ons Gebouw. Informatie wordt ook heel graag verstrekt door de bestuursleden W. Wouters, J. Hilverts, W. van Hamersveld, J. Hoefkens en Joop van Bekkum. ACHTERVELD - De straten- commissies die werken aan de versiering van het dorp tijdens de viering van Achterveld 600 kwamen donderdagavond bij een om te kijken hoe het met de vorderingen stond en of er nog ideeën uit te wisselen waren. Op initiatief van de winkeliers wordt er een speciale vlag ge maakt. Deze kost 49.50 maar bij een bepaalde afname kan de prijs lager uitvallen. De vlag kan tot 1 mei bij de firma Wijntjes worden besteld. Bij het stichtingsbestuur van Achterveld 600 kan men vlag- gestokken van 1.60 meter lang voor vijf gulden kopen Elke commissie krijgt een kaartje toegezonden waarop vermeld moet worden waar versierd wordt, wat men van plan is om te gaan doen en welke opstakels er boven LEUSDEN - De afdeling Bur gerzaken van de gemeente Leusden is morgen (woensdag 24 maart) de gehele dag geslo ten, in verband met de verkiezin gen voor Provinciale Staten. Voor het doen van aangifte van geboorte, overlijden of huwelijk is het buro Burgerlijke Stand geopend van 8.30 tot 9.30 uur. JAARVERGADERING UW LEUSDEN Destichting Unie van Vrijwilligers (UW) houdt dinsdag 20 april de jaarvergade ring, die om 9.30 uur begint. De vergadering vindt plaats in Lisi- dunahof. Tijdens deze ochtend zal op feestelijke wijze mevrouw G Vrij de voorzittershamer overdragen aan mevrouw Th van Zwieteren ROMMELMARKT LEUSDEN - Een aantal kin deren van de openbare lagere school „De Heerd" houdt mor gen (woensdag 24 maart) een rommelmarktje. De opbrengst ervan is bestemd voor Green peace. Het rommelmarktje wordt gehouden bij boerderij Lan- genbeek, Smoussesteeg 5, van half twee tot half vier 's middags. gang tot zaterdagavond wan neer de eerste drie sterren zicht baar zijn, mag geen vuur ontsto ken worden, dus ook geen licht knopje omgedraaid. Om toch licht te hebben gaan veel lampen van orthodoxe joden automa tisch aan door middel van een tijdklok. Waarom mag dat dan wel? Over automatisch licht staat niets geschreven. het wegdek zullen komen. Het tijd stip van aanvang van versieren is nog niet bekend, doch zal tijdig worden bericht. Een van de aanwezigen deelde verder mee dat er met Staatsbos beheer contact is geweest over de palen Staatsbosbeheer kan 2000 palen leveren a 2 gulden per stuk Voor vervoer moet men echter zelf zorgen. De commissies die be langstelling hebben voor die palen, kunnen kontakt opnemen met Reier van de Burgwal, telefoon 1992 Degenen die nog voor een goedkope prijs stof voor vlaggetjes willen hebben, kunnen dit voor het eind van de week opgeven bij Kitty van Hamersveld. De heer Meinten deelde tijdens dezebijeenkomst mee dat via hem vaten kunnen worden verkregen waarvan men bloembakken kan maken. Ook werd nog vermeld dat men bij Hans Janssen aan de Van Oldenbarne- veltstraat plankjes krijgen die gebruikt kunnen worden voor het maken van wapens en dergelijke Tijdens de rondvraag vroeg Stoutenburg of het mogelijk is om nog enkele evenementen te organiseren waarin de Stouten- burgers tegen de Achtervelders kunnen uitkomen. Dit zal nader bekeken worden. Daar er verder geen proble men waren had de vergadering een vlot verloop en kon de voor zitter om kwart over negen de bijeenkomst beëindigen. De vol gende bijeenkomst is gepland op 17 juni. LEUSDEN - Ds. J. Vos uit Nij- kerk houdt woensdag 24 maart in het jeugdgebouw aan de Ooie- vaarshorsterweg voor de afdeling vandeGeref Bond in Leusden een lezing over „De laatste plagen" naar aanleiding van Openbaring 16 Aanvang 20 00 uur LEUSDEN/CENTRUM Woensdag 24 maart om 20.15 uur komen de Rooie Vrouwen weer bijeen in „De TH" te Leusden- Centrum. Ditmaal vormt het eigen funkti- oneren het centrale onderwerp van de avond. De Rooie Vrouwen willen bekijken hoe zij als Rooiej Vrouwengroep funktioneren. Daarnaast komen ook vragen aan de orde over het individueel funktioneren binnen de groep en hoe de groep binnen de PvdA-af- deling funktioneert. In januari hebben de Rooie Vrouwen Leusden een film over Joke Smit bekeken tijdens hun bijeenkomst Naar aanleiding van deze film wil men nu dieper ingaan op de vraag: „een vrou wenpartij ja of nee?" Verder wil de kerngroep van de Rooie Vrouwen een ad-hoc werkgroep starten, die zich zal buigen over het konsept verkie zingsprogramma en de voorbe reiding van de komende leden vergadering Voor nadere inlichtingen kan getelefoneerd worden met Ans van Kemenade, telefoon 943552. AChJERVELD —Maandag avond werd in de kantine op het Kerstenssportpark de laatste wedstrijd gespeeld van het S.V.A. kaarttoernooi. Er waren deze avond 62 deelnemers waar van 46 klaverjassers en 16 schut- jassers. Er waren deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen terwijl ook de eindstand bekend zou worden. De indivi duele prijswinnaars van deze avond waren: klaverjassers: 1 J van Rossum 5592, 2 mevr van Hamersveld-Tolboom 5556, 3 B. de Vette 5486, 4 W de Vette 5299, 5 J Smink 5100, 6 E de Ridder 4948, 7 Leny Smit 4928, 8 H. van Rossum 4863, 9 A. van de Burgwal 4807,10 J Rijnsoever 4763, 11 mevr. Tolboom- Kaas 4748, 12 mevr van Hamers- veld-Groenestein 4717,13 mevr v.d Hengel-de Ridder 4668, 14 H de Vette 4608, 15 Wuf Tolboom 4595 en 16 mej M. van Druten 4563 punten De poedelprijs was voor mevr B Voskuilen met 3681 punten schutjassen: 1 P Hilhorst 99. 2 C de Vete 93, 3. mevr Smit-Bakker 92. 4 H Herder 90. 5 A de Ridder 90. 6 J van Laar 88, 7 C Voorburg 88. 8 mevr Kok- Veldhuizen 87, 9 mevr Ossendrijver 81 punten De poedelprijs was voor G Dekker met 62 punten De prijswinnaars van de gehele competitie waren klaverjassen: I. J Rijnsoever 25162, 2 mevr van 't Klooster 25070, 3 J van Rossum 24771,4 H de Vette 24015. 5 H van Hamersveld 23759 en 6 mej. A de Vette 23541 punten schutjassen: 1 mevr Smink 433.2 C de Vette 426 en 3 mevr de Ridder 425 punten ACHTERVELD Ter afslui ting van de carnavalsfeesten werd zaterdag door de carna valsvereniging De Puupenkop- pen het halfvastenbal georgani seerd. Nadat om ongeveer 20.30 uur de zaal van café Buitenlui was open gegaan kwamen al veel halfvastenbalvierders de zaal binnen. Om ongeveer kwart over negen kwam Prins Frans Puup de Vile met zijn gevolg de zaal binnen. De muziek werd ingezet door de Hofkapel en al spoedig heerste er een geweldige stem ming en was er weer veel leut en gein. Om 22.00 uur maakte de Prins bekend dat op zijn verzoek Lady Whitebread met haar sympho- nieorkest nog eenmaal was over gekomen om het lied „Puupen- koppen wij vieren feest" ten ge hore te brengen Het orkest en de zangeres (Henk Schouten met hofkapel) werden bij binnen komst met een oorverdovend ap plaus ontvangen Prins Frans overhandigde aan Lady White- bread een ingelijste gouden plaat met onderschrift Hij deel de mede dat de plaat niet werd uitgereikt omdat er zoveel platen waren verkocht, maar voor het gouden plezier dat allen tijdens het gehele carnaval hadden be leefd De Lady dankte mede na mens het orkest in gebroken Ne derlands voor de eer die haar te beurt was gevallen en nodigde allen uit om eens een concert in Londen te komen bijwonen Nadat dit gedeelte was afge werkt was het de beurt aan de band The Vorpowers die met hun muziek al heel spoedig veel dansliefhebbers op de vloer brachten. Ook werd er nog een verloting gehouden ter verster king van de kas van de vereni ging. Om één uur werd de avond gesloten. De Prins dankte alle Puupen en Puupinnen en de ove rige carnavalsvierders voor hun geweldige inzet tijdens de carna valsdagen en dit halfvastenbal waardoor het gehele carnavals feest weer een geweldig succes is geworden. Klassiek noten "theekastje Ken wel heel bijzonder meubeltje met rondom zes ruitjes die open kunnen klappen. Het bovenblad is letens dienblad. IBuiungJ) Hluttneur aimoisso Verlengde Maanderweg 63 Ede Tel. 06360-12610

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5