Achterveld ver liest opnieuw Ronald de Haas scoorde voor Roda verloor vierpuntenwedstrijd VOETKAL •Mlill.AiYS Roda (zat.) winnaar Jachtvereniging Soestdijk in Den Treek mpala viert in 1983 en 4e lustrum ntilopen inioren in opmars 5-2 zege voor waterpolo-haaien Leusdense wielrenners Phisiiiiuiis Beckenbauer ennisjeugd oefent „Leusden Troef" I LEUSDEN/CENTRUM In de Mr spannende en ook wel aan- ékkellike wedstrijd bleef Roda'9 iterdagploeg overeind tegen il lel weerstand biedende Bar geld. WIJ hadden reeds voor- ji, en kregen gelijk —dat de jlnlngparkers meer moeite mden hebben met de geelblau- en dan destijds In Barneveld. [1-0 ruststand was echter geen spiegeling van Roda's over at, |n de tweede helft was ■rneveld aanvankelijk sterker ide gelijkmaker hing duidelijk ,de lucht. Prachtig op tijd kwa- en de wissels van trainer Rul- nberg. Eerst Lldus Vaartjes ior de „leeggespeelde" Billy ollen en kort daarop zette hij tnald de Haas (ex-SC Amers- ori) In voor de nog steeds naar iR optimale vorm zoekende iiud Sloelhorst (eveneens ex- Amersloort). De touwtrekkerij tussen Roda de keistedelijke semi-prof- uö is toch nog eerder dan ver- icht uitgelopen op de teruq- Ronald de Haas komst van Ronald naar de Leus- denseclub. Beide ex-Amersfoor- ters kwamen voor de Buining- parkers tot scoren. De wedstrijd tegen Barneveld kende twee ver schillende speelhelften. De hard van doel naar doel waaiende schrale noordoostenwind zal mede van invloed zijn geweest op het feit, dat Roda met de wind mee. voor de rust domineerde De roodzwarten hadden echter weinig geluk Met drie spitsen spelend nadrukkeli|k in de aan val (cornerverhouding 7-1) maar pechvol met mislukte pogingen van Hans Ruitenberg (paal, net naast en tweemaal in de handen van de prima VVB-keeper). van Ruud Stoelhorst (tweemaal net naast en tweemaal rakelings over) Ook Eef van Dongen en Ben Schuurman zochten het doel iets te hoog en een professioneel hakje van George Nieuwenhuis had een beter lot verdiend dan via de paal naast De overige spelers hielden de zaak achter volkomen qesloten In de 38e minuut kwam Roda verdiend op voorsprong toen Ruud Stoel horst een afgepaste voorzet van Eef van Dongen met hoofd en knie doeltreffend af kon ronden. Na de thee kwam Barneveld sterk terug en hoewel de gelijk maker een kwestie van tijd leek. hield Roda haar faam van minst- gepasseerde achterhoede hoog. De eerder genoemde wissels ble ken juist. Met Lidus Vaartje en even later ook Ronald de Haas (door de Roda-jeugd met ap plaus begroet) kreeg de Leus- dense aanval veel meer inhoud en al spoedig bleek de combina tie Vaartjes-Van Dongen-De Haas. met daarnaast Ben Schuurman als „onruststoker" uitstekend te klikken Een leuk meenemertje voor De Haas was. dat hij zelf Roda's tweede treffer onhoudbaar inknalde en daar mee was Barneveld definitief op de knieen gebracht De uitslagen van de zaterdag senioren waren De bekende Duitser Franz Beckenbauer is behalve een goe de voetballer ook dol op wedden. Onlangs daagde hij rechtsbuiten (rechterspits heet dat tegen woordig) Pierre Littbarski van de FC Koln uit om voor 500 D-mark met één van zijn razendsnelle dribbels de grensrechter buiten- langs te passeren, waarbij de bal uiteraard binnen de zijlijn moet blijven. De man uit Keulen ging accoord en wacht zijn kans af. SPORTSPLINTERS Roda 1 - Barneveld 1 Roda 2 - Zwart Wit 3 Roda 3 - DVS 5 2-0 DVS 6 - Roda 4 2-0 ,loda 5 - Naarden 4 1-4 Stroe 5 - Roda 6 3-1 EFC 7 - Roda 7 4-1 Roda 8 - CJW 8 NAARDEN Aan de opgaan- lljn In het spel van Roda-zon- ag Is In en tegen Naarden een lorlopig einde gekomen. Jam- er vooral omdat de strijd ging gen de belangrijkste mede- ndldaat voor de tweede degra- tleplaats. Het was geen beste edstrijd. De op het spel staande langen waren daarvoor te rooi. Roda heeft voor de rust en de laatste fase van de strijd de lerhand gehad maar kon de ch wel aanwezige kansen niet ildoende benutten. Wel kwa- ende roodzwarten aan de ope- igstreffer: een verre kromme van Dick van 't Klooster via M staander betekende 0-1. en later profiteerde Naarden neen dekkingsfout in de Leus- nse defensie en halverwege de eede helft maakte Naarden het rwel af tot 2-1. Gelukkig was niet alles kom en kwel bij Roda-zondag. Ida 2 moest naar Aurora Kerkhoven), speelde sterk en wam via Bert Bransen op voor- irong Aurora kwam voor de rust nog langszij, maar moest in de tweede helft nog tweemaal buigen voor de bezoekers. Bert Bransen rondde een voorzet van Wout de Kruyff af tot 1-2 en Wim Klumper benutte een gave pass van Rob Hoogenbijl waarmee de 1-3 eindstand werd bereikt. Roda 5 was met 4-3 wat sterker dan HVC 5 en de zondagveteranen versterkte hun koppositie met een 0-7 zege in de keistad op Amersfoortse Boys 7. Ook A1 bleef aan de winnende hand. Zaterdag werd tegen CJW de 5e overwinning in successie geboekt. De Amersfoorters kre gen van aanvoerder Ed van Deu- veren in de eerste helft een echte hattrick aan hun broek Na de rust geloofde Roda het wel, ge tuige de 1-3 eindstand. De uitslagen van de zondag senioren waren: Naarden 1 - Roda 1 2-1 Aurora 2 - Roda 2 1-3 Roda 3 - WOG 3 2-0 Actif 3 - Roda 4 4-2 Roda 5 - HVC 4 4-3 Amersf. Boys 7 - Roda 6 0-7 Amersf. Boys 8 - Roda 7 2-1 LEUSDEN/ACHTERVELD Roda-zaterdag is de enige Leus- dense winnaar geworden in het afgelopen weekeinde. In de za terdagse 1e klasse resteren nog drie kandidaten voor de „ander halve" promotieplaats num mer 1 promoveert automatisch en nummer 2 eventueel via een na-competitie en dat zijn Eem- nes, Veensche Boys en Roda. Eemnes verbeterde haar positie met een zege op Sperwer, Veen sche Boys bleef met winst op Unicum goed volgen en Roda met Ronald de Haas! deed dat met een verdiende overwinning op Barneveld. Cobu Boys steeg een plaatsje op de ranglijst via de winst op SEC Staartclub Hulshorst klop te Hees en in Baarn hielden TOV en Horst elkaar doelpuntrijk in evenwicht. De uitslagen waren: SEC - Cobu Bovs 0-" Roda - Barneveld 2-0 Sperwer - Eemnes 0-3 TOV - FC Horst 3-3 Hulshorst - Hees 2-1 Veensche B - Unicum 3-0 Ranglijst: Eemnes 17 31 53-11 Veensche Boys 15 26 31-14 Roda '46 15 23 27-9 Unicum 16 17 21-23 SEC 17 16 28-32 Cobu Boys 15 15 25-24 Barneveld 16 13 21-24 Sperwer 15 12 17-26 Horst 17 12 18-27 TOV 16 10 13-28 Hees 14 9 19-25 Hulshorst 17 6 14-44 Laren en Roda de „vierpunten- wedstrijd" in en tegen Naarden. De opgaande lijn bij de Buining- parkers is wreed omgebogen en de degradatiedreiging nam toe Mede omdat Lelystad van KVVA won. Actif sterker was dan Malu ku Muda en Veensche Boys de koplopers in bedwang hielden. Zebra's blijft echter ruim voor op APWC, dat de Amersfoortse der by tegen Amsvorde zeer royaal won. De uitslagen waren: Amsvorde - APWC 2-6 Lelystad - KVVA 4-1 Actif - Maluku Muda 3-1 Naarden - Roda '46 2-1 Achterveld - Laren 1-2 Veensche Boys - Zebra's 1-1 ZONDAG In de zondagse 1e klasse A hebben de Leusdense ploegen met 1-2 verloren Achterveld van het hoger op de ranglijst staande Hanglijst: de Zebra's APWC Laren Actif Amsvorde KVVA Veensche Boys Achterveld Lelystad Naarden Roda '46 Maluku Muda 15 22 15 19 17 19 15 16 15 16 15 16 14 15 15 15 14 14 13 10 14 9 13 3 33-22 21-22 26-25 25-18 27-23 20-21 18-16 27-23 21-20 20-27 19-25 15-39 ZAALHOCKEY De zaalhoc- key-competitie 1982-1983 begint na zondag 28 november 1982 en duurt toten metzondag 27febru ari 1983 In die periode ligt de veldcompetitie stil VOETBAL Met ingang van de i eerste week van april worden doordeweekse inhaalwedstrij- j den gespeeld in zowel de zater dagse als de zondagse 1e klasse A. Zo speelt Roda-zaterdag op 3 april thuis tegen Hees en op 6 april uit tegen TOV. Roda-zon dag speelt op 4 en 8 april uit tegen Amsvorde resp de Ze bra's. De avondwedstrijden van gen aan om 18.30 uur Achter veld komt alleen op zondag 4 april in actie (in en tegen Naar den) VOLLEYBAL Het Leos-jeugd- toernooi vindt dit jaar plaats op 28 en 29 mei in sporthal de Korf. VOETBAL De lichtmasten rond de twee nieuwe trainings velden van Roda '46 zijn inmid dels geplaatst Wellicht zijn ze eerder in functie dan die van de Tilburgse profclub Willem II. Zo traag wordt in Leusden dan ook niet gewerkt. TENNIS Niet bepaald „heet van de naald", maar het werd ons niet eerder gemeld: Ton van Ber gen (Leusden) heeft Nol Wessels opgevolgd als voorzitter van de LTV de Eemelaar. Het clubblad van de Achterveldse tennisver eniging heeft een nieuwe uitvoe ring gekregen. Keurig gedrukt en prima verzorgd, hoewel meer ad vertenties dan kopij' Wellicht no dig. maar toch jammer Dick van 't Klooster zorgde voor de enige Leusdense treffer van Roda-zondag. LEUSDEN/CENTRUM Zo ihet oog wat onwaarschijnlijk, Marde SV Impala viert volgend nr zowel haar derde als vierde ntrum. Dat bleek donderdag op laarvergadering van de omni- ■enlging in de Meent. De gym- lub ontstond In 1968 en de een ar later als sectie toegetreden joep handballers Is in 1963 op richt als HV Hamersveld. Met organisatorische voorberei dingen van het dubbelfeest is inmiddels een aanvang gemaakt. Algemeen voorzitter René Kuilboer was wel een beetje be duusd van de grote belangstel ling voor de jaarlijkse praat avond. De opkomst was heel wat groter dan in voorgaande jaren. Probleemloos passeerden de ge bruikelijke jaarstukken de revue. Inclusief de min of meer trend matige contributieverhoging. Impala bleef weliswaar net bui ten de rode cijfers maar de pen ningmeester moet rekening hou den met de hogere kosten in 1983. Het gaat overigens goed met de sportcombinatie. Het aantal gymleden liep wel iets te rug, maar de grote groei van de handbalsectie, vooral wat betreft de jeugd, maakte dat het leden bestand de 600 nadert Circa 85 daarvan spelen handbal. De nieuwe sporthal is een grote aan winst voor de Impala's en de handballers zijn blij met het gere noveerde veld Met wat bestuurs- en commis siemutaties was Impala minder gelukkig, maar verwacht wordt net als voorheen dat spoe dig weer in alle vacatures kan worden voorzien. Nog even een blik in de naaste toekomst Bin nenkort wordt de handbal-veld- competitie hervat Op 27 maart gaat de „gym" met een flinke groep turnen met Hoogland en op 3 april zijn voor de meisjes van de ritmische groep C-wedstrij- den in Amersfoort. Het klapstuk dit jaar wordt de voorwedstrijd van het Nederlands kampioen schap MRG, dat Impala mag or ganiseren op 17en 18april Twee dagen lang van 8.00tot 18.00uur' Op 24 april gaat de ritmische groep naar Bocholtz in Limburg. Voorts springwedstrijden op 8 mei in Putten, een spelochtend voor de kleuters op 5 juni, de grote Onderlinge Wedstrijden in de Korf op 12 juni en op 13 juni de MTG-return naar SV Bilthoven. Een indrukwekkende lijst activi teiten. EUSDEN/CENTRUM Za- dag speelde Antilopen-juni- 1 (kampioen 1e afdelings- ®se B) om promotie naar het IKV-distrlct tegen het Harme- tóe Thor (kampioen afdelings I klasse A). De Leusdenaren men al spoedig een 2-0 voor- ong. Desondanks werd met "gerust. Na de hervatting liep Leusdense ploeg uit tot 7-4. )rie minuten voor tijd was de inning echter weer helemaal iwezig toen Thor op 7-6 was komen. Antilopen hield stand promoveerde verdiend naar het district, de hoogste mogelijk bij juniorenkorfbal. Komend weekend moet de Leusdense for matie naar Eelde voor deelname aan het algemeen afdelingskam pioenschap van Nederland. Een bijzonder leuk sluitstuk hoe het resultaat daar ook uitvalt voor de succesvolle ploeg, die bestaat uit Jeannette Jekel, Joy ce Osnabrugge, Olaf Rademaker en Jerry Urbach (eerste aanval) en Nancy Laheij, Esther Ver steeg, Koos Meinsma en Richard Urbach (tweede aanval). Junioren 2 moest de promotie beslissende wedstrijd spelen te gen het Hilversums Excelsior 1. Na een matige start werd het een 10-6 zege voor Antilopen, met promotie naar de 1e klasse als gevolg. Daarbij opgeteld de pro moties van Senioren 1 (naar de districts 1e klasse) en Senioren 2 (naar de districts res. 2e klasse) een voortreffelijk zaalkorfbalsei- zoen voor de Leusdense korfbal club Antilopen. LEUSDEN Het fraaie land goed Den Treek vormde zater dag het decor van de op twee na laatste slipjacht Driebergen en het Amsterdamse Bos zijn de sluitstukken van het seizoen van de Jachtvereniging Soest dijk. De „jagers" troffen het met het weer. Het beschuttende bos hield de schrale noordoosten wind tegen en de zon deed haar best. Rond het middaguur was het reeds gezellig druk in de niet zo grote foyer van manege Den Treek aan de Buurtweg, het cen trale punt van deze slipjacht. Driemaal eerder vond een evene ment als dit van „Soestdijk" op het landgoed plaats, maar nu voor het eerst met start en finish bij de Van Heugtens. Best moge lijk ook met voor het laatst. Te gen 12.30 uur gaven de sonneurs het signaal van gereedmaken voor het vertrek en gaandeweg werd de buitenmanege voller in afwachting van de komende din gen Een altijd prachtig en vooral kleurrijk geheel als zodanig een dankbaar onderwerp voorde vele foto- en filmamateurs waarbij de ruiters en amazones (zelfs één op een pony) in rode, zwarte en groene jacks en voor zien van een bolhoed of rijcap De meute, ditmaal 12y2 koppel foxhounds onder toezicht van huntsman Ton den Besten, maakte de jachtstoet compleet Met 35 tot 40 deelnemers rondjes rijdend in de manege en niet exact te tellen een sterke bezetting. Opnieuw vroegen de vijf sonneurs met hun jachthoorn om aandacht Nu voor master B Spangenberg, die de door de heren B. Balhuizen (Soest) en H J. Warris (Amersfoort) uitgezette slipjacht met drie runs officieel opende en na een „goede jacht" en het bijbehorende'rondje sher ry (of wat anders) het sein gaf tot vertrek De meute was inmiddels op het getrokken „vossespoor" gezet en in vliegende galop verdween de kleurige stoet in noordooste lijke richting. Rond 15.00 uur kwam het evenement tot een einde en na nog een tijdje van gezellig samenzijn ging uiteinde lijk eenieder weer zijns weegs. Tot de volgende jacht. EUSDEN/CENTRUM Als bereiding op de komende !ïn,i,ies had de zaterda9" Wjeugd (de oudste jeugd) p LTV Lockhorst zondag in inslag een oefendriekamp 'öe Hilversumse clubs Rapid ^verheide. uitslagen waren: <horst A - Hilverheide A 35-27 °rst B - Rapid A 44-21 Lockhorst C - Rapid B 31-27 Woensdagmiddag a.s. (wij we ten helaas niet hoe laat) worden in de Inslag de slagvaardigheids diploma's uitgereikt aan de jongste jeugd en op 4 april vindt, eveneens in de Inslag van 14.00 tot 18.00 uur een uitwis seling plaats tussen de zaterdag ochtendjongens van Lockhorst, de Eemelaar en Leusden. Best leuk om naar te gaan kijken. AMSTELVEEN In een zeer spannende waterpolopartij te- I gen de Futen heeft de ploeg van I trainer Jan Spaargaren de niet gemakkelijke wedstrijd gewon nen. De eerste ontmoeting werd destijds in de laatste seconden eveneens winnend afgesloten. De, evenals Harry Klok in het Leusdense doel, goed spelende Futen-goalie was mede debet aan het voor waterpolo geringe aantal treffers. De snelheid van Jan Wanrooy bracnl ae naaien driemaal in een man-meer situatie. Uit één daar van scoorde Carel Venema de openingstreffer De Futen kwa men echter terug en zelfs op een 2-1 voorsprong. Harry Abbing (2x) en Wim Burger brachten met doelpunten de winstkans weer aan Leusdense zijde (2-4), waar na Bart Wanrooy de feitelijke beslissing forceerde. Zijn keihar de schot werd weliswaar ge keerd. doch uit de rebound zorg de Wim Burger voor de 2-5 eind stand. LEUSDEN Uitslagen klaverjas- club „Leusden Troef": 1 Hr Plattel 5981 pt2 Mevr G de Ridder 5317 pt 3 Hr Knol 5226 pt 4 Hr de Ridder 5197 pt5 Hr Nijhuis 5101 pt. Stand per 18-3-'82: 1 Hr Knol 61627 pt 2 Mevr Bolt I 61044 pt 3 Hr v Waterschoot 60771 pt., 4 Mevr. Grimberg 59909 pt.5. Hr Dekker 59576 pt 6. Hr Plattel 59500 pt., 7. Mevr. v.d. Berg 59078 pt.8 Mevr. v. Waterschoot 59014 pt 9 Hr 1 de Ridder 58776 pt., 10. Hr Nijhuis 58758 pt LEUSDEN/CENTRUM De uitslagen van de Leusdense wiel renners in het afgelopen week einde waren: Zaterdag in Dodewaard Johan Ossendrijver 4e en Henk van 't Klooster 7e bij de liefhebbers. Dick Wilgenburg 7e bij de ama teurs Zondag in Amersfoort (TAPA) Johan Ossendrijver 4e, Henk van 1 't Klooster 5e, J. v. Kerkhof 7e, j Paul Ossendrijver 8e, D. Dijkhui- I zen 11e bij de liefhebbers, Ge- I rard van 't Klooster 7e bij de j veteranen. Nico de Vries 4e bij de junioren en Dick Wilgenburg 4e I bij de amateurs. ACHTERVELD Achterveld heeft op eigen terrein zijn meer dere moeten erkennen van kop loper Laren. Vanaf het beginsig- naal van de wedstrijd verkreeg Laren al gauw een veldmeerder- heid. Na een kwartier resulteerde dit in een doelpunt. Uit een vrije trap richting Achterveld doel wist de Laren rechtshalf van dichtbij onhoudbaar in te koppen. Doel man Bertus Tolboom van Ach terveld had het nakijken: 0-1. De Achterveld ploeg kon niet veel terugdoen, daar de spelers elkaar niet goed wisten te vinden De Laren verdediging greep steeds resoluut in zodat de Ach terveld voorwaartsen niet verder kwamen dan enkele schoten, die niets opleverden Enkele kansen van Kees Voorburg en Johan Hak leverden ook al niets op In de 2e speelhelft verwisselde trainer Kirstens Herman van Rui tenbeek voor verdediger Klaas van de Heuvel Hierdoor moest voorstopper Albert Tolboom op schuiven naar de voorhoede De Achterveld ploeg bleef stroef draaien en Laren via een snelle uitval zijn voorsprong vergroten tot 2-0. Hierna ging Achterveld noodgedwongen in de aanval om iets van de achterstand in te ha len. Een twijfelachtig doelpunt gescoord door Marcel Boonen werd afgekeurd wegens buiten spel Even voor tijd belandde een hoge voorzet van links op het hoofd van Johan v Dalen die zeer goed inkopte waarbij door de Laren achterhoede hands werd gemaakt. Voordat de scheidsrechter Nahamury kon fluiten tikte Marcel Boonen het leder in het Laren doel, 1-2. Hoewel Achterveld in de aan val bleef kon Laren aanvoerder Hans v. Amersfoort en zijn man nen verdere doelpunten voorko men. Een verdiende nederlaag voor Achterveld en Laren blijft door deze overwinning nog vol op meedoen voor een promotie kans. Overige uitslagen: Dames: Soesterberg - Achterveld 2-1 Heren: Achterveld 2 - Soest 3 0-4 Achterveld 6 - Amersf B 6 3-9 Programma zondag 28 maart: Achterveld - Actif 14.30 u. Achterveld 2 - Quick 4 11.30u. Achterveld 3 vrij De Kieviten 3 - Achterveld 4 12.00 u. Achterveld 5 - Hoogland 10 11.30 u Limvio 6 - Achterveld 6 11.30 u. Dames: Maarssen - Achterveld 10.00 u. DINSDAG 23 MAART 1982

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7