;1 junioren kampioen alve winst Leos-heren Geslaagde clubkampioen schappen BC Leusden „Roda'46" Bijzondere SV A-dames voetbalwedstrijd Squash kampioenschappen Ie—stlei* krnnt I/O kreeg nieuw bestuur Ingezonden Openings- rit AMBC Uitslagen Ons Genoegen Kampioenschappen bankdrukken pbs won boulestoernooi Kramer PTT- biljartkampioen Tafeltennis winst en verlies Haaien CHTERVELD —Zaterdag dag speelde het C1 junioren- ileen wedstrijd tegen Limvlo Baarn. Het was voor het C1 il een belangrijke wedstrijd it met winst of gelijk spel oden zij deze middag kampi- worden. Er was een grote lieke belangstelling van sup ers, ouders en jeugdleiders, •t ging het C1 elftal wel voor -md. Reeds in de 4e minuut Tony Witsenburg met een [ie kopbal de stand op 1-0 te ïgen Na ongeveer 10 minu- was de stand reeds uitge lid naar 3-0. Limvio kreeg en enkele kans. De wedstrijd rd uiteindelijk gewonnen met Het is voor het tweede ach- envolgende jaar dat dit jdelttal kampioen is gewor- Met plezier ziet men dit elftal spelen. Zezijn technisch goeden zijn zeker op elkaar ingespeeld. Niet alleen de geweldige inzet van de jongens speelt hierin een rol. ook die van hun leider/trainer Hans van der Goes. Twee tot driemaal toe werd er per week getramd. Men trok de bossen in om te trainen ook al lag er sneeuw. Werd er een wedstrijd afgelast dan werd ereen vrij elftal opgezocht om zo toch te kunnen spelen Na afloop van de wedstrijd werd het elftal op grootse wijze gehuldigd. Van de zijde van de aanwezige ouders, broers of zus ters werden zij goed in de bloe men gezet. Tot ieders grote ver rassing was tegen het eind van de wedstrijd de burgemeester van Leusden op het veld versche- j nen, een aantal leden van het Stichtingsbestuur Achterveld 600 waren in historische kledij aanwezig alsmede Prins Frans Puup de Vile met zijn adjudant De spelers van het elftal werden zowel door de burgemeester als door de overigen van harte ge- lukgewenst met hun kampioen- schap. Van Stichting Achterveld 600 kregen zij een herinnerings drinkglas aangeboden terwijl Prins Frans de aanvoerder van het elftal onderscheidde met de orde van Prins Frans Puup de Vile. Wel beduusd door deze ge weldige huldiging doch niet min der tevreden met het behaalde resultaat zochten de junioren hun kleedkamers op. zaterdagsenioren Programma 27 maart; 15.00 uur Unicum 1-Roda 1 14 30 uur VVZ 4-Roda 2 16.15 uur Roda 3-EFC 4 14 15 uur TOV 3-Roda 4 14 15 uur Hoogerheide 5-Roda 5 14 30 uur: Roda 6-DVS 8 10 00 uur Roda 7-WOG 7 13.30 uur DVS13-Roda 8 ZONDAGSENIOREN Programma 28 maart: 14.30 uur Roda 1-APWC 1 11.30 uur Roda 2-HDS 2 11.15 uur APWC 3-Roda 3 11.30 uur Roda 4-KVVA 5 13 30 uur- Quick 9-Roda 5 14.30 uur Roda 6-Soest 10.00 uur Quick 13-Roda 7 AFDELING JEUGD Uitslagen 20 maart: CJWA1-Roda A1 1-3 CJVV A2-Roda A2 0-2 Roda A3-APWC A2 6-1 Roda A4-Amsvorde A2 2-0 HVCCl-RodaCl 1-1 Roda C2-VVZA C2 5-0 Roda C3-Hoogland C2 2-0 APWC C2-Roda C4 4-2 Hooglanderveen C2-Roda C5 2-2 Roda C6-APWC C4 4-2 Baarn C5-Roda C7 0-2 Roda C8-Hoogland C4 0-0 RodaDI-HoevelakenDl 2-0 Soest D2-Roda D2 3-1 Roda D3-Hoevelaken D3 0-1 Hoevelaken D4-Roda D4 1-1 Roda D5-KVVA D4 5-1 SEC D3-Rorfa nn 0-0 USDEN/CENTRUM - Maan- in Blijhof hield „Badminton r ledereen" de jaarvergade- 1982. Door het beschikbaar en van sporthal de Korf kon ledental uitgebreid worden 20 senioren en 30 jeugdle- 0e wachtlijst telt weliswaar 40-tal namen, maar op zater- ivond bestaat nog voldoen- peelgelegenheid voor nieu- eden. De gebruikelijke jaar ken passeerden vlot de re- ben ook de contributieverho ging (alleen voor senioren) werd aangenomen. Het (uiteindelijk schriftelijk) stemmen bij de bestuurs(her)ver- kiezing had wel wat voeten in de aarde, maar tenslotte kwam de heer H Hommel als nieuwe voor zitter in het bezit van de hamer André van Meeteren werd de nieu we penningmeester en Joke Boersma promoveerde tot vice- voorzitter Secretaresse Inge Tim merman - aftredend maar herkies baar - kreeg een nieuw mandaat Ex-voorzitter Cor Boersma en idem-penningmeester Dick Tim merman. mede-oprichters van BVO. werden in de adelstand ver heven en onder goedkeurend ap plaus tot lid van verdienste be noemd. Aan de vlot verlopen praat- avond kwam om circa 22.30 uur een einde. Mooi op tijd voor een aantal dames om alsnog de af was van het bij de koffie-ronden gebruikte serviesgoed te ver richten. De eerstvolgende activi teit van BVO betreft de clubkam pioenschappen op 31 maart en op 7, 21 en 28 april. •USDEN/CENTRUM - Het ste indoor-toernooi van de lesclub de Hakhorst in de (eet werd weer een groot :es. Dertig boulers waren wisselend succes een hele nd actief op het „husseltoer- waarbij het lot de duo's leerde. Verrassingen alom. tond na twee ronden Charles Snoek aan de leiding voor Peter van Olmen en Joost Jacobs. Na de derde ronde had Van Olmen de beste papieren voor Hettie Stienen en Jacobs nog altijd in derde positie. In de slotronde verspeelde Hettie Stienen met een nederlaag haar riante klassering. Peter van Olmen won weliswaar, maar slechts met 13-10. waardoor Joost Jacobs met Bauk Spiering fors uithalend tegen Nardus Duffels en Ruud Dam (13- 4) alsnog de eindzege kon grijpen. Hij won het toernooi met een kleine voorsprong op Peter van Olmen en voorzitter Coen Bisschops Dit drie tal bleef de hele avond ongeslagen Op maandag 5 april houdt de Leus- dense boulesclub haar jaarverga dering in de Hakhorst. Daarna be gint de voorjaarscompetitie op de negen eigen banen iUSDEN/CENTRUM - De op- nde lijn in het spel van het i-team heeft zich in de thuis- •trijd tegen Harderwijk 3 he laas niet voortgezet. De Leusde- naren begonnen goed en binnen tien minuten stond 15-3 op het scorebord. Ook de tweede set Roda D7-HVC D3 Roda E1-Achterveld E1 CJVV E1-Roda E2 Roda E3-Amsvorde E1 Baarn E3-Roda E4 Roda E5-Quick E4 Roda E6-Hoogland E5 Roda Fl-Spakenburg F1 Roda F2-VVZ 49 F1 Amsvorde F 1-Roda F3 Limvio F1-Roda F4 Programma 27 maart; a 16 15 uur Roda A1-KVVA A1 a 16 15 uur Roda A2-VVZA A2 v 14 15 uur Quick A3-Roda A3 v 15.15 uur: Limvio A2-Roda A4 a 15.00 uur Roda B1-VVZA B1 a 16 15 uur. Roda B2-Quick B3 Roda C1 is vrij v. 14 00 uur Limvio C 1-Roda C2 a. 13.45 uur Roda C3-Quick C2 a 13.45 uur: RodaC4-AmsvordeC1 a 15.00 uur Roda C5-Amersfoortse Boys C3 v. 12 45 uur Baarn C4-Roda C6 a. 13.45 uur Roda C7-IJsselmeer- vogels C4 a 15.00 uur Roda C8-Spakenburg C4 a. 12.00 uur Roda D1-IJsselmeer- vogels D1 v. 12.15 uur: Quick D2-Roda D2 a 12.00 uur: Roda D3-Spakenburg D2 v 11.00 uur Baarn D5-Roda D4 a. 13.00 uur Roda D5-Soest D5 v. 11.00 uur: Baarn D6-Roda D6 a. 13 00 uur Roda D7-Quick D6 v. 1115 uur: Quick E1-Roda E1 a 1100 uur Roda E2-APWC E1 v. 12 00 uur SEC E2-Roda E3 a 1100 uur Roda E4-Soest E3 a. 11 00 uur Roda E5-VVZ '49 E3 a. 12 00 uur: Roda E6-Soest E5 a 10 00 uur Roda F1-VV1A F1 a 10 00 uur Roda F2-VVZA F2 v 9.00 uur Hees F2-Roda F3 v. 11 45 uur KVVA F3-Roda F4 kampioenswedstrijden LEUSDEN/CENTRUM - In Woezik (bij Nijmegen) is de BV '75-speler John Kramer kam pioen van Nederland geworden bij de PTT-titelstrijd. Hij moest 500 caramboles per partij maken en tikte de 3000 in zes ronden vlot bij elkaar. Minder goed ver ging het Jos van Kooy in Bladel bij de nationale kampioensstrijd toekomstklasse. Op van de zenuwen en volko men van stoot wist hij slechts een maal te winnen Jos krijgt echter een andere kans Komend week einde. met Peter Verbeek, in het eigen clubhuis aan de Hamersveld- seweg, voor de gewestelijke finale kader 38/2 Aanvang 11.00 uur. Vanavond beginnen Gerard Landman en Harry Kramer aan voorwedstrijden in de Rosmolen. Spelsoort libre-jeugd Het jeugd- team van BV'75 in de Utrechtse competitie heeft zich met drie grote overwinningen opgewerkt tot de 2e plaats Goed werk van Tonny. George. Edwin en Pietje BV'75 Senioren 1 speelt met ÓOO 1 uit Baarn op 29 maart thuis en op 1 april uit om het districtskampioen schap van de Eemland-competitie klasse 2C. De winnaar gaat naar de gewestelijke finale BV 75 2 won de laatste competieiwedstrijd met 6-2 van Leusderkwartier werd door Leos prima gespeeld, al kreeg de tegenstander toen al meer grip op het spel. Het werd 15-10 en wat de wedstrijd betreft, was de halve winst binnen. Daar bij is het echter gebleven. Door de vrij gemakkelijke winst in de eerste helft van het treffen ver slapte bij de Leusdense ploeg de concentratie, terwijl de Harderwij- kers met weinig meer te verliezen, veel vrijer konden spelen Slecht uitgevoerde aanvallen en driemaal de bal in het net waren de eerste voortekenen van een ommekeer in de strijd. Harderwijk won de 3e set afgetekend met 6-15 Aangeslagen begon Leos aan de slotfase Bij 11 - 9 was nog hoop op een goede af loop, maar toen de aanval stokte (nervositeit7) ging het mis en pak ten de bezoekers met 12-15 de set winst. zodat 2-2 het wedstrijdresul taat werd Ondertussen blijven de Leusdense dames aan de winnen de hand Nu met 3-1 tegen ASVD LEUSDEN/CENTRUM - In een uiterst spannende en lang gelijk- opgaande strijd trok Leusden 1 tegen Paushuize 1 met 6-4 aan het langste einde. Ad v. d. Broek, in blakende vorm, won drie par tijen, Dolf de Haan twee en Piet v. d. Bree zorgde voor het zesde puntje. Met Leusden 2 blijft het sukkelen Van TVS 1 werd met 8-2 verloren, waarbij zes van de tien partijen drie games vereisten Sluipend komt het degradatiespook naderbij. De overige uitslagen waren TTCL3-Brezan4 9-1 VTV13-TTCL4 4-6 TTCL5-Rega72-8 TTCL 6 - Over 't Net 8 2-8 Rega8-TTCL7 9-1 Jeugd 1 - Hoogland 1 4-1 Jeugd3-Maarsbergen 1 1-4 LEUSDEN/CENTRUM - Met deelname van 180 leden was de belangstelling voor de clubkam pioenschappen 1982 enorm. Er werden ruim 500 partijen ge speeld. Het evenement werd af gesloten met een zeer geslaagde feestavond in de Mof, waarbij voorzitter Ruud Zuer de prijzen uitreikte. Tot ver na middernacht werd vervolgens gedanst op mu ziek van de voortreffelijke Temp ting Six. De winnaars bij de jeugd waren: Junioren I: Michiel Wesselink (HE), Anja Suenninga (DE), Anja Seunninga Marc v. d Meer (GD), Michiel Wesselink/Walter Abra- hamse (HD) en Anja Seunninga/ Petra van Aken (DD). Junioren II: Robert-Jan van Loon (HE), Crista v d Horst (DE), Crista v d Horst/Daniélle Hendriks (DD) en Robert-Jan van Loon/Kan ter Horman (HD) Pupillen: Paul Langbroek (HE 1). David Krielen (HE 2), Evelien Otto (DE). Evelien Otto/Paul Lang broek (GD), Evelien Otto'Carolien v d. Wel (DD) en Paul Langbroek/ Remco van Leest (HD). SENIOREN Bij de senioren werd in drie sterk teklassen gespeeld. In de A-groep ontbraken om diverse redenen een aantal favorieten als Bob van Leeu warden, Joop de Koning en de vijf voudige dameskampioen Joyce van Bruynsvoort De aanstormen de jeugd had in de finales een na drukkelijk aandeel. Bij de A-finale- HE won de sterk spelende Robert Meyn met 15-9 en 15-11 van de regerende kampioen Arthur Kap pers De finale-DE ging tussen rou- tinière Anneke Zuer en de 16K%- JARIGE Anja Seunninga Anneke won tenslotte op het nippertje met 11-4,3-11 en 12-11. De eindstrijd GD werd verrassend gewonnen door Arthur en Hedwig Kappers ten koste van Robert Meyn en Anja Seunninga: 15-3 en 15-8. Ook in de finale HD won Arthur Kappers Hier was hij met Wim Bastmeyer - De nieuwe vlag van BCL sterker dan Leo Lakkin en Dick v. d Hoeven (15-7 en 15-9). In het DD ging de titel naar de jeugdige Katin- ka Spaargaren en Marianne Bast meyer. Zij versloegen verrassend Hedwig Kappers en Anneke Zuer met 15-9 en 15-12. In de B-groep gingen de titels naar Luuk Seunninga (HE), Hen- riëtte Koelewijn (DE). Luuk Seunninga/Mieke Trentenman (GD), Luuk Seunninga/Henk Wesseling (HD) en Alice Leurs/ Mieke Trentelman (DD) en in de C-groep naar Wim van Raven horst (HE), Paulien Bardok (DE), Wim en Diny van Ravenhorst (GD). Mare v. d. Meer/Erik de Ko ning (HD) en Diny van Raven horst/Joke Blauw (DD). De A-prijswinnaars ACHTERVELD - Zondag 28 maart organiseert de AMBC Ach terveld een gezellige oriëntatierit voor auto's en motoren volgens eigen reglement. Er kan gestart worden in de Tour- en Sportklas- se. De uitzetters die dit jaar de spits afbijten zijn de heer en me- vouw Vink. Inschrijven kan van- af 13.30 uur in Hotel De Roskam. De eerste deelnemer start om 14.01 uur De deelnemers dienen er wel rekening mee te houden dat zondag de zomertijd reeds is inge gaan De rit telt mee voor het kam pioenschap Tijdens het rekenen is er, om de wachttijd 'e veraangena men. een bingo ir^elast. Naar aanleiding van het laatste stukje in uw krant van dd 18 maart in de kolom „Sport Cur sief" over de L.Z.&P.C. „De Haai en" wil ik reageren. Ik ben het nl. met de schrijver van dat stukje, een zekere P.C., in het geheel niet eens. Ik geloof dan ook zijn laatste zinsnede niet, waarin hij „de Haaien" een plezierige 15e verjaardag wenst. Ik vind het nl. beschamend, dat in uw krant m.i. met twee maten gemeten wordt en ik maar den ken dat een krant objectief moet zijn. Enkele weken geleden kreeg een vereniging als Roda van uw krant nl. een pluim, om dat men bijna een miljoen aan accommodaties heeft en dat dan bijna of geheel schuldenvrij (en ik gun dit welke vereniging dan ook), maar in datzelfde nummer van uw krant en omdat het nog niet genoeg was op 18 maart weer wordt over schrapers en potters gepraat als het over de baaien gaat. Deze vereniging <eeft nl. geen accommodaties in eigen beheer, maar wel (in mijn ogen) een bescheiden vermogen van 44 duizend gulden (en dit is bij lange na nog geen miljoen). Als de schrijver bij de jaarverga dering aanwezig is geweest, dan weet hij ook dat de jaarlijkse lasten van de vereniging van 1982 begroot zijn op 99.500 gul den. De schrijver behoort dan ook te weten, dat de penning meester toen heeft gezegd, dat dit kapitaal ad 44 duizend gulden dient als opvang van de kosten van het begin van het jaar en dat er begin februari al een groot bedrag was van uitgegeven. De contributie komt nl. pas in de loop van het jaar binnen, maarde kosten dienen wel voldaan te worden. Ik moet de vereniging soms geld lenen (extra kosten als rente ed.) of wil de schrijver van het stukje de vereniging het geld zo lang voorschieten (renteloos dan wel). Als dit laatste het geval is, dan trek ik graag mijn woorden in over zijn oprechtheid betreffen de zijn goede wens. Ik wil er verder op wijzen, dat de vereniging meer gebaat is dat er wat rust komt binnen de ver eniging en daar dragen de stuk jes In de krant zeker niet toe bij. Verder zou Ik de opmerking over de contributieverhoging nog even willen aanhalen. Als deze opmerking wordt geplaatst, kom dan voordat vergelijkingen wor den getrokken met andere spor ten en verenigingen met gede gen cijfers, maar neem dan wel alle kosten mee en het aantal keren, dat men zijn sport kan beoefenen. Ik denk hierbij o.a. aan kleding, materialen, reiskos ten, entreegelden enz. enz. Dus een totaal beeld en geen losse opmerking, die nergens op slaat. Ik wil bij dit laatste de opmer king plaatsen, dat ik een van die ouders ben, waarvan op dit mo ment 4 gezinsleden actief lid zijn van de L.Z.&P.C. de Haaien en dat er over enige tijd (na behalen van de zwemdiploma's) nog wel een vijfde lid zal bijkomen. Als laatste wil ik alle Haaien-le- den vragen zich positief op te stellen t.o.v. de vereniging. Ik weet dan zeker dat de zwemmers en poloërs er eensgezind nog wel 15 jaar tegen aankunnen. P. J. van Wegen Grifthorst 3 3833 GC Leusden Naschrift: Nergens in het verslag van de Roda-vergadering (LK 18/2) is geschreven, dat de voetbalclub een miljoen aan accommodaties heeft. Wel, dat door Roda naast de gemeentelijke investe ring in het Buiningpark een bedrag van f32.500,— werd ge leend t.b.v. een extra uitbreiding van de veldverlichting. in totaal kwam de voetbalclub daarmee aan een directe schuld van f 44.500,—(toevallig vrijwel net zoveel als de Haaien door een zuinig beheer op de bank heb ben) en dat is wel wat anders. Dat de LZ&PC geen eigen ac commodatie heeft, is in zoverre juist, dat ook anderen gebruik maken van het Leusdense zwem bad (wat is daarvan de waarde?) naast de veelvuldige benutting door de zwemclub. De tendens van het cursiefje d.d. 18 maart Is, dat in deze tijd van inleveren en bezuinigen de sportbeoefening in ernstig gevaar komt als de prijzen abnormaal blijven stij gen. Erg plezierig ook voor de zwemvereniging is dat de heer Van Wegen de Haaien een goed hart toedraagt. Hij betaalt graag de kosten voor vier en t.z.t. vijf zwemmende kinderen. Er zijn echter ook ouders, die dat niet kunnen of niet meer willen. Persoonlijk blijf ik het on juist vinden dat, welke vereni ging dan ook, de herdenking van een lustrum aangrijpt tot het ma ken van „winst". Het is helemaal geen schande om af te zien van een feest, ais het geld daartoe ontbreekt. „Verzachtende acties als de koekverkoop en de loterij liggen veel beter in de markt. Overigens moet u, geachte heer Van Wegen, van mij aannemen, dat ik de LZ&PC de Haaien een plezierige 15e verjaardag toe wens. P.C. ACHTERVELD - Door de vijf tien deelnemende schutters aan de onderlinge schietwedstrijd werden ditmaal hoge ogen ge scoord. Ben Voskuilen wist de eerste plaats te behalen met het maximaal aantal te behalen pun ten van 100. Tweede werd Paul van Nimwegen met 98 punten. De overige schutters behaalde de volgende punten: 3 P. Srnink 95, 4 J. Voskuilen 92, 5 A. van Daatselaar 90, 6 J van Nimwegen 88, 7. A. Vlug 88. 8. J. Blom 88. 9 K. Jonkman 88, 10. J. E. van Hamersveld 86, 11. J van Hamersvelrt Jz. 82. 12 G van Ha mersveld Jz 76.13 L Verburg 73. 14. J. Bokma 73 en 15 J J. van Hamersveld 72 Bij de damesschietclub waren acht leden aanwezig, die de onder linge strijd aanbonden om het hoogst te kunnen eindigen Het was Anneke Oudshoorn die met de eer ging strijken en de 1e plaats behaalde met 94 punten. De overi ge dames behaalden de volgende punten 2 Annelies Huurdeman 76, 3. Iny Kok 76, 4. Thea van Rui tenbeek 72, 5 Tiny Tolboom 716 Mien v.d Burgwal 69, 7 Nel Teu- nissen 69 en 8 Nel Tijmensen 66. ACHTERVELD - Zondag 28 maart wordt er in een bijzondere damesvoetbalwedstrijd ge speeld op het Kerstenssport- park. De dames die elf jaar gele den voor de lol gingen voetbal len tegen Hooglanderveen, wil len dit nogmaals doen. ue neie ouae piuey van die tijd zal deze middag, misschien wel voor de laatste keer. zijn talenten op het groene laken ten toon sprei den De wedstrijdbal zal aan het eind verloot worden De SVA-dames hopen op een grote supporterschare tijdens deze wedstrijd die om half twee begint LEUSDEN - Voor de tweede maal organiseert Sportstudio „Leusden", Berkenlaan 34. de clubkampioenschappen bank drukken. Zaterdag, 27 maart, om 11.00 uur wordt met het wegen van de deelnemers begonnen en zaterdagmiddag te 13.30 uur be ginnen de wedstrijden bank drukken, afgewisseld met een demonstratie van Louis van Ha mersveld, de sterkste man van Leusden. Lr zijn drie klassen bankdrukken de jeugd tot en met 18 jaar, een senior klasse tot en met 75 kg li chaamsgewicht en een senioren- klasse bove 75 kg lichaamsge wicht. Jos Veenendaal moet zijn titel in de klasse senioren tot en met 75 kg lichaamsgewicht verdedigen. De strijd bij de andere klassen is hele maal open LEUSDEN/CENTRUM - In het squash-centrum de Inslag wer den vrijdag, zaterdag en zondag de kampioenschappen gehou den van het Squash Rackets Ge nootschap Leusden. Met een grote deeiname, spannende par tijen en Els Boerhouder, Ineke Stevens, Clem Schouten, Gijs Peters en Fred,,3ressie als vlot-r - werkende tnerr.nnir-nmmi.cie Nummer 1 in de verliezersronde werd Artha de Beaufort bij de da mes en dezelfde plaats bij de heren was voor de Amerikaan Fred Little John Ook de strijd in de winnaar spoule was fel Ineke Stevens ver sloeg Ike Mönking (onlangs het 100e lid van het SRGL geworden en nu in de eindstrijd) bij de dames en Mark Buytendijk bleef Marcel Leenders de tspas DONDERDAG 25 MAART 1982

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11