Reisgidsen, te kust en te keur uitgelezen Kerk en Vrede" over: Haal de vrede in huis" EEN MAP VOOR HET GEZIN I leusilen krant INGEZONDEN TOVERTAARTEN EN NACHTGLUIPERDS ssfe TA IS TENG gevarieerd allerlei 13 oewel dit jaar veel minder Ne- ,nders hun zomervakantie In het iland gaan doorbrengen, zul- het toch nog een respectabel Z|)n. Vandaar ook, dat de uit dijen onvermoeibaar blijven de didaat-toerlst voor te lichten middel van allerhande reisgid- van simpel tot uitgebreid en (us. Naast Cantecleer, die be- d |s door zijn dure, maar uitste le Kunst-reisgidsen, gericht op at meer culturele behoeften van alalger, Elsevier, die ook een gat aie omvangrijke markt heeft ge en derhalve een grote reeks ildsen uitgeeft, behoort ultge- Kosmos wel tot de grootste uit- van reisgidsen In Nederland, ie kent niet die kleine, maar han- Kosmos-reisgidsen en taalgidsjes él tientallen jaren de Nederlandse ;l (zij het beperkt) de weg heeft •zen en enigszins tegemoet zijn ntien aan de vaak onoverkomelijke jarrière9 Op dit moment geeft naast die bekende (kleine) se leen midden-serie, een grote se- adsgidsen. reisgidsen, fietsgidsen ilgidsen uit. Een tamelijk omvang- sortiment. ook al zijn deze series lang niet kompleet (er komen re gelmatig nieuwe delen uit.) In dit artikel besteden we aandacht aan twee delen uit de grote serie (Noorwegen en Zwe den). aan de delen Belgische Arden nen. Zuid-Engeland. West-Tirol Voral- berg, De Eifel. Noord- en midden Zwit serland en het Zwartewoud uit de zoge naamde midden-serie en wat de Baedeker/Shell reisgidsen betreft aan Frankrijk. Duitsland en Oostenrijk DE MIDDEN-SERIE Allereerst de midden-serie reisgid sen van Kosmos, die wat het formaat betreft bijna twee keer zo hoog zijn als de kleine reeks en iets dikker In ge plastificeerd omslag en nog steeds ge makkelijk in de binnenzak mee te voe ren. De prijs per deel is 17.90 Wat verlangt men van zo n gids? Informatie, waarmee je snel uit de voeten kunt. overzichtelijke indeling, kaartmateriaal en algemene nuttige informatie De midden-serie biedt gemiddeld tussen de 150 en 160 bladzijden informatie De indeling van elk deeltje is als volgt lig ging en landschap van de beschreven streek, de flora en fauna, de historie, de kunst en cultuur, de mensen op het platteland en de mensen in steden en dorpen Na de hoofdstukken ..Belang- NIEUWE BOEKEN VOOR U GELEZEN EN BESPROKEN Samenstelling Bert Vos rijk om te weten" en Gegevens voor het verblijf" worden in de meeste gevallen het land of lands-deel streeksgewijs nader belicht Wat dat betreft is er geen eenheid in de serie, want van de gidsen die ik onder ogen kreeg hebben de gid sen van de Eifel. Zuid-Engeland. Belgi sche Ardennen en Zwartewoud een al fabetische plaatsbeschrijving zonder dat een indeling in streken is gemaakt. Er is wat te zeggen voor het ene. maar ook voor het andere systeem In deling in streken is vooral gemakkelijk als je snel iets op wilt zoeken in de streek, waar je op dat moment bent. Vooral in een land met veel streekna men kan dat de duidelijkheid bevorde ren Een alfabetische plaatsbeschrij ving heeft wat mij betreft de voorkeur naast een algemene beschrijving van de verschillende streken Het is voor algemeen gebruik overzichtelijker, het voorkomt veel zoeken als je wel de plaats, maar niet de streek weet, waarin de plaats ligt. Jawel, kun je dan zeggen, maar er is ook een alfabetisch register achterin in elk deel Oké. maar de erva ring leert, dat zo n register niet volledig is. wel de hoofdplaatsen en gebieden bevat, maar vaak niet de verwijzingen Afgezien van de bovengenoemde hoofd ..afwijkingen heeft elke auteur zijn of haar eigen voorkeuren ten aan zien van de indeling in hoofdstukken De hoeveelheid informatie blijft vrijwel konstant. afgezien van de wijze waarop de ene auteur andere accenten legt dan de ander Het in elk deeltje verwerkt kaartmateriaal is uiterst miniem: een zwart-wit overzichtskaartje Wat mij betreft zouden er best wat detailkaar tjes toegevoegd kunnen worden De plaats van het kaartje is trouwens ook niet goed Je moet er even naar zoeken Ik geef de voorkeur aan de manier, waarop Cantecleer dat oploste: op de binnenkant van de omslag, desnoods uitklapbaar Overigens doet men er zonder meer verstandig aan om gede tailleerder kaart-materiaal aan te schaffen wanneer men op reis gaat per fiets, motor of auto Het voorkomt veel narigheden onderweg De totale indruk van de Kosmos- midden-serie reisgidsen is niet slecht, ook al wil je altijd méér informatie dan je voor een bepaalde prijs krijgt voorge schoteld. De illustratie (in zwart-wit en kleur) zijn niet overdadig te noemen, maar geven een voldoende indruk van de streek, die wordt beschreven Wie echter élles wil weten, doet er beter aan om uitgebreidere (maar ook veel duurdere) gidsen aan te schaffen Deze Kosmos-midden-serie is - dacht ik - bestemd voor mensen, die aan de mini serie nét niet voldoende hebben En als zodanig voldoen de deeltjes uitstekend De uitgever zou ik willen aanraden om méér eenheid aan te brengen in de in deling van elk deel. zodat de veelvul dige gebruikers van deze reeks zich niet elke keer de indelings-wijze eigen hoeft te maken Wat de tekst betreft: de auteurs wéten waar ze over praten, de beschrijvingen zijn in een prettig lees bare stijl geschreven, de informatie is voldoende om de nieuwsgierigheid te prikkelen DE GROTE SERIE De naam ..grote serie reisgidsen voor de Kosmos-reeks is wat teveel eer De boeken zijn inderdaad groter dan de midden-serie, met een omvang tussen de 250 tot 300 bladzijden, maar het formaat is niet zoveel groter dan van de midden-serie De prijs echter wél. De gidsen voor Zweden en Noorwegen kosten maar liefst 41.90 per stuk en dat is niet niks als men dat bijvoorbeeld vergelijkt met de prijs van de Cantecleer Kunst-reisgidsen, die ook een dergelij ke prijs moeten opbrengen, maar daar toch naar mijn gevoel méér voor leve ren Aan de andere kant blijft het een kwestie van kiezen, want de Kosmos- gidsen leveren algemene informatie, niet speciaal gericht op kunst en cul tuur En wat waar is moet gezegd wor den in deze stevig gebonden gidsen wordt uitgebreid ingegaan op de ver schillende streken met hun aantrek kelijke en minder aantrekkelijke kanten, er worden routes uitgestippeld en keu rig kaartmateriaal zorgt ervoor, dat u op de goede weg blijft Als de prijs geen bezwaar is hebt u in ieder geval een gids. waar u alle kanten mee op kunt. Uitgebreide informatie, aantrekkelijk geschreven. Wim Dussel neemt u mee op reis naar Noorwegen, terwijl mr J Wijngaarden u kennis laat maken met Zweden Ik moet zeggen, dat met name Wim Dussel wat méér aandacht heeft voor het kamperen dan mr Wijngaarde. maar met een goede campinggids komt u ook een "eind De algemene indruk van deze ..grote serie" reisgidsen van Kosmos is posi tief De hoeveelheid informatie voldoet beslist aan de eisen van de vakantie ganger. die wat méér wil dan een inci denteel oppervlakkig bezoekje aan streek, plaats of bezienswaardigheid. Je kunt ze met recht echte gidsen noe men. wegwijzers door een boeiend land. Steeds meer mensen proberen de rust en schoonheid van de Skandinavi- sche landen te verruilen voor de toe nemende drukte in vakantielanden als Frankrijk. Spanje. Duitsland en Italië. Voor hen zijn dit ideale gidsen voor een tamelijk onbekend en veel minder be treden gebied, dan zuidelijk Europa Ondanks de tamelijk forse prijs tóch een aanschaf ten volle waard BAEDEKER/SHELL REISGIDSEN Je kunt er niet onderuit: Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk zijn toch drukker bezochter toeristenlanden dan de Skandinavische. Vandaar ook, dat wij in dit artikel aan deze landen aandacht besteden vla de Baedeker/Shell-reisgidsen van Kosmos, die op een geheel andere leest zijn geschoeid dan de eerder besproken gidsen. Evenals de au toreisgidsen van Lannoo zijn die van Baedeker/Shell fors, langwerpig uit gevoerd, stevig gebonden in een ge- plastificieerd omslag met blad wijzers. Te zwaar om eventjes mee te nemen op een wandeling, ideaal in de auto. Compleet dus met auto- kaart. Baedeker - en dat zal bekend zijn - was met name tot voor de tweede oor log één der grootste fabrikanten van reisgidsen ter wereld. Een heel be faamde uitgeverij. Aan het einde van de tweede wereldoorlog werd het bedrijf verwoest, maar de naam bleef uiteraard bestaan. In Nederland geeft Kosmos nu de hedendaagse Baedeker-gidsen uit Het is een vaker voorkomend samen werkingsverband: ook de grote oliemaatschappij Shell doet mee en dat hoeft natuurlijk geen enkele verbazing te wekken, want de oliemaatschappijen hebbe" al jaren grote belangen in de reiswereld We gaan dus gemakshalve voorbij aan dit commerciële aspekt en bekijken de reisgidsen alléén op hun infor matieve waarde. We kozen daarvoor de gidsen Frankrijk. Duitsland en Oosten rijk, drie belangrijke toeristenlanden In tegenstelling tot de andere Kos- mos-gidsen, die óók illustraties in zwart-wit hebben, zijn de Baedeker's geheel in kleur uitgevoerd Na de ge bruikelijke inleidende hoofdstukken met algemene informatie over het desbe treffende land. volgen de reisdoelen "van A tot Z" En daar beginnen voor mij de problemen Deze reisdoelen zijn namelijk weer onderverdeeld in de stre ken. waarin de plaatsen liggen. Een plaats in Normandië zoek je bijvoor beeld onder de N. waarna een alfabeti sche opsomming volgt van de plaatsen in deze streek Maar niet alleen. Als ik bijvoorbeeld Le Havre opzoek, zie ik. dat ik onder ..Le Havre moet kijken en dat is veel eerder in het boek te vinden, in de buurt van plaatsen als Grenoble, die in een heel andere streek liggen Een tamelijk verwarrende indeling moet ik zeggen. Waarom niet konsekwentdie alfabetische volgorde van plaatsen én streken aangehouden'7 Of konsekwent alléén de streken met daarachter de in die streek thuishorende plaatsen9 Na tuurlijk. als je er aan gewend bent. dan vallen de zoekproblemen wel mee. maar een gids dient in de eerste plaats duidelijk te zijn. geen puzzel Naast deze kritische kanttekening overigens niets dan lof voor de feitelijke informatie in deze reisgidsen van Baedeker De informatie is per streek en plaats duidelijk met voor de grotere plaatsen stadsplattegronden, altijd erg fijn om bij de hand te hebben Het laatste hoofdstuk ..Praktische informa tie" is ook werkelijk erg praktisch Met duidelijke kaarten worden de auto routes aangegeven, het vliegverkeer, de treinverbindingen, de water sportmogelijkheden. indien van toe passing alles over speleologie, de plaatsen waar bronnen en kuurbaden zijn te vinden, waar men terecht kan voor klank- en lichtspelen, de plaatsen met historische gebouwen (zoals kas telen en abdijen), de nationale parken, grotten, wintersportgebieden, etc Ver der een evenementen-agenda voor het hele jaar, folklore, een beknopt taal gidsje, reistips en natuurlijk nuttige adressen van allerlei instanties Zoals een autoreisgids betaamt, kan men onder elke plaats allerlei nuttige gegevens aantreffen, zoals het adres van het VVV-kantoor, het telefoon kengetal en een selectie uit de aanwe zige hotels, onderverdeeld in catego rieën. Kortom de Baedeker's zijn ui termate volledig, ondanks de beknopt heid. waarmee de samenstellers na tuurlijk altijd te kampen hebben De bij gevoegde autokaart is voldoende voor de verbindingsroutes, maar voor meer gedetailleerdere routes via de kleinere wegen is een kaart op kleinere schaal aan te bevelen Aanvullen dus naar be hoefte De autokaart heeft een schaal van 1:1.000.000. De belangrijkste campings staan er aangegeven (en dat is best handig!), met de in het buiten land onmisbare wegnummers en toe komstige wegen Altijd een fijn hulp middel voor het uitzoeken van interes sante of fraaie routes is de groene lijn langs een weg Deze autokaart bedient zich daar ook van Kortom: voor 34,50 hebt u een schat aan informatie over het des betreffende reisland in handen. Tot nu toe zijn Nederlandse Baedeker s verschenen van Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittannië, Italië, Oostenrijk, Skandinavië en Spanje. Kosmos rebgldaen (midden serie) Beiglsdi© Ar dennen. door Wil de Kreuk: De Eitel. door Will J Pou'ssen, Zuid-Engeland. door L Beekman. Zwade Woud door A Oosienbrug. West-Tirol'Vorarlberg. door Ben Srrai, en Noord- en Midden-Zwitserland, door Tom Bouws Verder verschenen delen over ..Gnekenland-vasteniand" Indonesië Joegoslavië. Oost-Tiroi. Tunesie. Volksrepubliek China en Zuid- Spanie Pnjs per deel 17.90 In geplastificeerd (slap) omslag Kosmls reisgidsen (grote serie). Gids voor Zwe den door mr J Wijngaarden 255 blz gebonden, pnjs 41 90 ..Gids voor Noorwegen door Wim Dussel 288 biz gebonden, pnjs 41,90 Baedeker/Shell/Kosmos Reisgids. Duitsland. Franknjk. Griekenland. Groot-Brittanniè. Italié. Oostenri|k. Skandinavië en Spanje Rijk geïllu streerd. gemiddeld 300 Wz. gebonden m geplastifi ceerd omslag en bladwijzers met grote autokaart. pnjs 34.50 per deel AJie reisgidsen zijn uitgegeven door Kosmos te Am sterdam EÏÏMISM3] (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie) IERSFOORT- Kerk en Vrede, de aktleve beweging voor ontwa- i geweldloosheid, in rsloort gevestigd aan de fitseweg 159, is sinds geruime iktlef betrokken bij het onder- vredesopvoeding. «sl is er een map uitgekomen, die Vrede „Haal de Vrede in huis' qenoemd. Een map over vredes- Kfing in het gezin de toenemende onvrede over ch steeds meer uitbreiden van de bewapening in de wereld bij grote pen van de bevolking is er zéér belangstelling ontstaan voor de sopvoeding verwacht niet zo veel meer van ngen en „hogere instanties" m gaan zich zéér bewust afvra- touden wij er zelf iets aan kunnen "Wijzelf moeten er mee bezig zijn 'edesopvoeding in ons gezin te in om tot een mentaliteitsveran- I Ie komen ouders voelen zich daarom bij desopvoeding betrokken Hoe ga ie kinderen om met het begrip spens Je wilt ze niet verlammen 1 het doemdenken doorbreken, en positiefs voor in de plaats bren- Durk Tuinier van Kerk en Vrede, de map .Haal de vrede in huis" "meegewerkt zegt erover- „Het wat ons kan overkomen is, dat en kinderen zich maar bij die 'apens neerleggen. Opvoeden is S*novergestelde daarvan. Je richt r*e op de toekomst. Tegenover indenken moet je de hoop zet ters en kinderen moeten daar ^aar iets aan kunnen veranderen. kinderen groeien op temidden ëmeld De vredesopvoeding wil spoor gaan ontginnen tot ..Kerk en Vrede" richten we op de kinderen Een kind is toompje, waar je een takje kunt •n en dat je kunt bijsnoeien Wij fen met de ouders in kontakt te en over de opvoeding te praten "todel van vormingsweekends, eksavonden en door het uitgeven map." konflikten worden daarin agressie, be langentegenstellingen, vooroordelen genoemd en behandeld Dit katern gaat ook over het spel .Veel van onze spelen zijn geweldadig of gericht op iets presteren Je moet winnen, de beste zijn, de sterkste, de slimste. Helaas is er maar ëen winnaar en zijn er vele verliezers, ledereen wil natuurlijk graag winnen. Je ziet dan ook dat kinderen truukjes verzinnen of ge meen spelen om maar te winnen. Deze prestatiedwang verziekt zelfs teamspe- len Het katern is gekompleteerd met een uitgebreide literatuurlijst. VREDE TUSSEN DE REGELS Een tweede katern in de map be steedt speciale aandacht aan de kin derliteratuur Er zijn veel oorlogsboe ken geschreven. Er wordt zo vaak ge roepen „Jij hebt de oorlog niet méége- maakt'" Waarom zullen kinderen boe ken over oorlog lezen? Om te leren uit "EOPZET *apis ruim opgezet Iemand, die ^spaart, kan ze erbij doen. In de een katern over vredesopvoe- tot algemeen Als oorzaken van de geschiedenis, en des te beter vooruit te kunnen „Mijn moeder, zegt peda goge Lea Dasberg, „heeft tijdens de hel van '40-'45 op een opmerkelijke wijze geleefd volgens de Joodse traditie dat het leven op zich ongelooflijk waardevol is Ze heeft nooit willen capituleren voor de gedachte, dat je als individu niet te gen de machten van de tijd opgewas sen zou zijn Zo zijn er veel mensen geweest Zij hebben geweldloos verzet gepleegd. Alleen of met anderen ALS IK ER AAN DENK, KRIJG IK AL DE BIBBERS In de map zitten ook acht korte verha len onder de titel „Als ik er aan denk. krijg ik al de bibbers". Het zijn eenvou dig geschreven verhalen om te laten zien hoe het óók kan. Met die kleine vrede thuis, en in allerlei situaties, op school, in de speeltuin en in de straat. Als laatste zit er in de map een boekje voor kinderen Het is het spannende verhaal Tovertaartèn en nachtglui perds van Tais Teng „Vrede in de opvoeding aldus Jan Durk Tuinier, „moet op den duur net zo iets vanzelfsprekends zijn als lichame lijke opvoeding, sexuele. sociale, ver- keersopvoeding. Vredesopvoeding moet géén extraatje meer zijn, Natuur lijk is het óók geen garantie voor vreed zame kinderen Voordat we met ouders over de vre desopvoeding spreken, vragen we eerst aan hen hoe zij over vrede den ken. Vrede met je buren? Een gelukkig gevoel in jezelf?Méér dan geen oorlog? Vrede met je eigen relaties9 Het voor komen van ruzies en konflikten in het gezin9 .Kerk en Vrede" brengt daar gerech tigheid bij te pas. dichtbij én verweg. Hoe kun je gerechtigheid toepassen9 Voorplaat van het spannende boekje geschreven en getekend door Tais Teng ..Tovertaarten en nachtgluiperds'' - te vinden in de map Haal de vrede in huis kinderen komen in een wereld, die héél anders is. Ze voelen zich er buiten staan Hoe ga je daar nou mee om Je probeert je kinderen van vijf jaar niet in het hokje te douwen van toekomstige dienstweigeraar Nee. het kind moet la ter de keuze kunnen maken wat vrede betekent voor hemzèlf en ver weg Veel mensen verwachten een hoop van vredesopvoeding Maar je moet reëel zijn Je moet ook rekening houden met de beperkingen De media, het on derwijs. ze leveren vaak geweld en prestatiedwang. Belangrijk is dat het kind leert schif ten Dat het de ruimte krijgt om zélf een keuze te maken. Het kind moet ervaring krijgen om te kiezen SLA ER NIET OP Tijdens de gespreksavonden bren gen ouders regelmatig naar voren „Ik leer mijn kind sla er niet op. en dan wordt ie zelf in elkaar geslagen." De - GEESTELIJK WEERBAAR Jan Durk Tuinier hecht veel waarde aan geestelijke weerbaarheid „Het is een schok." zegt hij.^als kinderen ge- T konfronteerd worden met het feit dat mensen zulke afschuwelijke dingen als kernwapens maken om er andere men sen mee te doden Je moet zien hoe je kinderen daar geestelijk weerbaar te- i gen maakt. DenVredesmars Kopenha gen-Parijs betekende veel voor men- sen. Je bent een kniesoor als je zegt „Wat betekent zo n mars nou politiek?" Kleine en grote vrede De kleine slaat op het leven van het kind De grote op de volwassenenvrede Maar dat is niet uit elkaar te trekken Kinderen moeten uiteindelijk zélf het criterium zoeken en vinden, waarop ze aandacht hebben voor die grote vrede." „Haal de vrede In huis" kost 8,50. U kunt het bedrag overmaken op giro 435382 van „Kerk en Vrede", Amers foort, onder vermelding van de titel van de map Over enkele weken komt er een brochore-utt over „Gespreksavon den over Vredesopvoeding" voor groepen, die aan de slag willen met vredesopvoeding., '7 WIE WIL BESTUURSLID VAN HET JAC WOR DEN? Het Jongeren Advies Centrum is een plek waar jongeren met allerlei vragen en-'of problemen terecht kunnen Hier toe is het Centrum iedere door de week- se middag geopend en zijn 's avonds en in het weekend medewerkers telefo- nies bereikbaar Alle hiermee samen hangende aktiviteiten worden gezien in hel kader van individuele hulpverlening. Daarnaast houdt het JAC zich bezig met strukturele hulpverlening hieron der verstaan we het signaleren en be strijden van maatschappelijke oorza ken van individueel ervaren problemen Dit gebeurt in de vorm van projekten - Zo is er het projekt jongerenhuisves ting met als doel het doen realiseren van jongerenhuisvesting. - De belangenvereniging minderjari gen. die zich met name bezig houdt met de positie van tehuisbewoners. - De militaire dienstgroep. die voorlich ting geeft over allerhande militaire za ken en adviseert en helpt bij dienstwei- gerprocedures. Een andere aktiviteit is deelname aan de „werkgroep onderdakeen gasta- dressencentrale. die voor de hulpverle ning van het JAC zeer wezenlijk is. Vanuit de individuele hulpverlening is ook een zgn. meidengroep opgezet voor meisjes van 15 tot 19 jaar Door met elkaar te praten ontdekken de deel neemsters dat andere meisjes met de zelfde problemen zitten en leren van en met elkaar hoe je hier anders mee om kunt gaan Het JAC is qua personele bezetting toegerust met 3 full-time en 3 half-time formatieplaatsen Om alle genoemde aktiviteiten alsmede organisatoriese administratieve en onderhoudswerk zaamheden goed te laten verlopen is dit te weinig. Vandaar dat we voor de uit voering van een en ander mede afhan kelijk zijn van part-time uit onze organi satiekosten betaalde medewerkers, vrijwilligers en stagiaires Al deze aktivi teiten en soorten medewerkers maken onze relatief kleine organisatie tot een redelijk gekompliceerd geheel. Het algehele beleid en organisatie vorm wordt gezamenlijk bepaald door alle medewerkers en bestuur Het JAC is een stichting en kent als zodanig een algemeen bestuur. Dit be stuur is samengesteld uit zgn internen, dit zijn medewerkers op formatieplaat sen en eksternen, d.w.z. mensen die geen dienstverband met de stichting onderhouden In het dagelijks bestuur (voorzitter, sekretaris en penningmees ter) kunnen slechts eksternen benoemd worden Teneinde rolkonflikten en onei genlijke machtsverhoudingen tegen te gaan draagt het dagelijks bestuur eksklusieve verantwoordelijkheid m.b.t arbeidsrechtelijke kwesties. Deze eksterne bestuursleden, zijn ei genlijk vrijwilligers die bereid zijn de for mele verantwoordelijkheid voor het be leid te dragen. We zitten nog in een proces van zoe ken naar goede vormen m.b.t. taakom schrijvingen. afbakening van verant woordelijkheden. evenwichtige verte genwoordigingen en funkties van het bestuur als geheel, de verschillende ge ledingen hierbinnen alsmede per indivi dueel bestuurslid Ook van nieuwe be stuursleden verwachten we een in breng t a v dit proces Maandelijks (normaliter de eerste maandagavond van de maand van 19- 22 uur) vindt er een bestuursvergade ring plaats, waarbij alle medewerkers verplicht aanwezig zijn Naast de aan wezigheid op bestuursvergaderingen en het doornemen van stukken wordt van bestuursleden verlangt dat ze in de gelegenheid zijn om te kunnen partici peren in diverse kommissies (bijv. bij sollicitaties) noodzakelijk tussentijds in tern overleg mei medewerkers en van tijd tot tijd het JAC kunnen vertegen woordigen In eksterne kontakten (bijv. in overleg met subsidiegever, in casu de gemeente). Al met al best een tijds- en arbeidsintensieve funktie, die zich echter moeilijk in een vast aantal uren per week of maand laat vertalen Al met al dient men toch wel te rekenen op gemiddeld zo'n 2 dagen per maand als minimum, die versnipperd besteed zul len worden Nieuwe bestuursleden: Momenteel zijn wat betreft de ekster nen alleen nog de drie funkties van het dagelijks bestuur bezet Verschillende leden hiervan overwegen wegens druk ke bezigheden elders en/of het plaats maken voor „nieuw bloed" zich niet lan ger herverkiesbaar te stellen in deze funkties Wanneer het zover is willen we graag beschikken over ingewerkte be stuursleden die deze funkties kunnen overnemen. We denken hierbij aan mensen die - Doelstelling, statuten en huishoude lijk reglement van het JAC kunnen on derschrijven. het vertrouwen van de werkers van het JAC genieten, op de hoogte zijn met of voortkomen uit de sfeer van de klanten en belangengroe pen en andere organisaties, die. een aan het'JAC verwant doel nastreven - De eerder genoemde tijd beschik baar hebben - Op de hoogte zijn van de plaatselijke situatie en liefst ook woonachtig in Amersfoort zijn. - Kennis hebben van (ontwikkelingen binnen) het welzijnswerk. Met name denken we hierbij aan de decentralisa tie met de hieruit voortvloeiende subsi- dieperikelen. Deze brengen namelijk voor ons nogal wat wijzigingen en be roering met zich mee. We stellen het daarom op prijs als nieuwe bestuursle den ook in deze kwesties hun bijdrage kunnen leveren We willen mensen die hierin geïnte resseerd zijn verzoeken schriftelijk kon- takt met ons op te nemen JAC. Lange- gracht 11. 3811 BT Amersfoort Aangezien ons enige vrouwelijke be stuurslid vrij zeker zal vertrekken, willen we vooral geïnteresseerde vrouwen met klem verzoeken dit kenbaar te ma ken Voor nadere informatie kunt u bel len 34534. vragen naar Sjanie van Bog- gelen of Jan Blonk

Leusder Krant | 1982 | | pagina 13