xJ vx. 'aterstaat begint maandag 5 april met ^constructie viaduct Heiligenbergerweg Gemeentepolitie wellicht na '84 (ÉfÉ) 7M JL hr tanleg fietspaden in Amersfoort vertraagd letterveld 3e in EHBO- listrictswedstrijd ABTB-avond Keuzenota structuur plan is verschenen Rllllll 11111IIIIHIIIIIIII Nil I lllllll llllllll llllllllllllll n llll KPO-dames maakten poppen Disco-avond Vandaag in de Leusder Krant Ds. G. van Belzen neemt beroep aan Open repetitie avond Lisiduna Leusder Krant! w Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE J NODIG? Geen krant ontvangen? Voor contactlenzen natuurlijk naar Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B V DONDERDAG 25 MAART 1982 13e JAARGANG NO. 99 &T 4> O «fih i één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Rijkswaterstaat begint maandag 5 april met de econstructie van het viaduct in de Heiligenbergerweg. De erkzaamheden zullen ongeveer zeven weken in beslag ne ten, zodat het viaduct begin juni van gescheiden fietspaden oorzien zal zijn. De aanleg van fietspaden langs de Heiligenbergerweg op mersfoorts grondgebied zal nog langer op zich laten wach- i. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat de aanleg an de fietspaden mee financiert, is het niet geheel eens met et plan, dat Amersfoort hiervoor heeft ingediend. Daardoor de aanleg van de fietspaden, die oorspronkelijk tegelijk met e reconstructie van het viaduct had moeten plaatsvinden, ertraagd. Misschien dat de fietspaden er voor de winter kun- len liggen, maar zelfs dat is niet zeker. Precies een jaar na de grote emonstratieve fietstocht gin- en vorige week vertegenwoor- jgers van de Aktiegroep „Veilig Over" en de Vrouwenraad Leus den (de organisatoren van de de- lonstratie van 13 maart 1981bij eAmersfoortse wethouder van erkeer, E. de Bruijn, informeren laar de stand van zaken. De ruijn, die vorig jaar nog toezeg- edat de aanleg van de fietspa- en binnen een jaar een feit zou unnen zijn, had teleurstellend ieuws voor de aktievoerders velien Blom, Janny Vos en Erik lan der Vlist. Het ministerie van erkeer en Waterstaat is het niet ens met de plannen van de ge- neente Amersfoort en dat ver aagt de aanleg. RUISPUNT Het punt waar het om draait is het uispunt Heiligenbergerweg - ingweg Randenbroek De ge- leente Amersfoort wil de fietspa- en langs de Heiligenbergerweg Jen lopen vanaf het viaduct tot an het genoemde kruispunt Het nmsterie is echter van mening, dat Dok het kruispunt gereconstrueerd ou moeten worden Daar heeft Amersfoort nu echter weer geen geld voor. Wethouder De Bruijn liet de Leusdenaren weten, dat Amers foort inmiddels bij het ministerie het verzoek heeft neergelegd om al vast de fietspaden tot aan het kruis punt te mogen neerleggen De re constructie van het kruispunt zou dan later bekeken kunnen worden Een woordvoerder van het minis terie bevestigt, dat Amersfoort in middels dat verzoek heeft gedaan Meer dan dat het verzoek in behan deling is. kon men echter niet zeg gen. Ook over het tijdstip waarop het tot een uitspraak over het ver zoek komt. is nog niets bekend Misschien dat de fietspaden er vóór de winter kunnen liggen, zo hield de wethouder de aktievoerders voor, maar definitief durfde hij nu niets meer toe te zeggen Het conflict tussen de gemeente Amersfoort en het ministerie van Verkeer en Waterstaat zal Rijkswa terstaat er echter niet van weerhou den om de reconstructie van het viaduct nu op zeer korte termijn te gaan aanpakken ..In de eerste week van april aldus een woord voerder van Rijkswaterstaat, daar mee de eerste volle week van april bedoelend De werkzaamheden beginnen op maandag 5 april en - Het kruispunt Heiligenbergerweg - Ringweg Randenbroek Het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat de aanleg van de fietspaden langs de Heiligenbergerweg mee financiert, vindt dat het kruispunt meteen gerecon strueerd moet worden. Bij de gemeente Amersfoort is men van mening, dat eerst de fietspaden er moeten komen en dat men dan later altijd nog het kruispunt aan kan pakken Dat verschil van mening vertraagt de aanleg van de fietspaden langs de Heiligenbergerweg zullen ongeveer zeven weken du ren Tijdens de werkzaamheden zal het verkeer op het viaduct gere geld worden met een tijdelijke ver- keerslichtmstallatie Om beurten kan het verkeer in beide richtingen van het viaduct gebruik maken De werkzaamheden zullen er. zoals bekend, toe leiden, dat het viaduct voorzien wordt van gescheiden fietspaden Het viaduct wordt daar toe enigszins verbreed en tussen de rijbaan voor auto's en de fietspa den komen aan beide zijden hek ken te staan Deze hekken zullen doorlopen tot onder aan de opritten van het viaduct zowel aan de Amersfoortse als aan de Leusden- se kant Bij Rijkswaterstaat betreurt men het. dat reconstructie van het via duct niet tegelijkertijd met de aan leg van de fietspaden ter hand ge nomen kan worden. Nu ontstaat er vooral een problematische siutua- tie voor fietsers in de richting van Amersfoort, die na het viaduct weer moeten invoegen op de Heiligen bergerweg In de uiteindelijke si tuatie zal het zo zijn, dat de fietsers door kunnen rijden over een fiets pad achter de daar staande bomen langs „Helaas", aldus de woord voerder van Rijkswaterstaat, „zul len ze voorlopig in moeten voegen op de rijbaan. Het kan niet anders' ACHTERVELD - Vrijdag vond IJsselstein de districtswed- Itrijd van het district Utrecht van lie Katholieke Nationale Bond "oor EHBO plaats. Aan deze Wedstrijd namen zeven ploegen tel. waaronder de wedstrijd- i'oeg uit Achterveld. Het navol- ende ongeval moest worden lehandeld: een man is bezig de loer schoon te maken met een •'bijtmiddel. Wanneer hij de fles ml pakken, glijdt deze uit zijn ochtlge handen en slaat op de rond stuk. De vloeistof spat in 'ln ogen. Zijn vriendin rent op okken naar hem toe, maar trapt 'et haar voet in een scherf. Ge- ®|9' een flinke diepe snijwond. torde pijn duikt zij als het ware aar beneden en slaat met haar •oofd op de stoel waarbij zij ook •°9een bloedneus oploopt. Onder toezicht van de jury testen de ploegen elk op zijn *urtdit ongeval behandelen Zo wel de jury als de aanwezige sup porters volgden met grote belang stelling het werk van de deelne mende ploegen. Na afloop werd er een nabeschouwing gehouden waarbij zowel de fouten als de goe de dingen naar voren werden ge bracht De groep uit Vinkeveen werd 1e met 334 punten, 2e IJssel stein met 324 punten. 3e Achter veld met 314 punten. 4e Ludgerus uit Utrecht met 280 punten. 5e St Martinus uit Utrecht met 229 pun ten 6e Jutphaas met 212 punten en 7e Mijdrecht'Wilnis met 191 punten Achterveld behaalde dus een goede derde plaats Ook de leiders en leidsters van de ploeg werden beoordeeld Hier werd IJsselstein met 1e met 77 punten. 2e die van Vinkeveen met 56 punten, derde die van Ludgerus met 55 punten, 4e die van Achter veld met 52 punten, 5e die van Mar tinus met 45 punten. 6e die van Mijdrecht'Wilnis met 44 punten en /e die van Jutphaas met 31 punten De ploegen die als eerste en twee de zijn geëindigd gaan door naar de landenwedstrijd die dit jaar in Groningen zal worden gehouden. De ploegen die als 12. 3 en 4 z.jn geëindigd kunnen deelnemen aan de wedstrijd om de Kneepkensbe- ker waaraan ook de ploegen zullen deelnemen van de Nationele Bond voor EHBO Deze wedstrijd zal worden gehouden op 13 april te Nieuwegein ACHTERVELD - Donderdag avond was een groot aantal KPO dames bijeen in D'Ouwe Peer- destal. De voorzitster opende de vergadering. Ze was heel blij dat er zo een grote opkomst was. Eerst werd een aantal medede- 0nafhankeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU ^schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. 8'j kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "l*t van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur fl*opend. Zaterdags gesloten. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/DEN HAAG - Zodra Leusden een inwonertal van ruim 25.000 heeft bereikt zal deze gemeente overschakelen van rijkspolitie naar gemeentepolitie. De verwachting is dat in de periode tussen de tweede helft van 1983 en de eerste helft van 1984 het aantal van 25.000 inwoners wordt bereikt. Dit is de reactie van de gemeente op een bericht in de Amers foortse Courant als zouden de ministers De Ruiter (Justitie) en Van Thijn (Binnenlandse Zaken) hebben geantwoord aan twee Kamerleden dat Leusden alsmede enkele andere gemeenten binnen een jaar moet beschikken over een gemeentelijk politie korps. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie liet gisteren desgevraagd weten, dat de beide bewindslieden de Kamerleden Nijpels (VVD) en Faber (CDA) hebben geantwoord, dat Leusden „binnen afzienbare tijd'' een eigen korps krijgt. „De vragen waren gesteld in het kader van de kosten die ge moeid zijn met de overgang van rijks- naar gemeentepolitie in de Limburgse plaatsen Stein en Landgraaf. De ministers heb ben toen ook laten weten welke andere gemeenten binnen afzienbare tijd zullen overschakelen naar een eigen politie korps. In dat rijtje stond ook Leusden aldus woordvoerder van het ministerie. Het is trouwens geen verplichting om bij een inwonertal van ruim 25.000 een gemeentelijk politieapparaat in te stellen, zo liet deze zegsman nog weten Als Leusden overstapt van rijks- naar gemeentepolitie zal deze overgang, volgens de huidige normen zes miljoen gulden kosten, die grotendeels betaald worden door het ministerie van Binnenlandse Zaken. De gemeentepolitie Leusden zal dan on der meer moeten beschikken over andere huisvesting, nieuw vervoer en nieuwe uniformen. lingen gedaan betreffend het zo- merprogramma. Vervolgens werd er gestart met het maken van poppen onder leiding van Ti ny Jonkman en mevrouw Pep- ping. Onder het genot van een kop kof fie werd er gezellig en hard ge werkt. Aan het eind van de avond bleken er ruim 50 poppen te zijn vervaardigd. Dit succes was mede te danken aan de grote voorberei ding die gedaan was door de beide dames die de leiding hadden De gemaakte poppen zullen binnen kort hun bestemming vinden in een tehuis voor gehandicapte kinderen ACHTERVELD - Zaterdag- avond organiseer! de KPJ weer een discoavond in de Moespot. De j muziek zal deze avond verzorgd worden door disco Black Power De aanvang is om 20 00 uur De entree is voor leden 3.-; voor niet-leden 4- ACHTERVELD De streek- groep N.O. Utrecht van de A.B.T.B. houdt donderdagavond een culturele avond in Concor dia te Hoogland. Alle A.B.T.B. leden van de streekgroep zijn met hun echtgenotes deze avond van harte welkom. Na de ont vangst met koffie zullen de A.B.T.B.-leden uit Achterveld hun revue „Het ontstaan van de A.B.T.B." opvoeren. Deze revue werd ook opgevoerd tijdens de feestavond van het 50-jarig be staan van de Achterveldse A.B.T.B. Daarna zal er nog gelegenheid zijn om te dansen onder de muzi kale begeleiding van het Rijnstad Trio Men dient wel tijdig aanwe zig te zijn daar tijdens de opvoe ring van de revue de deuren van de zaal gesloten zullen zijn om storing door heen- en weerge- loop te voorkomen Schoolhoofd krijgt direkteursfunktie Langesteeg wordt verbeterd Tentoonstelling schilders club Loysden Uitbreiding van Leusden na t Ruige Velt ten zuiden van Schoolsteegbosjes Aktie voor gemeenschaps ruimte Joodse gemeente in Amersfoort Mens en z'n hobby: de marionetten van Els van Dijk .Ik zou willen dat mensen worden gestimu leerd door mijn verhaal' 7 Leusdense basketbalheren kampioen 9 Geslaagde clubkampioen schappen B.C. Leusden 11 PC. onze lezers en De Haaien, een ingezonden brief 11 Een varia-pagina met boeken en een artikel over nieuwe vredesmap 13 Loep op Leusden Deze week met onze verkiezings rubriek. waarin de zaak Brandligt nogmaals ter sprake komt en de ..Kantlijn 15 Boeken 17 Kijk op de film, met o m nieuws over de ..Nacht van de film' 19 DOKTERSDIENSTTEL. 944600 LEUSDEN - Op 12 maart heeft de gereformeerde kerk van Leusden een beroep uit gebracht op ds. G. van Bel- sen, predikant in de gemeen te Minnertsga. Woensdag 23 maart tijdens een ontmoe ting tussen ds. Van Belsen en gemeenteleden, heeft hij bekend gemaakt dat hij het beroep aanneemt. De intre de en bevestiging vindt ver moedelijk begin juli plaats. LEUSDEN - Harmonie Lisidu na houdt op vrijdag 26 maart vanaf 20.00 uur een „open" re petitie-avond in Blijhof aan de Anfriduslaan. Doel van deze avond is volgens de Leusdense harmonie om be staande vooroordelen over harmo nieën weg ie nemen en om ieder een eens een kijkje achter de schermen te gunnen Een van de vooroordelen zou volgens ..Lisidu na" zijn. dat harmonieën slechts hoempa-muziek maken ..Dat soort muziek laten we graag over aan de orkestjes die met carnaval uit de grond worden gestamptal dus „Lisiduna" Voor meer inlichtingen over de repetities kan men contact opne men met B Duinsbergen. Arn- hemseweg 86 of met C. van Win den. Ereprijslaan 25 in Scherpen- zeel. tel 03497-3512 LEUSDEN - De keusnota waarin de hoofdlijnen van het beleid van het nieuwe structuurplan worden uit eengezet ligt momenteel ter inzage bij het bureau voor lichting aan de Zwarteweg en in de gemeentelijke infor matiestand in de bibliotheek Nieuw Langenbeek. De keusnota is inmiddels ook aan alle daarvoor in aanmer king komende verenigingen en organisaties gestuurd. De keuzenota van het struc tuurplan zal op maandag 29 maart worden besproken in de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML. Deze vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het gemeentelijk voorlich tingscentrum aan de Zwarte weg. Op dinsdag 6 april wordt de keuzennota behandeld in de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning. Deze vergadering wordt eveneens in het voor lichtingscentrum gehouden, maar begint een uur eerder dan normaal, namelijk om 19.00 uur. Zo nodig wordt de vergadering, waarin ook het Verkeersplan aan de orde komt, op dinsdag 20 april om 20.00 voortgezet. De behan deling van de keuzenota in de gemeenteraad vindt plaats op donderdag 29 april. Zie pag. 5 I Rozendaallaan 9 Leusden-C. m Nijverheidsweg-Naord 83 Industrieterrein De Isselt, vak B. 033-14047 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Wij kunnen u alles over contactlenzen vertellen Of het nu harde, zachte of zuurstofdoorlatende Z-flex lenzen zijn. Bovendien hebben wij een aanbod in zachte contactlenzen voor I 400 Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 Ot»rt O vkinplicU'i 1 n zi|it aatvn-iloU'n hi| li»l

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1