Schoolhoofd krijgt directeursfunctie Landelijk Aktieberaad Baardgroei controle Gasprijs Omlaag Langesteeg wordt verbeterd Na samenvoeging kleuter- en lagere school: Jongeren- kaartavond Uitvoering Culdoto Tentoonstelling schildersclub Loysden lEusder krant ZATERDAG 3 APRIL IN DE FLINT )WS-kaartavond Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? plaatselijk nieWs W4S IZAAK. NIET /AAN &Eü£T VANDAAÖ^^ Wit 5CHOOL- Psyc HOLOoe. (ml Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. DE LEUSDER KRANT als het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusdeh-Centrum Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon. 033-941495. DONDERDAG 25 MAART 1982 nafhankelijk nieuwsblad de gemeente Leusden. elke dinsdag en I Verantwoordelijke I redaktie: I Bert Vos 1 Marnix Kreijns (pl. verv.) I Redaktie: Bedien Engelkens I Caspar van Loo. I Inlevering kopij en ad- I vertenties: Ivoor het dinsdagnum- I mer tot uiterlijk maan- dagmiddag 12.00 uur. Ivoor het donderdag- I nummer tot uiterlijk [woensdagmiddag 12.00 iRedaktetie en admini- I stratie: Kantoor Leusder J Krant, Rozendaallaan 9, j Leusden-Centrum. Op [werkdagen geopend van 1 09.00 tot 12.00 uur en Ivan 13.30 tot 17.00 uur. I Abonnementsgeld: II 54,20 per |aar; 27,60 I per half jaar; 14,05 per kwartaal. [Klachten bezorging: Als abonnee dient u de [krant voor dinsdag- of [donderdagavond 18.00 [uur te hebben ontvan- gen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be- torging (dinsdag en don- derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- [940691. Bi) geen gehoor kunt u kontakt op nemen |met onze inspekteur be- horging, overdag 03420- 116141, toestel 44 Nabestellen foto's: 0e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo- to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische [foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem- [plaar (formaat 13 x 18 |cm) op giro: 871441 [l.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver- J melding van gewenste [foto, aantal, nummer [van krant, pagina waar- Pp de foto werd ge- Plaatst. U kunt ook kon- [tant betalen op ons kan- [iPor, Rozendaallaan 9, I Leusden./Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- vangt u de gewenste fo- I to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een JJ'lgave van de BDU-kranten- ■ornbinatie te Barneveld. SIZ4AK, KON MAHPAAb NieT. IK KOM IK! 7 llkl MET ANDB?E y/OOCPEN IN OIZ-E BEHAHDELlNe V4MD44G EEN OPVALLENDE e£E-64£>T nc Pr>Pi))üi£?E ONTZETTENP (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - In de gemeente eusden is binnen het openbaar inderwijs een procedure gestart lfn te komen tot de benoeming an directeuren op de basis- cholen. De feitelijke benoemin- ien zullen echter nog wel enkele gren op zich laten wachten om- jat de wet op het basisonderwijs ,pzijn vroegst pas op 1 augus- us 1985 in werking treedt. Pas (anaf die datum kan er ook pas cht gesproken worden van ba kscholen, nu gaat het meestal og om een samenwerking tus- en een kleuter- en een lagere chool. Na ruim vijftien jaar van voorbe- iidmg is het nu zo ver dat de wet ip het basisonderwijs de Tweede ;amer is gepasseerd Over de da tum waarop de wet in werking treedt is op dit moment nog niets met absolute zekerheid te zeggen. Pessimisten in onderwijskringen rekenen er op dat de streefdatum van 1 augustus 1985 niet gehaald kan worden omdat er nog teveel zaken geregeld moeten worden. Toch is men alom bezig met de voorbereidingen om te komen tot de basisschool. Het streven om in Leusden te komen tot samenvoe ging van kleuter- en lagere scho len, heeft er in Leusden al toe ge leid dat de meeste scholenkoppels al in één gebouw ondergebracht zijn of vlak naast elkaar zijn In het enkele geval dat dit nog niet ge beurd is, zijn er al vergevorderde plannen die binnenkort worden uit gevoerd Als de kleuter- en lagere school straks ook wettelijk één school gaan vormen moet er op de basis school een directeur of directrice benoemd worden die de leiding over de school krijgt. De keus voor het schoolbestuur, en voor wat be treft de openbare scholen is dat de gemeentelijke overheid, om een di recteur te benoemen is overigens niet erg groot Het hoofd van de huidige kleuterschool of van de la gere school zal benoemd worden tot directeur Degeen die afvalt kan, als het om een school gaat met acht leerkrachten, adjunct-direc teur worden. In een aantal gevallen lijkt de keus niet erg moeilijk De Leusden- se montessorischool kent bijvoor beeld al een éénhoofdige leiding zodat het voor de hand ligt dat het schoolhoofd straks directeur wordt Bij de bijzondere scholen zullen de diverse schoolbesturen moeten beslissen. De afdeling onderwijs van de ge meente Leusden heeft al in sep tember van het vorige jaar aan de diverse schoolhoofden van open bare scholen gevraagd om binnen de scholen alvast eens met elkaar van gedachten te wisselen over de eventuele benoeming van een di recteur. Na die tijd is er vanuit de afdeling onderwijs een reeks gesprekken gestart met de diverse hoofden van lagere scholen en hoofdleidsters van kleuterscholen. Deze maand zullen de gesprekken worden afge rond. waarna het college van bur gemeester en wethouders geïnfor meerd zal worden over het resul taat van de diverse besprekingen. Nadat ook de oudercommissies of voorlopige medezeggenschapsra den en de schoolteams gelegen heid hebben gehad hun zegje te doen kunnen b en w tezijnertijd tot benoeming overgaan. Als er bin nen de school geen overeenstem ming bestaat over de vraag wie er directeur of directrice moet worden zullen meer mensen bij de proce dure betrokken moeten worden WEET NIETS VAN KLEUTER SCHOOL Het schoolhoofd van de openba re school ,,De Heerd" ziet best pro blemen als straks bijvoorbeeld het hoofd van de lagere school be noemd zou worden tot directeur ,,Een schoolhoofd weet vrijwel niets van de kleuterschool," aldus de schoolleider van ,,De Heerd" Hij vindt het eigenlijk maar een vreemde zaak dat alle kleuterleid sters een cursus moeten volgen om straks les te mogen geven op de basisschool, terwijl over het om gekeerde geval helemaal niet ge sproken wordt. De schoolleider van de lagere school „De Bongerd Harry Boon, denkt er eigenlijk net zo over. Enkele jaren geleden heeft hij al aangedrongen op her- en bijscholingscursussen voor on derwijzers van de lagere school. Omdat dit voor de gemeente een te dure zaak was heeft de ge meente het voorstel van het schoolhoofd destijds afgewe zen. ACHTERVELD - In verband met de festiviteiten Achterveld 600 is er op 2 november vorig jaar een baardengroeiwedstrijd van start gegaan. De deelnemers moeten hun baard laten staan tot en met zaterdag 4 september. Aan deze baardengroeiwedstrijd wordt door 48 personen deelge nomen, van wie er 38 zijn die met een „glad" gezicht zijn begonne. Tien deelnemers wilden hun baard niet laten afschen. Omdat zij dan toch mee kon den doen aan de wedstrijd zijn de deelnemers in twee groepen ver deeld. Voor elke groep zijn er door de Achterveldse winkeliers die prij zen beschikbaar gesteld. Voor groep 1dit is de groep die glad is begonnen is de eerste prijs een half varken, de 2e een waardebon van 100,- en de 3e een krentebrood ter lengte van 1 00 meter Voor groep twee zijn de prijzen; een sa lade voor 10 personen, 2e een fruit mand en 3e een taart. Maandagavond werd de eerste baardencontrole gehouden. De deelnemers waren uitgenodigd om om 20 00 uur te verschijnen in hotel De Roskam Door een groot deel van de deelnemers werd hieraan gevolg gegeven De bedoeling van deze controle was niet alleen om te zien hoe het met de groei gesteld was, doch ook om dit naar buiten te dragen. Het bleek dat de baarden voor al bij de „gladde" jongens heel goed waren gegroeid. Men zag ze in diverse types, lengte en kleu ren. Het was een mooi gezicht om deze baardmensen eens bij el- kaar te zien. LEUSDEN - Vrijdag 26 maart zal in het jongerencentrum De Til de laatste kaartavond van dit seizoen worden gehouden. Er is weer gele genheid om te klaverjassen en schutjassen De avond is voor jon geren van 12 tot en met 16 jaar Aanvang 19.30 uur. Deelnemers bijdrage f 2 ACHTERVELD - Zondag avond om 20.00 uur zal de to neelvereniging Culdoto een der de uitvoering geven van het to neelstuk „De geboren leuge naar". Deze derde uitvoering vindt plaats in de Moespot. De entree bedraagt 4,50. Het stuk speelt zich af in een ge zin waar ouders problemen hebben met hun zoon en waar de inwonen de grootmoeder ook op haar ma nier een visie geeft op de levenswij ze van de jongen en de opvoeding van de ouders ■j&m AMERSFOORT - Op zaterdag 3 april a.s. wil het Landelijk Aktiebe raad Gasprijs Omlaag tijdens een landelijke manifestatie In De Flint handtekeningen vanuit het gehele land aanbieden aan minister Terlouw van Economische Zaken. De mani festatie duurt van 's morgens 11.00 tot 's middags 16.00 uur. Op dit mo ment is het programma voor deze dag nog niet geheel vastgesteld. Dat wordt nog nader bekend gemaakt. Wel is het zeker dat wethouder Jon kers uit Zaanstad één van de spre kers zal zijn. Hij heeft zich enorm in gezet voor het prijsbeleid van aard gas. Ook het „Komitee Gasaktie Amersfoort" is bij het Landelijk Ak tieberaad aangesloten, evenals vele andere werkgroepen uit het gehele land. Het Amersfoortse Komitee heeft inmiddels ruim 6000 handteke ningen verzameld, men hoopt min stens de 7000 te bereiken. Eén van de mensen die zeer nauw betrokken is bij het Amersfoortse Komi tee, is de heer W. H M Bicker (sekreta- ris). Hij is eveneens aktief in het Lande lijk Aktieberaad. met name op het ter rein van de organisatie en publiciteit. Met hem een gesprek over de achter gronden van de aktie. Op dat moment is het inmiddels bekend dat met ingang van 1 juli de gasprijsverhoging van 4 cent niet doorgevoerd zal worden Dit neem' echter niet weg dat de gasaktie voortgezet zal worden ,,Dat deze prijs verhoging er nu niet komt is een zoet houdertje. er zal in de nabije toekomst enorm op de inkomens gesnoeid gaan worden Als de uitlatingen van Van Agt, over het feit dat de inkomens misschien wel met een kwart omlaag moeten in de komende jaren, verwezenlijkt worden, dan mag de gasprijs ook volgend jaar niet omhoog, maar zou eerder moeten zakken", aldus de heer Bicker ..We blijven met een economisch vraagstuk zitten Op korte termiin. tot 3 april, blijven de werkgroepen funktione- ren Daarna moeten we de zaak op nieuw bezien en een strategie ontwik kelen op lange termijn PETITIE gen aanbieden op die datum, hoe dan ook Eveneens zal er op 25 maart een delegatie naar Den Haag gaan. We roe pen alle Amersfoorters op om massaal naar De Flint te komen STEUN ,,De politieke partijen, met name de PvdA en de kleine progressieve partij en, hebben ons zeer bijgestaan in onze aktiviteiten, ook voor wat betreft de handtekerungenaktie Verder hebben we steun ondervonden van de FVN, de S B C A (Samenwerkende Bewoners commissies Amersfoort e o de V H B (vereniging Huurdersbelangen) en ver schillende kommissies en buurthuizen D'66 en het CDA hebben zich niet zo duidelijk uitgesproken over deze zaak Op de uitnodiging die aan minister Terlouw gestuurd is voor de manifesta tie in De Flint op 3 april is als antwoord gekomen, dat de handtekeningen eventueel op 25 maart aangeboden kunnen worden, omdat het niet zeker is of hij er wel zal zi^n op 3 april. ,,We zijn van mening dat dit niet mag gebeuren Als hij niet de moeite neemt om op 3 april naar De Flint te komen, willen we hem toch persoonlijk de handtekenin HULP De gasprijs is op 1 januari j I. al met 7 cent (ekskl btw) omhoog gegaan Ge middeld houdt dat in. dat de mensen per maand 20- tot 30 - meer zullen moeten betalen Met name diegenen die een laag inkomen genieten, kunnen deze verhoging nauwelijks of niet meer opbrengen. Er worden voor dit jaar in Amersfoort honderden afsluitingen ver wacht Mensen die in de problemen zit LEUSDEN - Tot zaterdag 3 april kan men de tentoonstelling met werk van leden van de ama teur-schildersclub Loysden nog bezichtigen in het Gereformeerd Dienstencentrum aan de Burge meester de Beaufortweg 18. Het werk omvat olieverfschilde rijen en aquarellen De expositie is te bezichtigen van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. TELEFOON Mensen die hun handtekening nog willen zetten voor de landelijke petitie en/ot direkte problemen hebben, kun nen kontakt opnemen met de heer Bic ker van het Komitee. telefoon 729200 of met de heer J Geerlings (S B.C. A.). te lefoon 723644 ACHTERVELD - Maandag- vond 28 maart om 20.00 uur rordt er door de muziekvereni- ing DWS een kaartavond geor- aniseerd in D'Ouwe Peerdestal. dereen is op deze avond van arte welkom. Er kan zowel geschut- als gekla- grjast worden. Het inleggeld is 3,50 Er zijn deze avond mooie iizen te winnen. ten, kunnen kontakt opnemen met het Komitee Gasaktie Amersfoort ,,We hebben de zaak zeer goed op een rij gezet Er zullen heel wat problemen ko men Ik houd mijn hart vast voor de navorderingen van het Gasbedrijf die voor de deur staan. Een betalingsrege ling lost daarbij in principe niets op Dan worden de problemen alleen maar op geschoven. We willen ervoor waken dat de mensen naar de sociale dienst ge stuurd worden en daarna naar de Volkskredietbank. In die gevallen zou de schuld gewoon gesaneerd moeten worden, óf door het Gasbedrijf óf door de gemeente Daarom willen we bereik baar zijn voor de mensen die met pro blemen hieromtrent te kampen hebben of krijgen Met het Advokaten Kollektief is een afspraak gemaakt dat wij deze problemen naar hen door kunnen spe len, omdat zij een en ander op een veel beter nivo kunnen behandelen. LEUSDEN - Met de verbetering van het wegdek van de Langesteeg tussen Laspeerseweg en Voskuilerdijk wordt maandag 29 maart begonnen De werkzaamheden houden onder meer in het afgraven van de slechte kanten, het aanbrengen van een zogeheten slakkenfundermg en het opnieuw asfalteren van het wegdek Met de werkzaamheden zijn ongeveer tien weken gemoeid Behalve tijdens de asfalteringswerkzaamheden rond half mei blijft de Langesteeg opengesteld voor het verkeer Zoals bekend was aanvankelijk voor deze weg een nogal ingrijpend reconstructieplan gemaakt, waarin oa. werd voorgesteld de Langesteeg te verbreden. Dit tot ongenoegen van de aanwonenden die vreesden voor een ..racebaan" langs hun deuren. Een gebrek aan geld om dit reconstructieplan uil Ie voeren zorgt ervoor dat vanaf maandag slechts noodzakelijke werkzaamheden worden uitgevoerd.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3