V br X Liv LEUSDEN TWEE, LTV LOOKHORST DRIE VD komt met initiatief- oorstel over tennisbanen agenaar sloeg weer eerste paal Boomfeestdag Eerste plaats voor Leusdense brandweer Info structuur plan verschenen fremiekoopwoningen Bouwfonds in Munnikhove/Bosveld Hond Rockers dood in auto gevonden Oefenver gunning Dodelijk ongeval Behandeling verkeersplan uitgesteld BDU ■(HM J L Vandaag in de Leusder Krant „De Weegschaal" ANTIEK TIJDENS PROVINCIALE OEFENTOCHT i fottTkopiêj NODIG? i Leusder Krant! ffi Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b g.g (03420) 16141 Telex 8 0 U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B.D.U BV DINSDAG 30 MAART 1982 13e JAARGANG NO. 99 I LEUSDEN De LTV Leusden |i 1982 twee tennisbanen erbij en LTV Lookhorst drie banen. Dit iat in het Initiatief-voorstel van t VVD-raadsfractle dat afgelo- i donderdag aan het college i B. en W. is voorgelegd. De «ralen vragen het college hun orstel In de raadsvergadering van volgende maand aan de orde te stellen. In het initiatief-voorstel schrijft de VVD dat op de gemeentelijke investeringsstaat van dit jaar geld is gereserveerd voor de aan leg van twee tennisbanen voor LTV Leusden op het Valleipark. ,,Deze club met een gezond ver enigingsleven, maar met een wachtlijst van 470 leden, zit drin gend om uitbreiding verlegen. De twee banen kunnen meteen worden aangelegd, zodat circa 200 mensen meer reeds dit sei zoen hun sport kunnen beoefe nen", aldus de Leusdense VVD- fractie Verder schrijven de liberalen, dat in de laatste zeven jaren ook LTV Lockhorst steeds weer heeft laten weten dat zij wilde uitbrei den met drie banen ,,Dit was tot vorig jaar niet mogelijk, omdat de aankoop van de grond voor de uitbreiding van het het Burge meester Buiningpark lang op zich heeft laten wachten. Nu per half juli het half verharde oefen- veld vrijkomt, staat niets de aan leg van drie banen voor LTV Lockhorst meer in de weg", meent de VVD. Deze partij merkt in het voorstel op, dat deze ten nisvereniging een ongewenst lange wachttijd heeft tussen twee speelperioden en daarnaast een grote wachtlijst voor leden. ,,De aanleg van de banen kan in één keer met de werkzaamheden die thans aan de gang zijn op het Buiningpark worden meegeno men, hetgeen ook financieel aantrekkelijk is", aldus de VVD- fractie in haar initiatief-voorstel. Wethouder Gijs van Wouden berg (sportzaken) reageerde donderdag in de raadsvergade ring alvast op het VVD-voorstel. Hij zei, dat gezien de reservering op de investeringsstaat de twee banen voor LTV Leusden er dit jaar wel zullen komen. Maar over de drie extra tennisbanen voor „Lockhorst" kon hij op dat mo ment nog niets toezeggen. an een onzer verslagge- rs) LEUSDEN Opnieuw eelt wethouder Jan Wage- ear (Ruimtelijke Ordening, VD) donderdag een eerste eal geslagen. Deze keer ging et om de oltlclële start van e bouw van een projekt pre- ilekoopwonlngen In de deel- lanner Munnlkhove en Bos- eld. Deze premle-A-wonln- en worden gebouwd door et Bouwlonds Nederlandse emeenten. In totaal zal het ouwfonds door de Ult- oornse Bouw- en Aanne- ilngsmaatschappi] (UBA) 17 premiekoopwoningen In eze deelplannen laten bou- en. Bij de eerste paal van onderdag ging het om de erste 76 van die 247 hulzen. Gestoken in gele jas en met sn helm op het hoofd heide Jan lagenaar een stukje van die wntig meter lange heipaal de rond in. Voor die verrichting reeg hij een applausje van een antal van de toekomstige bewo- ers van de huizen, die voor de «stelijke start waren uitgeno- Alle 76 woningen zijn al afkocht. Het eerste gesprek over de reali sering van rfezè woningen voncT pas negen maanden geleden plaats tussen gemeente Leusden en het Bouwfonds. Volgens het Bouwfonds mag het uniek heten, dat de voorbereidingen zo snel verlopen zijn. Dat is vooral te danken aan de goede samenwer king met de gemeente Leusden, aldus een woordvoerder van het Bouwfonds. De woningen zijn ontwo'pen door het architectenburo Knoop en Nieuwveld uit Nieuwegein. Ze bevatten drie slaapplaatsen op de eerste verdieping en de moge lijkheid om een vierde te maken op de tweede verdieping. De hui zen zijn sterk geïsoleerd en voor zien van dubbele beglazing. Tijdens een op de officiële ge beurtenis volgende bijeenkomst in 't Ros Beyaart vertelde Bouw- fonds-distriktsdirekteur G J. Louter het een en ander over de kopers van de huizen. Het gros van de kopers is niet ouder dan dertig jaar en heeft een inkomen variërend van 25 tot 40 duizend gulden per jaar. Van de kopers laten er straks 42 een huurwo ning achter en elf een koopwo ning. Verder zijn er 23 gekocht door „starters", mensen die nog niet eerder een zelfstandige huisvesting hadden. De meeste (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De hond van de Rockers Is vorige week dinsdag aan het eind van de middag dood aangetroffen in een bij het club huis van de Rockers geparkeerd staande auto. Het beest had ern stige verwondingen aan zijn kop. De Rockers vermoeden dat ie mand hun hond heeft afgemaakt, hoewel zij ook rekening houden met de mogelijkheid dat het dier bij een ongeluk om het leven is gekomen. De hond, een Duitse Herder, fungeerde als bewaker van het Rockers-clubhuis „Rust in Vre de", dat aan de bouwstaat in het deelplan Zwanenburg van de Tweede Fase staat. Zondag avond is de hond weggelopen. De verzorger van de hond, die hem dagelijks eten kwam geven, trof hem ook maandagavond nog niet bij het clubhuis aan. Dinsdag aan het eind van de middag was de herder er wel dood in een bij het clubhuis geparkeerde auto. De hond van de Rockers moet vorige week tussen maandag avond en dinsdagmiddag in die auto gelegd zijn. De Rockers zijn erg benieuws wie dat gedaan heeft en hoe hun hond aan zijn einde gekomen is. Wie inlichtin gen kan verschaffen voor bruikbare hebben de Rockers een beloning over kan bellen naar telefoonivjm'-'v.ui* G4C0o3. Bellen naar de politie, waar de Rockers aangifte hebben gedaan van het gebeurde, kan ook: tele foonnummer 944444. Donderdag start in Claeveren- blad de experimentele bouw van een geluidwerende woon- heuvel. Dit Is mogelijk door de overheveling van een extra kontlngent premie-woningen vanuit Amersfoortpag. 3 Bazar't Hamersveld bracht afgelopen weekeinde 4500 gulden oppag. 3 Cinemaclub De Korf is nu officieel opgericht. Deze vereniging telt al ruim honderd ledenpag. 3 Firma De Vor bestaat 25 jaarpag. 5 Tien jaar damesvoetbal in Achterveldpag. 5 Achterveld kreeg vijfde buurtschappag. 5 Nog geen accommodatie voor Schietvereniging Leusdenpag. 7 Beker met/zonder deksel weer naar De Eemelaarpag. 7 Voetbalverslagen van Roda '46 en SV Achterveld ...pag. 11 Overig sportnieuws pag. 11 LEUSDEN - Voor degenen die bezig zijn mef het behalen van het rijbewijs voor tweewielige motorvoertuigen bestaat de mo gelijkheid om in het bezit te ko men van een oefenvergunning. Het aanvragen en verlengen van oefenvergunningen kan van maan dag tot en met vrijdag van 8 00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17 00 uur bij de rijkspolitie in Leusden- zuid. LEUSDEN - Op de Doornse- weg vend vrijdagavond een on- oe- ;.ifats met dodelijke af loop. De heer B. uit Amersfoort reed met zijn auto op de Doornseweg. Toen zijn auto op eens van de weg raakte, probeer de hij zijn auto terug in de koers te krijgen. Hij schoot echter door naar de andere weghelft waar op dat moment vier wandelaars lie pen. Zij werden door de auto ge schept. De wandelaars moesten met letsel naar het ziekenhuis De Lichtenberg worden overge bracht. Later op de avond over leed daar de 62-jarige K. de Vries uit Nijkerk aan zijn verwondin gen. De bestuurder van de per sonenauto verkeerde onder in vloed. - Jan Wagenaar slaat de eerste paal van de kopers komen uit Amers foort. Gezien de vlotte verkoop van de eerste 76 woningen heeft de direktie van het Bouwfonds be sloten om ook de verkoop van de overige nog te bouwen wonin gen zeer spoedig ter hand te nemen ENGELS-FRANS-DUITS Tevens logen en restaureren. Dinsdag t/m zaterdag van 9.30-17.00 uur geopend. P. J. de Graeve Hamersveldseweg 71 en 80. Tei. 033-944454 of 946227. Lt aai LEUSDEN Op woensdag 31 lart a.s. Is het Nationale Boom- Natdag. Ook voor de Leusden- schooljeugd betekend dit: ark aan de winkel. Op die dag lan leerlingen van drie scholen onze gemeente 't Palet, de PC (De Holm) en de Klimop mlm 1000 struiken en 120 bo- n planten. lit |aar zal voor het eerst de heente geen inbreng meer 3ben in de uitvoering en orga- atle van dit gebeuren, aange- n uit de begroting de post alionale Boomfeestdag" schrapt is. De gehele organi- ie berust nu op de werkgroep ieu Educatie van het CML, die nkzij inspanningen van vrijwil- ers toch de boomfeestdag tot nsucces zal maken. In tegen ging tot de gedachtegang van heente, vindt de werkgroep de Nationale Boomfeestdag onschatbare waarde is voor vorming van onze school ed met betrekking tot het Mi- De leerlingen van de scholen hebben documentatiemateriaal ontvangen en door de werkgroep zelf vervaardigde tekeningen en beschrijvingen van de diverse te planten, struiken en bomen. Te vens hebben de scholen be schikking gekregen over een speciaal op deze dag gerichte dia-serie. Dus goed voorbereid en onder begeleiding van de leden van de werkgroep Milieu Educatie zul len de kinderen van de Klimop ongeveer 50 essen en een paar eiken planten aan de Noorder randweg de 5e PC (de Holm) en 't Palet gaan ruim 1000 struiken en 70 bomen aan het Salamander en aan de Lingewijk planten. De Hohorst tenslotte zal op 1 april bomen planten aan de Beekridder. Het startsein zal om 10.30 uur worden gegeven en we kunnen na deze dag alweer spre ken over nog meer groen In Leusden. 'BOU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 1 Lü I Varachl|nt dlnadag an donderdag In da gamaenta Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Lausderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Lauaden-Centrum is dage- "|ki van 9.00 tot 12.00 uur an van 14.00 tot 17.00 uur 9*opend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN Een ploeg van de Leusdense vrijwillige brandweer heeft afgelopen zaterdag beslag weten te leg gen op een eerste plaats bij een provinciale brandweer wedstrijd. Aan de wedstrijd, die werd gehouden in de vorm van een „oefentocht", werd deelgenomen door 69 brandweerploegen, samen gesteld uit afgevaardigden van zowel gemeentelijke- als bedrijfsbrandweerkorpsen. Omdat een tocht, waarbij 69 grote brandweerauto's de zelfde route afleggen, om tal van redenen niet gehouden kan worden (denk alleen maar aan de verKeersopstop- pingen die zouden kunnen optreden), werd er in de pro vincie Utrecht een zestal rou tes uitgezet De Leusdense brandweer deed mee aan een tocht die langs een tiental brandweerkazernes in de noord-west hoek van de pro vincie voerde. Ook vorig jaar organiseer den de contactgroep be- drijfsbrandweren, de vereni ging van brandweercom mandanten en de Utrechtse provinciale brandweerbond gezamenlijk een oefentocht Vorig jaar had de tocht meer weg van een gezelligheidsrit, dit jaar werden de brand weerlieden meer dan voor heen aan de tand gevoeld over allerlei brandtechnische zaken Ook moest men ver schillende keren in de prak tijk laten zien wat men be heerst van het brandweervak. Zo werd de Leusdense brandweer onder meer ge confronteerd met een in scè ne gezette schoorsteen brand, een oliebrand en een hulpverleningsgeval, waarbij met behulp van zogenaamde hefkussens een slachtoffer onder een auto vandaan ge haald moest worden Het ge zellige element werd echter niet vergeten. Men werd er gens midden in een dorp tot „Ridders van de Rode Haan" geslagen met behulp van een straalpijp in plaats van met een zwaard. Een oorkonde is het bewijs dat men gerech tigd is zich voortaan „ridder" te noemen Dat de eerste prijs was be haald, vernamen de Leus dense brandweerlieden in de Utrechtse veemarkthallen, waar voor 69 ploegen het eindDunt laq. De prijsuitrei king werd in Utrecht opge luisterd door „De Jingles", een band die geheel bestaat uit Utrechtse beroepsbrand weermensen. SIMPEL Ook de brandweerkazerne in Leusden was opgenomen in één van de uitgezette rou tes. In totaal kwamen 11 brandweerkorpsen een kort bezoekje brengen aan de ka zerne. Ter plaatse moesten de bezoekers uitzoeken hoe oud de brandmelder is die voor de kazerne staat Een simpele zaak, mits men op het idee kwam om even de knop van de brandmelder in te drukken, waarna een plaatje met het jaartal zicht baar werd. Naast een aantal andere zaken dat men in de kazerne zelf moest opzoeken, dien den de gasten ook nog een praktische test te doen Vanaf negen meter afstand moes ten ze een brandslang uitrol len, die vervolgens een blokje moest raken. De brandslang lag niet klaar, ze dienden de brandslang te gebruiken die men zelf op de auto had. Als alles goed ging, zouden de brandweermensen met een slang die in goede staat ver keert 10 meter ver moeten komen. Enkele brandweer ploegen kwamen in Leusden tot de ontdekking dat „hun" brandslangen in de loop der tijden wel eens gerepareerd en ingekort waren. Zij haal den de negen meter dan ook niet. Eén korps was wel met erg oud materiaal op stap gegaan. De brandslang diezij dachten uit te rollen, bleef halverwege steken omdat hij aan elkaar geplakt zat. BOSBRANDJE Terwijl een negental Leus- denaren In een ander deel van Utrecht met de oefen tocht meedeed, werden de achterblijvers zaterdag ge alarmeerd voor een klein brandje nabij één van de par keerplaatsen In De Treek. De spuitgasten die na te rugkomst van de Utrechtse wedstrijd nog wat na zaten te praten over hun overwinning konden tien minuten na hun terugkeer In de kazerne di rect weer in hun auto stap pen. Er was sprake van een brand In een houten woning aan de Arnhemseweg. Om dat degeen die de brand had gemeld nogal paniekerig had geklonken, oordeelde de meldkamer het raadzaam dat alle materieel uit moest ruk ken. Na aankomst bleek de bewoner zelf het beginnende brandje al geblust te hebben met behulp van een tuin slang. Het ging hierom over verhitting van een schoor steen, waardoor het plafond In brand dreigde te raken. De Leusdense brandweer kon alleen nog de helpende hand bieden door een deel van het rookkanaal te verwijderen en schoon te maken. LEUSDEN - Wegens het enor me aantal binnengekomen reac ties op het Verkeersplan zal de verwerking daarvan meer tijd In beslag nemen dan was voorzien. De behandeling In de commissie Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening zal daarom niet plaats vinden in de vergadering op 6 april, maar op 20 april. De behandeling in de raad blijft op donderdag 29 april. Het raads voorstel en de samenvatting van de inspraak liggen vanaf 14 april ter inzage bij hel bureau voorlichting en in de bibliotheek Nieuw Langen- beek. Behandeling Verkeersplan en samenvatting Inspraak: - commissie Openbare Werken/ Ruimtelijke Ordening, 20 april; aanvang 20.00 uur, Zwarteweg 16a; - gemeenteraad, donderdag 29 april; aanvang 19.30 uur, raads zaal gemeentehuis. LEUSDEN - Deze week wordt een themanummer van het ge meentelijk voorlichtingsblad In- fo-Leusden over het structuur plan huls-aan-huls bezorgd. De ze Info is gemaakt naar aanlei ding van het verschijnen van de ontwerp-keuzenota. In de keuzenota worden de hoofdlijnen van het beleid aange geven. Het is een vervolg op de in oktober 1981 en januari 1982 ver schenen rapporten a. en b. van de gecombineerde fase 3/4 van het structuurplan. Tol 15 april bestaal de mogelijkheid om Ie reageren. De behandeling van de nota vindt plaats: - in de commissie Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening op 6 april, aanvang 19.00 uur en op 20 april, aanvang 20.00 uur in het expositiecentrum, Zwarte weg 16a; - in de gemeenteraad op donder dag 29 april, aanvang 19 30 uur in de raadszaal van hel ge meentehuis Rozendaallaan 9 Leusden-C. De keuzenota van het structuur plan ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting en de informatiestand van de bibliotheek „Nieuw Langen- beek" aan de Hamersveldseweg. Wie vóör vrijdag 2 april geen Info heeft ontvangen wordt ver zocht contact op te nemen met het bureau Voorlichting, tele foon 033-931247, toestel 116, waarna alsnog voor toezending zal worden gezorgd. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1