Firma De Vor bestaat 25 jaar Achterveld kreeg 5e buurtschap Tien jaar damesvoet bal in Achterveld SVA dames verloren ichtpaar Tolboom 0 jaar getrouwd AMBC-rit EU sa e r nan Is Winnaars kleurwedstrijd Rabobank JINSDAG 30 MAART 1982 Achtervelds nieuws ACHTERVELD Vanaf zater dagmorgen Is Achterveld weer een buurtschap rijker. Onder grote belangstelling werd het ge deelte van Achterveld, omvatten de de Hessenweg ten oosten van de Jan van Arkelweg de Hel weg de Schoonderbekerweg de Kerkdijk de Achterveldse weg en de Aarderweg omge doopt in het buurtschap „Oud Gelders Achterveld". Het eerste buurtschapsbord werd onthuld aan de zijde ter hoogte van de sportvelden. Henk Ossendrijver verwelkomde het groot aantal aanwezigen, onder wie burge meester Rademaker. Teus Steenbeek werd vervol gens. als oudste inwoner van het buurtschap, verzocht het bord te onthullen. Na de onthulling werd door vier aanwezige muzikanten een mooie strofe ten gehore ge bracht. De burgemeester werd hierna verzocht om het bijge plaatste wapen van het buurt schap te willen onthullen. Het wapen bleek een bord waarop een echte Barneveldse kip was geschilderd Tijdens de onthul ling hadden twee levensgrote ..kippen" zich bij het buurt schapsbord opgesteld. Beiden hadden een mand met vers ge kookte eieren bij zich. Na de onthulling ging het hele gezelschap naar het bord ge plaatst ter hoogte van huize St. Joseph. Hier bleek de belang stelling nog groter te zijn ,,We staan hier ongeveer op de schei ding van de voormalige grens tussen Achterveld en Gelder land. In verband hiermede is de ze naam voor het buurtschap gekozen," aldus Ossendrijver. Er waren 70 briefjes ingeleverd met een naam voor het buurtschap Na enige overweging is deze naam gekozen. Het buurt schapswapen heeft te maken met het Gelderse Barneveld We onthullen het bord hier ter hoog te van St. Joseph omdat we de bejaarden ook bij alles willen betrekken." Het buurtschaps bord werd onthuld door Gerard Voorburg, een bekende Achter velden Het wapenbord werd ont huld door Gradus van Hamers- veld als bewoner van St. Joseph. Na de onthulling van het bord werd nog het woord gevoerd door burgemeester Rademaker ..Veel behoef ik hier niet te zeg gen Ik kan het met een zin afma ken Er wordt hier niet gekakeld, doch er worden eieren gelegd Er wordt hier hard gewerkt. Het be gint echt te leven. Ik wens jullie allen een heel goed feest toe." Ook de voorzitter van de Stich ting Achterveld 600 die met en kele bestuursleden van de stich ting in historische kleding aan wezig was sprak nog enkele woorden. ..Dank voor de uitnodi ging. Het is het 5e buurtschap dat er nu is. We staan hier onge veer op de voormalige grens met het Gelderse Gelderland heeft indertijd een heel grote rol ge speeld in de ontwikkeling van Achterveld. Daarom vind ik het wel mooi dat deze naam voor het buurtschap is gekozen." De borden werden gemaakt door R. v.d. Burgwal. Plet Boer- sen van de Aarderweg heeft de letters uitgesneden terwijl de wa pens werden gemaakt door Maarten Hazelaar. Alles werd ge schilderd door Cees Blom. De naam voor het buurtschap was naar voren gebracht door Piet van Umh die hiervoor een kren tenbrood In ontvangst mocht ne men. Na afloop van de plechtig heid bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen in Ons Gebouw. In 1977 werd de firma bena derd door CEBECO, zijnde de Coöperatieve boeren organisatie in Nederland. Deze had belang stelling om het bedrijf van de heer De Vorover te nemen. Na de nodige aarzelingen werd toch besloten daar op te reageren. Het was volgens de heer De Vor goed om dit te doen omdat zo het voortbestaan van de firma op langere termijn werd gewaar borgd. Sinds enige maanden is er ook weer een nieuw agent schap bij gekomen en wel van de SAME-tractoren uit Italië Deze tractoren werden tot nu toe ge ïmporteerd door Cebeco. Met de nodige trots kan nu wel gesteld worden dat de firma De Vor met Fendt, Samé. Kubota en Kamatsu het beste tractorpro gramma van Nederland heeft. Momenteel zijn bij de firma De Vor inclusief het filiaal 70 perso nen werkzaam Door het aan trekken van het Samé-import- schap is uitbreiding van het pers oneelsbestand op korte termijn zeker nodig. Toen het bedrijf in 1957 werd overgenomen bleven de vier man personeel bij het bedrijf werkzaam. Van dit pers oneel is nu alleen de heer J. van Ginkel nog over. Samen met de heer De Vor is Van Ginkel dus 25 jaar bij het bedrijf werkzaam. Ondanks de huidige economi sche crisis en de teruggang in omzet in bepaalde sectoren is het gelukkig nog niet nodig om personeel te ontslaan. Dit is on der meer te danken aan het feit dat de laatste jaren het leverings pakket goed is uitgebreid. Ook is het zeker te danken aan alle me dewerkers die er voor zorgen dat er een maximale sfeer en Inzet Is. Burgemeester Rademaker onthulde een bord met daarop het wagen van het buurtschap CHTERVELD Donderdag ir)l zal het 25 jaar geleden zijn firma De Vor In Achterveld on, had hij samen met zijn ireen Importbedrljf van edthands tractoren geves in Amsterdam. De broer van ieer De Vor was 13 jaar ouder, de bevrijding van Zeeland In 4 ging zijn broer naar Enge- j. Daar hij daar de taal goed je spreken begon hij na zijn igkomst In Nederland op be elden schaal met de import tweedehands tractoren uit eland. Dit was In het begin de jaren 50. Enkele jaren rna ging C. M. de Vor naar broer en werd het bedrijf t hen samen voortgezet. en van hun klanten was de -in de wijde omgeving beken- jan van der Kooi. Deze Jan l der Kooi had zijn tractoren- bedrijf op hetzelfde adres waar nu de huidige zaak van de fa De Vor gevestigd is. Van der Kooi overleed in 1950. Toen de familie Van der Kooi de zaak wilde ver kopen. boden zij de zaak aan de gebroeders De Vor aan. Na een overeenstemming te hebben be reikt is C.M. de Vor op 1 april 1957 hier begonnen Zijn broer zette de zaak in Amsterdam voort. De vorige eigenaar was reeds dealer van het toen vrij onbekende merk tractoren ..Fendt" In 1964 gelukte het De Vor importeur te worden van dit merk. In de jaren zestig werd ook begonnen met de import van landbouwmachines en grond- verzetmachines. Ook deze han del ontwikkelde zich zeer posi tief. De broer van De Vor zag zich door ziekte genoodzaakt met het bedrijf in Amsterdam te stoppen en overleed in 1971. In 1972 werd p heer C. M. de Vor overgegaan tot de aankoop van een tweede bedrijf. Dit was de VOHAMIJ in Heijthuizen in Lim burg. Deze zaak heeft zich in de loop van de jaren zeer positief ontwikkeld en er worden daar nu ook dezelfde soort machines ver kocht als bij het bedrijf in Achter veld. Begin 1977 verkreeg de fa. De Vor de import van KUBOTA- tractoren. Dit zijn kleine tracto ren met allerlei soorten appara tuur erbij die veel gebruikt wor den bij gemeenten. In hetzelfde jaar gelukte het ook om de im port te verkrijgen van KOMATSU vorkheftrucks. De firma de Vor heeft kans gezien om ook hier mede een behoorlijk marktaan deel te krijgen. Ook laat De Vor nog landbouwmachines fabrice ren in Roemenië. Deze machines worden daar gemaakt naar Ne derlands concept. mevrouw Tolboom hadden van hun trouwen nog een fles drank overgehouden Daar waren ze heel blij mee want dat kon nog wel eens dienen bij een bijzonde re gelegenheid. Zover is het ech ter niet gekomen. „Op een zeker ogenblik kwam ik in de kelder", aldus mevrouw Tolboom en stootte tegen de fles aan. De fles verdween in het water dat in de kelder stond en er was niets meer van over. Daar kunnen ze nu nog hartelijk om lachen. Bij de evacu atie in het begin van de oorlogs dagen hadden ze een fles jenever en een flesje advocaat. Bij hun vertrek hebben ze de jenever in de tuin begraven en de advocaat meegenomen Bij de aankomst op het evacuatie adres bleek de hals van de fles te zijn gesneu veld. Ze hebben toen maar wat kopjes bij elkaar gezocht en met heel het gezelschap de advocaat opgelepeld Het echtpaar woont nu reeds weer 19 jaar aan de Verjaagde Ruiterweg. Ondanks diverse te genslagen met ziekten zijn ze daar niet door aangeslagen Bart Tolboom kan zich nog heel goed bezighouden met zijn tuin terwijl zijn echtgenote nog werk heeft als bestuurslid van de bejaarden- soos. Zij is een van de mede-op richtsters van de soos. FEEST Het echtpaar hoopt dat ze hun feestdag die op 2 april zal worden gehouden nu eens echt kunnen vieren. Toen ze 121/2 jaar ge trouwd waren overleed een kind van hen. Toen ze 25 jaar ge trouwd waren kon er ook geen feest worden gevierd in verband met het overlijden van een fami lielid en dat was met hun 40-jarig huwelijk weer net zo Ondanks alles zijn ze heel blij dat ze deze mijlpaal in hun leven hebben kunnen bereiken. Vijftig jaar bij elkaar en elkaar nog steeds niet zat is in de huidige tijd wel een hele prestatie, aldus bei den. „Doch we zullen hopen dat we nog een aantal jaren samen bij elkaar kunnen blijven". ACHTERVELD Zondag or ganiseerde de A.M.B.C. Achter veld de eerste oriëntatierit van het seizoen. Er werd gereden volgens eigen reglement en er kon worden deelgenomen In de sport- en tourklasse. De uitzet ters van de rit waren de heer en mevrouw Vink. Aan deze eerste rit werd door 40 deelnemers deelgenomen. De rit telt tevens mee voor het clubkampioen schap. De prijswinnaars waren: A. klasse 1H. Schopping uit Hilversum 90. 1. G Bos uit Amersfoort 90 en 2 J. van Loenen uit Leusden 121 strafpunten B. klasse 1. van Buren. Soesterberg 129.2. J. van Schaik. Scherpenzeel 160, 3. J. Bouwman, Lelystad 224, 4 ACHTERVELD Tien jaarda- mesvoetbal in Achterveld werd zondag herdacht met een „her haling" van de in 1972 gespeelde wedstriid Achterveld-Hooglan derveen. Met en dat is de bijzonderheid de speelsters van 10 jaar geleden. Inmiddels wat grijzer hier en daar en som migen minder slank maar nog altijd tuk op een pot voetbal. Van heinde en verre zijn de Achter veldse dames (waarvan de oud ste binnenkort 43 jaar hoopt te worden) naar huis gehaald. Ma ria Tolboom bijvoorbeeld hele maal uit Gouderak. De damesaf deling van Achterveld verkeert in blakende welstand en telt drie elftallen. Hooglanderveen is In middels ter ziele. Dankzij het wat mistige weer viel het spelpeil niet zichbaar tegen. Achterveld speelde in het blauw en de visite in het geel met een dwarstreep Cor van Marwijk waagde zijn leven als scheids rechter. Peter van Marwijk liep met een vlag langs de zijlijn en trainer Piet Smink was duidelijk rustiger dan zijn collega Barry Huyhes van Sparta. Het massaal opgekomen publiek heeft weer eens ouderwets kunnen lachen en dat komt bij voetbal tegen woordig maar weinig meer voor. Bij tijd en wijle wierpen de speel sters enthousiast hun volle ge wicht in het spel In de 10e mi nuut werd het 0-1maar kort voor de rust zorgde Lia Kerkhof als vanouds voor 1-1 en 4 minuten na de hervatting bracht zij Ach terveld op voorsprong Marion Baars (3-1) en een Hooglanders- veens ex-meisje deden ook nog een duit in het zakje en zo kwam met 3-2 het einde Volgens veler verwachting zullen de lokale huisartsen het maandag na de wedstrijd opvallend druk hebben met het behandelen van ontdek te ouderdomskwaaltjes. Achtervelds „oude glorie" be stond uit Tinie van Westerlaak (doel), Corrie de Vette, Maria Tolboom, Eef Steenbeek en Ellle Smink (achter), Riek van Mar wijk, Lia Kerkhof en Carla van Nimwegen (midden), Joke van Marwijk, Ellle Lammers en Riek van We9terlaak (voor). Marian Baars, Bep v. d. Hengel en Bettie van Ruitenbeek waren de brood nodige wissels. ACHTERVELD In verband met de heropening van de ver bouwde Rabobank werd voor de jeugd een kleurenwedstrljd uit geschreven. Ruim 200 jongens en meisjes hebben aan deze wedstrijd deelgenomen. De be oordelingscommissie had zeker geen gemakkelijke taak om de prijswinnaars aan te wijzen. Uiteindelijk is het toch gelukt en de prijswinnaars kunnen vrij dag tussen half twee en half vijf hun prijs op het kantoor van de bank komen afhalen De prijzen zijn gewonnen door zesjarigen: 1e Rianne Melis sen. Helweg 6, de Glind; 2e G H. Valkengoed. Geldermalsen 231. 5. J de Boer. Putten 255 en 6 A. J. de Jong. Achterveld 286 strafpunten. De poedelprijs was voor J G. Pronk uit Amersfoort met 631 strafpunten. Maaike van Dijk. v Oldenbarne- veltstraat 38 en 3e. Edme v.d. Lagemaat, Asschatterweg 225. Leusden. zevenjarigen: 1e. Mirjam Smal, W. v. Amersfoortstraat 16; 2e. Ilja Boomers, Verjaagde Ruiterweg 1 en 3e. Mark Haaksman, Schoon derbekerweg 27, De Glind. achtjarigen: 1e. Danny Gro tenhuis. D van Weedestraat 5; 2e. Gea Veldhuizen, Postweg 38, De Glind en 3e P. Tolboom, Hendr. van Viandenstraat 18. negenjarigen: 1e. Petra van den Hengel, Vinselaarseweg 12; 2e. Ingrid van Dijen, Pater Storm- straat 26 en 3e. Hilde van Dijk, van Oldenbarneveltstraat 38. tienjarigen: 1e. dit is tevens de hoofdprijs Wilma Boersen. Aar derweg 2. 2e Henry Zwambag, Hessenweg 234A en 3e. Olga Boomers, Verjaagde Ruiterweg 1. elfjarigen: 1e. Rian van den Berg, Jan van Arkelweg 23; 2e. D. Balvers, Hessenweg 174 en 3e. Rik van Egmond, Jac. de Bije straat 4 twaalfjarigen: 1e. Jantine van Druten. Pater Stormstraat 30; 2e. Elise van Zandbrink, Hessenweg 82, Stoutenburg en 3e. Remco van Dijk, Hessenweg 305. ACHTERVELD - Zondag speelde het dameselftal een uit wedstrijd tegen de dames uit Maarssen, een van de koploop- sters. Maarssen dat moest win nen om in de race te blijven voor een eerste plaats, begon goed aan te vallen. Hoewel Maarssen steeds harder ging spelen bleef Achterveld stug verdedigen. Met hun uitvallen bleef Achterveld de achterhoede van Maarssen goed bezig houden. In de 21ste minuut kon Linda van Hamersveld een schot op het Maarssense doel afvuren, maar de bal ging juist over Vlak voor rust een ongelukkig moment in de Achterveldse achterhoede. De Maarssense midvoor wist hier goed gebruik van te maken en scoorde. Na de rust begon Achterveld goed te voetballen waardoor Maarssen nerveus werd en de fouten in die achterhoede zich op stapelden Achterveld rook haar kans er^ bleef goed door gaan. Karina Prinsen, Linda van Hamersveld en Anja van Midde laar bleven heel goed doorgaan Ze kregen een paar kleine kans jes, die jammer genoeg niet wer den benut In de 20ste minuut na de rust kreeg Achterveld een hoekschop toegewezen. Rina Herder schoot in de hoek, doch de keepster stond op haar plaats. Even voor tijd kreeg Maarssen een hoekschop te nemen. Betty van Ruitenbeek kopte de bal te rug op Jacqueline de Vette Deze stond op een verkeerde plaatsen zacht rolde de bal in eigen doel Achterveld was hierdoor gewel dig aangeslagen wat tot gevolg had dat Maarssen drie maal kon scoren Ondanks het feit dat van deze koploopster met 5-0 werd verlo ren kan Achterveld toch terug zien op een goed gespeelde wed strijd Zondag spelen de Achter veldse dames een thuiswedstrijd tegen Soest. Aanvang om 10.00 uur. ■gouden echtpaar Tolboom CHTERVELD Op 30 maart liet 50 jaar geleden zijn dat Tolboom en Heintje de rin met elkaar in het huwelijk ten. De heer Tolboom Is In gland geboren en kwam als arlge met zijn ouders In Ach- eld wonen. Zijn echtgenote is geboren Amersfoortse. De iren mevrouw Tolboom zijn ectlevelljk 75 en 74 jaar oud. Iiun huwelijk zijn 7 kinderen eren en ze hebben 29 klein eren en 3 achterklelnklnde- Na hun huwelijk zijn ze In de ent gaan wonen In het huis r nu de familie Dersjant int. Tien jaar hebben ze daar oond. Ze zijn getrouwd In de i|aren. Een tijd waarin het altijd meeviel om de touwtjes fell elkaar te knopen. Tolboom toen boerendaggelder en 'lende negen gulden per k. Er moest van dat weekgeld gulden huishuur af, zodat er r vijf gulden over bleef voor huishouden. „Ondanks dat Ik In die tijd toch nog kunnen ten", aldus mevrouw Tol gaar het was dan ook wel een ik dat mijn man buiten zijn kgeld ook nog de kost had bij oer waar hij werkte. We had- melk, eieren en groenten van zelf. Dus dat scheelde wel wat. Het kwam dan wel voor dat er mensen jaloers waren om dat ik, ondanks ons harde wer ken, toch nog een paar centjes kon sparen." STOUTENBURG Na 10jaarzijnzeverhuisdnaar Stoutenburg, waar ze 21 jaar hebben gewoond. Daar de boer waar vader Bart werkte geen werk meer voor hem had, is hij bij defensie terecht gekomen. Hij was werkzaam op diverse defen sieterreinen rond Leusden en Stoutenburg. Hij verdiende bij defensie een goed loon. Hij meende dan ook dat er zo af en toe wel eens een pakje sigaretten van 15 cent voor hem af kon. Hij kocht ze echter te kort achter elkaar zodat moeder Heintje hier spoedig een stokje voorstak „Dit ging ten koste van mijn gezin en spaarpotje, dus dat kon niet". Daar ook defensie geen werk meer voor hem had. kwam Tol boom terecht bij de olieslagerij van de firma J. van Vollenhoven in Amersfoort. Daar heeft hij het 14 jaar volgehouden Het bedrijf werd toen verkocht dus stond hij weer op straat. Ondanks de cri sisjaren en de grote werkeloos heid heeft hij steeds werk gehad. „We zijn er heel goed doorgeko men. aldus het echtpaar. Het was echt geen vetpot, maar we heb ben hét samen in heel goed over leg kunnen klaren. Gebrek aan eten en kleren heeft de familie niet gehad, en doordat er steeds werk was kon met een zuinig beleid ook nog een paar centjes worden gespaard. Na zijn werk bij de olieslagerij werd de heer Tolboom stoker op het kasteel te Stoutenburg. Vijf jaar heeft hij dit werk gedaan waarna hij ook nog zes jaar werkzaam is geweest op Zon en Schild te Amersfoort. Uiteindelijk werd zijn eindbe stemming de plantsoenendienst bij de gemeente. Hij kreeg toen het onderhoud van o.a. de sport velden te Achterveld. „We heb ben altijd een heel gezellig en plezierig gezin gehad. De kinde ren brachten altijd wel een vriend of vriendin mee zodat ons huisje steeds vol zat. Heel gezellig kun nen beiden vertellen over hun leven dat zij 50 jaar met elkaar hebben doorgebracht. In de crisisjaren was het wel niet altijd even leuk. „We hebben het altijd van de zonnige kant bekeken. We zijn blij dat we nu ook wat hebben kunnen genieten van de tijd van overvloed en weldaad. We hebben de armoe gekend, doch weten nu ook wat het is als er overvloed is. Vroeger was er een borreltje of iets dergelijks niet bij. De heeren De heer J. van Ginkel, ook vijfentwintig jaar bij het bedrijf

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5