Nog geen accommodatie voor schietclub leu de boules in en tennis achter De Inslag hockeyclub blikt n de toekomst Hockeyverlies via strafpushes Beker met/zonder deksel weer naar de Eemelaar KNSA hield jaarvergadering in De Korf IHiisiiiiuiis KNSA Sportieve recreatie Leusden Troef DINSDAG 30 MAART 1982 LEUSDEN/CENTRUM De I Koninklijke Nederlandse Schui len Associatie overkoepelen de bond van de Nederlandse iportschulters hield zaterdag in de Kort de Jaarvergadering 1982. Voor de Leusdenaren K. Wlerenga (de onlangs benoem de directeur van het bondsbu- reau te Amersfoort), D. W. Zoet- mulder (voorzitter van het I KNSA-dlstrlct V) en zijn echtge- note een „thuiswedstrijd", maar decentrale ligging van Leusden I |n Nederland, de riante Korfzaal tn voldoende parkeergelegen heid In de directe omgeving zul- I ien wel de doorslag hebben ge- I tonden bij de keuze van de loca- tie. Een bondsvergadering (het |was de eerste in Leusden) is 1 uiteraard heel wat anders dan leen min of meer vergelijkbare 1 bijeenkomst van een plaatselijke (sportclub hoe groot ook en Iio viel ons vooral op het waarlijk 1 imposante ruim twintig man ster ke gezelschap, zaalbreed op het poaium achter de groene tafel geparkeerd het KNSA-hoofdbe- stuur, de voorzitters van de ne gen districten en nog enkele voor ons onbekende grootheden Voorts bleek, dat de schietsport, al lijkt dat vaak zo, bepaald geen uitgesproken mannenaangele- genheid is. U heeft gelijk ajs u zegt, dat het aantal mannelijke schutters duidelijk overheerst, maar vergis u vooral niet in de kwaliteit van het groeiend aantal dames, voor wie het schieten met vuurwapens op een schijf(je) een grote voldoening gevende bezig heid moet zijn. Wij willen niet te diep ingaan op de vergadering zelf, omdat het geen plaatselijke aangele genheid was, maar toen KNSA- voorzitter mr. E. G. IJspeert als agendapunt 2 de 41 recordme dailles 1982 uitreikte, kwam een bijzonder groot deel van het ere metaal in het bezit van vrouwelij ke schutters Neem alleen maar mevrouw A. M Monninkhof uit Oldenzaal. die individueel en/of in teamverband niet minder dan dertienmaal een vorig record aan flarden moet hebben geschoten Trouwens ook de SV Leusden heeft een aantal dames op de ledenlijst, die de roos op de schietschijf best weten te raken, al kwam dat zaterdag (nog) niet tot uiting LOSSE FLODDERS De vergadering van 10.30 uur tot ver in de namiddag van de fraaie voorjaarsdag had ook min der aangename facetten. Hier van wat losse flodders. Onlangs kwam reeds naar buiten, dat de financiële positie van de sport- schuttersbond op dit moment niet rooskleurig is De inmiddels getroffen maatregelen geven echter de indruk, dat men de zaken weer in de hand heeft De nieuwe penningmeester en de dito directeur van het bondsbu- reau hebben zeker niet stilgeze ten en zijn aardig aan het puin ruimen geweest De Nederland se taal kent het gezegde „rare schutter". Daar moesten wij za terdag aan denken bij de be- stuurs(her)verkiezing Heftige discussies gingen daaraan voor af met zelfs een dreigende motie, waarin het aftreden van het be stuur werd gevraagd. Na een afkoelende schorsing van de vergadering bleek hef minder dan een schapschot te zijn geweest en toen even later de kruitdamp was opgetrokken, stond agendapunt 15 onge schonden overeind. De hardste knal Is niet altijd een schot In de roos. Overigens wint de georga niseerde schietsport nog steeds aan belangstelling. De KNSA overkoepelde per 1 januari 1982 461 schietverenigingen (vorig jaar 433) met 19.697 leden (In 1981 18.433). Het 200.000e lid Is op komstl Het „parlement" van de KNSA met o m de Leusdenaren K Wierenga en D. W. Zoetmulder Niet alleen het betaald voetbal heeft het financieel moeilijk. Wat denkt u van de sportschutters? De KNSA (Koninklijke Neder landse Schutters Associatie) heeft ernstige liquiditeitsproble men. Voor een deel ontstaan door een munitie-miskoop van circa twee ton en door aanloop moeilijkheden van een voor ruim anderhalve ton aangeschafte computer, aldus het ANP De schuttersbond heeft bij een bank aangeklopt voor een krediet van f235.000,— met het in Amers foort staande kantoorgebouw als onderpand Tijdens de zaterdag in Leus den gehouden jaarvergadering kreeg ik overigens de indruk, dat de inmiddels getroffen sane ringsmaatregelen binnenkort reeds een positieve uitwerking zullen hebben P. LEUSDEN/CENTRUM - Een [jiarverslag hoeft niet per defini- 1 tie een saaie praatavond te zijn. I Dat Is donderdag weer eens be lwezen in d'Oude Peerdestal, I waar kwinkslagen als losse flod- Iders de jaarlijkse bijeenkomst Ivan de Schietvereniging Leus- I den e.o. tot een nlet-ongezellig luitje hebben gemaakt. De happe ning begon keurig op tijd en ■verliep vlot. Dat is bij de schut ters ook wel eens anders ge weest. Niet als punt van bespreking op de agenda vermeld, maar iet wat hoopgevend was de mede deling van voorzitter Dick Meer- veld, dat in de realisatie van een eigen indoor-accommodatie eni ge vooruitgang is gekomen. Toch houden wij een flinke slag om de arm, want dit geluid is niet nieuw en met de gemeenteraads verkiezingen van juni a s in het vooruitzicht, weet je nooit goed, wat de achtergrond is. Feit is. dat de plannen m b.t de bouw van een voorziening op de Leusder- hei nog steeds recht overeind staan, al kan het nog ,,even" duren voordat de schietclub on derdak is De goede wil van B&W van Leusden om eerder wat te doen aan de al vijftien jaar be staande wens van de SVL bleek bij een recente bespreking van de betrokken partijen. De ge meente wil tijdelijk een stenen schuur op het industrieterrein beschikbaar stellen, waarbij de kosten van ombouw tot schiet centrum voor rekening van de schutters komen Een onhaalbare zaak als niet op een langdurig gebruik kan worden gerekend Een kostbare investering voor slechts enkele verleent en de helft van de TeHa- hal beschikbaar stelt Met behulp van enige honderden meters plakband worden op drie tennis banen 24 boulesvelden uitge legd. zodat 96 spelers tegelijk in actie kunnen komen Maximaal 384 boulers kunnen gratis aan de wedstrijden deelnemen. Het toernooi begint om 20.00 uur met demonstraties dooreen viertal expels uit Narboqne (Frankrijk). Om 20.30 uur komen de lokale deelnemers aan de start. Die worden ingedeeld in twee sterkteklassen (clubspelers en vrijetijdsboulers). Per klasse stelt de organisator 10 prijzen beschikbaar. De hoofdprijs in groep A is een vierdaagse reis voor twee personen naar het Europese kampioenschap op 14 en 15 augustus te Perpignan (Fr.). Spelmateriaal voor het toernooi is ruimschoots aanwe zig en als extra attractie worden de donderdag gebruikte ballen, per drie stuks in een tasje, om circa 23.00 uur gratis verloot on der de deelnemers. BUITENTENNIS IIndoor-jeu de boules, hier in de Klaveet. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. kinderdag is het een grote dag Dor het overdekte sportcentrum Inslag aan de Groene Zoom. eu de boules, een uit het zuiden an Frankrijk en het noordoosten an Spanje afkomstige sport, «akt In Nederland een opmer- al'Jke groei door. Na het ont- laan van o.m. de Leusdense boulesclub de Hakhorst en Ran denbroek in Amersfoort kwamen oprichtingsplannen van de grond voor clubs in Soest, Baarn, Hoevelaken, Barneveld en Scherpenzeel. Een grote impor teur van sportartikelen haakt daar prachtig op in met de orga nisatie van een groot boulestoer- nooi op donderdag a.s. in Leus den. Voor iedereen vanaf 12 jaar is de deelname gratis. Het grootste probleem was het vinden van speelaccommodatie. In verband met het vaak ongun stige weer in deze tijd van het jaar moest het een indoor-toernooi worden. Bijzonder plezierig is. dat de heer E. Wage, exploitant van de Inslag, zijn medewerking Ook a.s, donderdag komen de vier buitentennisbanen (gravel) achter de Inslag voor het eerst jn gebruik. Vooralsnog informeel, aangezien de officiële opening later plaatsvindt als al het buiten werk rond de tennishal gereed is. Voor de periode tot 1 oktober zijn seizoenkaarten f 200,— te koop en goed voor zes maanden bui ten- of binnentennis. Voor een half jaar tennis, zowel in de hal als op de gravelbanen wordt f 300,—gevraagd. Weer of geen weer, altijd spelen derhalve. De mogelijkheid van .losse" ver huur per baan en per uur is even eens mogelijk Onder leiding van trainer Frits de Graaf kunt u individueel of in groepsverband ook tennislessen volgen. In combinatie met baan- huur en zowel voor gevorderden als voor beginners. Voor verdere informaties verwijzen wij u naar de telefonisch onder nummer 946732 bereikbare tennishal de Inslag. LEUSDEN/CENTRUM - Re- eren Is vooruitzien en dat geldt ok voor het bestuur van een W groeiende hockeyclub als J MHC Leusden. Opgericht in *tober 1973 en met het dorp ®usden meegegroeid tot een Jfental van 651 per 1 september 981. Daarvan 35 nlet-spelende •^n, 180 overige senioren en et minder dan 436 junioren, 'et de aantekening, dat het aan- leugdleden procentueel nog "eeds stijgend is t.o.v. de senlo- Opmerkelijk Is ook de voort aande emancipatie: het vrou welijke aandeel van het ledenbe- Jand steeg van 26% In 1974 tot N*ln '81. Sr wordt rekening mee gehou- ,Sn. dat Leusden (21 280 inwo- in september 1981uitgroeit Jt circa 26.400 resp. 28.000 in pers op 1-1-1985 en 5 jaar Het aantal hockey(st)ers wordt voor die twee streefdata geraamd op 1040 resp. 1400 Als het rekensommetje uitkomt, zou dat betekenen, dat 1 op de 20 Leusdenaren (dat is 5%) op 1-1- 1990 de hockeysport beoefent Rekening houdend met een ge middelde van 14 spelers per team, zouden in 1985 en 1990 zo'n 75 resp. 100 elftallen opge steld kunnen worden, waarvoor het huidige aantal velden op het hockeycomplex (5 plus nog ruimte voor 2 op het Valleipark en 2 noodvelden aan de Midden weg) absoluut ontoereikend is. Het hockeybestuur staat be kend om een tijdige planning van allerhande en dus ook te ver wachten zaken. Zo ook nu en het cijferwerk hiervoor is geput uit de discussienotaTechnisch be leid in het perspectief van groei en bloei", opgesteld door een commissie John Bernard, Theo Willemsen, Jan en Rienk de Vries die de opdracht kreeg de mogelijke technische problemen op papier te zetten en het bestuur daaromtrent te adviseren. Het rapport van 30 getypte pagina's diende donderdag 25 maart als basis van de gedachtenwisseling tijdens een bijzondere ledenver gadering om te zijner tijd tot een juiste besluitvorming te komen. HOOFDLIJNEN In eerste instantie is een hoofdstuk samengesteld rond al gemene uitgangspunten. Vervol gens werd aandacht geschonken aan de verwachte groei van de vereniging, aan het na te streven spelniveau, de trainingsopbouw enz. en tenslotte wat er allemaal wanneer en door wie dient te geschieden De hoofdlijnen wer den aangegeven en in de praktijk moet de rest (vanzelf) volgen Het komt er in feite op neer. dat de vereniging zo uitgebreid mo gelijk, met de nadruk op Leusde naren. gelegenheid wil geven tot het beoefenen van de hockey sport, hetgeen in principe in houdt het afwijzen van een le denstop en het niet bevorderen van de oprichting van een tweede hockeyclub in Leusden. Het technisch beleid en de bij behorende training inzake pres- jaren vond de vergadering te recht weggegooid geld. Boven dien worden de aanspraken op de Leusderhei wellicht aangetast door het hebben van een (nood)- voorziening elders Unaniem werd besloten de oorspronkelij ke plannen in het vizier te hou den. Een tweede alternatief tijdelijk gebruik maken van de nieuwe schietbanen te Scher penzeel vond eveneens weinig bijval en zo blijft de SV Leusden maar voortsudderen als een van de weinige plaatselijke vereni gingen zonder een eigen accom modatie. Eerder in de loop van de avond was reeds beslist, dat de contri butie ongewijzigd zal blijven (f160,— plus eenmalig f100,— entreegeld). Nieuw was de vast stelling van de helft van deze bedragen voor jeugdleden van 14 tot 18 jaar. De bestaande le denstop (alleen bedoeld voor niet-Leusdenaren) blijft nog van kracht. Een drietal leden werd tatief hockey is gericht op o.m handhaving van het eerste he- j renteam in de 1e klasse van de landelijke competitie en promo- tie van het dito damesteam (thans 4e klasser) naar de 2e klasse Het zou mooi zijn als over vijf jaar vier heren-en drie da mesformaties in de hoofdbond zijn te vinden en de overige elftal len in de onderbond (het dis trict). Om een goede aansluiting met de senioren te verkrijgen is het streven gericht op het in de hoogste poule van hun categorie laten spelen van de eerste jeugd- teams. Duidelijk is omschreven, welke taak de bestuursleden en com missiecoördinatoren worden toebedeeld. Een indrukwekken de reeks, waarbij naar onze be scheiden mening toch nog iets over het hoofd Is gezien. Wie van de VIP's behandelt de contacten met de (plaatselijke) pers? Daar bij denken wij aan het doorgeven van de uitslagen, aan verslagen van de standaardteams en aan andere berichten omtrent het wel en wee van de mixed hockeyclub Leusden. Overigens is het rap port een zeer doorwerkt stuk ge worden en een hechte basis voor een verder gebruik. Wie de com missieleden kent, had eigenlijk niet anders verwacht. wegens contributie-achterstand geroyeerd en na een korte pauze kwam de reorganisatie van het huishoudelijk reglement ter sprake Net als de bekende Voor jaarsnota uit Den Haag wil het met dit stuk niet vlotten, maar toegezegd werd, dat de desbe treffende commissie spoed ach ter de zaak zet. De bestuursverkiezing had geen problemen De heren R. H. Ekema (KKG) en W. Lufft (pen ningmeester), periodiek aftre dend maar herkiesbaar, kregen een nieuw mandaat. Tussentijds was het bestuurslid A. A van Heekeren afgetreden Nieuw in het bestuur, dat wat uitgebreid werd, zijn de heren J. H v d. Belt en A. J Breukel Op 3 juli komt een Engelse schietclub weer een weekend naar Leusden en de internationa le zwartkruitwedstrijd op de Leusderhelde (nu reeds met be langstelling uit Zweden, Enge land en West-Duitsland) vindt plaats op 21 en 22 mei. Diverse districts- en nationale kampioen schappen staan ook weer op de schutterskalender voor het ko mende seizoen van de SV Leus den met op dit moment 175 le den. LEUSDEN/CENTRUM Het herenstandaardteam van de mixed hockeyclub Leusden speelde zondag in Drachten te gen Graspiepers een goede wed strijd. De beginperiode met een sterkere thuisclub kwam Leus den goed door en tot aan de rust ontliepen de ploegen elkaar daarna niet zo veel. In de eerste helft kreeg Heren I op een gege ven moment een strafcorner mee. Goed genomen, keihard inge slagen maar fantastisch afge weerd door de Drachtense goalie en derhalve geen doelpunt voor de bezoekers. Met 0-0 kwam de rust Na de hervatting en zoals gebruikelijk bij Leusden speelde vermoeidheid een steeds grotere rol. Uit twee strafpushes de tweede was terecht kwam Graspiepers met 2-0 op winst De uitslagen bij de senioren waren: Veteranen B - Haaskamp B 0-3 Dames 3 - Laren 8 2-3 Heren 2 - Alkmaar 5 3-1 Veteranen A - Be Fair B 3-1 Graspiepers - Heren 1 2-0 Hurley 6 - Heren 3 1-1 Kameleon 8 - Heren 4 2-3 Be Fair 11 - Heren 5 2-0 Muiderberg 2 - Heren 7 3-0 Doorn - Dames 1 0-2 Schaerweyde 6 - Dames 2 0-2 Doorn 3 - Dames 4 0-0 De zege van Dames 1 In en tegen Doorn was een beste pres tatie en nog steeds heeft Leus den (met Phoenix) kans op het poulekampioenschap en de bij behorende promotie. ACHTERVELD Opnieuw en nu voor de derde keer sinds de „uitvinding" van de „eeuwigdu rende zwaarverzilverde lichtme talen wisselbeker met/zonder deksel op marmeren voet" in 1976, is de Achterveldse LTV de Eemelaar winnaar geworden van het min of meer felbegeerde klei nood. Voor de zevende maal stond deze beker met de ellen lange naam afgelopen vrijdag avond op het spel. Alleen de badmintonclub Leusden heeft het vreemde geval een jaar bui ten Achterveld kunnen houden. De Eemelaar driemaal. Avanti tweemaal en zowel SV Achter veld als BC Leusden eenmaal bleken zo'n hoog I Q., zoveel vin dingrijkheid en het nodige geluk te hebben gehad in dit treffen van de Leusdense sportclubbestuur- LEUSDEN/CENTRUM - Het uurtje sportieve recreatie op za terdagmorgen in sporthal de Korf is een zeer groot succes geworden, maar officieel voor het lopende seizoen voorbij. Op dringend verzoek van tientallen deelnemers zijn de organisato ren Fred Gressie Co gaan praten over een verder gebruik van de sporthal. Niet zonder succes: voorals nog kan iedere zaterdagochtend t/m 24 april van 09 00 tot 10.00 uur weer van de Korf gebruik worden gemaakt. Deelnamekos ten (f2,50 per volwassene en f 1per kind onder geleide) blijven ongewijzigd. LEUSDEN Uitslag 25 maart 1 Hr de Ridder 5712, 2 Mevr Grim berg 5704, 3. Hr Grimberg 5687, 4 Hr Mulder 5577 en 5 Mevr Dekker 5418 punten. Stand per 25-3-'82: 1. Hr Knol 66652. 2 Mevr. Grimberg 65613,3 Hr v Waterschoot 65472.4 Mevr Bolt 65061. 5 Hr Plattel 64725. 6. Hr de Ridder 64488, 7 Mevr v.d Berg 64061. 8. Hr Nijhuis 63784, 9 Hr Dekker63521 en 10 Mevr Dekker 63369 punten ders om de bokaal enige tijd in hun prijzenkast te mogen parke ren. De prestatie van de Eeme laar was extra groot, want een reglementswijziging verbond niet meer hetmogen" organise ren van de volgende editie aan de zege. Dat was nu voorbehouden aan de winnaar van poedelprijs. Uit de navolgende uitslag blijkt IJsclub Zwanenburg de gelukki ge te zijn Waarmede wij de schaatsers gaarne complimente ren: 1de Eemelaar 123. 2. SV Achter veld 119y23. tafeltennisclub Leusden 1151/2, 4. volleybalclub Leos 1141/2, 5. badmintonclub Leusden 114, 6. rijvereniging de Singels 113%, 7 Lockhorst 110, 8. LZ&PC de Haaien 1051/2, -. voetbalclub Roda 105%, 10. LTV Leusden 1Ó41/2, 11 hockeyclub Leusden 99. 12. sportstichting Leusden 93 en 13 (geluksgetal) Zwanenburg 84 punten. Avanti-voorzitter Wil Bouw man (hulp gehad hebbend van Rien Huisman Co) gaf na een welkomstwoord het startsein en weldra was de strijd in alle hevig heid ontbrand. Sjoelen, scrabble (op z'n Achtervelds), pijltjes- en bussengooien waren niet zo'n probleem, maar in het varkens kot was dat wel het geval. Ga maar eens gewicht, leeftijd en merk van een paar biggen raden. Wat het wel was laten wij in het midden, maar de oplossing van Frans Vlugt (vale of vuile tweed- grommers) was niet van toepas sing op deze krulstaarten Er wa ren nog meer moeilijkheidsfac toren bedacht om aan het einde van de avond tot een ranglijst te komen zoals het Avanti-ping- pong, het dobbelstenenspel en bijzondere elegance was te zien bij het touwtjesspringen. Puzze len, stapelen van houten stenen en het maken van brooddeegfi guren waren ook al zoiets. Wet houder G van Woudenberg, met één oog sportief en het andere artistiek ingesteld, had de groot ste moeite met het waarderen van de kunstproducten. Roda vond een vraag niet ter zake die nend, waarin de positie van de roodzwarten op de ranglijst niet op zijn gunstigst in het daglicht kwam, maar protest mocht niet baten Sport kan soms hard zijn, maar gezellig was het wel In de Eeme- laar-kantine. Dat bleek ook uit het feit, dat er na afloop van de strijd nog lang nagekaart werd. Rest ons nog te vermelden, dat het de vice-voorzitter van de sportstichting speet, dat zijn team weer net niet goed genoeg was om de volgende strijd te mogen organiseren (In de kelder van het nieuwe gemeentehuis?). Met dank aan huisbaas Eemelaar en alle medewerkers sloot Avan- ti-WII het geslaagde evenement af.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7