SB CML in grote lijnen akkoord met voorstellen keuzenota 83 Verbetering Langesteeg gestart Vanavond in De Korf Informatie over Schoolsteegbosjes oor 't Hamersveld itructuurplan dinsdag in commissie 0WR0 Commissie welzijn en onderwijs vergadert maandag BDU BDU VAN 1150 GULDEN Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Is Foto Muns gek geworden? DOKTERSDIENST: Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b g.g (03420) 16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D U. B V DONDERDAG 1 APRIL 1982 - 13e JAARGANG NO. 101 <S> O VVV zie pag. 10 De Biezenkamp 15 - Leusden Langestraat 18 Amersloort Mi geldt vertegenwoordigt de provi sie die de Rabobank heeft gekre gen van de verkoop van de Tele- blngokaarten ruim een jaar gele den. Het bejaardenhuis 't Ha- mersveld zal van de 1150 gulden circa vijftig leesboeken met een groot lettertype aanschaffen, zo dat slechtziende bejaarden on danks deze handicap toch kun nen lezen. Bij de verkoop van de Telebingo- kaarten, om geld bijeen te brengen ten behoeve van gehandicapten, hadden onder meer de Raboban- ken zich bereid verklaard kosteloos en zonder enig belang de ver kooppunten en distributie in Neder land aan te bieden. Ook in Leusden heeft de bank zich ingezet om deze aktie voor het goede doel te doen slagen. In totaal werden er 12.000 kaarten verkocht De Telebingo- aktie bracht landelijk circa 36 mil joen gulden op De heer Beumer van de Leus- dense Rabobank zei woensdag ochtend voorafgaande aan de overhandiging van de cheque, dat er nogal wat negatieve publiciteit is geweest over de provisie van een dubbeltje per verkochte Telebingo- kaart. „De reacties waren in de trant vanwaarom blijft er weer geld aan de strijkstok hangen? Deze op merkingen waren ondanks het feit dat de direktie van ons hoofdkan toor vooraf al hel advies had gege ven om de provisie van tien cent minus de BTW ter beschikking te stellen van de Telebingo ol een plaatselijke aktiealdus Beumer Na overleg met de Gemeentelijke Sociale Dienst heeft de bank in Leusden besloten het geld te schenken aan het bejaardenhuis om zijn bibliotheek uit te breiden mei boeken mei een groot letterty pe. LET OP! LET OP! Binnenkort verschijnt WEGWUS LEUSDEN 82/83 De gemeentegids met alle denkbare informatie over de gemeente Leusden. Voor het plaatsen van een advertentie, bel dan: Tel. 03420-16141, toestel 46. en de voorzieningen werden slechts hier en daar van kant tekeningen voorzien. Ook de voorgestelde lokaties kon den op de goedkeuring van een ruime meerderheid van de inspraak-werkgroep reke nen. Slechts twee leden van de werkgroep verzetten zich tegen woningbouw ten zuiden van de Schoolsteeg bosjes. De CML-ers konden zich aller eerst verenigen met de uitgangs punten van de keuzenota: Leusden bouwt, na afronding van de Twee de Fase, alleen nog maar voor ei gen behoefte. Werkgroepsvoorzit ter mevrouw Terwindt had echter wel kritiek op de op dit uitgangspunt gebaseerde prognoses van bevol- kings- en woningontwikkeling. Het Adviesburo Arnhem heeft becijferd dat opvang van de eigen behoefte in de eerste lien jaar na afronding van de Tweede Fase neerkomt op 254 woningen per jaar Volgens mevrouw Terwindt is at aan de ho ge kant RUIGE VELT Ten aanzien van de voorstellen die gedaan worden over de voor zieningen na de Tweede Fase had een der werkgroepsleden kritiek. Wel ten aanzien van de werkgele genheid. Enkele CML-ers pleitten er voor om 't Ruige Velt ook enige ruimte te reserveren voor schone werkgelegenheid. Deze zou gesi tueerd moeten worden langs de Noorderrandweg, zij het in mindere mate dan eerder ten aanzien van 't Ruige Velt is voorgesteld. De heer Ten Berge pleitteer echter voor om de voor werkgelegenheid in 't Ruige Velt te reserveren ruimte niet ver der terug te dringen Volgens Ten Berge, die daarmee volledig op de lijn zit van zijn partijgenoot en wet houder Jan Wagenaar. is er wel degelijk behoefte aan zoveel ruim te voor werkgelegenheid in de ter tiaire en quartaire sector. De advi seurs van het Adviesburo Arnhem betwijfelen dat ten stelligste. Op dit punt was de CML-werkgroep dus verdeeld Dat gold ook ten aanzien van de lokaties voor woningbouw. Een rui me meerderheid kon zich vinden in het voorstel om, na 't Ruige Velt, het ten zuiden van de Schoolsteeg bosjes gelegen gebied Langesteeg te gebruiken voor woningbouw. De heer Smit pleitte er echter voor om ook het gebied Tabakssteeg (de Pon-driehoek), dat door het Ad viesburo Arnhem niet als een reëel alternatief wordt gezien, bij de be sprekingen wel te blijven betrek ken Twee andere leden van de werkgroep wijzen bouwen ten zuiden van de Schoolsteegbosjes volledig van de hand De meerder heid van de werkgroep kan achter de in de keuzenota neergelegde gedachte om. na 'I Ruige Velt, het gebied Langesteeg Ie bebouwen, onderschrijven Nadrukkelijk werd er in de CML- vergadering de aandacht op ge vestigd, dat het inderdaad tot een goed beheersplan voor de School steegbosjes moet komen, zoals ook in de keuzenota wordt vermeld. De heer Verbeek tenslotte vroeg aandacht voor de agrariërs in de mogelijke uitbreidingsgebieden. Hij acht het van groot belang, dat de boeren zo spoedig mogelijk zeker heid ten aanzien van de verdere ontwikkelingen wordt geboden, vooral om het hen mogelijk Ie ma ken om hun bedrijf goed te kunnen blijven uitoefenen COMMISSIE De keuzenota komt nu aan staande dinsdag (6 april) ter sprake In de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning. Die vergadering, die wordt gehouden in het gemeentelijk in formatiecentrum aan de Zwarte- weg, begint om 19.00 uur. Voor de behandeling van de keuzeno ta is éën uur uitgetrokken, daar na begint de „gewone" commis sievergadering. Vervolgens zal het college de keuzenota uitwer ken tot en concreet raadsvoor stel, dat op 20 april aanstaande In een extra commissievergade ring ter sprake komt. De vaststel ling van de nota vindt ten slotte plaats tijdens de raadsvergade ring aan het eind van deze maand. (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - De raadscom missie „Welzijn en Onderwijs" komt aanstaande maandag voor de maandelijkse vergadering bij een. De vergadering wordt ge houden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldse- weg 2 en begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt: 1 Opening. 2. Notulen. 3. Verslag van de werkgroep on derwijs 4. Mededelingen 5. Extra krediet ten behoeve van de openbare lagere school ,,'t Palet" (Van een onzer verslaggevers) EL'SDEN - Jongstleden maandag is een aanvang ge maakt met de verbetering van het wegdek van een deel van de Langesteeg. Het gaat om het stuk tussen de Voskuilerdijk en de Lapeerseweg, dat al geruime tijd een wegdek van erbarmelijke kwaliteit heeft. Aanvankelijk was de bedoeling om de Langesteeg ingrijpender aan te pakken dan nu gebeurt. Er was een com pleet reconstructieplan voor op gesteld, maar door gebrek aan geld wordt dat niet uitgevoerd. Overigens wellicht tot vreugde van de Langesteeg-bewoners. Die vreesden namelijk dat de in het reconstructieplan opgeno men verbreding van de steeg de automobilisten zou uitnodigen tot nog harder rijden over de steeg dan nu al gebeurd. Nu worden de slechte kanten van het wegdek afgegraven, waarna er een zogeheten slakkenfundering wordt aangebracht. Straks zal ook LEUSDEN-De voorlopige toe wijzing als beschermd natuurge bied van de Schoolsteegbosjes door het ministerie van CRM, zal het centrale punt zijn waarover vanavond In De Korf een open bare informatieavond wordt ge geven. Op Initiatief van de werk groep Milieueducatie, heeft het CML deze avond georganiseerd waarin enige deskundigen, al of 6 Aanleg oefenkooi tenniscom- plex Achterveld. 7 Integratie „De Wegwijzer" „De Wip-Wap". niet aan de hand van enkele dia's, een toelichting zullen ge ven over de natuurwaarde var het omstreden gebied. Ook zullen antwoorden gegever worden op diverse vragen welke door leden van de werkgroep Mi lieu-educatie zijn opgesteld inzake zeldzaam voorkomende fauna en flora, consequenties voor de omlig gende agrarische bedrijven en o.a. over de gevolgen van verlaging of verhoging van de grondwater stand Tevens is in De Korf een bescheiden tentoonstelling inge richt met foto's van voor dit gebied uniek voorkomende planten en die ren. breidingsplannen van de gemeen te Het is echter niet de bedoeling vanavond over bestemmingsplan nen te spreken Het begint van avond om 8 uur en het CML roept alle bewoners op om te komen Mochten er ondanks alle te verwerven Informatie toch nog enkele vragen bij de bezoekers overblijven, dan biedt het CML nog altijd de mogelijkheid om hierover te praten in hun In spraakwinkel die, zoals bekend, Iedere vrijdagavond van 7 tot 8 uur open is en zitting heeft in de Bibliotheek aan de Hamersveld- seweg. 8 Aanleg tennisbanen op het Burgermeester Buiningpark en het Valleisportpark WAARDERING VERGROTEN 9 Bezuinigingen onderwijs. 10 Ombuigingen op het gebied van de sport. 11 Begroting 1982 en ombuigin gen Stichting Federatieve Bi bliotheek voorziening Leus den 12 Mortuarium 13 Rondvraag 14 Sluiting. Doordat het gebied niet vrij toe gankelijk is, wordt de waarde ervan door velen zwaar onderschat Het doel van deze avond is dan ook gericht op het geven van informatie over dit zeldzame bos|e, waardoor de waardering hiervoor bij de Leus- dense bevolking mogelijk kan wor den vergroot Tevens beoogt het CML een bijdrage te leveren aan de discussie over de toekomstige uit- Y'erkgroep-voorzitter Terwindt. 4 woningen per jaar aan de ho- hsn! ■n één onzer verslagge- USDEN - De werkgroep Imtelljke Ordening van het II is maandagavond in Ie lijnen akkoord gegaan de voorstellen, die door college van B. W. wor- gedaan In de keuzenota het structuurplan. De irstellen ten aanzien van omvang van de woning- uw. de werkgelegenheid Onjfhankeli|K nieuwsblad voor de gemeente Leusden V*rtchl|nt dinsdag an donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bli kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm), i-osse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Oct kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "Ikl van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Wpend. Zaterdags gesloten. - BDU organiseert grote recreatieve fietstocht over de Veluwe; al het nieuws over deze Tour de Force 9 -Kantlijn 11 - Loep op Leusden 11 033-941210 één onzer verslaggevers) - De heer D. Beu mer, Hoofd Particulieren van de Rabobank Leusden, heeft woensdagochtend een cheque van 1150 gulden overhandigd aan directrice T. Zeeman van be jaardenhuis 't Hamersveld. Dit - Achtervelds nieuws 5 - Medische weekenddiensten 5 - Agenda Leusden 5 - Het Kader van de Verkiezingen 5 - Sport het wegdek van een nieuwe asfalt- laag worden voorzien. Dat zal half mei gebeuren en de Langesteeg zal dan enige tijd voor het verkeer afgesloten zijn. Voor de overige duur van de werkzaamheden, waarvoor ongeveer tien weken is uitgetrokken, blijft de steeg voor al le verkeer berijdbaar Deze week is het Boekenweek; opnieuw een pagina recensies 13 Films in de Amersfoortse bioscopen en alle Oscar-winnaars 15 Hamershofwinkehers presenteerden grote modeshow in De Korf 3

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1