■eusdet* krant Leerlingen behaalden EHBO-jeugddiploma )e Elfburcht onthuld 9e Vor vierde ijfde lustrum Winst voor Achter veld in Naarden S. Steenbeek nam af scheid als dirigent SVA-dames wonnen glansrijk van Soest )e Eemelaar hield peningstoernooi Tijdens uitvoering DWS REDAKTIONEEL MEDEWERKER (M/V) DINSDAG 6 APRIL 1982 plaatselijk nieuws De redaktie van de Leusder Krant zoekt op korte termijn een Poule 1: met 16 games, Marjan Witsenburg; Poule 2 met 14 ga mes, Marjan Plijnaar en Nol Wes- sels; Poule 3 met 17 games, Piet Noortman, Nan. Hoogendam en Kathy Langereis, met 18 games, in poule 4 Martha de Vaal, poule 5 met 17 games, Marjan Tielenius Kruijthof, met 20 games in poule 6 Elly Mulder, poule 7 Dick Gro tenhuis en Charley Slotboom met elk 17 games, poule 8 Bep 8ouwman met 19 games, poule 9 met 16 games Paul van Son, poule 10 met 20 games Wim van der Horst en poule 11 Gerrit van Bekkum met 20 games die op free-lance basis mee wil werken aan de algemene verslaggeving voor de Leusder Krant. De verslaggeving voor deze krant wordt gedeeltelijk verzorgd door redakteuren in vaste dienst en voor een deel door free-lance medewerkers. De medewerkers worden betaald op basis van het aantal regels, dat men voor de krant levert. Dat betekent dat dit werk nooit meer dan een bijverdienste kan opleveren Daarom zoeken wij een vooral enthousiaste medewerker, die ook in de avonduren en in het weekend bereid is om voor de krant op pad te gaan. De nieuwe medewerker moet in staat zijn foutloos Nederlands te schrijven Ervaring in soortgelijk werk is een pluspunt Uitsluitend schriftelijke reakties aan de redaktie van de Leusder Krant, postbus 11. 3800 AA - Leusden, onder vermelding van. ..Redaktioneel medewerker" ACHTERVELD Zaterdag- ddag werd de zesde straal In ihterveld In een buurtschap igedoopt. De buurtschappen jrden gevormd in verband met viering van het 600-jarlg be- jan van Achterveld. Het was maal de Bisschop van Diest raat die werd omgedoopt in het urtschap „De Elfburcht". De am van het buurtschap werd tleend aan het feit dat in deze raat 11 woningen staan. Het rste naambord werd met be- jvan de vader onthuld door ongste Inwoner van de straat wee-jarige Edwin Houtveen. jordat deze onthulling plaats vond werd door zijn oudere broer eerst een op rijm gesteld ope ningswoord voorgelezen. Het tweede bord werd onthuld door de oudste inwoner van de straat, de 72-jarige Dirk Lok horst. ..Achterveld is in 600 jaar gegroeid tot wat het nu is", aldus de heer Lokhorst.Ik kan me nog goed herinneren dat 60 jaar gele den op de plaats waar we nu staan een geitenwei was. Nu is hier alles volgebouwd, Ik wens jullie allen namens de hele buurt een heel gezellig feest toe". Bij deze onthulling was ook nu weer een grote belangstelling. Een aantal bewoners van de ACHTERVELD Op donder- g 1 april werd op grootse wijze feit gevierd dat de firma De zich 25 jaar geleden in Ach- veld vestigde. De dag werd gonnen met koffiedrinken ar al het personeel en hun Mgenotes. Na dit gezellig sa- snzijn volgde er een koud buf- Tijdens dit gezellig samen- werd aan alle personeelsle- een enveloppe met inhoud gereikt als mede een mooi lts blauw herinneringsbord. n de namiddag werd er een ;eptie gehouden in een van de bouwen van de firma Van de- gelegenheid werd door een zeer groot aantal personen ge bruikt gemaakt om hun geluk wensen over te brengen. Onder de aanwezigen waren burge meester Rademaker, de wethou ders Van Woudenberg en Wage naar Eveneens waren aanwezig de directeur en de exportleider van de Fendt fabrieken, de hoofddirecteur van de Cebeco handelsraad, de directeur van de Komatsu vorkheftrucks, twee ex portleiders van de Italiaanse landbouwwerktuigen fabriek, een vertegenwoordiger van de dealerorganisatie en tientallen leveranciers en dealers. Een aantal sprekers voerde het woord waarbij niet alleen de ver- ACHTERVELD Vorige week werd door een aantal leerlingen van drie basisscholen examen gedaan voor hun E.H.B.O.- jeugddlploma. Deze maal werd deelgenomen door 11 leerlingen van de St. Jozefschool, 13 leer lingen van de Regenboogschool en 18 leerlingen van Onze We reld. De theorielessen werden ook nu weer gegeven door me vrouw Klelnveld. Bij de praktijk lessen werd zij bijgestaan door mevrouw Van Eist, Gerda Jans sen en Mevrouw Teunissen. Het theoretische gedeelte van de examens werd afgenomen door de arts Koch en mevrouw Klein- veld. Na afloop bleek dat alle deel nemers waren geslaagd. Het overgrote deel had meer dan 10 punten behaald. Dat is wel een hele genoegdoening aldus me vrouw Kleinveld ,,Zo een exa men is en blijft altijd een verras straat was gekleed in diverse his torische kledij. Ook was weer een aantal leden van het Stich tingsbestuur Achterveld 600 in hun historische kledij aanwezig. Na de onthulling van het tweede bord werd flessen champagne ontkurkt en kregen alle aanwezi gen ook een beschuit met muis jes Na afloop van de plechtigheid verzamelde men zich in een als herberg ingerichte oplegger waar men nog geruime tijd gezel lig bijeen bleef. De naamborden waren geschilderd door Denise de Haan die voor haar werk een platenbon kreeg aangeboden. sing. Soms denk je wel eens nu zou die en die het wel halen. Hoewel, tijdens het examen, als de zenuwen een grote rol spelen, blijkt dikwijls dat degenen van wie je dacht nu die halen het mogelijk niet juist heel goed exa men doen We zijn heel gelukkig dat we van de plaatselijke huis artsen zo een geweldige mede werking krijgen. Zij nemen de examens geheel belangeloos af Zouden we daarvoor moeten be talen dan is het niet te verwezen lijken om deze cursussen te ge ven. Dit zou voor de vereniging veel te duur worden, en ook voor de deelnemende kinderen. Nu behoeven ze alleen maar het boekje en het speldje te betalen. „We doen dit nu al enkele jaren en we doen het nog steeds met veel plezier. En als ze dan nog allemaal slagen geeft dat ook voor ons een grote genoegdoe ning". Mevrouw Kleinveld en de heer Koch nemen de examens af diensten van de heer De Vor naar voren werd gebracht doch ook de inzet van het personeel. Na mens het personeel sprak de heer Voskuil. Dit alles ging ge paard met het aanbieden van een groot aantal geschenken en bloemen Het personeel bood een klok aan die door het perso neel zelf was vervaardigd. Ruim vijftig arbeidsuren had men hier aan gewerkt. De cijfers op de klok waren vervangen door pro ducten die door de firma worden geleverd. Door de dealersorganisatie werd een zuil aangeboden waar op de naam van de firma en een klok, die niet alleen de tijd aan wijst, doch waarop ook regelma tig de temperatuur is af te lezen De zuil zal binnenkort voor het gebouw worden geplaatst zodat iedereen kan zien op welk tijdstip hij het dorp verlaat of binnen komt. In aansluiting werd er op vrij dag, zaterdag en maandag een grote show gehouden van alle producten die door de firma wor den verhandeld. ACHTERVELD Zaterdag avond gaf de muziekvereniging D.W.S. haar jaar ijkse uitvoering voor een goed gevulde zaal in Ons Gebouw. De voorzitter van de vereniging Willem Wouters verwelkomde alle aanwezigen en hoopte dat allen een mooie mu ziek avond zouden hebben. In het bijzonder verwelkomde hij de burgemeester Rademaker met zijn echtgenote, de twee aanwe zige pastores en de vertegen woordigers van buurtverenigin gen uit Scherpenzeel, Ameron- gen, Leusden en Hoevelaken. De muziekvereniging bracht de vol- gende nummers ten gehore. Nonstop, De Gladiator, De Geu zen In de Bommelerwaard, Fan tasie a la Carta, Tango del Tore ro, Suite Americana en The Dutch Army. Ook de minirettes en de majorettes werkten aan deze avond mee. Er isdoor de aanwezigen volop genoten van hetgeen deze avond werd gepresenteerd. Het door de minirettes gebrachte The Whist ling Scout stal alle harten Ook het Crazy Accordeons en de Eurovisie mars van de majorettes was geweldig Bij het eerste stuk traden zij op in witte rokken met hun hoedjes in de nek, geheel in Franse stijl. Bij hun tweede show bedienden zij zich van vlaggen. Het laatste nummer, The Dutch Army, was een gezamen lijk optreden van het muziek korps, de minirettes en de majo rettes. Tijdens het spelen kwa men eerst de minirettes om de beurt op en stelden zich elk met een vlag op de trappen van het podium. Daarna kwamen de ma jorettes die elk een bordje bij zich hadden. Nadat ze allemaal waren opgesteld bleek dat de bordjes tesamen „Achterveld 600" te le zen gaven Voordat hierna de pauze zou aanvangen volgde er eerst nog een officiële plechtigheid. Er werd deze avond afscheid geno men van de dirigent de heer S Steenbeek Daar de heer Steen beek het wat rustiger aan wil gaan doen en zo ook wat meer tijd voor zich zelf wil hebben beëindigde hij zijn functie van dirigent. Hem werd dank ge bracht voor het vele werk dat hij voor de vereniging had gedaan. Hij was niet alleen dirigent doch ook een vriend voor alle leden. Als dank kreeg hij een ca deaubon aangeboden terwijl zijn echtgenote in de bloemen werd gezet. Ook zijn dochter Andrea Steenbeek die deze avond Lady speaker was geweest kreeg bloe men aangeboden. De majorettes en minirettes stonden deze avond onder leiding van me vrouw E. Steenbeek. Zij traint beiden tijdens de repetitieavon den. Tijdens de pauze was er een grote verloting met een aantal mooie prijzen. De hoofdprijs werd gewonnen door Andrea Steenbeek. Na de pauze was er nog volop gelegenheid om te dansen op de muziek van het Midland Trio. ACHTERVELD/NAARDEN Na enkele nederlagen te hebben geïncasserd heeft Achterveld dan weer eens het zoet der over winning mogen smaken. De voetbalwedstrijd op het Naarden Sportpark Naarden - Achterveld werd met gewonnen. De thuisclub die aanvankelijk aantrad met 10 man, startte al direct na het beglnsignaal met een serie goede aanvallen. Met vrij hoog technisch staant spel vooral op de vierkante meter, goede balcontrole, goed plaat sen werd de Achterveldse verde diging op de proef gesteld. Deze j had onvoldoende middelen om j regelend op te treden, zodoende schoot de vaak aarzelende ver dediging op alle fronten te kort. Na een kwartier kwam de elfde man van Naarden zich melden zodat de ploeg nu compleet was. Wie had gedacht dat Naarden nu spoedig zou gaan scoren is be drogen uitgekomen want Ach terveld begon langzaam maarze ker enkele tegenaanvallen op te bouwen. De Naarden verdedi ging had voldoende afweer om de aanvallers Gijs Hak, Marcel Boonen en Johan Hak van zich af te schudden. Als sluitstuk van de Naarden verdediging fungeerde de Naarden doelman die alle bal len feilloos tot stilstand bracht. Eenmaal moest de man capitule ren bij een kopbal van Gijs Hak. Terwijl de scheidsrechter naar de middenstip wees bleef de Naarden grensrechter vlaggen voor buitenspel. Toen werd het zojuist gescoorde doelpunt tot teleurstelling van Achterveld af gekeurd. De 2espeelhelftgaf een totaal ander beeld te zien dan j voor de rust, in die zin dat Ach- I terveld veel beter speelde. Een j serie Achterveld aanvallen resul- teerde na een kwartier spelen in het eerste doelpunt Albert Tol boom plaatste de bal vanaf de linker vleugel hoog in de Naar den doelmond waar Johan v Da len hoog opspringend de bal feil loos in kon koppen 0-1. Direct hierna een wissel. Henk I Voorburg verliet het veld en Her man van Ruitenbeek kwam er in. Fris van de lever ging het spel verder en Naarden raakte hier door uit balans gezien hun slor dige tegenaanvallen. Klaas van de Heuvel die menig Naarden aanval onderbrak vocht als nooit tevoren en groeide uit tot de beste man van het veld. De Naar- 1 den ploeg raakte zijn eenheid in het spel steeds meer kwijt door onderling gemopper, zo zelfs dat 'n speler 'n laatste waarschuwing kreeg van zijn eigen aanvoerder. Achterveld daarentegen bleef „eenheidploeg" en behield veld- overwicht, hoewel Naarden zich nog niet gewonnen gaf. Bij een goede Naarden tegen aanval was het weer Klaas van de Heuvel die zijn tegenspeler tot stilstand bracht. Hierbij beging de Naarden man een overtreding wat de scheidsrechter bestrafte Bert van Houten schiet de bal hard naar voren naar Herman v. Ruitenbeek die verlengt naar de Naarden doelmond. Hier werd Gijs Hak bereikt die van dichtbij de doelman wist te verschalken 0-2. Nu zat de ploeg op rozen en dat was te merken aan het spel van de Achterveldse achterhoe de bij de weinige tegenstoten van Naarden. De wedstrijd eindigde opmer kelijk genoeg zoals hij begonnen was n.l. Naarden met 10 en Ach terveld met 11 man. De veel op gekomen Achterveld supporters verlieten opgelucht het terrein daar Achterveld nu minder in de degradatiezorgen is komen te zitten. Overige uitslagen Achterveld 2 - Soesterberg 2 3 - 1 Achterveld 3 - Kieviten 2 3-0 Achterveld 4 - Hooglanderveen 4 4 - 2 Programma maandag 2e Paas dag: Achterveld 1 APWC, 1 14.30 scheidsr. B J Visser Achterveld 3 - H.V C. 4 11.30 uur Veense Boys 5 - Achterveld 5 12 00 Soest 8 - Achterveld 6 11 30 ACHTERVELD - De Achter veldse damesploeg behaalde zondagmorgen een 7-1 overwin ning op de dames uit Soest. Al direct na de aftrap ging Achter veld in de aanval. Dit had al direct succes. Hetty van den Heuvel kreeg op het middenveld de bal toegespeeld. Zij gaf deze door aan Linda van Hamersveld die alleen op het doel van Soest afging en wist te scoren. Soest probeerde al direct iets terug te doen, doch de Achterveldse ach terhoede gaf geen krimp. Onge veer 10 minuten later was het weer raak. Op goed aangeven van Marieke Daatselaar wist Lin da van Hamersveld weer te sco ren en de stand op 2-0 te bren gen. Achterveld ging goed door en Soest moest alle zeilen bijzetten om het spel bij te kunnen hou den. Vijf minuten later gaf Moni que van der Goes de bal via rechts door aan Linda van Ha mersveld Die trok de bal goed voor waarna Anja van Middelaar keihard inschoot. Na dit derde doelpunt kreeg de Achterveldse keepster Rina Herder enkele bal len te verwerken hetgeen ze keu- 'rig deed. Na de rust werden Hetty Tol boom en Jacqueline Gameren vervangen door Lida van de Be- dum en Jacqueline Gerritsen. De voorhoede van Achterveld be gon nu heel goed te draaien en werd Soest helemaal dol ge draaid. Vooral Karin Prinsen was een plaag voor Linda van Ha mersveld het vierde doelpunt te scoren. Een ogenblik later kwam er een slechte uittrap van de Soes- ter keepster waar Linda van Ha mersveld goed op regeerde en de bal fraai in de bovenhoek depo neerde. Vrijwel direct daarop gaf Anja van Middelaar de bal goed door waardoor Linda van Ha mersveld het zesde doelpunt scoorde. Tien minuten voor het einde ging Linda van Hamers veld op de solotour en wist weer de bal i n het vijandelijk doel te deponeren. Ongeveer 5 minuten voor het eind van de wedstrijd kon Soest de eer redden doordat de grens rechter vergat te vlaggen voor buiten spel. Hierdoor wist Soest de stand op 7-1 te brengen. Woensdagavond speelt Achter veld om 19.00 uur tegen de da mes uit 's-Graveland. l sklok die werd aangeboden door het personeel had deze dag wel een drukke dag doch kon na afloop toch terug zien op een zeer geslaagd toer nooi. Het werd een heel gezellig toernooi met een grote publieke belangstelling. Er werden prima parti|en ge speeld en er was mooi tennis te zien. waarvan de belangstellen den volop genoten Na afloop van de wedstrijden bleek dat de volgende deelnemers als poule winnaar uit de bus waren geko men: ACHTERVELD Zondag werd onder Ideale weersomstan digheden het openingstoernool gehouden voor de seniorleden van de tennisvereniging de Eemelaar. Er werd door een re cord aantal leden aan dit toer nooi deelgenomen. In totaal werd er door 90 deelnemers In geschreven. De deelnemers wer den In 11 poules Ingedeeld. De toernoolencommlssle bestaande uit Ella Kelder, Tineke Duits, Wij nand Brink en Gerrit van Bekkum

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7