br KJ Alleen oostelijk deel natuurmonument" Commissie komt er niet uit: log maar 'n extra vergadering 93 'rovinciaal advies Schoolsteegbosjes euzenota structuurplan fel bekritiseerd Leusder Krant op woensdag en vrijdag J L u Meerderheid wil in Ruige Velt alleen woningbouw Aantal woningen per jaar blijft punt van discussie Gemeente sloeg tweemaal bod op gemeente huizen af Geen spreekuur burgemeester Banken krijgen nieuwe verflaag Leusder Krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? 1 FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex 8.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 8 APRIL 1982 - 13e JAARGANG NO. 103 |an de redaktie) LEUSDEN - Gedeputeerde aten van Utrecht hebben - me- aan de hand van de negentien hen binnengekomen reakties tortgeleden hun advies uitge- acht ten aanzien van de hoolsteegbosjes bij het minis- >le van CRM. Zowel de ge- •ente als de provincie zijn van >ning. dat het westelijke deel de Schoolsteegbosjes niet de beschikking van CRM op- nomen dient te worden. Dit ge- id valt ook in het streekplan recht-Oost buiten de natuur één onzer verslaggevers) .EUSDEN - De raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke dening (OWRO) is er dinsdagavond niet uitgekomen. Voor het spreken van de keuzenota van het structuurplan was tijdens de imissievergadering een uur gereserveerd. Maar toen na ander- fuur nog maar een derde deel van het rapport behandeld was, sloot commissievoorzitter wethouder Jan Wagenaar om een extra gadering ter bespreking van de rest van de nota in te lassen. Die dt volgende week donderdagavond plaats. Het is echter nog maar de vraag of Wagenaar er dan in slaagt te bereiken, wat hem isdagavond niet lukte: de gemeenteraad op éen lijn krijgen achter keuzenota. De meningen van de verschillende raadsfracties Ijken toch tamelijk sterk af te wijken van wat nu in de keuzenota lormuleerd staat. Met name het CDA en de Partij van de Arbeid, ar ook D'66 en SGP/GPV staan daar uiterst kritisch tegenover, zo tek eergisteravond. gebied-aanduiding. Naast de ge meente Leusden hebben onder meer de Stichting De Boom, het waterschap Heiligenbergerbeek en verschillende agrariërs ge reageerd op de voorlopige be schikking van CRM. Al deze reakties zijn - voor zover moge lijk en van belang - meegeno men in het provinciale advies aan het ministerie. BETER ONDER CONTROLE Zowel de gemeente als de pro vincie zijn van mening, dat de be nodigde hoge waterstand in het oostelijk deel van de Schoolsteeg bosjes beter onder controle gehou den kan worden, indien alléén dit deel van de Schoolsteegbosjes on der de natuurbeschermingswet valt, omdat dit gebied veel meer een eenheid vormt van het westelij ke deel „Het gebied'aldus de provincie, „vormt als het ware een eenheid, dat veel minder het geval is met het westelijke deel. Dit deel bestaat uit smalle stroken wat als gevolg heeft dat het veel kwetsbaarder is voor wijzigingen inde grondwaterstand en voor geluidshinder De voor de flora van de Schoolsteegbosjes zo belangrijke waterstand en de rust in het oostelijke gebied kunnen - vol gens de provincie - veel beter als eenheid in de hand worden gehou den." BEPERKINGEN Het gemeentebestuur van Leus den heeft bezwaar gemaakt tegen het feit, dat door de door CRM voor gestelde begrenzingen van het na tuurmonument duidelijke beperkin gen oplegt aan de keuzen, die bin nenkort in het kader van het struc tuurplan moeten worden gemaakt Door het westelijke deel nu niet op te nemen in de aanwijzing is zowel de gemeente als de provincie van mening, dat Leusden nog enige vrijheid wordt geboden om de rich ting van de verstedelijking aan te geven, terwijl tegelijkertijd de oostelijke gebieden veilig worden gesteld. ONZEKERE FACTOR De provincie stelt tenslotte voor om een gescheiden water beheersing aan te leggen voor het natuurmonument. Dit is vooral van belang voor de agra r Mmt TiriWMMMBttaHiBBBSMi U meteen aan het begin van de rgadering benadrukte wethou- Wagenaar, dat hij graag wil dat raad tot 'n gezamenlijke keuze ntten aanzien van de toekomsti- ontwikkelingen van Leusden. sis die voor de jaren 1985 tot 95 in grote lijnen in het struktuur- worden neergelegd. „Ik hoop we ons tijdens de raadsverga- inq aan het einde van deze land gezamenlijk kunnen vinden fe keuzenota. Ik zou het erg be uren. als dat niet zo zou zijn", lus de wethouder, die op voor- xJ al een aantal vragen van de lA-fractie had gekregen. WEE KWESTIES Twee kwesties kwamen dins- gavond aan de orde. Ten eerste vraag hoeveel woningen er per nu eigenlijk na afronding van Tweede Fase gebouwd zullen leten worden voor de eigen be- eftevan Leusden. En ten tweede kwestie of 't Ruige Velt geheel x woningbouw of gedeeltelijk ur woningbouw en gedeeltelijk werkgelegenheid moet wor- aangewend. Het adviesburo Arnhem heeft op W van de op dit moment be schikbare gegevens berekend.dat voor de natuurlijke behoefte van Leusden - het uitgangspunt voor het structuurplan - na 1985 onge veer 254 woningen per jaar nodig zullen zijn Dat aantal wordt aange vochten door het CDA. Woordvoer der Piet Voormolen bracht dins dagavond naar voren, dat zijn partij meent dat volstaan kan worden met 200 woningen per jaar. Voor molen kon dat aantal echter niet onderbouwen Op de vraag van Jan Wagenaar. waarom niet 180 of 160 woningen per jaar, antwoordde Voormolen „Als dat zou kunnen, dan heel graag." PvdA-woordvoerder Jan Jacobs uitte zijn twijfels ten aanzien van de 254 woningen per jaar niet in het noemen van een „tegen-aantal", maar benaderde de zaak principië ler. Jacobs haalde een artikel van professor Priemus aan, dat vorige maand verscheen in een aflevering van Sociaal Economische berich ten. Daarin concludeert Priemus, dat de woningbouw in de komende jaren onder de huidige en te ver wachten economische omstandig heden een uiterst moeilijke affaire zal worden De PvdA-fractie vindt dat je ook dergelijke geluiden moet opvangen, wanneer je een struc tuurplan opstelt Jacobs. „Dat is Wethouder Wagenaar dinsdagavond temidden van externe en ambtelijk adviseurs. Onafhankeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl !ffi Vertchijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "ikt van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 0«opend. Zaterdags gesloten. wat anders, natuurlijk, dan extrapo leren vanuit nu beschikbare gege vens, zoals het Adviesburo Arn hem doet en ook niet anders kan doen Maar het is maar zeer de vraag of die aantallen en contin genten bewaarheid zullen worden Terwijl het ondertussen wel de in houd van je structuurplan bepaalt." Volgens de PvdA-fractie kan er in Leusden de eerste tien jaar na afronding van de Tweede Fase vol doende woningbouw gepleegd worden, zonder dat het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes aan bod hoeft te komen. „We kun nen aan onze uitgangspunten vast houden, zonder dat we die drempel overschrijden. Dan moeten we nu ook geen uitspraken gaan doen over het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes. Wagenaar bleek het niet met de PvdA-woordvoerder eens Wat u doet is de verantwoordelijkheid voor u uitschuiven De verantwoor delijkheid voor een structuurplan," aldus Wagenaar Jacobs daarop „U doet het voorkomen alsof dit het structuurplan moet worden en an ders aeen Maar zo is het niet We hebben een principieel verschil van mening over wat de inhoud van het structuurplan moet zijn In de keu zenota ligt een optie ten aanzien van het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes en dat gaat ons veel te ver." FORMULERING Wagenaar deed vervolgens een poging om alle partijen op eén lijn te krijgen. Hij wilde het aantal van 254 schrappen uit de keuzenota en ver vangen door een wat vagere om schrijving Uitgangspunt blijft de natuurlijke behoefte en de daaruit voortvloeiende woningbehoefte. Thans - een woord dat in de nieu we formulering onderlijnd zou wor den - wordt die woningbehoefte gebaseerd op de resultaten van het verrichte onderzoek Iets anders is, dat het niet onmogelijk is dat de werkelijkheid straks anders zal blij ken te zijn dan wat nu becijferd is. In dat geval zal bij de uitvoering van bestemmingsplannen de werkelij ke woningbehoefte maatgevend zijn Ook die formulering van de wet houder - die in feite niets anders inhoudt dan hetgeen er thans in de keuzenota staat - werd door de commissie echter niet met applaus ontvangen De tweede kwestie, die dins dagavond nog aan de orde kwam was de invulling van 't Ruige Velt. Dat gebied, gelegen aan de noordkant van Leusdan-cen- trum, komt straks het eerst aan bod na afronding van van de Tweede Fase. Er is reeds een be stemmingsplan voor in de maak. In de keuzenota staat aangege ven dat er naast woningbouw in 't Ruige Velt vier hectare gere serveerd moet worden voor werkgelegenheid. Het gaat daar bij om een strook langs de Noor derrandweg, waar „schone" werkgelegenheid zou moeten komen. Die werkgelegenheid zou dan een buffer vormen tus sen de woonwijk en de drukke weg. CDA, PvdA en GPV/SGP ga ven dinsdagavond duidelijk te kennen daar niet aan te willen, 't Ruige Velt zou in z'n geheel voor woningbouw gereserveerd moe ten worden. In plaats van be drijfsgebouwen moet er dan maar een geluidswal langs de Noorderrandweg komen. Daar is nu wethouder Wagenaar op tegen Het verkopen van grond aan bedrijven levert geld op. het aanleggen van een geluidswal daarentegen kost geld. Bovendien riërs in dit gebied. Omdat voor iedere wijziging in de grondwa terstand van het gebied (onont beerlijk voor het daar aanwezige vochtige bostype), door agra riërs (en ieder ander) een ver gunning dient te worden aange vraagd, kan deze onzekere fac tor eventueel ernstige konse- kwenties hebben voor de agrari sche bedrijven in de direkte om geving van de Schoolsteegbos jes. Gedeputeerde Staten zijn van mening, dat dit door een ge- schelden waterbeheersing van het desbetreffende gebied kan worden ondervangen. WEEKENDDIENSTEN: Tot eerste Paasdag 16.00 uur 033-943300. Na eerste Paasdag 16.00 uur 033-944541. - Ontwerp sociaal-cultureel plan voor burgemeester 3 - Tiroler-week op de Biezenkamp 3 Brandweer blust niet alleen branden 5 - Zonnebloem bestaat 12% jaar 5 - Nieuwe kantoorgebouwen in Leusden, 7 - Van den Berg begonnen in Renswoude 7 - Sport 9 - Loep op Leusden 11 -Kantlijn. 11 - Boeken 13 - Films in Amersfoort 15 Weekenddiensten, kerk berichten en sociale informatie 5 (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft tot nog toe tweemaal een bod op de be staande gemeentelijke be huizing afgeslagen. Volgens George Reimus. de make laar die bij de verkoop van de gemeentelijke behuizing be middelt, ging het in beide ge vallen om een reëel bod, dat echter door het gemeente bestuur te laag gevonden werd. Zoals bekend staan de ge meentelijke gebouwen aan de Hamersveldseweg, Burg. de Beaufortweg en Zwarte- weg sinds enige maanden te koop. De opbrengst van de ze gebouwen moet worden aangewend voor een deel van de financiering van het nieuwe gemeentehuis, dat naast het winkelcentrum Ha- mersho momenteel verrijst. Op de begroting van dat nieuwe gemeentehuis staat de opbrengst van de behui zing van dit moment geno- teerd voor een geschat be drag van 3,4 miljoen. Ge zien de ontwikkelingen op de woningmarkt is echter al enige tijd duidelijk dat die opbrengst niet gehaald zal worden. Tot nog toe is de aandacht vooral gericht op kopers, die alle gemeentelijke gebou wen tegelijk wilden kopen. Als eerste belangstellende diende zich de stichting „Sonneheerd" aan, die de gebouwen wilde gebruiken voor de huisvesting van een school voor blinde kinderen. Zeer recent toonde een bouwmaatschappij belang stelling. Een deel van de ge bouwen zou deze maat schappij hebben willen doorverkopen aan een tech nische school, die een de pendance in Leusden wil vestigen. Andere gebouwen zou de bouwmaatschappij willen slopen en op die loka- ties kleine bouwprojekten realiseren. Dat gaat dus beide niet door. omdat de gemeente geen ge noegen kon nemen met de hoogte van het bod. Volgens George Reimus is de kans dat het complex in eén keer verkocht zou kunnen wor den nu aanzienlijk kleiner geworden. Wel is er, aldus de makelaar, veel belang stelling voor verschillende van de gemeentelijke gebou wen op zich. Het nieuwe gemeentehuis wordt aan het einde van dit jaar opgeleverd. zou het aantal woningen dat je er mee wint in 't Ruige Velt niet veel hoger worden Over die argumentatie van de wethouder wond Harm Offereins (GPV/SGP) zich nogal op. Offe reins „Waarom komt u nu met die informatie Daarover staat in de keuzenota niks te lezen En daar bleef het bij dinsdag avond. Wethouder Wagenaar acht te het verstandiger om de rest van de nota in een extra vergadering te behandelen Dat gebeurt volgende week donderdag (15 april) in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg Vervolgens moet het college van B en W een concreet raadsvoorstel formuleren, dat weer in een extra vergadering besproken gaat worden op 20 april aanstaande Tenslotte moet de keuzenota worden vastgesteld in de raadsvergadering aan het einde van deze maand LEUSDEN - Het spreekuur van burgemeester Rademaker op dinsdag 13 april a.s. komt te ver vallen. In dringende gevallen kan via de secretaris van burgemeester en wethouders een afspraak worden gemaakt voor het spreekuur van één van de wet houders op vrijdag 16 april. LEUSDEN - In de week na Pa sen worden in Leusden alle ban ken van een nieuwe verflaag voorzien. Met behulp van de bekende bordjes „nat" zal worden aangege ven wanneer een bank een verlbeurt heeft gehad en daarom tijdelijk buiten gebruik is. In verband met de komen de paasdagen zal de Leus der Krant volgende week op woensdag en vrijdag ver schijnen. Kopij en adverten ties voor de uitgave van woensdag dienen uiterlijk op dinsdagmorgen 12.00 uur in ons bezit te zijn. Voor de uit gave van vrijdag is dit don derdagmorgen 12.00 uur. Redaktie en advertentie-af deling. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141. Njjvertteidsweg-Noort) 83 Industrieterrein De Isselt, vak B. 033-14047 Rozendaaliaan 9 ^^Leusden-C. LET OP! LET OP! Binnenkort verschijnt WEGWIJS LEUSOEN 82/83 De gemeentegids met alle denkbare informatie over de gemeente Leusden. Voor het plaatsen van een advertentie, bel dan: Tel 03420-16141, toestel 46.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1