Zaterdag met Blijhof paaseieren zoeken Wegwijzer en Wip-Wap binnen kort in één schoolgebouw Ontwerp sociaal-cultureel- plan voor de burgemeester Tiroler week op de Biezenkamp De Geut ontvangt zater dag twee rockformaties leusder kranfc Behandeling krediet voor vijfde fase pas in mei Gezins- puzzeltocht Optreden Eduard Hagenstein in Hamershof enunt; 3 TOT EN MET 8 MEI Speeltuin De Zonnebloem gaat vrijdag open Disco-show bij PJGU Bijeenkomst Vrouwengroep Humanistisch Verbond Kadaver melding tijdens paasweekeinde Vermindering reinigings rechten mogelijk Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DE LEUSDER KRANT DONDERDAG 8 APRIL 1982 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadsle den zullen pas volgende maand beslissen over de kredietaanvraag van het col lege van B. en W. voor de uitvoering van de vijfde fase van de opstelling van het structuurplan. Het krediet bedraagt 202.000 gulden. Aanvankelijk was het de be doeling om de kredietaan vraag deze maand te behan delen, waardoor dus tegelijker tijd wordt besloten over al dan niet doorgaan met de procedu re rond de structuurplanopstel ling Maar omdat pas aan het eind van deze maand de keuzenota wordt vastgesteld, waarin het college de hoofdlijnen voor de groei van Leusden aangeeft, vinden de commissieleden van Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening het niet versan- dig en zinvol om nu ook al over de vijfde fase te gaan praten. Dat lieten zij dinsdagavond weten in de maandelijkse com missievergadering. Dit advies is door wethouder Wagenaar overgenomen. De achterliggende reden om de behandeling van het krediet voor de vijfde fase aan te houden is, dat wellicht de raad na de vaststelling van de veelbesproken keu zenota vindt dat de procedu re moet worden afgerond en er niet meer geld moet wor den uitgegeven aan de op stelling van het structuur plan. LEUSDEN - Tweede Paasdag - maandag - organiseert de Her- vormd-Gereformeerde activitei tencommissie weer de jaarlijkse fietspuzzeltocht. Ook dit jaar is de commissie er weer in ge slaagd een leuke route uitte stip pelen. De lengte van de tocht is zodanig gekozen dat ook kinde ren mee kunnen fietsen. Echt een fietstocht voor het hele gezin dus! Startpunt is de Marcus- kerk waar vanaf 14 00 uur vertrok ken kan worden. De kosten bedra gen twee gulden en kinderen tot 15 jaar betalen een gulden Vorig jaar namen 180 personen deel. De commissie hoopt dit jaar dit aantal opnieuw te kunnen noteren. LEUSDEN/AMERSFOORT - De Vrouwengroep van het Hu manistisch Verbond afdeling Amersfoort (waar Leusden on der valt) houdt woensdag 28 april in de bovenzaal van het Doopsgezind Centrum aan de Stadsring 127 in Amersfoort een avondbijeenkomst. Die begint om 20.00 uur. De sociologen Inger Brill en Ma rianne Ziekemeijer zijn bereid ge vonden te spreken over hun docto raal scriptie ..Koude start" Dit is een onderzoek naar de positie van de vrouw ten gevolge van de auto matisering en reorganisatie van de Perscombinatie in Amsterdam. LEUSDEN - Eind maart zijn de aanslagen voor de reinigings rechten verzonden. In bepaalde gevallen is het mogelijk om 50% vermindering van de aanslag aan te vragen. Het netto-inko men van de belastingplichtige en dat van de bij hem/haar inwo nende personen mag dan niet meer bedragen dan het op grond van de „wet minimumloon" vast gestelde netto-inkomen. Het verzoek moet binnen twee maanden na dagtekening van het aanslagbiljet - dus vóór 1 juni a s. - bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Bij het verzoek dient een opgave van het laatst genoten inkomen te worden gevoegd. Voor nadere inlichtingen over de aanslag reinigingsrechten en de vermindering daarvan kunt u terecht bij de afdeling Boekhou ding en Belasting, Zwarteweg 14, telefoon 941247, toestel 133 en 234. 5 Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden Dat Is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen en accuraat, dat er op komt te staan u wenst. In hand- of machineletter. besteld, morgen klaar. als het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon. 033-941495. LEUSDEN - Voor kinderen or ganiseert Blijhof zaterdag 10 april weer een paaseierenzoek- tocht in het Lockhorsterbos. Op de fiets wordt er vanaf het Blijhof gebouw, Ansfriduslaan 49, naar het bos gegaan en kinderen die mee willen, moeten voor half elf aanwezig zijn, zodat er tegelijk vertrokken kan worden. Er is dan namelijk ook begeleiding bij het oversteken. In het bos kunnen de kinderen „nep '-eieren zoeken die na afloop omgeruild kunnen worden voor echte eieren. Vindt iemand een ge kleurd ei, dan krijgt diegenë twee eieren extra Per leeftijdsgroep is er een prijsje te verdienen voor wie de meeste eieren vindt Niemand gaat echter met lege handen naar huis' Deel name is voor alle kinderen mogelijk en kost niets. Ouders mogen gerust meekomen, maar mogen niet hel pen zoeken. Om ongeveer twaalf uur gaan de kinderen weer naar huis Het wordt aangeraden een tasje of een doosje mee te nemen, want alle gevonden eieren in je hand houden is moeilijk. LEUSDEN - Zaterdag 10 april organiseren de Hamershofwin- keliers weer een aktiviteit. Van één uur 's middags tot vier uur zal de Dordrechtse troubadour Eduard Hagenstein in het winkel centrum aanwezig zijn. ueze artiest, bekend van de t v., zingt Nederlandse liedjes en bege leidt zichzelf daarbij op de gitaar Tijdens zijn optreden wordt het win kelend publiek getrakteerd op cho colade paaseieren en zullen er ook gratis cadeaubonnen worden uit gereikt. Ier, Van Hardenbroeklaan 69. S. J v d Pijpekamp, penningmeester, Van Hardenbroeklaan 73 en M v Eynthoven, secretaresse, Van Boetselaerlaan 47 lly van Amerom overhandigI burgemeester Rademaker het sociaal-cultureel plan /an eén onzer verslaggevers) FUSDEN - De voorzitter van de Planadviesgroep, mevrouw N. van Amerom, heeft dinsdagmiddag op niaszins officiële wijze exemplaren van het ontwerp sociaal-cultureel-plan 1982-1985, het ontwerp oclaal-cultureel programma 1982 en de ontwerp-subsidieverordening sociaal-cultureel-werk aangebo- en aan burgemeester J. Rademaker. Dat gebeurde In de raadszaal in aanwezigheid van onder meer drie wethouders, leden van de Planadviesgroep en ambtenaren. Mevrouw Van Amerom zei bij de overhandi- Ina dat het ontwerp sociaal-cultureel-plan te vergelijken is met een borduurlap. „We kennen allemaal de teken, maar de vraag is of het een mooie lap wordt", aldus de voorzitter van de Planadviesgroep. Aan de samenstelling van de drie ontwerpen is circa tweeënhalf jaar qewerkt door de Planadviesgroep Het gaat allemaal om de zogeheten decentralisatie van het welzijnswerk. In het kader daarvan geschiedt de uDSidiering van de welzijnsinstellingen door het Rijk met ingang van dit jaar op een andere manier. Het Rijk erleent niet rechtstreeks meer financiële steun aan het welzijnswerk, maar via de gemeenten die het geld weten verdelen. Deze vorm van decentralisatie beoogt vooral dat gemeenten beter afgewogen kunnen epalen welke aktiviteiten in aanmerking komen voor subsidie. Via de opstelling van een sociaal-cultureel-plan loor de gemeenten heeft het Rijk nog wel de mogelijkheid een soort controle uit te oefenen Op de drie ontwerpen kon eind vorig jaar inspraak worden geleverd De procedure is nu verder, dat het college ïan B. en W. de ontwerpen ter beoordeling voorlegt aan de gemeenteraad, waarna ze kunnen worden astgesteld. Naar verwachting buigt de raad zich in augustus hierover. Inafhankelijk nieuwsblad oor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en onderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bedien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. (van éen onzer medewerkers) LEUSDEN - Als het aan de bestuurders van de gemeen te Leusden ligt wordt de openbare lagere school „De Wegwijzer" nog dit school jaar zodanig verbouwd dat de openbare kleuterschool „De Wip-Wap" er bij in kan trek ken. Daarmee wordt dan ook de bouwkundige integratie van beide scholen een feit, nadat de scholen al enkele ja ren erg nauw samenwerkten om over enkele jaren samen te smelten tot een echte ba sisschool. De totale kosten van de verbouwing worden geraamd op 221.000,-. Op dit ogenblik beschikt het schoolgebouw van ,,De Wegwij zer' aan de Biezenkamp over zes lokalen en een zogenaamde ge meenschapsruimte De Weqwu- zer" is in 1960 gestart met slechts twee lokalen. In 1975 werd de school uitgebreid met een gemeen schapsruimte en nog eens vier klaslokalen Ook ,,De Wegwijzer" wordt, zoals veel scholen in het land, geconfronteerd met een da lend leerlingenaanbod Momenteel zou de school voldoende hebben aan vier lokalen. De verwachting is dat het aantal leerlingen dat de school bezoekt nog iets zal dalen maar dat er toch vier lokalen nodig zullen blijven De kleuterschoolWip-Wap' die gevestigd is in een schoolgebouw aan de Rozengaarde, is voor wat betreft het aantal leerlingen nu in een stabiele fase De kleuterschool zou op dit moment en in de nabije toekomst voldoende hebben aan één werk- en speellokaal In het kader van de integratie van kleuter- en lager onderwijs is het streven van de gemeente er op ge richt de kleuter- en lagere scholen zoveel mogelijk in eén gebouw on der te brengen Voor „Wip-Wap" betekent dit dat ze gaat verhuizen naar het schoolgebouw „De Weg wijzer". Het gebouwtje aan de Ro zengaarde is dan niet langer meer nodig voor het kleuteronderwijs De daar vrijkomende lokalen zouden naar de mening van de gemeente gebruikt kunnen worden voor „so ciaal-culturele doeleinden MODERNE EISEN In overleg met de hooiden van zowel de kleuter- als de lagere school en de gezamenlijke ouder commissie is een verbouwingsplan voor „De Wegwijzer" gemaakt. Met een minimum aan uitbreiding kan de kleuterschool onderge bracht worden in de school In het kader van de moderne eisen die tegenwoordig aan een schoolge bouw gesteld worden, wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt om ook een aantal noodzakelijke aan passingen tot stand te brengen Zo zal bijvoorbeeld een in de school aanwezig keukentje wat ge moderniseerd worden. De gemeente hoopt zo snel mo gelijk met de verbouw van de school te kunnen beginnen. Het wachten is echter op de goedkeu ring van het ministerie van onder wijs Als alles meezit zouden beide scholen met ingang van het volgen de schooljaar onder één dak kun nen zitten De totale verbouwing van de school gaat naar schatting 221.000,- kosten. Een kleine meevaller voor de gemeente om dat er rekening was gehouden met een bedrag van 260.000,-. De gemeenteraad zal in haar ver gadering van deze maand haar goedkeuring hechten aan de (ver)bouwplannen. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld I 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar; f 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan- gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- '940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: 0e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta- fing van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 om) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge- Plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan- foor, Rozendaallaan 9, l-eusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een Wtgave van de BDU-kranten- pomblnatie te Barneveld. LEUSDEN - Vrijdag 9 april opent speeltuin De Zonnebloem in Leusden zuid weer zijn poor ten. Er is de laatste tijd hard ge werkt om de tuin weer speelvei- lig te maken en de toestellen hebben een kwastje gehad, 's Morgens gaat het hekje om ne gen uur open. De sluitingstijd is wat flexibel gehouden. Het hele jaar door kan men zich aanmelden als nieuw lid Voor tien gulden kan men zich opgeven bij mevrouw Reemst. Arnhemseweg 55, of bij een van de onderstaande bestuursleden: H G. Punt, voorzit- LEUSDEN - De PJGU-afdeling Leusden heeft goed de smaak te pakken. Discoshows zijn in en de PJGU attent als zij is, blijft uiteraard niet achter. Zaterdag 10 april a s. organi seert zij in de Rode kantine een grote show voor jong en oud. leder een is welkom Mocht het Idee zijn gerezen dat de discoavonden van de PJGU uitsluitend bestemd zijn voor leden en introducees, dan is dat een groot misverstand, dat hier bij uit de wereld is geholpen. De aanvang is gesteld op 20 30 uur De toegangsprijs bedraagt voor PJGU'ersf 2.50 en voor met-leden ƒ5,-. LEUSDEN - In verband met de paasdagen worden op 9 en 12 april geen kadavers opgehaald. v LEUSDEN/CENTRUM - U hoeft dit jaar niet zo nodig met vakantie naar het buitenland en met name niet naar Tirol. Dit deel van West-Oostenrijk komt name lijk een week lang naar Leusden. Wat is het geval? Wel, de zeer actieve vereniging van Biezen- kamp-winkeliers organiseert van 3 t/m 8 mei a.s. een groots opgezette Tirolerweek met aller hande attracties in het winkel centrum. Dinsdagavond werd in het Ros Beyaart een contactbe spreking gehouden van de win keliers met het organisatiebu reau Euro-Promotion. Daarbij was ook VVV-directeur Helmut Hain van het Seefelder Hochpla- teau (Mösern-Telfs, Reith, Scharnitz en Seefeld) aanwezig. In grote trekken werd uit de doe ken gedaan, wat de winkeliers en hun geachte clientèle te zijner tijd van de feestweek mogen verwach ten en dat is nogal wat. Met een groot gezelschap Tirolers wordt een toer door Nederland gemaakt Van 3 t/m 8 mei is de karavan in Leusden met compleet cultureel en Belangstelling voor beelden uit Oostenrijk Winkeliersvereniging-voorzitter Spaans met een tweetal Tiroler gasten. traditioneel programma met onder meer jodelaars (er komt ook een „talentenjacht"), houtsnijders, glasslijpers, skileraren met een kunstoffen langlaufbaan van 55 meter lengte (u mag, als u wilt, zelf op de lange latten), muziekgroe pen, volksdansers en allerhande demonstraties. Het hele winkelcen trum wordt „Tirools" aangekleed en versierd. De opening, vermoedelijk door burgemeester J W. M. Rademaker (dat is hem althans verzocht) en dan met assistentie van zijn collega van Seefeld, wordt a' een feest op zich. Op de middagen van de feest week is van 14.00 tot 17.00 uur vrijwel doorlopend van alles en nog wat te doen. Van volksdansen (in clusief dijenkletsers in lederhosen) via glühwein drinken en langlaufen tot bergbeklimmen toe, al weet nie mand nog. wat dat laatste betreft, hoe en waar, want zoveel bergen hebben wij ook weer niet in Leus den Hoogtepunt van het geheel wordt ongetwijfeld de onverval ste Tiroleravond op donderdag in de Korfzaal. Een wervelende show, die weliswaar een tientje entree kost, maar heel wat meer waard is. Zodra het officiële pro gramma gereed is, komen wij op deze aangelegenheid uitgebrei der terug. Ook met de mogelijk heid van het winnen van een vol ledig verzorgde week naar Tirol. muziek als „Instinct Pop'het zijn snelle, compacte songs welke nooit langer duren dan een minuut of drie. De andere tweede rockgroep die zaterdag in De Geut optreedt draagt de naam „Spoiled Brats" Het is een uit drie man bestaande formatie waarvan de leden allen uit Amersfoort afkomstig zijn. De groep is samengesteld uit Herman Hazebroek (drums), Frank van Peer (bass-keyboards) en Ronald Willemse die de zang voorzijn reke ning neemt en verder de slag- en sologitaat, alsmede de baspedals bespeelt De muziek die deze rock formatie voortbrengt wordt om schreven als snelle rock met enke le new-wave en symphonische rock invloeden. De Spoiled Brats hebben on langs hun eerste plaat opgenomen in de Seagull Sound Studio in Den Helder. Ook een eerste radio-op treden taat op het programma van deze groep. Binnenkort zal de groep te beluisteren zijn in het ra dioprogramma Los-Vast" dat de NCRV elke zaterdag uitzendt. Leusdense jongeren die de rockavond willen bijwonen kun nen zaterdag vanaf acht uur in De Geut terecht. De toegangs prijs bedraagt slechts 1,50. LEUSDEN - Liefhebbers van rockmuziek komen a.s. zaterdag in het centrum voor open jeugd- en jongerenwerk „De Geut" vol op aan hun trekken. Vanaf 20.00 uur tot één uur s nachts zullen twee verschillende rockforma ties aan de Zwarteweg optreden. Om te beginnen is dit de groep „Pride" waarvan de leden afkom stig zijn uit Amersfoort en Amster dam Zanger, componist en tekst schrijver Marcel brengt samen met Frans Hey (basgitaar) en Tibor Paulsch op de drums snelle, swin gende rock met „new wave" in vloeden Zelf omschrijft de formatie hun - De groep Pride

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3