600 m2 kantoorruimte in twee gebouwen n een bedrijfsgebouw van 4250 m2 Van den Berg in Renswoude opnieuw begonnen drijf in Leusden voortzetten bleek onmogelijke zaak euwbouwplannen in Leusden Van Galen gaat twaalf premie herenhuizen bouwen in Bosveld Plus vier aangepaste woningen Sluiting gemeentehuis op Goede Vrijdag DONDERDAG 8 APRIL 1982 plaatselijk nieuws Van Eijkelenburg te realiseren kantorencomplex voor kleinschalige bedrijven ette Het ene kantoorgebouw zal wor den gerealiseerd door de firma Van Eijkelenburg uit Rosmalen. Het gaat om een gebouw van in totaal 2100 m2, verdeeld over acht torens in twee en drie bouwlagen, leder kantoor omvat 100 vierkante me ter, maar iedere gewenste combi natie van ruimtes is mogelijk. Het gebouw, ontworpen door archi- techtenburo Articon in Amersfoort, wordt aangeduid met de naam kantorencentrum Princenhof" en is in eerste instantie bedoeld voor kleinschalige bedrijven Volgens de heer G. Reimus van het make laarskantoor RBR, die bemiddelt bij de verkoop van de kantoorruimtes, is uit een enquête gebleken, dat van verschillende kanten belang stelling voor het projekt bestaat. Hij noemt onder andere een advoca tenkantoor, een automatiseringsfir ma, een ingenieursburo, een ac countantskantoor en een fototech- nisch bedrijf. De prijs van de kan toorruimte ligt tussen 1300 en 1800 per vierkante meter. Iedere toren heeft een eigen ingang, terwijl op eigen terrein ruimte is voor het par keren van veertig auto's. Wanneer niet alle ruimte verkocht kan wor den, bestaat ook de mogelijkheid van huur Kort na Pasen wordt begonnen met de verkoop van de kantoor ruimtes. De start van de bouw op van het bedrijfsgebouw, dat in Paardenmaat moet komen te staan een perceel aan de Olmenlaan zou (Van één onzer verslaggevers) nog voor de aanvang van de bouw- vakantie moeten beginnen. Inmiddels is de verhuur van kan toorruimtes in een ander te bouwen kantorencomplex in Princenhof al van start gegaan. Dat gebouw moet 7500 vierkante meter gaan meten en zal verrijzen aan de Groene Zoom. Een woordvoerder van makelaardij Schoeman, die bij de verhuur bemiddelt, wil niet zeg gen wie het gebouw gaat realise ren. Ook is nog onduidelijk, hoe de belangstelling is. Begin deze maand is een aantal mogelijke ge gadigden aangeschreven, maar de tijd is nog te kod om te kunnen zién hoeveel reacties dat op gaat leve ren. Uit een mailing blijkt dat binnen het gebouw zowel grotere als klei nere ruimtes kunnen worden ge huurd De huurprijs bedraagt 165,-per vierkante meter, exclu sief servicekosten en BTW. Bij de firma Schoeman kon men ons op dit moment nog niet vertellen, wan neer met de realisering van het ge bouw gestart zal worden. Wel is zo goed als zeker dat het gebouw in verschillende fasen neergezet gaat worden. Het pensioenfonds van Ahold tenslotte heeft het plan om op het nieuwe werkgelegenheids- terrein Paardenmaat een bedrij- vengebouw te realiseren. Het gaat om een gebouw met een op pervlakte van 4250 vierkante me ter. He) gebouw, dat voor Ahold een beleggingsobject Is, moet aan bedrijven afzonderlijke ruimtes gaan bieden voor het uit voeren van werkzaamheden. Er zou reeds belangstelling ge toond zijn door een garagebe drijf en een groothandel in glas. De grondverkoop aan het pen sioenfonds vindt eerst plaats als alle toekomstige huurders bij de gemeente Leusden bekend zijn. De firma Baars bemiddelt bij de verhuur. Tekening van de door Van Galen te bouwen herenhuizen in Munnikhove/Bosveid. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aannemingsbedrijf Van Galen gaat in het deeipian Munnikhove/Bosveid twaalf herenhui zen bouwen. Het gaat om hulzen die worden gerealiseerd in de premle-B-sfeer en die 183.000,- moeten gaan kosten. Daarnaast bouwt Van Galen ook nog eens vier aangepaste premle-B-woningen in het deeipian Bosveld. De aanpassing van de woningen bestaat uit het feit dat de badkamer en één slaapkamer op de begane grond zijn gelokaliseerd. Deze woningen moeten tussen 160.000,- en 170.000,- gaan kosten. De twaalf herenhuizen zijn een ontwerp van het architectenburo Piet van Loosbroek uit Geldermalsen. Het zijn twee-onder-een-kap-woningen met een grotendeels gesloten keuken, bijkeuken, drie slaapka mers en een ruime zolder. Gemiddeld worden ze gerealiseerd op 270 vierkante meter grond. De plannen zijn kant-en-klaar, de grond ervoor Is aangekocht en de subsidie (ongeveer 1500,- per woning) inmiddels verleend. Alle huizen hebben een tuin op het zuiden. De aangepaste woningen omvatten naast de bad- en slaapkamer op de begane grond een ruime zolder op de verdieping. Deze huizen zijn op het zuidwesten gericht. Bij de verkoop van al deze woningen bemiddelt makelaardij RBR uit Leusden. Ook de wekelijkse avondopen stelling van de afdeling burgerza- LEUSDEN - Op vrijdag 9 april ken komt te vervallen. Het spreek- (Goede Vrijdag) zullen alle afde- uur van de wethouders Mandema- lingen van de gemeentesecreta- ker, Wagenaar en Van Wouden- rie en de dienst gemeentewer- berg zal eveneens geen doorgang ken de gehele dag gesloten zijn. vinden LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat Leusden binnenkort verrijkt wordt met een aanzienlijke hoe veelheid kantoor- en be drijfsruimte. Er zijn vergevorder de nieuwbouwplannen voor de bouw van twee kantoorgebou wen in het park Princenhof en een bedrijfsgebouw in plan Paar denmaat. In totaal gaat het daar bij om 9600 vierkante meter kan toorruimte en 4250 vierkante me ter bedrijfsvloeroppervlakte. WJQmeester Hulst feliciteert mevrouw Van den Berg één onzer medewerkers) EUSDEN/RENSWOUDE Na al een paar weken proef draaid te hebben^erd vrijdagmiddag de nieuwe mengvoe- labriek van Van den Berg in Renswoude door de burge- tster van deze plaats, de heer M. Hulst, officieel geopend, grote schare belangstellenden, waaronder Leusdens lemeester mr. J.W.M. Rademaker woonde de openings- itigheid bi). ►or een fraai geschilderde I letterlijk „bij de hoorns te lln" zette de burgemeester i Renswoude de complete fa- (slnstallatie in werking. De uwe fabriek van Van den Berg at op de plaats waar nog niet lang geleden het mengvoe- rbedrijf van de fa. Vlastuin was istlgd. Er Is echter nog wei- I over dat aan de oude fabriek iet herinneren. Om het bedrijf nte passen aan de wensen van nieuwkomers werd vrijwel de hele, verouderde fabriek ge topt en weer opnieuw opge- luwd en Ingericht. De fabriek van Van de Berg >als deze nu in Renswoude aait voldoet geheel aan de ei- n jvan deze tijd. De hele pro- duktie van 35.000 ton mengvoe der per jaar kan door slechts twee man gemaakt worden. Van af de inname van de grondstof fen tot het vullen van de bulk auto's die het veevoeder naar de boer brengen, is het hele proces via de computer te sturen. De fabriek is zo opgezet dat men de' eerste tijd alles aan kan met het werken in een één ploegsysteem. In de verouderde fabriek in Leus den moest men met twee ploe gen werken, terwijl de capaciteit dan nog lager lag dan nu in Renswoude. ERG BLIJ De gemeente Renswoude is erg blij met de komst van de Leusdense mengvoederfabriek, zo liet burgemeester M. Hulst in zijn openingstoespraak duidelijk blijken. Het bericht dat het mengvoeder- bedrijf van Vlastuin haar produk- tie zou staken bracht voor het gemeentebestuur van Renswou de direkt problemen met zich mee. Behalve een aantal werklo zen werd men ook opgezadeld met een leeg bedrijf waar al snel bleek dat het gezegde ,,rust, roest" nog altijd opgaat. Erg ge noeg bleek ook een ander gezeg de van toepassing, namelijk ,,als de kat van huis is dansen de muizen" Alleen in dit geval ging het niet alleen om muizen maar ook om ratten Het feit dat een Leusdens be drijf serieuze belangstelling had voor de opstallen van dfejailliete mengvoederfabriek beschouwt de gemeente Renswoude nog steeds als het vinden van de be kende speld in de hooiberg. Voorlopig lost de komst van Van de Berg naar Renswoude op het gebied van de werkloosheid niets op. De nieuwe fabriek draait met mensen die ook in Leusden al in dienst van het mengvoederbedrijf waren Door de modernere opzet van het be drijf werden er vier werknemers overbodig. Drie van hen hebben inmiddels al een nieuwe werkge ver gevonden, waarvan twee door bemiddeling van hun vorige werkgever. Eén werknemer heeft gebruik gemaakt van de VUT-re- geling, zodat uiteindelijk nie mand op straat is komen te staan door de verhuizing van het Leus dense bedrijf naar Renswoude. VERHUIZING De verhuizing van een comple te fabriek naar een ander dorp bleek een hele klus te zijn Het eigen personeel heeft in de ver- huisperiode hard meegewerkt om de nieuwe fabriek op tijd te kunnen starten Een collega- mengvoederfabrikant uit Wou denberg, de heer T. van Kolf schoten heeft in de tussentijd de produktie van Van de Berg over genomen. De boeren die, traditiege trouw, vooral in de omgeving van Leusden wonen krijgen nu hun veevoeder weer uit de fabriek van Van den Berg in Renswoude. Dat de kwaliteit van de geleverde produkten precies zo is als vroe ger weten de boeren via hun ..eigen" controle-instituut (de Afnemers-Controle-Veevoeders AVC). Dit controle-instituut, op gezet door de landbouworgani saties zorgt overigens ook voor de controle van de grondstoffen die bij de mengvoederfabriek binnenkomen. NIET VRIJWILLIG Je zou kunnen zeggen dat het mengvoederbedrijf van Van den Berg niet helemaal vrijwillig uit Leusden is verdwenen. Al tien jaar geleden bleek de fabriek ei genlijk te klem te zijn om de gewenste hoeveelheid voeders te produceren. Met de gemeente Leusden werd daarom contact opgenomen om uitbreidings plannen te bespreken. Al deze gesprekken liepen op niets uit. Bovendien stuitte de plannen in de loop der jaren op steeds meer verzet van bewoners van omlig gende wijken. De plaats van de fabriek, op de hoek van Hamers- veldseweg en Noorderinslaq, pastte ook niet in de stadsplan nen van de gemeente Leusden. Omdat verder praten geen en kele zin meer had werd het leeg staande fabriekspand in Rens woude aangekocht en het terrein in Leusden aan de gemeente ver kocht FAMILIEBEDRIJF Van den Berg veevoeders is een echt familiebedrijf, tot op heden heeft men zelfs nog niet de rechtsvorm van een Besloten Vennootschap (BV) al bestaan er wel plannen in die richting Het bedrijf werd in 1929 opge richt door Jan Willem v. d. Berg, de vader van de broers Anton en Steven die momenteel het bedrijf leiden. Vader Jan begon het fabriekje op de plaats waar tot voor kort de winkel ,,Tuin en dier" stond aan de Hamersveldseweg. Gemotori seerd vervoer was er in die dagen nog niet bij, alles werd met paard en wagen bij de boeren afgele verd De fabriek zelf werd aangedre ven door één Deutz dieselmoter. Direct na de oorlog werd overge schakeld op een elektrische ha mermolen die vanaf dat moment het malen overnam. Ook werd toen de eerste vrachtwagen aan geschaft, een oude amerikaanse legertruck die men op de dump had gekocht. Na de dood van Jan Willem v. d Berg in 1946 nam zoon Steven de leiding over, twee jaar later kwam broer Anton daar bij. Tot op he den vormen beide broers nog altijd de directie van het bedrijf. UITBREIDING Het bedrijf van Van den Berg heeft zich in de loop der tijd gestadig uitgebreid In 1950 werd er een opslagloods ge bouwd naast de fabriek, acht jaar later verhuisde de hele produktie naar deze loods en kwam er ruimte vrij voor een winkel. Van stil zitten heeft men bij de familie Van den Berg nooit gehouden Toen in het begin van de jaren zestig bleek dat men af moest stappen van het verkopen van meel omdat brokken" de voor keur hadden, werd de eerste ..brokkenpers" aangeschaft. Ook kwam in die tijd de eerste buikwagen van het bedrijf op de weg. Met de intree van deze bulk auto werd een belangrijk deel van het arbeidsintensieve af zakken" overbodig In 1968 werd de tweede brok kenpers aangeschaft na een grondige modernisering van het bedrijf aan de Hamersveldse weg. De verdere ontwikkeling van het Leusdense bedrijf kon echter niet doorgaan omdat de ge meente roet in het eten gooide Met de nieuwe vestigings plaats van het bedrijf lijkt ieder een best tevreden. Alhoewel de afstand tot de meeste afnemers van het bedrijf, in en om Leus den, nu wat groter Is geworden is de aanvoer van grondstoffen nu wat korter. Het bedrijf voert zijn meeste materialen aan via Wage- ningen, waar de grondstoffen per boot worden aangevoerd. - De veevoederfabriek Van den Berg in Renswoude - Burgemeester Hulst vat de koe bij de horens en opent hiermee de veevoederfabriek S

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7