«4* De Eemelaar krijgt oefenkooi T .eusdens zaalvoet- laltalent in Het Gooi Jeu de boules- seizoen begint siNwrr Tiende schoolvoetbal- toernooi op 14 en 15 april Einde nadert Handbal-heren begonnen zwak Bowlingbond De Korf ,Roda'46" jtjP* VOETBAL VOORSPEL SJOELEN a Zaalvoetbalclub Gooimeer. Slaand v.l.n.r. Ronald de Haas. Nico Tymensen. Jaap van Unschoten, René en tnid Stoelhorst, J. Snijders en Ben Wittenberg. Gehurkt Billy Nollen, coach T. Bakker. R Groenman en M Eek. jkko van Leyenhorst ontbreekt op de foto (van één onzer medewerkers) ACHTERVELD - Het tennis- complex in Achterveld krijgt bin nenkort de beschikking over een zogenaamde oefenkooi, die ge bruikt gaat worden bij de indivi duele training, de warming-up voor wedstrijden en meer van dergelijke zaken. De totale kos ten van een dergelijke kooi be dragen I 9600,-, de gemeente Leusden zal daarvan naar alle waarschijnlijkheid 3000,- voor haar rekening nemen. De LTV ,,De Eemelaar" ziet hier mee één van haar wensen in ver vulling gaan. De vereniging be schikte al over vier buitenbanen en een clubhuis met kleedaccommo datie, een oefenkooi is er tot op heden niet gekomen. De raads commissie voor welzijn heeft er geen enkel bezwaar tegen als het bedrag van drie mille wordt uitge trokken voor de aanleg van een oe fenkooi Al eerder kregen de ver enigingen Lockhorst en Leusden al een bedrag ais bijdrage in de kos ten van een dergelijke kooi In feite betaalde de gemeente alleen het grondwerk. De kooi zelf en de ten- nismuur moesten de verenigingen zelf betalen Ook het onderhoud van een dergelijke voorziening koml voor rekening van de vereni- ging. Uit de investeringsstaat van de gemeente Is op te maken dat Leusden rekening had gehou den met een veel groter bedrag dat op tafel zou moeten komen voor de Achterveldse oefenkooi. Er staat op de staat namelijk een bedrag van 20.000,- vermeld voor de aanleg van een dubbele oefenkool, waarbij rekening werd gehouden met een slechte structuur van de Achterveldse grond, waardoor meer grond werk verricht zou moeten wor den. .ELISDEN/CENTRUM - Twee ir geleden kwamen de Leus- nse gebroeders René en Ruud Klhorst op het Idee om een Ivoetbalteam te starten. Zij nden Gooimeer BV - hande- id In stalen damwand te Naar- n - bereid de formatie met ld en vooral daad te steunen. seizoen 1980-1981 begon ooimeer" in rayon 't Gooi van KNVB-afdeling Utrecht met i. de Roda-spelers Billy Nol- i, Ronald de Haas, Ben Witten- g, Jaap van Linschoten, Nico mensen en Ruud Stoelhorst, ïgevuld met Fokko van fenhorst, J. Snijder, M. Eek, R. oenman en René Stoelhorst andere verenigingen. tl snel werd duidelijk, dat de 3e klasse E, waarin moest worden be gonnen, weinig problemen zou op leveren. Met een doelsaldo van maar liefst 149-47 werd niet alleen het kampioenschap behaald, maar ook de Ab's Fashion topscorerstro fee gewonnen. Een goede kracht meting daarna was het toernooi om de Naarden-cup met 16 teams, waaronder verscheidene 1e Was sers en een hoofdklasser Door .- laatstgenoemd team werd Gooi meer in een spannende finale te ruggewezen. Na de promotie naar de 2e klas se B ging Gooimeer op de ingesla gen weg verder. Tot nu toe werden in het lopende seizoen in 16 wed- strijde 27 punten (bgna 85%!) be haald. Daarmee is opnieuw de top van de ranglijst bereikt en wel met een score van 134-68. In het eerder genoemde topscoreklassement staat de Leusdense" formatie nu op de nog kansrijke tweede plaats. Wie deze succesvolle en nog steeds grotendeels uit Roda-spe lers bestaande formatie in actie wil zien, kan vanavond (aanvang 21.30 uur in de sporthal Grenspaal te Blaricum) naar het treffen met LVV uit Laren gaan kijken De beslissing om het kam pioenschap zal waarschijnlijk vallen op 23 april in de wedstrijd tegen Ab's Fashion (aanvang 21.15 uur in sporthal de Lunet te Naarden). Dat team heeft even veel punten als Gooimeer, maar een lager doelsaldo. Gooimeer- coach T. Bakker en zijn spelers rekenen op winst en promotie naar de 1e klasse. van Laren te winnen eventueel kampioen worden, als APWC wat meewerkt. gramma Zaterdag-senioren, tfdag 10 april 1982: ines 1 - Roda 1 f04-Roda2 134-DVS6 Kver3-Roda5 36-VOP4 YB9- Roda 8 3 en 7 zijn vrij. ndag 12 april 1982: wBoys 1 -Rodal s4-Roda2 stad 4 - Roda 4 35-Huizen 8 3, 6, 7 en 8 zijn vrij gramma Zondag-senioren: rdag 10 april 1982: 33-VeenscheB,3 'ge elftallen hebben vrij. ndag 12 april: 1-Veensche B. 1 ing2-Roda2 gl 'veen 2- Roda 3 34-Nederhorst2 15-Hoogland 10 ^7-Roda 6 17 is vrij, derdag 15 april: s7-Soest 10 gduitslagen 3 april: i<andA1 - Roda A1 JA2-CJWA2 i!m.vA2-Roda A3 nA2-RodaA4 GBl-RodaB1 IB2-HVC B2 BCl -RodaCI 3C2-SECC1 *n.v.C2-RodaC3 C4 vrij JC5-Limvio C3 !C6-Achterveld C3 3C7-Hoevelaken C4 3 C8 vrij HDl-RodaD1 AD3-RodaD2 uBoysDl - Roda D3 15.00 15.00 15.00 13.00 13 00 13 00 15 00 13.00 13.00 15,00 15.00 12 00 11.00 13.00 13.00 11 00 Roda D4- IJsselm v D4 2-0 Roda A3 - Posthoorn A1 16.15 IJsselm.v D6-Roda D5 2-2 Roda A4-Quick A4 15.00 RodaD6-VVZA D8 1-0 DVSB1-RodaB1 (tournooitje) Roda D7 vrij V 09.00 Roda E1 - VVZ'49 E1 2-2 RodaCI -HVCC1 15 00 Limvio E1 -Roda E2 1-0 Roda C4 - KWA C2 13 45 Roda E3- IJsselm v. E3 13-1 Roda C5-IJsselm.v C3 1345 Quick E3-Roda E4 0-3 Roda C6- VVZA C6 15.00 Hoogland E5- Roda E5 0-0 VVZA C7-Roda C7 v 09 45 IJsselm.v. E5- Roda E6 0-2 Soest F1 -RodaFI 0-9 De overige elftallen zijn Vrij Roda F2-CJVVF1 4-0 Toernooi bij Unicum Lelystad voor A1- Roda F3 - Spakenburg F2 3-0 B1-C1-D1-E1 Roda F4-Baarn F3 1-0 maandag 12 april (tweede Paasdag) A1 en B1 vertrek 08 45, C1 vertrek Wedstrijdprogramma zaterdag 10 10.15. april 1982. D1 en E1 vertrek 09.15. Roda A1 - Roda A2 12.00 prijsuitreiking ca. 15.45 LEUSDEN/ACHTERVELD - Een dubbelprogramma voor Ro- da-zaterdag, geen wedstrijd voor Achterveld en maar een maal actie voor Roda-zondag In de komende „paasvakantie". Om technische redenen begin nen wij onze voorbeschouwing ditmaal met het zondagvoetbal en wel met het programma voor zaterdag 10 april: Maluku Muda - Naarden Amsvorde - Veensche B. (1-1) APWC - Lelystad (1-3) de Zebra's -KVVA (2-2) Voor Roda (evenals Laren voet- balvrij) is het treffen in Barneveld van Maluku Muda en Naarden van zeer groot belang. De bezoekers hebben op papier de beste kansen, maar heel Roda wenst de Barne velders succes. Verder zien wij winst voor Amsvorde, APWC en de Zebra's Op de tweede Paasdag worden eveneens vijf wedstrijden gespeeld en dat zijn Roda - Veensche Boys (1-1) Achterveld - APWC (1-1) Naarden - Amsvorde (2-1) Actif - Lelystad (2-0) de Zebra's - Laren (2-2) Roda moet (kunnen) winnen van Veensche Boys, want de nood voor de roodzwarten is hoog. Achterveld - APWC, naar verwachting een ste vige pot voetbal, geeft beide partij en kansen en Naarden zal het moeilijk krijgen met Amsvorde op visite. Actif lijkt sterker dan de Le- lystedelinqen en Zebra's kan door ZATERDAG De nieuwe stand aan de kop van de ranglijst vindt u onder het ver- slagje van TOV-Roda, elders in de ze krant. Voor Paas-zaterdag luidt het (inhaal)programma: T OV - Cobu Boys (4-2) Eemnes - Roda SEC-Veensche B. (3-4) Barneveld - Sperwer (1-1) Hees-Unicum (0-1) Aller ogen zijn uiteraard gericht op het eerste treffen van Roda en Eemnes in dit seizoen. Na het ge lijkspel in Baarn tegen TOV moet en zal de Buiningparker club deze wedstrijd wel winnen. Zo niet, dan is het gebeurd met de Leusdense koopman. Roda heeft Veensche Boys als supporter. Zelf moeten de Nijkerkveners van SEC kunnen winnen In de overige wedstrijden zijn op papier de thuisclub favoriet. Op Tweede Paasdag wordt vervol gens gespeeld: Hees-FC Horst (1-2) Sperwer-Veensche B. (1-1) Cobu Boys - Roda (1-3) Uitslagen voorspellen blijft een gok en waarom zouden wij er ditmaal niet eens een grote gok van maken? Een tikkeltje chauvi nisme is immers nooit weg. Wel, daar gaat-ie dan. Roda klopt Co bu Boys in Amersfoort en Veen sche Boys verliest in Loenen van de wispelturige Sperwers. Voor Hees-Horst lijkt een gelijkspel de beste oplossing. LEUSDEN/CENTRUM - Een jaarvergadering hoeft niet per definitie een nogal saaie aange legenheid te zijn. Dat bleek maandag weer en wel op de jaar lijkse praatavond van jeu de bou- lesclub de Hakhorst in het gelijk namige etablissement in Alands- beek-Oost. Keurig op tijd begon voorzitter Coen Bisschops met zijn niet onvermakelijke one- man-show, die als „Opening" op de uit 16 punten bestaande agenda stond. Navolgenswaard lijkt ook de vergadertechniek van de boulers, die vrijwel na elke vier agendapunten een pauze hebben ingelast. Van dorst is die avond niemand omgekomen. De gezelligheidssportclub heeft een goed jaar achter de rug. De onderneming groeide tot circa 70 leden en met genoegen werd te ruggedacht aan het overdekt bou- len inde Klaveet Ook de contacten met zusterverenigingen als Ran denbroek (Amersfoort), Boulaere (Laren) en 't Zwijntje (Apeldoorn) moeten uitstekend zijn geweest, mede door de daarbij gewonnen prijzen. Als onaangenaam werd er varen, dat de organisatoren van het jeu de boulestoernooi op 1 april in de Inslag vooraf geen toenade ring hebben gezocht met de Hak- horsters, Wellicht volgend jaar? De groei van de club maakte be- stuursuitbreiding tot zeven perso nen nodig en dat kwam snel voor elkaar Hetty Stienen en Ruud Noom bleken een welkome ver sterking. De boulodroom bij de Hakhorst is inmiddels (Joost Ja cobs was daarbij uiterst actief) enorm uitgebreid en wel tot de mo gelijkheid van 10 banen Geschikt OCKEY/KORFBAL/VOET- Door de bouwactiveite- tegenover het Buiningpark én Antilopen en Roda tijde- '"veldennood. De korfballers én de voetballers en worden weer geholpen door de Beyers Zonder een beker ponder deksel een mooi Jievan onderlinge hulp! •HAKEN. Op 16 juni worden °0n Bosco weer schaakexa- voor 'de jeugd gehouden énen-, toren- en koningsdi- la). Inschreven f 3.— voor 3 ™i de heer J.A.M. Boemaars, Jjwe9 6, Leusden ioCKEY: 'De ouwetjes doen nog steeds goed Veteranen (er<t kampioen en komt in "srking voor het spelen van notiewedstrijden. Rond de banen ziin zes masten met straatverlichting geplaatst. bovendien voor boulen bij avond ol desnoods in de nacht In navolging van Roda werden zes masten met straatverlichting rond de banen ge plaatst. Een en ander werd ook mo gelijk gemaakt door de verhuizing van Panoma. het tot voor kort ter plekke adres houdende paard van de familie Textor, dat inmiddels ge zelschap heeft gevonden in de ma nege aan de buurtweg in Den T reek. wedstrijdprogramma Staande de vergadering - letter lijk nog wel - rekende penning meester Joost Jacobs de vergade ring voor, dat de jaarcontributie op 35,- gehandhaafd kan worden. Je hoort wel eens anders tegen woordig1 De grote activiteit van de boulers wordt uitstekend geïllus treerd door het uitgebreide pro gramma, dat wedstrijdleider Rob van der Werve in elkaar heeft ge knutseld. Op 13 april wordt het bui tenseizoen geopend met een hus- seltoernooi vanaf 19.45 uur. De daarom volgende dinsdagavonden worden gebruikt voor de onderlinge competities. Op 25 april is het weer nationale boulesdag, een attractie voor leden en niet-leden met ernst en luim op boulesgebied. Moet u vast aan meedoen. Secretaris Charles Snoek (telt. 945011) helpt u graag verder. Het hakhorst-lentetoernooi staat op de lokale bouleskalen- der per 22 mei en op 19 juni voert de Leusdense boulesclub de di rectie over het enorme toernooi, dat fn Barneveld wordt gehou den ter herdenking van het teit, dat Jan van Schaffelaar 500 jaar geleden wat ongelukkig terecht kwam toen hij aldaar van de to ren sprong. Het najaarstoernool op 25 september sluit officieel het seizoen af, nadat allerlei tus sendoortjes hebben plaatsge vonden. Voorts wordt getracht in de komende winter opnieuw tot overdekt boulen te komen. mm Donderdag 8 aprril: 18 30 uur voetbal Zebra's-Roda (zon.), Hilversum. 19 00 uur: damesvoetbal Achter- veld-'s Graveland, Kerstenspark. Zaterdag 10 april: 9.00 uur: pony-wedstrijden PC Nimmerdor, Buurtweg Den Treek 15.00 uur voetbal Eemnes-Ro- da 19.00 uur: basketbalcompetitie, de Korf Maandag 12 april: 10 00 uur: ruiterwedstrijden LRV I Nimmerdor, Buurtweg Den Treek. I 14 30 uur voetbal Achterveld- APWC, Kerstenssportpark. 15 00 uur voetbal Roda (zon.)- Veensche Boys, Buiningpark. 15.00 uur: voetbal Cobu Boys- Roda (zat Amersfoort, Dinsdag 13 april: 20 10 uur: dameshandbal UHV- Imala, Utrecht. Woensdag 14 april: 9 00 uur. schoolvoetbal, Bui ningpark. 19 00 uur: herenhandbal, Impa- la-Nieuwegein, Buiningpark. Donderdag 15 april: 8.30 uur. schoolvoetbal. Kerst- ensspodpark. LEUSDEN/CENTRUM - De uit wedstrijd tegen Seyst hebben de Impala-heren feitelijk in het eer ste kwartier verloren. Ze kregen totaal geen grip op het Zeister- spel en kwamen met 6-0 achter op. Daarna ging het veel beter in de sportieve wedstrijd. Voor rust scoorde beide teams (nog) vijf maal. Ook in de tweede helft hebben de rivalen elkaar goed in evenwicht gehouden. Seyst wist nog elf keer doeltreffend uit te halen en Impala tien maal, zodat de uitslag 22-15 is geworden. De Leusdense doelpun ten kwamen uit handen van Daan Bluel, Hans Ruitenberg, Paul Lin deboom, Jos de Valk en Theo Prin sen De Impala-uitslagen waren Seyst Heren 1 22-15 Dames-RHC 16- 5 DSO-Heren2 30- 7 Shot-DamesJ 13- 7 HVN-Meisjes A 9- 6 Fidelitas - Meisjes P1 3- 1 HVN-MeisjesP2 14- 4 Limvio-Jongens A 16- 5 HVBS-Jongens P 3-19 DAMES WONNEN De Impala-dames hebben de eerste veld wedstrijd van dit jaar ge wonnen Op eigen veld en heel royaal met 16-5 van RHC. Wilma de Voogd maakte het openings doelpunt, waarna Hetty Tessels zich nadrukkelijk manifesteerde met een serie van vijf treffers voor de rust RHC bracht het niet verder dan twee geslaagde pogingen. Goed samenspelend, sterk in de aanval en idem verdedigend gin gen de Impala's in de tweede helft verder. Wil v. d. Burgwal, Ada Sfreddo, Nel Rijnders, Gien Greefhorst (2x) en nog vijfmaal raak door Hetty Tessels brachten de Leus dense score op 16, waar tegen over RHC slechts vijf keer de Leusdense doelvrouwe kon ver schalken. LEUSDEN/CENTRUM - De vijf de ronde van de onderlinge com petitie van bowlingbond De Korf op 5 en 6 april is vrij rustig verlo pen. De hoogste games bij de dames waren van Anya de Jonge 190 (in poule A), Fenny van Enk 180 (B), Wilma Heymerskamp 169 (C) en Ava Feldman 179 (D). Bij de heren was de hoogste pin- val van Arthur Kappers 175 (A), Gus Schillemans 212 (B), Bob Schuchard (C) en Stef Arns 188 (D). De stand in de teamcompetitie, voor wat de top-drie betreft, is: Poule A: Gajes 57, IVA 51 en TZN 34 Poule B: Ros Beyaart 2 62, the Reds 50 en Kryco 49. Poule C: Bomiwir 55. Meatballs 52 en Ros Beyaart 1 49. Poule D: Korfteam 59, Heuga- team 53 en de Kegels 43 Al „sinds mensenheugenis" wordt in Nederland gesjoeld. Dat is een uit Friesland afkomstige en tot voor kort vrijwel uitsluitend in de huiselijke kring als een vorm van ontspanning bedreven bezigheid. Net als bijvoorbeeldMens erger je niet", al is dat weer heel wat an ders. Bij sjoelen worden hardhou ten schijven door poortjes in vier vakken aan het einde van een eveneens hardhouten bak met drie j opstaande randen gesjoeld of ge schoven. Uitleg omtrent de regels van het spel gaat mij op dit moment wat te ver. In sportief Leusden bestaat (nog) geen sjoelclub. Althans niet dat ik weet. Wel is een jaar of wat gele den een achteraf ludiek gebleken poging gedaan om daartoe te ko men. Het beestje had zelfs al een naam en wel SJOEMEL. Een niet onaardige woordspeling, maar de ware betekenis van het werk woord sjoemelen kunt u toch beter vergeten. De sjoelclub kwam even wel niet van de grond en dat betreur ik, want inmiddels kwam de Alge mene Nederlandse Sjoelbond - af gekort met ANS- tot leven. Het is geen ouwetje, maar ANS zal het wel redden in de maalstroom van het drukke leven. De bond werd vijf jaar geleden opgericht door een aantal lokale sjoelclubs en omvat nu zo'n 2000 leden, onderverdeeld in pakweg 60 plaatselijke en regionale vereni gingen. ANS heeft inmiddels aan sluiting bij en erkenning door de NS F aangevraagd Afgelopen za terdag werd met meer dan 1000 deelnemers in de Barneveldse Ve- luwehal voor de 5e keer in succes sie om de individuele nationale ti tels gesjoeld en op 17 april, even eens in de Veluwehal, volgen de teamkampioenschappen vanaf 10.00 uur en gratis toegankelijk. Tevens wordt voor inwoners van Barneveld en omgeving een open toernooi georganiseerd. Mag u niet missen. De dag wordt besloten met een gezellig samenzijn ter gele genheid van het vijfde lustrum en ook daar moet u bij zijn. (324) PC. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het tiende schoolvoetbaltoer- nooi - het tweede lustrum! - vindt dit jaar/plaats op 14 en 15 april. Op de woensdag van de paasvakantie door de meisjes en de jongste jongens in Leusden op het Burgemeester Buining park en op donderdag voor de oudere jongens op het Kerstens sportpark te Achterveld. In twee dagen zullen Jan Lohuis en zijn 8 stafmedewerk(st)ers, met de hulp van een tiental scheids rechters, veel onderwijskrachten en een groot aantal ouders 74 elf tallen (44 jongensploegen en 30 meisjesteams) met in totaal meer dan 800 jonge voetballers in 17 poules bijna 150 wedstrijden spe len. Zo groot is het Leusdense Behalve voetbaJJers komen ook mascottes aan bqd. De hoofdprijs van het schoolvoet- baltoernooi. schoolvoetbaltoernooi in de afgelo pen jaren nog niet eerder geweest. Uiteraard heeft de organisatie daarbij de noodzakelijke steun van talrijke assistenten op velerlei ge bied, maar hoe dan ook, het blijft een hele klus. Woensdag bij Roda begint het toernooi om 09.00 uur. Niet eerder echter dan nadat burge meester J. W. M. Rademaker zijn zegje heeft gedaan en wellicht bij een van de wedstrijden de aftrap verricht. Tegen 17.00 uur wordt het einde van de eerste voetbaldag verwacht, waarna de van radio en TV bekende Leusdenaar Heinze Bakker met het uitreiken van de massa prijzen begint. In Achterveld start het voetbal- feest een halfuur vroeger. Mede omdat om 16.30 uur een extra wedstrijd begint, waarbij beken de medewerkers van de NOS-ra- dio en -TV de tegenstanders vor men voor een combinatie van al even bekende spelers van Roda en Achterveld. Ondertussen ma ken Jan Lohuis c.s. de klasse menten op, aan de hand waarvan de prijzen worden uitgereikt. Door wie, irnog een verras?'ng.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9