X Meerderheid college neemt voorstel tennisbanen VVD-fractie over Jeugdraad toont zich verheugd .eusden Zuid krijgt sociaal culturele accommodatie Brandje in 't Claeverenblad 83 Ar#**! (Tf i br Wethouder Mandemaker is tegen Besloten en openbare commissie vergadering Gewonde bij aanrijding Middenweg NCVB sprak over geloof TC Vandaag in de Leusder Krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden !ffi Geen krant ontvangen? WOENSDAG 14 APRIL 1982 - 13e JAARGANG NO. 104 <o> O Qg vi/ «fl> Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Een meerder- ieid binnen het college van en W. heeft het initiatief voorstel van de VVD om nog lit jaar vijf nieuwe tennisba len aan te leggen overgeno- en. Terwijl vorige week tij lens de vergadering van de aadscommissie „Welzijn en nderwijs" een raadsmeer- lerheid geen enkel heil in de 'VD-plannen zag, blijkt uit de itukken voor de raadscom- nissie Financiën (vanavond) dat het college het voorstel van de VVD steunt. Voor de lanleg van de vijf tennisba len moet een krediet van 300.000,- gevoteerd wor- len. Voor zover dat bedrag al liet gereserveerd was, moet Wethouder Mandemaker het gehaald worden uit de re serve sportvoorzieningen. Alleen wethouder Jan Man demaker steunt het voorstel niet. In een toelichting op het voorstel zegt de meerderheid van het colle ge. dat het alle aspecten van de aanleg van de tennisbanen nog eens op een rijtje heeft gezet Daar bij is men op zes punten gestuit, die het college hebben doen besluiten om het VVD-voorstel over te ne men. Die zes punten zijn 1 Reeds eerder hebben wij het standpunt ingenomen dat de resterende tennisbanen bij de LTV „Leusden" en de LTV ..Lockhorst" zo snel mogelijk dienen te worden aangelegd. Het is nooit onze bedoeling ge weest één bepaalde vereniging voorrang te verlenen 2 Aanleg van twee tennisbanen bij de LTV ..Leusden" was reeds opgenomen in de inves teringsstaat van de begroting 1982 Aanleg van drie tennisbanen bij de LTV „Lockhorstleek aan vankelijk planologisch niet mo gelijk in 1982 Thans blijkt dat deze mogelijkheid wél aanwe zig is. omdat het halfharde trai ningsveld met ingang van het seizoen 1982/1983 niet meer zal worden gebruikt door L.V. Roda '46 en k.c. Antilopen. De Sportstichting adviseert eerst de banen bij de LTV ..Lockhorst' aan te legge 1 (oudste rechten) en daarna pas bij de LTV .Leusden". Zowel de LTV ..Lockhorst" als de LTV ..Leusden" zijn reeds vooruitgelopen op de aanleg van de extra banen via het aan nemen van meer leden ..Lock horst" telt 800 leden. ..Leus den" 760 leden. Uitgaande van een norm van 80-90 leden pe, baan rechtvaardigt het huidige ledental de aanleg van de reste rende banen in 1982. Hoewel beide verenigingen wachtlijsten hanteren, moet de „hardheid" hiervan naar onze opvatting be trekkelijk worden gezien. Zij spelen uiteraard wel een be langrijke rol. 6. De VVD-fraktie kwam met een initiatief-voorstel om dit jaar alle vijf tennisbanen aan te leggen De partijloze wethouder van finan ciën. Jan Mandemaker, neemt bin nen het college een minderheids standpunt in Volgens de wethou der bestaat er in Leusden geen be hoefte aan nog meer tennisbanen. Bovendien is de wethouder het er niet mee eens. dat er tijdens een begrotingsjaar geld wordt vrijge maakt voor nieuw beleid. Daarom stelt Mandemaker voor. - het initiatief-voorstel van de VVD af te wijzen; - een uitspraak te doen of. respec tievelijk hoe over de reserve sportvoorzieningen kan worden beschikt - de aanleg van twee tennisbanen af te voeren van investerings staat 1982 - beheer en volledig onderhoud van alle tennisbanen over te dra gen aan de betreffende tennis verenigingen - geen tennisbanen meer aan te leggen voor rekening van de ge meente. De raadscommissie „Financiën en Economische Zaken", waarin het collegevoorstel wordt besproken, wordt vanavond (woensdag) ge houden in de raadszaal van het ge meentehuis. Hamersveldseweg 2 De vergadering begint om 20.00 Transformatoren bespaart PUEM veel geldpag. 3 Paasvuur bleef baanden pag. 3 Blijhof zocht eieren pag. 3 Voor Henny ten Donkelaar is macramé ontspannend en inspannend tegelijk. pag. 5 Achterveld heeft er de Tolbuurt bij. pag. 7 Sport pag. 9 LEUSDEN/CENTRUM )e jeugdraad is blij, dat in eusden Zuid een sociaal kul- urele accomodatie gereali- eerd gaat worden. Op ver- :oek van het gemeentebe stuur heeft een werkgroep in lit verband een advies over ie inrichting van „de Woelige loek" te Leusden-Zuid sa- nengesteld. Dit voorstel cwam ter sprake in de verga- lering van het algemeen be- ituur van de Jeugdraad, op 8 pril j.l. in de commissieka- ler van het oude gemeente- luis. WULTIFUNKTIONEEL Het algemeen bestuur van de iugdraad is ervan overtuigd dat e Woelige Hoek een belangrijke 3l zal gaan vervullen voor de svolking van Leusden-Zuid len toont zich erg lovend over parkeergelegenheid bij en de )ging van het gebouw. Dit laat- e ook ten opzichte van de om- jgende huizen. tok de sfeer van het gebouw ient zich volgens deze raad voor ociaal kultureel werk Op grond van deze positieve evindingen concludeert men an ook dat het gebouw voor leerdere doelen zeker bruik aar is. Wel moeten dan enige 'jzigingen worden aange- racht Suggesties op het gebied an geluidsisolatie, aanpassen an sanitaire voorzieningen en nige interne verplaatsingen vet ezenen het advies. De hoeveelheid glas in deu- &n en wanden zal terug ge bracht moeten worden uit oog punt van geluids- en warmte-iso- latie. maar ook om de kans op inbraak te verminderen Het advies vermeldde verder nog het enthousiasme van de jonge rengroep Zuid over het gebouw De ruimte die in de toekomst jeugd sociëteit zou gaan worden heeft de belangstelling van Zuicj, maarook van de Plattelands Jon geren Gemeenschap Utrecht. Omdat in het gebouw verschil lende aktiviteiten zullen plaats vinden lijkt het de jeugdraad een goede zaak om te streven naar een overkoepelende organisatie of beheersvorm voor „de Woeli ge Hoek". In dit verband werd tijdens de vergadering natuurlijk SOCCLE gewezen, terwijl Corri Verduin ook wees op de werk groep die zich al jarenlang heeft ingezet voor de realisatie voor accomodatie voor sociaal cultu reel werk in Leusden-Zuid. ONZEKERHEID Opnieuw kwam de funktie van de ambulant funktionaris ter sprake De maandag tevoren was dit onderwerp in het besloten gedeelte van de commissie wel zijn aan de orde geweest. Twee raadsleden die zowel in de com missie als in het algemeen be stuur van de Jeugdraad zitting hebben zijn Corn Verduin (PKL) en Henk v.d. Sloot (CDA). Door dat het onderwerp in het beslo ten gedeelte aan de orde was geweest, konden zij geen nadere mededelingen hierover aan de overige leden van de Jeugdraad verstrekken Deze aanhoudende onzekerheid wordt vooral door de ambulante funktionaris zelf. Pim van Esch, als „vervelend" ervaren. Deze onderkende voor al Corri Verduin. Zij benadrukte dat zij er vaak voor gepleit heeft om de zaak in openheid te be handelen „Vooral omdat het niet om de persoon gaat. maar om de funktie". Het voorstel van Jaap Veldman om uiting te geven aan de verant woordelijkheid van de Jeugd raad als werkgever van de ambu lant funktionaris. door in een of ficieel schrijven het gemeente bestuur om enige opheldering te vragen, vond aanvankelijk wat steun onder een aantal jeugd raadsleden. Beide raadsleden in de Jeug draad lieten weten dat men hier op alleen een vaag antwoord kon verwachten. Men besloot de standpunten nu maar af te wach ten. Deze kunnen niet zo lang meer op zich laten wachten vol gens beide raadsleden Pim van der Esch kwam met de vraag naar de bij de Jeugdraad aangesloten organisaties of de besturen belangstelling hadden voor het organiseren van thema avonden over alternatieve werk zaamheden voor werkelozen. Aanleiding tot deze vraag vormt de binnenkort te houden bijeen komst over dit onderwerp. De organisatoren van deze bijeen komst de projektgroep van de PPR hebben voor deze thema avonden ook hun steun toege zegd. aldus Van Esch De jeugdraadsleden toonden zich geïnteresseerd bij dit onder werp. Duidelijk bleek dat men het erover eens was dat iemand niet aangesproken moet worden op het werkloos zijn maar op de deskundigheid die hij of zij bezit. Ironisch genoeg is de tijdsfaktor het sterkste punt van de werklo ze. Volgens de Jeugdraad gaat het er nu om, om deze tijdsfaktor op den duur om te zetten in geld, maar in de eerste plaats in een zinvol bestaan. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De raadscom missies financiën en openbare W6 en/ruimtelijke ordening ver gaderen woensdag 14 april be sloten over het afgesloten con tract met bouwmaatschappij Bredero, die de woningbouw in Claeverenblad/Wildenburg ter hand gaat nemen. Het contract zal aan de commissieleden uit een worden gezet en de kosten- begeleiding zal worden doorge sproken. Vanaf circa 20.30 uur zal de raadscommissie financiën in het openbaar vergaderen om na af loop weer besloten bijeen te ko men om te praten over de stand van zaken van de verkoop van de gemeentelijke gebouwen. De agenda van de openbare vergadering. die gehouden wordt in de raadszaal van het gemeentehuis, ziet er als volgt uit. 1. Opening en inventarisatie vragenstellers /woordvoer ders. 2 Mededelingen. 3 Verslag vergadering 10 maart j.l.; 4 Bestemmingsplan Claeve renblad/Wildenburg: analy se van het ruimtegebruik en economische uitvoerbaar heid; 5 Herziene exploitatie-bere kening bestemmingsplan Achterveld complex Kerk dijk. 6. Grondaankoop van Burg steden te Achterveld; con cept-raadsvoorstel en -be sluit en begrotingswijzigin gen bijgaand. 7 Aanpassing subsidie 1982 Stichting Federatieve Bibli otheekvoorziening Leus den, 8. Actualisering begroting 1982; 9 Ombuigingsmogelijkheden in de sportsector; 10. Aanleg oefenkooi tennis- complex Achterveld. 11 Bespreking initiatief-voor stel VVD-fractie betreffende aanleg tennisbanen op het BB-park en het Valleisport park. 12. Extra-krediet openbare la gere school t Palet. 13. Verbouw openbare lagere school „De Wegwijzer"; 14 Diverse onderwijs-kredie- ten; 15 Goedkeuring jaarrekening 1980 en vaststelling kosten vergoeding 1980 Stichting Federatieve Bibliotheek voorziening Leusden; 16. Eindwijziging begroting 1981 Provinciale Utrechtse Welstandscommissie; 17 Rondvraag en sluiting Onafhankeli|K nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag an donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9»opend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - In het afgelopen weekend heeft de Leusdense brandweer een brandje moeten blussen in de monumentale boerderij 't Claeverenblad aan de Hamersveldseweg. Het vuur richtte weinig schade aan. Vermoedelijk hebben kinderen op de zolder van de uit 1603 daterende boerderij een vuurtje gestookt. Als onderdeel van een „reddingsplan" is zoals bekend 't Claeverenblad te koop voor het symbolische bedrag van één gulden. Voorwaarde bij koop is echter dat de boerderij wordt gerestaureerd. Als aan het eind van dit jaar zich nog geen koper heeft gemeld zal, zoals de plannen nu zijn, de boerderij worden gesloopt. De vrijkomende grond zal dan worden gebruikt voor woningbouw. LET OP! LET OP! Binnenkort verschijnt WEGWIJS LEUSDEN 82/83 De gemeentegids met alle denkbare informatie over de gemeente Leusden. Voor het plaatsen van een advertentie, bel dan: Tel. 03420-16141, toestel 46. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond -18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Bij een aanrij ding op de kruising Midden weg-Noorderinslag is don derdag de fietser J. uit Leus den gewond geraakt. Het ongeluk ontstond toen de fietser tijdens het overste ken van de Middenweg werd gegrepen door een auto. Het rijwiel werd grotendeels ver nield. De auto liep lichte schade op. De rijkspolitie had niet meer informatie. LEUSDEN - Maandag 5 april hield de NCVB afdeling Leusden Centrum haar maandelijkse ver gadering. Ds. M. J. van Reenen, legerpredikant in Harderwijk kwam deze avond praten over het onderwerp „Ons geloof en dat van onze kinderen". Er is veel veranderd in de kerk; de vra gen die er twintig jaar gelden wa ren en toen niet ter sprake kwa men, liggen nu voor ons om beantwoord te worden. Vooral de jeugd zoekt iets wat hen aanspreekt, iets wat men erva ren heeft Ze komen met vragen en als die niet tijdig beantwoord wor den, verdwijnen ze en zoeken ze het ergens anders. Wat is geloven en hoe wordt het geloof doorgege ven. Een moeilijk onderwerp, waar we zonder gebed en werking van de Heilige Geest niet uitkomen. Er waren na de pauze veel vragen te beantwoorden door ds Van Ree nen f

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1