Vijftien jaar LZ PC De Haaien loda-zaterdag kan het irerder wel vergeten loderne ritmische lymnastiek in De Korf Degradatie dreigender dan ooit voor Roda-zondag Hard IHiisiiiiuiis Inschrijving autocross Jeu de boules in hagel en sneeuw Leusden Troef VOETIIAL iMMLANS Roda knock-out cX LEUSDEN/CENTRUM - In iet midden van de zestiger jaren ireeg het oorspronkelijke Bur gmeester Bulningpark gestalte. Aet vier tennisbanen, drie velden l0or voetbal en korfbal, een landbalveldje en een open- uchtzwembad. De aanwezig- ieid van dat zwembad heeft ge- eid tot de oprichting van een wemclub. Initiatiefnemers wa- en de heren G. Dietrich en D. (erstegen en de club kwam in de solide" Roda-kantine tot stand |p 6 mei 1967 als LZ&PC Flipper. )at is binnenkort al weer 15 jaar leleden. Al spoedig bleek, dat de club naam analoog aan een beken de TV-serie uit die tijd voor de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond niet acceptabel was, omdat een goede week eerder een ver eniging uit Friesland zich met dezelfde naam als lid van de KNZB had aangemeld. Flipper werd omgedoopt tot LZ&PC de Haaien, met als eerste bestuur voorzitter D. Verstegen, secreta ris G. Dietrich, penningmeester J Dokter en D. Zoetmulder. S. Hagers, H. Kreulen en mevrouw W van Klompenburg als ..gewo ne" bestuursleden. De heer Dok ter uit dit rijtje trok zich onlangs, na vijf penningmeesters- en bijna tien voorzittersjaren, als laatste terug uit dat eerste bestuur. Op 10 juni 1967 werd het zwembad geopend en rond die datum gingen de Haaien voor het eerst kopje onder. Haaien wor den doorgaans vergezeld van Loodsmannetjes en toen op 22 augustus van datzelfde jaar het eerste nummer van het clubblad verscheen, was daarvan 't Loods mannetje de vanzelfsprekende naam. Nog altijd wordt goed deels het contact tussen het be stuur en de leden via dit orgaan onderhouden. Langzaam groei de de club met 50 leden in 1969 tot ruim 300 nu. Reeds een jaar >ok ti/dens het tweede lustrum hield het bestuur een receptie in het zwembadrestaurant. later kwam het eerste kampioen schap van poloteam 1 in het dis trict Thans wordt polo gespeeld in de landelijke 3e klasse EERSTE LUSTRUM In 1972 bij het eerste lustrum bestond het Haaien-bestuur uit voorzitter J. Dokter (mooi pro motie gemaakt), secretaresse mevrouw A. van Lingen, pen ningmeester J. v. d. Heide, vice- voorzitter J. Kroon. 2e secretaris A Leusink, 2e penningmeester D. Hemeltjen en S. v. d. Hurk als algemeen adjunct. Het overdekte bad op het Buiningpark, ge opend op 29 maart 1974, gaf de nog steeds groeiende vereniging nieuwe perspectieven, zoals o.m het hele jaar zwemmen in een .eigen" bad. Een hoogtepunt was de oprganisatie van de nati onale NIS-kampioenschappen door de Haaien in die tijd. Ook het kleine Loodsmannetje werd in 1975 groot en groeide tot het A4-formaat Uit dat jaar dateert ook het eerste contact met de Schwimmverein Davos, dat spoedig werd gevolgd door een uitwedstrijd in Zwitserland o.l.v. reisleider" C. van Oosten. De heer A. Fieseler, op dit moment de hoogste in rang bij de Haaien, deed in 1967 zijn intrede bij de zwemclub. TWEEDE LUSTRUM Het tienjarig bestaan viel in 1977 Toch al een goed jaar voor de Haaien met de eerste avond- zwemvierdaagse, die nog altijd jaarlijks plaatsvindt. Ook de pro motie van het eerste waterpolo- team naar de hoogste districts klasse kwam toen tot stand en een jaar later werd zelfs de „gro te" bond bereikt. Bij het vieren van het tweede lustrum bestond het Haaien-bestuur uit voorzitter J. Dokter, vice-voorzitter A. Fie seler, secretaris A. Leusink, 2e secretaris mevr R Pastoor, pen- Het succesvolle waterpoloteam van 1978 Rechts Georg Dietrich, initiatiefnemer tot oprichting van de LZ&PC. ningmeester M. Tukker, 2e pen ningmeester A Snijder, polo-af gevaardigde A v d. Hulst en Clubbladredacteur G. Exterkate. DERDE LUSTRUM Op 6 mei a s. wordt het derde lustrum bereikt. Gezien de eco nomisch moeilijke tijden van nu wordt de 15e verjaardag beschei den gevierd, maar dat het toch gezellig wordt, staat vast. De feestavond van 20.00 uur op 8 mei tot 02.00 uur van de volgende ochtend vindt plaats in de Korfzaal De Haaien, al langer bekend om de vele zelfwerk zaamheid, houden het feest gro tendeels in eiqen beheer Hoofd moot is een dolkomische klucht, ten tonele gebracht door een negental Haaien. Na afloop zor gen de Amigo's voor dansmu ziek. De jongere jeugd krijgt een eigen feestmiddag in Groot Krakhorst Op 8 mei van 14.00 tot 16.00 uur met de Resto's en nog meer attracties Haaien zwemmen niet altijd in rustig water. Ook de Leusdense Haaien hebben in hun 15-jarig bestaan wel eens te kampen ge had met moeilijkheden, maar die werden altijd tot tevredenheid van alle partijen leuk opgelost. Dat zal ongetwijfeld ook het ge val zijn met het probleem, dat nu bij een „commissie van goede diensten" in veiliae handen is. Er wordt in ieder geval hard aan gewerkt. Ter gelegenheid van het derde lustrum van de LZ&PC zal het bestuur (de voorzittersze tel is nog vacant) op vrijdag 7 mei van 19.00 tot 21.00 uur In het zwembadrestaurant een receptie houden. Vice-voorzitter A. Fiese ler, secretaris A. Leusink, 2e se cretaris mevr. R. Pastoor, pen ningmeester C. van Kalleveen en 2e penningmeester mevr. S. Kel der ontvangen dan gaarne de felicitaties van iedereen, die de Haaien gunstig gezind is. Dat kan best eens een hele drukke avond worden. Peter op den Camp Sport kan „hard" zijn. Zelfs in de amateursport en als voor beeld neem ik u graag mee naar het dameshandbalteam van Vlugheid en Kracht (V&K) Die ploeg heeft een heel zaalseizoen plus een beslissingsduel gepro beerd om aan degradatie te ont komen. Hetgeen uiteindelijk net niet lukte In de eredivisie waren V&K en PSV met 12 uit 18 gelijk geëindigd Ook de in Arnhem gespeelde beslissingswedstrijd het werd 16-16 bracht geen definitief resultat Bovendien waren de doelsaldi precies gelijk, zodat reglemen tair het doelgemiddelde beslis sing moest brengen. Dat van PSV was 0,862 en V&K kwam op 0,861 uit, zodat Vlugheid en Kracht met éénduizendste doelpunt minder dan PSV het kind van de reke ning is geworden. Dat zal je maar overkomen LEUSDEN De Oranjevereni ging Leusden houdt ook dit jaar weer een autocross op de tweede Pinksterdag, maandag 31 mei. Voor deze autocross kan men zich op vrijdag 16 en donderdag 22 april van 19 30 tot 21 30 uur inschrijven bij De Til, Hamers- veldseweg. Men dient wel 18 jaar of ouder te zijn, anders moet een bewijs van ouders of voogd mee genomen worden. Het inschrijf geld bedraagt tien gulden. ZATERDAG LEUSDEN/CENTRUM - Ro- da's zaterdagploeg kwam het af- lelopen weekeinde tweemaal in ictie. Zaterdag in de „wedstrijd an de waarheid". In en tegen ioploper Eemnes kregen de Bul- lingparkers geen schijn van ans. De thuisclub was in alle ipzichten beter en won derhalve erdiend. De veel maar conse- |uent en goed fluitende scheids- echter H. Gaasenbeek heeft de mtmoeting redelijk goed in de end gehouden. Alleen kort voor afloop Roda kon kennelijk niet tegen het verlies ontstond wat duw- en trapwerk. Roda werd in de eerste helft volledig overdonderd door het zeer vlotte aanvalsspel van de thuisclub en mocht met 3-0 bij de rust niet eens ontevreden zijn. De ploeg miste voor de rust de grie perige Henk van Pluuren. Zo ziek als hij was, speelde Van Pluuren de tweede helft wel mee en hij deed dat voortreffelijk. Het bleek een enorme versterking van de defensie. Een wat ongelukkig vierde doelpunt van Eemnes, juist in een korte periode van Roda-overwicht, velde het von nis definitief Roda's voorhoede, met twee ex-spelers van SC Amersfoort 2, imponeerde be paald niet Wel leuke dribbels, maar de afwerking faalde volko men. COBU BOYS In de eerste helft van het tref fen met Cobu Boys in Amers foort had Roda het meeste initi atief. Een op het oog gaaf doel punt werd, opadvies van de loka le grensrechter, door de arbiter afgekeurd, maar een kwartier voor de rust bracht Ruud Stoel- horst zijn ploeg toch op voor sprong. Na de thee kwam de thuisclub aanvallender terug Met de gelijkmaker als logisch gevolg. Roda heeft nog diverse kansen gehad om opnieuw aan de leiding te komen, maar die werden niet benut. Met de 1-1 uitslag zijn de Bul- ningparkers vrijwel kansloos ge worden voor de ook nog promo tiemogelijkheden biedende tweede plaats. Uithuilen en in september opnieuw beginnen luidt derhalve het devies. Zater dag 2 liet, na de 9-1 zege op DOVO 4 een steekje vallen (2-2) tegen Altius 4. LEUSDEN/CENTRUM - De voorwedstrijden kwartfinales, zo u wilt voor de nationale kampioenschappen moderne rit mische gymnastiek van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond worden door de v.v.o.l.s. Impala georganiseerd. In sporthal de Korf op 17 en 18 april. De wedstrijden beginnen beide dagen om 10.30 uur en eindigen zaterdag tegen 16.00 uur en zondag omstreeks 18.00 uur. De gehele dag, met een mid dagpauze van 13.00tot 14.00uur, zijn de activiteiten toegankelijk voor het publiek f 5,— per per soon per dag (kinderen en 65- plussers f3,50) of f7,50 voor beide dagen (resp. f5,—). Deze MRG-titelstrijd is onderverdeeld in het werken met touw, hoepel en knotsen. Drie jeugdige Impa la's behoren bij de honderd deel neemsters. Op zaterdagochtend komt Sylvia Bosveld in actie, op zondagmorgen Juliette Pasman en op zondagmiddag Nanny Smits. Wie weet, hoe ver deze Leusdense meisjes het nog zul len brengen Mny Smits, bezig met een touwoefening (foto L. v d. Berg, tovelaken LEUSDEN/CENTRUM Als laatste oefenpartij voor het op 13 april officieel begonnen open luchtseizoen 1982 organiseerde jeu de boulesclub Leusden op Tweede Paasdag een onderling toernooi. Met een uitgesproken Nederlands ondertoontje van ha gel- en sneeuwbuien kom daar eens mee in Zuid Frankrijk of Noord Spanje! werd op zes banen van de boulodroom naast de Hakhorst een flinke prestige- slag geleverd, ledereen, die niet persé met vakantie moest of wat beters te doen had, was aanwe zig en dat betekende 13 doublet ten. Onder voortreffelijke leiding van Tjeu Stienen (wedstrijdleider Rob v. d. Werve moest „voetbal len") werden drie ronden ge speeld plus een finale tussen de duo's Jacobs en Bisschops, waaruit de Jacobsen winnend tevoorschijn kwamen. Een be ker, nog kleiner dan een eierdop je (maar daarom iets aparts) werd hun deel na een middag van 14.00 tot bijna 18.00 uur in uiter ste concentratie. De Bisschop pen werden goede tweede, ge volgd door een middenmoot van vijf teams dus Bokhorst (+14 pntVan Olmen/v.d Brug (+12), Bokhorst/Jacobs (+8), Boermans/v d. Laaken (0) en duo Noom (-3). Eenmaal winst was weggelegd voor Eskena- si/Buttenberg (+3), Dee/v d Werve jr (-11) en ex aequo de duo's Vossebeld en Stienen (- 13). Verliezers waren er ook. Wellicht door het slechte weer werden dat de duo's Snoek (-14) en Dam (-21). Zonder overwin ning maar desondanks met ple zier. LEUSDEN Uitslag van donder dag 8 april 1 Hr Dekker 5672,2. Hr. Mulder 5432. 3. Hr Bolt 5060,4 Mevr Bolt 4855en 5. Mevr G. de Ridder 4778 punten Stand per 8 april 1 Hr. Dekker 10590. 2 Hr Mulder 10393, 3 Hr Braakman 9837, 4. Hr. v d berg 9593, 5 Mevr. Knol 9567, 6 Hr Kuyper 9457, 7. Hr Grimberg 9365, 8 Mevr G de Ridder 9319. 9 Mevr v d Heiden 9246 en 10. Hr Nijhuis 9160 punten. kampioenschap met de 2-0 zege op Laren APWC kreeg in en tegen Achterveld met 4-3 de kous op de kop en zowel Roda (1-1 tegen Veensche Boys) als Naarden (0-0 tegen Amsvorde!) bleven evenver van elkaar Actif won met 3-1 van Lelystad en de stand is thans: LEUSDEN/ACHTERVELD Voor de zondagse 1e klasse wer den verleden week donderdag drie inhaalwedstrijden gespeeld. Naarden-KVVA is niet doorge gaan. De Zebra's klopten in Hil versum Roda-zondag met 3-0, hetgeen de positie van de Leus- denaren nog hachelijker maakte. Actif versloeg met 2-1, ook in 't Gooi, het Amersfoortse APWC en in Barneveld hield Maluku Muda de Veensche Boys met 1-1 in bedwang. Voor Paaszaterdag stonden vijf wedstrijden op het program ma Het restant van Actif-Achter- veld (65 minuten) werd uitge steld tot a s donderdagavond en Maluku Muda-Naarden ging niet door Amsvorde schoot uit de voetbalslof en won in de keistad met 5-0 van Veensche Boys APWC liet thuis met 2-2 tegen Lelystad weer een puntje liggen en de Zebra's won in Hilversum met 3-0 van KVVA en is nog maar 1 puntje verwijderd van de afde lingstitel Op Tweede Paasdag grepen die Hilversummers het de Zebra's APWC Actif Amsvorde Laren Achterveld Veensche Boys KVVA Lelystad Naarden Roda Maluku Muda 20 31 46-24 20 23 40-30 18 22 33-25 19 22 39-26 20 20 29-34 18 19 34-28 19 19 24-26 18 18 28-28 18 17 26-27 16 13 22-30 18 12 21-30 16 4 17-50 Ook voor een aantal zaterdag teams was een dubbel program ma vastgesteld. Op Paaszater dag verloor Roda terecht mag wel worden gezegd de topper in en tegen Eemnes. De 4-0 uit slag was duidelijk genoeg. Ver der drie gelijke spelen TOV hield Cobu Boys op 1-1SEC en Veen sche Boys kwamen niet tot sco ren en Barneveld wist thuis met 2-2 stand te houden tegen Sper wer. Hees klopte Unicum in Soest met 1-0 en dat was genoeg voor de degradatie van Hulshorst naar de 2e klasse Overigens blijft de Roda-defensie de minst gepasseerde in 1A. Dat record kwam op Tweede Paasdag op de tocht door het 1-1 gelijkspel in Amersfoort tegen Cobu Boys. Hees kwam uitste kend voor de dag met een 3-0 zege op Horst en Veensche Boys hield zich overeind door met 2-3 in Loenen van Sperwer te win nen De stand is hier Eemnes 20 35 65-15 Veensche Boys 19 32 39-18 Twee teams degraderen in de ze poule Roda Cobu Boys Sperwer Unicum 20 28 31-15 19 19 32-31 20 19 32-33 19 18 21-27 LEUSDEN/CENTRUM Wei nig geluk voor Roda-zondag kenmerkte donderdag de inhaal wedstrijd in Hilversum tegen koploper de Zebra's. Het treffen —op een slecht veld onder dito weersomstandigheden was nog maar amper begonnen, toen de Buiningparkers al op achter stand kwamen. Uit een vrije trap werd het „muurtje" èn invaller doelman Robert Toutenhoofd (van Junioren A1) gepasseerd. Een klein kwartier later scoorde Bertus Schoonderbeek, Roda's laatste man, kopend In de uiter ste hoek, waarbij alleen jammer was, dat dit gebeurde in het el- gen doelMet 2-0 kwam der halve de rust. Na de thee kwamen de rood zwarten met twee nieuwe spelers in het veld Peter Knijf (voor het eerst sinds lang tussentijds ver vangen) en Wout de Kruyff wa ren gewisseld voor Nico Ruiten beek en Bas Jansen. Roda's te genstand werd weliswaar groter, maar de broodnodige treffers bleven uit. De thuisclub kwam wel tot scoren. Uit een penalty, nadat keeper Toutenhoofd (ken nelijk niet wetend, dat hij met een beschermde diersoort had te doen) een Zebra wat al te hard handig de doorgang belette Bij die 3-0 stand was voor beide partijen de aardigheid er wel af. VEENSCHE BOYS Maandag kwam Veensche Boys naar het Buiningpark. In een spannende maar bar slechte wedstrijd werden de puntjes ge deeld, hetgeen het degradatie gevaar voor de roodzwarten ver groot heeft Roda is in de eerste helft wat sterker geweest en kreeg ook ee meeste kansen Geen daarvan werd echter be nut De roodzwarten kwamen zelfs op achterstand toen de be zoekers een uitval gemakkelijk en doeltreffend konden afwer ken Na de rust kwam Peter Knijf in het veld voor Bert Staubach en het moet voor de kleine doorzet ter plezierig zijn geweest, dat hij 17 minuten later voor 1-1 kon zorgen. Verder kwamen de Bui ningparkers echter niet. Zondag 2 deelde in de misère met 1-1 tegen Quick 3 en een 0-2 verlies tegen de Vesting 2

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9