Raadsfracties nog onduidelijk over aanleg extra tennisbanen „De Geut" zit aan de grond Commissie niet achter keuzenota; aanpassing zal volgen Amnesty schrijft voor gevangenen Reconstructie in volle gang Werkgroep Gezondheidszorg houdt avond over medicijnen se ssjyr Illlllllllllllllllllllllllllllllllllll Miiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii«èiiii BEHALVE VVD, DIE MET VOORSTEL KWAM, ZIJN Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden VIJFDUIZEND GULDEN NODIG FOTO-KOPIE NODIG? JVC compo PC5 stereo portable 30 Watt van 1599.- nu 999. Geen krant ontvangen? Zojuist gearriveerd bij Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen Verantwoordelijk redakteur: BERT VÓS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g g (03420) 16141 Tele* 6 D U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B.D.U B V VRIJDAG 16 APRIL 1982 - 13e JAARGANG NO. 105 an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is wethou- jer Jan Wagenaar niet gelukt Ie raadscommissie Openba- Werken en Ruimtelijke Or- ening achter de keuzenota ran het structuurplan te krij- ien. Met name de CDA-frac- ie, de grootste raadsfractie Leusden, verschilt op een mtal essentiële punten van ening met de hoofdlijnen edoor b. en w. in de keuze- jta zijn neergeschreven, aar ook Progressief Leus- >n, D'66 en SGP/GPV hou- len hun bedenkingen over en aantal belangrijke zaken el betrekking tot de toe- imstige ontwikkeling in iusden. Dit werd gisteravond duidelijk je tweede vergadering die de rdscommissie OW/RO be- ledde aan de behandeling nde keuzenota. Vorige week isdag was men er na ander- uur discussie niel uitgeko- in Piel Voormolen (CDA) ver- larde gisteravond namens i fractie dat na 1985 slechts 0 woningen gebouwd moe- worden en dus niet de 254 in de keuzenota worden ge- lemd. Verder vinden de chris- i-democraten, dat het gebied Ruige Velt volledig voor wo- igbouw moet worden be- imd. De in de nota genoemde ér hectaren werkgelegen- lidsgebied in 't Ruige Velt zul- daarom dienen te vervallen, ien standpunt dat de rest van Ie commissie trouwens niet af- ies De CDA-fractie staat orts op het standpunt dat wo- igbouw ten zuiden van de ihoolsteegbosjes pas na 90 mag plaatsvinden Eerst aeten de gebieden in het lorden van Leusden, 't Ruige ill en 't Vliet worden be- iuwd Daarbij laat het CDA ien of 't Vliet de bestemming )nen of werken dient te krij- in. In de keuzenota is dit ge- ed aangewezen als reserve rkgelegenheidsterrein. Met trekking tot 't Vliet oordeelde 1 raadscommissie dat de be aming van dit gebied moet irden opengelaten De gisteravond gemaakte op- en aanmerkingen zullen m worden verwerkt in het «ncept-raadsvoorstel waar- t de keuzenota met de loofdlijnen is uitgewerkt. Iver dat concept-voorstel aat de commissie OW/RO nsdagavond 20 april weer. In de Leusder Krant van ko- inde dinsdag zullen we nader ugkomen op de gisteravond houden commissievergade- (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De eventuele aanleg van vijf tennisbanen houdt de gemoederen in Leus den danig in beweging. Aan vankelijk lag er een voorstel van burgemeester en wethouders om twee tennisbanen aan te leggen op het Valleisportpark ten behoeve van tennisvereni ging Leusden. De „concurrent" Lookhorst stond op haar achter ste benen, want hadden niet zij de oudste rechten op een aan tal banen? Bovendien was het, in tegenstelling tot wat men aanvankelijk dacht in gemeen telijke kringen, best mogelijk om nog dit jaar op het Buining- park drie banen aan te leggen waarop „Lockhorst" eigenlijk rekende. De VVD-fractie in de gemeenteraad kwam daarop met een initiatief-voorstel om nog dit jaar vijf tennisbanen aan te leggen Vorige week. tijdens de verga dering van de commissie wel zijn, werd niet duidelijk wat het college vond van dit initiatief. Die duidelijkheid is er nu wel. Tij dens de vergadering van de commissie financiën, die woens dag plaatsvond, kwam het voor stel van het college in behande ling waarin staat dat ook b. en w. vinden dat de vijf banen aange legd moeten worden. Niet ieder een in het college bleek zich ech ter achter dit standpunt te kun nen scharen. Wethouder Jan Mandemaker Is van mening dat aanleg van de banen achterwege moet blijven en dat niet alleen op grond van financiële aspecten, maar ook van sportieve aspec ten. Na de realisering van de bui tenbanen bij „De Inslag" is er naar de mening van de wethou der al een surplus aan tennisba nen. Van concurrentie tussen de twee Leusdense tennisverenigingen bleek woensdagavond geen spra ke (meer) te zijn. De voorzitter van de LTVLeusden", de heer J. L. M van Marissing, voerde tijdens de commissievergadering ook het woord namens de LTV „Lock horst". Hij ging in op het vorige week door mevrouw Verduin (PKL) gepubliceerde rekensommetje waann aangetoond werd dat er in Leusden volgens de normen van de tennisbond al een overvloed aan banen is. Het sommetje van de tennisverenigingen kwam wat an ders uit. In feit heeft men volgens de redenering van de tennisclubs banen voor 1500 leden, terwijl er 2000 zijn. Afgezien van de wachtlij sten die beide verenigingen heb ben, zouden er dus voor zo n 500 leden banen moeten komen. De overdekte banen in „De In slag" houden de tennisverenigin gen buiten beschouwing omdat het hier zou gaan om dezelfde mensen die 's zomers buiten tennissen en 's winters „naar binnen gaan PRIORITEIT Behalve de VVD-afgevaardlg- de Willem Hoytemna, bleken niet veel commissieleden te voelen voor het idee om zonder meer goedkeuring te hechten aan de voorstellen van de VVD, die later dus zijn overgenomen door het college. Behalve de vraag of er wel zo'n dringende noodzaak is om nog eens vijf'tennisbanen aan te leggen op kosten van de gemeenschap, komt de vraag naar voren wat de Leusdense sport, bij monde van de sportstichting nu eigenlijk van deze zaa kvindt. Al eerder hebben raadsleden gevraagd nar het ver langlijstje (officieel prioriteitenlijs genoemd) van de sportstichting. Een dergelijke lijkt lijkt wel voorhan den maar is echter, nooit in de openbaarheid gekomen. Mevrouw Verduin, die namens de gemeente raad zitting heeft in de sportstich ting, kan formeel niets zeggen over hetgeen in de sportstichting behan deld wordt, omdat deze stichting in beslotenheid vergadert. „Een ab surde zaak voor een stichting die jaarlijks acht ton subsidie ontvangt uit de gemeentekas", aldus het progressieve raadslid. ANTILOPEN Vanaf de publieke tribune kreeg de voorzitter van korfbal vereniging „Antilopen", me vrouw Costa, woensdagavond de gelegkneld om haar boosheid te uiten. Mevrouw Costa zei erg verbaasd te zijn over de discus sie rond de aanleg van tennisba nen. „De korfbalvereniging met haar 220 leden heeft nog altijd geen eigen veld". De voorzitter van ëén van Leusdens oudste sportverenigingen zei het een onbelangrijke zaak te vinden dat als zij met een wethouder praat het antwoord krijgt: „We zullen wel eens voor jullie kijken - vol gend jaar". Hoe de gemeenteraad straks gaat beslissen over de aanleg van de vijf tennisbanen is nog de vraag. Alleen als blijkt dat de aanleg van de banen bovenaan de prioriteitenlijst van de sport stichting staat lijkt een meerder heid In de gemeenteraad haal baar. Henk van der Sloot (CDA) wilde niet op voorhand tegen het voorstel zijn, maar wil wel de be nodigde informatie eerst op tafel hebben. LEUSDEN - Maandag 19 april geeft Amnesty International Leusden een ieder die zich wil inzetten voor het leven van poli tieke gevangenen, de kans dit te doen door midel van het schrij ven van brieven. De schrijfavond wordt gehouden in de Hamrveld- school, Lijsterbeslaan 54. U kunt binnenlopen vanaf 19.30 uur. Amnesty International verzet zich tegen de onrechtmatige ge vangenhouding van mensen en/ of de toepassing van marteling. Dit keer wordt geschreven naar de autoriteiten van de volgende landen: Filippijnen Chili, Tsjecho- slowakije, Uruguay en Argentinië Rond 20.15 uur zal een kort praatje worden gehouden over de situatie in Tsjechoslowakije Er zijn voorbeeldbrieven (in de taal van het betreffende land) aan wezig, die u kunt overschrijven Bo vendien liggen er postzegels, pen en papier klaar. Het is niet nodig dat iedereen een hele avond komt schrijven; één brief overschrijven kost ongeveer één kwartier Mis schien kunt u daar wel eens tijd voor vrijmaken. In ieder geval bent u altijd van harte welkom om te ko men schrijven voor politieke gevan genen Tot ziens op maandag 19 april aanstaande Inlichtingen tele foon 943887. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De reconstructie van het viaduct in de Heiligenbergerweg is sinds vorige week woensdag in volle gang. De werkzaamheden, die er voor moeten zorgen dat het viaduct van gescheiden fietspaden wordt voorzien, duren nog circa zes weken. Tot die tijd zal het verkeer over de Heiligenbergerweg tussen Leusden en Amersfoort enige hinder ondervinden. De werkzaamheden houden in, dat het viaduct vanwege de aanleg van de fietspaden verbreed wordt. Tussen de rijbaan voor auto's en de fietspaden zullen bovendien hekken worden geplaatst. Zoals bekend is de reconstructie van het viaduct te danken aan de demon stratieve fietstocht die vorig jaar maart werd georganiseerd door de Vrouwenraad Leusden en de Aktiegroep Veilig Over met als inzet een veilig viaduct voor fietsers. „Maak er werk van. Zo heet de Informatie avond van de PPR over projekten voor jonge werklozen Corri Verduin meent dat door de bezuinigingen de bieb de nek wordt omgedraaid 3 Werkgroep Zuid-Afrika organiseert thema bijeenkomst in Marcuskerk 3 Kantlijn5 Amersfoortse druggebruikers willen menswaardig bestaan 5 Schoolvoetbal '827 Sport7 Loep op Leusden 9 •Film9 3 DOKTERSDIENST Tel.: 944223. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Vooruitlopend op een definitieve subsi dieregeling moet de gemeente Leusden op korte termijn vijfduizend gulden overmaken op de rekening van het centrum voor open jeugd- en jongerenwerk „De Geut". „De Geut" heeft op dit moment een liquiditeitstekort ter hoogte van dit bedrag. Zou de gemeente niet bijspringen dan betekent dit dat „De Geut" niet aan haar lopende verplichtingen kan voldoen. De mededeling over de zorgwekkende financiële situa tie van het jongerencentrum deed wethouder Jan Mande- maker woensdagavond tijdens de vergadering van de commissie financiële en economische zaken. Dat de ge meente bij zou moeten springen in de exploitatiekosten van „De Geut" werd overigens ook al voorzien door de werkgroep die het sociaal cultureel plan voor de ge meente Leusden opstelde. In dit onlangs gepubliceerde plan wordt voorgesteld om de Geut te subsidiëren waar het de exploitatiekosten betreft. Burgemeester en wethouders van Leusden vinden de situatie waarin de Geut zich nu bevindt zo belangrijk dat ze het gehele stichtingsbestuur van het jongerencen trum uitgenodigd hebben voor een gesprek. Tijdens dit gesprek, waaraan het gehele college van B. en W. zal deelnemen, zullen onder meer de toekomstplannen van „De Geut" aan de orde komen. Het jongerencentrum zal ook onderwerp van gesprek worden in de adviesorganen en commissies die zich bezighouden met het jongeren werk. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "|k» van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opand. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De werkgroep Ge zondheidszorg Leusden heeft tijdens haar vergadering van 31 maart een nabespreking gehou den over de bijeenkomst van 16 maart jongstleden in de Hak- horst. Die bijeenkomst met als thema „doolhof in de klassieke en alternatieve geneeskunst" trok een groot aantal belangstel lenden. Deze enorme toeloop doorkruis te de geplande onderlinge diskus- sie, wat als een gemis wordt erva ren. Daarom overweegt de werk groep een volgende bijeenkomst desnoods met een deelnemers stop te werken De organisatie van kleine bijeenkomsten behoort ook tot de mogelijkheid Dit alles omwil le van de kwaliteit van de bijeen komst. Men vond de nu gehouden inlei dingen wat te eenzijdig, of teveel een reaktie op de alternatieve ge neeswijze Ze bevatten te weinig informatie over methoden en gre- zen van deze geneeswijzen. De werkgroep vindt het belangrijk dat inleidingen en informatie kunnen dienen voor gesprekken en diskus- sies tussen mensen zelf en zo opi nievormend kunnen zijn. ENQUETE Tijdens de bijeenkomst op 16 maart zijn onder de aanwezigen enquétebriefjes verspreid. Twee ënvijftig hiervan zijn terugontvan gen. Mensen gaven hiermee hun voorkeur aan voor de volgende on derwerpen: een volgende bijeen komst voor voeding (34). medicijn gebruik (33), verschillende soorten alternatieve geneeswijzen (37), multinationals als Bayern aanpak ken (1scholing voor zelfdiagnose en zelfbehandeling geven (1). Op grond van deze gegevens besloot de werkgroep na enig over wegen om begin mee een volgen de bijeenkomst te organiseren over medicijngebruik en geneeswijzen BELANGENVERENIGING De werkgroep wil een vervolg maken met de bespreking van het belang, doelstellingen, werkwijze en dergelijke van een konsumen- tenbelangenvereniging gezond heidszorg Een onderwerp dat ook in de Hakhorst naar voren kwam. Als voorlopige opzet daarbij wordt gedacht aan een adres waar mensen om informatie en met klachten kunnen komen Het gaat Natuurlijk bij: ERKOOPCENTRUM BV mei eigen technische diensl Hamersveia;-;*eq6a Teit'-ocm 033 9*338i Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141. erom dat mensen leren bewuster te leven, en dat veronderstelt meer kennis van zaken Hieruit volgt, aldus het verslag van de werkgroep de voorlopige doelstellingen: voorlichtlngsak- tivlteiten, klachtenbehandeling, belangenbehartiging ook op het strukturele vlak (democratise ring van verhoudingen artsen- patiënten). Dit onderwerp zal tij dens de volgende bespreking van de werkgroep gezondheids zorg Leusden terugkomen. De bril voor wie de mode altijd op de voet wil volgen Deze bril met randloos montuur en kunststof glazen is er één uit een internationale collectie die nog slechts enkele dagen in Nederland is. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, /»-«s. Grutterij 3 De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Opliek-Giide "V

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1