burgemeester verrichtte aftrap SMHtT SPGRï Dressuur en springen LRV PC Nimmerdor Rijschoolhouders contra examinatoren Doelpuntjes Schoolvoetbal 1982 Curiïtef VL-biljartseizoen ordt spannend ICKGT eslissingen VOOItSI»ËL Dames- schietclub VOETBAL Behoud Roda VOORSPEL (ZO.) OF WEL SOMS Burgemeester J. W M. Ra- demaker heeft de aftrap ver richt van de wedstrijd Rossen berg-de Holm op de eerste dag van het toernooi in Leusden. De Rossenbergschool is een oude bekende, maar de Holm is nieuw. Afkomstig uit de .Kangoeroe-wijk" (vol hoog- spnngers met een lege zak) zoals wij ter plekke vernamen. Roda-kastelein Ab van Deelen (woensdag van 07.15 tot 23.30 uur in bedrijf) had tij dens het schoolvoetbaltoer- nooi uitstekende hulp van A1- spelers van Roda. De ..zaken" verliepen heel anders dan op een zaterdag of zondag. Pils werd nagenoeg niet getapt, maar de omzet in snoepgoed (vanaf een duppie) was enorm Een meisje van de Hobbit had het niet erg op de scheids rechters begrepen ,,Net als je een doelpunt wilt maken fluiten ze zo hard, dat je snhrikt en de bal naast het goal schopt Dan roepen ze iets als ..buiten spet", maar ik wist al lang. dat er geen zaalvoetbal werd ge speeld. Reactie van een enkele tur ven hoog jochie van Groen- horst op het verzoek om papier en ander afval in vuilniszakken te doen: ,,lk dacht, dat daar gastarbeiders voor moesten zorgen!" ders, van medewerkers en scheidsrechters en van behulpza me onderwijskrachten en andere volwassenen, waarvan diversen een of meer snipperdagen hadden opgenomen. Ook erg blij was Jan Loshuis met de komst van burge meester J.W.M. Rademaker voor de officiële opening van 't toernooi en dat ging ongeveer zo: «Goede morgen allemaal bij dit schoolvoet- baltoernooi, dat voor de tiende keer wordt georganiseerd door meneer Lohuis Met mooi weer en 74 elftal len (inclusief reserves en suppor ters bijna duizend kinderen!) en ik hoop, dat het een sportief toernooi zal worden Vanwege het tweede lustrum van deze.werkdagen in de Paasvakantie" had de burgemees ter een gemeentelijke stropdas voor Jan Lohuis meegebracht als cadeautje en onder een bijna dui zendvoudig ,,Hip hoi" (of iets der gelijks) overhandigde hij het pre sentje om daarna de aftrap te ver richten van de wedstrijd Rossen berg-de Holm ENTHOUSIAST Zeer enthousiast is met het toer nooi begonnen en die stemming Hemze Bakker reikt de prijzen uit. heeft de gehele dag geduurd. Woensdag werden bijna 100 wed strijden van tweemaal 10 minuten gespeeld en de hoogste score - met een treffer per twee minuten - was 10-0 bij Onze Wereld-Palet in groep A (jongens 8-9 jaar). De be langrijkste resultaten waren: Jongens 8-9 jaar: 1. Rossenberg 2. de Hobbit 3 de Vallei 2 Meisjes 8-10 jjar: 1de Hobbit 2. Groenhorst 3 de Bongerd 4. Klim-op Meisjes 11-13 jaar: 1. Wegwijzer 2. Groenhorst 3. Kinderland 1 4. Klim-op Tegen het einde van de middag kwam Heinze Bakker - u kent hem o.m. nog wel van de Tour de Fran ce - Jan Lohuis een handje helpen bij het uitreiken van de prijzen, hoe wel de burgemeester ook in de 'buurt was. Nou. het ging goed en de heer Bakker bleef een neie tijo bezig met bekers, medaljes en vaantjes Het grootste ontzag had hij evenwel voor de enorm met hun kroost meelevende moeders langs de zijlijn. Zelf kreeg de heer Bakker ook een (iets groter) vaantje plus nog een aardigheidje voor alle moeite. Getuige het royale applaus vond iedereen dat prachtig en daarmee kwam het einde van de eerste en zeer geslaagde toernooi- dag. Wedstrijd tussen 't Palet en de Wegwijzer Sportcompetities - om het even of het voetbal dan wel hockey of een andere sporttak betreft - heb ben veel weg van TV-series. Met als onplezierig kenmerk, dat beide ..uitvindingen "uit meerdere afleve ringen bestaan. Op zich niet zo erg, ware het niet. dat zo n aflevering juist als de spanning het hoogst is. wordt afgebroken en u maar weer een week wachten op het volgende deel. Ja toch. of niet soms? Zo ook bij hockey, waar onlangs weliswaar tweemaal op zaterdag en zondag van hetzelfde weekend werd gespeeld. Om in te halen, vol gens de bond en dat gebeurde zo letterlijk, dat Heren 1 in de staart van de ranglijst werd ingehaald door Tempo uit Zwolle Bij de dames in de kopgroep was het nog erger het Lisidunese stan daardteam werd niet alleen inge haald. maar ook nog voorbijge streefd door Phoenix uit Drieber gen. Op het toppunt van de span ning moet u weer wachten tot 18 april - Leusden-Tempo en Phoe- nix-Leusden staan dan op het hoc key-me nu - voordat duidelijk wordt of de heren degradatie ontlopen en of de dames kampioen zullen wor den. Ja toch. of niet soms? Ook de voetballers zijn ineens erg actief. Van zaterdag 3 t/m maandag 12 april kwam in tien da gen tijds een Roda-standaardteam zesmaal in actie. Alsof het niet op kan, maar zo schiet de competitie wel op Het merendeel van die wedstrijden werd evenwel buiten Leusden gespeeld. Enerzijds wat omslachtig voor de rood-zwarte supporters en met name bij de laat ste promotiekansen van de zater- dagploeg. Anderzijds als (schrale) troost voor de zondagformatie als de laatste pogingen tot behoud van het 1e klasseschap onverhoopt toch mislukken. Nee toch. of wel soms? (325) P.O. .EUSDEN/CENTRUM - April mei worden spannende landen voor de biljartvereni- ig Leusden. In de huiscompe- bandstoten is de eerste be- tslng gevallen. De eindstand de veteranen in de woensdag- ule Is (uit 13 partijen): Jekel 22pnt. (121) Aderkerk 20pnt. (1-10) .Keeken 16pnt. (1.39) Ivens 16pnt (1.12) Duinkerken 16 pnt. (1.11) eyer 16ont (109) lekei speelde buiten mededin- igmee, zodat Oderkerk zich ge sist heeft voor de finale met de Erige poulewinnaars, zodra die eend zijn. In de voorronde band- Zen poule D van district Eemland flJenG deBruynenH vanMau- 2e en 3e. De Bruyn promoveer- en verwierf zich een finale plaats. ook nationaal is Leusoens oudste biljartclub weer present. W. Morsink speelt mee in de finale van het Nederland kampioenschap li- bre klein 1e klasse, die van 23 t/m 25 april in Gouda wordt georgani seerd. Voorwedstrijden bandstoten D zijn voorts op de kalender geprikt door Joh de Jonge en L Punt in het eigen clubhuis van 20 t/m 22 april. Voor W. Snapper en Fr Voortman bij BV'75 en voor B Keiler bij VW- Neptunus In beide gevallen van 19 t/m 21 april en voor poule C Band stoten- B is voorzien van 27 t/m 29 april in eigen huis voor W. Sche pers en B Klok en van 26 t/m 26 april voor J. te Roller bij OOO te Baarn Bandstoten-A tenslotte voor F de Bruyn en G Rebergen in de eigen speelzaal van 11 t/m 13 mei en voor W. Morsink en A. Verrijp bij BV'75 van 10 t/ml2 mei a.s. iUSDEN/CENTRUM - A.s. fcg kunnen voor de Leus- Khockey(st)ers belangrijke kslngen vallen. Bij de da- titaat Phoenix - Leusden op xogramma en bij de heren kien - Tempo. In beide ge il een confrontatie van di- i concurrenten. De top-drie (dames, met nog vier wed- kn te spelen, wordt ge ld door: toenix 26 uit 14 tusden 25 uit 14 oom 22 uit 14 oemx - Leusden derhalve de k. die de MHCL-dames moe- wnen om hun kampioensas- 15 waar te maken. Geen een- Ixje opgave maar anderzijds «"hogelijk. Tot nu toe is de dense aanval duidelijk pro ever geweest dan die van mix. kde heren staan voor een be tte beslissing Weliswaarniet d betreffend maar om d'r lui Ter illustratie daarvan eerst de stand in de staartgroep iHBS 14 uit 14 «osden 8 uit 14 fanpo 8 uit 14 toatinchem 6 uit 14 !|bij de aantekening, dat nog tedstrijden gespeeld moeten worden en dat twee ploegen het volgende seizoen een toontje lager moeten zingen Het programma omvat: Leusden-Tempo (2-1) Graspiepers-GHBS (1-0) Upward-Groningen (1-2) Hengelo-GCHC (1-1) Doetinchem-Ede (1-2) Leusden lijkt ons zeker In staat ook de tweede ontmoeting met het Zwolse Tempo te winnen. Graspiepers. Hengelo en Up ward worden de overige thuis- winnaars en Ede trekt in Doetln- chem aan het langste einde. ACHTERVELD - Negen dames van de schietclub bonden in een onderlinge wedstrijd de strijd te gen elkaar aan. Er werden In de kopgroep ditmaal hoge punten geschoten. Anneke Oudshoorn moest haar eerste plaats weer af staan aan An Voskuilen die met 90 punten eerste werd. Anneke Oudshoorn volgde met twee punten verschil nl. 88 punten. De overige dames behaalden de volgende punten: 3. Tiny Tolboom 84,4 Nel Tijmen sen 78, 5. Iny Kok 71,6. Thea van Ruilenbeek 69, 7. Annelies Huur- deman 63. 8. Nel Teunissen 56 en 9. Mien van de Burgwal 48 Vrijdag 16 april 20.00 uur: 8e Roda-kaartavond, clubhuis. 18.00-23.00 uur: KNVB-zaalvoet- bal, de Korf. Zaterdag 17 april 8.00-16 00 uur. NK-voorwedstrij den MRG, de Korf 16 00 uur: korfbal Antilopen-ZKC, BB-park. 20.00 uur prijsuitreiking jeugd clubkampioenschappen BVO, de Meent. 19.00-22.00 uur: basketbalcompe titie, de Korf. Zondag 18 april 08.00-18.00 uur: NK-voorwedstrij- den MRG. de Korf. 10.00 uur damesvoetbal Nijenro- des-Achterveld, Breukelen 13 00 uur: dameshockey Phoenix- Leusden, Drieberqen 14.45 uur: herenhockey Leusden- Tempo, Valleipark. 14.30 uur: voetbal Achterveld- Amsvorde, Kerstenspark. 15.00 uur: Maluku Muda-Roda, Barneveld. s/es van de Bongerd en Kinderland. LEUSDEN/ACHTERVELD - Woensdagmorgen was het al vroeg erg druk op het Bulnlng- park, waar het schoolvoetbal- toernool 1982 van start ging. Op zes (halve) velden voor de jon gens van 8-9 jaar (13 ploegen), de jongens van 10-11 jaar (15 elf tallen), de jongens van 12-13 jaar (16 formaties) en voor niet min der dan 30 meisjesteams van (11 van 8-10 jaar en 19 van 11-13 jaar). Het opvallendst van alles was, dat er nagenoeg geen „schoolzleken" waren. Organisator Jan Lohuis, inmid dels voorzien van een verloofde en van een volle baard - „nog in zijn wintervacht", volgens een van zijn medewerkers - was erg blij met de grote opkomst van spelers en lei- LEUSDEN/ACHTERVELD - Na de inhaaldrukte van de afgelo pen weken nog een poging van de bond om het aantal gespeelde wedstrijden op een gelijk niveau te krijgen. Voor de zaterdagse 1e klasse A maken de navolgende ontmoetingen voor elke ploeg, dat 20 van de 22 wedstrijden ach ter de rug liggen: Unicum-Veensche Boys (0-3) CobuBoys-Hees (2-4) De Nijkerkerveners hebben aan 1 puntje genoeg om Roda definitief van de promotiekansen af te hou den. Naar wij vrezen zal dat wel gebeuren. De tweede ontmoeting is van geen belang meer voor de ranglijst Voor de zondagse 1e klasse A worden op 18 april vier wedstrijden gespeeld en dat zijn Lelystad-Veensche Boys (1-2) Maluku Muda-Roda (1-4) Achterveld-Amsvorde (1-1) Actif-KVVA (2-2) Op donderdag 22 april volgen: Naarden - Maluku Muda Achterveld - Roda (4-2) Voor Roda en in mindere mate voor Naarden wordt het een be langrijk en wellicht beslissend pro gramma. De Buiningparkers star ten met 1 punt achterstand en 2 wedstnjden meer gespeeld. Er moeten relatiel dus 5 puntjes wor den gepakt om met Naarden gelijk te komen Een zeer zware opgave met het vrijwel reeds gedegradeer de Maluku Muda als centrale te genstander Overigens kunnen de Barnevelders theoretisch zowel Roda als Naarden op de ranglijst nog passeren Rest nog de derby Achterveld - Roda Normaal gesproken wordt Ach terveld winnaar (meer winstpun ten, meer vóór- en minder tegen treffers - van het ongetwijfeld druk bezochte duel, waar in alle geval de SVA-pennlngmeester een goede middag aan zal bele ven. Een kat in nood doet wel eens vreemde sprongen en Ro da Is op dit moment zo'n katl LEUSDEN - Op Paaszaterdag en -maandag werden pony- resp. ruiterwedstrijden georganiseerd door de LRV PC Nimmerdor. Door de omringende bossen wa ren ook de vele toeschouwers redelijk beschermd tegen de gu re noordenwind op de desbetref fende weilanden aan de Buurt weg In Den Treek. Op de eerste dag stonden de pony's centraal en op de tweede dag de paarden. Dressuur en springen waren de onderdelen, waarop Nlmmerdor- leden flink wat prijzen in de wacht wisten te slepen. Er was ook een mooie 2e prijs voor een ruiter van de Achterveldse Sin gels. Bij de pony's begon Sasha v.d Brink op Baldur met een ex aequo 5e prijs in dressuurring 1Jolanda Freede (Fabula) met een 3e en Igna Heiwegen (Rascal) met een e o 4e prijs in ring 2 kwamen ook goed voor de dag. De resultaten bij het springen waren: B-springen cat. B/C: 2e Ankie Steenbeek op Brigitte. 3e Ankie Steenbeek op Bonny B-springen cat. D: 1e Magan v Daatselaar op Silver 8e Ineke Wallet op Bento. L-springen cat. B/C: 3e Cornelia Pries op Pasje L-springen cat. D: 4e e a Ellen Steenbeek op Irez. 7e Hans Kreikamp op Kimbel MZ-springen cat. B/C/D: 1e e.a. Joan Kempkes op Toski 4e Niels Volbeda op Ankie. TWEEDE PAASDAG Op Tweede Paasdag kwamen de paarden In actie. Bij de dres suur won Nimmerdor vijf prijzen: mevr. Y. Gijsbertse met Onno werd 2e in ring 1, mej. A. Schim mel met Jolly Fellow e.a. 5e in ring 2 en B. van Duivenboden (Stargazer), mevr. M. Hamoen (Toska) en A. Baars (Realist) 1e, 3e en e.a. 5e In ring 5. De heer A. Schimmel (Odette) van de Sin gels werd 2e in ring 3. Het B- springen werd gewonnen door A. Baars op Realist, mej. A. v.d. Berg op Tamerlane werd 6e bij het L-sprlngen en het MZ-sprin gen werd een Nimmerdor-aange- legenheid met R. v.d. Burg op Patrick als winnaar en H. v.d. Brink op Pardoes als goede 2e. Nog even terugkomend op Paas zaterdag: in de dressuurring 7 werd Jolanda Rutte van de Sin gels op Hey Jong 1e. Statiefoto zaalvoetballende rijinstructeurs en examinators. Een sporthal en met name de Korf is bestemd voor iedereen (die er een tientje of wat per uur voor over heeft) en bepaald niet alleen voor erkende sporters of sportclubs Dat is tijdens de paasdagen weer eens bewezen met een zaalvoetbalwedstrijd tussen rijschoolhouders en examinatoren - wij hebben deze volgorde alleen aangehouden als een hommage aan de uiteindelijke winnaars - uit kring 59 en dat betreft Amersfoort en omgeving. De Leusden aren F v.d. Heijden njschoolhouderen E. Terpstra (examinator) waren de initiatiefnemers van het voor het eerst plaatsvindende evenement. Dat een te groot ontzag voorde examinatoren niet altijd nodig is. bewezen de rijschoolhouders, die zonder enige angst of nen/ositeit de confrontatie aangmqen en met 7-3 zegevierend de proef volbrachten. Van de rijschoolhouders wist u dat reeds, maar ook de examinatoren bleken heel gewone mensen te zijn Vooral na afloop van het treffen was het bar gezellig aan de Korf bar. waar meteen al weer plannen werden gesmeed om van dit informele contact een jaarlijks terugkerende aangelegenheid te maken. van de Wegwijzer i

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7