Playtime" van Jacques Tati oeren tegen multinationals „Fuera de Aqui" Vierde amateurfilmfestival in het Filmhuis Europees Gestolen ïntwoordelijk- Asterix Slordig sociaal maatschappelijke diensten Kleurwed- strijd bij Midi RIJDAG 16 APRIL 1982 kijk op de film Frankrijk, 1976. Regie en Jacques Tati Scenano: Jac- •ati. Camera Jean Badai en An- Windmg. Montage: Gérard Polli- Met Jacques Tati, Barbara Den- «arc Monjou en George Faye. Filmhuis Appelmarkt. Amers- Nachtvoorstelling zaterdag- 23 uur. Jacques Tatl's „Playtime" |>lj de première, nu zo'n dertien deden, beweerd dat de film zijn Intlg jaar vooruit was. De kans groot dat deze grote, meest kelijke en meest „Tatl-achti- van allemaal In de jaren '80 irderlng krijgt die hij verdient. de Aqui." (Hoepel op!), Bolivia egie rge Sanjines. Zwartwit uten Theater: Filmhuis Appel- Amersfoort, zaterdag tot en sdag, 20.15 uur. m vertelt het waar gebeurde van een boerengemeen- dle zich verzet tegen de prak- m multinationals: exploitatie natuurlijke bronnen en onder van de eigen cultuur. Fuera Is een gespeelde recon- Het vooruitlopen op de tijd heeft niet alleen betrekking op het thema van de film. de veramenkanisering van Panjs, maar ook op de vorm die Tati aan zijn meesterwerk heeft gegeven Op het doek passeert van alles tegelijk - een manier van mise-en-scène die wel eens de „democratische manier" is ge noemd De kijker zou zelf zijn keus kun nen maken uit de gelijktijdig gepresen teerde grappen, al naar gelang z'n voor keur. Dit in tegenstelling tot de „analyti sche" methode, waarbij de toeschou wer door kadenng en montage met zijn neus op de keuze van de regisseur wordt gedrukt. Bij deze theorie wordt echter weieens vergeten, dat de regis seur andere middelen heeft dan monta ge en camera-afstand om zijn visie aan de kijker op te dringen Tati gebruikt bijvoorbeeld heel effectief de kleur en de beweging binnen het beeld, om toch even fijntjes de aandacht te vestigen op wat hij als belangrijk heeft uitgekozen. „Playtime" is in grote lijnen in drie grote episodes te verdelen. De eerste speelt op de luchthaven Orly waar Ame rikaanse toeristen arriveren op een ge heel verzorgde reis. In het tweede deel verschijnt meneer Hulot die op een han delsbeurs met de toeristen te maken krijgt. Of liever gezegd: de toeristen knj- gen met Hulot te maken Daarna verhuizen we naar een dure nachtclub waar alles fout gaat de grote finale. Het was met name de Amerikaanse kritiek die enthousiast op „Playtime" heeft gereageerd. Zo schreef Penelope Gilliatt in „The New Yorker" „Hoofd persoon in de wereld van deze film is het decor Het is een heroïsche hoofd persoon, of een die tenminste probeert heroïsch te zijn: in elk geval niet schurk achtig. We zien prachtige, gladde op pervlakken van metalen platen, pas ge legde hoogglanzenden linoleum tegels waarvan de lijm loslaat en die aan de zolen blijven plakken, glazen deuren die zo vlekkeloos zijn dat een man die met gebaren om een vuurtje vraagt het publiek voor een raadsel stelt, want wat is de reden voor dit stommetje spelen? Alles wordt duidelijk als de onzichtbare deur open gaat en contact mogelijk maakt Met zijn subtiel-komische film maakt Tati ons duidelijk dat de dramati sche situatie oude stijl dood is En even dood is de conventionele intrige van ex positie en ontknoping. Hij neemt zelfs niet de moeite om een uiteenzetting te geven van de evidente situatie van de mens contra een onmenselijke omge ving. Tati toont die mens terwijl hij de dodelijke nieuwe staat van het moderne leven stevig omarmt, vol vreugde en dankbaarheid, waardoor de moorden de kracht ervan des te duidelijker naar voren wordt gebracht De bewoners van ,,Playtime"-wereld hebben zeker weet van racisme, milieuvervuiling, ar moede. de bevolkingsexplosie, drugs, melancholie, de corruptie in de politiek en de financiële wereld, maar deze we tenschap wordt in hun bewustzijn opzij geveegd als houtkrullen in een nieuw gebouw, ledereen in deze film beschikt over de kleine ziel van een bekrompen huisvrouw. Ja, schat, ik heb gehoord van die vluchtelingen, maar denk erom dat je geen vuile vingers maakt op die mooie stalen deuren van de lift structle. De mensen In het boeren dorp Kalakala leven volgens oude tradities en bewerken de grond zoals zij dat allang voor de komst van de Spaanse kolonisten deden. Deze me thoden en hun collectivisme hand haven zij, omdat zij de natuur goed kennen en In perfecte harmonie daarmee leven. De armoede en het gebrek waarmee zij tegenwoordig geconfronteerd wor den. veroorzaakt door dd uitbuiting door de heersende klasse, leiden ertoe dat een deel van de bevolking zich aange sproken voelt door een religieuze sekte die voedsel en medische zorg komt ver strekken om hun naargeestige religie aan de man te brengen. De dorpsge meenschap wordt in twee kampen ver deeld, waarvan een zich voorbereidt op het einde van de wereld, en materiële en culturele waarden niet meer interes sant vindt, waardoor de op collectieve arbeid gebaseerde dorpseconomie zwaar te lijden heeft. In tegenstelling tot de „bekeerde" indianen, bereiden de religieuze sekteleden zich niet voor op het einde van de wereld. Zij besteden veel tijd met het onderzoeken van de bodem en het analyseren van de in het gebied aanwezige mineralen. Ook wordt door hen. zonder dat de indianen het weten, een sterilisatiecampagne doorgevoerd. Een mijnbouwmaatschappij wil een laag in het gebied gaan exploiteren Door toedoen van de sekte is de een heid van het dorp verdwenen, de reli gieus beïnvloede indianen zien de komst van de mijnbouwmaatschappij, wat inhoudt dat de indianen van hun orond moeten verdwenen als een straf van God. waardoor slechts enkele fami lies zich willen verzetten tegen de ge dwongen verhuizing Door omkoping van een minister en later ook de presi dent kan de mijnbouwmaatschappij met hulp van het leger de indianen verdrij ven en hun dorp in de brand steken De verbannen indianen slagen erin de steun van anderen te verwerven, en 15.000 indianen op een vergadering bij een besluiten de wegen te blokkeren om het onrecht ongedaan te maken Het leger van de heersende klasse drijft met wapengeweld de barricades uit een. Een belangrijk deel van de india nen ziet de strijd als een rassenstrijd. maar enkele politieke leiders zien het als een klassenstrijd en stellen voor eenheid te zoeken met de arbeiders in de steden tegen een gemeenschappe lijke vijand, het imperialisme Twee dorpjes nemen de bewoners van Kalakala op. de strijd is nog niet gestreden. AMERSFOORT - Filmhuis/theater Appelmarkt organiseert voor de vier de maal, op 16 mei, een amateur-film festival. Op deze dag worden ama teurfilmers uit Amersfoort en omge ving In de gelegenheid gesteld, om hun films aan een groter publiek te tonen, dan alleen aan familie, vrien den of buren. Amateurfilmers, die belangstelling hebben, worden hierbij van harte uitge nodigd om aan dit festival deel te ne men, Enkele spelregels hierbij zijn. de films moeten op Super 8 (of 16 mm) zijn opgenomen; ze mogen niet langer zijn dan 20 minuten en liefst voorzien van geluid (randspoor of cassette). Aan het meedoen zijn geen kosten verbonden, maar er zijn dan ook geen pnjzen te winnen. Namelijk naast het vertonen voor een groter publiek, ligt de nadruk van dit festival op het uitwisse len van ideeën, gedachten, technieken en andere wetenswaardigheden met betrekking tot film en inhoud. Hef festival kan derhalve een plaats zijn om in aanraking te komen met meerdere facetten van de filmhobby. Tijdens het vorige festival bleek dit, door het grote aanbod van films, dat bestond uit documentaires, speelfilms, experimenten met films en verrassend genoeg veel en goede animatiefilms. Omdat bij het maken van een film meer komt kijken dan alleen het opne men. worden filmers ook gevraagd draaiboeken, foto's, dekorstukken e.d. ter beschikking te stellen. Hiermee wordt voor het festival een tentoonstel ling samengesteld. Hebt u belangstelling? U kunt zich telefonisch opgeven of meer Infor matie krijgen bij Peter Evers, tele- Scène uit de amateurfilm ,,Miep" van P. Evers en G. Kennis. 1981. foonnummer 755173 en Willem la Verge, tel. 18837, beiden in Amers foort. De aanmeldingen moeten bin nen zijn voor 1 mei. andere kant: de affiches met de waarschuwing hangen er niet voorniets. Dus, iaat waardevolle spullen thuis of doe ze, zoals tegenwoordig veel te zien is, in een plastic zak en neem ze mee naar de plek waar gesport wordt en waar iemand op de spullen kan passen. Het kan veel ellende besparen. ie Marnix Kreijns van Loo in Breda ip den Camp tond dinsdagavond weer )de agenda van de mmissie Algemene iszaken: het roken de gemeentelijke iringen. Het was op de van die bijeenkomst gekomen dank zij de nlngen van de heren (PvdA) en Bloemhof )ie hadden namelijk in lere vergadering ondigd een voorstel te 'erhetaan banden van het roken tijdens omsten in gemeentelijke ren. Jan Jacobs, het op nentenig rokende lid van missie, kwam met het om tijdens raads- en slevergaderingen en alle keandere bijeenkomsten d! meentehuis telkens de eopnderhalf uur niet te 'olgens Jan Jacobs is het de lensen dat niet (meer) tg oeiende en daarmee ook sgd lal mensen dat last heeft en. Vandaar zijn voorstel, is per behelsde een en *n half jaar of een jaar op doen. md juichte, ie) wart (CDA) liet weten van Ie zijn. dat het ieders irantwoordelijkheid is rol nlng te houden met het dap waarin hij verkeert ixljsoms niet te roken, van Tiel vond ook dat naai afhankelijk was van andigheden en zei niets «een „heilige regel", dereins (SGP/GPV) die fdsvanhetrokenafis, nog goed heugen, dat 'ente roker vaak 'Iniet merkt dat een ®t van zijn gerook heeft, deraadszaalvanhet 9emeentehuis voorzag gproblemen.Dle wordt igoed geventileerd, burgemeester zelf Jpdat het verbieden van 'n soort modegril ■nis. Honderd jaar of bben rokers en ers vreedzaam kunnen 'en en „nu wordt dit geweten van het ndsevolk reven". er dus naar uit, dat het el roken nog even voor «verantwoordelijkheid bans tijdens ungen In gemeentelijke „Laat geen waardevolle spullen achter In de kleedkamer." Bij elke sportvereniging hangt In het clubhuis wel een affiche met deze slogan. Een waarschuwing die er voor moet zorgen dat sporters na hun training of wedstrijd niet een koude douche krijgen bij de ontdekking dat geld en horloges zijn gestolen uit de kleedkamer. Toch zijn er altijd nog mensen die deze waarschuwing in de wind slaan en rustig waardevolle spullen in hun jaszakken achterlaten In de veronderstelling: „Bij mij wordt toch niks gepikt." Dat hadden ze gedroomd. Afgelopen zaterdag heeft een stel voetballers uit Ermelo, op bezoek bij Roda 46, ondervonden dat een diefstal uit de kleedkamer zo gepiept Is. De voetballers van DVS ontdekten na hun gewonnen wedstrijd tegen Roda 4 dat bij enkelen horloges, jassen, autosleutels, en geld waren ontvreemd. Bijzonder triest en sneu voor de ionaens uit Ermelo. Maar aan de Nog een brandende kwestie dinsdagavond in ABZ. Moet Leusden weer lid worden van de Raad van Europese Gemeenten of Is het juist geweest om die kostenpost- 1200,-'s jaars- te schrappen in het kader van de bezuinigingen? Het was Rademaker, die de commissieleden deze vraag nog eens voorlegde, want volgens de burgemeesterwas dat lidmaatschap nogal onderhands geschrapt. Een principiële discussie was er niet over gevoerd. Dinsdagavond wel. Gerrit van Tiel bleek zich altijd al te hebben afgevraagd wat het nut van dat lidmaatschap eigenilljk geweest was, ongeacht de kosten ervan. „Zo'n Europese eenheidsgedachte, dat kan natuurlijk heel Idealistisch zijn, maar de Raad van Europese Gemeenten zie Ik nou niet zozeer als een belangrijke drager van die gedachte," aldus Van Tiel, voor wie hernieuwing van lidmaatschap dus niet nodig is. Ook niet voor Harm Offereins: „In de eerste plaats zijn de partijen die Ik vertegenwoordig geen voorstander van de Europese Gemeenschap. Bovendien denk ik: moet de gemeente nu op deze wijze zo'n gedachte stimuleren. Bij verkiezingen voor het Europees parlement blijken de mensen er ook niet zo erg warm voor te lopen." Voor Herman Baaiman hoefde het ook al niet, Rinze Bloemhof, vond het in het kader van de bezuinigingen genomen besluit verstandig en Jan Jacobs had daar niets meer aan toe te voegen. Alleen van Ton Zwart hadden we nog best lid van de club mogen blijven. „Ik betreur het toch wel dat op deze manier tussen de tramrails is geraakt," aldus Zwart, die voorstander bleek van het aanhouden van lidmaatschap. „Als het dan ook maar eens een beetje meer naar buiten treedt. We moeten wat meer aan de PR-kant doen, die Europese gedachte een beetje uit de taboesfeer halen." Zwarts pleidooi heeft niet mogen baten. De burgemeester had inmiddels de koppen geteld en vastgesteld dat het lidmaatschap van de Raad voor Europese Gemeenten momenteel niet meer is weggelegd voor Leusden. Resteren nog twee problemen: - het verwijderen van die bordjes met sterren onder de naamborden van de gemeente Leusden zou misschien wel meer dan 1200 gulden kunnen kosten: - en hoe moet het nou met dat wandkleed in de raadszaal, waarin ook zo overduidelijk Europese sterren te zien zijn? Leusden, en België twee gasten rijker. Deze gasten dragen zelf niet bij in de omzet van deze restaurants, maar hun aanwezigheid moet de andere gasten daartoe wel aanzetten. We hebben het over Asterlx en Obelix. Voor de komende jaren hebben de AC-eetgelegenheden de exclusieve horecarechten kunnen bemachtigen om de figuren van Asterix en Obelix, de Romeinse striphelden. Een persbericht van AC-restaurant Oud Leusden vertelt ons. dat „vooral de kinderen volop de gelegenheid krijgen om met deze striphelden kennis te maken. Zo is een speciaal menu samengesteld, waarbij de kinderen dan ook nog een leuk presentje krijgen, namelijk een zogenaamde vliegende schotel die geheel In Asterix en Obelixstijl Is uitgevoerd. Verder zijn de speelhoeken van de restaurants in het teken gezet van de Romeinse tijd. Toch benieuwd hoe zo'n vliegende schotel in Asterix en Obelix-stijl eruit ziet? Vanaf half april zijn de vierentwintig AC-restaurants in Nederland, waaronder ook die In De provincie Utrecht verspreidt een lolder met kleine wetenswaardigheden over de provincie, zowel topografische als bestuurlijke Onderdeel van die folder is een eenvoudig kaartje van de provincie Utrecht met daarop aangegeven de woongebieden en waterpartijen De wakkeren onderons zullen echter op bijgaande afbeelding zien. dat het kaartje nou niet bepaald actueel is. Want wat zien we staan Leusden en Hamersveld. De Achtervelders zullen wel uit hun vel springen, omdat hun dorp in het geheel niet voorkomt op het provinciekaartje. Slordig Of zou het geld voor een aangepaste herdruk op zijn HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Bnnkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, LantinkA/er- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. E. Verhagen, Berkenlaan 29, Leusden-C, tel. 944223. Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen APOTHEEK: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18 uur Buiten deze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 tot 20 uur en op zaterdag-zon- en feestdagen van 14- 14 30 uur en van 17 30 tot 18 uur (week. vrijdag 16 t/m donderdag 22 april) Apotheek Leusden, De Biezenkamp 16, Leusden, tel. 942303. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124, Amersfoort, tel. 15335. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. C. Dlgnum, W. van Amersfoortstraat 38, Achter veld, tel. 03425-1333 dienst Bovendien heeft deze zuster avond dienst van donderdag 15 april t/m woensdag 21 april. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot: Mevr. R. Dijkhuizen, H. van Vlanden- straat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddaa 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-secreta- riaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67. Barneveld. tel 03420-16141) MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle- ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst. Bolderikhof 18. tel. 945618 Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE) maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC) dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur; PSC: donderdag van 9 tot 10 uur; MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur. Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel. 940818 Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur. MDE: maandag van 11 tot 12 uur (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefomsche Hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland. tele foon 035-45555) GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. telefoon 945618 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur. Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13. telefoon 940818. Gezamenlijke Kruisvereniging (AIMD): maandag van 13 30 tot 14 30 uur. Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken: Leusden: maandag van 17 tot 18 uur; woensdag van 17 tot 19 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur Achterveld: maandag en woensdag van 16 30 uur tot 17 30 uur en vnjdag van 19 tot 20 uur HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve. Filmagenda Amersfoort 033-14632 GRAND Snouckaertlaan 4 Das Boof Do.Ma.Dl Wo 1.30-6.45-9.15 Vr Za. 1.30-7 00-9.45 Zo. 2.00-4 30- 700-9.45 Leeftijd 12 jaar Op de snelweg breekl de hel los Do.Ma.Dl.Wo 1.30-6.45-9.15. Vr.Za. 1 30-7 00-9.45. Zo. 2.00- 4 30-7.00-9 45. Leeftijd: a l. Les uns et les autres Dag. 1 30-8.00 Leeftijd: 12 jaar 5 O.B (Standard Operation Bulls hit) Do Ma Di.Wo. 1.30-6.45-9 15 Vr.Za. 1 30-6.45-9.30 Zo. 1 45- 4.15-6.45-9.30 Leeftijd: a.l. Sleeper Do Ma Di Wo. 1 30-6.45-9.15. Vr.Za. 1.30-6.45-9.30. Zo 1.45- 4 15-6.45-9.30 033-18900 Cinema Stadsring 30 Het beest Dag. 1.30-6 45-9.15 Zo tevens 4 00 Leeftijd: 12 jaar Stripes Dag 1 30-6.45-9.15. Zo. tevens 4.00- Leeftnd a.l. 033-33655 Euro Stadsring 32 Banana Joe Do.Vr Ma.Di Wo 1.30-6 45-9.15. Wo Za 6.45-9.15. Zo. 1.30-4.00- 6.45-9 15 Leeftijd: a.l. Duo Westsingel 7 Gepeperde pizza poesjes Dag. 2.15-7 15-9 30. Zo. tevens 4.30 Leeftijd 18 jaar Karateslagen voor de gele tijger Dag 2.00-7 00-9.15. Zo tevens. 4 15 Leeftijd 16 jaar Nachtvoorstellingen zaterdag Duo Een gastvrouw onthult 24.00 Leeftijd: 18 jaar mr. billion (terence hill) 23.45 Leeftijd 16 jaar KINDERVOORSTELLINGEN Euro tel. 033-33655 The Anstocats Geheel Nederlands gesproken Wo. en za. 1 45 Reserveren en kassa Cinema/euro en grand dag. 1 00-2 30 en 6.00-10 00. zo 1.00-10.00 do ma.di.wo. 1.00-2.30 en 6.15- 9.45. vr.za. 1 00-2.30 en 6.00- 10.00 zo. 1.00-10.00 FILMINFORMATIE 24 uur per dag. bel 033-622 411 Noordwijck en Langenbeek mevr. Langbroek, Weesboom 13, telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20, tel. 944237 Voor Leusden-zuld: Mevr. Abbrlng, pr Chnstinalaan 7, tel 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, tel 940635. Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35. tele foon 941350. ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 941102. Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel. 727203 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen). Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid. Te lefoon 033-943722 b.g.g 940182 WELZIJN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren). Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 941218 Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat. tel 03425-1333. DIVERSEN: Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak. Werkgroep „Laat Leven", afd Leus den Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel 033- 942291 en 940541Bureau Amersfoort 620244. LEUSDEN - Cafetaria Midi In Leusden zuid had vanwege de Pasen een kleurwedstrijd uitge schreven voor kinderen. Alle kinderen konden een leuke kleurplaat van een paashaas gra tis afhalen. Erg veel leuke tekeningen wer den er in gestuurd en voor vakfoto graaf Paul de Smalen was het dan ook niet gemakkelijk ze allemaal te beoordelen Uiteindelijk koos hij vier tekeningen en de makers er van werden verrast met een waar debon Alle andere kinderen kre gen een aardige attentie De prijs uitreiking vond op tweede paasdag plaats. Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel. 944235, Grienden 16, Leusden Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e o. Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde, Bretagne 22. telefoon 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26. POLITIE: Algemeen alarmnummer: 03404- 24824 Politle-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktle van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9