êi %z. en W. komen commissie CDA-fractie tegemoet Aanleg fietsdoorsteekjes per geval gaan bekijken Fir PR informatie-avond oor werkloze Jongeren Werkings tijden van stoplichten in werkgroep II AAR HOOFDLIJNEN VOOR STRUCTUURPLAN SOEPELER SB Vandaag in de Leusder Krant VASTSTELLING VERKEERSPLAN NADERT Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Vergadering werkgroep Milieu-educatie WERKGROEP MILIEU EDUCATIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Rcdaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b g g (03420) 16141 Telen d D U 40261 Giro 871441 Abonnement 14.05 per kwartaal. Uitgave B O,U B V DINSDAG 20 APRIL 1982 13e JAARGANG NO. 106 S O O ft 444 44 4 Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het college an B&W heeft een slok water ij de wijn gedaan in het voor- lel aan de gemeenteraad om e hoofdlijnen van beleid oor het maken van een struc- jurplan definitief vast te stel- »n. Dit is vooral het gevolg an de kritiek die de raads commissie Openbare Werken jn Ruimtelijke Ordening, en iet name de CDA-vertegen- woordigers, heeft gehad op de keuzenota van het struc tuurplan. Uit het concept raadsvoorstel, dat vanavond in de commissie OW/RO wordt behandeld, blijkt dat het dagelijks bestuur van Leusden zich derhalve soepe ler opstelt ten opzichte van de toekomstige woongebieden en het aantal te bouwen wo ningen. Zo hebben B&W het aantal van 254 woningen, dat na afronding van de Tweede Fase per jaar gebouwd moet worden, laten va ren. Gekozen is voor een formu lering afkomstig van de CDA- fractie, waarin staat dat bij de totstandkoming van ieder be stemmingsplan voor toekomsti ge woningbouw de werkelijke woningbehoefte in nauw overleg met de raad zal worden vastge steld. In het concept-raadsvoor stel schrijven B&W ..De vast te stellen hoofdlijnen van beleid voor de woningbouw en de werk gelegenheid zijn voor de bepa ling van het totale ruimtebeslag voor de periode 1985-1995 van doorslaggevend belang Het in de keuzenota aangegeven ruim tebeslag is gebaseerd op de uit gangspunten zoals deze mo menteel op basis van onderzoek kunnen worden overzien Het is zeer wel mogelijk, dat in de toe komst het werkelijke ruimtebe slag door bijvoorbeeld een ande re dan de berekende woningbe hoefte. afwijkt van de huidige prognoses. Bij de totstandko ming van ieder bestemmings plan voor toekomstige woning bouw zal de werkelijke woning- .EUSDEN Het werkloos- idsprobleem, met name onder igeren, zal morgen woens- centraal staan tijdens een eenkomst in De Hakhorst. De- avond wordt georganiseerd or een projektgroep van de 'R en staat open voor alle ge- eresseerden die initiatieven Hen ontplooien op gebied van bestrijden van dit probleem. Het centraal buitengebied (ten zuiden van Schoolsteegbosjes) zal nu rond 1990 worden aangewend voor woningbouw Voorafgaande zal echter eerst, zo stellen B&W de raad voor. de vraag beantwoord moeten worden welke bestemming het gebied 't Vliet in het noorden krijgt (wonen, werken). In verband hiermee is een aan tal mensen uitgenodigd dat zich al bezighoudt met alternatieve werkzaamheden, zoals het op zetten van kleine bedrijfjes Daarnaast zullen drie organisa ties die thuiszijn in deze materie aanwezig zijn met informatie. Het gaat om de stichting Memo. Buskruit en het Arbeidsbureau Onjfh«nkeh|k nieuwsblad voof de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*>pend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkingstijden van verkeerslichten is een van de onderwerpen die de werk groep Verkeersaangelegenhe- den gaat behandelen in haar ver gadering van komende donder dag. Er zal dan gesproken wor den over een ontwerp-voorstel om de meeste verkeerslichten slechts in de spitsuren te laten branden. Voor de rest van de dag kunnen ze gewoon knipperen. De werkgroep Verkeersaangele- genheden vergadert donderdag 22 april om 20.00 uur in het gemeente lijk informatiecentrum aan de Zwar- teweg De agenda ziet er zo uit: 1. Opening 2. Inventarisatie van vragen 3. Verslag vorige vergadering 4 Mededelingen Verzoek aan de provincie tot instelling voorrangsregeling op de Horsterweg - Vaststelling van de halte plaatsen busroutes 5 Samenstelling van de werk groep 6 Werkingstijden verkeerslich ten 7 Gegevens V A K.-rapport 8 Wijziging bebouwde kom i.v.m. verkeersmaatregelen 9. Verzoek bewoners Essex 10 Verkeerslichten Arnhemse- weg/Maanweg 11Prioriteitenstelling parkeren Groenhouten/de Wetering 12 Verkeersmaatregelen Akker hoeve 13 Veelichten Horsterweg 14 Rondvraag 15. Sluiting B0NTBEWARING REPARATIE M0DELM0DERNISEREN op eigen atelier ALCANTARA L. mantels - K. jasjes - pakjes HEREN: Blazers - auto- coats - L. mantels K. BERGSTRAAT 12-14 AMERSFOORT tel.:033-15283 Lid Stichting bontwaarborg behoefte in nauw overleg met de raad worden vastgesteld Deze zal de basis vormen voor de aan vang van het plan en het tijdstip van realisatie" De formulering over de bebou wing na voltooiing van 't Ruige Velt (600 700 woningen) isook enigszins afwijkend van die in de eerder behandelde keuzenota Daarin staat dat na 't Ruige Velt direct het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes aan snee komt. Dit nu is wat afgezwakt en weer min of meer onder druk van de christen-democraten in de raad B&W schrijven in het con ceptraadsvoorstel: ,,ln principe zal na het gereedkomen van 't Ruige Velt en inbreiden in de bestaande bebouwing verdere woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes in het gebied Langesteeg plaatsvinden Hier aan voorafgaande zal de vraag beantwoord moeten zijn welke bestemming (wonen, werken of anderszins) aan 't Vliet gegeven dient te worden Voorlopig zal aan dit gebied een reservefunctie toegedacht worden Dit betekent dat er thans nog geen beslissing over genomen behoeft te wor den Het gebied Langesteeg is gelet op deze volgorde bedoeld voor de woningbouw op langere termijn. Daar wij van mening zijn, dat er ten aanzien van de ontwik keling van de woningbehoefte vrij grote onzekerheden bestaan wordt voorshands door ons aan genomen dat bebouwing van dit gebied niet eerder dan rond 1990 zal plaatsvinden." WERKGELEGENHEID De structuur voor de toekom stige werkgelegenheid is tevens in het concept-raadsvoorstel enigszins gewijzigd. Het college is afgestapt van vier hectaren („schone") werkgelegenheids- terrein In 't Ruige Velt. Nu wordt het als volgt omschreven: „In het kader van het binnenkort op te stellen bestemmingsplan zullen wij in nauw overleg met de raad bezien of en in welke mate enige vorm van werkgelegenheid in dit plan opgenomen dient te wor den". Als werkgelegenheidsge- bied houdt het dagelijks bestuur van Leusden vast aan het gebied De Horst en wordt er nu aan toegevoegd, dat dit gebied nog in westelijke richting vergroot kan worden overeenkomstig het streekplan van de provincie. Voor de rest zijn de hoofdlijnen in de keuzenota overgenomen in het concept-raadsvoorstel, waarin het beleid voor de uitbrei ding van Leusden is opgenomen en dat moet leiden tot de tot standkoming van een structuur plan. Ten overvloede laten B&W weten, dat dit structuurplan slechts de hoofdrichting van de toekomstige ontwikkeling van Leusden aangeeft ..Het is dus geen plan dat na vaststelling pre cies zo moet worden uitge voerd". aldus het college ONDERWIJS De resterende hoofdlijnen van beleid voor het maken van een structuurplan zijn. Bevolking en woningbehoefte Na afronding van het bestem mingsplan Tweede Fase zal gebouwd worden voor de ei gen behoefte Het ruimtelijk beleid zal geba seerd worden op het bevol kingsmodel van de natuurlij ke aanwas, waarbij is aange nomen dat de woninqbehoef- vervolg op pagina 3 Commissie OW/RO behandelde donderdag keuzenota. Niet meer woningen bouwen dan gezamenlijk wordt afgesproken 3 Invaller redde première van „Miranda" door toneel vereniging Eendracht 3 Anco Mali bezocht internaat voor bijzonder jeugdwerk De Hohorst: „Mensen weten niet wat in grote witte huis gebeurt"5 ABTB en KPJ vierden samen Isidorusfeest 5 Kinderland en Onze Wereld winnaars tweede dag schoolvoetbal 1982 7 Roda (zondag) won incidentrijke wedstrijd7 Overig sportnieuws 7/9 Autopagina met test vernieuwde Datsun Cherry 1300 en rij-impressies van Volkswagen Golf GTD en Audi 80 turbo-diesel 8 LEUSDEN De werkgroep Milieu-Educatie van het CML vergadert donderdag 22 april om 20.00 uur In de commissiekamer van het oude gemeentehuls aan de Burgemeester de Beaufort- weg. De agenda luidt als volgt: 1 Notulen vorige vergadering 2 Ingekomen stukken 3 Coórdinatieteam vergadering 4, Straatnamenboekje 5. Termijnschema waterles en wereldmilieudag 6 Secretariaat van de werk1- groep 7 Wat verder ter tafel komt 8. Rondvraag (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De aanleg van fietsdoorsteekjes zal van geval tot geval bekeken worden. De busvoorstadlijn zal moeten lopen via de route Groene Zoom - Centrumweg - Clarenburg - Beekridder. Zodra de wijken Claeverenblad en Wildenburg gereed zijn zal de voor- stadlijn de route Groene Zoom - Zuiderinslag - Hamersveld- seweg - Clarenburg - Beekridder gaan volgen. De Centrumweg zal in principe niet onderbroken worden. Dit zijn drie van in totaal zes punten die het college van B. en W. definitief opgenomen wil zien worden in deelnota 2 van het Verkeersplan. De gemeenteraad wordt derhalve voorgesteld hier mee akkoord te gaan. Vanavond zal de raadscommissie Openba re Werken en Ruimtelijke Orde ning het concept-raadsvoorstel over de vaststelling van deelno ta 2 van het Verkeersplan behan delen. Het dagelijks bestuur van Leusden stelt verder voor om te vens in die nota op te nemen, dat de Asschatterweg ook voor au toverkeer wordt aangesloten op de Middenweg, dat bij de stede- bouwkundige uitwerking van 't Ruige Velt ernaar gestreefd zal worden te voorkomen dat er een aansluiting in de binnenbocht van de Randweg wordt gereali seerd en dat de Maanweg wordt aangewezen als een hoofdroute voor het autoverkeer. Al deze punten stonden aanvankelijk niet in de concept-deelnota 2 van het Verkeersplan. Deze wijzigingen c.q aanvullin gen op de nota zijn voor een ge deelte het gevolg van de bespre king die de werkgroep Verkeers- aangelegenheden daar aan heeft gewijd en van de inspraakreacties van de Leusdense bevolking. Zoals bekend reageerden tussen de 250 a 300 mensen op het tweede deel van het Verkeersplan. Het merendeel van die reacties verzette zich tegen de fietsdoor steekjes waardoor voor (brom) fiet sers kortere verbindingen ontstaan tussen bepaalde delen van Leus den B en W. schrijven in hun con cept-raadsvoorstel. ..De bezwaren zijn hoofdzakelijk op andere dan verkeerskundige motieven geba seerd (onveilig voor voetgangers, overlastveroorzakend, red.). Het verdient dan ook aanbeveling de aanleg van de doorsteekjes per ge val te bekijken, zodat een afweging van de belangen kan plaatsvin den". Over de toekomstige functie van de Centrumweg menen B. en W het volgende ..Een eventuele on derbreking, zoals in de deelnota 2 wordt voorgesteld, in de Centrum weg zal tot gevolg hebben dat het verkeer naar het hoofdcentrum zijn weg zal gaan zoeken door het noordoost kwadrant van Claeve- renblad/Wildenburg Hoewel het niet onderbreken van de Centrum weg verkeersaantrekkend zal werken, verdient dit onzes inziens toch de voorkeur. Te meer daar er mogelijkheden bestaan ongewenst verkeer op de Centrumweg tegen te gaan" GROEI LEUSDEN Tijdens de behandeling door de werkgroep Verkeer van de tweede deelnota toonde wethouder Jan Wagenaar zich reeds een warm voorstander van een Centrumweg met een belangrijke doorgaande route. Een Centrumweg als ge deeltelijke wijkontsluitingsweg. zo als raadgevend ingenieursbureau DHV in de deelnota voorstelt, zag de wethouder toen al niet zitten. De werkgroep was echter de mening toegedaan dat de functie van deze weg dan bepaald moet worden wanneer meer bekend is over de groei van Leusden. Een andere weg die volgens het college in aanzien moet stijgen is de Maanweg. ..In het Verkeersplan wordt de Maanweg gezien als een aanvullende hoofdroute Daar de Maanweg een belangrijke verbin dingsweg blijft voor het verkeer van en naar de Arnhemseweg, verdient het aanbeveling te beklemtonen dat deze weg behoort tot een hoofdroute voor het autoverkeer", aldus B en W. in hun concept-voor stel. In de tweede deelnota van het Verkeersplan worden zoals be kend hoofdzakelijk een aantal wensstructuren aangedragen voor het voetgangersverkeer, het fiets- en bromfletsverkeer, het openbaar vervoer en het au toverkeer. Deze maand zal de ge meenteraad zich hierover uit spreken. Dan is de tweede fase afgerond en zullen in de derde fase de gekozen oplossingen na der worden uitgewerkt met daar bij een kostenoverzicht. Rozendaallaan 9 Leusden-C. De Centrumweg zou volgens het college van B&W niet onderbroken moeten worden, maar moet zijn doorgaande functie grotendeels behouden. Wanneer u voor dinsöag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1