iet meer woningen bouwen dan ezamenlijk wordt afgesproken Invaller redde première van „Miranda Aantal woningen na '85 afhankelijk van de behoefte ■eusderhrant iaadscommissie behandelde keuzenota donderdag Geslaagde Kledingbeurs NCVB-zuid bijeenkomst Eendracht kreeg tal van tegenslagen te verwerken Bijeenkomst Interkerkelijke Vrouwencontactclub rant: Opbrengst Sakor-collecte 55 ersoonlijke keuze zonder consessies. DINSDAG 20 APRIL 1982 plaatselijk nieuws één onzer verslaggevers) EUSDEN „Het aantal te bouwen woningen na 1985 van per jaar is veel te hard gesteld in de keuzenota. Er is oldoende rekening gehouden met de weinig rooskleurige jonomische situatie en met de woningproblematiek. Op fond van een eigen rekenmethode komt het CDA op een utal van 200 woningen per jaar. Wij kunnen ons in principe nden in een formulering waarin tot uitdrukking komt, dat de rkelijke maar nader te bepalen woningbehoefte grondslag r de besluitvorming dient te zijn. Dit nader onderzoek dat fis de voorbereiding van het maken van een bestemmings in moet worden uitgevoerd, dient in samenspel tussen raad college gedaan te worden. Bovendien moet het ruimte en aan de verlangens om niet meer woningen te bouwen m gezamenlijk wordt overeengekomen". Btie nd I lit standpunt vertolkte Piet molen (CDA) namens zijn afgelopen donderdag- in de raadscommissie /RO bij de tweede behande- van de keuzenota van het üctuurplan. In de Leusder t van vrijdag meldden we dat de commissie zich niet titer alle punten in de keuzeno- had geschaard. Met name de -fractie verschilde op een ital punten van mening met de 'dlijnen die door B&W in de :enota zijn vermeld. Het aan bouwen woningen in Leus- •centrum na afronding van 'weede Fase was één van die ten, zo werd donderdag- id nog eens duidelijk. Het fhankelijk nieuwsblad irde gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en iderdag. erantwoordelijke idaktie: ert Vos larnix Kreijns (pl. verv.) edaktie: ertien Engelkens aspar van Loo. ilevering kopij en ad- [rtenties: Dor het dinsdagnum- ler tot uiterlijk .maan- agmiddag 12.00 uur, aor het donderdag- «mmer tot uiterlijk 'oensdagmiddag 12.00 Ur. edaktetie en admini- Iratie: Kantoor Leusder rant, Rozendaallaan 9, eusden-Centrum Op 'erkdagen geopend van '00 tot 12.00 uur en n 13.30 tot 17.00 uur. ibonnementsgeld: ■54,20 per jaar; 27,60 ter half jaar; 14,05 per wartaal lachten bezorging: Bs abonnee dient u de |ant voor dinsdag- of Jnderdagavond 18.00 jr te hebben ontvan- bn. Is dat niet het geval, tem dan kontakt op [et onze hoofdagent be rging (dinsdag en don- ïrdag tussen 18.30 en B.30 uur), tel. 033- f0691. Bij geen gehoor lint u kontakt op nemen jet onze inspekteur be rging, overdag 03420- |'6141, toestel 44. labestellen foto's: He meeste in de Leusder ant gepubliceerde fo- |tos kunt u nabestellen 'et uitzondering van rchief- en historische «o's), bij vooruitbeta- ig van 5,- per exem- |aar (formaat 13 x 18 N op giro: 871441 v. BDU b.v. te Barne- Pd, met duidelijke ver leiding van gewenste "o, aantal, nummer ton krant, pagina waar de foto werd ge ëtst. U kunt ook kon- lol betalen op ons kan- or. Rozendaallaan 9, 'osden/Centrum. "'Qeveer drie tot vier eken na betaling ont- |ngt u de gewenste fo- 4's thuis. - ■EUSOER KRANT is een ;ve van de BDU kranten- inatle te Barneveld. aantal van 254 woningen, dat op grond van berekeningen van Ad viesbureau Arnhem door B&W in de keuzenota is opgenomen, bleek min of meer onaanvaard baar voor het CDA. Na een korte bestudering kon den de rest van de commissie en ten lange leste ook wethouder Jan Wagenaar zich vinden in de formulering van het CDA Wage naar merkte zelfs op: ..Ik ben bereid alles te doen om tot een gezamenlijk standpunt te ko men" En daarmee werd donder dagavond de eerste hindernis aan de kant gezet De tweede diende zich al snel aan wel of geen vier hectaren werkgelegenheidsgebied in de toekomstige wijk 't Ruige Velt. Het CDA was kort en krachtig, Piet Voormolen ..Vier hectaren werkgelegenheidsterrem laten vervallen. Het Ruige Velt moet in zijn geheel voor woningbouw worden bestemd". In de keuzenota van het struc tuurplan werd gesproken van vier hectaren werkgelegenheids gebied. Reden waarom wethou- Piet Voormolen (CDA) vertolkte de standpunten van zijn fractie. der Jan Wagenaar aan CDA'er Piet Voormolen wat tegengas moest geven. De VVD-wethou- der: „Het is een vergissing om te denken dat door op die vier ha ook woningen te bouwen er 120 bij komen Ik denk dat het er slechts tussen de 30 a 60 wonin gen zullen zijn. De rest van die grond zal nodig zijn om geluid weringen op te zetten En die kosten ons geld Maar ik ben bereid om die vier ha in te leve ren Ik vind het echter wel jam mer" ESSENTIE Harm Offereins (GPV/SGP) merkte op. dat hij een beter re kensommetje over die 4 ha had willen zien. Hij vond het verhaal in de keuzenota niet hard ge noeg Offereins liet weten, dat men er zich nu verder maar niet al te druk over moet maken, om dat later bij de voorbereiding van een bestemmingsplan nog van alles kan worden gedaan. Dat was ook ongeveer de mening van de heer M. Hoogerwerf van Ad viesbureau Arnhem, die de ge meente helpt bij het maken van een structuurplan Hoogerwerf zei. dat de discussie over de vier hectaren werkgelegenheidsge bied thuis hoort op bestem mingsplanniveau. „Deze discus sie is voor de essentie van het structuurplan niet van belang. Bij het noemen van een aantal hec taren moet men zich afvragen of dat gevolgen heeft voor de struc tuur van de groei van Leusden", aldus de adviseur SCHOOLSTEEGBOSJES De derde hindernis werd, op nieuw, opgeworpen door het CDA: bebouwing ten zuiden van de Schoolsteegbosjes. Piet Voormolen verklaarde namens zijn fractie: „Het CDA stelt zich op het standpunt dat bebouwing ten zuiden van de Schoolsteeg bosjes niet behoord te vinden voor 1990. Het CDA is van me ning. dat bebouwing van 't Ruige Velt en 't Vliet eerder dient plaats te vinden dan ten zuiden van de bosjes. Aan deze stellingname zitten vele kanten vast die wel licht nu niet volledig kunnen worden overzien, zoals capaci teit van deze gebieden, ontwik keling van de werkgelegenheid, voorzieningendraagvlak enzo voorts. Daarom stelt het CDA thans: bebouwing 't Ruige Velt volledig als woningbouwgebied; bestemming 't Vliet als reserve gebied, waarbij de beslissing of deze bestemming wonen danwei werken of anderszins dient te zijn, thans nog niet wordt geno men". Voormolen zei verder, dat Wethouder Jan Wagenaar op de bres voor Hamershof-winkeliers. zijn fractie op zeer korte termijn in de commissie OW/RO een dis cussie wil voeren over de gevol gen van woningbouw in 't Vliet. Wethouder Wagenaar sprong na deze CDA-verklaring op de bres voor de Hamershof-onder nemers. De wethouder zei „Wo ningbouw na 1990 ten zuiden van de Schoolsteegbosjes zal zeer nadelig zijn voor ons hoofdcen trum De Hamershof Want als voor 1990 het Ruige Velt in het noorden is volgebouwd en er is dan nog behoefte aan 200 wonin gen dan is het erg verleidelijk om die te bouwen in 't Vliet. Dat zijn dan 800 woningen in het noor den van Leusden in de buurt van buurtwinkelcentrum De Biezen- kamp Na 1990 mag er dan ge bouwd worden in het zuiden Zolang zullen de Hamershof- winkeliers dan moeten wachten, terwijl er wel bepaalde verwach tingen bij die middenstanders zijn gewekt". Wagenaar vroeg zich vervolgens af, waar een werkgelegenheidsgebied ge schapen moet worden als 't Vliet een woonwijk moet worden. In de keuzenota werd namelijk over dit gebied gesproken als een re- serve-werkgelegenheidsterrem. Volgens de wethouder is dan alleen nog het gebiedje ten wes ten. De Horst, beschikbaar NIET GESCHIKT Een interne (ambtelijke) advi seur van de wethouder, de heer J Roggenkamp, lichtte de plano logische kanten van 't Vliet toe Volgens hem is dit gebied niet echt goed geschikt voor woning bouw in die zin dat er veel wo ningwet- en premie-A-woningen gerealiseerd kunnen worden ,,'t Vliet is namelijk veel te klein en loopt in een punt uit. Om het te verkavelen voor deze woningen zal erg moeilijk zijn. Alser huizen gebouwd moeten worden zullen die toch duurder en luxer wor den. omdat alles veel ruimer moet worden opgezet", aldus Roggenkamp Bovendien merkte hij op, dat er in 't Vliet ook geen ruimte zal zijn voor voorzienin gen (winkeltjes, scholen) „Het gebied 't Vliet zal dan een klein Leusden-zuid worden, maar dan zonder voorzieningen", zo zei de heer Roggenkamp Jan Jacobs (PKL) merkte naar aanleiding van dit betoog op. dat in de rapporten gesproken wordt van 400 tot 450 woningen die in 't Vliet gebouwd kunnen worden Verder zei Jacobs dat de afstand zuiden-Hamershof even groot is als de afstand noorden-Hamers hof „Er wordt gesproken over voorzieningen in het zuiden als daar woningen worden ge bouwd Waarom dan ook geen voorzieningen in het noorden? De argumentatie van de heer Roggenkamp vertoont daarom volgens mij een manco" OPEN LATEN Harm Offereins wilde wel eens van het CDA weten wat de reden is om voor 1990 niet ten zuiden van de Schoolsteegbosjes te gaan. „Ik heb wat moeite met dat onduidelijke standpunt. Zeg dan: we willen helemaal niet dat er in het zuiden wordt gebouwd", al dus Offereins. Piet Voormolen antwoordde hem, dat naar de mening van zijn partij eerst alle grond in het noorden van Leus den benut dient te worden. Bo vendien wil het CDA de boeren in het zuiden de garantie geven dat voor 1990 geen beroep op hun grond wordt gedaan. Na dit zijsprongetje kwam de commissie weer terug op de functie van 't Vliet. Harm Offe reins: „Laat de bestemming van dit gebied open. Of het wonen of werken wordt komt later wel aan de orde". De commissie oordeel de dienovereenkomstig. En daarmee werd de keuzeno ta van het structuurplan donder dagavond op een aantal essen tiële punten gewijzigd. LEUSDEN De kledingbeurs, die op 7 april in ,,'t Trefpunt" werd gehouden, is erg goed ver lopen. Ook deze keer werd er weer veel kleding en dergelijke gebracht. De kleding werd goed verkocht. Het is prettig, dat voor al in deze dure tijd voor een „zacht prijsje" een leuk kleding stuk gekocht kan worden. Leuk om te vermelden is, dat dit keer veel jeugd de kledingbeurs be zocht. Met name truien, blouses en jacks gingen grif van de hand. De niet verkochte kleding vond de volgende bestemmingen 150 kg kleding ging naar Mamelodie (Zuid-Afrika) Ook ging er kle ding naar de Stichting „Mensen in nood" Linnen lakens gingen naar de Leprakliniek De brillen, die gebracht werden, gaan via Mevrouw Halewijn naar een mis siepost in Indonesië. Vandaar uit zullen ze een bestemming vin den De opbrengst van de kleding beurs was f2416.20 Dit bedrag zal als volgt besteed worden 1 Voor het financieren van de te verzenden kleding naar Zuid- Afrika 2. Adopteren van een project, te weten een school voor opvang van doofstommen in Oeganda. 3. Stichting „Mensen in nood". Allen die kleding brachten, kleding kochten, en degenen die bij het inleveren de vodden zo keurig apart verpakten (dit scheelde ons veel werk bij het sorteren) hartelijk bedankt! Ook alle medewerksters, die gehol pen hebben met het sorteren en de verkoop van de kleding, harte lijk dank namens het Gemeente Diakonaat van de Dorpskerk te Leusden-Zuid. LEUSDEN Vanavond dinsdag 20 april houdt de NCVB afdeling zuid haar maan delijkse bijeenkomst in 't Tref punt aan de Arnhemseweg. Spreekster is mevrouw Fransje van Schail uit Amersfoort. Zij is voorzitter van de werkgroep bui tenlandse werknemers Amers foort, secretaresse van de werk groep Islam van de Raad van Kerken en werkzaam bij de YWCA. Onderwerp van deze avond is de positie van de vrouw van de buitenlandse werknemer in de Nederlandse samenleving De avond begint om 20 00 uur; ook gasten en andere belang stellenden zijn van harte welkom DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 20 april 20.00 uur: Ver gadering OW/RO. expostieruim- te Zwarteweg 16a Dinsdag 20 april 20.00 uur: NPV- avond Dinsdag 20 april 20.00 uur: NCVB-zuid bijeenkomst Woensdag 21 april 20.00 uur: Vergadering Planadviesgroep, raadszaal Woensdag 21 april 20.00 uur: PPR informatieavond voor werk loze jongeren. De Hakhorst Donderdag 22 april 20.00 uur: Vergadering Werkgroep Ver keer, expositieruimte. Zwarte weg 16a 5'." .SaSrahfrv - N - fir I (van één onzer medewerkers) Het gebied 't Vliet zou te klein zijn voor projecten in de woningwet- en premie-A-sfeer. LEUSDEN Vrijdagavond ging het toneelspel „Miranda", gespeeld door de Leusdense to neelvereniging „Eendracht", in 't Ros Beyaart in première. Voor het zover was heeft de toneelver eniging heel wat door moeten maken. De laatste tegenslag was een verkeersongeval waar één van de spelers bij betrokken was. De Eendrachtspeler Martin Plat! werd bij dit ongeluk zodanig ver- vervolg van pagina 1 te-platonds eerst in het jaar 2010 bereikt worden Voorzieningen Het winkelcentrum Hamers hof dient zo spoedig mogelijk met een middelgroot waren huis te worden afgerond. Gestreefd zal worden naar een kleine supermarkt in Alandsbeek (B1). Voor de gemeentewerf en de gemeentepolitie zal ruimte gereserveerd worden van re spectievelijk 1.5 en 0.5 ha. Voorlopig zal ruimte gereser veerd worden van 1 ha voor 3 combinaties van kleuter- en lagere scholen. Met de stichting van enig vorm van voortgezet onder wijs zal rekening worden ge houden Vooralsnog wordt er van uit gegaan dat er naast de in het bestemmingsplan Tweede Fase voor sociaal-culturele voorzieningen gereserveerde ruimte geen extra ruimte van betekenis nodig zal zijn. Voor sportvoorzieningen en mogelijk een tweede sporthal is ruimte ter grootte van onge veer 8 ha gereserveerd. Voor voorzieningen als bijv een dorpsweide. volkstuinen, schoolwerktuinen. een bouw en avonturenspeelplaats en een zo mogelijk in regionaal verband te stichten kinder boerderij zal eveneens ruimte gereserveerd worden De voorzieningen die vooral centraal moeten liggen zoals een dorpsweide. scholen voor voort gezet onderwijs, politiebureau, brandweerkazerne en een moge lijk tweede sporthal zouden vol gens het voorstel te zamen met woningen en/of kantoren ten zuiden van De Hamershof en ten oosten van de bestaande bebou wing langs de Hamersveldseweg gesitueerd kunnen worden. Ten einde de waarden van de Schoolsteegbosjes bij de voor gestelde ontwikkeling voldoen de veilig te stellen, menen B&W dat de voorwaarden voor een goed beheer van de bosjes en de omheen liggende agrarische gronden gehandhaafd dienen te blijven. VERSLAG Vanavond (dinsdag) om 20.00 uur zal de raadscommissie OW/RO in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg bijeenkomen om dit concept-raadsvoorstel met de „groel-hoofdlijnen" te behande len. De gemeenteraad zal zich dan aan het einde van deze maand over het definitieve voor stel buigen. Elders in deze krant staat nog een uitgebreid verslag van de commissievergadering van OW/RO van afgelopen donder dag met als onderwerp de be handeling van de veelbesproken keuzenota. De toen gemaakte opmerkingen hebben geleid tot het concept-raadsvoorstel. LEUSDEN De Interkerkelij ke Vrouwencontactclub In Leus den houdt woensdag 21 april een bijeenkomst in de Marcuskerk. De aanvang is om kwart voor acht. Het onderwerp van deze avond is „Homofilie, iets nieuws onder de zon?" en is voorbereid auui mc«ivun iiwiden en me vrouw A. Renkema. Als studiemateriaal is onder meer gebruikt „Instaan voor el- steeds dichterbij kwam Het ver kaar". een brochure van het keersongeval dat Martin Pfaff wond dat hij vrijdagavond niet mee kon spelen. Secretaris Mar tin Rep van de toneelvereniging redde de première door in enkele dagen tijd. de beslist niet kleine rol van zijn naamgenoot uit zijn hoofd te leren. De toneelvereniging „Een dracht" heeft een tamelijk roeri ge tijd achter de rug Halverwege het toneelseizoen stapte het ge hele dagelijkse bestuur van de vereniging op na een grondig verschil van mening met de re gisseur en het merendeel van de leden De vereniging heeft in middels een geheel vernieuwd dagelijks bestuur dat er voor ge zorgd heeft dat de belangrijkste activiteit van de vereniging, het toneelspelen, kon doorgaan Tijdens de voorbereidingen voor het toneelspel Miranda van de auteur Peter Blackmore ver liep ook niet alles naar wens Dit voorjaar zag regisseur Nico Pie- ters zich geconfronteerd met veel verzuim wegens ziekte, ter wijl de datum van de uitvoering Dienstencentrum Gereformeer de kerk en het maandblad ..Cre do" van het confessioneel be raad van de Gereformeerde kerk LEUSDEN - De landelijke col lecte voor de Sakor, de samen werkende kinderbeschermings- orgamsaiies neen uu jaar in Leusden-Centrum 4.290,50 op gebracht. Door de inzet van meer dan hon derd collectanten kon de collec te dit jaar weer succesvol ge noemd worden. Collectanten, geefsters en gevers worden har telijk dank gezegd voor hun me dewerking en giften. overkwam op weg naar de decor opslag aan de Schrammersteeg was een tegenslag waarop uiter aard niemand had gerekend. Dat het toneelspel naar alle waarschijnlijkheid niet zal bij geschreven worden in de reeks succesvoorstellfngen van de to neelvereniging is maar ten dele aan de tegenslagen te wijten In afgelopen jaren hebben de spe lers van „Eendracht" herhaalde lijk getoond waartoe ze in staat zijn Meer dan eens hoorden we in het verleden wel de opmerking dat het toneelspel van „Een dracht" zich op een „professio neel" niveau bevond. Dat het de ze keer allemaal wat minder was lag dan ook zeker niet aan de kwaliteit van de spelers Eerder is het toneelspel zelf de schuld dat één en ander minder enthousiast overkwam Het verhaal was niet zo verrassend als de schrijver wellicht bedoeld had Als dan ook de dialogen van een matig gehalte zijn, is het voor regisseur en spelers erg moeilijk om er nog iets van te maken KNAP TONEELSPEL Toch kan niet gezegd worden dat er door de amateurs van „Eendracht" slecht gespeeld werd. Integendeel, enkele spe lers hebben inmiddels zoveel er varing met het op de planken staan dat uit niets blijkt dat ook zij gespannen zijn bij een eerste uitvoering van een stuk. Zonder iemand anders tekort te willen doen. kunnen in dit verband de namen van Riet Bor en Marjan Demmer niet achter wege gelaten worden Riet Bor hebben we eigenlijk nooit slecht zien spelen bij de Eendracht, ook deze keer sleepte ze de mede spelers, waar die wat minder in hun schoenen stonden, er door heen De rol van Marjan Demmer was extra moeilijk omdat ze in het gehele stuk. vanwege haar „invaliditeit", aan een stoel of bank gekluisterd zat Van het verhaal zelf kunnen we niet al te veel verklappen omdat het spel in de komende tijd nog vaker opgevoerd zal worden De ontknoping zelf zullen we dus achterwege laten Dr Paul Marten (gespeeld door Joep Pieters) komt van een drieweekse visvakantie naar huis. Hij komt echter niet alleen, hij heeft een „patiente" in de persoon van de verleidelijke Mi randa Trewella (Marjan Dem mer) meegenomen Niet alleen de dokter is nogal gecharmeerd van Miranda, ook de huisknecht Charles (Anton Tijmensen) en vriend en kunstschilder Nigel Hood (gespeeld door invaller Martin Rep) bezwijken voor de charmes van Miranda De dames die bij deze heren horen vinden het allemaal niet zo leuk De verloofde van Nigel, Isabel Lam bert (Dicky Rep) en de vriendin van de huisknecht Betty (Marja Wagener) laten dan ook duidelijk merken dat ze het vertrek van Miranda zullen toejuichen. Alleen zuster Carry, gespeeld door Wil v d Brug. weet vrijwel vanaf het begin hoe het „com plot" in elkaar steekt en vervult haar rol als „verpleegster" zoals dat van haar verwacht wordt Aanstaande zaterdag 24 april zal er een reprise zijn van het spel „Miranda" in het Ros Beyaart De aanvangstijd is gesteld op 20.15 uur Hierna zal het toneelspel nog op de planken gezet worden in een bejaardenhuis en wellicht nog ter gelegenheid van andere festiviteiten Op 30 april zal De Eendracht ter gelegenheid van Koninginne dag in De Korf een éénakter spe len. Het gaat hier om het spel „O, die mannen" dat men aanvanke lijk op dacht te voeren ter gele genheid van de opening van het aktlviteitencentrum. De toege wezen tijd van 10 minuten voor de toneelvereniging was echter niet toereikend, zodat men be sloot de éénakter op te voeren in 't Ros Beyaart". Voor een groter publiek is er nu gelegenheid om het stuk alsnog te zien in De Korf. Uw stijl is persoonli jk; bij de keuze van een kostuum zijn concessies u v reemd. Daarom gaat u naar Uroekhuis en kiest uit een uitgebreide kollektie kostuums van hoog niveau. Kostuums met stijl en distinctie die uw persoonlijkheid onderstrepen! Maten: 46 t/m 58-47 t/m 55-648 t/m 658 en buikmaten. Jan van Scliaffclaarstraat 44-46 Barneveld Telefoon 03420-14347 Scène van Miranda" tijdens een repetitie-avond.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3