r"röfo"Kopil" „Mensen weten niet wat in brote witte huis gebeurt' A8TB en KPJ vierden tarnen Isidorusfeest KPJ oud ijzer actie werd groot succes Emmaüsgangers in Achterveld Planadviesgroep vergadert woensdag Bezichtiging carnavalsfoto's Leusder Krant j Lezing over de jacht bij PJGU K NTERNAAT VOOR BIJZONDER JEUGDWERK DE HOHORST NODIG? I plaatselijk nieuws door Arico Mali Gevonden en verloren ACHTERVELD Zaterdag 24 april zullen de Emmaüsgangers weer een bezoek aan Achterveld brengen, ledereen die oude of niet meer gebruikte kleding op wil ruimen kan dat die dag bij de Emmaüsgangers kwijt. Zij staan dan met hun auto op ACHTERVELD Tijdens de carnavalsfeesten zijn er weer ve le foto's gemaakt. Deze foto's zijn te bezichtigen en na te bestellen bij de firma Van Bekkum aan de Jan van Arkelweg. De mogelijk heid hiervoor bestaat tot en met vrijdag 23 april. Na die datum zal het niet meer mogelijk zijn om de foto's te bezichtigen en te bestel len. de parkeerplaats tegenover hotel De Roskam van 10 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 16 00 uur. LEUSDEN De PJGU houdt op woensdag 21 april een leden avond in De Til. Aanvang 20.00 uur. Het thema van de avond de jacht. De heer Van Ginkel uit Scherpenzeel zal hierover spre ken. Hij Is één van de 47 leden van de veldbrigade van de Rijks politie. Met verschillende jachtattribu- ten zal hij de PJGU-leden nader kennis laten maken met de jacht. Ook stropersverhalen zullen aan bod komen ledereen wordt inde gelegenheid gesteld vragen te i stellen over het werk van de heer Van Ginkel. GEVONDEN Zwart sleutelmapje met 2 sleu- tesl; Quartz-horloge; voortent van caravan; rode valhelm; sleutel aan musketonhaak. VERLOREN Zwarte integraalhelm; zwarte voetbalschoenen; sleutelbos; Ra- bobankpasje; doublé dameshorlo ge met zwart bandje; gereedschap stas met inhoud, zilveren oorbel, sigarettendover WEGGELOPEN Boxer Rozendaallaan 9 Leusden-C. DINSDAG 20 APRIL 1982 uit het toneelstuk dat gespeeld werd door CBTB-leden uit Nijkerk. LEUSDEN De planadvies groep komt woensdag 21 april voor een vergadering bijeen in de raadszaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om acht uur en de agenda luidt als volgt; 1. Opening 2. Verslag van de vergadering van 17 februari 3. Mededelingen 4 Evaluatie 5. Voortgang 6 Rondvraag 7 Sluiting gerond, en gaan de meisjes al léén verder. HET PROJEKTONDERWIJS ..Vooral in het projektonderwijs," zegt Greet Otto, ..doen we ..gekke dingen" met een ondertoon We werken nu zo n jaar of vijf met pro jekten We doen drie projekten per jaar Daarvan zijn er twee met een onderwerp dat aktueel is en waar we iets mee willen aantonen (vrou- wenprojekt, gezondheid, beroep en ambacht - in de tijd dat er nog werk was - jaar van het kind). En verder hebben we één projekt. dat is een feestprojekt. Dit projekt loopt van half november tot eind decem ber. waarmee we alle ..volksfees ten" willen benadrukken Dat orga niseren we heel praktisch in een projektvergadering Vertegen woordigers uit alle sectoren schrij ven daar voor in We hebben een week of vier voorbereidingstijd, we spuien allerlei ideeén, en we willen er meestal té veel in. Uit elke groep zit eén meisje in de projektkommis- sie Met de meisjes heb ik een ver gadering. en via opdrachtjes en wat ze zelf willen, kunnen ze hun ideeen en verlangens naar voren brengen. Die voorstellen neem ik mee naar de projektvergadering van de medewerkers De voorstel len van de meisjes moeten sowieso doorgaan, en daar voegen wij het wat edukatieve element aan toe Wat is de doelstelling van de pro jekten7 Die is om de meisjes iets aan te bieden op edukatief. kreatief en rekreatief gebied, dat mét elkaar wordt verwezenlijkt Heel centraal staat het samen doen Daarop wordt de aangesloten in de les of in de groep Medewerkers én meisjes zijn verantwoordelijk voor het pro jekt (Greet Otto: „Vroeger zaten al leen wij over de weerberichten in. Nu de meisjes zélf: „Juf, dat wordt niks met Pasen. Het is koud en het gaat regenen: hoe moet dat nu met het eieren zoe ken buiten.") VOETBAL Projekten zien maken doet pro- lekten zélf maken De meisjes von den dat ze voor de medewerkers óók es een projekt moesten verzor gen De medewerkers moesten deelnemen aan een voetbalwed strijd (niemand bleek aan de voet bal te hebben gedacht). De mede werkers moesten de film „Sound of Music" zien (de meisjes dachten, dat „De Hohorst" die film wel in huis had) Er werd een dropping georganiseerd De meisjes hadden een schoonheidsspecialiste laten kg bloem. 2 kg koffie. 2 kg suiker. 75 bolletjes en 4 schalen met hapjes. De dames kwamen soms handen te kort om iedereen te kunnen bedienen Tot slot van de dag was er in de avond nog een gezellig samen zijn in de Moespot. Tijdens dit komen De medewerkers moesten liedjes zingen bij de open haard. Er was een vragenuurtje, waarin de medewerkers moesten vertellen waarom ze op „De Hohorst" werk ten Greet Otto „De meisjes deden ons perfekt na Bij de maaltijd zei den ze; „Juf. blijft u nou maar zit ten, dat zal ik wel even halen." Het projekt van nü. het projekt Natuur en milieu, loopt van 1 maart tot 24 april De doelstelling is de meisjes bewust te maken van de huidige problematiek met betrek king tot natuur en milieu. Er wordt met allerlei technieken gewerkt om natuur en milieu uit te beelden. Rond de tuintjes worden allerlei vaardigheden aangeleerd Er wor den werkstukken gemaakt. Er wordt in de praktijk het een en an der gedaan aan gescheiden afval Tijdens de kooklessen worden na- tuurprodukten verwerkt. Op 3 maart werd begonnen met een le vend ganzenbordspel. Door het he le huis heen bevonden zich drieën zestig ganzen, die allerlei opdrach ten bevatten, die te maken hadden met natuur en milieu. De meisjes moesten gooien beneden in de hal en daarna op zoek naar de in het huis verspreide nummers. Het gan zenbordspel was heel sfeervol Er waren prachtige posters van het In- stituur voor Natuurbeschermingse- dukatie Het spel werkte kompleet met een put en een herberg. De meisjes kregen bijvoorbeeld als op dracht een tak in de lente te teke nen. BEZOEK IMKER In het kader van de projekten kwam op 18 maart de imker Chris Uiterwijk uit Soest over het leven van de bijen vertellen. Een bijzon der geslaagde middag, die door de meisjes enthousiast werd bena derd. Op donderdag 11 maart werd een bezoek gebracht aan de Wa terzuiveringsinstallatie in Utrecht Op woensdag 24 maart fietsten de meisjes naar Driebergen om een bezoek te brengen aan een boer derij. die daar wordt gerund door antroposofen Vier gezinnen pro beren op de boerderij milieuvrien delijk bezig te zijn Ze houden scha pen. verven de wol met natuurlijke kleuren, bakken hun brood met zui ver volkorenmeel Op 1 april plant ten de meisjes, bomen, samen met mensen van CML en de plantsoe nendienst van Leusden Diezelfde middag werden er wilgen geknot, samen met mensen van CML en van Stichts Landschapsbeheer Ook werden er excursies gehou den dicht bij „De Hohorst". rond de Berg en de Princenhof. Een bezoek aan de recycling-tentoonstelling in Amersfoort staat eveneens op het programma Van meet af aan heeft de staf van „De Hohorst" getracht om samenzijn werd er nog wel even een bestuursverkiezing gehou den. Het bestuur moest worden aangevuld met een nieuw be stuurslid. Het was Marcel Rutte die werd gekozen met 53 stem men. Bert van den Hengel kreeg 6 stemmen terwijl er vijf blanco waren. aan te sluiten bij wat de gemeen te Leusden momenteel organi seert: om papier, glas en rommel in drie verschillende verzamelin gen te vergaren. Alle resultaten van de afgelopen weken zullen in de tentoonstelling worden ver werkt. Van het hele projekt is een diavoorstelling opgenomen, en die zal tijdens de tentoonstelling te zien zijn. Voor het eerst in het bestaan van „De Hohorst" is er een Leusdense inbreng van mensen van CML. Er is een eigen Hohorstkrant gemaakt met ver slagen van alle bezoeken, die de meisjes her en der hebben ge bracht, en met hun indrukken. Dit projekt heeft een vervolg: het aanstaande projekt gaat over energie. Het zou prima zijn, als al die moeite ook aan de bevolking van Leusden en Amersfoort zou kunnen worden getoond. Nu kunnen alleen genodigden op 22 april en ouders van de meisjes op 24 april ervan kennisnemen. MTIKT PMJTK K APPffltT AANRIJDING Donderdagavond omstreeks tien uur heeft zich op de Noorderinslag ter hoogte van de Centrumweg een aanrijding tussen twee personen auto's voorgedaan. De heer M uit Leusden wilde de auto bestuurd door de Leusdenaar J inhalen. maar raakte in moeilijkheden bij de I verkeersheuvel. Hij botste met zijn auto tegen de linker voorkant van de wagen van J op en ging een paar maal over de kop Bij nader onderzoek bleek de heer M. onder invloed van alcohol te verkeren. Een blaastest werd afgenomen die positief was, waarna een bloed proef volgde De auto's werden aanzienlijk beschadigd. OPGEVOERD Vorige week heeft de rijkspolitie de bromfietsen van de heren S. en G. uit Leusden uit het verkeer ge nomen. Ze-waren opgevoerd. Na keuring van de bromfietsen en zonder de opgevoerde onderde len zullen de brommers weer aan de eigenaars worden teruggege ven SLAAP Op de Hessenweg nabij de Pater Stormstraat trof de politie zaterdag een op ongelukkige wijze gepar keerde auto aan. Het bleek dat de bestuurder, de heer F uit Amers foort. in de auto in een diepe slaap verzonken was De man had te diep in het glaasje gekeken. VERNIELING De heer T uit Leusden-centrum heeft bij de politie aangifte van ver nieling van zijn auto gedaan. Het linker portier van zijn wagen was ingedeukt. Gedacht wordt aan een opzettelijk intrappen. LEUSDEN - „We menen, it de bevolking van Leus- in en Amersfoort nog leeds niet weet wat er alle- iaal in dat „grote witte huis" beurt. Veel mensen den- en dat we een tehuis zijn Bor ongehuwde moeders, en dat beeld willen we af. Ie zijn iets anders. Er ge- eurt hier niets geheimzin- Igs. ledereen mag het we- m. Als de meisjes teruggaan ar huis, hernemen ze hun laats in de samenleving." Aan het woord zijn Rita Kroes, larnemend direkteur van het lernaat voor bijzonder jeugd- irk, „De Hohorst" aan de Heili- mbergerweg nr. 5. en Greet Ot- leerkracht Vorming en Onder- Ijs, en coördinator van de pro- kten. Ze willen dat de meisjes inde Hohorst deelnemen aan i Leusdense en Amersfoortse imenleving. Dat de meisjes als I worden opgenomen van ubs, dat ze mee kunnen turnen Impala en Altis, dat ze kursus- m kunnen volgen bij Latent Ta pt, op de Appelmarkt. Voor de pt meisjes, zouden zij willen, Knoet het makkelijker worden om Lin te passen". BSinds jaren werkt men op „De ihorst" in het kader van de vor- ng met projekten. Dat betekent, Ivoor een bepaald thema aktivi- len worden opgezet, waarbij alle siewerkers en de meisjes erbij Irokken zijn. Dit jaar heeft men kozen voor het projekt „Natuur milieu Een onderdeel van het ijekt is de tentoonstelling die in over dit onderwerp gaat ma lt, en die op donderdag 22 april 19 30 uur te zien zal zijn. voor nodigden Nat is „De Hohorst" voor een lelling? Het is, zoals gezegd, li internaat voor bijzonder jeugd werk, en het valt als zodanig onder het ministerie van CRM. mét ne gentien andere internaten. ledereen, die op „de Hohorst" komt, komt er vrijwillig. Daar komt geen kinderrechter bij te pas. Wanneer óf de ouders óf de staf van „De Hohorst" óf de meisjes er tegen zijn, dan gaat „het feest niet door". AANMELDING Hoe worden de meisjes aange meld' Ze worden aangemeld door een Sociaal Pedagogische Dienst, een Medisch Opvoedkundig Buro, door scholen, soms door ouders, door de GG en GD in Amsterdam, door maatschappelijk werkers in al le sectoren. Ze worden recht streeks bij het internaat aange meld. Ze kunnen problemen heb ben in het gezin, op school, op het werk, in hun vrije tijd De twee maat schappelijk werkers van „De Ho horst" maken een verslag van de problematiek van het meisje, en brengen dat in de intakecommis sie. Die bestaat uit twee vertegen woordigers van de groepsdienst (van iedere leefgroep een), een vertegenwoordiger van Vorming en Onderwijs (een stap in de richting van de maatschappij), maatschap pelijk werkers, de direktie en de or thopedagoog. De intakecommissie bekijkt of er op „De Hohorst" mo gelijkheden voor het meisje zouden kunnen zijn. Wanneer direkt al blijkt, dat dit niet het geval is. wordt de intake afgewezen, en wordt er naar een andere mogelijkheid ver wezen. HUISBEZOEK De maatschappelijk werker gaat op huisbezoek en de ouders en het meisje worden op „De Hohorst" ontvangen, en rondgeleid door een van de meisjes, die er al langer is. Het meisje wordt dan gevraagd haar besluit mee te delen of ze al of niet wil komen wonen op „De Ho horst". In de volgende intakevergadering besluit „De Hohorst" of ze kan ko men en wordt er gekeken naar wel ke groep het meisje zal kunnen gaan. In eerste instantie komt het meis- ie in het grote huis? Daar zijn twee leefgroepen van tien meisjes tus- ACHTERVELD Vrijdag- ond vierde de A.B.T.B. in sa- inwerking met de K.P.J. het rlijks terugkerende Isidorus (st. De avond werd begonnen een Eucharistieviering in de kerk. Hierna werden de gas- i verwelkomd in Ons Gebouw, voorzitter van de A.B.T.B., de er Kooloos opende de avond leen hartelijk welkom tot alle iwezigen. Zoals alle jaren vie- we samen met de K.P.J. het lorusfeest. Gezien het feit dat A.B.T.B. dit jaar zijn 50-jarig Ileum viert werd besloten dat de onkosten van deze avond r onze rekening nemen". Ik ip dat het een gezellige avond •dt. ir wordt wel eens gedacht dat boeren alleen maar tijd heb- i om hun werk op en rond de erderij te doen Doch dit is niet ijd waar. Er kan ook nog tijd j gemaakt worden voor creati- sit Leden van de C.B.T B.-af- ing uit Nijkerk zullen hiervan- ond een toneelstuk opvoeren it als titel „Het is maar tijde- Hierna werd het woord ge ven aan de leider van de groep een korte uitleg gaf over de >oud van het te spelen stuk. De rsonen in het stuk waren de duwe Veldman, haar zoon een buurvrouw met haar chter, twee ooms van de fami lie Veldman, een pastoor, een dominee en een zuster Therisia. Tijdens een brand verliezen de beide ooms hun woningen en hun hele hebben en houden. De ene oom is Rooms katholiek en de andere oom is Protestant. Zij hebben steeds ruzie met elkaar Daar de familie Veldman inder tijd tijdens een brand zowel door de R.K. kerk als door de Protes tantse kerk weer op de been is geholpen, komen nu de pastoor en de dominee met de beide ooms bij deze familie Beiden brengen naar voren dat men uit dankbaarheid de beide ooms nu wel onderdak kan geven. Het is maar tijdelijk. Zoon Jan is het er niet mee eens want beide geeste lijken hebben een geweldig groot huis. Moeder neemt het echter wel op haar om voor de beide oudjes te zorgen Door de beide ooms wordt dit met beide handen aangegrepen. Steeds echter breekt er tussen de beide heren ruzie uit. dit tot grote er gernis van moeder en zoon. De buurvrouw probeert er zich ook mee te bemoeien en zet nog even zoon Jan op zijn nummer om haar dochter gerust te laten. Ze zijn van een ander geloof. Dit onderscheid komt tijdens het spel steeds naar voren Uiteinde lijk komt toch alles weer goed Na veel geruzie komt het uit dat de ene oom verkering heeft ge had met de zuster van de andere. Doch door verschil van geloof werd dit niets. De zuster overleed door liefdesverdriet. Dit feit ver zoent beiden. De buurvrouw krijgt in de gaten dat de beide ooms hun geld beschikbaar wil len stellen aan zoon Jan zodat hij kan gaan trouwen. Zij heeft er nu geen probleem meer mee dat Jan tot een ander geloof behoort. Het stuk werd zeer vlot ge speeld waarbij de spelers elk in hun rol zeer goed en duidelijk over kwamen. Het spel werd ech ter wel gemaakt door de beide heren die de rol van oom op zich hadden genomen. Op een vlotte manier en in het Veluwse dialect speelden zij hun rol. Door hun spel werden de lachspieren van de aanwezigen vele malen goed in beweging gebracht. Na afloop dankte de voorzitter de spelers en speelsters en overhandigde hen een enveloppe met inhoud terwijl zij ook allen in de bloeme tjes werden gezet Tijdens de pauze werd nog een verloting gehouden ter dekking van de onkosten. De hoofdprijs was een jong geitje. Tot grote hilariteit van de aanwezigen werd dit geitje gewonnen door pastoor Van Hattum. Na afloop bleef men nog gerui me tijd bijeen onder vrolijke klan ken van de Hlnterfelder Musikan- ten. sen de veertien en twintig jaar (Het meisje kan in principe ook in het Koetshuis of de Orangerie wor den geplaatst, met een andersoor tige hulpverlening maar dat komt op dit ogenblik nog weinig voor.) Voor sommige meisjes is het „gro te huis" een aanloop tot het Koets huis en dergelijke. Andere meisjes maken deze stap niet. maar gaan na een periode in het „grote huis" naar een andere instelling of het eigen huis. Gedurende zes weken volgen de meisjes de onderwijsles- sen. Het onderwijspakket is als volgt samengesteld: beroepsvorming (koken, wassen en strijken); onderwijs gericht op de prakti sche zaken (omgaan met geld, hanteren telefoonboek, klok kij ken); sport; naaldvakken; kreatieve vakken, volksdansen. stage lopen. Het onderwijs heeft een stimule rende rol. Er wordt uitgehaald wat de meisjes wel kunnen. In het ge wone onderwijs zijn ze er al zo vaak op gewezen wat ze niet kunnen OMBUIGING Vorming en Onderwijs is een stap in de richting van de maat schappij. Juist in deze tijd van werkloosheid heeft de onderwijs- staf moeten ombuigen naar het niet hebben van werk. Het motiveren tot stage is moeilijker geworden Men sen moeten hun vrije tijd nuttig kun nen gaan invullen. In feite is het verblijf in het „grote huis" een fase, maar dat is het niet voor alle meisjes. Dat hangt af van de mate van zelf standigheid, de thuissituatie, de verblijfsduur op „De Hohorst". Als meisjes „De Hohorst" verla ten om te gaan werken in hun eigen woonplaats, zullen ze de stap naar het Koetshuis (waar zes meisjes samenwonen), naar de Orangerie (waar drie of vier meisjes samenwonen) of naar de externe begeleiding van de ka merbewoners in Amersfoort niet (snel) maken. Om zelfstandig met een kasboek om te gaan, te koken en te wassen enzovoorts, is kwa nivo niet haalbaar voor deze meisjes. Daarnaast zijn er meisjes, van wie na deze zes weken blijkt, dat ze de school, waar ze mee bezig wa ren, best èf kunnen en willen ma ken. Deze meisjes kunnen in Amersfoort naar het Individueel Huishoudelijk en Nijverheidsonder wijs aan de Beekensteinselaan, en het Lager Huishoudelijk en Nijver heidsonderwijs. Ook gaan er wel eens meisjes naar het Lager Agra risch Beroepsonderwijs in Barne- veld. Wanneer de meisjes extern naar school gaan, blijven ze langer op „De Hohorst" om de school af te maken. De onderwijskracht komt een avond en een woensdagmid dag om bij het schoolwerk behulp zaam te zijn. voor het bijwerken, voor werkstukken en spreekbeur ten, voor het voorbereiden van exa mens In de eerste zes weken wor den de meisjes in de staf bespro ken Ze schrijven zelf een rappori als ze dat kunnen, Er komt een rap port van de groepsmentor Vor ming en Onderwijs schrijft een rap port. Er vindt een gesprek plaats met de orthopedagoog Al deze ge gevens komen bij elkaar en worden besproken Dan wordt er een bege leidingsplan opgesteld voor de eerstkomende tijd Deze procedure wordt regelmatig herhaald. DE GROEPEN Overdag gaan de meisjes naar school. De twee groepen in het „grote huis" zijn leefgroepen met een woon/leefruimte, een vrijetijds- ruimte en een aantal twee-, drie- of vierpersoons slaapkames. In deze twee groepen staat heel centraal, dat de meisjes leren met elkaar om te gaan In dat stuk „sociale red zaamheid" krijgen ze begeleiding Voor de meesten is dit een groot probleem. Ze kunnen minder goed met elkaar omgaan, elkaar aksep- teren, elkaar dulden zelfs Rita Kroes: „De problematiek waar ze mee binnen komen, het omgaan met de leeftijdgenoten, daar gaan wij mee aan de gang. Dat kan in de groep. Je probeert ruimte voor jezelf te krijgen, op te komen voor jezelf, je niet on deruit te laten halen. Je moet daar zélf een heleboel voor doen. En daarbij moeten wij niet uit het oog verliezen de link naar thuis Het moet voor ouders herkenbaar zijn wat er hier met het kind gebeurt. We hebben de medewerking van de ouders nodig. Wij verwachten van de ouders óók iets Onze maat schappelijk werker, reist heen en weer, om iedereen op de hoogte te stellen, en daarvoor nodig is bege leiding te geven De vrijetijdsbeste ding komt in de groepen ook tot uitdrukking in de weekends Vanuit „De Hohorst" worden de meisjes gestimuleerd naar klubs te gaan. samen dingen te ondernemen Met alle meisjes is er een nauw kontakt tussen wat er in het onderwijs en het groepsgebeuren gaande is." In het „grote huis" wordt voor de meisjes die daarvoor in aanmer king kunnen komen, een aanloop gemaakt om naar het Koetshuis te gaan In het Koetshuis kunnen meisjes, die in staat zijn iets meer inzicht te hebben in eigen doen en laten, samen gaan wonen Dat moet voortkomen vanuit de per soonlijkheid van het meisje Het is een mogelijkheid om konkrete zelf standige zaken verder te gaan Ko ken. wassen, inkoop van de le vensmiddelen, bankrekening, be heren Plus dat de meisjes wat meer op zichzelf teruggedreven worden Er wordt minder aange dragen Het werk in het algemeen voor het „grote huis" en het Koetshuis wordt ondersteund door de verzor- >f yende sector, de algemene diénst De algemene drenst heeft ook meisjes, die mééhelpen in de keu ken, in het interne huishouden De mensen van de verzorgende sector dragen duidelijk bij tot de vorming van het meisje in het kader van het vormingsbeleid. DE ORANGERIE De Orangerie is vorig jaar augus tus gestart voor de intern begeleide kamerbewoners Drie a vier meis jes wonen in de Orangerie apart op kamers Ze moeten geheel voor zichzelf zorgen. De meisjes heb ben vormingsbegeleiding door een team van het Koetshuis met een mentor. De meisjes hebben een vorm van betaling van het rijk, ze hebben een uitkering of ze werken. In de Orangerie leven de meisjes precies zoals ze buiten „De Ho horst" op kamers wonen Er zijn tenslotte ook meisjes, die in aanmerking komen voor externe kamerbewoning in Amersfoort. Deze meisjes kun nen gedurende een half jaar ge bruik maken van de begeleiding van het internaat „De Hohorst" en de mentor van het Koetshuis. Daarna wordt de begeleiding af- ACHTERVELD Donderdag avond werd door de K.P.J. een kaartwedstrijd gespeeld tegen de leden van de bejaardensoos. Aan deze wedstrijd werd door 46 personen deelgenomen: 32 kla verjassers en 14 schutjassers. Er was deze avond weer een aantal zeer mooie prijzen te winnen. Nadat alle wedstrijden in een zeer gezellige sfeer waren ge speeld bleken de winnaars te zijn: klaverjassen: 1 Wim v d Tweel 5278, 2. mevr Putker5149,3. Ton Ossendrijver 5129, 4 mevr. Tol boom 5058, 5 Margret v d. Hen gel 5038 en 6 mevr Brouwer 5002 punten schutjassen: 1 dhr Blom 97, 2 mevr. Tolboom 90, 3 dhr Tol boom 78 en 4. mevr. Smink 75 punten Zaterdag werd voor de 25ste maal een oud ijzer actie gehou den. Reeds vrijdagavond was men begonnen om in de buiten wijken het oud ijzer op te halen. Hierdoor was het mogelijk dat zaterdagmorgen toen nog een aantal containers werd gebracht er reeds twee volle containers konden worden meegenomen Zaterdagmorgen trok men er met ongeveer 10 tractoren met aan hangwagens weer op uit Het werd ook nu weer een zeer ge slaagde actie. Heel wat volle con tainers konden ook weer worden afgevoerd Tijdens het werk van de leden zorgden drie vrouwelij ke leden dat er geen honger en dorst werd geleden Er is die dag door de werkers heel wat naar binnen „gewerkt", zoals 10 bro den. 394 eieren. 12 liter melk. 3

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5