jnderiand en Onze Wereld winnaars tweede dag toda (zondag) won ncidentrijk treffen Clubkampioen schappen BVO-jeugd /ANTIEK iCHOOLVOETBALTOERNOO11982 IHiisiiiiuiis Sportief Nederland LTV Leusden begon goed VOETKAL BAL AKS Winst Roda-zondag Waterpolo- Haaien gelijk Vlotte handbalzege Impala-dames Verloren en gevonden voorwerpen —Beur;*— 23 24 25 Doelpuntjes 'HILVERSUM DINSDAG 20 APRIL 1982 Volgens de Nederlandse Sport Federatie beoefende per begin januari 1981 circa 4,5 miljoen Nederlanders georganiseerd een bepaalde sport Bijna 2 miljoen daarvan deden aan voetbal in bijna 30 000 clubs en tennis was bij ongeveer een half miljoen mensen favoriet via 1500 vereni gingen. Gymnastiek is met tegen de 450 000 leden de derde tak van sport Dan volgen zwemmen (circa 160.000) en met rond de 100000 leden hockey, korfbal, volleybal en handbal Badminton (80.000) en watersport (70.000) zaten ook nog net in de toptien. Naast de 4.5 miljoen georgani seerde sporters wordt het aantal trimmers (min of meer gelegen heidssporters) geschat op 2 mil joen Per jaar besteedde elke Ne derlander gemiddeld voor bijna f 100,— aan sportkleding en -at tributen bij de ongeveer 2000 Nederlandse sportzaken. P. LEUSDEN/CENTRUM On der bijzonder goede weersom standigheden heeft zondag het eerste seniorenteam van de LTV Leusden tegen Uithoorn 2 haar promotie van vorig jaar volledig waargemaakt. Debuterend in de 4e klasse werd een forse 2-6 overwinning behaald. In de sin gle van veteraan Ton Schuur (ex- Amersfoorts kampioen) tegen een technisch zeer getalenteer de 20-jarige tegenstander bleken slimheid en routine veel waard. Na drie matchpoints te hebben overleefd won Ton uiteindelijk de beslissende derde set In de tie-break. Ook de overige singles werden in winst omgezet. Opvallend daarbij was de tweemaal 6-0 zege van Betty Kla- ve Van de dubbelpartijen gingen de herendubbel van Bert van Loo en Ton Schuur (in drie sets) en de mixed-dito van Margriet van Loo en Paul Wesseling voor Leusden verloren De overige partijen werden gewonnen. Deze royale uit-overwinning is voor Leusden een prima start van de competitie 1982 De uitslagen waren Zaterdagjunioren: Bosch en Duin A - Leusden A 5-0 Leusden B - Volta A 5-0 Zaterdagjongens t/m 15 jaar: Leusden A - Lockhorst A 1-7 Zaterdagheren: Eemnes B - Leusden A 4-2 Leusden B - Randenbroek D3-3 Zaterdagsenioren: Flehite B - Leusden A 2-3 Leusden B - Leusderpark B 5-0 Leusden C - Dicke Rijst C 5-0 Leusden D - 't Stort B 0-5 Hoogl'veen B - Leusden E 2-3 Zondagsenioren: Uithoorn 2 - Leusden 1 2-6 Soest 5 - Leusden 2 2-6 Leusden 3 - Flehite 7 1-7 Larsheim 3 - Leusden 4 1-7 Leusden 5 - Chefana 1 2-6 Zondagheren: Leusden - Hoogland 3-3 tuige de score van 9-8. Alles bijeen is het echter een 15-19 nederlaag geworden Voor Impa la scoorden Paul Lindeman. Ron Hartogsveld, Jos de Valk en Theo Prinsen UITSLAGEN: Heren 1 - Eendracht 15-19 Shot - Heren 2 18-7 Dames 1 - Sdo 7-3 LVV - Dames jun 4-16 Meisjes asp - Amersfoort 8-7 Jongens asp. - Amersfoort 10-6 Meisjes pup. 1 - LVV 17-3 Meisjes pup. 2 - UHV 1-27 LEUSDEN/ACHTERVELD Met de twee inhaalwedstrijden van het afgelopen weekeinde zijn de clubs in de zaterdagse 1e klasse A allemaal op 20 gespeel de wedstrijden gekomen. Veen- sche Boys klopte Unicum In Le lystad met 0-1 en is In alle geval zeker van het spelen van een op promotie kans gevende extra wedstrijd tegen nummer twee van de parallelklasse. Cobu Boys verloor verrassend in Amersfoort van het lager op de ranglijst staande Hees uit Soest. De klassering is thans Eemnes 20 35 65-15 Veensche Boys Roda Cobu Boys Sperwer Unicum Hees SEC Horst Barneveld TOV Hulshorst 20 34 40-18 20 28 31-15 20 19 31-32 20 19 32-33 20 18 21-28 20 17 28-31 20 17 29-36 20 16 22-31 20 15 26-39 20 14 22-34 20 8 21-56 In de zondagse 1e klasse A 'onden vier inhaalwedstrijden WORMERVEER De wed strijd van de Haaien in Wormer- veer tegen de Ham was voor de Leusdenaren maar een formali teit. Niet evenwel voor de thuis club, die nog volop in de degra datieperikelen verkeert. De Ham begon (en eindigde) sterk en kwam al spoedig op een 2-0 voorsprong. Ondanks viermaal ,,een man netje-meer" kwamen de Haaien in de eerste periode niet tot sco ren. In het tweede part werden de Leusdenaren sterker. Wim Bur ger (2) en Carel Venema zorgden voor drie doelpunten Tweemaal kwam de Ham een treffer nader bij, zodat halverwege de strijd 4-3 de stand was. De derde peri ode was duidelijk voor de bezoe kers. Via treffers van Wim Burger (2) en Harry Abbing kwamen de Haaien met 6-7 aan de leiding Dat zou ook de eindstand ge weest zijn, ware het niet dat de Ham in de laatste minuut van de wedstrijd met 7-7 nog net langs zij wist te komen. plaats Alle vier van belang voor de degradatieplaatsen Veen sche Boys kwam met 0-3 in en tegen Lelystad in veiligheid Achterveld verloor thuis met 3-4 van Amsvorde en kan maar dat is zuiver theorie nog in gevaar komen Dit geldt ook voor KVVA (in Hilversum met 3-0 verloren van Actif) en het eerder genoem de Lelystad Naarden speelde niet en is evenmin safe. In Barne veld greep Roda een reddings kans door met 0-2 de tumultrijke wedstrijd tegen Maluku Muda te winnen Dat bracht de Buinina- parkers een puntje boven Naai den, maar de roodzwarten heb ben drie wedstrijden meer ge speeld De ranglijst is thans Zebra's 20 31 46-24 Actif 19 24 36-25 Amsvorde 20 24 43-29 APWC 20 23 40-30 Veensche Boys 20 21 27-26 Laren 20 20 29-34 Achterveld 19 19 37-32 KVVA 19 18 28-31 Lelystad 19 17 26-30 Roda 19 14 23-30 Naarden 16 13 22-30 Maluku Muda 17 4 17-52 LEUSDEN/CENTRUM De damesploeg van Impala ontving SDO uit Bussum op het Buining- park. Hoewel de bezoeksters de openingstreffer op hun naam brachten, was duidelijk te zien, dat de thuisclub het beste van het spel had. Bij de rust was het, met treffers van Hetty Tessels (3) en Wil v. d. Burgwal reeds 4-1 voor de Buiningparkers. In de tweede helft werd de tegenstand van SDO groter. Via Hetty Tessels. Wil v d Burgwal en Gien Greefhorst scoorde Im pala nog driemaal De Bussumse ploeg kwam. mede door goed werk van de Leusdense keepster Ina Tolboom, niet verder dan tweemaal raak en zo kwam met 7-3 het einde. In een matige wedstrijd moes ten de heren van Impala hun meerdere erkennen in Een dracht De tegenpartij liep uit tot 0-4 voor Impala het doel wist te vinden en bij de rust was de stand 6-11 in het voordeel van Een dracht. In de tweede helft heb ben de Buiningparkers heel wat meer tegenstand geboden, ge- ACHTERVELD Afgelopen londe'dag werd op het Ker- lenssportpark de tweede dag het schooivoetbaltoernooi afgewerkt. Met de twee uidstejongensgroepen B (10-11 ar) en C (12-13 jaar). Het weer as nog mooier dan op woens- en dat heeft de voetballers flÓrm gestimuleerd. Wat dacht u jvoorbeeld van de „monsterze- esn bij Rossenberg-Ger. Basis •0 (groep C) of Kinderland 2- obblt 0-8 en Kinderland 1-Bon- erd 7-0 (beiden groep B)? Zeer >annend verliep poule 2 van oep C, waar zowel Kinderland s Palet, Sint Jozef en Hamers- >ld met 3 uit 3 finishten. Na een rooi aantal „strafschoppen" erd Palet winnaar. In groep B waren Kinderland, lobbit, Sint Jozef en Onze We- eld de poule-winnaars De hal- e-fmales waren Kinderland- lobbit 1-0 en Sint Jozef-Onze Een bijna onvoorstelbare hoeveelheid en variatie van verloren en/of gevonden voorwerpen is het zielige res tant van het mede door het prachtige weer uitstekend geslaagde 10e schooivoet baltoernooi. Bekers, medal- jes of vaantjes bleven niet liggen, maar diverse porte- i monnees (met en zonder in- J houd), vijf fietssleuteltjes I (hoe kwamen de eigenaars thuis?), schoenen, kousen, sokken, ondergoed en voet- J balkleding, jacks (zelfs hele mooie), jasjes, kammetjes en ook een met moeite en veel geduld verworven handteke- ning van Frank Kramer wer- I den zomaar achtergelaten. Jan Lohuis denkt aan het houden van een rommel- markt, maar wil eerst de eige- I naars van de verloren en ge- vonden voorwerpen in de ge- legenheid stellen hun ei- J gendom terug te krijgen Daartoe kunnen ze terecht bij I mevrouw J Wesseling. Wa- verwijk 1, Leusden-Centrum J Wel graag zo spoedig moge- lijk. I Wereld 0-1 Hobbit won de strijd om de 3e en 4e plaats met 3-0 van Sint Jozef en Kinderland klopte in de finale met 1-0 Onze Wereld, zodat de eindstand werd: 1 Kin derland, 2 Onze Wereld, 3. Hob bit en 4. Sint Jozef indruk van de strafschoppen? verloor kansloos met 0-3 en dat leverde als eindstand op: 1Onze Wereld, 2 Pallet, 3. Hobbit en 4. Rossenberg. Alleen auto's van de toer- nooi-directie mochten wor den gestald op het parkeer terrein bij het SVA-clubhuis. Voor alle overige moest maar een plaatsje worden gezocht (op het parkeerterrein) aan de Klettersteeg Discrimine rend, maar verder een prima maatregel. Kinderland, Palet, Sint Jo zef en Hamersveld (/ongens van 12-13 iaar) in poule 2 van groep C eindigde na de voor- wedstrijden met een gelijk aantal punten, zodat - om kwart voor drie - een flink aantal strafschoppen de uit eindelijke winnaar moesten bepalen. ,,Als ik dat vooruit had geweten", vond een spe ler van Kinderland, „had ik 's morgens net zo goed thuis kunnen blijven om mijn moe der te helpen". Tegenpartij van de NOS in de erewedstrijd bleek niet een combinatie van Roda- zondag. Roda-zaterdag en SV Achterveld, maar de met Bertus Schoonderbeek ver sterkte roodzwarte zaterdag- ploeg. Hoewel Bertus niet scoorde - ook niet in het eigen doel - werd de Roda- ploeg winnaar Bij het NOS-team was. op basis van de verstrekte hand tekeningen, Frank Kramer de grote favoriet van de jeugd. Barry Hulshof had het met het uitreiken van de pri/zen veel gemakkelijker. De Holm (groep B) heeft geen enkele wedstrijd ge wonnen. Toch telde die ploeg een winnaar Jan Kelder was donderdag 11 jaar geworden en won daarmee een prachti ge sporttas. - De Holm tegen Groenhorst BARNEVELD In een zeer cldentrijke wedstrijd tegen Ma- ku Muda te Barneveld heeft 9da uiteindelijk aan het langste nde getrokken. Dat gebeurde is in het laatste kwartier van het ellen, dat rond het midden van e tweede helft vooreen „afkoe- igsperiode" moest worden on tbroken. De scheidsrechter eld het verloop van de ontmoe- »g maar met moeite in de hand. ij de schorsing was de stand >g altijd 0-0, maar direct na de eede hervatting kregen de ïusdenaren eindelijk loon naar erken. Roda speelde wat beter of ei- mlijk gezegd minder slecht dan i Barnevelders en de arbiter eelt aan dit treffen met zes na- len een volle pagina uit zijn bdblokje met reglementsover- eders overgehouden. Maar fêd, direct na het derde begin kwamen de roodzwarten op lorsprong. Wout de Kruyf >eelde Hans Brensen aan en die «orde. Met nog een klein kwar- Wje te spelen zag Roda de Buiningparkers op rozen. Zij lie ten zich de 0-2 voorsprong niet meer ontnemen RODA A1 De van doel tot doel waaiende harde wind had veel invloed op de wedstrijd van Roda A1 en Hoevelaken. Tot aan de rust bleef het 0-0 en met de wind in de rug greep Roda de winst. In de 20e minuut werkte Ed van Deu- veren voorbereidend werk van Frans van den Berg doeltreffend af en een kwartier later maakte Erik Jan Sleeking een geweldige solo met de tweede Roda-treffer mooi af. Uitslag zaterdagsenioren: VRC 2 - Roda 2 0-2 Roda 3 - VVOG 6 2-1 Hoogerheide 3 - Roda 4 2-3 Roda 6 - VOP 5 6-0 Roda 8-VVOG 9 1-8 Uitslagen zondagsenioren: Maluku Muda 1 - Roda 1 0-2 Roda 3 - HVC 3 1-5 Hoogl'veen 3 - Roda 4 2-4 Roda 5 - DEV 5 1-0 In groep C was. zoals reeds ge zegd, de spanning nog groter. Poule-winnaars werden Wegwij zer. Palet, Onze Wereld en Ros senberg. De halve finales waren Onze Wereld-Rossenberg 1-0 en Hobbit-Palet 0-1, zodat Hobbit en Rossenberg de 3e en 4e prijs moesten betwisten en dat werd met 2-0 een zege voor Hobbit. De finale bracht Palet tegenover On ze Wereld. Pallet nog onder de DANK Na een erewedstrijd onder lei ding van de Leusdense scheids rechter Cees Leyenaar tussen NOS-medewerkers (waaronder Barry Hulshof, Frank Kramer, Evert ten Napel enz.) tegen het met Bertus Schoonderbeek ver sterkte Roda-elftal Zaterdag 1. die met 3-0 door de Buiningpar kers werd gewonnen (treffers van Eef van Dongen, solo Ben - Barry Hulshof reikt de prijs uit aan de aanvoerder van Onze Wereld winst binnen haar bereik en toen vijf minuten later dezelfde spe lers opnieuw via Bransen doel treffend uithaalden, zaten de Ook de sportiviteitsbeker, die door de gezamelijke scheids rechters waren toegekend aan Palet (groep A) als sportiefste elftal en Sint Jozef als sportiefste school. De beste spelers van Ro da Lidus Vaartjes, Henk van Pluuren en Eef van Dongen kregen evenals de overige ster ren van de erewedstrijd een vaantje. - Hans Bransen maal voor Roda. twee- Schuurman en vuurpijl-Eef van Dongen), sprak Jan Lohuis mede namens de overige organisato ren (Jos v d Ploeg, Hanneke Huyg, Koen Bijkerk. Diane Zoet mulder, Constance van Lingen, Rikus en Jeanne Wesseling in de volgorde van het programma boekje) zijn dank uit aan ieder een voor alles" Barry Hulshof, die tijdens de erewedstrijd wat krachten had gespaard, reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. LEUSDEN/CENTRUM Za terdag werden in sportzaal de Meent de laatste wedstrijden ge speeld van de voor het eerst ge houden jeugdclubkampioen schappen van de badmintonclub BVO '79. De titelstrijd nam door de grote deelname vier zaterda gen in beslag. Een hele (maar zeer geslaagde) klus voor de jeugdkommissie. Plezierig was ook, dat veel ouders een kijkje kwamen nemen en de uitslagen waren: Meisjes-enkel poule A. 1 Barbara Bennink 2. Sandra Weishaupt 3 Ugonia Kruseman Meisjes-enkel poule B. 1 Marjolein Schimmel 2. Wilma van de Brug 3 Karen Schols Jongens-enkel poule A. 1 Marcel Palyama 2. Peter van Dijk 3. Onno de Groot Jongens-enkel poule B. 1. Egbert Heil 2 Vincent 3. Peter Esko. Meisjes-dubbel poule A. 1. Ugonia Kruseman/Karen Ploeger 2. Barbara Bennink/Wilma van de Brug 3. Sandra Weishaupt/Daniëlle Schols Meisjes-dubbel poule B 1. Karen Schols/Marjolein Schimmel 2. Marike de Horde/llonka 3. Liset de Groot/Patricia v Mee- teren Jongens-dubbel poule A. 1. Onno de Groot/Micha Ploeger 2. Géza en Marcel Palyama 3. Eric Hoiting/Peter van Dijk Jongens-dubbel poule B. 1 Mare Bod/Peter Esko 2. Arnold Bosveld/Vincent 3 Egbert Heil/Tommy Schutter Gemengd dubbel: 1 Ugonia Kruseman/Micha Ploeger 2 Sandra Weishaupt/Raimond v Meeteren 3 Monique v Breemen/Marcel Palyama - De prijswinnaars van BVO Expohal Richtingsborden volgen naar Sportpark Int.: (076) 611680 toegangsprijs 5, CJP en 65+ paspoort f 2,50 kinderen onder geleide gratis vrijdag zaterdag zondag opril april april 19-22 uur 12-19 uur 11-18 uur

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7