„Raadsvoorstel over structuurplan eigenlijk slap afgietsel geworden" Drie bouwbedrijven willen Claeverenblad opknappen én er huizen om heen bouwen Von Meyenfeldt komt in De Glind muil ÖD WETHOUDER WAGENAAR FOETERDE RAADSCOMMISSIE UIT ii illinium lllllllli lllllllllllllll #)llll Rommelmarkt De Glind bleek groot succes Tekeningen maandag te zien bij CML/R0 30 april- aktiviteiten in Zuid BDU m Vandaag in de Leusder I Krant Jaarvergadering Gouden Klomp Leusder Krant êjê <t> 444 4 J L ar Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Oersterk klndermon nu bij Groeneveld Houdt Groeneveld voor ogen DOKTERS- DIENST: 03425-1222 l Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE j NODIG? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g (03420) 16141 Telex D U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 22 APRIL 1982 - 13e JAARGANG NO. 107 Weihouder Jan Wagenaar (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN-„We willen wel een structuurplan, maar we willen er niets inzetten". Met deze woorden foeterde wet houder Jan Wagenaar (VVD) dinsdagavond lichtelijk de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning uit, die zich boog over het concept-raadsvoorstel om de hoofdlijnen van beleid (keuzenota) voor het maken van een structuurplan vast te stellen. „Er worden voor- waarden geschapen waar door structuurplan geen structuurplan wordt. Het is eigenlijk zonde van de 1 mil joen gulden, die we tot nu toe aan de opstelling van het plan hebben uitgegeven", al dus de zichtbaar geïrriteerde wethouder. Een en ander zei hij toen dins dagavond bij de behandeling van het concept-raadsvoorstel van B W duidelijk werd dat volgens Rinze Bloemhof (D66) en Jan Jacobs (PKL) niet in het beleid voor de toe komstige groei van Leusden opge nomen moet worden dat er bebou wing ten zuiden van de School- steegbosies gaat plaatsvinden Wagenaar ,.B&W doen ten aan zien van dit punt geen concessie \v Om zorgeloos mee buiten te spelen. En natuurlijk is ook deze bnl een jaar lang gratis verzekerd. Gewoon één van de extra's van de Groeneveld opticien. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 De Groeneveld-opttciens zijn aangtslolen bij het Optiek-Gilde ACHTERVELD/DE GLIND-Za terdag 17 april werd door de zen dingscommissie van de Gerefor meerde Kerk van De Glind een rommelmarkt georganiseerd. De opbrengst van deze rommel markt is bestemd voor een on- derwijs-project op Java. Voor dit project is een bedrag van 43.000,- nodig. Door het orga niseren van deze rommelmarkt hoopte men in De Glind ook een steentje te kunnen bijdragen om bedoeld werkproject te doen sla gen. Het streefbedrag van de commissie was 2.000,-. Tot grote tevredenheid van alle me dewerkers werd dit bedrag ver overschreden. Nadat de gemaakte onkosten waren afgetrokken bleek dat er een bedrag van 3.500,- over bleef De rommelmarkt werd gehouden "an 10.00 tot 14 00 uur. Al direct bij de opening waren reeds velen aan wezig om iets te kopen wat van hun gading was. Er was ook nog een aantal andere activiteiten zoals het rad van avontuur, koekslaan, bal len gooien en grabbelton. Ook was er een sjoelwedstrijd en kon naar de naam van een pop worden gera den Honger en dorst behoefde men ook niet te lijden daar er een aantal standjes was met broodjes, koffie en andere dranken Het werd een gezellig evenement. Nadat de uitslag van het sjoelen bekend was geworden bleek de heer G. Bou- man met 51 punten winnaar te zijn geworden bij de senioren en zijn dochter Rianne werd eerste bij de junioren met 33 punten De naam van de pop die Die- wertje was, werd door niemand geraden. De pop werd bij opbod verkocht en bracht het bedrag van 351,- op. De prijs voor het raden van het aantal bonen in een fles ging naar mevrouw Wit- teveen uit Barneveld. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag an donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopend. Zaterdags gesloten. meer. We hebben al heel veel con cessies gedaan aan de raad Hier door is het nu voorliggende con cept-raadsvoorstel een slap afgiet sel geworden Ik vind, dat de raad nu eens een kleur moet bekennen over de uitbreiding van Leusden, Maar het hard maken van zaken kost duidelijk problemen. Maar men moet heus niet denken, dat ik dit nu zeg, dat het gaat om mijn structuurplan Herman Baaiman (Gemeentebelangen) uitte heel kort zijn ongenoegen ,,Als ieder een partij-politieke zaken had laten varen en het belang van de ge meente had laten prevaleren, wa ren we er al lang uit geweest" VOORGEKAUWD De raadscommissie OW/RO be handelde dus dinsdagavond het conceptraadsvoorstel over de vast stelling van de keuzenota van het structuurplan, waarin zoals bekend de groei van Leusden na 1985 wordt aangegeven Een concept raadsvoorstel dat na een eindeloze reeks vergaderingen min of meer voorgekauwd aan de raadscom missie door B W werd voorge legd. Toch werd het voorstel niet zonder meer door de commissie aanvaard Het hoofdstukje ..voor zieningen in de hoofdlijnen van beleid leverde nog enkele proble men op Daarin stond op dat moment dat er gestreefd wordt naar een kleine su permarkt in Alandsbeek Rinze Bloemhof liet in de commissiever gadering weten daar een aanvul ling op te willen maken Het D'66- raadslid: ..Aan die zin moet worden toegevoegd nadat inbeddingspe riode De Hamershof is verstreken en nadat kettingbeding achter de rug is" Wethouder Wagenaar en Gerrit van Tiel (VVD) vroegen zich af of een dergelijke toevoeging wel in het structuurplan thuishoort Rin ze Bloemhof dreigde in ieder geval met een amendement op dit voor stel volgende week in de raadsver gadering als de keuzennota wordt vastgesteld Harm Offereins (GPV SGP) had een ander probleem met het stre ven naar een supermarkt (buurt- steunpunt) in Alandsbeek Hij vroeg zich af of met die formulering niet een raadsuitspraak van vorig jaar wordt onderuit gehaald, waarin de raad met uitzondering van de VVD zich voorlopig keert tegen de komst van een buurtsteunpunt Bij „voorzieningen" in de be leidshoofdlijnen staat ook da het winkelcentrum De Hamers hof zo spoedig mogelijk dient af gerond te worden met een mid delgroot warenhuis. In de com missie kwam men uiteindelijk to de conclusie dat zowel de zins nede over het buurtsteunpun als over het warenhuis uit he voorstel geschrapt zouden kun nen worden. Het is namelijk de bedoeling deze voorzieningen vóór 1985 te realiseren; het structuurplan geldt voor de pe riode 1985-1995. Het voorstel van B&W zal daarom op dit punt een aangepaste redaktie krijgen. Volgende week donderdag zal het voorstel over het vaststellen van de keuzenota van het struc tuurplan in de gemeenteraad worden behandeld. - Recreatiebasisplan: gebied Heiligenbergerbeek wordt opnieuw bezien - Tweede brug Valleikanaal houdt gemoederen bezig - UW heeft nieuwe presidente - Trudy Pot bij Vrouwenraad - Sportnieuws - Agenda - Kerkdiensten - Medische diensten Het kader van de verkiezingen - Loep op Leusden - Kantlijn - Films in Amersfoort 3 5 5 7 8 8 8 9 9 9 11 LEUSDEN/CENTRUM - De Leusdense carnavalsvereniging „de Gouden Klomp' houdt vrij dagavond haar jaarvergadering in de Roda-kantine. Op deze praatavond, die om 20.15 uur be gint, wordt afscheid genomen van drie bestuursleden. George Dietrich. Piet Valkenet en Bert Steman gaan het bestuur verla ten. De vakatures worden, mits de vergadering ermee akkoord gaat, opgevuld door Folkert van der Veer (als voorzitter voorgedragen), en Ria van Bentum (de emancipatie in de Leusdense carnavalswereld wordt dan een feit). Tussentijds was Pieter van der Veer al in het bestuur gekomen Naast de gebrui kelijke jaarverslagen staat ook het feestprogramma voor komend sei zoen op de agenda LEUSDEN - Drie bouwbe drijven willen de vervallen historische boerderij 't Clae verenblad opknappen én er om heen huizen bouwen. De stichting „Bouwteam Leus den", de firma Schoonder- beek en het projektontwikke- lingsburo Drachten hebben bij de gemeente plannen in gediend. Deze plannen wor den aanstaande maandag ge toond bij de vergadering van de werkgroep Ruimtelijke Or dening van het CML. Wan neer op deze plannen is inge sproken en de gemeenteraad voor één van de drie een keu ze heeft gemaakt, zal een res tauratieplan voor de boerde rij zelf worden opgesteld. Nu is alleen nog te zien wat er, volgens de drie plannenma kers, rondom de boerderij zou moeten gebeuren. Een en ander is een uitvloeisel van de beslissing, die de gemeen teraad vorig jaar november nam. Toen ging de raad. op instingatie van met name de CDA-fractie. ak koord met het instellen van een on derzoek naar de mogelijkheid om de oude boerderij 't Claeverenblad - op de hoek van de Hamersveld- seweg en de Burg Van de Post- laan - te behouden, waarbij de grond rond de boerderij in kavels voor woningbouw wordt verdeeld. De opbrengst van deze kavels kan dan, na aftrek van de kosten van het bouwrijpmaken, ten behoeve van de restauratie van 't Claeve renblad ter beschikking worden ge steld. De boerderij zelf wordt aan degene, die hem volgens de richtlij nen van Monumentenzorg wil op knappen, verkocht voor de symbo lische prijs van een gulden De op brengst van de kavels wordt koper als subsidie in de zeer hoge restau ratiekosten ter beschikking ge steld Op deze mogelijkheid zijn meer dan twintig reacties van gegadig den binnengekomen Daaruit is door het gemeentebestuur een se lectie gemaakt Uiteindelijk zijn daaruit de drie bouwbedrijven uit genodigd om een ontwerp te ma ken voor de te bouwen woningen rond 't Claeverenblad. De bouwbe drijven zullen namelijk, behalve de restauratie voor de boerderij ook het bouwen van de huizen op het erf van de boerderij voor hun reke ning nemen. Juist daarom zijn zij geselecteerd door het college, dat van mening is dat op deze manier meer zekerheid wordt verkregen over een snelle en bekwame res tauratie, dan wanneer een particu lier de boerderij op zou knappen Om een goede keuze te kunnen maken heeft b en w advies ge vraagd aan de „Vrienden van de Leusder Marke en op 26 april zal de werkgroep RO van het uit spraakorgaan Comité Milieuzorg Leusden laten horen hoe zij denkt over de verschillende plannen De ze vergadering is vrij toegankelijk en voor belangstellenden is er de mogelijkheid om mee te praten over de plannen. De vergadering begint om 20 00 uur. De plannen zijn vanaf 19.00 uur te zien in het gemeentelijk informatiecentrum, Zwarteweg 16a. waar ook de CML- vergadering wordt gehouden Lfc. LEUSDEN-ZUID-In Leus den Zuid worden op Konin ginnedag festiviteiten geor ganiseerd door de jeugd- en jongerengroep Juid. De aktiviteiten vinden plaats naast de openbare school 't Palet. Vanaf half elf is er een rondrit en optocht met muziek voor kinderen met versierde fietsen, enz. 12.00 uur: Aankomst op feestterrein - verkiezing mooiste fiets. Spel- en te kenwedstrijd. 13.00 uur: Eten 13.30 uur: Spelmiddag voor kinderen 15.30 uur: Speciale attraktie 16.30 uur: Einde kinderfes tijn 19.00 uur: Stratenspel voor jong en oud 20.00 uur: Prijsuitreiking 20.30 uur: Gezellige vaond in garage Buitenhuis 23.00 uur: Einde. DE GLIND De I.K.V.-kern- groep De Glind/Achterveld stelt zich ten doel om binnen zojuist genoemde gemeenschap een diskussie op gang te brengen en te houden omtrent de vraagstuk ken van oorlog en vrede teneinde de mensen bewust te maken van de gevaren die een eindeloze bewapeningswedloop met zich meebrengen. De kerngroep doet dit vanuit een bijbelse visie op vrede en gerechtigheid. Enkele jaren geleden is de kerngroep ontstaan vanuit aktivi teiten, welke de Gereformeerde Kerk van De Glind had georgani seerd rondom de Vredesweek De kerngroep voelt zich nog steeds ten nauwste verbonden met deze kerk Er is dan ook sprake van een goede samen werking wederzijds De kerngroep wil haar doel bereiken middels het organise ren van gespreksavonden. film- avonden, mannestaues, enzo voort In de afgelopen twee jaar is reeds een groot aantal aktivi teiten georganiseerd. Voor 3 mei a s staat op het programma een thema-avond met H M Von Meyenfeldt. Hij zal spreken over Kernontwape ning; utopie of realiteit". Een the ma mede gebaseerd op het boek dat Von Meyenfeldt geschreven heeft en dat onlangs verschenen De thema-avond begint om 20.00 uur in het aktiviteitencen- trum van De Glind De toegang is gratis, ledereen is van harte welkom. Tevens kan men op die avond allerlei infor matie en dokumentatiemateriaal kopen. Voor meer informatie kan men zich richten tot: P. Rigter, Post weg 61, de Glind (03425-1630) of F. Witteveen, Schoonderbeker- weg 37, de Glind (03425-1529). Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141 Rozendaallaan 9 Leusden-C m *»sf° Nijvertieidsweg-Noord 83 Industrieterrein De Issett, vak B. 033-14047

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1