êi V br A SB Maar drie stoplichten hele dag laten werken Geen verlofdag ambtenaren op Bevrijdingsdag bannen klaar, maar geld ontbreekt (nog) roor verkeersmaatregelen in Akkerhoeve Raad vergadert donderdag over structuurplan College komt met voorstel: f*E FH Oproep gedupeerden huis-aan-huis verkoop In juni meer over veriegging Rijksweg 27 Rooie Vrouwen praten over onderwijs G.fl.D. JL BDU B W: TE DUUR Hagenaar op zoek naar 1 10.000.- - Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden y J&A. 8B DONDERDAG 29 APRIL KOOPAVOND in de Hamershof Stuivenberg Tuinderij Geen krant ontvangen? DINSDAG 27 APRIL 1982 - 13e JA/SftGANG NO. 108 Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie eh administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex 6 D U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Slechts drie ver keerslichtinstallaties in de ge meente Leusden zouden de hele dag moeten werken. De installa ties op de kruispunten Lockhor- slerweg Heiligenbergerweg Burg. Beaufortweg, Groene Zoom Noorder Inslag en Groe ne zoom Burg. Buiningpark jouden de hele dag (dat is van 7 ot 19 uur) moeten werken. De overige verkeerslichten zouden ilechts tijdens spitsuren moeten werken en de rest van de dag alleen hoeven knipperen. Dat is de kern van een voorstel en aanzien van de verkeerslicht- nstallaties, dat het college bin nenkort zal doen. De werking van de verkeerslichten is al geruime ijd onderwerp van onderzoek. Aanleiding daartoe was de grote loeveelheid kritiek die er op de verking van de Leusdense stop- ichten de afgelopen jaren is ge veest In opdracht van het ge meentebestuur heeft het raadge- rend ingenieursburo DHV een onderzoek gedaan De resulta- en daarvan vormen de basis van iet binnenkort te verwachten :ollegevoorstel. Volgens wethouder Jan Wage- ïaar (VVD), die daar donderdag- ivond tijdens de vergadering van je werkgroep Verkeer medede- ingen over deed, veroorzaakt iet onderwerp 'werkingstijden verkeerslichten' een diepe schei ding der geesten Aan de ene zijde zijn er de mensen, die me nen dat het uit oogpunt van ver keersveiligheid het beste is om stoplichten altijd te laten werken Aan de andere kant staat de me ning, dat je tijdens minder druk ke uren de verkeerslichtinstalla- ties beter uit kunt schakelen, om dat werkende stoplichten dan al leen maar irritatie veroorzaken Het wachten voor een stoplicht, zonder dat er verder verkeer aan komt, nodigt weggebruikers uit tot het rijden door rood licht met alle gevaarlijke gevolgen van dien. Wagenaar liet donderdag avond blijken, dat er ook binnen het ambtelijk apparaat verschil lend gedacht wordt over dit on derwerp De wethouder ver wacht ook nog een forse politie ke discussie straks wanneer het voorstel van het college er ligt. Dat voorstel behelst om - me,t uitzondering van de drie gé- noemde kruispunten - de Leus dense stoplichten nog slechts te laten werken op de volgende uren van 7 tot 9 uur, van 12 tot 14 uur; van 16 tot 19 uur, en op koopavonden van 16 tot 21 uur De rest van de dag zullen de installaties alleen knipperen Zulks voorlopig bij wijze van proef. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente-ambtenaren in Leusden krij gen in tegenstelling tot hun collega's bij het rijk, de pro vincie en andere gemeenten op 5 mei, Bevrijdingsdag, geen extra verlofdag. Het college van B. en W. is van mening, dat het in deze tijd van bezuinigen niet verant woord is de kosten van een extra dag, die geraamd wor den op 50.000 a 60.000 gulden, ten laste van de gemeen tebegroting te laten komen. Burgemeester en wethouders hebben met dit besluit geen gevolg gegeven aan het verzoek van de minister van Binnenlandse Zaken om ook aan gemeenteambtena ren op 5 mei vrij te geven. Op 5 maart jongstleden besloot de ministerraad dat 5 mei „de dag is waarop jaarlijks de bevrijding van het koninkrijk in 1945 van de Duitse en Japanse bezetter wordt herdacht en gevierdBewust heeft de regering niet de term „nationale feestdag'' in dit verband gebruikt. Dan zou het voor iedereen een vrije dag zijn. Voor wat de rijksambtenaren betreft, besloot de regering hen wel vrij te geven en de gemeenten en pro vincies te verzoeken ook hun ambtenaren een extra ver lofdag te geven. Het besluit van B. en W. zou gistermiddag bekend worden gemaakt aan het zogeheten Georganiseerd Overleg waarin de ambtenaren zijn vertegenwoordigd die lid zijn van een vakbond. Deze vergadering kon ech ter niet doorgaan, omdat de drie vertegenwoordigers uit de raad, niet kwamen opdagen en zodoende het verga derquorum niet werd bereikt. Verwacht werd dat in het Georganiseerd Overleg de vakbonden zouden aandrin gen op een verplichte snipperdag voor de Leusdense ambtenaren. B. en W. zouden daar geen moeite mee hebben, omdat een verplichte snipperdag door de amb tenaren „zelf" wordt betaald. De bijeenkomst van het Georganiseerd Overleg is nu uitgesteld tot maandag 3 mei. Aanvang acht uur 's morgens. I.: U ialfcen/ioeve. Hertenhoeve en Pauwenhoeve worden veiliger gemaakt (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De plannen voor het treffen van enkele verkeers maatregelen In de wijk Akker hoeve zijn gereed, maar het geld om ze uit te voeren ontbreekt momenteel nog. Het gaat in to taal om een bedrag van f 10.000,waarmee Valkenhoe ve, Hertenhoeve en Pauwenhoe ve veiliger gemaakt zou kunnen worden. Dat bedrag staat niet op de investeringsstaat voor dit jaar, maar Wagenaar heeft de betrok kenen beloofd dat zij zal probe ren het ergens vandaan te halen. Als het geld gevonden wordt, kunnen de maatregelen na de grote vakantie getroffen worden. Al sedert februari vorig jaar wijzen bewoners van de ge noemde straten de gemeente op de verkeersonveiligheid in hun buurt Er wordt vaak in de woon straatjes te hard gereden Daar bij komt dat de in de buurt geves tigde montessorischool 't Ronde veel verkeer aantrekt De bewo ners willen daarom graag dat er enkele verkeersmaatregelen in hun wijk getroffen worden. Die zijn inmiddels door dedienst Ge meentewerken uitgewerkt Het gaat om het aanbrengen van paaltjes en schermen en het plaatsen van een drempel Tij dens de donderdagavond ge houden vergadering van de werkgroep Verkeer hielden en kele betrokkenen nog een warm pleidooi voor het treffen van de maatregelen. Ouders attendeer den de wethouder er op, dat het vooral voor kinderen erg onveilig is Jan Wagenaar zei het geheel en al met de Akkerhoeve bewo ners eens te zijn en zegde toe zijn uiterste best te doen bij het zoe ken naar de financiële middelen Vanaf 23 mei tweede bus verbinding met Amersfoort: lijn 118 pag. 3 ANWB plaatst eind mei in Leusden nieuwe borden pag. 3 Horsterweg wordt voorrangs- wegpag. 3 Eerste fietsers vóór bouwvak vakantie door tunneltje bij Burg. Buiningpark pag. 3 Achtervelds nieuws pag. 5 De PPR Leusden hield vorige week een avond voor werklozen. De belangstelling viel echter bitter tegen. De avond zelf ookpag. 5 LEUSDEN - De rijkspolitie waarschuwde eind maart voor een huis-aan-huis-verkoop van ansichtkaarten. Het betrof hier vertegenwoordigers van de stichting Abrasa die voor 2,95 een pakje kaarten trachtten te verkopen. De opbrengst zou be stemd zijn voor misdeelde en ge handicapte kinderen in Surina me en de Derde Wereld. Een woordvoerder van de politie vroeg toen de nodige voorzichtig heid in ogenschouw te nemen aan gezien het waarschijnlijk geen zui vere koffie zou zijn. Inmiddels heeft een onderzoek uitgewezen dat het hier inderdaad om een oplichtings zaak gaat. In verband met een na der onderzoek wil de rijkspolitie graag in kontakt komen met andere gedupeerde inwoners van Leus den die het slachtoffer zijn gewor den van deze malafide praktijk. Zij kunnen zich wenden tot de afdeling recherche, telefoon 944444. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN In de maand jui zal de direkt betrokkenen aan de Dodeweg meer informatie wor den verstrekt over de geplande verlegging van de Rijksweg 27. De bewoners van de Dodeweg zullen door de gemeente worden uitgenodigd vooreen informatie bijeenkomst. Daarvoor worden ook de leden van de raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening en van de werkgroep Verkeer uitgenodigd. Zoals bekend zal deze herfst een aanvang worden gemaakt met de verlegging van de Rijks weg. Dat gebeurt ter hoogte van de plaats waar de Dodeweg pa rallel loopt aan de Rijksweg, De weg gaat meer in zuidelijke rich ting afbuigen en krijgt een nieu we aansluiting achter het Alberts Corner restaurant. Die operatie heeft nogal wat gevolgen voorde bewoners van een deel van de Dodeweg en de aanwonenden van de Vlooswijkseweg Op dit moment is Rijkswater staat nog bezig met het verrich ten van een aantal metingen Zo dra die voorbereidingen zijn af gerond, zullen de belangheb benden nader worden geïnfor meerd. LEUSDEN/CENTRUM Op woensdag 28 april aanstaande komen de Leusdense Rooie Vrouwen weer bijeen in „de Til" te Leusden-Centrum. Het is de bedoeling dat tijdens deze bij eenkomst, die om 20.15 zal be ginnen, de kampagne voor de komende verkiezingen aan de orde zal komen. Centraal staat deze avond echter het thema on derwijs. Gesproken zal worden aan de hand van een drietal boekjes met de gezamenlijke titel ,,Voor mij zijn ze allemaal gelijk". Deze boekjes maken deel uit van het diskussieprojekt-onderwijs van de Rooie Vrouwen in de PvdA. Belangstellende vrouwen zijn al len welkom tijdens deze bijeen komst Voor nadere informatie kan men bellen met Ans v. Kemena- de, telefoon 943552. Zij kan de genen die nog in het bezit van de bovenstaande boekjes willen ko men ook verder helpen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9»opand. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De totale opbrengst van de collecte van de Nederland se Hartstichting bedroeg 9429,14 Hiervan bracht Leus den zuid 1908,96 bijeen De Vrienden van de Hartstichting wil len iedereen namens de Hartstich ting hartelijk dank zeggen voor hun medewerking. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeente raad komt aanstaande donder dag (29 april) bijeen voor de maandelijkse vergadering. Op de agenda staan onder meer de keuzenota van het structuurplan en de tweede deelnota van het Verkeersplan. De openbare ver gadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamers- veldseweg 2. De volledige agenda luidt 1 Opening 2 Mededelingen 3. Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Diverse aanschaffingen ex artikel 50 van de Kleuteron derwijswet en ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 verbouw openbare lagere school ,,De Wegwijzer", De Biezenkamp 39 te Leusden- centrum 7. Extra-krediet ten behoeve van de openbare lagere school ,,'t Palet" te Leus den-zuid (aanschaf po dium) 8. Ombuigingen in de sport sector 9 Bezuinigingen onderwijs 10. Aanleg oefenkooi tennis- complex Achterveld 11 Aanleg tennisbanen 12 Aankoop grond te Achter veld ten behoeve van de re alisatie van het industrieter rein ,,De Biezenkamp" 13 Beschikbaar stellen v ir> een krediet inzake grondxosten begeleiding van het plap Claeverenblad-Wildenburg 14 Aangaan van een realisatie- overeenkomst, annex koop overeenkomst met Bredero Vast-Goed N V betreffende de bouw van 88/90 premie- woningen in het plan Clae- verenblad-Wildenburg 14a. Keuzenota structuurplan 1985-1995 15 Voorbereidingsbesluiten 15a Vaststelling Verkeersplan deelnota 2 Planvorming 16. Goedkeuring jaarrekening 1980 en vaststelling kosten vergoeding 1980 Stichting Federatieve Bibliotheek voorziening Leusden 17. Begroting-1982 en ombui gingen Stichting Federatie ve Bibliotheekvoorziening Leusden 18 Actualisering begroting 1982 19 Rondvraag 20 Sluiting i.v.m. Koninginnedag (30 april) Woensdag 5 mei alle winkels geopend. Volop in voorraad: Groente-planten in kluit Tomatenplanten. Groente-, kruiden- en bloemzaden. Vaste planten. Geraniums. Ook potgrond en compost in zakken. Nieuwstraat 62 Scherpenzeel Tel. 03497-1733, b.g.g. 3830. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1