Vanaf 23 mei tweede busverbinding met Amersfoort De wereld hangt van drukwerk aan elkaar Eerste fietsers vóór bouwvakantie door tunneltje bij Burg. Buiningpark ANWB plaatst eind mei in Leusden nieuwe borden Samen aan 't werk leusdHLhrnc Jeugdraad- initiatief tot unieke cursus Horsterweg wordt voorrangsweg Latent Talent denkt al weer aan najaar '82 Markt op donderdag Tarzan bij Blijhof Bibliotheken gesloten Leusder Krant 1 nisd BV* FOTO-KOPIE NODIG? ersoonlijke keuze zonder consessies. plaatselijk nieuws DINSDAG 27 APRIL 1982 LEUSDEN Met ingang i de nieuwe busdienstre ling op 23 mei a.s. krijgt usden-centrum er een ,Uwe busroute bij, lijn 118 in de VAD. De nieuwe bus- nite verbindt Amersfoort met ,t zuidelijk en oostelijk deel i Leusden-centrum via de Higenbergerweg - Noor- rinslag - Groene Zoom - rg. van de Postlaan (voor- en Centrumweg) -Claren- rg - door de wijken Mun- hove en Bosveld naar de ekridder - Middenweg -As- latterweg - brug over het lleikanaal en via de nog aan eggen buslus bij het volks- nencomplex dezelfde jte terug. De bus gaat op ze nieuwe route met een kwentie van tweemaal per r rijden. Bn verband met de nieuwe bus- iite komt er een kleine wijzi- in de route van de bestaan- n 106 Deze zal vanaf 23 mei t'meer over de Middenweg ar over de Torenakkerweg lo- n Deze wijziging brengt te met zich mee dat de twee ten op de Noorderinslag tus- de Torenakkerweg en de jdenweg komen te vervallen irvoor in de plaats komen er ten nabij de kerk van de orderinslag en de Torenak- jweg en nabij de hoek van de jenakkerweg en de Asschat- Sveq afhankelijk nieuwsblad orde gemeente Leusden. Irschijnt elke dinsdag en iiderdag. (erantwoordelijke edaktie: lert Vos tarnix Kreijns (pl. verv.) ledaktie: lertien Engelkens aspar van Loo. nlevering kopij en ad- jertenties: [oor het dinsdagnum- jner tot uiterlijk ,maan- lagmiddag 12.00 uur, oor het donderdag- ummer tot uiterlijk roensdagmiddag 12.00 itir ledaktetie en admini- tratie: Kantoor Leusder irant, Rozendaallaan 9, eusden-Centrum. Op rerkdagen geopend van 900 tot 12 00 uur en an 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld 54,20 per jaar' ler half jaar wartaal. 27,60 14,05 per lachten bezorging: Is abonnee dient u de rant voor dinsdag- of londerdagavond 18.00 lur te hebben ontvan- len. Is dat niet het geval, leem dan kontakt op letonze hoofdagent be- orging (dinsdag en don- erdag tussen 18 30 en 9.30 uur), tel. 033- 40691. Bij geen gehoor unt u kontakt op nemen letonze inspekteur be- orging, overdag 03420- '6141, toestel 44. labestellen foto's: 3e meeste in de Leusder ram gepubliceerde fo b's kunt u nabestellen het uitzondering van rchief- en historische ïto'sj, bij vooruitbeta- "g van 5,- per exem- 'aar (formaat 13 x 18 tm) op giro: 871441 ■tv. BDU b.v. te Barne- eld, met duidelijke ver leiding van gewenste oio, aantal, nummer •en krant, pagina waar op de foto werd ge kaatst. U kunt ook kon- ant betalen op ons kan oor, Rozendaallaan 9, ■busden/Centrum. Ongeveer drie tot vier 'eken na betaling ont- '3ngt u de gewenste fo b's thuis. LEUSDER KRANT is een a»e van de BDU-kranten- ■binatie te Barneveld. De halte nabij de Biezenkamp wordt verplaatst naar de hoek van de Hamersveldseweg en de Burg, de Beaufortweg In de fre- kwentie van de ritten komt geen wijziging Om de nodige bekendheid aan de nieuwe busroute en de wijzi ging in de bestaande route te geven zal de VAD rond half mei huis-aan-huis in Leusden-cen- trum een folder laten versprei den NIET IEDER KWARTIER De instelling van een tweede busverbinding met een half uurs- frekwentie met Amersfoort bete kent overigens niet, dat je straks ieder kwartier van en naar Amersfoort kan. Een woordvoer der van de VAD laat desgevraagd weten, dat lijn 106 nagenoeg op hetzelfde schema zal blijven rij den als tot nog toe het geval is geweest. Dat betekent dat lijn 106 vanaf het station Amersfoort blijft vertrekken om tien minuten voor het hele uur en zes minuten voor het halve uur (bijvoorbeeld om 9.50 uur en 10.24 uur). De nieuwe voorstadlijn 118 vertrekt om elf minuten voor het hele uur en elf minuten voor het halve uur (bijvoorbeeld om 9.49 en 10.19 uur). De bussen van beide lijnen vertrekken dus nagenoeg tege lijk vanaf het station Amersfoort richting Leusden. Volgens de woordvoerder van de VAD is dat zo gedaan, omdat de vertrektij den van de bussen zo het beste zijn afgestemd op de aankomst tijden van treinen op het station Amersfoort. Daarnaast wijst de VAD- woordvoerder er op, dat de beide buslijnen binnen Leusden geen gemeenschappelijke bushalten hebben. Het zijn dus twee totaal verschillende lijnen en ook om die reden zou, aldus de VAD, de instelling van een kwartiersver binding met Amersfoort weinig zin hebben gehad. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Op initiatief van de Leusdense jeugdraad start er op 8 mei a.s. een korte cursus die drie zaterdagochtenden in be slag zal nemen. Tijdens de drie morgenbijeenkomsten wordt aandacht besteed aan het schrij ven, drukken en vormgeven van clubbladen, krantjes, affiches en folders. De cursus is nadrukke lijk niet alleen bedoeld voor jon geren. ledereen die zich wel eens bezighoudt met het maken van een clubblad kan wellicht iets nieuws leren. Met als centrale figuur de am bulant functionaris voor het Leusdense jeugdwerk, Pim van Esch, organiseert de jeugdraad van tijd tot tijd bijeenkomsten die bedoeld zijn voor mensen die zich in Leusden bezighouden met het jeugdwerk. Tot nu toe waren dergelijke bijeenkomsten gericht op één of meer aspecten van het jeugdwerk Dejerie bij eenkomsten die" nu georgani seerd wordt is echter geschikt voor een veel grotere groep men sen. Ondanks allerlei moderne communicatietechnieken zoals teletekst er één is, ziet het er naar uit dat het geschreven en ge drukte woord erg belangrijk zul len blijven. Met name in het ver enigingsleven wordt veel druk werk gebruikt om de leden op de hoogte te houden, verslagen te maken en clubbladen samen te stellen Of het nu gaat om een voetbalclub, een toneelvereni ging of een jongerenvereniging, op de één of andere manier wordt er een blad geproduceerd dat de naam draagt van vereni gingsorgaan" Om wat meer vaardigheid te krijgen in het maken van een clubblad, een folder of een affi che kunnen Leusdenaren nu een korte cursus volgen In drie bijeenkomsten komen de volgende onderwerpen aan de orde de organisatie van drukwerk ma ken verschillende druk-technieken de redaktie De cursus wordt gegeven in de zogenaamde hobby-ruimte van het jongerencentrum ,,De Til" op 8-15-22 mei van half tien tot 12 uur. Leusdenaar Wim van Dijk, die als reclame- en public-relation man in het bedrijfsleven werk zaam is, zal een belangrijk aan deel in de cursus hebben als docent. Verder zijn ook sprekers uitgenodigd vanuit de kranten en drukkerijwereld Cursisten krijgen overigens volop de gele genheid om geleerde zaken in de praktijk te oefenen De kosten die het volgen van de cursus met zich meebrengen zijn minimaal Voor de drie och tenden betaalt men als bijdrage in de materiaalkosten en een kopje koffie, vijftien gulden Meer inlichtingen kunnen ver kregen worden bij de ambulant jeugdfunctionaris Pim van Esch die in principe elke middag, van maandag t/m vrijdag te bereiken is onder telefoonnummer 033- 946313. Ook elke dinsdagavond is de heer Van Esch aanwezig. Dit kaartje geett de route van de busli/nen aan en het aantal bushaltes (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN De Horster weg tussen Leusden-cen trum en Stoutenburg wordt voorrangsweg. Het gemeen tebestuur zal bij de provincia le instanties vragen de daar toe benodigde maatregelen te mogen nemen. Volgens wethouder Wagenaar is-het instellen van een voorrangs regeling op de Horsterweg noodzakelijk geworden, nu de weg is voorzien van een fietspad. Niet alleen zal daardoor d-, snelheid waar mee het autoverkeer van de weg gebruik maakt toene men, maar het zicht op zij weggetjes is er voor automo bilisten ook niet beter op ge worden. In totaal telt de Horsterweg drie zijwegen: de Zwarteweg, de Engweg en de Schammer- steeg. Het gedeelte Horster weg, dat voorrangsweg wordt, ligt buiten de bebouw de kom. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Nog voor aan vang van de bouwvakvakantie van dit jaar zullen fietsers ge bruik kunnen maken van een tunnel voor de ingang van het Burg. Buiningsportpark. De tun nel komt voor de ingang van het sportpark onder de Groene Zoom te liggen. Ze worden aan gesloten op een fietspad, dat straks door de nieuwe wijken Claeverenblad en Wildenburg gaat lopen. LEUSDEN Terwijl de voor- jaarscurussen nog volop aan de gang zijn is de werkgroep Latent Talent al weer bezig met de voor bereidingen voor het najaar. Ook na de zomervakantie zal La tent Talent weer een uitgebreide reeks cursussen aanbieden aan de Leusdense bevolking. Van avond, 27 april en morgenavond 28 april zijn leden van de werk groep vanaf 20.15 uur aanwezig op de deel van boerderij „Groot Krakhorst", Bolderikhof 18, om met de docenten te praten over het najaarsprogramma. Leusdenaren met goede idee- en of suggesties met betrekking tot nieuw op te starten cursussen worden bij deze uitnodigd om op één van de twee avonden even binnen te wippen Het is duidelijk dat inwoners van Leusden die vanwege hun beroep of hobby de deskundigheid bezitten om als docent voor een cursus op te treden vandaag of morgen van harte welkom zijn in boerderij „Groot Krakhorst" Zij die niet in de gelegenheid zijn om op één van deze twee avonden langs te komen en toch iets op hun hart hebben, kunnen telefonisch con tact opnemen met mevrouw Borghuis, tel. 940272. (van één onzer verslaggevers) eind mei in de gemeente Leus- kruispunt Middenweg-Aschat- kertijd zullen zoveel mogelijk den een aantal nieuwe borden terweg van duidelijke richting- 'nlet-otficiële' wegwijzers wor- LEUSDEN De ANWB zal plaatsen. Onder meer zal het wijzers worden voorzien. Tegelij- den verwijderd. Aldus heeft wethouder Jan Wagenaar (VVD) donderdag avond meegedeeld in de werk groep verkeer. De wethouder, die voorzitter van de werkgroep is, liet verder weten dat de ge meente zijn beleid ten aanzien van wegwijzers voor bedrijven en dergelijke heeft gewijzigd Vol gens Wagenaar was het tot nog toe de gewoonte om nieuwe be drijven de gelegenheid te geven gedurende een jaar op verschil lende plaatsen wijzers in de rich ting van het nieuwe bedrijf te plaatsen. Die periode wordt door het gemeentebestuur nu inge kort tot zes maanden. Bovendien zullen per bedrijf of instelling niet meer dan een stuk of vijf wegwijzers geplaatst mogen worden Aldus wil de gemeente de wildgroei van,wegwijzers, zo als die de afgelopen jaren hééft plaatsgevonden, een halt toeroe pen Het kruispunt Middenweg-Asschatterweg zal van officiële richtingwijzers worden voorzien LEUSDEN Op vrijdag 30 april, Koninginnedag, zullen de bibliotheken Nieuw Langenbeek en Zuid gesloten zijn. Ook op dinsdagavond 4 mei worden er door de bibliotheken geen boe ken uitgeleend. Op bevrijdings dag, woensdag 5 mei, is de bi bliotheek Nieuw Langenbeek te vens dicht. LEUSDEN - In verband met Koninginnedag op 30 april zijn de marktkooplieden op de Bies- haar, Biezenkamp en Hamershof deze week op donderdag op hun standplaatsen aanwezig. Wethouder Jan Wagenaar (VVD) kwam donderdagavond in de werkgroep Verkeer met die mededeling over het tijdstip waarop van het reeds eerder aan gekondigde tunneltje gebruik gemaakt zal kunnen worden Hoe het er allemaal precies gaat uitzien kon de wethouder de werkgroepsleden nog niet laten zien. Opdinsdag 1 juni aanstaan de wordt er een gezamenlijke vergadering van de raadscom missie Openbare Werken en de werkgroep Verkeer gehouden, waarin de ontsluiting van het sportpark ter sprake komt Bo vendien wordt dan gesproken over het parkeren op en bij het Burg. Buiningpark Het betref fende voorstel komt een week later aan de orde in de raadscom missie Financiéle en Economi sche Zaken I Rozendaallaan 9 Leusden-C. j LEUSDEN Woensdagmid dag 28 april komt TARZAN bij Blijhof op bezoek via het witte doek. Ook jullie kunnen naar de spannende avonturen in de mooie speelfilm. „DODELIJKE STILTE" (leeftijd: vanaf 8 jaar). De eerste voorstelling duurt van kwart vóór twee tot kwart over drie De tweede voorstelling duurt van half vier tot vijf uur Toegangsprijs: f1,50 voor le den en f 2,50 voor niet leden van Blijhof. Onderwijs: de VVD zal voortgezet onderwijs in samenwerkingsverband krachtig blijven stimuleren Voorts dient in het onderwijs gewaakt te worden tegen eenzijdigheid en dienen de ouders betrokken te worden bij experimenten. STEM VVD STEM VVD STEM VVD Word lid en bel vandaag: 033-941695 of schrijf naar het VVD-sekretariaat, Libel 7, 3831 DT Leusden. Uw stijl is persoonlijk; hij de keuze van een kostuum /ijn concessies u reemd. Daarom gaat u naar Broekhuis en kiest uit een uitgebreide kollektie kostuums van hoog niveau. Kostuums met stijl en distinctie die uw persoonlijkheid onderstrepen! Maten: 46 t/m 5K-47 t/m 55-648 t/m 658 en buikmaten. WILSON Jon van Schaf/doorstraal 44-46 Barneveld Telefoon 03420-14347

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3