|Nauwelijks belangstelling voor informatieavond over werklozenprojekten fel Sloot vervangt Kupersgracht P.P.R.-werkgroep ziet mogelijkheden voor werklozen machtsconcentratie )ij Gouden Klomp Korfballers pakten punt Achterveld viert Koninginnedag met feestelijk programma Kalebas wedstrijd Bankdruk- wedstrijd Uitslagen Ons Genoegen Uitslag schieten Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. Dames SVA winnen de laatste wedstrijd Leusder Krant j TROUWKAARTEN Postduiven- vlucht uit Duffel FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? DINSDAG 27 APRIL 1982 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Onder het motto „Maak er werk van organiseerde de werkgroep werkgelegenheidsbeleid van de .eusdense PPR vorige week woensdag een avond in „De hakhorst". Naar het idee van de werkgroep had er op deze avond een aanzet gegeven kunnen worden om te komen tot jjén of meer Leusdense werklozenprojekten. Ondanks het feit jat Leusden inmiddels enkele honderden werklozen telt en tal van instellingen en organisaties voor deze avond waren uitge nodigd, was de schuur van „De Hakhorst" woensdagavond naar matigjes gevuld. Tot concrete resultaten heeft de avond jan ook niet geleid. In januari van dit jaar stonden ir bij het arbeidsbureau 355 Werkzoekenden uit de gemeente .eusden ingeschreven. Onge- Jeer de helft daarvan bestaat uit jngeren t/m 23 jaar. Te ver dachten is echter dat daar nog ens zo'n honderd jongeren bij- lomen die dit jaar de school jerlaten. De Politieke Partij Radi calen in Leusden wil zich niet jonder meer bij deze situatie neerleggen en willen een poging joen om samen met de werklo- ien projekten op te zetten. Een medewerker van de fede ratie Buskruit" uit Rotterdam ertelde de aanwezigen hoe men de Maasstad via het opzetten ian een aantal projekten er in was geslaagd binnen relatief kor- tijd in totaal 35 mensen aan een baan had weten te helpen. )e 35 mensen, waarvan er 20 een rolle dagtaak hebben werken in een achttal milieu-vriendelijke bedrijfjes. De bedrijfjes zijn nauwelijks te rergelijken met de echte com mercieel geleide bedrijven zoals ivedie in Nederland kennen. Me- jewerkers in de „Buskruitbedri.i- en" verdienen nauwelijks of niet iet wettelijk minimumloon, dit is nogelijk omdat ze geen werkne- ner zijn, maar mede-eigenaar fan het bedrijf waarin ze werken. MILIEUVRIENDELIJK Wil een onderneming passen in het kader van Buskruit" dan moet ze aan een aantal voor waarden voldoen. De bedrijven zullen milieu-vriendelijk moeten werken, dat wil zeggen dat ze nuttige en kwalitatief goede pro- dukten moeten leveren. Waar het gaat om voedingsmiddelen zul len deze geproduceerd dienen te zijn zonder gebruikmaking van bestrijdingsmiddelen. Verder wordt er in dit soort bedrijfjes veel aandacht besteed aan het vermijden van afvalstoffen en het zuinig omgaan met energie In de „Buskruitbedrijven" heeft iedereen een „gelijke in breng", dit betekent dat er geen mogelijkheid is tot persoonlijke bezitsvorming. De vervelende klussen in het bedrijf worden bij toerbeurt verricht. De economische recessie slaat echter ook toe in de bedrijven van „Buskruit". Omdat de pro- dukten die vervaardigd worden vaak wat duurder zijn dan in traditioneel werkende bedrijven blijken bij een neergaande eco nomie mensen minder bereid de wat duurdere produkteri fè ko pen. In Rotterdam is men dan ook De opkomst was niet geweldig groot. druk aan het werk om nieuwe projekten op te zetten Men denkt hierbij onder meer aan de oprichting van een collectief café en een timmerwerkplaats. KRINGLOOPCENTRUM De werkgroep werkgelegen heid van de PPR ziet voor Leus den wel mogelijkheden in de op richting van een „kringloopcen trum". Volgens aktiekoördinator Jan Warns is een dergelijk cen trum in deze gemeente een haal bare zaak. In een kringloopcen trum worden oude, afgedankte spullen weer gerepareerd of op geknapt, waarna ze weer ver kocht worden Naar de mening van de heer Warns is de behoefte aan een kringloopcentrum in Leusden best groot, gezien het feit dat rommelmarkten zich al tijd in een grote belangstelling mogen verheugen. UITKERING Voor een werkloze valt het in de praktijk echter niet mee om mee te werken aan een projekt dat opgezet wordt Op het mo ment dat een werkloze produk- tieve arbeid gaat verrichten loopt hij grote kans zijn uitkering te verliezen. Een voorlichter van het arbeidsbureau uit Amersfoort bevestigde vorige week woens dag dat het slechts in uitzonde ringsgevallen mogelijk is werk te verrichten met behoud van uitke ring „Door de bedrijfsvereni ging en dn gemeente, die bij standsuitkeringen verstrekt, wordt erg kritisch aangekeken tegen het doen van vrijwilligers werk door werklozen" aldus de voorlichter. In uitzonderingsgevallen zijn er echter wel mogelijkheden Het Amersfoortse arbeidsbureau kan daar nadere informatie over ge ven BOUWPROJEKT Dirk de Vries, belastingconsu lent en lid van de PPR-werkgroep deed woensdagavond nadere mededelingen over een ander idee Wat je ook begint, een ruim te zal er beschikbaar moeten zijn Daarom had de werkgroep in Leusden eens rond gekeken wel ke ruimte er eventueel beschik baar zou zijn Het oog was daar bij gevallen op de boerderij' „Claeverenblad" Jammer ge noeg bleek al snel dat er al ande re gegadigden voor deze antieke boerderij waren. Een andere mo gelijkheid zou een boerderij aan de Smoussesteeg zijn, nu nog bewoond maar door de gemeen te te koop aangeboden In één van de schuren van de boerderij zou een werkruimte ge- creeerd kunnen worden, terwijl de rest van de ruimte geschikt gemaakt zou kunnen worden voor één- of tweepersoons huis houdens. De hele verbouwing zou, aldus Dirk de Vries, wellicht tot stand kunnen komen door middel van een „leerlingenbouwplaats" waarbij 50% van de kosten ge subsidieerd wordt. ECOLOGISCHE WINKEL Een ander idee dat Dirk de Vries introduceerde was het op zetten van een zogenaamde eco logische winkel op de plaats waar een buursteunpunt zou moeten komen nabij het eetcafé- /galerie Hakhorst. Een dergelijke winkel zou een „normaal" pakket levensmiddelen dienen te verko pen. voorwaarde is echter dat de produkten vervaardigd dienen te zijn op een manier die ver weg ligt van de gangbare „chemische methoden". Verder zouden een vegetarisch eethuis en een „al ternatieve slager" best een kans van slagen hebben in de nabij heid van het buurtsteunpunt, al dus Dirk de Vries. Het idee dat men in een „eco logische winkel" slechts iets duurder uit zou zijn dan in een „normale" buurtwinkel werd door de woordvoerder van de federatie Buskruit tegengespro ken. Zo zou een „eco-kippenei" ruim twee kwartjes kosten, ter wijl de „normale" prijs even bo ven de twee dubbeltjes ligt. De daaropvolgende discussie ging nauwelijks meer over de vraag of er in Leusden een werk- lozenprojekt tot stand kan ko men. Er werd alleen nog maar gesproken over het nut en waar de van alternatieve voeding. Re den voor voorzitter Jan Warns om aan de bijeenkomst een eind te maken met het bericht dat „iedereen nog wel zal horen van verdere initiatieven van de werk groep". LEUSDEN/CENTRUM Car- avalsprins Goedgemutst greep net beide handen zijn kans om He macht binnen de Gouden _|lomp tot zich te trekken. Op de larvergadering van de Leusden- carnavalsclub werd hem het «orzitterschap aangeboden en olkert van der Veer zei niet nee! )i hij zich als voorzitter per de lilde van de elfde van het lopend p ar zijn prinsschap zal laten ont- y emen, is nog maar de vraag. ooit eerder in het bestaan van f Ie Gouden Klomp is de machts- oncentratie zo groot geweest Is nu. Dat kreeg meteen al gevolgen let een liter Jagermeister. fins Goedgemutst, nu )orzitter Gouden Klomp. mooie woorden en fraaie bloe men werd door (de rest van) het bestuur afscheid genomen van voorzitter George Dietrich, vice- voorzitter Piet Valkenet, ex-pen- ningmeester Frans Vlugt en ex- secretaris Bert Steman. Ook Riet Houtveen kreeg bloemen, maar niemand begreep eigenlijk waar om. Je vraagt je bezorgd af, of het spul nog in leven kan blijven, maar geprobeerd wordt het in ieder geval. Pieter van der Veer had tussentijds de kas reeds overgenomen, Ria van Bentum werd de eerste vrouwelijke in breng in het bestuur en Folkert van der Veer prins Goedge mutst zo u wilt is vanaf 24 april tevens president Rob van der Werve (p.r.) en Jan Roos (inmid dels secretaris geworden) bleven zitten, waar ze zaten, zodat de directie thans uit vijf personen bestaat. Na de spannende bestuursver kiezing volgde een pauze en het eerste voorzitterlijke optreden van Folkert van der Veer Wie daarvan nog onkundig was, kon gewaar worden, dat de nieuwe president bepaald niet naar woorden hoeft te zoeken. Royaal was hij ook, getuige de benoe ming van Piet Valkenet tot erelid (contributievrij) en senator van de Gouden Klomp. Ook George Dietrich kwam in de senaat, maar moet vooralsnog wel contributie blijven betalen Die jaarlijkse bij drage bleef op f22,50 gehand haafd (voor 65-plussers 50% kor ting). Ook de entree's tot de fees ten worden niet verhoogd. Een voorstel van Frans Vlugt om de 65-plussers op het bejaar denbal gratis toegang te verle nen mits vergezeld van beide ouders werd niet in behande ling genomen omdat die regeling voor de jongeren van vroeger reeds van kracht is KOMEND PROGRAMMA Problemen bestaan nog rond de" Raad van Elf, die thans uit zeven eenheden bestaat even veel als nu de Senaat! maar getracht zal worden het elftal weer te completeren voor het begin van de nieuwe competitie. Aannemend, dat die opzet lukt, kwam feestcommissaris Rob van der Werve met een basisplan voor de feesten in het nieuwe seizoen op tafel Dat is nog voor verbetering vatbaar, maar de in spraak werd door de leden langdurig op prijs gesteld, want pas om elf voor twaalf kwam aan de praatavond een einde. Voor alsnog luiden de plannen: 6 november: jeugdprinsverkie zing 13 november: senioren-prin senbal 31 december: oudejaarsbal, een nieuw idee, dat nog niet direct erg enthousiast door de vergadering werd overgenomen 6 of 7 januari: nieuwjaarsbal, met meer voorkeur voor de 7e dan voor de 6e januari 8 januari: met de bus naar het feest van de Federatie van Euro pese Narren te Dronten (of Eind hoven). Halfuurs-dienstregeling van de bus blijkt niet mogelijk. 15 januari: bont- of gewoon boerenkielenbal 4 of 5 februari: bejaardenbal 12 februari: optocht, eventueel alternatief of een combinatie van beiden. Voorts kinder- en groot carnaval. 13 februari: bezoek aan de ge achte collega-concurrentie te Achterveld. 14 februari: dweilavond, waar bij vooralsnog het grote pro bleem dat de Leusdense horeca bedrijven (te) ver van elkaar lig gen. 15 februari: vastenavondbal en enige weken later het halfvasten- bal. Anders zou u wel een andere samenlevings vorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie selectie 1982 van de LEUSDER KRANT antoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. intoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt Poe modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft, ■"n reserveren we de boeken voor u. van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Hamersveldseweg tussen de Burg. Van der Postlaan en de Langensteeg is momenteel afgesloten voor autoverkeer. Dat is nodig in verband met werkzaamheden, die ter hoogte van de Schoolsteegbos/es bi/ de Hamersveldseweg worden uitgevoerd. Het gaat om het plaatsen van een duiker onder de Hamersveldseweg Die duiker maakt onderdeel uit van een nieuwe sloot. Deze sloot krijgt een functie binnen de afwatering van de Schoolsteegbosjes Tot nog toe vormde de Kupersgracht een onderdeel van de waterbeheersing van de bosjes Maar binnen het thans in ontwikkeling zi/nde deelplan Claeverenblad/Wildenburg wordt de Kupersgracht straks een vijver Daardoor kan ze niet meer functioneren binnen de waterhuishouding van de Schoolsteegbosjes Vandaar de noodzaak van een nieuwe sloot. De nieuwe sloot komt aan de westzijde van de Hamersveldseweg parallel aan de Zuiderinslag te liggen LEUSDEN/CENTRUM In Maarssen bezorgden Antilopen het plaatselijke OVVO een on aangename verrassing: de thuis club kan nu de titel vrijwel verge ten. De harde wind, al een paar weken spelbreker, hadden de Leusdenaren bij de aanvang van het spel tegen. OVVO vond als eerste de korf. Na een half uur scoorde Frouk Geutjes tegen en nog voor de rust kwam de stand op 2-1. In de' tweede helft .misten de Anti's tweemaal een strafworp Twee treffers van OVVO en doel punten van Rob Geuties en Ruud Lith brachten de score op 4-3 en na nog een Maarssense goal brak het kwartiertje van Pieter Kraaikamp aan twee keer raak betekende 5-5 als eindstand In Ermelo werd Antilopen ju- nioren-1 kampioen Opvallend, want zelden mag een debutant zich vier weken voor het eind van de competitie reeds kampioen noemen Net als in de zaal speelt deze ploeg volgend jaar ook op het veld in de hoogste afdeling: de districtsklasse. De Antilopen- uitslagen waren: Antilopen 2 - Amersfoort 3 8-0 Eemvogels 2 - Antilopen 3 8-0 Dindoa J1 - Junioren 1 4-5 Junioren 2 - SKF J3 11-0 Meeuwen A1 - Aspiranten 1 8-1 Aspiranten 2 - Soesterkw A2 2-3 Telstar A5 - Aspiranten 3 3-2 Zwaluwen M1 - Meisjes 1 1-1 Pupillen 1 - ".'elstar P1 1-2 t Woudenberg P3 - Pupillén 2 0-2 Pupillen 3 - Woudenberg P4 1-1 Soesterkw P4 - Pupillen 4 0-0 LEUSDEN/CENTRUM —Zater dag, in de wedvlucht vanuit Duffel, was de PV Leusden met 468 duiven in concours. Lossing bi] noordenwind 08.10 uur. Aankomst eerste duif 10.12.32 uur (snelheid 1080 m/m). De uitslag was: C van Valkengoed 1-2-23-26-30- 38-39-48 B Peters 3-4-10-12-33-45 J Pouw 5-20-24-27-43 W. Vrijhoef 7-16-25-42 A F. Dieters 7-16-25-42 H Lambrechts 8-13-18 R Tijmensen 9-11-21-29-40 G Dieters 14-49-50 P Lambrechts 15-22-36 G Hoefakker 17-37 Comb Vrij/Bra 19-32 H v d Hoek 28-34 B Kuiter 35 T van Valkengoed 41-44 ACHTERVELD - Door het feest comité te Achterveld is voor de viering van Koninginnedag een feestprogramma in elkaar gezet. Donderdag 29 april zal de lam pionoptocht worden gehouden. De opstelling van de optocht Is om 19.00 uur bij de basisschool Onze Wereld. Om 19.30 uur zal de optocht van start gaan. De route is als volgt: Walter van Amersfoortstraat - Jan van Ar- kelweg - Verjaagde Ruiterweg -Hessenweg - voor huize St. Jo seph langs en vandaar naar Ons Gebouw. Daar zal dan ook de prijsuitreiking plaatsvinden. Vrijdagmorgen 30 april zal om 7 00 uur gestart worden met de reveille. Alle kinderen mogen la waai maken Bromfietsen wor den niet toegelaten De muziek vereniging D W.S zal daarna om 8.00 uur een rondgang door het dorp maken Voor de kinderen t/m de leeftijd van 8 jaar wordt er een spellenmorgen georgani seerd in de grote zaak van Ons Gebouw De aanvang hiervan is om 9.30 uur Eveneens om 9.30 uur zal er gestart worden met de vossen jacht door het dorp Start en finish in de kelder van Ons Ge bouw Er moeten 10 vossen wor den gezocht. Door de A.B B C wordt die morgen een puzzelrit georgani seerd De start is om 9 30 uur bij hotel de Roskam, waar ook kan worden ingeschreven De ouders die aan deze puzzelrit willen deelnemen kunnen hun kinderen die aan de kinderspelen of vos senjacht deelnemen reeds om 9 00 uur naar Ons Gebouw bren gen waar zij zullen worden opge vangen Om 14.00 uur zal worden ge start met het minivoetbaltoer- nooi op het Kerstensportpark Een mooie wisselbeker is de hoofdprijs Niet minder dan 18 teams hebben zich voor dit toer nooi opgegeven Dit zijn Mus- sendorp; De Bedriegers; De Peerdepadders I, De Tolbuurt; De Hessen; Moorst; Oldenbarne- velt; De Berkersloffen; Eem- schutters; De Karkdiekers; het Heiveld; De Stormlopers; de Klettersteeg; Peerdepadders II; Arkeleikels; S M B., Halve Zolen; en De Ruif De entree bedraagt een gulden, terwijl kinderen gra tis toegang hebben In de avonduren is er verzet voor jong en oud. Er is een kaart avond in D'Ouwe Peerdestal. Er kan zowel geschut- als geklaver jast worden Er zijn een aantal aantrekkelijke prijzen te winnen. Voor de jeugd van 12 tot 16 jaar is er een disco in De Moespot met medewerking van Discotheek Black Power De jeugd van 16 jaar en ouder kan dansen in Ons Gebouw met medewerking van Bedo Zowel het kaarten als het dansen vangt aan om 20.00 uur Het feestcomité verzoekt de be woners op de feestdag de vlag uit te hangen Hoewel de regering heeft be sloten 5 mei weer als nationale feestdag te herdenken, is dit toch nog voor niet iedereen een vrije dag Het feestcomité heeft daar om besloten op die dag nog geen festiviteiten te organiseren. Dit heeft tot gevolg dat er nu op 5 mei geen fietspuzzeltocht zal worden gehouden ACHTERVELD In verband met de festiviteiten rond Achter veld 600 zullen er een aantal wedstrijden worden gehouden. Aan de rij van wedstrijden Is er inmiddels weer een toegevoegd. Door de afdeling Cultuur is er nu ook een wedstrijd uitgeschreven in het kweken van kalebassen en zonnebloemen. Voor de win naars zijn taarten als prijs be schikbaar gesteld. ACHTERVELD Zaterdag 1 mei zullen in de Sportstudio te Achterveld bankdruk-wedstrij- den worden gehouden waaraan een aantal sportscholen zullen deelnemen. De aanvang van de ze wedstrijden is om 13.30 uur. De deelnemende sportscholen zijn Sportschool Leusden. Be Fit uit Amersfoort en de Sportstudio Achterveld Allen die belangstel ling hebben voor deze wedstrij den zijn deze middag van harte welkom ACHTERVELD - Door de ne gen dames van de damesschiet- club werd er weer lustig op los geschoten. De koplopers scho ten ook nu weer hoge ogen. An Voskuilen werd eerste met 89 punten en Anneke Oudshoorn 2e met 86 punten. De overige uit slagen waren: 3 AnneliesHuurdeman80,4.Tiny Tolboom 70. 5 Kitty van Hamers- veld 69. 6 Thea van Ruitenbeek 69, Nel Teunissen 65. 8. Nel Tij mensen 63 en 9 Mem v d. Burgwal 51 punten ACHTERVELD De dames voetballers van SVA hebben zon dag hun laatste wedstrijd gewon nen. Tegen Soesterberg werd het thuis 4-0. Het eerste doelpunt ontstond uit een hoekschop en werd ge scoord door Rina Herder Al snel vergrootte SVA de marge. Linda van Hamersveld ging alleen op de keeper van Soesterberg af en liet vervolgens 2-0 aantekenen. Na rust kreeg het spel een wat grimmig karakter, omdat de da mes uit Soesterberg het niet eens waren met het optreden van de scheidsrechter. Lina van Ha mersveld trok zich er niets van aan en bleef rustig scoren Het vierde doelpunt voor SVA en haar derde was volgens velen een van de mooiste uit haar loop baan. ACHTERVELD Door de le den van de damesschietclub werd dinsdagavond weer een on derlinge wedstrijd gehouden. Door negen dames werd aan de ze wedstrijd deelgenomen. Het was An Voskuilen die met 89 punten de eerste plaats wist te behalen Anneke Oudshoorn werd met 86 punten tweede De overige uitslagen waren: aantal punten 3 Annelies Huurdeman 80 4 Tiny Tolboom 70 Rozendaallaan 9 Leusden-C. 5. Kitty van Hamersveld 69 6 Thea van Ruitenbeek 69 7 Nel Teunissen 65 8 Nel Tijmensen 63 9. Mien v d Burgwal 51 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5