1 Kantongerecht Amersfoort Kantlijn [offie rugwachters 'lewapper andpunt Muurtje Graafwerk Viermaal Schema Hoytena wordt Statenlid FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DONDERDAG 29 APRIL 1982 loep op Leusden 13 Voor vrouwen die zin hebben jieens op maandagmorgen jelllg met andere vrouwen Me te drinken en zo misschien it leuke kontakten op te doen, slaat erin Leusden een iMeclub. De ochtenden jiden om de beurt bij een van dames thuis gehouden. Heeft m Interesse, dan kan kontakt eenomen worden met 945306, 944847. Recreatie, muskusratten, Iverkavellng, waterzuivering, nlonniers, molens, rkeerstelllngen, ^(verontreiniging, Kistwerken, provinciale ^en, milieu, idheidsbestrijdlng, ugwachters, plassen en eren, vuilnis, luldsoverlast, sloten en demverontreinlging: het heeft smaal te maken met de ivlnciale waterstaat. En dal deze provinciale dienst jaar een eeuw bestaat, is er (tentoonstelling ingericht, sral deze onderwerpen aan ikomen. loor middel van een vijftigtal telen met tekst en foto's, irten, tekeningen, bewegende quetles, voorwerpen, en dia- ndeopresentatles tonen de schillende afdelingen van de vlnciale waterstaat waaruit iwerk bestaat. De uitgebreide osltie in de gangen van het vinclehuis laat vooral zien iprovinciale waterstaat nu irlaken heeft, maar het leden komt natuurlijk toch tlmatig om de hoek kijken. beschouwer zal ontdekken keen enorme ontwikkeling novinciale waterstaat In de iderd jaar van haar bestaan It doorgemaakt. Voor de oners van de provincie scht zal de expositie schlen een verrassende lekking inhouden: rinciale waterstaat speelt ktof indirekt een rol In hun elljks leven. stentoonstelling is vanaf 3 lezien in de gangen van het dnclehuls, Achter Sint Pleter i Utrecht. Op werkdagen pend van 9.00 tot 17.00 uur. ï|komen nog even terug op oogstaande discussie, die ingsplaatsvond Inde fscommissle financiën en de raadsleden Bloemhof 8)en Hoytema van ijnenburg (VVD). Hoytema 1 toen tegen Bloemhof swapper" geroepen, onze pogingen uit te ten, wat dat woord precies kent liet onze Koenen het (ten. Maar een hulpvaardige heeft voor ons de dikke Van opgeslagen. En ziedaar, op na 1582, na„oele"en ewap" de „oelewapper". Dale geeft twee kanissen: „kerel" en irdeloze vent". Dus we en het voor Bloemhof nog twee kanten uitleggen. En wie dat ook nog wil weten: betekent bij Van Dale: kom; ja, het mocht wat." En swap" is: „trap, klap of p." i als Bloemhof nog een terug wil schelden moet hij Meten, want Hoytema gaat est dat elders in deze krant raad verlaten. evanavond naar KRO's aliteitenrubriek Brandpunt moet even goed opletten, tons dierbare dorp komt eens In beeld. nieuw is het Wim Wahle van «tra, die met zijn terkassa's de aandacht van slevisiecamera weet te sn. Dat begint voor ons lenaren al een beetje een 1 loven zuurtje te worden, Oe Brandpuntreportage iets aardigs. Redakteur erllndlsmetde taploeg ook op bezoek est bij een klein winkeltje len ouderwetse kassa. oor werd het zuivel- en inierswinkeltje van Lla In rendaallaan uitgekozen, werd maandagmiddag, na soek aan Centra, aan het ondemiddag gefilmd, 'vanavond Is onze «urvrouw op tv. In 'Punt. Tenzij zich natuurlijk 'olandere calamiteit ïoet. In Claeverenblad/Wildenburg wordt hard gewerkt aan het bouwrijp maken van de grond. Daar waar eens circa 1200 woningen zullen staan, worden nu voornamelijk weilanden door grote bulldozers verpletterd en verrijzen er enorme hopen zand. In het bouwgebied lagen voorheen ook twee voetbalvelden van Roda '46 De foto laat zien dat een beetje gras, wat kalklijnen en een doel met net hieraan nog doen herinneren. De eerste reaktie bij het zien van de foto was echter staat het muurtje wel op negen meter Soms kan het nog wel eens lang duren, maar als er dan aan wordt begonnen, lijkt het net alsof een heel leger mollen als in een onafwendbare driftaanval het maagdelijke landschap aan hebben gevallen. Neem nou bijvoorbeeld de doortrekking van de Groene Zoom tussen de Burgemeester van der Postlaan en de Zuiderinslag. Dat Is echt niet niks wat daar allemaal gebeurt. Verbijsterd zie je een gigantisch berglandschap verrijzen en je hebt al gauw de indruk, dat eindelijk met de realisering van de S10 of op z'n minst met de aansluiting op rijksweg 28 Is begonnen, ware het niet dat de plek wat vreemd ligt voor dit soort al jarenlang sudderende plannen. Was de aanleg van het fietspad langs de Horsterweg nog een snelle, zij het kalme oprisping, de doortrekking van de Groene Zoom kan alleen maar vergeleken worden met een georganiseerde grondverschuiving. Het is maar goed, dat alle commissies en werkgroepen de tekeningen onder ogen hebben gezien en er hun gewaardeerde goedkeuring aan gehecht hebben. Anders zou je op slag het bange vermoeden koesteren, dat de breedste en meest belangrijke weg van Leusden juist daar tot stand wordt gebracht: een zesbaans autoweg. Met voorrang, dat spreekt. En nou maar hopen, dat ze in hun energieke graafwoede dat tunneltje niet vergeten. Want wie het kleine vergeet, is het grote niet weerd, zo Is het toch? -£3=" <„j£~ '-v.; AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 22 april 1982 ver scheen de heer B. uit Leusden. Hij had een parkeerbon gekre gen die hij niet onmiddellijk be taald had. Wel had hij de accept giro van f 45,—die hij later thuis gestuurd kreeg, betaald. Hij had ook inderdaad gebruik gemaakt van de acceptgirokaart, wat noodzakelijk is i.v.m de registra tienummers van de bekeuringen. Voor het Parket is het anders ondoenlijk om uit te maken wel ke bekeuring het betreft, daarom wordt het geld teruggestuurd als de mensen met hun eigen giro biljetten betalen. In het geval van de heer B. echter werd er bij het girokantoor een fout gemaakt. Daar raakte zijn acceptgirokaart zoek en het geld, dat dus zonder nadere aanduiding bij het Parket kwam, werd teruggestuurd. Hij belde het Parket op, men beloof de een nieuwe acceptgiro te stu ren, maar in plaats daarvan kwam er een dagvaarding. De officier vond dat hij nu maar een wat lagere boete moest vra gen, omdat verdachte de nodige last gehad had en eiste f30,—. De heer B. vroeg zich echter af of de officier nu niet zijn recht kwijt was om een veroordeling te vra gen: ..Ik heb betaald volgens de regels, de rest is toch mijn zaak niet?" De kantonrechter beaamde dit en verklaarde de officier niet on- vankelijk: „Meneer B. heeft alles gedaan wat hij kon. Het Parket had andere methoden kunnen volgen". ROOD/ORANJE De heer de V. uit Zeist stond terecht omdat hij volgens het proces-verbaal door rood licht gereden zou zijn. Volgens hem zelf was net oranje geweest. Op nieuw bleek dat het voor een verdachte ondoenlijk is om in zo'n geval zijn gelijk aan te tonen, omdat de wet voor een omkering van de bewijslast gezorgd heeft. Normaal is dat de officier de schuld van verdachte moet be wijzen en niet de verdachte zijn onschuld. Maar in geval van rood licht moet niet de officier bewij zen dat het rood was, maar ver dachte moet bewijzen dat het groen was. Verdachte: „Dit is geen slordi ge manier van rijden van mij, maar heel bewust tel ik de secon den dat het licht oranje is. Ik ben een geoefend navigator, ik weet precies hoe lang een seconde duurt, dit stoplicht passeer ik dagelijks en dus weet ik ook dat oranje daar 4 seconden duurt. Voorovergebogen over mijn stuur heb ik nog naar het licht gekeken, het bleef oranje en het is uitgesloten dat de agent dit rood gezien heeft. Wat is hier het wettig bewijs?" Kantonrechter: „Dat is het pro ces-verbaal van de politie. Ais wij bij de constatering rood/oranje- /groen moesten afgaan op de verklaringen van de verdachte, dan zou er nooit iemand zijn die door rood gereden was. Dat kan niet en daarom heeft de wet in dit geval wettige bewijskracht toe gekend aan het proces-verbaal. Heeft u getuigen, iemand die in de auto zat bv.? Nee? Dan moet ik u veroordelen, ook al ben ik er van overtuigd dat er van over tuigd bent dat u niet door rood gereden bent f 11boete of 4 dagen hechtenis' DAFJE De heer S. uit Heemstede had op rijksweg 12, in de gemeente Maarn lt>u Km gereden De poli tie had dit geconstateerd door achter hem aan te rijden. Ver dachte bestreed de constatering van de politie verder niet. „Waarom deed u dit?" wilde de kantonrechter weten. Verdachte- „Ik kwam uit het bui tenland en wilde snel naar huis". „Waar kwam u dan wel van daan?" „Uit Keulen". „Nou, dat is niet zo ver weg met dit soort snelheden. Het ergste is dat u nu al voor de 5e maal sinds 1977 op te hard rijden betrapt wordt. U heeft boetes gehad va riërend van f 180,— tot f270,—, maar dat heeft kennelijk niet veel geholpen. Heeft u uw rijbewijs nodig voor uw werk?" „Ja. ik ben directeur van een B V. Ik kan niet zonder auto" „Waar rijdt u in?" „In een Rover" „Nou, een Dafje zou beter voor u zijn". De eis van de officier luidde: f500,— boete en een voorwaar delijke ontzegging van het rijbe wijs van 5 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Kantonrechter „Ik kan u niet dwingen om een Dafje of een Eend aan te schaffen, maar zo lang u in Rovers rondcrosst, moet er wat gebeuren om u te dwingen kalmer te rijden. Als ik volgens mijn hart te werk ging, nam ik u uw rijbewijs af, maar omdat u nog niet eerder een voorwaardelijke ontzegging ge had hebt, zal ik dat eerst geven Ik verhoog de eis van de officier wel: een voorwaardelijke ontzet ting uit de rijbevoegdheid van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar en een boete van eh, ja f 1000,— of 20 dagen hechtenis." Plaatsten we een tijdje geleden een foto van iemand die in zijn tuin drie Abrahammen op visile had Ier gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag Schreven we erbij dal we normaal gesproken geen foto's van Abrahammen plaatsen, maar drie Iegelijk in één tuin, dal was niet niks. Schreven we er tenslotte bij. dat een volgende vijftigjarige vier Abrahammen in de tuin zou moeten hebben om in aanmerking te komen voor een foto in de krant. We hadden het kunnen weten Van de week belde er iemand uit Achterveld. In een tuin aan de Verjaegde Ftuvterweo staan vier Abrahammen Het bleek bij Arte Smit te zijn, die afgelopen dinsdag vijftig werd. Familie en kennissen plaatsten de poppen, die ieder symbolisch gekleed gingen Een Abraham droeg een stemmig zwart pak met hoge zijde, omdat zo oud worden ook een beetje treurig schijnt te zijn. Twee anderen droegen 'n overall, hetgeen een verwijzing is naar Arie s werk bij de Vallei De vierde Abraham tenslotte was voorzien van een paardenkop. En dat houdt verband met het feit, dat in dit jaar van de herdenking van het 600-jarig bestaan van Achterveld, de Verjaegde Ruyterweg is omgedoopt in de buurtschapHet Paardepad De bewoners daar heten thans ..Paardenpadders zo meldt onze correspondent in Achterveld. Goed. Volgende keer dus vijf Abrahammen om in de krant te komen. Eens kijken wie dit het langste volhoudt. ay\ Si -^(3 I) Ooo •W 1 J./M UI- C.ï?A Yttk ë&h- wil LdU'-oUvi kousen. Soms zijn er mensen, die standpunten van het CDA niet helemaal kunnen volgen Een beroemd voorbeeld mag inmiddels de stellingname van de christen-democraten inzake het structuurplan heten. Het CDA wil niet aan het aantal van 254 woningen per jaar dat volgens de berekeningen van het Adviesburo Arnhem in Leusden na 1985 gebouwd zal moeten worden om de zogeheteneigen behoefte op te vangen CDA-woordvoerder Piet Voormolen heeft in commissievergaderingen al meer dan eens laten blijken, dat het CDA meent dat zo'n 200 woningen per jaar voldoende zullen zijn en onder druk van het CDA is de betreffende passage in de keuzenota van het structuurplan dan ook gewijzigd Onduidelijk was, althans voor ons, tot op heden hoe het CDA aan die 200 woningen per jaar komt. Piet Voormolen sprak van eigen berekeningen van het CDA" maar legde dat cijferwerk nooit duidelijk op tafel. Aan de daardoor ontstane onduidelijkheid kan nu een eind komen Het CDA-verkiezmgsprogramma (dat nog niet officieel is verschenen, maar waarvan wij wel alvast een voorproefje mochten ontvangen) is voorzien van een bijlage. In die bijlage is te zien hoe de ontwikkeling van Leusden tot aan het jaar 2000 zal zijn. Die bijlage, gevormd door bijgaande schema, willen wij u niet onthouden. Voor alle duidelijkheid, dat spreekt. Willem Hoytema van Konij nenburg uit Leusden wordt lid van de Provinciale Staten van Utrecht. Hij was achttiende op de lijst van verkiesbare VVD'ers bij de verkiezingen van 24 maart jl., en er werden zeventien VVD- kandidaten gekozen. Eén van die zeventien ziet echter van zijn ze tel in de Staten af, waardoor de heer Hoytema van Konijnenburg automatisch voor een zetel in aanmerking komt. Hij heeft be sloten deze benoeming te accep teren. De heer Hoytema van Konij nenburg is momenteel lid van de Leusdense gemeenteraad en is ook verkiesbaar bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. Dit was allemaal al geregeld voordat zijn benoeming tot lid van de Provinciale Staten bekend was. Omdat naar de mening van Hoy tema van Konijnenburg beide funkties niet te kombineren zijn en hij de benoeming tot Statenlid heeft geaccepteerd betekent dit dat hij de Leusdense Gemeente raad aan het eind van deze zit tingsperiode zal gaan verlaten en dus ook geen lid van de nieu we raad zal worden. Het Verkeersplan kunnen we straks beter het knipperende Voorrangsplan noemen De tweede brug over het Val leikanaal zal eens bekroond worden. Centrumweg weg Zo zie je maar weer dat je ver stand van sport moet hebben om ,er straffeloos grapjes over te kunnen maken Maar aan de andere kant: de korfballers kunnen toch ge woon hun spelregels verande ren? Als oelewappers elkaar uit gaan schelden wordt het tijd dat we nieuwe kiezen. Het moet voor onze ambtena ren zeer bevrijdend werken zijn in de gedachte, dat ook zij kunnen bijdragen aan de ge meentelijke bezuinigingen. Ik zag Wagenaar deze week oefenen op een driewielertje op het fietspad langs de Hor sterweg met ENFB-ers als hoofdschuddende trainers De Horsterweg voorrangs- weg? Nou begrijp ik waarom onze wethouder zo graag dat fietspad wilde Als ik het goed begrijp rijden de VAD-bussen straks in file op de Noorderinslag Bankdrukwedstrijd in Achter veld" lees ik in de krant. Dacht even dat de Achtervelders hun eigen geld gaan drukken Onze praatgrage Jan Warns wil een Kringloopcentrum op zetten. Prima idee Jan, maak daar nou eindelijk eens wérk van Hebben ze bij de gemeente ook al eens uitgerekend wat het kost als ambtenaren een dag wél werken? Kop. Korfballers pakten punt". Zeker nog steeds erg boos. Het verschil tussen kringloop centrum en rommelmarkten is, dat die laatsten zeer snel zijn opgezet Die werklozen wilden na tuurlijk niet naar dat PPR-cen- trum lopen om in de kring te gaan zitten Kop: ,,Achter\'eld viert Konin ginnedag met feestelijk pro gramma" Hebben ze dan over een ander programma ge dacht? Wagenaar zoekt f 10.000,- lees ik. Krijgt hij dan geen voor rang? Gemeentelijke logica, het fiets pad werd aangelegd omdat de automobilisten op de Horster weg veel te hard reden. Omdat het fietspad is aangelegd, gaan de automobilisten nóg harder rijden om ze vrij baan te geven moet de Horsterweg maar voorrangsweg worden. Je kunt niet zeggen dat er niet meer nagedacht wordt op het gemeentehuis. Het wachten is nu op het voorstel om de ver keerslichten in Stoutenburg dag en nacht te laten knippe ren om de voetgangers te waarschuwen Corri Verduin draait nooit om als een blad en daarom draait ze haar blaadjes nooit om Tunnel naar het Burgemeester Buiningpark: Wagenaar gaat er eindelijk onder door V Rozendaallaan9 Leusden-C. f

Leusder Krant | 1982 | | pagina 13