59: itermeubel van rheenen ,Evil under the sun", Igatha Christie-verfilming Frühschoppen „Silent Movie" in de Movie Cyclus van Grand INTERMEUBEL KIN RHEENEN iVIE VOORTAAN (K£R WIL SLAPEN OET NU OPSTAAN. KLAAS VAAK PRIJS intermeubel Uitslagen Ons Genoegen Onthulling buurtschappen DRESS BOY Showrooms: Moderne meubelen slaapkamers, Langstraat 77, Barneveld. Tel. (03420)-14100. Eiken meubelen: Amersfoortsestraat 35, Barneveld. Tel. (03420) -130 75; Ede, Grotestraat 60. Tel. (08380) -10451. Oud papier aktie DWS ONDERDAG 29 APRIL 1982 kijk op de film 15 „Evil under the sun" is een ge slaagde film voor liefhebbers van dit eigenlijk onverwoestbare genre. De Agatha Chrlstie-fans zullen dan ook zeker niet (kunnen) ontbreken. En zij zullen niet teleurgesteld worden, dat is zeker. „Silent Movie", USA, 1976 Regie Mel Brooks. Met Mel Brooks, Marty Feldman, Dom DeLuise, Bernadette Peters, met als gasten Burt Reynolds, James Caan, Liza Minelli, Paul New man, Anne Bancroft. Marcel Marceau en Harry Ritz. Lengte 86 minuten; keu ring alle leeftijden; theater: Grand 4, dinsdag 4 mei (DOOR BERT VOS) In de vorige week gestarte specia- Filmagenda Amersfoort AMERSFOORT, 29 april t/m 5 mei. GRAND 033-14632 Snouckaertln. 4. Les uns et les autres. 12. Dag.. 1.30 - 8.00 uur. Evil under the sun. a.I. Do Ma. Di 1.30 - 6.45 - 9.15 uur. Wo 6 45-9 15uur Vr Za Zo. 7.00- 9.45 uur Le professionnel (de beroeps) 12. Do Ma Di. Wo 1 30-6.45-9 15 uur Vr.* Za 1.30-6.30- 9.15 uur. Zo 1 30- 4 00- 6.30- 9.15 uur. Op de snelweg breekt de hel los. a.l. Do Ma Wo 1 30- 6.45- 9.15 uur Vr.* Za 1.30-6.45- 9 30 uur Zo. 1.45- 4.15- 6.45- 9.30 uur .Dinsdag geen voorstelling De stilte rond Christine M12. Do. Ma. Di Wo 1.30-6 45-9.15uur Vr.* Za 1 30 - 6 45 - 9 30 uur. Zo 1 45-4.15- 6.45-9.30 uur. Plnocchio. a.l. Geheel Nederlands gesproken. Wo Vr Za. 1 30 uur Zondag 2.00 - 4 30 uur MOVIE CYCLUS OP DINSDAG GRAND 033-14632. Silent Movie (stomme film) a.l. Dinsdag 1 30 - 6.45 - 9 30 uur. CINEMA 033-18900. Stadsring 30. Dr. No. a.l. Dag 1.30 - 6 45 - 9.15 Zondag tevens 4 00 uur Stripes, a.l. Do Vr Ma. Di. Wo. 1 30-6.45-9.15 uur. Za 6 45 - 9 15 uur Zo 1-30 - 4 00 - 6.45 - 9.15 uur 033-33655 EURO Stadsring 32. ,„On Golden Pond. a.l. Do Vr *Ma.Di 1 30-6.45-9.15uur. Wo Za. 6 45 - 9 15 uur Zo.. 1 30 - 4.00 - 6 45 - 9.15 uur EURO: Ter gelegenheid van „Jazz in Amers foort" van 11.00 tot 18.00 uur doorlo pende voorstelling van 6 jazzfilms met o a Nat King Cole, Django Reinhardt e v.a. DUO Westsingel 7. Met de mond vol. 18. Dag 2.15 - 7.15 - 9.30* uur Zondag tevens 4 30 uur De vuisten van de adelaar. 16. Dag.. 2.00- 7.00- 9 15*. Zondag tevens 4.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN. DUO (zaterdag) Een wellustig vrouwtje 18. 24 00 uur Race naar de schroothoop. 16. 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN. DUO Superstar Goofy. a.l. Wo Za 1 45 uur Vrijdag 30 april (koninginnedag) bij slecht weer en/of voldoende be langstelling extra voorstelling om 4.00 uur. le Movie Cyclus van het Grand Thea ter kan men a.s. dinsdag kijken naar „Silent Movie" uit 1976 van de be kende regisseur Mel Brooks, die kort geleden met zijn nieuwste film „The history of the world part One" vriend en vijand opnieuw verraste. „Sllent Movie" is een typisch Mel Brooks- produkt, volgestopt met talrijke vi suele grapjes, deze keer gebaseerd op de gloriedagen van de stomme film. Daar gaat de film ook over een aan lager wal geraakte regisseur wil in één klap weer boven Jan raken door een remake van de stomme kluchten te ma ken. een sprankelende slapstick zonder dialogen. Dat heeft allemaal nogal wat voeten in de aarde, want het kan pas echt si irrp^vol worden als er grote ster ren aan mee gaan doen en dus worden die op de meest vreemdsoortige wijze benaderd Het lukt de grote sterren van het doek zien wel wat in de film en willen meedoen Maar er zijn natuurlijk ook schurken, die één en ander willen ver hinderen, omdat ze de filmstudio, waar Mei en zijn vrienden voor werken, willen opkopen en een succes zou de pnjs te hoog maken Kortom voldoende stof voor (bijna) anderhalf uur ouder wets lach-plezier door de uitstekende wijze, waarop Mel Brooks deze persi flage op de stomme film in een even eens dialoogloze slapstick-komedie uit heeft gewerkt idtijd bij Intermeubel. Vandaar dat Klaas i uitnodigt voor een komplete slaap- [show vol verrassingen: voordeel- dingen, een attentie voor iedere :er, 't Intermeubelmagazine, leuke ilaten voor kinderen en.de koffie staat itermeubel houdt het gezellig. Handig in de slaap kamer, om gemakkelijk uw kleren op te hangen. Neemt met weinig plaats genoegen. Verkrijgbaar in bruin, wit of naturel. Normaal 75,-. Prachtige slaapkamer in eikedecor: komfortabel ledikant (140 x 200 cm), twee nachtkastjes plus bovenbouw met verlichting. 3-Deurs- yiAA linnenkast 49U« MATRAS Voortreffelijke polyether matras (80 x 190 cm). SG40 soft. met schapewollen afdekking en prachtig doorgestikte damast (Ook andere maten leverbaar) KLAAS VAAK PRIJS ACHTERVELD - In verband met de oud papier actie van de muziekvereniging DWS zal za terdag weer een container wor den geplaatst op het terrein ter hoogte van de Coöperatie, leder een die zijn oud papier op wil ruimen kan het dan in bedoelde container komen deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn het oud papier zelf te brengen kunnen dit voor vrijdag avond 19.00 uur telefonisch mel den bij de volgende nummers 033- 941197 en 1688. Het papier zal dan worden opgehaald. De bewoners van Stoutenburg en omgeving kun nen hun oud papier eventueel de poneren bij de heer Willem Wou ters, Hessenweg 95 te Stouten burg ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd door de he ren van Ons Genoegen werd door veertien schutters deelge nomen. Ditmaal eindigen er twee opeengedeeldeleplaatselkmet 95 punten. Dit waren P. Smink en W. Voskuilen. De overige uitsla gen waren: 3. H. J. van Ruitenbeek 94; 4 W J. Lagerweij 93; 5. J. van Hamers- veld Jz. 92; 6 W v. d. Kletersteeg 917. G. Tolboom 89, 8 J E van Hamersveld 88,9 A Vlug 87; 10. J. Blom 85; 11A. van Daatselaar 84; 12. J. J van Hamersveld 83; 13. B v d. Hengel 78 en 14. T Bokma 75 punten. Ook de dames hebben dinsdag avond weer goed hun best gedaan. Deze avond is in de ranglijst wel een kleine wijziging gekomen Ma rion Hak die geruime tijd niet aan wezig kon zijn, was deze avond weer present. Zij eindigde als eer ste met 78 punten en verwees de beide koploopsters naar de derde en vierde plaats. Tweede werd Iny Kok met 74 punten, 3e An Voskui len met 73 punten, 4e Anneke Oudshoorn met 73 punten, 5e Nel Teunissen met 72 punten, 6e An- nelies Huurdeman met 72 punten, 7e Thea van Ruitenbeek met 71 punten en Mien van de Burgwal met 62 punten werd 8e. ACHTERVELD - Op koningin nedag, vrijdag 30 april, krijgt Achterveld er weer vier buurt schappen bij. Als eerste is het de Jacob de Bijestraat die om 8.30 uur hun buurtschapsborden zul len onthullen. Daarna is het om 10.00 uur de Klettersteeg die ter hoogte van de Fliert de naam van hun buurtschap bekend zullen maken. Deze buurtbewoners komen al len per fiets naar het betreffende punt De Verjaagde Ruiterweg heeft de onthulling van hun buurt schap gepland om 10 30 uur ter hoogte van de familie Smit. Als laaste zal dan om 12.30 uur de Van Oldenbarneveltstraat hun eerste buurtschapsbord onthullen ter hoogte van de familie Belderok. De bewoners en belangstellenden van de Van Oldenbarneveltstraat ver zamelen zich eerst op het Heide- plein waarna gezamenlijk naar het betreffende punt wordt gegaan. ACHTERVELD - Zondag 2 mei zal voor de laatste maal het Früh schoppen worden gehouden in D'Ouwe Peerdestal. De muziek zal ook nu weer worden verzorgd door de Hinterfelder musikanten die inmiddels extra aan het repe teren zijn. Dit om de laatste maal van het seizoen extra goed voor de dag te komen Liefhebbers van Oosten rijkse muziek zullen deze morgen hiervan weer volop kunnen genie ten. De aanvang is om 11.30 uur. de „Moord op de Orient Express" en „Moord op de Nijl" waren, de laatste met Peter Ustinov In een schitteren de rol als de Belgische speurder Her- cule Poirot, een zelfingenomen, ta melijk arrogante man, die ondanks deze eigenschappen toch steeds weer weet te verbazen en het publiek voor zich In weet te nemen. Een erg aardige blaaskaak dus. In „Evil under the sun", de nieuwste Agatha Christie-verfilming, deze keer geregisseerd door Guy Hamilton, die ook „The mirror crack'ed" voor zijn re kening nam, is Peter Ustinov opnieuw present. En dat maakt de film al voor de helft goed. Want lalen we eerlijk zijn Agatha Christie-films moeten het in het algemeen niet hebben van keiharde ak tie en fikse opgeklopte spanningen. Sinds Peter Ustinov In „Death on the Nile" voor het eerst de befaamde detective-kreatie „Hercule Poirot" van Agatha Christie vertolkte, kun nen we ons eigenlijk geen andere ac teur meer fn deze rol voorstellen. Us tinov slaagde er In om Poirot op de juiste pendante wijze te vertolken en het Is dan ook terecht, dat regisseur Guy Hamilton Ustinov opnieuw koos voor deze dankbare rol in deze nieu we Agatha Christie-verfilming: „Evil under the sun" (met de niet zo ge slaagde Nederlandse titel „Overal is de duivel"). ..Evil under the sun" is mede door de uitstekende vertolking van Peter Usti nov een sprankelende detectivekome die geworden, waarbij met name de na druk ligt op de prima acteursprestaties, niemand uitgezonderd, en een goed" scenario vol lekker gebekte dialogen. Elke keer als ik ga zitten voor een Agatha Christie-verfilming bekruipen me de twijfels. De tientallen detectives van deze Britse schrijfster doen me wei nig, met uitzondering misschien van Miss Marple-verhalen. Maar er zijn mensen, die er bijna een „moord voor willen doen", dus zet ik m'n twijfels opzij en kijk En telkens valt het weer reuze mee. Na „Murder on the Orient Ex press" en „Death on the Nile" als twee redelijk goede verfilmingen is „Evil un der the sunzelfs boven die kwaliteit uitgestegen. Natuurlijk - Agatha Christie volgt al tijd vrijwel hetzelfde patroon, een moord en een moordenaar onder een heleboel verdachten. Dit soort films moet het in het algemeen niet hebben van de pure aktie (daar is Ustinov als Hercule Poirot trouwens ook veel te dik voor gewor den), maar yan de. dialogen_de inge nieuze wijze waarop Poirot de raadsel achtige moord ontrafelt, het prachtige landschap en het bonte gezelschap van bekende filmacteurs en actrices, dat met zichtbaar plezier het maken van een lekkere film koppelt aan een al even plezierige vakantietijd onder de zon. Regisseur Guy Hamilton is wat dat betreft niet over een nacht „ijs" gegaan en zette naast Ustinov Jane Birkin, Ja mes Mason, Roddy MacDowell, Diana Rigg en andere (overigens minder be kende) filmacteurs en actrices. Een pri ma cast. De film speelt zich af op een prachtig eiland in de Adriatische Zee, waar een voormalig koninklijk zomerpaleis van de koning van Tyrania is verbouwd tot luxueus hotel onder leiding van Daphne Castle (Maggie Smith), die het zomer huis kreeg voor „bewezen diensten". De voornaamste gasten zijn Arlena Marshall (Diana Rigg), voormalige ster van verschillende shows en revue's en haar recente echtgenoot captain Mars hall (Denis Quilley) met dochter Linda (Emily Hone). Verder de Britse multi miljonair Sir Horace Blatt (Colin Blake- ly), de kleurrijke Hollywood columnist Rex Brewster (Roddy McDowell), de jonge Ier en gigolo Patrick Redfern (Ni cholas Clay) en zijn jonge echtgenote (Jane Birkin). de afgedane Hollywood- producers Odell Gardener (James Ma son) en Myra Gardener (Sylvia Miles) en tenslotte de befaamde, niet te over treffen Belgische speurder van wereld formaat Hercule Poirot (Peter Ustinov). „Het grootste brein van Europa" zal - nadat alle gasten zijn gearriveerd wor den gekonfronteerd met een moord op één der gasten ledereen heeft wel een motief om de moord te kunnen hebben gepleegd, iedereen heeft echter een keurig alibi Zoals gezegd" een ideale uitgangssituatie voor Hercule Poirot, om zijn grijze hersencellen weer wat te activeren Scène uitSilent Movie van Mel Brooks. Ustinov, Maggie Smith (met op de achtergrond Emily Hone en Denis Quilley) in „Evil under the Sun" van Guy Hamilton, #erd op een roman van Agatha Christie gie Smith en Emily Hone Genre detec tive oude stijl, lengte 116 minuten. Keu ring alle leeftijden; theater. Grand 2 te Amersfoort. (DOOR BERT VOS) De boeken van Agatha Christie zijn natuurlijk bij de meeste mensen overbekend. De echte fans van deze Britse detectiveschrijfster zullen haar romans wel bijna uit het hoofd kennen, compleet met alle eigenaar digheden en saillante details, die de ze romans meestal kenmerken. De detectiveromans van Agatha Chris tie zijn recht-toe-recht-aan geschre ven zonder enige literaire versierse len. Geweld in de beschrijvingen is minimaal, de sex idem dito. In feite zijn het stuk voor stuk keurige ro mans, waar niets op af te dingen valt. Typisch Brits sfeertje, een typische reeks verdachten en een vaak Inge nieuze oplossing van het raadsel, ook al zou je er zelf nooit opgekomen zijn omdat het je wat te vergezocht leek. Wat voor de romans van Agatha Christie geldt, geldt zeer zeker ook voor de verfilmingen ervan. We heb ben er al wat kunnen zien In de loop der jaren, waarvan de meest beken vil under the sun", Engeland, Regie Guy Hamilton, produktie Brabourne en Richard Goodwin, ano Anthony Schatter, gebaseerd (gelijknamige detectiveroman van Agatha Christie, muziek Cole Porter; camera. Chris Challis; montage Ri chard Marden; met Peter Ustinov, Jane Birkin, Colin Blakeley, Nicolas Clay, Ja mes Mason, Roddy McDowell. Sylvia Miles. Denis Quillev. Diana Riqg, Mag- i Rigg (rechts). Maggie Smith en Denis Quilley in „Evil under the sun"

Leusder Krant | 1982 | | pagina 15