eusdense bedrijven bouwen in Munnikhove 9 geschakelde vrije sector-woningen Gezellige boottocht van de Zonnebloem ik Gemeentebelangen doet niet ee aan akties Vredesplatform oortreffelijk toneel- iel in „0, die mannen" Herdenking gevallenen Trim- en toer club Leusden Gospelgroep Reformation zoekt nieuwe dirigent(e) Leusder Krant; ILKEOCHTEND-OVERAL! 1 DIE WIL IK LEZEN! FOTO-KOPIE NODIG? (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De Leusdense bouwbedrijven Bloemendal en Van Buuren gaan In Munnikho- ven negentien woningen In de geschakelde vrije sector bou wen. Het worden huizen van een opvallende architectuur met op de benedenverdieping een extra kamer, die gebruikt kan worden als slaap-, werk- of hobbykamer. De huizen gaan ongeveer f 250.000,— kosten. Volgens de heer Schoeman van de gelijknamige makelaardij in het winkelcentrum „De Ha mershof", die de woningen vanaf deze week in de verkoop brengt, bestaat er de laatste tijd de nei ging om bestemmingsplannen te herverkavelen. Schoeman: „On der druk van de economische omstandigheden zie je vaak dat een bestemmingsplan, waar ei genlijk woningen in de vrije sec tor gebouwd hadden moeten worden, wordt verkaveld tot veel kleine eenheden met simpele huisjes. Dat betekent een regel rechte verarming van het be stemmingsplan, wat volgens ons niet nodig is. Er bestaat best belangstelling voorgeschakelde vrije sectorwoningen, maar dan moet je wel iets te bieden hebben voor een betaalbare prijs", aldus de makelaar Schoeman meent dat de Leus dense bouwbedrijven nu een dergelijk ontwerp gevonden hebben Het is afkomstig van de Amersfoortse architectengroep „Atelier 3". De woningen hebben een zeer ruime eet- en woonka mer en een gedeeltelijk gesloten keuken. Daarnaast is er dus een extra kamer, die op verschillende manieren gebruikt kan worden Aan de voorzijde van de woning bevindt zich een zeer ruime car port. üp de verdieping heeft de woning drie slaapkamers en een badkamer. Tenslotte is er een bergzolder, die via een vliezotrap bereikbaar is. Volgens Schoeman worden de woningen gekenmerkt door hun aparte verschijningsvorm Zeer opvallend zijn de driehoekige uitkijkvensters aan de voorzijde van h09e kwaliteit. Met de bouw van de woningen Alle woningen moet uiterlijk 1 oktober aan- worden afgewerkt met materiaal staande gestart worden GEVONDEN Bruine enveloppe met inhoud, opschrift „Marko"; sleutelbos met 8 sleutels en nagelknipper; knuffel beest; grijs jack, maat 164; 2 sleu tels aan ANWB-hanger, INBRAAK JUWELIER In het weekend is er ingebroken bij de juwelier op de Hamershof. De daders wisten vier gaten in de sponningen te boren. Volgens de eigenaar is de buit zeer gering Hoe groot deze is, was nog niet bekend Het onderzoek wordt ingesteld LEUSDEN - In verband met de herdenking van de gevallenen op dinsdag 4 mei wordt de inwo ners van Leusden verzocht van 18.00 tot 20.02 uur de Nederland se vlag (zonder oranje wimpel) halfstok te hangen. Om 20.02 uur - na de 2 minuten stilte - dient de vlag in top te worden gehesen en vervolgens om 21.00 uur - bij zonsondergang - te worden ge streken. Overeenkomstig de richtlijnen van het Comité Nationale Herden king heeft het gemeentebestuur de plaatselijke horecabedrijven ver zocht op 4 mei tussen 18.00 en 21.00 uur de buitenverlichting te doven, geen andere muziek dan die van de officiële Nederlandse ra dioprogramma's ten gehore te brengen en verder ieder vermake lijkheidsaspect te vermijden. De gebruikelijke Stille Tocht be gint om 19.00 uur op de Appelweg, nabij de Laan 1914. Om ca. 19.15 uur zullen bloemen en kransen worden gelegd bij het monument op de fusilladeplaats van het voor malig concentratiekamp Amers foort, Vandaar wordt de tocht voort gezet naar de oorlogsgraven op de begraafplaats Rusthof, waar de stoet na de 2 minuten stilte wordt ontbonden Ter aankondiging van de 2 mi nuten stilte zullen van 19.45 tot 19.59 uur de klokken van alle ker ken en van de toren In Oud-Leus den luiden. Op een ieder wordt het dringende beroep gedaan de 2 minuten stilte (van 20.00 tot 20.02 uur) daadwerkelijk in acht te nemen. Rozendaallaan 9 Leusden-C. ledereen was op tijd aanwezig zodat op tijd vertrokken kon werden één onzer verslaggevers) USDEN De partij Ge- tebelangen zal akties van redesplatform Leusden on- «I motto „Leusden wil geen lapens" niet steunen. Ge- tebelangen zal dan ook niet oen aan een op donderdag tl aanstaande door het Vre- atform georganiseerde dis- kussleavond. Eerder hebben al GPV en SGP laten weten dat op hun medewerking niet gerekend kan worden. Wim Bor, voorzitter van Ge meentebelangen, heeft het standpunt van zijn partij eind vorige week schriftelijk kenbaar gemaakt aan Jan Sleumer, de voorzitter van net vredesplat form. Bor schrijft: „Alhoewel uiteraard ook bij ons gevoelens van ongerustheid le ven t.a.v. de zich in Europa mani festerende internationale span ningen en de omvang en aard van de huidige, ons bedreigende bewapening, zijn wij van mening dat de in uw brief van 6 maart 1982 aangegeven handelswijze niet de juiste is om van deze gevoelens te doen blijken. Ons inziens is in deze met het Gemeentebestuur doch de volksvertegenwoordiging in de 2e Kamer het lichaam dat kennis dient te nemen van de gevoelens die ter zake in diverse schakerin gen bij de nederlandse bevolking leven en dat mede op grond daarvan het regeringsbeleid ten aanzien van onze nationale de fensie dient te beïnvloeden. Wij achten het derhalve, daar Gemeentebelangen geen lande lijke politieke partij is. niet op onze weg liggen om enige actie in de door u aangegeven richting te ondernemen of te ondersteu- ander stuk dat Eendracht dit sei zoen op haar programma heeft staan, namelijk het aanvullende toneelspel „Miranda", weten met name Marjan Demmer in haar rol als „zus" Angelique en Riet Bor als het dienstertje Mina weer op te vallen door het goede toneel spel. Gerda v.d. Hengel heeft al geruime tijd niet meer op de planken gestaan voor „Een dracht". Nu speelde zij mee in de rol van schoonmoeder Gerda v d. Hengel, maar ook haar echt genoot op het toneel, gespeeld door Jan v.d Berg vertolkten hun rol uitstekend. De man achter de schermen, de regisseur, speelt althans voor het publiek een minder opvallen de rol. Toch is het zeker de ver dienste van regisseur Joep Pie- ters dat de Eendacht zo'n hoge kwaliteit amateurtoneel ten tone le voert. Zeker is dat de leden van de Achterveldse KPO, waarde Een- drachtploeg op 8 mei naar toe gaat, een kostelijk uurtje tege moet kunnen zien. VERLOREN Damesbril in etui; lichtbeige schooltas met inhoud; 2 sleutels en fluitje; bruine herenportemonnee met 50 gulden; groene Gazelle da mesfiets; portemonnee met bank- pasje; herenhorloge met blauwe wijzerplaat. WEGGELOPEN Zwarte bastaard poedel; zwarte kater. LEUSDEN/ACHTERVELD - Maandag werd door de Zonne bloem-afdelingen Leusden en Achterveld weer de jaarlijkse boottocht georganiseerd. 80 personen namen aan deze boot tocht deel van wie 42 uit Leusden en 38 uit Achterveld. Voordat de boot werd losgemaakt kwam tot ieders verrassing burgemeester Rademaker nog even aan boord. Via de geluidsinstallatie wenste hij alle aanwezigen een prettige dag toe. Dit jaar was er een nieuwe gast heer aan boord Wegens emigratie naar Canada van de heer Ruud van Lierop was er naar aan andere gastheer uitgezien. Dit was goed gelukt. De nieuwe gastheer was de heer Jan van Doorn uit Soest in zijn dagelijks werk tuinman bij huize St. Joseph Dat dit een goede keus was, bleek wel in de loop van de dag De gastheer verwelkomde alle gasten aan boord en hoopte dat het een hele gezellige en fijne dag zou worden In het bijzonder verwel komde hij ds J. Jellema en pastoor B ter Bekke die als geestelijken de tocht zouden meemaken en de arts Boersema uit Achterveld die als dit nodig zou zijn medische bijstand zou verlenen Kapitein Raayma- kers en zijn echtgenoten werden hierbij ook betrokken Hierna stelde hij de nieuwe voorzitter van Achter veld de heer Wout Meinten aan de aanwezigen voor Vervolgens was het de heer Meinten die de aanwe zigen mede namens de Leusdense voorzitster mevrouw Ria Oude Eg- bennk, een hartelijk welkom zegde. „De Achtervelders zullen mij wel kennen, doch de meeste Leusde- naren niet. Ik heb in mijn jeugd nog- wel in Leusden gewerkt en wel op de boerderij „In den Hemel" We wensen jullie een hele fijne en ge zellige dag toe We zullen elkaar in de loop van de dag wel beter leren kennen." GOOIMEER Met een rustig tempo ging het via de Eem in de nchting van het Gooi meer. De gastheer gaf vrij regelma tig uitleg over plaatsen en streek die men passeerde. Onder het ge not van koffie werd er gezellig ge babbeld en natuurlijk ook gekaart. Na de koffie volgde het aperitiefje en een rokertje. Zo rond het mid daguur was het de tijd voor een broodje en de soep. De soep was ditmaal gratis klaargemaakt in de keuken van Lisidunahof, en de broodjes waren gratis ter beschik king gesteld door bakkerij Van de Kletersteeg uit Stoutenburg, Het fruit dat op tafel stond was bijeenge bracht door de leerlingen van de Achterveldse St Josephschool Inmiddels was men ter hoogte van de Naarder Vesting gekomen waar werd gekeerd. Via de Zuidelij ke zijde van de Flevo ging het rich ting Nijkerk, waarna via het Eem- meer koers werd gezet naar de ha ven van Spakenburg Voordat in Spakenburg werd af gemeerd werd de voorzitster van Leusden, mevrouw Oude Egberink nog even in het zonnetje gezet. Niet alleen de afdeling Leusden be staat 1272 jaar. doch ook Ria Oude Egberink heeft zich in die 1272 jaar geweldig ingezet voor het Zonne- bloemwerk Het was een dubbel ju bileum. Zij kreeg door de heer Bun- nik een leuke attentie aangeboden. In Spakenburg gearriveerd, kregen mede in verband met het 1272 jarig jubileum, de gasten, genodigden en medewerkers een dineetje aangeboden. Dat dit zeer werd gewaardeerd behoeft geen betoog. Uit de reacties bleek dat allen wederom van de ze dag hebben genoten. LEUSDEN/CENTRUM - Met 16 leden heeft de TTC Leusden op Koninginnedag deelgenomen aan de Oranjerit van VOEK te Nijkerk. Ondanks de minder gunstige weerberichten bleef het droog en zonder problemen re den de Leusdenaren hun 120 km uit. Afgelopen zondag heeft de Leusdense trim- en toerclub een onderlinge gezelligheidsrit uit gezet. De 25 km-afstand trok slechts 9 deelnemers, maar de 50 km-rit kreeg 25 fietsers aan de start Om 09 30 uur werd vertrok ken en via een rustpauze in Maarn werd de finish in Leusden weer bereikt. BESCHADIGD De auto van de heer P. v. E. uit IJsselstein werd nadat de bestuur der de macht over het stuur had verloren zodanig beschadigd dat de auto afgevoerd moest worden. Het gebeurde donderdagmiddag op de Trekerweg toen de heer Van E uit moest wijken voor een tegen ligger. Hij kwam in de berm terecht en raakte de macht over het stuur kwijt. LEUSDEN - Onlangs heeft de dirigente van gospelgroep Re formation uit Leusden het koor om studie-redenen verlaten. Het bestuur is al geruime tijd op zoek naar iemand die haar functie kan overnemen. De gedachten gaan uit naar iemand met de nodige kennis van muziek om een koor te dirigeren en leiding te geven. Tot nu toe heeft zij echter nog niemand kunnen vinden. De gospelgroep bestaat dit jaar twaalf jaar en is opgezet vanuit de Gereformeerde en Hervormde kerk en ressorteert onder de gerefor meerde/hervormde jeugdraad. In die afgelopen periode hebben vier verschillende dirigenten het koor geieia. Momenteel ten net Koor vijf endertig leden, inclusief het com bo De leeftijd van de koorleden va rieert tussen de 16 en 25 jaar. Het combo bestaat uit piano, drums, hobo, dwarsfluit en gitaar. Naar een basgitarist wordt nog gezocht. De doelstelling van Reformation is het verlenen van muzikale mede werking aan diensten in kerken, in richtingen, gevangenissen en der gelijke. Tussen de leden bestaat een goede band, die regelmatig versterkt wordt door koorfeesten en kampweekenden Belangstellenden voor de functie van dirigent(e) kunnen zich in verbinding stellen met de voorzitter van Reformation, Gert Jan van Dalen, telefoon 945088. Deze dag was er ook nog een gast optreden van Johny Smith uit Amersfoort. Hij is tweede van Nederland op het gebied van de Body Building. Aan het eind van de demonstratie liet hij even zijn prestaties op het gebied van handdrukken zien. Hij weeg 75 kg. en drukte 190 kg. spanning werden de verrichtingen van de bankdrukkers gevolgd 'n het begin van het spel 'al mis. De zus van Ernst, komt op bezoek. Mi- Br ook schoonmama en ACHTERVELD —Zaterdag middag werd in de Sportstudio Achterveld bankdrukwedstrijden gehouden waaraan door drie sportstudio's werd deelgeno men. Dit waren de studio's Leus den, Be Fit uit Amersfoort en Achterveld. Elke studio nam deel met 5 juniorleden en 10 senioren. Bij de junioren werd sportstudio Leusden 1e met 1121/2 pnt; Be Fit uit Amersfoort werd 2e met 91 punten en sportstudio Achter veld 3e met 43. Bij de senioren werd Be Fit 1e met 369 punten. Leusden 2e met 317 punten en Achterveld 3e met 234V2 punt. Bij de eindstand bleek dat Be Fit uit Amersfoort de wisselbeker had gewonnen met 460 punten. Tweede werd Leusden met 429y2 punt en derde Achterveld met 2771/2 punt Het was voor de eer ste maal dat genoemde sportstu dio's deze wedstrijden hielden Het ligt in de bedoeling dat een dergelijke wedstrijd eenmaal in de drie maanden zal worden ge houden. Door de eigenaar/leider van de Achterveldse studio was geen speciale selectie van deel nemers toegepast Daarvoor be staat de studio nog niet lang genoeg. Er waren deelnemers bij die nog maar enkele maanden hebben getramd. De wedstrijden worden georganiseerd om een goede onderlinge verhouding te kweken en ook om de deelne mers wat wedstrijdervaring op te laten doen. ?n onzer medewerkers) SDEN Er kan gerust d worden dat de thulsblij- rijdagmiddag iets gemist Ter gelegenheid van de van koninginnedag trad rote zaai van het aktivitei- 'rum „De Korf" een vijftal van toneelvereniging acht" op. De vijf ama- •eelspelers speelden voor 'lg gevulde zaal de klucht mannen". Het ongeveer minuten durende toneel- erd op een vlotte, profes- ^wijze gebracht waardoor bliek zich geen moment de. 'wel vaker bij een klucht al is, doet het verhaaltje Hinder toe. Veel belangrij- e manier waarop het stuk wordt en hoe de vaak alle dialogen verlopen. ,lJcht „O. die Mannen" is techilder Ernst, gespeeld fidrachtsecretaris Martin 'een thuis. Zijn schoon- heeft hem echter een 1)e, Mina genaamd op 9estuurd om een beetje childer te letten nu zijn fcn poosje met vakantie schoonpapa die ten tonele ver schijnen nemen echter voet stoots aan dat het hier gaat om één van de vele vriendinnen van de kunstschilder. Pas na veel verwikkelingen wordt een ieder duidelijk hoe de vork in de steel zit waarna de vrede getekend wordt. Zo kort na de première van een beeld van Oh, die mannen' Ik wil het Algemeen Dagblad 4 weken op proef, voor f 8.601 p v f 17.20 Ik heb dus 4 weken de tijd om te beslissen of ik een abonne ment neem Over betaling wacht ik uw bericht af Naamj AdresI I Postcode Plaats-j Tbv evt controle op correcte bezorging graag uwjel nr Deze bon in open envelop, zonder postzegel zenden naar afd Abonnementen Algemeen Dagblad Antwoordnummer 1614 3000 VB Rotterdam 9A1 I

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11