Achterveld vierde Koninginnedag Vier buurtschappen op Koninginnedag onthuld leusder tem—* KP0 hield slotavond KPO-avond in Achterveld Bijeenkomst De Moespot Clowns in De Moespol S.V.A. JEUGD DINSDAG 4 MEI 1982 ACHTERVELD Ondanks de kou is de viering van Koningin nedag weer heel goed verlopen. Donderdagavond vond de lam pionoptocht plaats. Er werd aan deze optocht door enkelingen, groepen en wagentjes meege daan. Vrijwel alle deelnemers waren verkleed In leuke en origi nele kleding. Voorafgegaan door de muziekvereniging DWS met Minirettes en Majorettes werd een rondgang door het dorp ge maakt. Na afloop van de rond gang werd er verzameld in Ons Gebouw waar de prijzen werden uitgereikt. Er waren voor elke categorie prijzen beschikbaar in de vorm van een enveloppe met inhoud. Vrijdagmorgen om zeven uur begon de reveille. Met alle denk bare voorwerpen die lawaai kon den maken trok men door het dorp. Om goed half acht was de meute weer verzameld, waarna de prijzen werden uitgereikt voor de attributen die het meeste la waai hadden gemaakt. De 1e prijs was voor Rita Wouters en Jolanda Peters, de 2e voor Je roen van Middelaar en Robert Vermeulen en de 3e voor Lau rens van der Ven en Michel Rutte. De poedelprijs was voor Nancy van Dijk. ORIËNTATIERIT Om 8.00 uur was het de beurt aan de muziekvereniging DWS die met minirettes en majorettes een rondgang door het dorp maakte. Vervolgens werd de morgen vanaf 9.00 uur gevuld met een oriëntatierit georgani seerd door de A M B.C. Achter veld, een vossenjacht en een spellenmorgen voor de kinderen in Ons Gebouw. Aan de oriënta tierit werd door 42 personen deelgenomen. Om de wachttijd wat te veraangenamen werd er een verloting gehouden onder de deelnemers. De uitslag was als volgt A-klasse: 1. Bebing 61, 2 H v.d Wetering 63 en 3. T van Loenen 70 strafpunten. B-klasse: 1. Huisman, 130, 2 van Schaik, 193. 3 W. van Buuren, 213, 4. G. H v. Valken goed, 223, 5. J G Pronk. 247, 6 G. A. v.d. Berg, 281, 7. L. Lorist, 287, 8. J Wouters, 293, 9 A van Druten, 300 en 10 P v.d Geer. 301 strafpunten. De poedelprijs was voor Th. Janssen met 633 strafpunten. Aan de vossenjacht, die was be stemd voor de jeugd vanaf 9 jaar werd door 130 jeugdigen deelge nomen. Er moest een speurtocht door het dorp worden gehouden. Uit verspreid opgehangen letters moest een zin worden gemaakt De zin luidde „Achterveld be staat 600 jaar". Ook moesten een aantal vossen worden gezocht waarvan de naam en het beroep moest worden genoteerd Bij het bekend worden van de uitslag bleken twee ploegen gelijk tezijn geëindigd. De leen 2e prijs werd over deze twee ploegen ver deeld Ploeg 1 bestond uit Robert Kroeze. Helena Lokhorst, Fred die Tolboom en llona Hoogland, ploeg 2 uit Marjan Blom, Trea Baan. Anneke Eggenkamp, Sari na Meinten. De 3e prijs was voor de ploeg Mark Leermakers, An- dré van de Pol, Leon Verburg en Jerry van Nimwegen. De poedel prijs was voor de ploeg Alexan der Kraan, Peter Teunissen, Henk van Drie en Jon Blom Bij de kinderspelen van 4 tot 8 jaar kon aan diverse spelen wor den deelgenomen. Ook hier wa ren een aantal prijzen beschik baar gesteld. In de categorie 4 en 5-jarigen waren er vijf prijswin naars: Jasper van Middelaar, An ke Voskuilen, Marco Dooije- waard, Sindy Steenbeek en Ellen Kerkhof In de groep 6. 7 en 8-jarigen waren de prijswinnaars Francisca Tolbom, Mildred Val- konet, Alex Boersen, Marcel Grotenhuis, Mirella Valkengoed, Judith Steenbeek, Anja Kerkhof, Bianca Tolboom en Renata van Druten MINI TOERNOOI Op het Kerstenssportpark werd een mini-voetbaltoernooi georganiseerd, waaraan 18 teams deelnamen Onder aan moediging van een groot aantal supporters en overige belang stellenden werden de wedstrij den gespeeld De finalewedstrij den waren zeer spannend Door de toernooileider W van Midde laar werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Voor dit echter zover was, werd eerst Pe ter Smink naar voren geroepen Deze had met zijn ploeg in de gehouden zeskampen de wissel beker gewonnen. Hij had nu een nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld. Als dank kreeg hij een krentenbroodje aangeboden. Er bleek ook een vrouwelijke coach aanwezig te zijn. Dit was Ria Vos-Voskuilen. Zij kreeg een lol ly om krachten op te doen voor de volgende maal. Gerard van de Pol kreeg een onderscheiding als de beste coach. Hij moest invallen als coach voor een bepaald team. Tengevolge van een misverstand wachtte hij op de oproep voor de Hessenklinkers. Dit was echter niet het team waar hij coach voor was Dit kostte het team waar hij wel voor was een nederlaag van 5-0 omdat zijn team na oproep Carnavalesk uitgedost m de Achterveldse lampionnenoptocht - Slecht weer, maar toch veel lol bij het Achterveldse mmivoetbaltoernooi. niet in het veld was verschenen Verder werd bekend gemaakt dat het team dat zich opgegeven had onder de naam Bedriegers inder daad bedriegers waren. Men had zich opgegeven als mannen- team. Bij het aantreden op het speelveld bleken het meisjes te zijn. De wisselbeker werd gewon nen door de Ruif uit Stouten- burg De 2e prijs was voor de Karkdiekers, de 3e voor de halve zooien, en de 4e voor het team Moorst Het Heiveld eindigdeals 5e en de Hessen als 6e. Zij vielen echter juist buiten de prijzen. In de avonduren was er in de Moes pot een discoavond voor de jeugd van 12-16 jaar en in Ons Gebouw een discoavond voor de jeugd van 16 jaar en ouder. Ook hiervoor was er een grote be langstelling. Voor de ouderen was er een kaartavond georgani seerd in D'Ouwe Peerdestal. Bij het klaverjassen waren twintig deelnemers die in de prijzen vie len. Bij het schutjassen waren dit er 16. De uitslagen waren: klaverjassen: 1 Leen Smit 5195, 2 mevr. v.d Burgwal Smit 5021. 3 W Tijmensen 5014, 4 W vd Horst 4968, 5 Henk Voskuilen 4961, 6. mevr Brouwer-van Wegen 4952, 7 Manus Vos 4928, 8 G. Born 4917, 9. mevr. van Rossum 4826, 10 Truus Boersen 4815,11 Voskuilen-Rossum 4752.12. W v.d. Hengel 4717.13. Ans Steenbeek 4670. 14 Jos Kok 4653. 15.J. Lorist 4598, 16 mevr. Putker- van Wegen 4650.17 Hr Jacobs 4577, 18 A. Blankestein 4557,19 mevry 4536 en 20 Jan Bontje 4507 punj De poedelprijs was voor Ton* Bemmel met 3556 punten schutjassen: 1 mevr vd Bed, Kuier 96. 2 mevr de Ridder 95 Joop van Laar 93. 4. Jan Prinsen 5 Ine Kok 92, 6. Gerrit Prinsen® Cees Prinsen 82.8 A de Ridder® Cor de Vette 76, 10 E Heilijgerj 11 Piet Hilhorst 74. 12. Peet Vos len 73,13. BartTolboom 70.14.m Smit 68 en 15 H Tolboom-de Br 65 punten Poedelprijs voor mevr Wouï Kuijer met 62 punten Na het uitreiken van de prlji dankte de voorzitter van feestcomité allen die hadd meegewerkt om deze dag zo, weldlg te doen slagen. - Grote drukte op 't Peerdepad. ACHTERVELD - Sinds Ko ninginnedag is Achterveld weer vier buurtschappen rijker gewor den. Totaal zijn er momenteel 10 buurtschappen. Als eerste was het de Jacob de Bijestraat die om half negen het buurtschapsbord onthulde. Dit gebeurde in het bijzijn van alle bewoners en een aantal belangstellenden uit om liggende straten. Ook was de muziekvereniging D.W.S. aan wezig die zojuist haar rondgang door het dorp had beëindigd. De onthulling werd gedaan door de oudste Inwoner van de straat, de heer Th. v.d. Koedijk en de jongs te Inwoonster, de 2-jarige Fran- cien de Krijger. Na de onthulling werd met begeleiding van het muziekkorps het buurtschap slied gezongen. De warme koffie en de limonade die hierna werd geschonken liet zich heel goed smaken. Het bord waarop de naam buurtschap „Jacob de Bije" staat werd geschilderd door meester schilder Keizer uit Amersfoort. Vervolgens was het de buurt de Klettersteeg die hun borden met de buurtschapsnaam ont hulde Om half tien werd er met de fiets gestart bij de familie Tijmensen, in de richting van de boerderij de Fliert aan de Jan van Arkelweg. De stoet werd vooraf gegaan door een met een pony bespannen wagen waarop een aantal kinderen en Paulien Os sendrijver vrolijke melodietjes op haar accordeon speelde Aan het eind van de Kletter steeg werden allen opgewacht door bestuursleden van de Stich ting Achterveld 600 Alle aanwe zigen werden hier hartelijk ver welkomd door de heer Van de Burgwal Hierna werd de heer W. Hilverts, secretaris van de Stich ting Achterveld 600 verzocht het naambord te willen onthullen. De buurt was omgedoopt in ,,De Fliertdijk". Op de terugweg werd het eer ste gestopt bij de boerderij van de familie Hartman. Aan de heer Hartman werden bloemen over handigd omdat hij op deze dag jarig was. Vervolgens werd er ook nog gestopt bij de boerderij Blom. Hier werden bloemen af gegeven voor de vrouw des hui zes die deze week bevallen was Het volgende stoppunt was het kruispunt Klettersteeg Grote Fliertweg. Hier bleek een wegwij zer te zijn geplaatst, die werd onthuld door mevrouw Smink- van den Heuvel als oudste in woonster en Erik Hak als jongste We zijn inwoners van Barneveld, aldus mevrouw Smink, doch als er in Barneveld feesten zijn, ho ren wij van niets. Daarom zijn we blij dat we wel met Achterveld mee mogen doen. De wijzer wees de weg naar de Grote Fliert 1 en 2, de Midden Fliert. de Klei ne Fliert en de Fliert en naar Midden Emelaaren de Hessekar. Ook nu werd weer het buurt schapslied gezongen Vervol gens ging het in optocht naar het eind van de Klettersteeg waar onder de vrolijke accordeon klanken het bord werd onthuld door Wim Ossendrijver. Tijdens de diverse stoppen werden allen getrakteerd op de door mevrouw Van Dijk zelf gemaakte vlierbes senjenever. Annie van Dijk werd onderscheiden met de orde van de schrijfster van het buurt schap De heer Wolffenbuttel kreeg een uit brooddeeg vervaar digd wapen aangeboden voor het op fraaie wijze schilderen van de wegwijzer Ook mevrouw Smink, Wim Ossendrijver en Margaret van Druten kregen een dergelijk wapen aangeboden. Margaret van Druten viel deze eer te beurt omdat zij de buurt schapsborden had geschilderd. Het is bedoeling dat alle buurtbe woners een dergelijk wapen krij gen aangeboden PEERDEPAD Als nummer drie was het de Verjaagde Ruiterweg In een wa gen waarvoor 11 „tweebenige" paarden waren gespannen en vooraf gegaan door een vaandel drager arriveerden de bewoners bij het punt waar het eerste bord zou worden onthuld door het echtpaar Bart Tolboom, dat en kele weken geleden 50 jaar was getrouwd. Door de inmiddels als buurtmeester en schout van de buurt onderscheiden Martin van Westerlaak werd zijn rakker Cees Bothof de ere-medaille van de rakkers opgespeld, tevens ere medaille van het Peerdepad. De naam van het buurtschap bleek te zijn „het Peerdepad". Deze naam vindt zijn oorsprong in het feit dat de Verjaagde Ruiterweg in vroeger tijden inderdaad een paardepad is geweest Ook aan de andere zijde van de straat werd het bord onthuld door ge noemd echtpaar. Tot slot volgde er nog een onthulling van een naambord bij de bakkerij van Henk Smit. Om in stijl te blijven was de naam „Broodhoek" nu omgedoopt in de „Peerdepad Bakkerij'. Door Henk Smit waren twee nieuwe soorten koekjes ge bakken. De ene had hij de naam van paardemoppen gegeven. Voor het tweede, zijnde het mo del van een paard, had hij nog geen naam Degenen die de leukste naam voor dit koekje weet te bedenken zal worden beloond met een taart. - Ook aan de onthulling van het bord van buurtschap 't Veen kwam de jeugd te pas Kaartavond in de Peerdestal in Achterveld. ACHTERVELD De K.P.O. dames hielden in D'Ouwe Peer destal de slotavond van het sei zoen. Na de opening door de voorzitster volgden er eerst en kele mededelingen betreffende de te houden fietstocht en het te I organiseren zomerreisje. Verder werd mede gedeeld dat mevrouw Van Dijk periodiek aftredend is als bestuurslid. Zij is pennlng- j meesteresse en heeft medege- I deeld dat zij zich weer herkies baar steld. Tegenkandidaten kunnen worden ingebracht. De stemming zal plaats vinden op eerste bijeenkomst van hetnl we seizoen in september. Het jaarverslag van de seen resse en het financieel vert van de penningmeesteressew den beide zonder op- of aanm kingen goedgekeurd. Na dito ciële gedeelte volgde er nogj ontspanningsgedeelte. 0r« leiding van de inmiddels gej veerde Ylona en Truus vam Burg ging men over tot Vol dansen Al spoedig danste ied een dat het een lieve lust Tijdens de pauze werd er d Ylona en Truus een show ge ven die klonk als een klok. Ne de deelnemende dames v» een beetje op adem waren ge men werden de dansen diev de pauze waren geleerd, i eens herhaald. LEUSDEN/ACHTERVELD - De Katholieke Plattelands Organi satie - afdeling Leusden nodigt de leden van de KPO-Achterveld uit om samen met hun partner de sluitingsavond bij te wonen. De ze avond wordt gehouden op za terdag 8 mei om 20.00 uur In Gebouw. Toneelvereniging Eendrachi een klucht ten tonele brengen der wordt de avond gevuld met ziek en dans. De entree bedré vijf gulden per persoon. ACHTERVELD De Sticht Jongerencontact Achterveld - ganiseert woensdagmiddag an ontspanningsmiddag voor LE Achterveldse Jeugd. De je >y, vanaf 4 jaar is deze middag Bre harte welkom in de Moespot ioe aanvang is 14.00 uur en de ent 3g bedraagt f. 1,50. Deze mid nn zullen optreden de Wereld e v roemde clowns „de Gees", ed De naam van dit duo is >ch verwijzing naar hun voorna' op Gerrit en Goof. Gerrit is dei m gust-figuur en Goof is mee' uld lachende clown. tu« - In 5m er, wezig te zijn. Daarna is he' beurt aan de junioren. Deze T nen om 19.30 uur op het sp fr park present te zijn. De penal zullen worden afgevuurd op J keepers van de senioren-ei len. De volgende pupillenelfta doen mee: Barneveld, Woud berg, Veensche Boys. T Baarn en Terschuurse Boys Er wordt gespeeld in zesp les. In poule 1 spelen de jon die d.d 11-8-1982 nog g jaar zijn, in poule 2 de jon die op genoemde datum hi ven nog geen 10 jaar zij poule drie de jongens die 1-8-1982 nog geen 10 jaarzi) poule 4.5en 6de jongensdie 1-8-1982 nog geen 12 jaar In totaal zullen 36 elfl deelnemen. Aanvang wedstrijden A veld F1 - 9.00 uur, Achterv -9.00 uur, Achterveld E1 uur, Achterveld D3 - 13.05 Achterveld D2 - 13.40 uu Achterveld D1 - 13.40 uur. T LIJN Het vaandel van de Peerde- padders was vervaardigd door mevrouw Voltman. Als laatste was het de van Ol- denbarneveltstraat die als tiende buurtschap hun naambord zou onthullen. Met medewerking van de jeugd van de straat die met deksels pannen en dergelijke voorwerpen op hun manier mu ziek maakten werd vanaf het Hei- debloemplein gestart naar de plaats waar het eerste bord zou worden onthuld Alle aanwezi gen werden hartelijk verwel komd door de heer Jan Schipper. De onthulling van de borden werd gedaan door drie personen die die dag jarig waren Frank van Oevelen, Wilske Smink en Wil Enters. De straat werd omge doopt in 't Veen. Deze naam vindt zijn oorsprong in het feit dat 600 jaar geleden de eerste woningen in Achterveld op Veen werden gebouwd en tevens waar nu de woningen staan het vroeger een Heideveld was waarin ook nog veen voor kwam Ook het tweede bord werd door de drie jarigen onthuld De kinderen werden al len getrakteerd op een lolly ter wijl de ouderen konden genieten van een glaasje Oranje Bitter. Bij de vier onthullingen waren velen gekleed in historische kle dij terwijl ook steeds een aantal bestuursleden van de Stichting Achterveld 600 in hun histori sche kledij aanwezig was. - De heer van de Koedi/k en Francien Krijgsman onthulden, als oudste en jongste bewoners van nun buurtschap, het bord 'Jacob de Bye' ACHTERVELD - Door de Stichting De Moespot wordt don derdagavond een soosbijeen- komst georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst zal het een en ander betreffende de soos wor den besproken. Men zal bespreken hoe de Moespot georganiseerd is en wat iedere bezoeker in te brengen heeft. Het belangrijkste onderwerp is echter wel „de soos" Wat er zoal van een soosavond verwacht wordt en wat er gedaan kan worden om het nog gezelliger te maken. ACHTERVELD De uitslagen van zaterdag 1 mei zijn: junioren: TÓV B2 - Achterveld B2 0-1 VVZA C6 - Achterveld C3 afg meisjes: Achterveld - De Meern 7-0 - Zo zien de borden bij de Fliertdijk er uit. Donderdag 6 mei zal de voor ronde worden gehouden voor de Johan van den Hengel penalty bokaal Eerst zijn de pupilen aan de beurt. Deze dienen om 18.30 uur aanwezig te zijn op het Ker stenssportpark De twee meisjes elftallen dienen eveneens om 18.30 uur op het sportveld aan- pupillen: VVZA D2 - Achterveld D1 1-1 Achterveld D2 - Limbio D2 6-0 Achterveld E1 - VVZ 49 E1 2-1 Hoogland E5 - Achterv E2 5-0 Roda F2 - Achterveld F1 1-1

Leusder Krant | 1982 | | pagina 6