Honderdtal medewerkers zorgde voor welslagen Koninginnedag urgemeester bij aubade „Wij mogen onszelf feli citeren met zo'n koningin Ie—silen hrnnt Lampionoptocht Kinderoptocht niseren. Anders dan bij het TV- programma waarbij de beestjes de naam dragen van een beken de Nederlander, had men in Leusden gekozen voor „promi nente Leusdenaren" als naamge ver voor de cavia's. Er kon gekozen worden uit „burgemeester Rademaker", „Gradus v.d. Hengel", de voorzit ter van de Oranjevereniging en „Frits van Breda", één van de medewerkers van de Leusder krant Na een tijdje had men al in de gaten dat „Gradus het hardste liep", „Frits het aardigste beestje was" en „Burgemeester Rade maker nogal traag was". Laatst genoemde had van tijd tot tijd een duwtje in de rug nodig, aldus de mensen in de marktkraam. De leden van de hobbyclub „Hamersveld" hadden wel iets gezien in de verkoop van bier en frisdranken op het feestterrein. De omzet bleef echter, gezien het gure weer, ver achter bij de ver wachting Ook toen men over ging tot het aanbieden van een aansteker bij de aankoop van tien glazen bier steeg de omzet nauwelijks. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Al werd de feest vreugde tijdens de viering van de Koninginnedag wel wat getem perd door het gure weer en de regenbuitjes, in het algemeen kan de oranjevereniging terug blikken op een geslaagd oranje feest. Honderden kinderen na men deel aan het „volksfeest" dat plaatsvond op een parkeer plaats nabij de Hamershof. De meeste ouderen bleven thuis of zochten verstrooiing in het akti- vlteltencentrum „De Korf" die voor de gelegenheid ingepast was in het feestprogramma. Een van de deelnemers in de optocht in zuid LEUSDEN Donderdag avond vond in Leusden zuid de kinderlampionoptocht plaats. De uitslag luidt: Enkelingen: 1. Daan Duinker ken, Pr Irenelaan 40, 2 Iris Reemst, Pr. Irenelaan 35. en 3. Eric Houtkamp, Van Harden- broeklaan 11 Groepen: 1. Heesters, Dissel 22, 2. Oskamp, Heideveld 1 en 3 Pijpekamp, Van Hardenbroek- laan 73. Van 's morgens elf uur tot 's middags vier uur, toen het met de weersgesteldheid helemaal te bar werd. kon jong en oud zich op het feestterrein bezighouden met tal van spelletjes en activitei ten De jeugd van 4 t/m 7 jaar werd beziggehouden door medewer kers van de speel- en rekreatie- vereniging Blijhof. De leiding van Blijhof had zich uitgesloofd om allerlei spelletjes te bedenken die geschikt zijn voor de wat jongere jeugd. Hoogtepunt in de „Blij hof hoek" was echter het optre den van de volksdansers van Blij hof onder leiding van llona van de Burg. Op haar eigen, enthou siaste wijze ziet llona elke keer weer kans om ook niet-volksdan- sers bij het gebeuren te betrek ken. Ook nu weer deden grote groepen vrijwilligers mee met de meer geroutineerde dansers van de groep. Gevarieerde kinderblikken in de optocht in Leusden-zuid. COMPETITIE Een aantal aktiviteiten op het feestterrein verliep in de vorm van een dagcompetitie. Men kon aan de betreffende spelletjes meedoen wanneer men wilde, de uitslag zou echter pas later vol gen. Omdat de meeste mensen al lang naar huis waren toen de uitslagen werden opgemaakt, vermelden wij de diverse uitsla gen elders in deze krant 12 jaar: 1P. Ankerman 131, 2 Leonie Ravenhorst 115 en 3. Dorien v. Norren 114 pun ten Voor verschillende andere aktiviteiten was er een zoge naamde dagcompetitie. De uitslag van deze spelletjes luidt Skippybalrace: 1 Remeo Pronk 8.7 sec, 2. Inge Meeu- wese 8.9 sec en 3. Marcel Hoogland 9.6 sec Ringsteken: 1 L. Broek 16 sec, 2. G. Lagerwey 19 sec, 3. Rinkel 191/2 sec (ieder 4 rin gen). Dart (Pijltjes werpen): 1. R. v.d Werve78, 2 Math. Misset 46 en 3. Deges 43. Zaklopen: 1. Marco Boers- ma, 2. Martin Timmerman en 3. Reginald Rosario Hindernisbaan: 1. Marcel Hoogland, 2. Thijs Basten en 3. Bas Basten. Skilopen: 1 Diana Spek snijder, 2. M. Koopman en 3. Zonneveld. Tijdens de volksfeesten ter gelegenheid van Koningin nedag konden de kinderen van acht tot dertien jaar mee doen aan een negental spel letjes, waarmee punten te verdienen waren. De einduitslag van deze spelcyclus is als volgt: 8jaar:1.P v.d Berg 137, 2. Bern Verhoef 129 en 3. G v.d. Berg 125 punten 9 jaar: 1 T. Walta 140, 2. M. v. Dijk 139 en 3. Lisette Kip- persluis 137 punten. 10 jaar: 1 Burring 163, 2. J. Visser 162 en 3. M. Wildschut 153 punten. 11 jaar: 1. D. v.d. Berg 150, 2. G. J. Blom 143 en 3. G. Hofstra 141 punten Kinderen van acht tot dertien jaar konden in de kraam van de oranjevereniging een deelne merskaart kopen die recht gaf op deelname aan tal van spelletjes. Tot de aktiviteiten behoorden onder meer skippiebalrace, ski lopen, spijkerslaan, doelschie- ten, blikkenrace en pijltjes bla zen. Om in aanmerking te komen voor een plaats in de eindrang schikking moesten in totaal 9 spelletjes afgewerkt worden. Dat er flink wat belangstelling was voor deze aktiviteit blijkt wel uit het aantal kinderen dat meedeed aan deze spelserie. In totaal de den ruim driehonderd kinderen mee. Geheel los van deze spelcy clus waren er nog een aantal „losse" aktiviteiten van Leusden- se verenigingen. Twee uitslagen kunnen wij nu al melden. Iemand uit het gezin van de familie Tijmensen, Ka- naalweg 6, raadde bijna het aan tal bonen dat in een pot zat. Het waren er 995, Tijmensen raadde 999. Verder was er nog de naam van een pop die geraden moest worden. Majella Warns, Geulwijk 3, had het bij het juiste eind, de pop heette Katinka. ells de hond (rechtsonder) moest zich verkleden. Kinderoptocht in Leusden. TOUWTREKKEN In totaal 9 ploegen hadden zich opgegeven voor de touw trekwedstrijden die de oranjever eniging had georganiseerd. Voor het merendeel ging het om ploe gen die zich pas op het laatste moment hadden aangemeld „bij wijze van lolletje". Alleen de „Vo gelvrienden" en de „Til" zijn te beschouwen als reguliere ploe gen, de andere waren voor de gelegenheid samengesteld want wie heeft er ooit gehoord van de vereniging „Tjowa", een forma tie die bij navraag bleek te be- als laatste man aan het touw de sterkste man van Achterveld (en omstreken) Louis van Hamers veld stond, duurde erg lang en was daardoor erg spannend De over het algemeen jonge ploeg van de sportmensen moesten het uiteindelijk toch afleggen tegen de stug volhoudend boeren. ORANJEBAL Voor de avonduren had de oranjevereniging ook nog een aktiviteit op het programma staan. In de Korf kon er gedanst worden op muziek van de „Mac kenzie Four". Anders dan dat voorgaande jaren, toen het oran jebal noodgedwongen gehou den moest worden in een grote feesttent, het geval was, werd de avond in de Korf wel een succes Een redelijk aantal Leusdenaren vermaakte zich tot even na het middernachtelijk uur opperbest. MEDEWERKERS De nieuwe opzet van de oran jefeesten kan zeker geslaagd ge noemd worden. Dank zij de spontane medewerking van een honderdtal medewerkers, af komstig uit diverse Leusdense verenigingen, verliep de gehele dag vrijwel vlekkeloos. Jammer voor de oranjevereniging en de honderden bezoekers wilde het weer ook dit jaar niet meewer ken. De honderden kinderen die in de zaal van de Korf de hele dag naar tekenfilms konden kijken zal het echter een zorg geweest zijn dat het buiten naargeestig was. strijd ging tussen een ploeg van de Hohorstlaan en een ploeg „body-builders' met de naam „Bonkers". Laatstgenoemde ploeg won deze wat ongelijke strijd. In de strijd om de derde en vierde plaats behaalde de café- ploeg de derde plaats, de Ho- horstlaanbewoners moesten ge noegen nemen met de vierde plaats. CAVIARACE Veel belangstelling bestond er voor hetgeen de pas opgerichte jongerenvereniging te bieden had. Een bekende TV-quiz had de jongeren op het idee gebracht om een race voor cavia's te orga- tr iussengevecht op de vuilnisemmer m zuid. Lampionnenoptocht in Leusden-zuid gemeentehuis hield, feliciteerde hij alle aanwezigen en zichzelf met het feit dat Nederland zo'n geweldige koningin heeft. Van zelfsprekend gingen de geluk wensen van de burgemeester ook in de richting van Prinses Juliana, die ook daadwerkelijk ,op 30 april haar verjaardag viert De heer Rademaker van de gelegenheid gebruik om ook de oranjevereniging te complimen teren met het feit dat ze er in geslaagd is ook dit jaar weer ter gelegenheid van koninginnedag en straks de vijfde mei een geva rieerd programma voor de Leus dense bevolking samen te stel len Na het zingen van enkele oud- vaderlandse liederen werd door burgemeester Rademaker de vlag gehesen. De korte bijeen komst werd afgesloten met het zingen van het Wilhelmus. Op vallend was dat het volkslied met meer enthousiasme werd mee gezongen dan de liederen die op het programma stonden. Waar schijnlijk moet de oranjevereni ging op zoek naar vaderlandse liederen die de Nederlanders nog wel kennen, als de vereni ging tenminste wil dat de aubade op het programma blijft staan. ig an één onzer medewerkers) >f LEUSDEN Ondanks het gu- i* i weer hebben tal van Leusde- '9 aren op koninginnedag toch de ot loelte genomen om deze feest en! ag op traditionele wijze te be- M nnen, namenlijk met een auba- eld avoor het gemeentehuis. ede omdat ook de kinderop- >s icht bij het gemeentehuis een ia' op maakte, was het plein voor lel el gemeentehuis redelijk ge- ee' uld met oudere en jongere eusdenaren. Ringsteken in Leusden-zuid. staan uit een kaartclub van be woners van TJOngerwijk en WA- verwijk. Ook was er een ploeg VTO 't Hilt, op zich een serieus uitziende naam, in de praktijk een groepje buurtbewoners van een straat boven de Hamershof VTO bleek te staan voor „vereni ging tot ontspanning". Het touwtrekken begon als een lolletje maar werd uiteindelijk een doodserieuze zaak voor die ploegen die in dehalveen laterin de hale finale uitkwamen. De ploegen van de Til werden al snel uitgeschakeld. Eén „Til- ploeg" werd gediskwalificeerd omdat ze het touw aan een paal vastbonden, de ander verloor het op een gebrek aan voldoende mankracht. Ook de ploegen van de Vogelvrienden, Tjowa en de Hilt werden in de voorronden uitgeschakeld. BOEREN WONNEN In de finalewedstrijd won de ploeg die door het publiek aan geduid werd als „de boeren". De strijd tegen de „Bonkers" waar Een-twee-drie, trekken maar. In de korte toespraak die bur- imeester mr J. W. M Radema- sr, staande op de stoep van het LEUSDEN Voorafgaande aan de aubade ter gelegenheid van Koninginnedag vond er in Leusden-centrum een kinderop tocht plaats. De optocht die startte bij 't Erf en vooraf werd gegaan door muziekvereniging Llsiduna kon zich niet verheugen in een al te grote belangstelling. Het waren vooral kinderen in de kleuterleeftijd die met een ver sierde poppewagen, fiets of kar retje samen met vader of moeder achter de muziek aanliepen. De kinderen, die zich het leukst en origineelst verkleed hadden was een prijsje in het vooruitzicht gesteld. Een jury kwam.tot de volgende conclusie: Enkelingen: 1. Janneke Seeman, Hertenhoe ve 13, 2. Sonja Heybregts, Hondsdraf 20 en 3. S. Elstra, Eikenlaan 39 Groepen: 1 v Dijk, Lamoen 13, 2 Jeroen Kley, Meidoornhof 4, 3. Kim Schagens, Rozengaarde 26. De prijzen worden zo spoedig mogelijk thuis bezorgd. Tot ieders verrassing kwam ook de ploeg van dorpscafé „De Swartesteegh" door de voorron den, ondanks of dankzij het feit dat de stamgasten die dag al onthaald waren op de tradtionele oranjebitter. Onder de bezielen de leiding van ploegleider Joost de Jongh, kwam de ploeg in de halve finale uit tegen een ploeg „boeren", die zich hadden laten inschrijven onder de naam „Arn- hemseweg". Zoals later zou blij ken, verkeek niet alleen de ploeg van de „Swartesteegh" zich op de taaiheid van de „boeren". De andere halve finalewed- De belangstelling voor de kinderfilms was enorm. Bandachtig gehoor bij de aubade voor het gemeentehuis. DINSDAG 4 MEI 1982 plaatselijk nieuws

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7