SINIBT zeskamp PJGU sterke winnaar Waterpolo Haaien vice-kampioen Singels in de prijzen Volleybal seizoen ten einde Voorronden Joh. v. d. Hengel bokaal uitgesteld LILY-BANEN Uitslag Leusden Troef 8 jaar (40 din.): 1 Ramon van Marlen, 2 Bob Noorlander en 3. Arno Martens. 9 jaar (40 din.): 1Sijbrand Boshe- ma, 2. Patrick Burgers en 3. Rob bert Kreber. 10 jaar (48 din): 1. Pierre Dieters, 2. André Diepenveen en 3. Michiel Zwanenburg. 11 jaar (56 din): 1 Dirk van de Vis, 2. Mark Mathijssen en 3 Richard Kuyten. 12 jaar (40 din.): 1. Coco van de Beek, 2. Attie van Essen en 3. (ex aequo) Marcel Veenendaal en Ed win Schimmel. 13 jaar (16 din): 1 Paul Schwanc- ke, 2. Paul Mosterd en 3. Edwn de Wilde 14 jaar (16 din): 1. Patrick Cozijn- se, 2. Robert Lane en 3. Ronald Speksnijder. 15 jaar (16 din): 1Robert Bunge- ner, 2. Ronald Windey en 3. Michel Groenen. Bij het grote succes toch nog een vrijwel evengroot probleem; de par keergelegenheid voor auto's en fietsen nabij het crcuit was absoluut onvoldoende en je zou je bijna af vragen of de crossbaan niet op een verkeerde plaats is aangelegd Vooral automobilisten op de Heili- genbergerweg werden nogal eens afgeleid door het fietscrossgeweld met menigmaal «bijna botsinkjes als gevolg. - Ondanks het slechte weer, kwamen een heleboel belangstellenden naar de crosswedstrijden kijken ACHTERVELD - Op Koningin nedag werd er door de rijvereni- ging Maarn een streekwedstrijd georganisserd. Aan deze wed strijd werd door enkele paarden- ruiters van de Singels deelgeno men. Mevrouw A. Dersjant be haalde hier met haar hengst Jelle van de Bemer de 3e prijs met 124 punten. Hiermee kreeg ze haar 1 e winstpunt in de Z-dressuur. De heer A. Schimmel behaalde met zijn paard Odette een 7e prijs in de B-dressuur. Zaterdag werden de wedstrijden voor de ponyruiters gehouden. Tij dens deze wedstrijden was het weer aanzienlijk slechter dan de vo rige dag. De regen maakte het ter rein er niet beter op. Ondanks dit wisten twee Singel-ruitertjes toch een prijs te bemachtiqen Jolanda Rutte behaalde met haar pony Hey-ong in de L-dressuur een 2e prijs met 128 punten Mariska i Hustings reed in de B-dressuur en wist een 4e prijs te behalen met 121 punten. Hiermede behaalde ze nu in totaal 5 winstpunten wat tot ge volg heeft dat zij bij de volgende wedstrijden in de L-dressuur mag starten. De geplande parade kon helaas vanwege het slechte weer geen doorgang vinden. De kogel is door de kerk of uit lokaal/sportief standpunt bezien: de realisatie van de Lily-tennisba- nen door de gemeenteraad. Met 12 stemmen tegen 2 stemmen, hoe- I wel 11 tegen 3 was bedoeld. Rinze I Bloemhof mikte kennelijk op de kie zersgunst van beide partijen of zat hij gewoon maar te slapen Hij was tégen, maar stemde vóór! Politiek blijft moeilijk te volgen. Inmiddels zijn de drie extra tennisbanen een leuk succes voor de L TV Lookhorst en Leusden" mag ook niet meer klagen. Korfbalclub Antilopen heeft te- I gen de gang van zaken met woord i en daad geprotesteerd. Zonder I M.E. maar met spandoeken, zang en andere lawaaimakers. Plus als extra attractie een onvervalste ha- gelbui Het protest gold niet zo zeer I de aanleg van de tennisbanen, maar eerder de uitleg van het be grip prioriteit op een desbetreffen de lijst van de Sportstichting. Overi gens schijnt daaromtrent nog steeds verschil van mening te be- I staan. Ongetwijfeld heeft het protest geleid tot een groter begrip voor de I problemen van de korfbalclub. Kijk maar naar het clubblad ,,de Prik- kei" van 26 april. Met 26 pagina's dikker dan ooit en met bijdragen I van twee nieuwe free-lance mede- I werkers van formaat. Zo was er een reactie van sportstichtings voorzitter B. W Peddemors. die nader inging op de-in o verleg met de plaatselijke sportclubs - opge stelde prioriteitenlijst. Die omvat onder de rubriekzeer urgent" een tiental dringend nodige voozienin- gen. waaronder de koribalaccom- modatie. De plaats op die ranglijst- met de A van Antilopen staat de korfbalclub bovenaan - is niet doorslaggevend maar eerder toe vallig. Jammer is, maar wie ben ik, dat de mandjeballers hun vertaling van het begrip wassen neus" niet hebben gewijzigd. Waarbij ik denk aan een oud Spakenburgs gezeg de over vliegen, honing en azijn. Ook burgemeester J W. M Ra demaker heeft per brief getracht de dreigende demonstratie te voorko men en bepaald niet als vader van een korfballende zoon. Hij vond het mooi, dat de korfballers opkwamen voor hun club, maar dat moet dan wel op de juiste wijze worden ge daan. De heer Mandemaker wijst dan op uitbreiding van het Buining- park en zegt voorts, dat in de toe komst de korfbalclub zeker niet ver geten zal worden. Het zal nog wel even behelpen blijven en of een brief van Roda aan alle belangheb benden. dat ..even" zal bekorten, lijkt mij twijfelachtig. De voetballers willen, mede ten gerieve van de korfbalbuurtjes, het graveloefen- veld nog enige maanden in stand houden. Wie naar de positie van Zondag 1 op de ranglijst kijkt, zal echter moeten toegeven, dat de training op dat hoekje van het BB- park weinig zinvol is geweest. P. C. - Start van één van de wedstrijden. - De crossertjes stonden in een lange rij klaar om aan de wedstrijden deel te nemen. LEUSDEN/CENTRUM - Met een tijdrit - bergaf werd giste ren de fietscrossbaan aan de Groene Zoom officieel in ge bruik genomen. Twee ren ners, duidelijk nerveus en de valhelm wat nochalant op het hoofd, maar verder in uiterste conentratie, drukten hun fiets tegen de startklep, die vlak na het specifieke fiets- cross-vertreksein „Riders, ready? Go!" Het parcours vrijmaakte. Met een krachtige pedaalslag doken zij de ris kante afdeling in. Secuur stu rend door de duizelingwek kende haarspeldbochten - als in een mini-bergrit uit de Tour de France - stoof wet houder G. van Woudenberg met voorsprong als winnaar over de finish in het dal van de traag stromende Grift. De jury had weinig moeite om burgemeester J.W. Radema ker als goede tweede te note ren en daarmee was de ope ning van Leusdens nieuwste sportvoorziening een feit. Dat er door de wethouder van sportzaken ook nog was gespro ken en dat de „proloog" oorspron kelijk per tandem zou geschieden - dat deel van het feest ging helaas niet door - interesseerde de meer talrijk toegestroomde jeugd maar matig. Die was gekomen om bevni- dingsdag 1982 fietscrossend te vieren. De belangstelling voor deze nieuw sporttak was enorm, ook van helpende ouders. Driehonderdach tentwintig rennertjes werden in diverse leeftijsklassen geaccep teerd. Meer konden niet worden verwerkt en dat resulteerde in ruim tweehonderd teleurstellinge, want circa vijfhonderdvijftig jongens en meisjes hadden zich voor deelna me opgegeven. „Wie het eerst komt, het eerst maalt" gold ook hier als basis. Piet Valkenet maakte als spreak- er van de vele onderdelen een vlot te volgen geheel. Alle deelnemers begonnen met twee selectiewed- strijde. De acht besten per leeftijds groep plaatsen zich voor de finales en zelfs toen later op de dag het weer de rennertje wat parten speel de, ging de strijd onverminderd voort. A.s. zondag organiseert de Leusendse fietscrossclub de eer ste wedstrijde in KNWU-verband. De openwedstrijden op Bevrij dingsdag (een co-productie van de Leuvelcrossers en de Oraje Ver eniging Leusden) eindigden met de prijsuitreiking door wethouder G. van Woudeberg en de uislagen wa ren: 5 jaar (16 deelnemers): 1Alexan der van Gooi, 2. Jasper van Blerk en 3. Rogier Reimus. 6 jaar (16 dln.): 1Robbin van Dijk huizen, 2. Jan Willem van Dijk en 3 Dennis van Gulik. 7 jaar 24 dln.): 1 Joost van Lun zen, 2. Jerry Brandsen en 3. Ray mond ten Hoeven. - Drukte in de bocht. LEUSDEN/CENTRUM - De oranje Vereniging Leusden (anno 1936 en toch nog springlevend) organiseerde gisterenavond in de Hamers- hof een uiterst spannend ver- lopen zeskamp, die om zeven uur begon, uit acht onderde len (plus een „rode draad) es- lond en negen deelnemende leams telde. Speaker Jan Schouten, wedstrijdleider J. Verhoog, hoofdscheidsrech- ter J. Covaert, zijn assisten ten Anneke Bastiaansen, An nie en Ben Polsbeeke en het complete OLV-„personeel" net hun medewerkers heb- ben het evenement een zeer «lot verloop gegeven. Burgemeester J. W. K. Radema- «er, met „belangen" bij niet minder ün drie teams - als hoofd van de Brandweer, als „denker" van Re formation en als vader van een bij Antilopen korfballende zoon - had reel succes: eenmaa zilver en txeemaal brons, maar de hoofd- Phjs ontglipte hem nog net. Die }ng uiteindelijk en met vier gewon nen onderdelen terecht naar de lie verdjes van de PJGU. Waarvoor hulde! Evelien Blom en haar (als enige) uitsluitend uit dames be staande KPO-formatie handhaafde zich knap in het sterk gemengde gezelschap. In de staartgroep fi nishte Kinderland gezellig tussen de twee ploegen van OVL-voorzit- ter Gradus van de Hengel: de Til en de ex-LPJ. Het rode lapje kwam in e handjes van de bakkiesclub ODCL. De zeskamp bestond uit klassie ke onderdelen als blokkenrace, strandbalschuiffelen, draagbaar sjouwen, kruiwagenbalans, aki- slalom (met een kreng van een bak, volgens Schouten) en voorts een aangepaste fiefscross, negen vra gen voor de „denkers", en eer vochtige lekke-race (eigenlijk meer een vergietrace) en daartussen en rode draad met als uiteindeijk re- fjl ll. 1. PJGU 64 2. Brandweer 59 3. Reformation 40 -. Antilopen 40 5. KPO-dames 39 6. de Til 38 7. Kinderland 35 8. LJV(exLPJ) 31 9. ODCL 21 LEUSDEN/CENTRUM - Het volleybalselzoen 1981-1982 is weer voorbij. Met voor Leos een aantal leuke resultaten. Heren 1 sloot de wedstrijdenreeks af met een 3-0 zege (15-13, 15-12 en 15-7) op BAS uit Biddinghuizen. Heren 1, debuterend in de 1e klasse, werd uiteindelijk vierde op de ranglijst. Dames 1 werd 2e en speelt op 8 mei promotiewedstrijden met de nummers 2 van de districtsklasse uit Utrecht en Amsterdam in sporthal Zuylen aan de Burg Norbruisstraat te Utrecht. Sup porters zijn welkom! Dames 2 is kampioen geworden, van de 1e klasse B en gepromoveerd naar de districtsklasse. Dames 4 werd 2e in de 3e klasse en mag promo tiewedstrijden spelen voor een plaatsje in de 2e klasse. Dames 5 is kampioen geworden in de 3e klasse en promoveerde naar de 2e klasse. LEUSDEN - Tijdens de vierde speel avond van de tweede periode van de competitie 1982 werden de eerste plaatsen opgeëist door 1. Hr. v. Waterschoot 5666, 2 Hr de Ridder 5428. 3 Hr Nijhuis 5310, 4 Mevr. Pouli 4922 en 5 mevr. Grimberg 4918 punten Hierdoor ziet de top van het klasse ment er als volgt uit 1. Hr Mulder 24379, 2. Hr Dekker 240613. Mevr. v d Heide 24038,4 Hr Nijhuis 23910 en 5. Mevr. H. de Ridder 23427 punten. ACHTERVELD - De geplande voorronden voor de Johan van den Hengel-bokaal voor de jeugdelftallen gaan door onvoor ziene omstandigheden van avond, donderdag 6 mei, niet door. De voorronden zullen nu worden gehouden op dinsdag 11 mei. De deelnemende pupillen en de twee meisjes elftallen dienen die avond om 18.30 uur op het sport park aanwezig te zijn. De te nemen penalty's kunnen worden afge vuurd op de keepers van de senio ren-elftallen ZAR 22 18 173-175 AZU 22 16 129-161 Ham 22 15 122-137 Njord'59 22 13 133-190 (x 2 winstpunten in mindering). Heren 2 werd eveneens tweede. In de res 2e klasse van het district III, maar wel met recht op promotie. Heren 3 won de verliezerspoule van de 3e klasse Kring. Dames 1 in de Kring 2e I klasse (promotie-poule) werd vierde en i Dames 2 in de verliezerspoule van de- I zelfde klasse werd keurig tweede. Evenveel matchpoints als nummer 1, maar met een lager doelpuntensaldo. i i i i LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste heren-waterpoloteam van de Haaien is, dankzij de „meewerkende" uitslagen in de laatste competitieronde, toch nog op de eervolle tweede plaats geëindigd in de 3e klasse A. Vice-kampioen wordt dan wel eens gezegd, maar in dit geval zonder enig uitzicht op promotie of wat dan ook. Laga uit Zeist, met 16 punten voorsprong een klasse apart, is terecht kampioen geworden De eindstand in 3B is Laga 22 41 243-137 Haaien 22 25 135-127 VZV 22 24 128-125 DJK 22 24 130-148 DWT 22 23 112-110 IJsselmeer 22 23 136-131 Vest 22 21 158-158 Futen 22 19 115-115

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11