.In tien jaar heb ik drie klokken vervaardigd' (cMmcnmfwSSy) Vredesplatform, waarheen? Kantongerecht Amersfoort Bejaarden naar De Flevohof Jaap Pit maakt Friese staartklokken INGEZONDEN Bijeenkomst NCVB centrum plaatselijk nieuws LEUSDEN „Wanneer je zie! wat voor Friese staart klokken bij Wehkamp te koop zijn en voor welke prijs, dan schieten de tranen in je ogen." De hobby van Jaap Pit is het vervaardigen van origi nele Friese staartklokken. Jaap: „Friese staartklok ken worden origineel ner gens meer gemaakt. Ik ben nog nooit iemand tegenge komen die ze heeft gemaakt of nog zal maken". De Friese staartklok werd in 1600 voor het eerst ver vaardigd. Veel mensen, voor namelijk in Friesland bezaten zo'n klok. Op een gegeven moment werden alle klokken opgekocht om naar Canada en Amerika getransporteerd te worden. Nu zijn er nog maar enkele echt originele klokken in Nederland die vaak als familiestuk behou den zijn gebleven. Door on wetendheid van klokkenma kers is hiervan het grootste deel niet meer helemaal ori gineel omdat hier eens een gaatje ingeboord is en daar eens een uurwerk verwisseld. Jaap: „Alles aan zo'n klok is handwerk In die tien jaar dat ik met mijn hobby bezig ben heb ik drie klokken ver vaardigd. Alle onderdelen zijn aan vaste maten gebon den. Bouwtekeningen be staan niet meer. Welke maten en materialen gebruikt moe ten worden, heb ik uit boeken gehaald. Voor ik aan zo'n klok begin heb ik dan ook uren nodig om de tekening te maken". LANGSTAART Friese staartklokken kun je onderscheiden in een lang- staartklok en een kortstaart- klok. Jaap verdiept zich uit sluitend in de langstaartklok. Deze klok onderscheidt zich weer in twee soorten. De klok met dubbele kap en die met een enkele kap. Bij de enkele kap kun je aan de zijkant door de raampjes het uurwerk zien en bovenop de klok staat een beeldenstel van klokkenbrons: twee en geltjes en een atlas. De dub bele kap heeft schilderijtjes aan de zijkant in plaats van raampjes en omdat de klok toch al vrij hoog is zitten daar alleen drie bronzen knoppen op als versiering De kast die van massief mahoniehout is. bestaat uit vijf delen die in elkaar ge schoven worden. Jaap: „De kast op zich is het meeste werk. Alle onderdelen moe ten zo op maat gemaakt wor den dat deze precies in elkaar schuiven. Met de eerste paar (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie) In deze dagen herdacht Nederland opnieuw zijn doden, en vierde op nieuw zijn bevrijding van het slaven juk van een totalitair regiem, het nationaal-socialisme Inmiddels is een gehele generatie opgegroeid zonder enige persoonlijke ervaring van oorlog of bezetting Het is tegen deze achtergrond dat ondergetekenden zich tot de Leusdense bevolking willen rich ten. nu het Vredesplatform Leus den zich in een huis-aan-huis folder op zeer onvolledige, en de feiten geweld aandoende wijze heeft uit gesproken over de problematiek van kernwapens, oorlog en vrede Vooreerst echter verklaren wij, dat naar onze mening deze zaak - die inderdaad van levensbelang is- met thuishoort in de vergaderingen van de gemeenteraad Gemeente, provincie en rijk hebben ieder hun eigen duidelijk omschreven taken en verantwoordelijkheden, welke niet mogen worden vermengd. De beslissing over het wel of niet plaatsen van kernwapens is voor behouden aan de regering en het parlement Terug naar de bewapenings kwestie en de feitelijke situatie. En kele citaten BREZNJEV (partijcongres 1973): „Wij zouden geen goede marxis- tisch-leninistische revolutionairen zijn als wij niet in staat waren onze taktiek en strijdwijze zo te wijzigen, dat ze passen bij de omstandighe den, maar natuurlijk met hetzelfde doel WERELDHEERSCHAPPIJ." SOLZJENITSYN (verbannen dissident) Jk heb al eerder duidelijk gemaakt dat de hele periode van 1945-1975 een ononderbroken wereldoorlog is geweest die het Westen zonder slag of stoot heeft verloren en waar in het twintig landen heeft uitgele verd aan het communisme Vraag een kankergezwel waarom het groeit. Het kan gewoon niet an ders." „Communisme zal nooit veranderen, het zal altijd een do delijke dreiging voor de mens heid vormen." Over de vredesbeweging: „In het Nieuwe Europa van Mient Jan Faber zullen de kernwapens niet zijn opgeruimd, integendeel, ze zullen op datgene wat nog aan vrije wereld rest worden gericht. We krij gen dan geen Amerikaanse, maar Russische kernwapens op ons grondgebied. „Zo rood als We zijn, zo dood kunnen we evengoed nog gaan.' (citaat VRIJ NEDERLAND van 7 november 1981). Over de bemoeienis van de Sov jet-Unie met de vredesbeweging Deze loopt in hoofdzaak via de Wereldvredesraad (een erkende Sovjet-mantelorganisatie) en de Wereldraad van Kerken. Op 8 oktober 1981 verklaarde STANISLAV LEVTSJENKO (voorm majoor KGB) voor de West- duitse televisie (WDR/NDR): „Het Internationale Departement van de CPSU controleert alle subversieve acties die gericht zijn op het uithol len van de verdedigingsbereidheid van het Westen. Hoofdinstrument is de Wereldvredesraad. die zich als met-gouvernementele instelling voordoet. Minstens drie medewer kers van deze instelling en gewoon lijk ook de plaatsvervangend Russi sche delegatieleider zijn KGB- agenten. Hun voornaamste taak bestaat uit het werven van EIN- FLUSS-agenten binnen de natio nale vredesbewegingen." De betrokkenheid van de Sovjet unie bij de vredesbewegingen in het Westen is op tal van manieren aan getoond. Het zeer gezaghebbende blad De Neue Zürcher Zeitung heeft meermalen aangetoond, dat de S.U ook de kerken in het Westen via allerlei kanalen (o.m. z.g. „vre desconferenties") Wereldvredes raad e.d tracht in te kapselen, en vaak met succes Over de rol van Mient Jan Faber (IKV), het IKV en de kerken: DE TIJD (van 13-11-81) Wat dat woord „interkerkelijk" betreft zei een IKV-spreker „Wij zijn allang een politieke pressiegroep gewor den. Het woord interkerkelijk, nou- ja, toevallig is dat zo ontstaan" En verder: „De kerk moet veranderen: een aktiekerk worden Eigenlijk zal het mij een rotzorg zijn of iemand gereformeerd, katholiek of ongelo vig is, als wij die persoon maar kun nen winnen voor de aktie." In dat nummer zegt Mient Jan Faber: „Er is één moeilijkheid: de vertegenwoordigers van de kerken zullen zich tegenover hun achter ban moeten verantwoorden. Dit wordt niet gemakkelijk als (ik theo retiseer nu even) de kernen er in de campagneraad een voorstel door drukken het atheïsme tot basis van het IKV te maken, omdat het chris tendom fnuikend is voor onze sa menleving - wat je heel goed kunt beargumenteren President Reagan en de z.g. NUL-optie (geen plaatsing NAVO- raketten indien de Sovjet-Unie de reeds geplaatste SS 20-raketten ontmantelt). De reacties op president Rea- gans voorstel waren vele en zeer verschillend: - Van der Stoel: „geweldige stap vooruit." - Thatcher: „uiterst belangrijk voorstel - Luns: „historisch initiatief". - Schmidt: „zeer tevreden - Breznjev: „propaganda". - Faber (IKV): „propaganda." Tenslotte enkele opmerkingen over de folder van het Vredes platform Leusden: - Op 21 november demonstreer den in Amsterdam ruim 350 000 mensen tegen kernwapens in West-Europa. De organisatoren van deze demonstratie (IKV, CPN. PSP. PPR, PvdA. D"66 en een aantal extreem linkse groe peringen, w.o. BVD, ONKRUIT, VVDM etc.) sloten partijen en or ganisaties van deelname uit, die hun eenzijdige doelstelling niet konden onderschrijven. Het is dus een onwaarheid dat deze demonstratie ook gericht was te gen kernwapens in Oost-Euro pa. Dat er hier en daar een span doek werd gezien tegen de Sov jet SS 2 raketten is niet te danken aan de organisatoren. Deze de monstratie was duidelijk gericht tegen de NAVO, de U.S.A. en eigen regering - Er wordt niet gelijkelijk in West en Oost-Europa tegen de kern wapens gedemonstreerd. Alleen in Roemenië gebeurde dit. In de Sovjet-Unie en de overige lan den van het Oostblok zijn pogin gen van enkele mensen (w.o. Fransen en Italianen) om te de monstreren door de veiligheids politie in de kiem gesmoord. - Waarom zwijgt het Vredesplat form in alle talen over de ruim 1000 kernkoppen van de SS 20- raketten. die reeds zijn gericht op het Westen en dus ook op Nederlandse steden die binnen 6 a 10 minuten 90 procent van de Nederlandse bevolking kunnen doden? Volledige informatie is een eis van eerlijkheid en kan een zinvolle discussie bevorde ren. - De Sovjet-Unie en de DDR beschikken over een speciale strijdmacht, die is uitgerust met afschuwelijke chemisché (gas) wapens en ook getraind is in de bescherming tegen deze wa pens Aan westelijke zijde staat hier vrijwel niets tegenover. Waarom zou Reagan hierover dan moeten zwijgen? - Wat de ontwikkelingshulp betreft hierop wordt terecht niet gekort. Deze hulp wordt verleend door vooral West-Europa, Amerika, Canada en Japan, terwijl de Sov jet-Unie eenvoudig geen ontwik kelingshulp verstrekt. Waarom dit dan verzwegen? - Wat het vluchtelingenprobleem betreft, het moet u toch bekend zijn, dat van de ca. 10.000.000 vluchtelingen in de wereld ruim 90 procent afkomstig is uit door communisten geregeerde lan den (heel Oost-Europa, Viet nam, Laos, Cambodje. Ethiopië, Angola, Mozambique, Afghanis tan, China etc.). Tal van regerin gen en organisaties in het Wes ten verlenen deze ontheemden hulp - zij het vaak veel te weinig. Wij willen ons distanciëren van de anti-NAVO, anti-defensie- en anti-Amerika mentaliteit van het Vredesplatform, hetgeen niet wil zeggen dat we altijd klakkeloos het Amerikaanse beleid moeten vol gen. Het gaat ons echter te ver om de NAVO (een defensief op 4 april 1949 opgericht bondgenootschap, dat moet voorkomen dat ook de rest van Europa door de Sowjet-Unie wordt bezet) een bedreiging van de Sovjet-Unie en haar vazalstaten te noemen. Alleen de gedachte al is lachwekkend Éénzijdige ontwa pening bij een reeds verstoord con ventioneel- en nucleair evenwicht heeft in de wereldgeschiedenis een totalitaire staat er nooit van weer houden agressie te plegen, en be wijst de vrede geen dienst. Tegenover de grenzeloze naïvi teit van vele goedwillende en op recht bezorgde Nederlanders over de vrede, pleiten ondergetekenden ervoor alles wat mogelijk en verant woord is te doen om de rol van de kernwapens evenwichtig en gelijk tijdig aan beide zijden terug te drin gen. Daarvoor zullen we ons moe ten inzetten Dat zijn we verplicht aan hen die hiervoor offers brach ten en aan hen die in onvrijheid leven. J. Wagenaar, H. B. Ossendrijver, N. A. van Amerom-Bach, H. Baaiman, H. Offereins, F. Ummels, J. Th de Jongh, A J Hessel, Y. Hessel- Zuidema, D. Veurink, F. Boersma, H. van der Slot, A. van den Dool, P. J Blok, G.G. van Tiel.A.J. de Wijze, T. Zwart, G. van Apeldoorn, B Mul ler, W. L. Hoytema-van Konijnen burg, S. ten Berge, G J. Valkhof. F. J. H.vanHouwelingen. M vanMaa- nen, C. P. Polderman, G. Urban, T. Urban, van der Meulen, P. Bosma- Móller, H. Klijn, A. Parson, J. P. van Driel, A. H. van Driel-Baan, L. Eek, P. Noorland, A. Lakeman-Blom. W. Bor, H. L. Abelman-van Eijck, M Timmerman, A. Blankenstein, G. de Kruijff, E. Barten, B. J. van Vrees wijk, J H. Hidding. G. Hidding-Bot, G van Woudenberg. LEUSDEN - De laatste bijeen komst van de NCVB in zuid in dit seizoen wordt gehouden op dinsdag 11 mei. Alle leden wor den om 17.00 uur verwacht in 't Trefpunt, waar een gezamenlijke broodmaaltijd wordt genuttigd. 's Avonds zal de heer Bins uit Den Haag een toeristische quiz over Nederland verzorgen. De onkosten bedragen tien gulden. De leden worden gevraagd zich voor zaterdag 8 mei op te geven bij een van de bestuursleden. kasten ging het dan ook niet zo best. Op een gegeven mo ment had ik een kast precies pas gemaakt. Maar toen las ik in een boek dat het niet de juiste maten waren. Er zat één centimeter verschil in. Doordat ik het nu wist keek ik er alle dagen naar en op een gegeven moment ga je je er geren Toen heb ik de klok maar weer uit elkaar ge haald" Onderdelen die je zelf niet kunt maken zoals een origi nele wijzerplaat kun je hier en daar nog krijgen Maar soms moet Jaap Pit wel drie maan den op een onderdeeltje wachten. En de verschillende onderdelen zijn ook weer niet allemaal op een plaats te be stellen. Het originele uurwerk bijvoorbeeld wordt nog maar door één man in Friesland gemaakt. Zo'n uurwerk wordt weinig gevraagd omdat het vrij kostbaar is. Alles wordt hiervan nog met de hand ge maakt tot aan het dichtknij pen van ieder stukje ketting toe. De hoge prijs van zo'n uurwerk is ook de reden dat hier en daar maar een Engels uurwerk wordt gebruikt." De maten passen niet bij de kast en om daar dan zoveel geld voor neer te leggen is ge woon zonde", aldus Jaap. Uiteraard vraag je je altijd bij bijzondere hobby's af hoe iemand daar nu toch toe komt. Jaap: „Ik heb het eens een keer gezien bij mijn schoon vader. „Wat hij kan. kan ik ook," dacht ik. Zelf heb ik een hekel aan dat moderne spul en zo ben ik ermee begon nen Omdat het geen alle daags werk voor me is, kom ik met mijn hobby lekker tot' rust. In een klein hoekje in de schuur werk ik aan de klok ken. Veel ruimte heb ik niet nodig omdat ik toch alles met de hand maakt Voor de ma ten heb ik mallen gemaakt; dat zijn een soort vormen die je bij een volgende klok zo over kunt tekenen. Het is alleen jammer dat de mensen tegenwoordig niet meer weten wat een Friese staartklok is. Op bestelling wil ik zo'n klok ook voor an deren maken, waarbij ik uiteraard alleen maar de prijs van het materiaal vraag om dat de klok anders niet te betalen is maar er is niemand in de omgeving die er belang stelling voor heeft GARANTIE Ik zou deze klokken wel aan antiquairs kunnen verko pen maar dan kan ik geen nazorg verrichten. Het is namelijk zo dat een Fries uurwerk een levens lange garantie heeft; zij kun nen niet stuk. Maar je moet wel weten hoe je zo'n uur werk moet repareren. Er zijn horlogemakers die originele onderdeeltjes vervangen voor het originele of er ge woon gaten in boren. Zelfs het hele uurwerk vervangen wat niet nodig is. Dat is zo zonde." Vroeger bestond een Frie se staartklok voor de armen waarbij de klok van letoenko- per (geperst koper) werd ver vaardigd Die voor de rijken was van origineel koper Nu nog kunnen de onderde len in twee soorten besteld worden Zo'n Fries staartklok is van alle kanten het bekijken waard. De houten zijpanelen hebben een gefiguurzaagd bloemmotief. Op de wijzer plaat staat een Fries land schap evenals op de zijkan ten van een klok met dubbele kap. In een uitsparing vóór in de staart van de klok kun je de klepel zien bewegen. Voor deze uitsparing zit koperbe- slag, weer met origineel Fries motief. Het uurwerk is niet alleen om de tijd aan te geven maar tevens om te wekken. Een grote bel in de klok zorg er voor dat je zeker wakker wordt. „Wanneer ik het uurwerk af ga stellen doe ik dit het liefst in de tijd dat iedereen naar bed is. Je hoort dan alles van zo'n uurwerk. Ik kan dan ook rustig de hele nacht doorwer ken." AMERSFOORT - Op de strafzit ting van het kantongerecht Amers foort van 29 april verschenen de heer Z. uit Maarn, die onverzekerd met een auto had gereden Zijn auto was naar de garage geweest en hij had in de veronderstelling geleefd dat je van de eigen verzekenng met een vervangend voertuig mag nj- den. „Ja. maar dat had u dan door moeten geven aan de verzeke ringsmaatschappij En dan niet per telefoon maar per briefje. Ze moe ten nl. het kenteken weten. U bent niet iemand die met opzet de verze kering niet wilde betalen, daarom verklaar ik u schuldig zonder toe passing van straf. Maar alleen voor één keer!" ONVERZEKERD RIJDEN De heer K. uit Amersfoort stond voor hetzelfde feit terecht, maar kwam er minder goed af. Hij had in 1979 ook al een boete voor onver zekerd rijden gekregen, wat hij zich niet meer herinnerde. „Nou, dat heeft dan ook weinig indruk gemaakt. We zullen u nu eert boete van 400,- of 16 dagen hechtenis geven, maar ook een voorwaardelijke ontzegging van uw rijbewijs van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Als u het in die proeftijd weer vergeet en gesnapt wordt voor onverzekerd rijden, dan bent u dus een halfjaar uw rijbewijs kwijt." De heer E, een scholier, uit Amersfoort stond terecht omdat zijn bromfiets op 3 punten opgevoerd was en omdat hij met een ondeug delijke band had gereden. „Een zogenaamde terreinband, die los om de andere heen zat. Heel gevaarlijk! Waarom deed u dat?" „Dat was een vorm van stoer doen", sprak de verdachtte eerlijk. „Maar ik wist niet dat die bromfiets opgevoerd was, dat kon je aan de buitenkant niet zien en ik hadm zo gekocht." „Voor hoeveel?" wilde de kan tonrechter weten. „Voor 500,-." „Er er zaten meer verboden on derdelen aan dan toegestaan. Die zijn verbeurd verklaard, daar zal ik met de strafmaat rekening mee houden. Rijdt u er inmiddels al weer mee?" „Nee, ik heb geen geld meer Ik had het bij elkaar gespaard met au to's wassen en zo „Nou ik zal doen wat de officier vraagt: 50- voor de band en 50,- vanwege het opvoeren. En dat is duidelijk lager dan anders De heer M. uit Naarden ver scheen voor de kantonrechter in èen opvallende motoruitrusting. Hij had 40 km te hard met z'n motor gereden. „U bent zeker een motorliefheb ber aan uw uitmonstering te zien. U heeft al eens eerder een boete ge had, toen had u 60 km te hard gere den." „Maar nu reed ik hooguit 110. Die agenten kunnen dat helemaal niet weten, die zaten ver achter me „Die konden u zeker niet inhalen dan. Ze hebben u 3 km. lang ge volgd, dus het ten laste gelegde acht ik wettig en overtuigend bewe zen. U krijgt 240,- boete of 9 da gen hechtenis en een voorwaarde lijke ontzegging van het rijbewijs van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar DODELIJK ONGELUK De heer R. uit Leusden stond te recht omdat hij een dodelijk ongeluk veroorzaakt had toen hij met z'n auto een fietser aanreed op het via duct van de Heiligenbergerweg Het was dit ongeluk dat een belang rijke factor was bij het nemen van een besluit tot aanleg van een fiets pad dat op dit ogenblik gerealiseerd wordt. Zowel de officier, de kantonrech ter als de advocaat waren het er over eens dat hier sprake was ge weest van een tragische samen loop van gebeurtenissen en dat slechts van een lichte verwijtbaar heid in de richting van de verdachte gesproken kon worden. De kanton rechter memoreerde de feiten: ,,'s Avonds om 20.15, in het donker, naderde u het viaduct, waarvan u wist dat het zeer gevaarlijk is. met een snelheid van 60 a 70 km. U zag 2 groepen fietsers, de eerste groep passeerde u goed, door naar links uit te wijken. Op het moment dat u de tweede groep naderde, kwam er een tegenligger met dimlicht aan Een auto voor u passeerde de twee de groep ook goed, u volgde, maar de fietser aan de buitenkant had geen licht aan. Op dat moment liet u zich een sigaret presenteren en aansteken. U raakte de fietser, een jongen van 15 jaar. die precies te gen dat éne paaltje aanviel dat daar staat, wat de dood veroorzaakte Dit is een in-trieste samenloop van om standigheden." De officier achtte het tenlastege- legde bewezen en merkte op dat de weersomstandigheden verder goed geweest waren, een droge weg en helder weer: „Juist de we tenschap dat dit een gevaarlijk punt betreft, plus tegemoetkomend ver keer moet een automobilist extra voorzichtig maken. Dit was niet het moment om een sigaret aan te ste ken. Maar fietsers mogen daar niet naast elkaar rijden, het pad voor fietsers was maar 75 cm breed en dat is de ruimte die één fietser al nodig heeft. Veder kan het niet vaak genoeg gezegd worden dat een fiet ser zonder licht nóóit aan de buiten kant moet gaan rijden Ik eis 200- boete of 4 dagen hechtenis." De verdediger vond het aanste ken van de sigaret niet doorslagge vend „Het is wel een gevaarlijke manoeuvre, die in het buitenland vaak verboden is. Maar het zonder licht op de rijbaan fietsen is essen tieel geweest. Had mijn cliënt de aanrijding kunnen voorkomen? Ik heb daar twijfels over. Mijn cliënt is zeer geschokt, heeft sindsdien de pressies gehad en is gezakt voor zijn examens. Zijn woonomgeving is ook moeilijk geworden, de jongen woonde bij hem in de buurt, de ou ders hebben sindsdien geen con tact gewild." De kantonrechter be aamde dat een straf in de vorm van een geldboete maar gering is, ver geleken met de herinnering die de verdachte altijd zal achtervolgen. „Er treft u niet veel schuio, maar wel wat. U heeft uw aandacht af laten leiden op het moment dat ex tra aandacht vereist was. Maar een straf zal hier weinig aan toe of aan af doen. Ik kan mij wel vinden in wat de officier eist Ik zie geen aanleiding om uw rijbewijs af te nemen, maar geef u 200,- boete of 8 dagen hechtenis, juist voor het geringe verwijt dat u treft en als een kleine bijdrage om u extra oplettend te ma ken. LEUSDEN - Het jaarlijkse be jaardenuitstapje georganiseerd door het comité ontspanning be jaarden, gaat dit jaar naar de Fle vohof en vindt plaats op dinsdag 15 juni. De reis gaat via Nijkerk en de polders en men hoopt om tegen half elf bij de Flevohof te arriveren. Dan is er eerst koffie en gebak waarna iedereen vrij is te doen en laten wat hij wil. De Flevohof biedt veel informatie over het werk van de boer en tuin der. Er is een aaneengesloten overdekte wandelroute, zodat er onder alle weersomstandigheden vele leuke dingen te bezichtigen zijn zoals een klederdrachttentoon stelling, exposities over agrarische industrieën, slagerij, kaasmakerij en een kasmuseum Verder zijn er erg fraaie Japanse, heide- en volkstuinen te bezichti gen. Men kan er bijvoorbeeld ook barbecuen, pannekoeken bakken, potten bakken en knutselen Om half drie wordt iedereen weer op het verzamelpunt terugverwacht waar na een kopje thee of koffie de terugreis wordt aanvaardt. Via Har derwijk, Putten en Voorthuizen wordt er naar Woudenberg gere den waar de laatste stop wordt ge houden Bij hotel-restaurant Schimmel wordt tegen vijf uur een borreltje geschonken om daarna te gaan eten Tegen zeven uur 's i avonds hoopt men weer terug te zijn in Achterveld en Leusden. De kosten per persoon voor dit uitstapje bedragen veertig gul den. Men kan zich tot en met vrij dag 4 juni opgeven bij onder staande personen: Achterveld: de heer w. Wittebrood, Pater Stormstraat 48, telefoon 03425- 2098; Zuster Digman, Walter van Amersfoortstraat 38, telefoon 03425-1333; Leusden: Kruisge- bouw Rozengaarde 33 tussen 8.30 en 9.00 uur en kruisgebouw Leusden Zuid, telefoon 033- l 940818. DONDElDAG 6 MEI 1982

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9